*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Göteborgsdubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborgsdubbeln, lång
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: lördag 8 april 2017

D21

7 210 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK48:526:46
2Amanda HanssonBredaryds SOK55:49+6:577:44
3Amilia BjörklundSävedalens AIK57:03+8:117:54
4Jenny JohanssonIFK Göteborg59:25+10:338:14
5Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:00:24+11:328:22
6Aina EdgrenTrollhättans SOK1:03:13+14:218:46
7Kristin SkaarRyda SK1:03:46+14:548:50
8Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:05:10+16:189:02
9Lovisa LemanGöteborgs SK1:05:43+16:519:06
10Erica PetterssonIFK Göteborg1:06:44+17:529:15
10Malin WidénUddevalla OK1:06:44+17:529:15
12Klara PålssonSävedalens AIK1:07:47+18:559:24
13Moa GustafssonUddevalla OK1:08:04+19:129:26
14Linnea GustafssonUddevalla OK1:09:04+20:129:34
15N.G. NajbjergDansk Militære Landshold1:09:52+21:009:41
16Annica EngIFK Göteborg1:10:04+21:129:43
17Helena StrandOK Landehof1:10:45+21:539:48
18Laila B HöglundFK Herkules1:11:02+22:109:51
19Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK1:11:36+22:449:55
20Filippa SpånérSävedalens AIK1:12:18+23:2610:01
21Elin HamreforsSävedalens AIK1:14:13+25:2110:17
22Linnéa BäckströmHestra IF1:14:56+26:0410:23
23Märta MollénSävedalens AIK1:15:04+26:1210:24
24Sofia LarssonHestra IF1:15:41+26:4910:29
25Sofia EbermarkSävedalens AIK1:18:04+29:1210:49
26Sara SchmidtTrollhättans SOK1:21:22+32:3011:17
27A.E. EdsenDansk Militære Landshold1:21:32+32:4011:18
28A. HadbergDansk Militære Landshold1:23:55+35:0311:38
29K.H. BaagøDansk Militære Landshold1:37:09+48:1713:28
Frida StrömgårdUddevalla OKej godkänd
Sina SeipelElfsborg SOKej godkänd
Erika LindqvistSävedalens AIKej godkänd
Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstadej start

H21

10 440 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF1:03:286:04
2Marcus MillegårdSävedalens AIK1:03:51+0:236:06
3Johan StrandGöteborg-Majorna OK1:06:42+3:146:23
4Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:07:17+3:496:26
5Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:08:35+5:076:34
6Erik EngstrandIFK Göteborg1:10:05+6:376:42
7Arvid VågIFK Göteborg1:10:20+6:526:44
8Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:10:24+6:566:44
9Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:10:40+7:126:46
10Jakob EngIFK Göteborg1:11:37+8:096:51
11Johan HellmanVänersborgs SK1:12:37+9:096:57
12Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:13:46+10:187:03
13Johan OlsonIK Uven1:15:41+12:137:14
14Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:15:48+12:207:15
15Jonas PalmSävedalens AIK1:15:56+12:287:16
16Heino OllinSävedalens AIK1:15:59+12:317:16
17Fredrik WeihardSävedalens AIK1:17:46+14:187:26
18Albin ThunbergOK Alehof1:17:52+14:247:27
19Daniel NetzIFK Göteborg1:18:17+14:497:29
20Fredrik MattssonOK Kåre1:18:42+15:147:32
21Gustav BoquistIK Uven1:19:34+16:067:37
22Kevin StåhlOK Hammaren1:19:41+16:137:37
23Albin PetterssonOK Tisaren1:20:32+17:047:42
24Ilya BeliankaSävedalens AIK1:20:35+17:077:43 Ladda ner rutt i gpx-format
25Jonas LundgrenStora Tuna OK1:22:43+19:157:55
26Jesper NilssonUlricehamns OK1:24:26+20:588:05
27Martin HenricsonMölndal Outdoor IF1:26:10+22:428:15
28Benjamin EdlundHestra IF1:26:34+23:068:17
29Per RosénIK Uven1:26:58+23:308:19
30Johan LarssonOK Skogshjortarna1:28:03+24:358:26
31Magnus HomannOK Orinto1:28:55+25:278:31
32Victor AxbomOK Landehof1:30:50+27:228:42
33Johan AntonssonOK Löftan1:31:22+27:548:45
34A. Mikkelsen-JensenDansk Militære Landshold1:31:40+28:128:46
35Daniel OlssonUddevalla OK1:34:01+30:339:00
36Vidar FaxénSävedalens AIK1:34:50+31:229:05
37J.M. JensenDansk Militære Landshold1:34:53+31:259:05
38Björn KarlssonOK Orinto1:36:11+32:439:12
39Hugo ThunbergOK Alehof1:37:07+33:399:18
40J. MøllerDansk Militære Landshold1:37:20+33:529:19
41Patrik CorneliussonOK Löftan1:44:03+40:359:57
42Mikael JohanssonOK Skogshjortarna1:51:51+48:2310:42
43Markus NordmarkNässjö OK1:55:18+51:5011:02
44Andreas HermanssonOK Stigen1:58:32+55:0411:21
45H.K. LarsenDansk Militære Landshold1:59:42+56:1411:27
46J.R. AndersenDansk Militære Landshold2:00:50+57:2211:34
Eskil KinnebergIFK Göteborgej godkänd
Rickard NorlinKungälvs OKej godkänd
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
A.R. AndersenDansk Militære Landsholdej godkänd
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Mattias NilssonOK Alehofej start
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej start
Markus LarssonHestra IFej start
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Fredrik EdénIFK Göteborgej start
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

D21 Kort

4 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla LundgrenGöteborg-Majorna OK48:059:45
2Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK48:34+0:299:51
3Lisa WeimannIK Uven53:02+4:5710:45
4Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK58:22+10:1711:50
5Tove UddMarkbygdens OK1:06:08+18:0313:24
6Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:17:26+29:2115:42
Maria PollMölndal Outdoor IFej start

H21 Kort

8 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg1:00:357:21
2Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:10:35+10:008:33
3Jonas HemlinIK Uven1:11:40+11:058:41
4Andreas KarlssonSävedalens AIK1:15:44+15:099:11
5Anton HemlinIK Uven1:16:18+15:439:15
6John GabrielssonSävedalens AIK1:18:28+17:539:31
7Arvid HammarFK Herkules1:19:06+18:319:35
8Patrik LilleengOK Gipen1:25:08+24:3310:19
9Oskar BörjesonRyda SK1:35:29+34:5411:35
Niclas StåhlIK Uvenej godkänd
Niklas HelmertzFrölunda OLej godkänd

H20

7 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin BeglingerOLG Murten1:01:007:49
2C. MøllerDansk Militære Landshold1:02:56+1:568:04

D18

4 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida KristianssonTrollhättans SOK44:499:05
2Hanna BoquistIK Uven49:53+5:0410:07
3Emelie KarlssonOK Landehof50:10+5:2110:10
4Céline GuillandOLG Murten56:12+11:2311:23
5Emma NordbergOK Tranan1:00:17+15:2812:13
6Isabella LagoGöteborg-Majorna OK1:05:53+21:0413:21
7Elin HermanssonKungälvs OK1:07:07+22:1813:36
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OKej start
Tuva Carlsson WallumSävedalens AIKej start
Astrid NorgrenStora Tuna OKej start

H18

6 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK56:168:19
2Jonas LauriFK Herkules1:00:52+4:369:00
3Axel ForsmanFK Herkules1:03:42+7:269:25
4Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:16:54+20:3811:22
5Nils HammarFK Herkules1:29:01+32:4513:10
6Erik LundStenungsunds OK1:33:17+37:0113:47

D16

4 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin KristianssonTrollhättans SOK42:309:20
2Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK43:44+1:149:36
3Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK44:41+2:119:49
4Nora AronengHestra IF46:10+3:4010:08
5Tilda MelkstamLerums SOK46:57+4:2710:19
6Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK47:35+5:0510:27
7Thea FagerströmIFK Göteborg49:24+6:5410:51
8Emely WeihartHestra IF50:41+8:1111:08
9Lovisa LagerHalmstad OK51:28+8:5811:18
10Lovisa MoqvistLerums SOK51:33+9:0311:19
11Julia LindbladSävedalens AIK51:56+9:2611:24
12Maria LogrenSjövalla FK52:41+10:1111:34
13Olivia AspIFK Göteborg53:53+11:2311:50
14Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:02:32+20:0213:44
15Maja OttossonMölndal Outdoor IF1:02:59+20:2913:50
16Ida SüdhoffBrattås CK1:06:03+23:3314:30
Matilda ÅkessonOK Landehofej start
Matilda HagstrandLerums SOKej start
Alva BohlinIFK Göteborgej start
Ida HelgessonHestra IFej start

H16

5 620 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus KristianssonTrollhättans SOK38:376:52
2Samuel PihlströmOK Landehof38:44+0:076:53
3Carl JosefssonSävedalens AIK39:37+1:007:02
4Hugo SetthagenOK Tranan42:39+4:027:35
5Olle BergstedtMarkbygdens OK44:36+5:597:56
6Joar TryggöTrollhättans SOK48:18+9:418:35
7Erik HogedalGöteborg-Majorna OK48:22+9:458:36
8Emil AxelssonLerums SOK48:45+10:088:40
9Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK51:54+13:179:14
10Arvid BacktemanLerums SOK52:17+13:409:18
11Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK54:28+15:519:41
12Nils KörleOK Landehof54:38+16:019:43
13Lukas GustafssonIK Ymer1:00:33+21:5610:46
14Olle ElfströmOK Orinto1:01:04+22:2710:51
15Tobias ErixonOK Kullingshof1:01:35+22:5810:57
16Simon NordbergGöteborg-Majorna OK1:04:09+25:3211:24
17Wilmer LindblomKungälvs OK1:27:23+48:4615:32
Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIKej godkänd
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Isak OlssonStigsökarnaej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start
Adrian VartiaOK Löftanej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start

D16 Kort

4 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova LarssonLerums SOK1:04:0815:40

H16 Kort

4 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:10:1217:09
Viktor Le ClaireFK Herkulesej start

D14

4 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK35:158:37
2Sabina AumoKungälvs OK37:00+1:459:02
3Ida BengtssonOK Alehof43:00+7:4510:30
4Elina ReinholdssonOK Alehof44:17+9:0210:49
5Rebecka PihlströmOK Landehof49:06+13:5112:00
6Olivia LundstedtSjövalla FK49:52+14:3712:11
7Matilda WallströmSävedalens AIK50:06+14:5112:14
8Disa RangertKungälvs OK51:13+15:5812:31
9Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb51:24+16:0912:34
10Molly GranängKungälvs OK53:24+18:0913:03
11Thilda SeldénIF Rigor54:53+19:3813:25
12Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:01:39+26:2415:04
13Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna1:21:32+46:1719:56
14Alva NäsLerums SOK1:22:10+46:5520:05
Filippa FagerströmIFK Göteborgej godkänd
Agnes BohlinIFK Göteborgej start
Rebecka RundbladFrämmestads IKej start
Amalie ErtmannAllerød OKej start

H14

4 090 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK32:417:59
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna35:43+3:028:43
3Willy FjällborgStenungsunds OK36:45+4:048:59
4William SturessonLerums SOK39:30+6:499:39
5Elias NordbergGöteborg-Majorna OK39:58+7:179:46
6Samuel BökeOK Kullingshof44:02+11:2110:45
7Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb45:51+13:1011:12
8Karl GranforsOK Landehof45:58+13:1711:14
9Melker ÅkessonOK Landehof46:07+13:2611:16
10Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK46:10+13:2911:17
11Gunnar FovaeusSävedalens AIK46:17+13:3611:18
12Ebbe HolmqvistSjövalla FK47:24+14:4311:35
13Anton BlomqvistMarkbygdens OK48:24+15:4311:50
14Hannes EssungerSjövalla FK50:58+18:1712:27
15Albin NyqvistOK Landehof52:01+19:2012:43
16Johan LundStenungsunds OK53:11+20:3013:00
17Johan Wall JungbjerGöteborgs SK55:16+22:3513:30
18Lowe HammarFK Herkules1:02:45+30:0415:20
19Arvid EkströmStenungsunds OK1:02:49+30:0815:21
20Jacob GrahnIK Uven1:03:07+30:2615:25
21Joel RingströmOK Landehof1:03:09+30:2815:26
22Anton KastrupFK Herkules1:07:39+34:5816:32
23Alfred JohanssonOK Alehof1:11:58+39:1717:35
David AlménTrollhättans SOKej start
Casper SkeppSävedalens AIKej start
Alvin OllanderOK Landehofej start

D14 Kort

3 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes MårildGöteborgs SK1:04:4821:18
2Maria GergelyFK Herkules1:06:35+1:4721:54
Matilda AspIFK Göteborgej start

H14 Kort

3 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BertsOK Alehof40:5913:10
2Simon AlfredssonLerums SOK44:44+3:4514:23
3Oskar HedströmLerums SOK48:44+7:4515:40
4Ludvig KarlssonTrollhättans SOK49:25+8:2615:53
5Erik WettergrenIK Uven1:15:55+34:5624:24
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborgej start

D12

3 040 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia LundstedtSjövalla FK30:4310:06
2Elsa MoqvistLerums SOK31:16+0:3310:17
3Miranda WallströmSävedalens AIK31:59+1:1610:31
4Wilma ReinholdssonOK Alehof33:19+2:3610:57
5Ida KörleOK Landehof33:21+2:3810:58
6Maja AxelssonLerums SOK34:22+3:3911:18
7Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb34:54+4:1111:28
8Ella PetterssonSävedalens AIK35:58+5:1511:49
9Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb36:01+5:1811:50
10Lisa ErikssonOK Landehof38:15+7:3212:34
11Emma ChristianssonUddevalla OK38:34+7:5112:41
12Lisa MossbergFK Herkules43:00+12:1714:08
13Johanna PihlströmOK Landehof44:36+13:5314:40
14Alice TryggSävedalens AIK46:27+15:4415:16
15Sara BengtssonOK Alehof1:00:35+29:5219:55
16Hanna SchälinOK Alehof1:03:35+32:5220:54

H12

3 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan24:007:43
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK25:57+1:578:20
3Emil LindbladSävedalens AIK26:52+2:528:38
4Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK27:55+3:558:58
5Fabian AlinderSjövalla FK29:22+5:229:26
6Emil SeldénIF Rigor30:56+6:569:56
7Elias NyqvistOK Landehof31:36+7:3610:09
8Dante RangertKungälvs OK31:41+7:4110:11
9Marcus LammFrölunda OL33:08+9:0810:39
10Albin SundströmHestra IF33:27+9:2710:45
11Johan ErikssonOK Skogsvargarna33:49+9:4910:52
12Noel BengtssonOK Skogshjortarna35:26+11:2611:23
13Carl-Johan StåhlSävedalens AIK37:19+13:1911:59
14Isak NilssonOK Landehof38:30+14:3012:22
15Tom WeihartHestra IF38:38+14:3812:25
16Linus AlinderSjövalla FK38:50+14:5012:29
17Felix JohanssonOK Alehof41:45+17:4513:25
18Jakob JönssonLerums SOK47:50+23:5015:22
19Trond ForsstenKungälvs OK49:03+25:0315:46
20Noah BjörklundSjövalla FK51:03+27:0316:24
21Erik SüdhoffBrattås CK56:36+32:3618:11
Elias DoncicIK Uvenej godkänd
Adam GranhageSjövalla FKej start
Simon GrahnIK Uvenej start

D12 Kort

2 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara LövgärdOK Alehof21:599:26
2Sara AlfredssonLerums SOK23:05+1:069:54
2Lisa GunnarssonLerums SOK23:05+1:069:54
4Maja HaablaheLerums SOK31:12+9:1313:23
5Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK48:35+26:3620:51

H12 Kort

2 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander NilssonLerums SOK24:4810:33
2Arvid MårildGöteborgs SK26:57+2:0911:28
Jesper LarssonLerums SOKej start

D10

2 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AxelssonLerums SOK19:148:11
2Emelina HolmqvistSjövalla FK23:09+3:559:51
3Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna23:39+4:2510:03
4Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb25:40+6:2610:55
5Amy JohanssonIK Uven26:04+6:5011:05
6Hedda  RoosIFK Göteborg28:47+9:3312:14
7Hilma EkströmStenungsunds OK32:11+12:5713:41
Signe NygårdOK Skogshjortarnaej godkänd
Ellen RubendahlFrölunda OLej start
Alice BohlinIFK Göteborgej start

H10

2 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb17:217:26
2Emil SkeppSävedalens AIK17:48+0:277:38
3Noah HedenblomSjövalla FK19:19+1:588:17
4Axel EkdalaKungälvs OK19:24+2:038:19
5Albin SvenssonFK Herkules19:50+2:298:30
6Isak DahlOK Alehof20:23+3:028:44
7Gustav AspIFK Göteborg22:08+4:479:29
8Melker SundströmHestra IF22:40+5:199:43
9Hugo CorneliussonOK Löftan24:46+7:2510:37
10Joar BlomqvistBredareds IF25:32+8:1110:57
11Nils AndreassonIFK Göteborg33:19+15:5814:17

D35

6 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin JogelandIK Ymer1:24:1014:00
Martina LindbergIK Ymerej godkänd
Solrun GottebergMölndal Outdoor IFej start

H35

8 240 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SturessonOK Alehof59:297:13
2Anders JanssonTäby OK1:06:21+6:528:03
3Stefan RoosIFK Göteborg1:08:58+9:298:22
4Clemens RoosMilitary Orienteering Team NL1:11:22+11:538:39
5Andreas ClaessonOK Kullingshof1:23:06+23:3710:05
6Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna1:25:34+26:0510:23
7Marco SmuldersMilitary Orienteering Team NL1:31:04+31:3511:03
8Pim vd NouwelantMilitary Orienteering Team NL1:31:24+31:5511:05
9Daniel NybergMölndal Outdoor IF1:34:34+35:0511:28
10Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:35:43+36:1411:36
11Davy HeesakkersMilitary Orienteering Team NL1:42:20+42:5112:25
12Roelof PosthouwerMilitary Orienteering Team NL1:54:39+55:1013:54
Anders HöijeGöteborg-Majorna OKej start
Thomas LjungOK Kullingshofej start

D40

4 930 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK42:568:42
2Lotta SaetreOK Landehof43:45+0:498:52
3Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK44:52+1:569:06
4Johanna SundströmHestra IF45:09+2:139:09
5Jeannette AumoKungälvs OK49:16+6:209:59
6Frida WallströmSävedalens AIK49:48+6:5210:06
7Maria Krafft HelgessonHestra IF49:57+7:0110:07
8Agnes PetterssonSävedalens AIK50:54+7:5810:19
9Hanna RangertKungälvs OK52:20+9:2410:36
10Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb55:46+12:5011:18
11Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK57:30+14:3411:39
12Gunilla FredmanOK Skogshjortarna1:03:59+21:0312:58
13Camilla WeihartOK Orinto1:08:20+25:2413:51
14Lisa CagnerOK Skogshjortarna1:15:35+32:3915:19
15Karin AlthoffKungälvs OK1:21:20+38:2416:29
16Marijke KlaassenMilitary Orienteering Team NL1:27:55+44:5917:49
17Annette ReulOK Orinto1:39:42+56:4620:13
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehofej start
Ulrika RundbladFrämmestads IKej start
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start

H40

7 790 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb59:277:37
2Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK1:02:36+3:098:02
3Peter SandquistMölndal Outdoor IF1:03:18+3:518:07
4Sven GranforsOK Landehof1:03:50+4:238:11
5Magnus ZetterlundGöteborg-Majorna OK1:04:48+5:218:19
6Max KarleOK Skogshjortarna1:05:56+6:298:27
7Magnus BertilssonOK Skogshjortarna1:07:46+8:198:41
8Jimmy LanevikOK Kullingshof1:10:33+11:069:03
9Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:12:32+13:059:18
10Anders LövgärdOK Alehof1:12:56+13:299:21
11Jan JohanssonFrölunda OL1:14:54+15:279:36
12Peter AugustssonGöteborgs SK1:14:55+15:289:37
13Anders FrickTrollhättans SK1:16:33+17:069:49 Ladda ner rutt i gpx-format
14Per RubendahlOK Skogshjortarna1:20:18+20:5110:18
15Magnus AlinderSjövalla FK1:29:36+30:0911:30
Magnus HedmanKungälvs OKej godkänd
Erik AderstedtKungälvs OKej start
Fredrik HerderssonMarkbygdens OKej start
Erik AamotOK Skogshjortarnaej start

D45

4 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa OttossonMölndal Outdoor IF44:289:41
2Kristin EkdalaKungälvs OK47:51+3:2310:25
3Anna ErikssonOK Landehof48:12+3:4410:30
4Jenny JohanssonIK Ymer51:13+6:4511:09
5Marie-louise PerssonFK Herkules53:25+8:5711:38
6Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK54:52+10:2411:57
7Malin LammFrölunda OL55:06+10:3812:00
8Åse FuxborgSjövalla FK55:35+11:0712:06
9Sofia KarlssonOK Landehof59:48+15:2013:01
10Helena BengtssonSävedalens AIK1:04:19+19:5114:00
11Anna GrahnIK Uven1:17:27+32:5916:52
12Nina KastrupFK Herkules1:30:58+46:3019:49

H45

6 760 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK49:347:19
2Lennart BengtssonFalkenbergs OK51:53+2:197:40
3Nichlas WallströmSävedalens AIK52:27+2:537:45
4Ola JodalGöteborg-Majorna OK53:11+3:377:52
5Jussi AumoKungälvs OK54:17+4:438:01
6Fredrik BergIF Rigor55:57+6:238:16
7Fredrik SundströmHestra IF56:24+6:508:20
8Jens ArvidssonIF Rigor56:46+7:128:23
9Peter DellmingIFK Göteborg1:05:18+15:449:39
10Mats ChristianssonUddevalla OK1:05:52+16:189:44
11Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK1:09:21+19:4710:15
12Per SöderbergSjövalla FK1:09:51+20:1710:19
13Thomas BergstrandBrattås CK1:09:52+20:1810:20
14Henrik EssungerSjövalla FK1:10:12+20:3810:23
15Mikael SvenssonFK Herkules1:10:33+20:5910:26
16Conny ErixonOK Kullingshof1:11:21+21:4710:33
17Erik LauriFK Herkules1:11:53+22:1910:38
18Jonas HöijerSävedalens AIK1:12:14+22:4010:41
19Ulf NyqvistOK Landehof1:13:04+23:3010:48
20Martin JohanssonOK Orinto1:15:34+26:0011:10
21Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:15:45+26:1111:12
22Staffan OlofssonSjövalla FK1:18:52+29:1811:40
23Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK1:19:04+29:3011:41
24Mattias AnderssonFrämmestads IK1:20:43+31:0911:56
25Martin JakobssonHammarkinds OK1:28:16+38:4213:03
26Tomas FridénOK Gränsen1:28:22+38:4813:04
27Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:31:43+42:0913:34
28Pär JohannessonFrölunda OL1:37:55+48:2114:29
Peter AspIFK Göteborgej godkänd
Claes SetthagenOK Trananej start
Joakim ÅkessonOK Landehofej start

D50

4 090 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK37:069:04
2Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK41:22+4:1610:06
3Lena CarlssonSävedalens AIK41:37+4:3110:10
4Carina AnderssonFK Friskus-Varberg43:26+6:2010:37
5Ing-Marie AronengBredareds IF44:20+7:1410:50
6Lena PeterssonOK Alehof44:25+7:1910:51
7Maria WidmarkIF Hagen48:05+10:5911:45
8Tuuli SaariFK Herkules50:37+13:3112:22
9Karin LaurellOK Flundrehof56:27+19:2113:48
10Karin JägrydSkåneslättens OL1:10:55+33:4917:20
Annica TholénOK Skogshjortarnaej start

H50

6 010 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KristianssonTrollhättans SOK43:027:09
2Ulrik OlssonBrattås CK44:23+1:217:23
3Odd WallumSävedalens AIK44:53+1:517:28
4Dan NorinGävle OK45:36+2:347:35
5Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna47:18+4:167:52
6Thomas StrandforsIFK Göteborg48:03+5:017:59
7Anders YngströmGöteborg-Majorna OK48:37+5:358:05
8Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK51:05+8:038:29
9Lars HelgessonHestra IF51:07+8:058:30
10Stefan AronengHestra IF51:20+8:188:32
11Magnus KarlssonOK Landehof53:15+10:138:51
12Lars MagnussonOK Landehof54:00+10:588:59
13Lars BjörkingOK Skogshjortarna54:04+11:028:59
14Roger CarlssonOK Tranan54:28+11:269:03
15Per GuståsLinköpings OK54:36+11:349:05
16Anders JägrydSkåneslättens OL56:16+13:149:21
17Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna57:08+14:069:30
18Christer BorgGöteborg-Majorna OK58:15+15:139:41
19Erik RuotsalainenFrölunda OL58:58+15:569:48
20Anders LammFrölunda OL1:00:30+17:2810:03
21Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:00:33+17:3110:04
22Tommy BäckOK Kullingshof1:01:35+18:3310:14
23Torbjörn GrahnIK Uven1:01:53+18:5110:17
24Christian BeglingerOLG Murten1:02:40+19:3810:25
25David GabrielssonSävedalens AIK1:03:17+20:1510:31
26Jörgen HallénTrollhättans SOK1:04:43+21:4110:46
27Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:05:38+22:3610:55
28Magnus OhlssonSjövalla FK1:06:46+23:4411:06
29Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:07:20+24:1811:12
30Johan WettergrenIK Uven1:08:23+25:2111:22
31Torbjörn KjörkFrölunda OL1:10:17+27:1511:41
32Jonas JohanssonOK Nackhe1:10:27+27:2511:43
33Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:12:39+29:3712:05
34Mats DahlrotIK Uven1:14:40+31:3812:25
35Leif HagmanIK Uven1:15:40+32:3812:35
36Phil MullinsSjövalla FK1:17:55+34:5312:57
37Johan ÅbergOK Landehof1:19:37+36:3513:14
38Fredrik BistedtLerums SOK1:23:58+40:5613:58
39Graham KempGöteborg-Majorna OK1:33:00+49:5815:28
40Jurjen BlokzijlMilitary Orienteering Team NL1:40:11+57:0916:40
Karl ErikssonUddevalla OKej start
Mikael JungbjerGöteborgs SKej start

D55

4 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK42:3210:23
2Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK47:19+4:4711:34
3Jane MelinGöteborg-Majorna OK47:27+4:5511:36
4Ellinor GustafssonUddevalla OK48:29+5:5711:51
5Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK49:19+6:4712:03
6Birgit HanssonHerrestads AIF50:51+8:1912:25
7Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb55:44+13:1213:37
8Helena LarssonHestra IF57:30+14:5814:03
9Mona OlssonBrattås CK1:06:47+24:1516:19
10Lisa LarssonSjövalla FK1:16:25+33:5318:41
11Karin HelmertzFrölunda OL1:25:40+43:0820:56
Ingrid SvenssonStora Tuna OKej start

H55

5 560 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JosefssonSävedalens AIK46:068:17
2Hans MelinGöteborg-Majorna OK46:43+0:378:24
3Håkan SchmidtTrollhättans SOK47:27+1:218:32
4Jörgen IvarssonHestra IF48:27+2:218:42
5Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK50:26+4:209:04
6Magnus JoelssonSOK 6852:28+6:229:26
7Ulf WallinGöteborg-Majorna OK52:31+6:259:26
8Bengt JohanssonOK Tyr52:48+6:429:29
9Mats LindqvistSävedalens AIK53:02+6:569:32
10Magnus WideFrölunda OL57:04+10:5810:15
11Andrew LagoGöteborg-Majorna OK57:07+11:0110:16
12Anders AxelssonOK Skogsvargarna57:11+11:0510:17
13Ulf BjörkdahlHerrestads AIF57:58+11:5210:25
14Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:01:19+15:1311:01
15Stefan SjöblomFrölunda OL1:02:49+16:4311:17
16Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:03:09+17:0311:21
17Per-Martin JohanssonIF Rigor1:06:12+20:0611:54
18Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:28:17+42:1115:52
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SKej start
Hans GarmerGöteborg-Majorna OKej start

D60

3 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK44:1412:01
2Monica KnutssonSävedalens AIK44:44+0:3012:09
3Eva KarlssonUddevalla OK48:46+4:3213:15
4Mary OlssonVästvärmlands OK49:19+5:0513:24
5Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK55:43+11:2915:08
6Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:00:03+15:4916:19
7Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:09:39+25:2518:55
8Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:11:58+27:4419:33
Maria VamlingFrölunda OLej godkänd

H60

4 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonHestra IF42:458:40
2Örjan WängdahlOK Gipen48:57+6:129:55
3Anders SpånérGöteborg-Majorna OK51:00+8:1510:20
4Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK52:20+9:3510:36
5Arne LundStenungsunds OK54:12+11:2710:59
6Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK56:05+13:2011:22
7Bengt SvedjebySkattkärrs SOK56:37+13:5211:29
8Per-Olof LarssonHestra IF57:01+14:1611:33
9Bill AnderssonI 15 IF1:00:02+17:1712:10
10Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:02:14+19:2912:37
11Lennart VamlingFrölunda OL1:08:32+25:4713:54
12Thord EkströmTrollhättans SOK1:22:31+39:4616:44
13Bengt HanssonSäterbygdens OK1:32:43+49:5818:48

D65

3 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK39:5910:51
2Inger LindholmFjärås AIK41:02+1:0311:09
3Maria NordvallOK Kolmården42:58+2:5911:40
4Margareta JohanssonHalmstad OK45:11+5:1212:16
5Maria NorellFrölunda OL46:55+6:5612:44
6Karin AxelssonIK Uven49:30+9:3113:27
7Lotta BörjessonSävedalens AIK57:52+17:5315:43
8Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL1:00:56+20:5716:33
9Eva BlomströmIK Stern1:01:07+21:0816:36

H65

4 590 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL40:418:51
2Kent KardellLjungskile FK41:36+0:559:03
3Bo HerderssonMarkbygdens OK44:23+3:429:40
4Per IvarssonTrollhättans SOK44:51+4:109:46
5Håkan WinnbergIK Trenne Ullared45:07+4:269:49
6Hans AntonssonOK Löftan46:47+6:0610:11
7Sören SvenssonSjövalla FK50:50+10:0911:04
8Hans M CarlssonIFK Göteborg52:32+11:5111:26
9Håkan AnderssonMarkbygdens OK53:34+12:5311:40
10Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb53:47+13:0611:43
11Sten BlomströmIK Stern54:41+14:0011:54
12Lars OlssonVästvärmlands OK56:26+15:4512:17
13Lennart AnderssonGöteborgs SK57:05+16:2412:26
14Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb57:14+16:3312:28
15Anders KumlinIK Ymer59:30+18:4912:57
16Kent JogelandIK Ymer1:03:23+22:4213:48
17Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:03:24+22:4313:48
18O. ChristansenDansk Militære Landshold1:07:59+27:1814:48
19Johnny KarlssonUddevalla OK1:08:19+27:3814:53
20Staffan BrobergIF Marin Väst1:21:34+40:5317:46
21Sten HelmertzFrölunda OL1:28:12+47:3119:12
22Jan AnderssonFjärås AIK2:12:56+1:32:1528:57
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Björn JägerströmIK Uvenej start

D70

2 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK42:4814:30
2Gunnel SvenssonIK Ymer44:16+1:2815:00
3Britt RangertIK Ymer45:26+2:3815:24
4Ingrid Rex WallströmOK Landehof45:47+2:5915:31
5Ann-Britt JohanssonIK Stern46:17+3:2915:41
6Ingrid HermanssonIK Ymer46:55+4:0715:54
7Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK52:05+9:1717:39
8Berith IvehagFrämmestads IK56:33+13:4519:10
9Ann-Christine BorgFrölunda OL58:40+15:5219:53
10Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:03:02+20:1421:22

H70

4 090 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne KällénUddevalla OK39:459:43
2Jonas LarssonOK Kullingshof43:22+3:3710:36
3Kenneth IvehagFrämmestads IK44:35+4:5010:54
4Dag LorénOK Frisene45:29+5:4411:07
5Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb45:41+5:5611:10
6Olof KarlssonUddevalla OK45:54+6:0911:13
7Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna48:16+8:3111:48
8Ingemar ArnessonIK Dran48:39+8:5411:53
9Johnny GustafssonGamleby OK51:08+11:2312:30
10Benny IvarssonFjärås AIK52:13+12:2812:46
11Ronny RagnarssonMarkbygdens OK52:27+12:4212:49
12Göran BengtssonTockarps IK53:45+14:0013:08
13Anders BerglundOK Skogshjortarna54:07+14:2213:13
14Ted LiivrandOK Skogshjortarna54:58+15:1313:26
15Bengt MattssonOK Orinto57:07+17:2213:57
16Bertil HermanssonStenungsunds OK57:38+17:5314:05
17Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL57:51+18:0614:08
18Bengt-Åke SvenssonIK Ymer59:19+19:3414:30
19Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:00:37+20:5214:49
20Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:04:21+24:3615:44
21Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:05:33+25:4816:01
22Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:07:05+27:2016:24
23Bert LuvöFK Herkules1:09:49+30:0417:04
24Leif BjörkmanIK Ymer1:11:12+31:2717:24
25Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL1:14:01+34:1618:05
26Christer WestbergIFK Göteborg1:24:59+45:1420:46

D75

2 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF44:5315:12
2Barbro VallinKungälvs OK56:13+11:2019:03
3Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb56:31+11:3819:09
4Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK59:23+14:3020:07
5Gunnel BörjessonIK Uven1:14:53+30:0025:23
6Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:14:55+30:0225:23
Barbro JohanssonSjövalla FKej start

H75

3 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig-Ove TollIK Stern41:3911:19
2Magne HagströmFrölunda OL43:27+1:4811:48
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:40+3:0112:08
4Roland BrandshageSävedalens AIK53:00+11:2114:24
5Ragnar BewertOK Landehof1:05:56+24:1717:55
6Kurt RydinOK Tranan1:06:31+24:5218:04
7Harry AnderssonOK Kullingshof1:19:59+38:2021:44

D80

2 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brita SärdquistIK Ymer1:00:5622:14
2Marianne GrahnGöteborgs SK1:15:02+14:0627:23

H80

2 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb42:1614:19
2Agne ÖstenssonSävedalens AIK45:08+2:5215:17
3Ingemar AlfredssonIK Uven47:35+5:1916:07
4Gösta GrahnGöteborgs SK57:23+15:0719:27
5Leif EdsandSävedalens AIK59:09+16:5320:03
6Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:06:06+23:5022:24

H85

2 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:03:2823:09
2Karleric FranssonTrollhättans SOK1:12:14+8:4626:21
Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OLej godkänd

Inskolning

1 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Henning AndreassonOK Skogshjortarnafullföljt
Felix AumoKungälvs OKfullföljt
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Oscar EngströmKlubblösfullföljt
Elias GranängKungälvs OKfullföljt
Ella Hertz-JensenFalkenbergs OKfullföljt
Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OKfullföljt
Febe JacobssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jonna Jodal-GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Douglas JohanssonIK Uvenfullföljt
Julius JohanssonKlubblösfullföljt
Hilda LanevikOK Kullingshoffullföljt
Maria LevinssonIK Uvenfullföljt
MeLKER MartnerIFK Göteborgfullföljt
Elsa RambergOK Löftanfullföljt
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarnafullföljt
Bojan VallentinLerums SOKfullföljt
Solveig VallentinLerums SOKfullföljt
Viktor ZachrissonOK Alehoffullföljt
Gunnar DahlenKlubblösej godkänd
Ivar DahlenKlubblösej godkänd
Emil  LanevikOK Kullingshofej godkänd
Sebastian LanevikOK Kullingshofej godkänd
Hilda MartnerIFK Göteborgej godkänd

U1

1 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle RoosIFK Göteborg20:2710:56
2Nikki WeihartHestra IF22:15+1:4811:53
3Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb22:30+2:0312:01
4Joel DavidsonGöteborg-Majorna OK23:05+2:3812:20
5Moa DahlOK Alehof28:45+8:1815:22
6Alvar HedenblomSjövalla FK30:29+10:0216:18
7Linus RappSjövalla FK30:44+10:1716:26
8Ingrid AndreassonIFK Göteborg32:42+12:1517:29
9Samuel WettergrenIK Uven32:53+12:2617:35
10Johannes BlomqvistBredareds IF33:42+13:1518:01
11Stina CarlssonKungälvs OK35:40+15:1319:04
12Hedvig AugustssonGöteborgs SK42:23+21:5622:39
13Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb44:01+23:3423:32
14Rut MårildGöteborgs SK44:34+24:0723:49
15Elvira BjörklundSjövalla FK54:39+34:1229:13

U2

2 350 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:119:00
2Gustav StåhlSävedalens AIK21:26+0:159:07
3Samuel RingströmOK Landehof21:56+0:459:20
4Herman PetterssonSävedalens AIK22:44+1:339:40
5Elin ClaessonOK Landehof23:22+2:119:56
6Ebba LövgärdOK Alehof26:21+5:1011:12
7Bruno FovaeusSävedalens AIK26:37+5:2611:19
8Elina ChristianssonUddevalla OK27:04+5:5311:31
9Moa WallströmSävedalens AIK27:31+6:2011:42
10Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb27:57+6:4611:53
11Filippa JohanssonLerums SOK28:04+6:5311:56
12Isabella JohanssonLerums SOK28:12+7:0112:00
13Vilgot RappSjövalla FK29:15+8:0412:26
14Linnea NilssonOK Landehof31:03+9:5213:12
15Elias ForsstenKungälvs OK32:00+10:4913:37
16Hjalmar JohanssonOK Alehof32:56+11:4514:00
17Linnea LevinssonIK Uven34:27+13:1614:39
18Ebba GranhageSjövalla FK35:52+14:4115:15
19cornellia björkKlubblös36:09+14:5815:22
20Edith OlssonOK Kroppefjäll36:11+15:0015:23
21Alva AndreassonLerums SOK40:42+19:3117:19
22Ellen KarlssonOK Skogshjortarna45:01+23:5019:09
23Maja CarlssonKungälvs OK48:18+27:0720:33
24John GruvefeldtKlubblös1:03:37+42:2627:04
Ludvig FuxborgSjövalla FKej godkänd

Öppen motion 1

2 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin HolmbergKlubblös25:2110:52
2Sofie JohanssonOK Tranan27:25+2:0411:46
3Emil AugustssonGöteborgs SK35:32+10:1115:15
4Lena JellvertFellingsbro GOIF47:26+22:0520:21
5Christina VernerssonOK Orinto51:52+26:3122:15
6Nils MentorKlubblös1:25:03+59:4236:30

Öppen motion 2

3 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GabrielssonOK Orinto59:4215:27

Öppen motion 3

3 040 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin NyqvistKungälvs OK35:2311:38
2Lukas BarnisinHestra IF39:43+4:2013:03
3Lisa JohanssonOK Tranan40:45+5:2213:24
4Thomas KrafftHestra IF42:44+7:2114:03
5Ingrid KrafftHestra IF47:25+12:0215:35
6Peter KebkeOK Tranan49:24+14:0116:15
7Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb50:15+14:5216:31
8Håkan FärnlöfIF Rigor51:00+15:3716:46
9Maare OllinSävedalens AIK53:45+18:2217:40
10Ulf SkogmanMarkbygdens OK54:14+18:5117:50
11Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna55:04+19:4118:06
12Anna PihlströmOK Landehof55:16+19:5318:10
13Isabelle JarnelidOK Kullingshof57:33+22:1018:55
14Nadja MoeschlinKlubblös58:24+23:0119:12
15Susanne Cervin JohanssonIFK Göteborg1:01:03+25:4020:04
16Maria HermanssonIK Ymer1:01:05+25:4220:05
17Monica NilssonKlubblös1:01:12+25:4920:07
18Sofia HagmanOK Orinto1:01:22+25:5920:11
19Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:04:31+29:0821:13
20Helene JohanssonOK Nackhe1:07:17+31:5422:07
21Britt AlfredssonIK Uven1:09:11+33:4822:45
22Eric UnemanOK Alehof1:11:09+35:4623:24
23Birgitta BrobergIF Marin Väst1:11:16+35:5323:26
24Elisabeth GranhageSjövalla FK1:12:06+36:4323:43
25Linus AugustssonGöteborgs SK1:13:01+37:3824:01
26Frida EkströmOK Gläntan Vessigebro1:13:35+38:1224:12
27Josefin JarnelidOK Kullingshof1:15:30+40:0724:50
28Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IF1:17:07+41:4425:22
29Lisa OttossonOK Landehof1:26:02+50:3928:18
30Annika BerglundIF Marin Väst1:39:16+1:03:5332:39
Birgitta Odby-JanssonFrämmestads IKej godkänd
Rune JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Sara AxelssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
David NygårdOK Skogshjortarnaej godkänd
Dan LerströmHestra IFej start

Öppen motion 4

4 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NorinGävle OK47:569:54
2Amanda MellqvistElfsborg SOK55:26+7:3011:27
3Ulf-Henrik MellkvistKlubblös55:27+7:3111:27
4Ching-Pei ChenTrollhättans SK58:59+11:0312:11 Ladda ner rutt i gpx-format
5Hugo KastrupFK Herkules1:04:58+17:0213:25
6Reinhold ReulOK Orinto1:32:26+44:3019:05
Pernilla RehnOK Landehofej godkänd

Öppen motion 5

4 030 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik KörleOK Landehof47:4111:49
2Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna49:04+1:2312:10
3Anette Tisell BorgIK Stern52:41+5:0013:04
4Anna GranforsOK Landehof54:39+6:5813:33
5Dan LundstedtSjövalla FK54:50+7:0913:36
6Josef LarssonKlubblös1:00:04+12:2314:54
7Mats GruvefeldtKlubblös1:01:11+13:3015:10
8Christina PetterssonSjövalla FK1:01:56+14:1515:22
9Ingrid AlinderSjövalla FK1:02:52+15:1115:35
10Siv OlssonOK Kroppefjäll1:03:03+15:2215:38
11Jennie HoglandKlubblös1:03:13+15:3215:41
12Sören HaglundOK Kullingshof1:07:47+20:0616:49
13Petty CartemoIK Uven1:08:34+20:5317:00
14Mikael SedvallIK Ymer1:12:41+25:0018:02
15Calle BlombergGöteborg-Majorna OK1:13:07+25:2618:08
16Håkan HagmanOK Orinto1:13:35+25:5418:15
17Marcus SöderbomSävedalens AIK1:16:06+28:2518:53
18Albin SchmidtFrölunda OL1:16:56+29:1519:05
19Annette JohanssonIF Rigor1:18:43+31:0219:31
20Karin BergquistSjövalla FK1:19:16+31:3519:40
21Jenny RönnqvistOK Löftan1:21:38+33:5720:15
22Christina VestergrenIK Uven1:25:28+37:4721:12
23Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK1:25:46+38:0521:16
24Jessica AugustssonGöteborgs SK1:25:52+38:1121:18
25Fredrik HöökFjärås AIK1:30:53+43:1222:33
26Linnea HöökFjärås AIK1:30:54+43:1322:33
27Anna Ekbom OlsonIK Uven1:35:53+48:1223:47
28Lisa BjörssonOK Kullingshof1:38:26+50:4524:25
29Carl BjörssonOK Kullingshof1:38:29+50:4824:26
30Ulf KokinskyIFK Göteborg1:50:17+1:02:3627:21
31Michelle Van DongenMilitary Orienteering Team NL1:51:46+1:04:0527:44
Magnus SöderbomSävedalens AIKej godkänd
Maria ÅbergOK Landehofej godkänd
Lars BohlinIFK Göteborgej start

Öppen motion 6

5 090 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK47:219:18
2Daniel SundqvistOK Orinto54:05+6:4410:37
3Egon JohanssonOK Tranan55:36+8:1510:55
4Rikard AndreassonIFK Göteborg58:09+10:4811:25
5Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK59:01+11:4011:35
6Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:03:16+15:5512:25
7Daniel HolmdellKlubblös1:03:35+16:1412:29
8Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:06:02+18:4112:58
9Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna1:06:46+19:2513:07
10Torbjörn NyströmTrollhättans SOK1:08:07+20:4613:22
11Jonas RutbergKlubblös1:19:47+32:2615:40
12Henrik RosenkvistIF Rigor1:32:47+45:2618:13
13Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:32:52+45:3118:14
14Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK1:34:59+47:3818:39
15Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:36:35+49:1418:58
Sophie SvedjenäsOK Skogshjortarnaej godkänd
Sandra PerssonIFK Göteborgej godkänd
Marie KebkeOK Trananej godkänd

Öppen motion 7

3 210 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias KarlssonOK Landehof27:388:36
2Katrin SkeppSävedalens AIK33:23+5:4510:23
3Fredrik LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb33:30+5:5210:26
4Lars LjungbergSjövalla FK33:48+6:1010:31
5Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK33:53+6:1510:33
6Anna LövgärdOK Alehof34:06+6:2810:37
7Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK34:58+7:2010:53
8Gustaf BergqvistSjövalla FK35:48+8:1011:09
9Annika BengtssonOK Alehof36:02+8:2411:13
10Emelie UnossonBredareds IF36:18+8:4011:18
11Martina BarnisinHestra IF36:23+8:4511:20
12Stefan HammarFK Herkules37:49+10:1111:46
13Andreas EklundGöteborg-Majorna OK39:19+11:4112:14 Ladda ner rutt i gpx-format
14Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK40:01+12:2312:27
15Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK40:37+12:5912:39
16Anders LarssonOK Landehof41:51+14:1313:02
17Jim AxmalmSävedalens AIK42:15+14:3713:09
18Eva DahlOK Alehof42:31+14:5313:14
19Maria DellmindIFK Göteborg42:53+15:1513:21
20Filip LemanGöteborgs SK43:46+16:0813:38
21Kajsa WetterströmTormestorps IF43:52+16:1413:39
22Håkan HöglindFK Herkules44:07+16:2913:44
23Johanna RönnqvistOK Löftan44:54+17:1613:59
24Andreas PihlströmOK Landehof45:31+17:5314:10
25Dennis AnderssonTolered-Utby Ol-klubb45:41+18:0314:13
26Malin SettergrenHalmstad OK45:42+18:0414:14
27Ulf BäckströmHestra IF45:48+18:1014:16
28Stig GustafssonIK Ymer46:15+18:3714:24
29Lena KollénIF Marin Väst46:28+18:5014:28
30Lars StrömbergOK Skogshjortarna47:14+19:3614:42
31Emrik LindFK Herkules47:59+20:2114:56
32Tomas GöransonIK Ymer48:16+20:3815:02
33Sune WikströmKlubblös49:11+21:3315:19
34Leif BlomqvistBredareds IF49:18+21:4015:21
35Tova DahlgrenKlubblös49:46+22:0815:30
36Maria TryggöTrollhättans SOK49:51+22:1315:31
37Annika HogedalGöteborg-Majorna OK49:58+22:2015:33
38Ida ErikssonOK Landehof50:22+22:4415:41
39Karin ClarinIF Rigor51:18+23:4015:58
40Peter GergelyFK Herkules51:34+23:5616:03
41Malin ChristianssonUddevalla OK52:17+24:3916:17
42Viola EckermarkGöteborg-Majorna OK52:24+24:4616:19
43Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb52:26+24:4816:20
44Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK52:33+24:5516:22
45Peter ÖstenssonOK Tranan52:35+24:5716:22
46Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK53:54+26:1616:47
47Annika AnderssonOK Skogshjortarna54:04+26:2616:50
48Lars-Olof RönnqvistOK Löftan54:15+26:3716:54
49Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK54:52+27:1417:05
50Conny VernerssonOK Orinto56:15+28:3717:31
51Oscar IvarssonHestra IF59:25+31:4718:30
52Håkan EggertIF Hagen59:51+32:1318:38
53Lars JellvertFellingsbro GOIF1:00:08+32:3018:43
54Gun RosendahlIF Marin Väst1:00:52+33:1418:57
55Bengt-Rune WallströmIK Uven1:01:01+33:2319:00
56Stig JohanssonMarkbygdens OK1:01:58+34:2019:18
57Claes GreenSjövalla FK1:02:58+35:2019:36
58Gösta MalmerIF Marin Väst1:03:56+36:1819:55
59Karin PerssonOK Tyringe1:06:10+38:3220:36
60Ida NordbergOK Tranan1:06:38+39:0020:45
61Tommy PederssenKlubblös1:07:02+39:2420:52
62Cecilia TofteredIF Rigor1:07:05+39:2720:53
63Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:07:23+39:4520:59
64Karin CederlöfKFUM Örebro OK1:07:26+39:4821:00
65Inger SundinOK Landehof1:14:43+47:0523:16
66Oscar NymanOK Gipen1:15:11+47:3323:25
67Sofia SamuelssonOK Gipen1:16:41+49:0323:53
68Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:28:15+1:00:3727:29
Bo CederlöfKFUM Örebro OKej godkänd
Gisela LindFK Herkulesej godkänd
Mats FridénOK Gränsenej start
Katja Stenström BohlinIFK Göteborgej start

Öppen motion 8

4 590 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik MartnerIFK Göteborg30:406:40
2Håkan PeterssonIFK Göteborg33:53+3:137:22
3Joakim AntonssonOK Löftan37:03+6:238:04
4Johan NilssonSävedalens AIK40:54+10:148:54
5Märta LjungbergSjövalla FK41:59+11:199:08
6Martin SvenssonMarkbygdens OK42:33+11:539:16
7niklas HidmanOskarströms OK43:17+12:379:25
8Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK43:18+12:389:26
9Tobias AnderssonGöteborgs SK43:42+13:029:31
10Pär SvenssonI 15 IF44:11+13:319:37
11Oscar PerersKorsnäs IF OK44:16+13:369:38
12Jan GranängKungälvs OK44:18+13:389:39
13Therese DahlströmOK Alehof44:32+13:529:42
14Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL45:25+14:459:53
15Rasmus BäckOK Kullingshof45:35+14:559:55
16Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK45:49+15:099:58
17Erik KvarnströmKils OK45:53+15:139:59
18Pål SchmidtFrölunda OL46:02+15:2210:01
19Hanna ÅbergOK Landehof46:03+15:2310:01
20Annika NorlingGöteborg-Majorna OK46:19+15:3910:05
21Kent ErikssonLerums SOK46:21+15:4110:05
22Hans SvenssonOK Kullingshof48:00+17:2010:27
23Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK48:23+17:4310:32
24Bo KronOK Flundrehof49:18+18:3810:44
25Lotta RosénGöteborg-Majorna OK49:21+18:4110:45
26Erik KarlssonKlubblös50:55+20:1511:05
27Johan BertsOK Alehof51:03+20:2311:07
28Jonas AmbjörnssonOK Landehof51:28+20:4811:12
29Stefan GustafssonKlubblös52:17+21:3711:23
30Martin TryggSävedalens AIK53:01+22:2111:33
31Peter FlemsjöFrölunda OL53:16+22:3611:36
32Per SkogbergGöteborg-Majorna OK53:26+22:4611:38
33Linda HedenblomSjövalla FK53:39+22:5911:41
34Niklas GranhageSjövalla FK53:44+23:0411:42
35Gunnar HallOK Skogsvargarna54:19+23:3911:50
36Elin SkogbergGöteborg-Majorna OK54:26+23:4611:51
37Markus LindbergOK Skogshjortarna54:35+23:5511:53
38Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro55:36+24:5612:06
39Helena BlomqvistMarkbygdens OK55:51+25:1112:10
40Peter GabrielssonOK Orinto55:53+25:1312:10
41Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK56:01+25:2112:12
42Henrik WallerånBorås GIF58:36+27:5612:46
43Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK59:34+28:5412:58
44Isabella AumoKungälvs OK59:45+29:0513:01
45Martin SykGöteborgs SK1:01:15+30:3513:20
46Anne MagnussonOK Landehof1:02:34+31:5413:37
47Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:03:30+32:5013:50
48Pernilla HanssonKlubblös1:08:02+37:2214:49
49Roger LundinFK Herkules1:08:53+38:1315:00
50Peter RamleSjövalla FK1:09:48+39:0815:12
51Ylva WängdahlOK Gipen1:11:30+40:5015:34
Jan SveideIF Hagenej godkänd

Öppen motion 9

7 790 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HöyeFredrikstad SK52:376:45
2Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK55:28+2:517:07
3Ola SkeppSävedalens AIK56:07+3:307:12
4Martin LarssonIFK Göteborg57:33+4:567:23
5Emil AndreassonOK Skogshjortarna1:00:42+8:057:47
6Anders HederskogIFK Göteborg1:01:20+8:437:52
7Karl LarssonOK Skogshjortarna1:02:22+9:458:00
8Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:02:45+10:088:03
9Fabian WennerbergOK Klyftamo1:02:59+10:228:05
10Björn GrothKungälvs OK1:03:54+11:178:12
11David NilssonKlubblös1:04:37+12:008:17
12Mikael AdrianSjövalla FK1:05:40+13:038:25
13Niklas FlorénIF Rigor1:06:24+13:478:31
14Rikard SottFrölunda OL1:06:30+13:538:32
15Erik TholénOK Skogshjortarna1:10:18+17:419:01
16Olle SchälinOK Alehof1:14:46+22:099:35
17Andreas KaverénKlubblös1:16:44+24:079:51
18Hanna AxelssonOK Skogshjortarna1:17:17+24:409:55
19Mikael AxelssonOK Skogshjortarna1:19:24+26:4710:11
20Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:19:41+27:0410:13
21Joakim DahlenKlubblös1:19:50+27:1310:14
22Robert JohanssonKlubblös1:20:36+27:5910:20
23Gustav ÖstenssonOK Tranan1:23:09+30:3210:40
24Stefan LemurellSjövalla FK1:23:43+31:0610:44
25Fredrik EinarssonKlubblös1:24:02+31:2510:47
26Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:25:18+32:4110:56
27Olle PenttinenIFK Hedemora OK1:25:31+32:5410:58
28Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:25:51+33:1411:01
29Ellen JohnssonOK Nackhe1:25:57+33:2011:02
30Aron DavidssonUddevalla OK1:28:45+36:0811:23
31Johan WinteråsVästerbergslagens OL1:37:44+45:0712:32
32Joakim HnassonKlubblös1:40:21+47:4412:52
33Fredrik ElofssonFjärås AIK1:47:02+54:2513:44
34Håkan SalbergIK Uven1:50:11+57:3414:08
35Linda CorneliussonOK Löftan1:54:54+1:02:1714:44
36Lars NyströmKlubblös2:10:05+1:17:2816:41
Emil JohanssonKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser