Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medel
Arrangörsorganisation: Söderhamns OK
Datum: fredag 26 maj 2017

D21

3 790 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa PerssonOK Tisaren29:397:49
2Kristin OlovssonRehns BK29:44+0:057:50
3Rebecka LindbergOK Roslagen30:54+1:158:09
4Helena ForsbergSkogslöparna35:16+5:379:18
5Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad36:49+7:109:42
6Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK37:23+7:449:51
7Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK38:00+8:2110:01
8Stina EdejernIFK Bergvik39:04+9:2510:18
9Lena ÖhmanCentrum OK40:29+10:5010:40
10Karin FägerlindCentrum OK40:58+11:1910:48
11Charlotte LindkvistLeksands OK43:00+13:2111:20
12Moa KjellstrandCentrum OK43:50+14:1111:33
13Elisabeth AhlgrenLinköpings OK45:20+15:4111:57
14Henny SamuelssonCentrum OK47:39+18:0012:34
15Sara JonassonCentrum OK48:45+19:0612:51
16Erika BlixtOK Hammaren51:22+21:4313:33
17Elin FjellströmKFUM Örebro OK54:11+24:3214:17
18Malin LindbergForsa OK1:10:05+40:2618:29
Elin WoxlinAlfta-Ösa OKej start
Linda LindkvistLeksands OKej start

H21

4 790 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF29:286:09
2Raffael HuberIFK Mora OK29:29+0:016:09
3Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF30:31+1:036:22
4Viktor SilvemarkÄrla IF31:14+1:466:31
5Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK31:22+1:546:32
6Johan AronssonOK Tisaren31:35+2:076:35
7Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna31:36+2:086:35
8Oscar VångellÄrla IF32:00+2:326:40
9Tommy LindbergOK Roslagen32:33+3:056:47
10Joakim IngelssonOK Hammaren33:32+4:047:00
11Anton TynongÄrla IF33:52+4:247:04
12Göran ThimbergSöders-Tyresö34:58+5:307:17
13Isak LangerakJärfälla OK35:12+5:447:20
14Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK35:47+6:197:28
15Jonas KjällCentrum OK36:03+6:357:31
16Pessi LiukkonenSundsvalls OK38:21+8:538:00
17Morgan KarlssonSundbybergs IK38:23+8:558:00
18Johan AntonssonOK Löftan38:34+9:068:03
19Christoffer AndersénOK Alehof40:29+11:018:27
20Johan ForsstedtSöders-Tyresö40:46+11:188:30
21Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF42:05+12:378:47
22Simon BörjesonRyda SK44:14+14:469:14
23Erik OlssonGävle OK44:39+15:119:19
24Mårten OlssonGävle OK46:42+17:149:44
25Björn KarlssonRehns BK48:39+19:1110:09
26Erik RamqvistLidköpings VSK51:47+22:1910:48
27Henrik LundgrenCentrum OK52:53+23:2511:02
28Henrik HellborgCentrum OK1:02:01+32:3312:56
29Rickard BomanIF Thor1:12:03+42:3515:02
Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Anders TrolinForsa OKej start

D20

3 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ekaterina RyazanovaRehns BK32:249:23 Ladda ner rutt i gpx-format
2Wilma LagerhällRehns BK33:03+0:399:34
3Emma HagrotTäby OK41:18+8:5411:58
4Linnea BorgLinköpings OK1:06:40+34:1619:19
Sarah PerssonOK Denselnej start

H20

3 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars OlovssonRehns BK39:2610:24
2Olof LissmatsOK Södertörn52:32+13:0613:51

D18

3 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna KjellinForsa OK33:149:37
2Emma BlixtOK Hammaren35:31+2:1710:17
3Johanna GuståsLinköpings OK38:20+5:0611:06
4Lovisa LängheimTullinge SK52:01+18:4715:04
5Frida SahlmanLinköpings OK53:31+20:1715:30
6Ella AnderssonOK Södertörn57:15+24:0116:35
7Vera BogrenSundbybergs IK1:22:33+49:1923:55
Sofia BorgLinköpings OKej start

H18

3 790 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LindbärgOK Södertörn29:137:42
2Walter LagerhällRehns BK29:44+0:317:50
3Benjamin LangerakJärfälla OK30:34+1:218:03
4Filip MöllerOK Södertörn30:58+1:458:10
5Sixten ElehedLinköpings OK31:07+1:548:12
6Simon DahlbergOK Nolaskogsarna31:13+2:008:14
7Jonathan JylltorpLinköpings OK32:07+2:548:28
8Mattias KallhaugeSnättringe SK32:13+3:008:30
9Simon ÖsterlingOK Södertörn35:36+6:239:23
10Gunnar EngströmLinköpings OK36:56+7:439:44
11Albin AnderssonSegersta OK39:17+10:0410:21
12Emil JohanssonSegersta OK41:43+12:3011:00

D16

3 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF33:559:48
2Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF50:13+16:1814:30
3Frida AnderssonSegersta OK55:13+21:1815:57
4Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF59:53+25:5817:18
5Tilda LagerhällRehns BK59:55+26:0017:19
6Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK1:11:48+37:5320:45

H16

3 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF30:258:47
2Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF31:04+0:398:58
3Alfred LängheimTullinge SK35:57+5:3210:23
4Jonne LiukkonenSundsvalls OK37:16+6:5110:46
5Viktor LadängesAlfta-Ösa OK41:15+10:5011:55
6Jonas BjörsLjusdals OK42:17+11:5212:13
7Linus AlbinssonIFK Enskede43:04+12:3912:26
8Ludde BlomIFK Enskede48:37+18:1214:03
9Nils Forsberg RundströmIFK Enskede48:52+18:2714:07
10Daniel StåhlJärbo OK54:01+23:3615:36
11Gustav BjörklundIFK Enskede59:58+29:3317:19
12Pontus AxellIFK Enskede1:15:37+45:1221:51
Elis SandbergAlfta-Ösa OKej godkänd

D16 Kort

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D14

2 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LadängesAlfta-Ösa OK26:238:52
2Ebba OttossonGävle OK26:34+0:118:56
3Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF29:01+2:389:46
4Elisabeth LarssonOK Södertörn29:16+2:539:51
5Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK29:59+3:3610:05
6Katja GustafssonTrosabygdens OK32:25+6:0210:54
7Sara ÅbomGävle OK34:43+8:2011:41
8Ella SandbergAlfta-Ösa OK34:59+8:3611:46
9Ellen PelanderOK Djerf37:25+11:0212:35
10Ester AnderssonOK Södertörn40:13+13:5013:32
11Malin BorgLinköpings OK53:20+26:5717:57
Tindra JonssonSkarpnäcks OLej start

H14

2 970 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JemthIF Thor22:437:38
2Johan FochsenWaxholms OK25:13+2:308:29
3Axel GidlundOK Linné26:43+4:008:59
4Edvin LakeSundsvalls OK28:23+5:409:33
5Wille LångbergHudiksvalls OK29:28+6:459:55
6Petter ErlandssonSundsvalls OK29:47+7:0410:01
7Linus NilssonOK Österåker30:51+8:0810:23
8Hugo PerssonOK Denseln31:48+9:0510:42
9Elis Forsberg RundströmIFK Enskede33:21+10:3811:13
10Olle ThimbergSöders-Tyresö33:55+11:1211:25
11Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby36:49+14:0612:23
12Teo StruckOK Ravinen37:07+14:2412:29
13Hjalmar WennbergHudiksvalls OK37:22+14:3912:34
14Edvin NilssonLånghundra IF40:34+17:5113:39
15Björn RennerOK Södertörn41:39+18:5614:01
16Linus DahlbergOK Nolaskogsarna44:42+21:5915:03
17Viktor ZillingOK Södertörn50:19+27:3616:56
18John Henry TidholmSöderhamns OK1:07:10+44:2722:36
Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Max ÖsterlingOK Södertörnej start
Anton HenrikssonSöderhamns OKej start
Albin BlombergSegersta OKej start
Eric HallnerOckelbo OKej start

D14 Kort

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia HagrotTäby OK28:5812:01

H14 Kort

2 410 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Noah ThorntonSöderhamns OKej start

D12

2 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF20:078:20
2Wilma LarssonSundsvalls OK20:26+0:198:28
3Linn De BoussardIFK Enskede20:28+0:218:29
4Lovisa DufvaSundsvalls OK20:37+0:308:33
5Alva Lidström LauriSnättringe SK21:23+1:168:52
6Tuva HolmströmOK Ravinen22:41+2:349:24
7Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF23:00+2:539:32
8Alva EliassonSundsvalls OK23:40+3:339:49
9Klara JunegardTullinge SK24:30+4:2310:09
10Signe WikstenGävle OK27:15+7:0811:18
11Elsa JohanssonSegersta OK30:21+10:1412:35
Elsa GustafssonOK Tylöskogej start

H12

2 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten PerssonSkogslöparna16:356:52
2Erik LundquistOK Ravinen17:02+0:277:04
3Niklas ErlandssonOK Södertörn17:34+0:597:17
4Elis LiukkonenSundsvalls OK18:15+1:407:34
5Edvard PelanderOK Djerf19:29+2:548:05
6Max ZetterbergHudiksvalls OK21:36+5:018:57
7Olov NorinSundsvalls OK21:39+5:048:59
8Oskar ErlandssonSundsvalls OK25:09+8:3410:26
9Olle LångbergHudiksvalls OK27:08+10:3311:15
10Mattias LarssonSundsvalls OK27:34+10:5911:26
11Albin JemthIF Thor27:39+11:0411:28
12Alvin EdbäckOK Kåre39:30+22:5516:23
Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jens FochsenWaxholms OKej start

D12 Kort

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Paula StruckOK Ravinen30:4713:05

D10

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja ThimbergSöders-Tyresö20:498:51
2Viola HolmströmOK Ravinen1:04:53+44:0427:36
3Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubb1:06:52+46:0328:27
Miriam GustafssonTrosabygdens OKej start

H10

2 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LundquistOK Ravinen20:018:31
2Filip ZetterbergHudiksvalls OK22:22+2:219:31
3Rickard JemthIF Thor23:22+3:219:56
4Wilmer WennbergHudiksvalls OK23:30+3:2910:00
5Petter FochsenWaxholms OK25:47+5:4610:58
6Herman EliassonSundsvalls OK27:51+7:5011:51
7Gustav LindbergOK Roslagen29:54+9:5312:43
8Wilmer HagrotTäby OK35:42+15:4115:11

H35

4 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus HenrikssonLinköpings OK54:1912:14
2Martin AhlströmIFK Enskede54:47+0:2812:20

D40

3 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne LiukkonenSundsvalls OK34:009:51
2Catherine WennbergHudiksvalls OK39:22+5:2211:24
3Sara TimnerSundsvalls OK40:26+6:2611:43
4Karin PerssonSkogslöparna42:03+8:0312:11
5Lena WesterlundOK Djerf42:12+8:1212:13
6Jenny JohanssonValbo AIF43:01+9:0112:28
7Daniela RennerOK Södertörn44:16+10:1612:49
8Mia ForslinForsa OK46:33+12:3313:29
9Elin AhlströmIFK Enskede46:47+12:4713:33
10Anna  Lundquist OK Ravinen47:10+13:1013:40
Karin GustavssonForsa OKej godkänd

H40

4 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias EliassonSundsvalls OK30:137:21
2Anders ErlandssonSundsvalls OK32:35+2:227:55
3Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna32:47+2:347:58
4Niklas HenrikssonAttunda OK33:10+2:578:04
5Oskar ForsbergSkogslöparna33:14+3:018:05
6Mattias PerssonSkogslöparna35:20+5:078:35
7Tomas HenrikssonAttunda OK37:42+7:299:10
8Björn LundquistOK Ravinen38:26+8:139:21
9Magnus JonssonSundsvalls OK40:42+10:299:54
10Daniel RejmentOK Linné41:36+11:2310:07
11Daniel AxelssonMålilla OK58:32+28:1914:14
12Fredrik NilssonLånghundra IF1:00:54+30:4114:49
Mats GustafssonTrosabygdens OKej start

D45

3 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF28:329:15
2Tina JunegardTullinge SK29:31+0:599:35
3Annika IvarssonLinköpings OK29:35+1:039:36
4Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF31:53+3:2110:21
5Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF34:12+5:4011:06
6Anna NordinSundsvalls OK34:44+6:1211:16
7Cecilia FochsenWaxholms OK36:11+7:3911:44
8Annika LundströmSundbybergs IK36:17+7:4511:46
9Eva KindlundhTrosabygdens OK40:07+11:3513:01
10Ann RollerJärfälla OK42:07+13:3513:40
11Therese HolmströmOK Ravinen46:07+17:3514:58
12Lotta BorgLinköpings OK46:54+18:2215:13
13Jenny StruckOK Ravinen47:42+19:1015:29
14Lisa ÖsterlingOK Södertörn49:54+21:2216:12
15Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK51:38+23:0616:45
16Malin AlbinssonIFK Enskede55:04+26:3217:52
17Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:01:41+33:0920:01
Åsa ErikssonForsa OKej start

H45

4 110 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan StoltSundsvalls OK32:007:47
2Patric De BoussardIFK Enskede32:37+0:377:56
3Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF33:09+1:098:03
4Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK35:49+3:498:42
5Donald McCarthyÄrla IF36:50+4:508:57
6Thomas PerssonOK Denseln37:19+5:199:04
7Per ForsbergIFK Enskede37:46+5:469:11
8Fredrik WikstenGävle OK38:18+6:189:19
9Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby38:21+6:219:19
10Per JemthIF Thor39:39+7:399:38
11Magnus SahlmanLinköpings OK41:03+9:039:59
12Peter AlbinssonIFK Enskede41:44+9:4410:09
13Patrik BlidefalkOK Södertörn43:01+11:0110:27
14Jonas LindgrenHudiksvalls OK45:55+13:5511:10
15Pär-Magnus BjurekTibro OK48:30+16:3011:48
16Anders AnderssonSegersta OK50:43+18:4312:20
17Stefan GunnarssonHudiksvalls OK51:13+19:1312:27

D50

3 080 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF29:079:27
2Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF30:47+1:409:59
3Anna-Lena LängheimTullinge SK31:51+2:4410:20
4Anna EkSödertälje-Nykvarn OF33:31+4:2410:52
5Laila IngelssonOK Hammaren34:20+5:1311:08
6Hillevi ErikssonOK Linné35:10+6:0311:25
7Gunilla KreissJärla Orientering38:01+8:5412:20
8Cathrine JohanssonTierps SOK38:12+9:0512:24
9Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF41:13+12:0613:22
10Lena ErlandssonOK Södertörn43:13+14:0614:01
11Gitte EngströmLinköpings OK47:24+18:1715:23
12Monica FröjdSnättringe SK50:27+21:2016:22
13Kristina ZillingOK Södertörn53:52+24:4517:29
14Anna KullbergLinköpings OK55:48+26:4118:07
15Lena StrömbäckLinköpings OK1:02:56+33:4920:25
16Maria FernmalmForsa OK1:13:45+44:3823:56
Karin OlofssonLinköpings OKej start
Inger GuståsLinköpings OKej start

H50

3 580 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HultinOK Roslagen28:538:04
2Erik NorinSundsvalls OK29:05+0:128:07
3Eric RollerJärfälla OK30:06+1:138:24
4Dan NorinGävle OK30:09+1:168:25
5Jan-Olof BogrenSundbybergs IK30:29+1:368:30
6Gunnar KindlundhTrosabygdens OK31:04+2:118:40
7Peter KarsboAlfta-Ösa OK31:46+2:538:52
8Jonas GustafssonForsa OK31:51+2:588:53
9Anders BjörklundIFK Enskede32:19+3:269:01
10Stefan LundOK Linné32:57+4:049:12
11Per KallhaugeSnättringe SK33:56+5:039:28
12Anders L OlssonGävle OK34:37+5:449:40
13Patrik OttossonGävle OK34:47+5:549:42
14Per GuståsLinköpings OK34:58+6:059:46
15Lars OlssonOK Linné35:18+6:259:51
16Rikard BorgLinköpings OK36:35+7:4210:13
17Magnus HerberthsonLinköpings OK36:36+7:4310:13
18Kenneth HermanssonSigtuna OK37:47+8:5410:33
19Peter BrämersonTibro OK38:23+9:3010:43
20Staffan ZillingOK Södertörn38:59+10:0610:53
21Leif TynongTullinge SK41:00+12:0711:27
22Johan AnderssonValbo AIF41:13+12:2011:30
23Leif LundinJärla Orientering43:04+14:1112:01
24Tomas BäckTrosabygdens OK44:47+15:5412:30
25Johan JylltorpLinköpings OK45:58+17:0512:50
26Christer LindellLinköpings OK46:25+17:3212:57
27Urban PeterssonLinköpings OK47:02+18:0913:08
28Bo LauriSnättringe SK50:38+21:4514:08
29Claes RennerOK Södertörn54:05+25:1215:06
Christer LagerhällRehns BKej start
Piero SannicoloTullinge SKej start
Thomas JohanssonSundsvalls OKej start
Tomas HultqvistTullinge SKej start
Roland SannicoloTäby OKej start

D55

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK42:1513:43
2Marie FröjdRehns BK53:53+11:3817:29
3Katarina TynongTullinge SK1:01:15+19:0019:53

H55

3 580 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan NordinSundsvalls OK29:038:06
2Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF30:27+1:248:30
3Lars LindgrenOK Ödmården31:04+2:018:40
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK31:13+2:108:43
5Anders EnmarkGävle OK31:58+2:558:55
6Johnny JunegardTullinge SK32:08+3:058:58
7Patrik AhlgrenTäby OK33:08+4:059:15
8Bengt HaglundLeksands OK33:23+4:209:19
9Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF35:18+6:159:51
10Johan PalmgrenTäby OK35:38+6:359:57
11Ingemar MånssonRonneby OK42:06+13:0311:45
12Leif EdejernIFK Bergvik43:35+14:3212:10
13Stefan SundeliusJärfälla OK45:02+15:5912:34 Ladda ner rutt i gpx-format
14Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK45:11+16:0812:37
15Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL51:06+22:0314:16
16Mats KarlssonOK Ödmården52:12+23:0914:34
17Anders S NybergSäterbygdens OK52:45+23:4214:44
Jörgen BatzSkarpnäcks OLej start
Bo GustafssonOK Tylöskogej start

D60

2 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK28:4211:17
2Lena JanssonJärla Orientering31:51+3:0912:32
3Ewa EdejernIFK Bergvik36:12+7:3014:15
4Lotta ValentinGustavsbergs OK41:55+13:1316:30
5Catherine DawsonGafanhori1:05:09+36:2725:38
Margareta HallménAttunda OKej godkänd
Monika LarssonSkarpnäcks OLej start
Ingela BengtssonÅrsunda IFej start

H60

3 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas EricsonAlfta-Ösa OK30:158:26
2Lars ForsstedtSöders-Tyresö38:25+8:1010:43
3Thom SandvikAvesta OK38:34+8:1910:46
4Thomas WesterGustavsbergs OK41:26+11:1111:34
5Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK42:11+11:5611:46
6Mats LandquistKöping-Kolsva OK42:57+12:4211:59
7Per Arne EvaldssonOK Gynge43:03+12:4812:01
8Göran DoyleSundbybergs IK43:51+13:3612:14
9Ola HedinOK Hammaren44:05+13:5012:18
10Jan ZetterbergHudiksvalls OK44:43+14:2812:29
11Göran HedmanValbo AIF53:19+23:0414:53
12Jan LundgrenLinköpings OK53:20+23:0514:53
13Lars HagrotTäby OK54:31+24:1615:13
14Bengt HanssonSäterbygdens OK1:01:15+31:0017:06
15Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:07:39+37:2418:53
16Kenneth PetterssonJärfälla OK1:11:24+41:0919:56

D65

2 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK39:2115:29
2Anne LundmarkJärfälla OK39:49+0:2815:40
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF41:59+2:3816:31
4Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF44:17+4:5617:26
5Margareta HaraldssonGustavsbergs OK45:44+6:2318:00
6Kristina WåhlinVästerås SOK49:54+10:3319:38
7Maud Göthe LundgrenLinköpings OK1:02:57+23:3624:47
8Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK1:09:31+30:1027:22
9Marianne SellgrenSigtuna OK1:20:24+41:0331:39
10Ann-Britt ErikssonRehns BK1:28:40+49:1934:54
Gun SvenssonRehns BKej godkänd
Britta EklundTrosabygdens OKej godkänd

H65

3 080 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn33:5010:59
2Mats AnderssonSelånger SOK35:01+1:1111:22
3Jan JohanssonIF Thor35:51+2:0111:38
4Ivan SöderqvistLjusdals OK36:51+3:0111:57
5Roy DawsonGafanhori37:01+3:1112:01
6Anders HallménAttunda OK38:00+4:1012:20
7Bengt JohanssonOK Skogshjortarna38:49+4:5912:36
8Lars StrinnholmÖstersunds OK40:50+7:0013:15
9Paul NorénOK Södertörn42:21+8:3113:45
10Per ElfströmÅrsunda IF43:44+9:5414:11
11Magnus HaraldssonGustavsbergs OK45:29+11:3914:46
12Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF46:18+12:2815:01
13Gert OlssonTockarps IK46:58+13:0815:14
14Ove ÅbergStorviks IF48:40+14:5015:48
15Anders ForsstedtSöders-Tyresö51:33+17:4316:44
16Göran LarssonSala OK52:46+18:5617:07
17Jon FlordalLjusdals OK53:23+19:3317:19
18Matz LarssonGustavsbergs OK58:57+25:0719:08
19Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF59:41+25:5119:22
20Tommy WåhlinVästerås SOK1:01:34+27:4419:59
Bengt A PerssonOckelbo OKej godkänd

D70

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig SvahnOckelbo OK31:1612:15
2Christina WestmanHudiksvalls OK33:34+2:1813:09
3Inga-Lill PetterssonLinköpings OK38:45+7:2915:11
4Ewa NordlundLänna IF46:26+15:1018:12

H70

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen28:049:17
2Lars-Ivar SvenssonRehns BK30:49+2:4510:12
3Anders SellgrenSigtuna OK33:59+5:5511:15
4Leif NordlundLänna IF34:35+6:3111:27
5Bror FureskogAlfta-Ösa OK36:27+8:2312:04
6John ÖstlundSundbybergs IK42:05+14:0113:56
7Sven PihlEnköpings AIF43:02+14:5814:14
8Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK43:23+15:1914:21
9Jan-Ulf KarlssonMålilla OK48:47+20:4316:09

H75

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thord RådbergOK Roslagen37:3512:26
2Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK39:49+2:1413:11
3Ivan ErnvidUlricehamns OK40:19+2:4413:20
4Kurt AnderssonStorviks IF40:27+2:5213:23
5Bo SvenssonÖrkelljunga FK42:30+4:5514:04
6Lennart KarlssonOK Grip46:41+9:0615:27
7Ove ForsbergTurebergs IF SOK51:02+13:2716:53
8Lennart TorstenssonOK Rodhen56:37+19:0218:44
9Sören JanssonSundsvalls OK1:03:22+25:4720:58
Åke PerssonOckelbo OKej start
Gunnar BengtssonSundsvalls OKej start
Erland LingJönköpings OKej start

D80

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun KrohnHudiksvalls OK1:11:3731:41
2Harriet KarlssonOK Grip1:16:01+4:2433:38
Ulla BengtssonÅrsunda IFej start

H80

2 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK30:1811:52
2Rolf AnderssonRimbo SOK35:45+5:2714:01
3Stig BerggrenÅrsunda IF41:13+10:5516:09
4John BerglundAlfta-Ösa OK41:43+11:2516:21
5Lennart ErikssonOK Enen49:45+19:2719:30
6Lars-Erik LindellVäsby OK1:13:07+42:4928:40
Rolf KrohnHudiksvalls OKej start

Inskolning

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Einar BlombergSegersta OKfullföljt
Astrid FlordalLjusdals OKfullföljt
Thea ForsgrenOK Nolaskogsarnafullföljt
Emrik RaappanaSöderhamns OKfullföljt
Myran RaappanaSöderhamns OKfullföljt

U1

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jamie RollerJärfälla OK26:3811:34
2Jon Forsberg RundströmIFK Enskede28:43+2:0512:29
3Nora AhlströmIFK Enskede30:13+3:3513:08
4Disa VengelinNAIS Orienteringsklubb31:49+5:1113:50
5Elsa LakeSundsvalls OK33:45+7:0714:40
6Felix AhlströmIFK Enskede35:38+9:0015:29
7Lin PelanderOK Djerf39:48+13:1017:18

U2

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander DufvaSundsvalls OK33:2313:51
2Simon AhlströmIFK Enskede53:03+19:4022:00
3Frida RaappanaSöderhamns OK1:09:16+35:5328:44
4Jennylee RaappanaSöderhamns OK1:09:31+36:0828:50
Agnes VågbergSundsvalls OKej start

Öppen motion 1

2 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SjögrenSundsvalls OK26:1211:08
2Ivar LakeSundsvalls OK26:55+0:4311:27
3monika willhelmssonKorsnäs IF OK33:42+7:3014:20
4Signe PalmOK Linné33:52+7:4014:24

Öppen motion 3

3 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran SvenssonFalkenbergs OK32:3710:45
2Elisabeth SkoglundSegersta OK37:43+5:0612:26
3Ulrika JohanssojSegersta OK37:44+5:0712:27
4Robert RylanderSpårvägens OK38:15+5:3812:37
5Ida PalmOK Linné38:28+5:5112:41
6Caroline OttossonGävle OK40:43+8:0613:26
7Linda OhlanderKlubblös40:50+8:1313:28
8Emil OhlanderKlubblös40:55+8:1813:30
9Johanna EdbäckOK Kåre46:16+13:3915:16
10Annica AhlgrenTäby OK46:48+14:1115:26
11Nils BlombergSegersta OK53:55+21:1817:47
12Helene LagerhällRehns BK54:09+21:3217:52
13Monika SandbergLjusne-Ala OK59:05+26:2819:29
14Ulla MohlinLjusdals OK59:51+27:1419:45
15Gun ÖstlingOckelbo OK1:07:53+35:1622:24
16Susanna LindellLinköpings OK1:19:15+46:3826:09
Per WistedtTierps SOKej godkänd

Öppen motion 5

3 410 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SahlmanLinköpings OK30:188:53
2Kari EklundSödertälje-Nykvarn OF37:09+6:5110:53
3Marlene Bigren NessSödertäljeNykvarn OK42:04+11:4612:20
4Jonas LindbergOckelbo OK44:03+13:4512:55
5Lena DahlbergOK Nolaskogsarna46:18+16:0013:34
6Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF46:20+16:0213:35
7Ann-Sofie JemthIF Thor46:46+16:2813:42
8Stefan PerssonKlubblös47:41+17:2313:59
9Sara ForslinKlubblös48:17+17:5914:09
10Elin GöranssonCentrum OK48:20+18:0214:10
11Kiara AndenSödertälje-Nykvarn OF49:03+18:4514:23
12Marie RubérLinköpings OK50:34+20:1614:49
13Åsa BlixtJärbo OK50:44+20:2614:52
14Emma StremanKlubblös53:16+22:5815:37
15Niklas BlixtJärbo OK53:54+23:3615:48
16Claes JonssonSöderhamns OK55:49+25:3116:22
17Daniel PalmOK Linné58:24+28:0617:07
18Karin PalmOK Linné59:51+29:3317:33
19Jörgen JohanssonForsa OK1:01:58+31:4018:10
20Lena NilssonOK Österåker1:02:20+32:0218:16
21Ibrahim KhalilForsa OK1:03:58+33:4018:45
22Irené LarssonSundsvalls OK1:04:18+34:0018:51
23Po tidholmSöderhamns OK1:10:49+40:3120:46
24Leif DahlbergOK Nolaskogsarna1:16:19+46:0122:22
25Anna GustafssonTrosabygdens OK1:24:04+53:4624:39
26Mira BäckTrosabygdens OK1:32:05+1:01:4727:00
27Weronica BäckTrosabygdens OK1:32:07+1:01:4927:00
28Lisen BäckTrosabygdens OK1:32:08+1:01:5027:01
Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Aija SadurskisCentrum OKej godkänd
johannes SlettengrenKlubblösej godkänd
pia klarÄrla IFej godkänd

Öppen motion 7

3 020 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim GimholtTrosabygdens OK27:419:10
2Anders SjögrenSundsvalls OK29:07+1:269:38
3Tommy GöranssonKarlsbyhedens OK35:02+7:2111:36
4Lina SöderkvistSäterbygdens OK38:12+10:3112:38
5Tommy BergerGävle OK38:18+10:3712:40
6Evelina JohanssonGävle OK40:35+12:5413:26
7Katarina BabanStorviks IF41:22+13:4113:41
8Morgan WilhelmssonKorsnäs IF OK43:10+15:2914:17
9Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK43:23+15:4214:21
10Inger SörlenKlubblös45:55+18:1415:12
11Moa GöranssonKarlsbyhedens OK46:29+18:4815:23
12Karin BjörklundIFK Enskede46:31+18:5015:24
13Annika GöranssonKarlsbyhedens OK48:24+20:4316:01
14Lisa ErikssonSundbybergs IK48:51+21:1016:10
15Oscar PalmOK Linné49:12+21:3116:17
16Alexandra ForssÄrla IF50:57+23:1616:52
17Anna DufvaSundsvalls OK1:02:29+34:4820:41
18Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK1:05:54+38:1321:49
19Olle JanrikBromma-Vällingby SOK1:06:16+38:3521:56
20Eva JanrikBromma-Vällingby SOK1:06:45+39:0422:06

Öppen motion 8

4 430 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas UnanderSundsvalls OK33:187:31
2Ola OlssonOK Kolmården35:21+2:037:58
3Erik DahlqvistStorviks IF37:26+4:088:26
4Andreas CallebergRehns BK38:33+5:158:42
5Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK40:34+7:169:09
6Donald StaudteJärla Orientering43:33+10:159:49
7Anders PlattJärla Orientering43:43+10:259:52
8Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF45:19+12:0110:13
9Niclas NilssonOK Österåker48:35+15:1710:58
10Jonas LångbergHudiksvalls OK50:26+17:0811:23
11Kerstin HålandTullinge SK50:59+17:4111:30
12Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK55:53+22:3512:36
13Taria VesantoKlubblös57:05+23:4712:53
14Kajsa LakeSundsvalls OK1:01:30+28:1213:52
15Michael LarssonSundsvalls OK1:03:08+29:5014:15
16Håkan AnderssonHalmstad OK1:06:14+32:5614:57
17Elin JohanssonForsa OK1:07:33+34:1515:14
18Lars DragerydÄrla IF1:08:15+34:5715:24
19Maria NorinGävle OK1:10:30+37:1215:54
20Jens WickbergForsa OK1:18:17+44:5917:40
21Katarina RundströmIFK Enskede1:18:31+45:1317:43
22Bengt ForslinRehns BK1:20:43+47:2518:13
23Pelle BlomIFK Enskede1:38:29+1:05:1122:13
24Rickard AnderssonSundsvalls OK1:42:09+1:08:5123:03

Öppen Motion 17

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa WestlundTrosabygdens OK36:2312:02
2Nisse JohanssonRehns BK38:41+2:1812:48
3Göran EklundTrosabygdens OK40:30+4:0713:24
4Curt LandinRehns BK42:41+6:1814:08
5Anna BlombergSegersta OK46:24+10:0115:21
6Ann-Sofi SandvikAvesta OK55:17+18:5418:18
7Åsa PetterssonSäterbygdens OK56:16+19:5318:37
8Anita AspOckelbo OK1:39:39+1:03:1632:59
9Ingrid UlfstedtJärfälla OK1:44:37+1:08:1434:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser