Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 17 april 2017

Karlskrona SOK

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Karlskrona SOK 1H14 (11)1:30:52
1. Anton Törnqvist32:20132:201
2. Jan Antonowicz26:383+2:5358:5810
2. Adam Andersson51:1315+27:281:23:33
3. Hugo Larsson31:543+1:381:30:5210
2Karlskrona SOK 1D120 (7)2:14:31
1. Helena Gummesson50:476+13:3650:476
2. Linda Ingemarsson43:333+2:441:34:204-2
3. Linda Larsson40:1112:14:312-2
2Karlskrona SOK 1D16 (6)2:16:37
1. Lovisa Johansson45:043+1:4645:043
2. Alma Svennerud43:2311:28:271-2
2. Sandra Widuch43:242+0:011:28:28
3. Ebba Berglin48:102+10:312:16:372+1
2Karlskrona SOK 1D150 (6)1:50:43
1. Eva Pettersson35:44135:441
2. Anne Johansson40:084+4:531:15:523+2
3. Annika Josefsson34:512+6:411:50:432-1
2Karlskrona SOK 1D12 (9)1:27:57
1. Emma Larsson35:336+8:4435:336
2. Kerstin Domeij26:022+1:521:01:354-2
3. Emma Zettervall26:2211:27:572-2
7Karlskrona SOK 1H150 (14)2:13:54
1. Anders Pettersson42:3311+6:4542:3311
2. Peter Wilhelmsson46:068+13:091:28:399-2
3. Ulf Johansson45:158+11:192:13:547-2
7Karlskrona SOK 1H16 (20)1:52:22
1. Frantisek Svetnicky47:0514+15:2047:0514
2. Arvid Kronmar27:075+2:041:14:1211-3
2. Jakob Wilhelmsson37:3216+12:291:24:37
2. Erik Hansson1:03:3527+38:321:50:40
3. Maxim Omelchenko38:109+9:051:52:227-4
16Karlskrona SOK 1H120 (20)3:05:35
1. Olof Ingemarsson52:0814+11:0652:0814
2. Björn Zettervall1:03:2816+23:531:55:3615+1
3. Stefan Caleklint1:09:5915+31:023:05:3516+1
28Karlskrona SOK 1ÖppenKavle (31)3:06:53
1. Johanna Wilhelmsson47:5527+18:2147:5527
2. Gunnel Hansson1:15:3429+46:422:03:2929+2
3. Maria Sibileva1:03:2422+26:243:06:5328-1
39Karlskrona SOK 1D17E (65)2:55:15
1. Moa Pettersson51:2822+4:3651:2822
2. Maja Pettersson47:4942+14:441:39:1738+16
3. Lisa Folino1:15:5849+34:572:55:1539+1
41Karlskrona SOK 1H17E (65)5:24:30
1. Emil Pettersson1:06:1946+10:481:06:1946
2. Erik Winbladh52:0343+12:341:58:2244-2
3. Magnus Larsson54:1645+16:532:52:3842-2
4. Oscar Johansson1:02:5325+11:323:55:3135-7
5. Anton Österblad1:28:5947+40:455:24:3041+6

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser