Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 17 april 2017

Linköpings OK

21 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 1H150 (14)1:44:15
1. Johan Åtting37:225+1:3437:225
2. Per Magnusson32:5711:10:191-4
3. Anders Berg33:5611:44:1510
1Linköpings OK 1D150 (6)1:45:33
1. Pia Vångell42:084+6:2442:084
2. Inger Berg35:1511:17:2340
3. Annika Ivarsson28:1011:45:331-3
1Linköpings OK 1ÖppenKavle (31)1:42:59
1. Johan Sköld30:152+0:4130:152
2. Rikard Borg32:343+3:421:02:4920
3. Johan Allard40:103+3:101:42:591-1
2Linköpings OK 1D14 (12)1:43:36
1. Kristin Herberthson38:235+5:5238:235
2. Sigrid Ljunggren27:002+2:531:05:232-3
2. Greta Berglund42:4318+18:361:21:06
3. Elin Kjellman38:135+7:241:43:3620
2Linköpings OK 1H180 (6)1:34:11
1. Roger Danielsson37:055+11:4137:055
2. Per Eriksson32:232+1:161:09:283-2
3. Christian Enberg24:4311:34:112-1
3Linköpings OK 2H180 (6)1:48:31
1. Stephan Svensson37:356+12:1137:356
2. Pelle Skullman37:233+6:161:14:584-2
3. Jörgen Sköld33:333+8:501:48:313-1
4Linköpings OK 2H150 (14)1:58:39
1. Christian Eriksson36:163+0:2836:163
2. Thomas Stenström45:115+12:141:21:275+2
3. Åke Ljunggren37:123+3:161:58:394-1
5Linköpings OK 1D120 (7)2:42:03
1. Mia Eronn37:11137:111
2. Liselott Roth1:20:447+39:551:57:556+5
3. Sara Söderqvist44:083+3:572:42:035-1
5Linköpings OK 3H180 (6)1:55:39
1. Magnus Herberthson31:412+6:1731:412
2. Anders Kjell43:185+12:111:14:595+3
3. Jan Lundgren40:405+15:571:55:3950
5Linköpings OK 1H16 (20)1:50:23
1. Emanuel Herberthson33:294+1:4433:294
2. Johan Årbrink40:1921+15:161:13:4810+6
3. Olof Ljunggren36:356+7:301:50:235-5
6Linköpings OK 1H120 (20)2:22:18
1. Tomas Boman52:0212+11:0052:0212
2. Martin Jareland48:559+9:201:40:578-4
3. Bertil Eronn41:214+2:242:22:186-2
6Linköpings OK 2D150 (6)2:49:50
1. Lotta Borg49:125+13:2849:125
2. Anna Kullberg55:106+19:551:44:2250
3. Lena Strömbäck1:05:286+37:182:49:506+1
8Linköpings OK 1D12 (9)2:28:58
1. Stina Söderqvist44:398+17:5044:398
2. Ebba Skullman34:2611+10:161:19:0580
2. Elsa Ekman34:2812+10:181:19:07
3. Julia Åtting1:09:538+43:312:28:5880
9Linköpings OK 1H12 (13)1:43:18
1. Ludvig Eronn38:339+14:5138:339
2. Ian Johansson22:585+1:331:01:317-2
2. Oscar Kjellman33:0621+11:411:11:39
3. Olle Malmström41:4712+19:231:43:189+2
11Linköpings OK 1D17E (65)2:12:59
1. Fredrika Vångell47:416+0:4947:416
2. Therese Klintberg40:2935+7:241:28:1014+8
3. Alva Olsson44:494+3:482:12:5911-3
14Linköpings OK 2H120 (20)2:50:42
1. Johan Källsand53:4215+12:4053:4215
2. Markus Henriksson1:02:0215+22:271:55:4416+1
3. Magnus Sahlman54:589+16:012:50:4214-2
22Linköpings OK 1H17E (65)4:31:50
1. Per Carlborg1:02:1634+6:451:02:1634
2. Jonas Lundgren45:1725+5:481:47:3327-7
3. Henrik Tosteberg51:1136+13:482:38:4430+3
4. Erik Martinsson59:1517+7:543:37:5925-5
5. Rasmus Elmelid53:5111+5:374:31:5022-3
36Linköpings OK 2H17E (65)5:04:30
1. Fredrik Johansson1:02:4236+7:111:02:4236
2. Peter Eriksson46:5635+7:271:49:3832-4
3. Joel Käll Karlsson54:3946+17:162:44:1733+1
4. Jonathan Jylltorp1:17:1748+25:564:01:3441+8
5. Niklas Olsson1:02:5634+14:425:04:3036-5
42Linköpings OK 2D17E (65)3:01:35
1. Kajsa Hammarström55:0543+8:1355:0543
2. Julia Modig Tjärnström53:1248+20:071:48:1747+4
3. Maria Elmelid1:13:1847+32:173:01:3542-5
43Linköpings OK 3D17E (65)3:03:25
1. Tove Ekström59:2553+12:3359:2553
2. Klara Ljunggren54:2149+21:161:53:4648-5
3. Frida Sahlman1:09:3944+28:383:03:2543-5
Linköpings OK 1D16 (6)ej godkänd
1. Hanna Rothej godkändej godkänd
2. Siri Berglund1:01:319+18:08ej godkänd
3. Hanna Lundgren1:11:546+34:15ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser