Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 17 april 2017

OK Roxen

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roxen 1D16 (6)2:07:29
1. Alice Marmelid43:18143:181
2. Linn Aldén46:324+3:091:29:502+1
3. Tove Pettersson37:3912:07:291-1
3OK Roxen 1H150 (14)1:51:27
1. Anders Lillieström37:104+1:2237:104
2. Stefan Thellsén35:372+2:401:12:472-2
3. Henrik Marmelid38:405+4:441:51:273+1
3OK Roxen 1H12 (13)1:16:17
1. Adam Plawski27:216+3:3927:216
2. Elias Thellsén21:25148:464-2
2. Rasmus Viberg28:309+7:0555:51
2. Mille Langer28:3110+7:0655:52
3. Jacob Påledal27:315+5:071:16:173-1
4OK Roxen 1D120 (7)2:25:35
1. Annika Asketun38:192+1:0838:192
2. Pernilla Hörwing49:334+8:441:27:5220
3. Maria Lillieström57:435+17:322:25:354+2
7OK Roxen 1H120 (20)2:30:51
1. Sören Nilsson Påledal41:564+0:5441:564
2. Björn Carlson47:105+7:351:29:065+1
3. Mikael Langer1:01:4512+22:482:30:517+2
9OK Roxen 1H16 (20)1:55:41
1. Jakob Thellsén38:116+6:2638:116
2. Måns Björnskiöld31:047+6:011:09:1560
3. Malte Eveborn46:2612+17:211:55:419+3
9OK Roxen 1D12 (9)2:31:55
1. Tilde Eveborn44:479+17:5844:479
2. Mindra Langer36:5814+12:481:21:4590
2. Moa Pihlström39:5215+15:421:24:39
2. Tyra Lindellej startfullföljt
3. Fanny Waltersson1:10:109+43:482:31:5590
17OK Roxen 1ÖppenKavle (31)2:23:36
1. Joakim Fornander32:119+2:3732:119
2. Marie Waltersson44:5615+16:041:17:0711+2
3. Malva Eveborn1:06:2925+29:292:23:3617+6
22OK Roxen 1D17E (65)2:27:30
1. Emma Pettersson51:1719+4:2551:1719
2. Anna-Stina Påledal38:3824+5:331:29:5518-1
3. Fanny Asketun57:3527+16:342:27:3022+4
24OK Roxen 1H17E (65)4:36:26
1. Jonas Andersson56:108+0:3956:108
2. Mattias Zachrisson44:1517+4:461:40:256-2
3. Emil Tellsén50:4833+13:252:31:1321+15
4. Erik Sandh1:04:1130+12:503:35:24210
5. Albin Lillieström1:01:0231+12:484:36:2624+3
35OK Roxen 2D17E (65)2:45:09
1. Amanda Tellsén55:0139+8:0955:0139
2. Jenny Sandh43:1638+10:111:38:1736-3
3. Lova Eveborn1:06:5238+25:512:45:0935-1
50OK Roxen 3D17E (65)3:26:48
1. Linnea Hansson1:13:2059+26:281:13:2059
2. Tilda Marmelid1:01:5753+28:522:15:1752-7
3. Victoria Asketun1:11:3146+30:303:26:4850-2
OK Roxen 2H17E (65)ej godkänd
1. Adam Thellsénej godkändej godkänd
2. Joel Karnehed58:1057+18:41ej godkänd
3. Pontus Lindblom1:04:4659+27:23ej godkänd
4. Hugo Dalhammer1:20:1249+28:51ej godkänd
5. Erik Helander1:21:4946+33:35ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser