Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 17 april 2017

Attunda OK

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Attunda OK / IFK Lidingö SOK 4H17E (65)ej start
1. Erik Jansson1:09:4352+14:121:09:4352
2. Lucas Norrmanej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start

IFK Lidingö SOK

16 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Lidingö SOK 1H180 (6)1:31:57
1. Tapani Mattus34:203+8:5634:203
2. Mikael Tarandi31:0711:05:271-2
3. Hans Tarandi26:302+1:471:31:5710
3IFK Lidingö SOK 1D17E (65)2:07:06
1. Helena Karlsson46:563+0:0446:563
2. Emma Bjessmo34:063+1:011:21:022-1
3. Anna Bachman46:046+5:032:07:063+1
4IFK Lidingö SOK 1H120 (20)2:08:57
1. Martin Larbo41:152+0:1341:152
2. Magnus Rajan48:228+8:471:29:376+4
3. Anders Hedman39:202+0:232:08:574-2
7IFK Lidingö SOK 1H17E (65)4:15:54
1. Erik Ivarsson Sandberg56:3811+1:0756:3811
2. David Andersson39:2911:36:071-10
3. Jere Pajunen47:2425+10:012:23:315+4
4. Øystein Kvaal Østerbø56:5810+5:373:20:296+1
5. Hector Haines55:2516+7:114:15:547+1
8IFK Lidingö SOK 1D14 (12)1:58:31
1. Lisa Thunell40:526+8:2140:526
2. Maja Lilja34:2914+10:221:15:2110+4
3. Agnes Damberg43:107+12:211:58:318-2
9IFK Lidingö SOK 2H120 (20)2:38:46
1. Andrew Quin43:558+2:5343:558
2. Mattias Ganslandt59:3914+20:041:43:3410+2
3. Per Damberg55:1210+16:152:38:469-1
14IFK Lidingö SOK 1H16 (20)2:29:47
1. Ludvig Jarlemark1:06:5519+35:101:06:5519
2. Robert Olsson Kihlborg45:2923+20:261:52:2416-3
2. Amelie Rajan45:3824+20:351:52:33
3. Lukas Werner37:238+8:182:29:4714-2
16IFK Lidingö SOK 2D17E (65)2:20:52
1. Matleena Boström49:0014+2:0849:0014
2. Niina Hulkkonen35:4910+2:441:24:4911-3
3. Linnéa Claesdotter56:0323+15:022:20:5216+5
17IFK Lidingö SOK 2H16 (20)3:09:19
1. Anders Widlund1:17:4320+45:581:17:4320
2. Ella Broquist43:2422+18:212:01:0717-3
2. Jonathan Blomlöf54:5925+29:562:12:42
3. Simon Lilja1:08:1218+39:073:09:19170
18IFK Lidingö SOK 2H17E (65)4:27:07
1. Nicolas Simonin56:036+0:3256:036
2. Rasmus Rörholt Theisen44:5722+5:281:41:009+3
3. Rasmus Palmqvist Aslaksen46:1621+8:532:27:1613+4
4. Jere Sipponen59:4019+8:193:26:56130
5. Timo Mähönen1:00:1125+11:574:27:0718+5
22IFK Lidingö SOK 1ÖppenKavle (31)2:28:04
1. Mia Lilja41:2821+11:5441:2821
2. Cina Broquist52:5822+24:061:34:2622+1
3. Teija Leppinen53:3818+16:382:28:04220
29IFK Lidingö SOK 3H17E (65)4:47:27
1. Bryan Russel-Keely1:00:5422+5:231:00:5422
2. Mattias Johansson49:4640+10:171:50:4033+11
3. Ville Keskisaari46:3623+9:132:37:1628-5
4. Sixten Hillerhag1:09:4140+18:203:46:5730+2
5. Simon Schuster1:00:3027+12:164:47:2729-1
34IFK Lidingö SOK 3D17E (65)2:42:15
1. Julia Rajan52:1725+5:2552:1725
2. Ramona Åkermarck-Mähönen49:1244+16:071:41:2941+16
3. Barbora Pijáková1:00:4629+19:452:42:1534-7
IFK Lidingö SOK 3H120 (20)ej godkänd
1. Pär Lilja54:1516+13:1354:1516
2. Pär Liljaej startej start
3. Per Dambergej startej godkänd
IFK Lidingö SOK / OK Roslagen 6D17E (65)ej godkänd
1. Agnes Bromanej godkändej godkänd
2. Karolina Bjärnlidej godkändej godkänd
3. Isabella Tapperej startej godkänd
IFK Lidingö SOK 4D17E (65)ej godkänd
1. Ebba Ganslandt54:2132+7:2954:2132
2. Elin Jarlemarkej godkändej godkänd
3. Evelyn Wendeliusej godkändej godkänd
Attunda OK / IFK Lidingö SOK 4H17E (65)ej start
1. Erik Jansson1:09:4352+14:121:09:4352
2. Lucas Norrmanej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
IFK Lidingö SOK / OK Roslagen 6D17E (65)ej godkänd
1. Agnes Bromanej godkändej godkänd
2. Karolina Bjärnlidej godkändej godkänd
3. Isabella Tapperej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser