Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 17 april 2017

Almby IK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Tisaren / Almby IK 1H14 (11)1:43:02
1. Karl Kylborn41:102+8:5041:102
2. Noel Helmersson27:234+3:381:08:3320
2. Jonatan Green28:156+4:301:09:25
3. Emil Larsson34:295+4:131:43:024+2
9OK Tisaren / Almby IK / Garphyttans IF 1D14 (12)2:03:03
1. Sofie Bodin44:209+11:4944:209
2. Amanda Sjödin31:1111+7:041:15:3111+2
2. Nelly Mårtensson31:2612+7:191:15:46
2. Stina Bern31:4313+7:361:16:03
3. Sofia Green47:329+16:432:03:039-2

Garphyttans IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9OK Tisaren / Almby IK / Garphyttans IF 1D14 (12)2:03:03
1. Sofie Bodin44:209+11:4944:209
2. Amanda Sjödin31:1111+7:041:15:3111+2
2. Nelly Mårtensson31:2612+7:191:15:46
2. Stina Bern31:4313+7:361:16:03
3. Sofia Green47:329+16:432:03:039-2
12OK Tisaren / Garphyttans IF 1H16 (20)1:57:49
1. Valter Pettersson33:515+2:0633:515
2. Lisa Hallmén35:3014+10:271:09:217+2
3. David Mårtensson48:2813+19:231:57:4912+5

OK Tisaren

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tisaren 1H120 (20)2:01:16
1. Dan Larsson42:445+1:4242:445
2. Magnus Persson39:3511:22:191-4
3. Tomas Hallmén38:5712:01:1610
2OK Tisaren 1D17E (65)2:07:05
1. Ellinor Eriksson47:264+0:3447:264
2. Lilian Forsgren33:0511:20:311-3
3. Josefin Tjernlund46:348+5:332:07:052+1
4OK Tisaren / Almby IK 1H14 (11)1:43:02
1. Karl Kylborn41:102+8:5041:102
2. Noel Helmersson27:234+3:381:08:3320
2. Jonatan Green28:156+4:301:09:25
3. Emil Larsson34:295+4:131:43:024+2
7OK Tisaren 1H12 (13)1:26:28
1. Philip Sjödin38:3410+14:5238:3410
2. Isak Larsson22:564+1:311:01:306-4
2. Maja Sjödin36:2526+15:001:14:59
3. Robin Helmersson24:584+2:341:26:287+1
8OK Tisaren 2D17E (65)2:11:08
1. Ellinor Tjernlund49:0014+2:0849:0014
2. Rebecka Nylin35:419+2:361:24:4110-4
3. Andrea Svensson46:277+5:262:11:088-2
9OK Tisaren / Almby IK / Garphyttans IF 1D14 (12)2:03:03
1. Sofie Bodin44:209+11:4944:209
2. Amanda Sjödin31:1111+7:041:15:3111+2
2. Nelly Mårtensson31:2612+7:191:15:46
2. Stina Bern31:4313+7:361:16:03
3. Sofia Green47:329+16:432:03:039-2
10OK Tisaren 1H17E (65)4:16:45
1. Filip Jacobsson56:1710+0:4656:1710
2. Gustav Hindér44:1618+4:471:40:337-3
3. Mathias Drage43:4914+6:262:24:226-1
4. Oskar Andrén56:519+5:303:21:137+1
5. Daniel Attås55:3217+7:184:16:4510+3
12OK Tisaren 1H150 (14)2:44:53
1. Per Bjurström39:538+4:0539:538
2. Urban Särnbrink1:10:1813+37:211:50:1112+4
3. Nils Aronsson54:4211+20:462:44:53120
12OK Tisaren / Garphyttans IF 1H16 (20)1:57:49
1. Valter Pettersson33:515+2:0633:515
2. Lisa Hallmén35:3014+10:271:09:217+2
3. David Mårtensson48:2813+19:231:57:4912+5
19OK Tisaren 3D17E (65)2:24:01
1. Lovisa Persson48:408+1:4848:408
2. Line Sølberg41:5836+8:531:30:3822+14
3. Marion Aebi53:2318+12:222:24:0119-3
27OK Tisaren 2H17E (65)4:44:15
1. Erik Fernlund1:01:0324+5:321:01:0324
2. Olle Josarp46:1832+6:491:47:2126+2
3. Jonatan Aronsson51:5640+14:332:39:1731+5
4. Johan Aronsson1:04:2533+13:043:43:4229-2
5. Ivan Forsgren1:00:3328+12:194:44:1527-2
46OK Tisaren 4D17E (65)3:12:27
1. Helena Andersson56:0846+9:1656:0846
2. Johanna Särnbrink1:06:2556+33:202:02:3351+5
3. Josefin Aronsson1:09:5445+28:533:12:2746-5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser