Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Attunda OK, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Attunda OK, dag 1, lång
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: lördag 16 september 2017

D21

7 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF54:027:24
2Jenni SimolaFinspångs SOK1:06:48+12:469:09 Ladda ner rutt i gpx-format
3Sara BengtssonLånghundra IF1:07:08+13:069:12
4Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:28:24+34:2212:07
Hanna BerglundOK Kåreej godkänd
Kristina CanowOK Österåkerej start
Lina BlomqvistOK Skogsfalkenej start
Andrea WesterdahlTäby OKej start
Tove LagerbergOK Södertörnej start

H21

10 890 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen1:04:515:57
2Christoffer SchönningJärfälla OK1:08:38+3:476:18
3Fredrik WigertzLånghundra IF1:12:29+7:386:39
4David MellinSundbybergs IK1:15:02+10:116:53
5Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:15:03+10:126:53
6Johan LindahlTäby OK1:15:44+10:536:57
7Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:17:43+12:527:08
8Erik JanssonIFK Lidingö SOK1:19:16+14:257:16
9David HectorSnättringe SK1:19:20+14:297:17
10Niclas SjögrenHaninge SOK1:19:36+14:457:18
11Simon BohmanRånäs OK1:24:42+19:517:46
12Johan LindqvistTäby OK1:26:06+21:157:54
13Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF1:28:57+24:068:10
14Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:28:59+24:088:10
15Mårten SundhSundbybergs IK1:29:50+24:598:14
16Torbjörn PerssonNässjö OK1:29:55+25:048:15
17Joakim OlssonVäsby OK1:42:56+38:059:27
Anton GumaeliusWaxholms OKej godkänd

H20

6 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ÖsterlingOK Södertörn56:268:28
2Alexander AlnessLånghundra IF58:31+2:058:47

D18

5 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma GumaeliusWaxholms OK54:3310:00
2Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK55:29+0:5610:10
3Malin StrandbergGustavsbergs OK1:10:08+15:3512:52
4Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:13:01+18:2813:23
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

D16

4 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL54:4312:07
2Johanna PetterssonGustavsbergs OK1:02:41+7:5813:53

H16

5 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak GeliusSnättringe SK39:377:46
2John WolgastSnättringe SK47:37+8:009:20
3Linus HalvorsenSkarpnäcks OL1:05:31+25:5412:50
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej godkänd
Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd

D16 Kort

3 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK50:4714:38

H16 Kort

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian BolleSundbybergs IK1:06:5415:12

D14

3 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa SundströmJärla Orientering30:278:46
2Ida ÖsterbergGustavsbergs OK32:08+1:419:15
3Tove SjöbergTullinge SK32:17+1:509:18
4Elisabeth LarssonOK Södertörn32:37+2:109:23
5Alicia SchandlOK Södertörn33:51+3:249:45
6Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö36:26+5:5910:29
7Fredrika NordquistTäby OK36:45+6:1810:35
8Bella PedersenJärfälla OK37:52+7:2510:54
9Doris IkoTäby OK37:55+7:2810:55
10Cecilia HectorSnättringe SK38:44+8:1711:09
11Katja GustafssonTrosabygdens OK39:28+9:0111:22
12Ella ServinLånghundra IF44:33+14:0612:50
13Elin WolgastSnättringe SK45:16+14:4913:02
14Isabel UnnerudLånghundra IF47:49+17:2213:46
15Lisa ThunellIFK Lidingö SOK48:54+18:2714:05
16Moa JohanssonVäsby OK1:08:35+38:0819:45
Sofia SundinWaxholms OKej start
Emma PalmOK Roslagenej start
Sara SundqvistLånghundra IFej start

H14

4 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK28:286:28
2Justus ArenanderSkarpnäcks OL30:42+2:146:58
3Olle KallurOK Ravinen32:53+4:257:28
4Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK33:30+5:027:36
5Jesper ÅkessonJärfälla OK34:09+5:417:45
6Johan FochsenWaxholms OK36:22+7:548:15
7David BerglundIF Thor37:19+8:518:28
8Edvin NilssonLånghundra IF40:31+12:039:12
9Eric HallnerOckelbo OK40:43+12:159:15
10Viktor SoneAttunda OK40:55+12:279:17
11Axel FribergerJärla Orientering41:25+12:579:24
12Elis Forsberg RundströmIFK Enskede42:06+13:389:34
13Filip LindqvistTäby OK47:24+18:5610:46
14Fredrik AhlbergTäby OK51:49+23:2111:46
15Max ÖsterlingOK Södertörn56:05+27:3712:44
16Mathias DryseliusSkarpnäcks OL1:03:25+34:5714:24
17Anton MörkforsJärfälla OK1:04:37+36:0914:41
18Filip DryseliusSkarpnäcks OL1:08:47+40:1915:37
Jakob TedhamreSnättringe SKej godkänd
Oscar AnelandOK Ravinenej start
William MöllerSkarpnäcks OLej start
Henrik SvenssonOK Ravinenej start
Elis IversAttunda OKej start
David NäslundOK Roslagenej start
Måns EdgrenSkarpnäcks OLej start
Erik BovalliusJärfälla OKej start

D14 Kort

3 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra ValjusIFK Lidingö SOK34:1011:14
2Emelie RökenTäby OK39:21+5:1112:56
3Lilly ChristieSnättringe SK52:20+18:1017:12

H14 Kort

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David RyderåsWaxholms OK38:0113:17
Markus EngdahlTäby OKej start
Conrad SarbanSkarpnäcks OLej start

D12

2 860 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice RökenTäby OK24:278:32
2Alva Lidström LauriSnättringe SK24:49+0:228:40
3Ida HellströmAttunda OK24:50+0:238:40
4Klara JunegardTullinge SK27:08+2:419:29
5Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK28:20+3:539:54
6Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö29:55+5:2810:27
7Malin StrömqvistAttunda OK30:27+6:0010:38
8Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK30:42+6:1510:44
9Linnéa SandströmAttunda OK33:43+9:1611:47
10Molly GeliusSnättringe SK36:34+12:0712:47
11Olivia UnnerudLånghundra IF37:19+12:5213:02
12Wilda LundqvistMälarö SOK38:41+14:1413:31
13Majken JanssonSkarpnäcks OL42:07+17:4014:43
14Tilde MansénSkarpnäcks OL42:27+18:0014:50
15Stina YlipääMälarö SOK43:18+18:5115:08
16Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL44:47+20:2015:39
17Mirja NordinSkarpnäcks OL53:55+29:2818:51
Alma BelouinMälarö SOKej godkänd
Nova MatthewsTullinge SKej godkänd
Vilma NilssonAttunda OKej start

H12

2 940 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimTäby OK19:146:32
2Svante SandvikAttunda OK21:39+2:257:21
3Arvid MyrbergerTullinge SK22:49+3:357:45
4Max ÖsterbergGustavsbergs OK23:08+3:547:52
5Erik LundquistOK Ravinen25:55+6:418:48
6Ludvig HagwallJärla Orientering26:00+6:468:50
7Jens FochsenWaxholms OK26:10+6:568:54
8Elias LjungdellTäby OK28:14+9:009:36
9Ruben HårdSkogsluffarnas OK29:48+10:3410:08
10Axel TrofastTullinge SK30:27+11:1310:21
11Joel WallnerAttunda OK30:48+11:3410:28
12Hugo SjölanderTäby OK31:26+12:1210:41
13Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:34+18:2012:46
14Joel BjörklundAttunda OK40:01+20:4713:36
15Marcus BarbozaAttunda OK41:27+22:1314:05
Erling KapljaSkarpnäcks OLej godkänd
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej godkänd
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej start
Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OLej start

D12 Kort

2 040 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej start

H12 Kort

2 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl KvarnforsSkarpnäcks OL21:0010:23
2Elliot BryntseMälarö SOK30:00+9:0014:51
3Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL1:03:24+42:2431:23
Samuel HowardSkarpnäcks OLej godkänd

D10

2 020 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miriam GustafssonTrosabygdens OK15:507:50
2Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK18:16+2:269:02
3Alva WidegrenMälarö SOK18:24+2:349:06
4Ida ZefferMälarö SOK20:20+4:3010:03
5Greta SandvikAttunda OK20:47+4:5710:17
6Paulina AlzénGustavsbergs OK21:10+5:2010:28
7Elsa TunbladMälarö SOK23:25+7:3511:35
8Emelie HolmströmTäby OK23:26+7:3611:36
9Kerstin ChristieSnättringe SK23:31+7:4111:38
10Thea GeliusSnättringe SK23:57+8:0711:51
11Sara StrömqvistAttunda OK24:35+8:4512:10
12Linda StrömqvistAttunda OK25:55+10:0512:49
13Hedda TunbladMälarö SOK29:42+13:5214:42
14Molly BomanMälarö SOK51:04+35:1425:16
Nora DecknerSkarpnäcks OLej start
Elsa ForslundSkarpnäcks OLej start
Ella LindqvistTäby OKej start
Ida RökenTäby OKej start

H10

2 040 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK13:496:46
2Edvin JohanssonVäsby OK13:56+0:076:49
3Gustav MyrbergerTullinge SK14:57+1:087:19
4Simon TrossingTäby OK18:27+4:389:02
5Mose GrafströmAttunda OK28:36+14:4714:01
6Folke JohanssonSundbybergs IK28:38+14:4914:02
7Petter LjungqvistTäby OK28:54+15:0514:10
8Junior YlipääMälarö SOK31:31+17:4215:26
9Botvid SimonssonSundbybergs IK32:58+19:0916:09
10Olof HagwallJärla Orientering34:49+21:0017:04
11Elliot LjungdellTäby OK44:17+30:2821:42
Filip SjölanderTäby OKej start
Eskil MyrbergerTullinge SKej start
Henry DecknerSkarpnäcks OLej start
Petter FochsenWaxholms OKej start

H35

8 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OhlinTullinge SK1:02:476:59
2Anders BoströmJärfälla OK1:04:11+1:247:08
3Per BerghTullinge SK1:06:57+4:107:27
4Kent LundvallVallentuna-Össeby OL1:08:17+5:307:36
5Joakim AlmtorpLånghundra IF1:10:01+7:147:47
Johan ForsstedtSöders-Tyresöej godkänd
Bart Van WijngaardenOK Klemmingenej start

D40

5 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina MatthewsTullinge SK47:008:37
2Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö47:44+0:448:45
3Petra LjungdellTäby OK54:40+7:4010:01
4Tina Näsman LandhSundbybergs IK55:17+8:1710:08
5Anna RökenTäby OK57:27+10:2710:32
6Linda RuthströmJärla Orientering1:00:38+13:3811:07
7Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:03:39+16:3911:40
8Karolina AnderssonLänna IF1:10:22+23:2212:54
9Catrine JohanssonVäsby OK1:27:52+40:5216:07
Maria PedersenJärfälla OKej start

H40

7 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric JaremalmTäby OK52:287:11
2Henrik SjögrenHaninge SOK54:50+2:227:31
3John HartleySöders-Tyresö56:14+3:467:42
4Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:04:48+12:208:53
5Daniel RejmentOK Linné1:07:17+14:499:13
6Patrik ServinLånghundra IF1:08:00+15:329:19
7Martin TrossingTäby OK1:08:44+16:169:25
8Mikael WallnäsSundbybergs IK1:14:30+22:0210:13
9Anders LindgrenLånghundra IF1:15:03+22:3510:17
10Mats GustafssonTrosabygdens OK1:16:31+24:0310:29
11Fredrik NilssonLånghundra IF1:19:48+27:2010:56
12Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:36:19+43:5113:12
Per GöthssonTäby OKej start
Anders WidegrenMälarö SOKej start

D45

4 890 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK41:318:29
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF42:15+0:448:38
3Annika LundströmSundbybergs IK44:22+2:519:04
4Ammie BerglundIF Thor45:45+4:149:21
5Cecilia FochsenWaxholms OK48:50+7:199:59
6Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:11+8:4010:15
7Ann RollerJärfälla OK51:17+9:4610:29
8Teija LeppinenIFK Lidingö SOK53:10+11:3910:52
9Kerstin FrænellSundsvalls OK57:50+16:1911:49
10Katarina RundströmIFK Enskede59:17+17:4612:07
11Anna SchandlOK Södertörn1:17:20+35:4915:48
Camilla GöstasSöders-Tyresöej godkänd
Lisa ÖsterlingOK Södertörnej start

H45

6 660 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NybergHellas Orientering46:216:57
2Stefan Svensson GeliusSnättringe SK46:47+0:267:01
3Pontus GilleOK Roslagen47:59+1:387:12
4Per NilssonJärfälla OK48:34+2:137:17
5Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL49:18+2:577:24
6Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK49:59+3:387:30
7Lars LindbomMälarö SOK50:00+3:397:30
8Rickard EkmanOK Roslagen50:08+3:477:31
9Christer AlmHagaby GoIF Örebro50:34+4:137:35
10Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK50:54+4:337:38
11Eric RollerJärfälla OK52:23+6:027:51
12Johan SundinWaxholms OK52:31+6:107:53
13Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK54:25+8:048:10
14Mattias HolmbergCentrum OK54:26+8:058:10
15Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK54:27+8:068:10
16Peter JakobssonOK Södertörn55:46+9:258:22
17Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby57:23+11:028:36
18Calle BohmanHellas Orientering57:36+11:158:38
19Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK58:02+11:418:42
20Henrik MorastHaninge SOK1:02:10+15:499:20
21Nicklas BergströmTäby OK1:05:26+19:059:49
22Magnus ElwinIFK Enskede1:07:06+20:4510:04
23Niclas RökenTäby OK1:11:41+25:2010:45
24Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby1:13:11+26:5010:59
25Mark ÅkessonJärfälla OK1:17:39+31:1811:39
26Anders BerkelundVäsby OK1:24:51+38:3012:44
Lars SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Svante JonsellVallentuna-Össeby OLej start

D50

4 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonTäby OK39:519:43
2Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK45:23+5:3211:04
3Ann FranzénOK Södertörn45:24+5:3311:04
4Ann-mari SilfverLånghundra IF46:07+6:1611:14
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK46:46+6:5511:24
6Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby47:35+7:4411:36
7Maria KvarnlöfOK Roslagen48:01+8:1011:42
8Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK48:05+8:1411:43
9Anette ArksandVallentuna-Össeby OL53:17+13:2612:59
10Maria LännevallOK Roslagen53:33+13:4213:03
11Cecilia WestströmSundbybergs IK53:50+13:5913:07
12Johanna SundströmJärla Orientering55:12+15:2113:27
13Åsa Marknell DewittLänna IF1:02:42+22:5115:17
14Annette WigertzLånghundra IF1:16:18+36:2718:36
Cathrine JohanssonTierps SOKej godkänd
Pia HellgrenOK Södertörnej godkänd
Lena GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Annalena AndersenWaxholms OKej start
Louise NilssonJärfälla OKej start
Katarina RingelsOK Klemmingenej start

H50

6 370 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen45:017:04
2Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL47:03+2:027:23
3Mats FryxellTullinge SK47:14+2:137:24
4Ola HultinOK Roslagen47:33+2:327:27
5Piero SannicoloTullinge SK49:11+4:107:43
6Per FranzénOK Södertörn49:40+4:397:47
7Jesper LagerbergOK Södertörn50:51+5:507:58
8Conny StrandbergGustavsbergs OK52:51+7:508:17
9Robert ElveröVäsby OK54:27+9:268:32
10Kenneth HermanssonSigtuna OK54:33+9:328:33
11Tomas HultqvistTullinge SK54:42+9:418:35
12Erik BerggrenTullinge SK56:52+11:518:55
13Lennart SwahnSundbybergs IK57:03+12:028:57
14Christer ArksandVallentuna-Össeby OL57:28+12:279:01
15Fredrik MorastHaninge SOK58:53+13:529:14
16Hans JonssonVäsby OK59:16+14:159:18
17Ola EnvallTullinge SK1:00:10+15:099:26
18Joakim SkantzeSundbybergs IK1:01:08+16:079:35
19Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:01:53+16:529:42
20Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:02:36+17:359:49
21Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:03:01+18:009:53
22Per-Anders LindgrenCentrum OK1:03:11+18:109:55
23Eric HuijsersHammarby IF OF1:06:56+21:5510:30
24Sven EdvardssonSundbybergs IK1:10:53+25:5211:07
25Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:14:35+29:3411:42 Ladda ner rutt i gpx-format
26Anders JohnsonJärfälla OK1:32:01+47:0014:26 Ladda ner rutt i gpx-format
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOKej godkänd
Niclas LidströmFrösö IFej godkänd
Per DahlkarVäsby OKej start

D55

3 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering36:1110:01
2Marie MalmborgSöders-Tyresö38:11+2:0010:34
3Annika SvenssonSolna OK39:56+3:4511:03
4Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL44:59+8:4812:27
5Carina DoyleSundbybergs IK48:25+12:1413:24
6Annika LundströmVäsby OK50:18+14:0713:56
7Anna-Sofie LundmanOK Roslagen57:49+21:3816:00
8Kerstin SandströmJärla Orientering1:01:50+25:3917:07
Anita KarlssonOK Södertörnej godkänd
Åsa SundbergOK Södertörnej godkänd

H55

5 450 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK41:117:33
2Ulf BurmanGustavsbergs OK41:23+0:127:35
3Sven WigertzLånghundra IF43:14+2:037:55
4Peter EnokssonOK Österåker43:54+2:438:03 Ladda ner rutt i gpx-format
5Lars-Olof JanssonOK Linné46:30+5:198:31
6Janne NilssonCentrum OK47:25+6:148:42
7Johan PalmgrenTäby OK47:58+6:478:48
8Gunnar LangsSkarpnäcks OL48:46+7:358:56
8Anders MattssonOK Älvsjö-Örby48:46+7:358:56
10Olof FrænellSundsvalls OK49:42+8:319:07
11Jörgen BatzSkarpnäcks OL51:32+10:219:27
12Lennart MalmbergSvaide Roma SOK52:18+11:079:35
13Björn SöderbäckOK Linné52:21+11:109:36
14Sten-Olof MatssonLeksands OK52:41+11:309:40
15Lars GreilertHaninge SOK53:26+12:159:48
16Johan TryggIFK Mora OK54:59+13:4810:05
17Jan NettelbjerJärfälla OK57:32+16:2110:33
18Thomas JanssonLänna IF58:27+17:1610:43
19Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF59:12+18:0110:51
20Peder KarlssonRånäs OK59:39+18:2810:56
21Per-Olof OlofssonSigtuna OK59:43+18:3210:57
22Anders S NybergSäterbygdens OK1:00:28+19:1711:05
23Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:00:44+19:3311:08
24Göran LarssonVallentuna-Össeby OL1:01:33+20:2211:17
25Bo NeidenströmFrölunda OL1:02:03+20:5211:23
26Torbjörn WrighedMotala AIF OL1:06:07+24:5612:07
27Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:19:30+38:1914:35
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Hans MalmbergWaxholms OKej godkänd
Anders WinaldHellas Orienteringej godkänd
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Tapani MattusIFK Lidingö SOKej start
Stefan SundeliusJärfälla OKej start

D60

3 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering40:4512:14
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK41:52+1:0712:34
3Eva OlssonRånäs OK45:51+5:0613:46
4Ulla WesterlundTäby OK49:34+8:4914:53
5Karin IvarssonHaninge SOK50:44+9:5915:14
6Helena BachmanTäby OK58:26+17:4117:32
7Monika LarssonSkarpnäcks OL1:13:08+32:2321:57
Margareta WadinOK Älvsjö-Örbyej godkänd

H60

4 890 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK38:357:53
2Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF40:05+1:308:11
3Thomas WesterGustavsbergs OK43:53+5:188:58
4Göran DoyleSundbybergs IK43:59+5:248:59
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL44:36+6:019:07
6Eddie BjärrenholtRånäs OK44:54+6:199:10
7Göran NilssonSnättringe SK46:39+8:049:32
8Lars LandströmLånghundra IF46:48+8:139:34
9Leif ÅkerblomOK Österåker47:38+9:039:44
10Roland NorellSöders-Tyresö48:50+10:159:59
11Mikael SternJärla Orientering49:07+10:3210:02
12Lars JanlövIF Åland49:55+11:2010:12
13Mats LundmanOK Roslagen50:18+11:4310:17
14Benny PetterssonVäsby OK52:05+13:3010:39
15Göran HanssonTäby OK53:14+14:3910:53
16Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby56:28+17:5311:32
17Kenneth PetterssonJärfälla OK59:59+21:2412:15
18Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL1:00:27+21:5212:21
19Ove ErikssonNyköpings OK1:09:39+31:0414:14
20Anders AlamaaIK Vikings OK1:09:47+31:1214:16
21Kurt MaxéSundbybergs IK1:10:06+31:3114:20
22Lars-Olof LarssonTäby OK1:35:02+56:2719:26
Lars MongårdSkogsluffarnas OKej start
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

3 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena HemströmGävle OK44:5213:28
2Ingrid GraneliHaninge SOK47:49+2:5714:21
3Ulla GummesonVäsby OK47:55+3:0314:23
4Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK51:30+6:3815:27
5Anna BlomgrenTullinge SK53:01+8:0915:55
6Aila HalttunenHaninge SOK53:09+8:1715:57
7Anne LundmarkJärfälla OK53:45+8:5316:08
8Helena KorhonenHaninge SOK56:49+11:5717:03
9Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL58:21+13:2917:31
10Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:03:22+18:3019:01
11Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:08:19+23:2720:30

H65

4 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell LidholmIFK Hedemora OK38:369:24
2Mats HemströmGävle OK43:06+4:3010:30 Ladda ner rutt i gpx-format
3Per ÖhlundGustavsbergs OK44:21+5:4510:49
4Urban BoströmSolna OK44:48+6:1210:55
5Kjell HolmbergOK Södertörn45:21+6:4511:03
6Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn45:54+7:1811:11
7Björn LindgrenOK Österåker46:04+7:2811:14
8Ingemar GardSöders-Tyresö46:09+7:3311:15
9Per-Johan VikforsOK Österåker48:25+9:4911:48
10Magnus HaraldssonGustavsbergs OK48:55+10:1911:55
11Kjell JanssonLånghundra IF53:33+14:5713:03
12Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK54:35+15:5913:18
13Lars GrankvistTäby OK55:16+16:4013:28
14Christer NordströmOK Älvsjö-Örby56:16+17:4013:43
15Olle ArmanNyköpings OK59:59+21:2314:37
16Conny NilssonNyköpings OK1:05:15+26:3915:54
17Börje WahlgrenSundbybergs IK1:08:11+29:3516:37
18Tommy HöglundLånghundra IF1:16:04+37:2818:33
Karl-Erik JohanssonOK Södertörnej godkänd
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Leif AlmtorpLånghundra IFej godkänd
Åke WansölinSöders-Tyresöej godkänd

D70

2 890 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK31:5511:02
2Maria EhnTullinge SK37:39+5:4413:01
3Gun-Inger SahlbergLånghundra IF47:16+15:2116:21
4Margareta HagstedtVäsby OK50:00+18:0517:18
5Elke WilkeTierps SOK1:09:08+37:1323:55
6Gunnel BalckIFK Enskede1:14:11+42:1625:40

H70

3 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar EhnTullinge SK36:0810:00
2Ingvar SvenssonBjursås OK38:08+2:0010:33
3Ebbe AdolfssonSundbybergs IK39:52+3:4411:02
4Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö44:37+8:2912:21
5Lars JonassonJärfälla OK44:55+8:4712:26
6Åke LewanderSkarpnäcks OL49:52+13:4413:48
7Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF50:23+14:1513:57
8Mats TörngrenOK Linné50:50+14:4214:04
9Leif CarlssonSkarpnäcks OL52:17+16:0914:28
10Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb54:50+18:4215:11
11Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben58:34+22:2616:13
12Ulf SkogtjärnOK Linné58:57+22:4916:19
13Jan Olov JonssonTierps SOK1:00:23+24:1516:43
14Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK1:04:27+28:1917:51
15Boris HolmbergIF Åland1:06:34+30:2618:26
16Lars NordinSolna OK1:15:04+38:5620:47
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej godkänd
Leif StrandbergGustavsbergs OKej godkänd
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Christer HedinIFK Enskedeej start

D75

2 640 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK35:0713:18
2Dagny GustavssonSigtuna OK36:10+1:0313:41
3Caje JacobssonIF Thor46:30+11:2317:36
4Britt ErikssonHammarby IF OF47:32+12:2518:00
5Berit LindungerHaninge SOK49:33+14:2618:46
6Barbro CedérusSnättringe SK51:04+15:5719:20
7Eva von HeijneSigtuna OK59:02+23:5522:21
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd

H75

3 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan ElmhagenSöders-Tyresö40:2312:07
2Rune CarlssonSundbybergs IK45:44+5:2113:44
3Gunnar BengtssonSundsvalls OK48:11+7:4814:28
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF50:25+10:0215:08
5Rolf LöfqvistSöders-Tyresö50:28+10:0515:09
6Bo SundénKarlsbyhedens OK52:06+11:4315:38
7Lars CedérusSnättringe SK52:10+11:4715:39
8Hjalmar NordquistOK Järnbärarna53:37+13:1416:06
9Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL1:01:31+21:0818:28
10Bertil KarlssonOK Linné1:05:18+24:5519:36
11Hugo IsgrenIFK Enskede1:10:27+30:0421:09 Ladda ner rutt i gpx-format
12Gunnar BramstenSundbybergs IK1:15:45+35:2222:44
Håkan SjökvistSöders-Tyresöej godkänd
Sven JacobssonIF Thorej godkänd
Sven-Erik WidinOK Österåkerej godkänd
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej start

D80

2 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK56:5521:33
2Gunnel JunegardOK Södertörn57:10+0:1521:39
3Gunilla WickenbergIBM-Klubben1:15:52+18:5728:44
Sonja SundellSundbybergs IKej godkänd

H80

2 890 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf EskilssonOK Södertörn40:1413:55
2Alf PerssonOK Österåker57:13+16:5919:47
3Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby58:42+18:2820:18
4Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK1:13:58+33:4425:35
Carl LangOK Österåkerej godkänd
Valter AlamaaIK Vikings OKej godkänd

Inskolning

2 080 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Anton AhlstrandKlubblösfullföljt
Oskar AhlstrandKlubblösfullföljt
Tilda BadelBromma-Vällingby SOKfullföljt
Ludvig BomanMälarö SOKfullföljt
Hugo BrobergKlubblösfullföljt
Kajsa EdquistAttunda OKfullföljt
Majken EdquistAttunda OKfullföljt
Lukas HenrikssonAttunda OKfullföljt
Albin KarlssonRotebro IS OKfullföljt
Liam LindbergKlubblösfullföljt
Nelson NärväAttunda OKfullföljt
Cornelia Näsman LandhSundbybergs IKfullföljt
Stella Näsman LandhSundbybergs IKfullföljt
Lucas RahnsterAttunda OKfullföljt
Vera & Majken RevenySkarpnäcks OLfullföljt
Filip SoneAttunda OKfullföljt
Philip TimsäterTäby OKfullföljt
Ebbe TroppIFK Lidingö SOKfullföljt
Nora TunbladMälarö SOKfullföljt
Vincent UlanderKlubblösfullföljt
Tom ValjusIFK Lidingö SOKfullföljt
Ellie BjörklundAttunda OKej start

U1

2 050 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah JaremalmTäby OK17:598:46
2Jonathan ChristianssonTäby OK18:51+0:529:11
3Axel HögbergTäby OK20:34+2:3510:01
4Tom ZefferMälarö SOK20:37+2:3810:03
5Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL22:16+4:1710:51
6Melker HagwallJärla Orientering23:15+5:1611:20
7Anton BaksaSkarpnäcks OL23:58+5:5911:41
8Lovisa NederheimTäby OK24:05+6:0611:44
9Adrian AntonssonAttunda OK24:18+6:1911:51
10Max LindqvistTäby OK24:36+6:3712:00
11Sara HellströmAttunda OK24:44+6:4512:03
12Oskar MagnellSkarpnäcks OL25:53+7:5412:37
13Erik LjungqvistTäby OK26:59+9:0013:09
14Olle WidegrenIF Thor27:36+9:3713:27
15Alice Slars PaulssonSundbybergs IK28:33+10:3413:55
16Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK29:34+11:3514:25
17Mirja HårdSkogsluffarnas OK30:06+12:0714:40
18Iris FornstedtSkarpnäcks OL34:37+16:3816:53
19Norma JanssonSkarpnäcks OL36:42+18:4317:54
20Kevin KarlssonSkarpnäcks OL42:24+24:2520:40
21Livia SandströmAttunda OK49:54+31:5524:20
Olle JonasSkarpnäcks OLej start
Erik SjölanderTäby OKej start

U2

1 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noomi ZefferMälarö SOK19:5910:21
2Edvin WallnerAttunda OK20:04+0:0510:23
3Elias TrossingTäby OK20:29+0:3010:36
4Molly PetterssonOK Ravinen21:25+1:2611:05
5Julia BadelBromma-Vällingby SOK21:38+1:3911:12
6Luka BadelBromma-Vällingby SOK22:33+2:3411:41
7Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF23:37+3:3812:14
8Truls MansénSkarpnäcks OL23:39+3:4012:15
9Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby26:54+6:5513:56
10Lina WågbergAttunda OK27:18+7:1914:08
11Lova JonssonSkarpnäcks OL29:10+9:1115:06
12Teodor JonssonSkarpnäcks OL30:28+10:2915:47
13Hampus AlzénGustavsbergs OK30:53+10:5416:00
14Majken Hobor ÖhmanMälarö SOK32:51+12:5217:01
15Vilmer FolckeJärla Orientering34:48+14:4918:01
16Emil WågbergAttunda OK37:48+17:4919:35
17Marius HovmöllerSöders-Tyresö44:15+24:1622:55
18Gustav StenbackSkarpnäcks OL44:22+24:2322:59
19Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL44:26+24:2723:01
20Glory Lin FontaineSkarpnäcks OL48:26+28:2725:05
Hedvig AnderssonSkarpnäcks OLej start
Esther-Lou Titelman UngeSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 1

1 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina NilssonLånghundra IF30:3715:51
2Shotaro  JimboKlubblös1:00:02+29:2531:06
2Yuka FudenoKlubblös1:00:02+29:2531:06
4Izumi TomizawaKlubblös1:00:10+29:3331:10

Öppen motion 2

3 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John DryseliusSkarpnäcks OL1:12:1219:15

Öppen motion 3

3 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus CarlsonBromma-Vällingby SOK28:259:20
2Anna AhlbinJärfälla OK42:08+13:4313:51
3Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK42:36+14:1114:00
4Karin TunbladMälarö SOK42:51+14:2614:05
5Mats NylénKlubblös45:35+17:1014:59
6Mia JanssonKlubblös46:00+17:3515:07
7Kristina SörensenKlubblös46:55+18:3015:25
8Ulrika LundebergKlubblös58:16+29:5119:10
9Tina SandqvistVallentuna-Össeby OL1:01:07+32:4220:06
Helena ValjusIFK Lidingö SOKej godkänd
Hampus HolmbergSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 4

4 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan BomanMälarö SOK43:239:41
2Erika TroengOK Linné45:58+2:3510:15
3Max WiktorssonKlubblös46:32+3:0910:23
4Anna GustafssonTrosabygdens OK49:53+6:3011:08
5Maria Slars PaulssonIK Jarl Rättvik55:23+12:0012:21
6Richard HalvorsenSkarpnäcks OL58:42+15:1913:06
7Helena StrömSundbybergs IK1:06:56+23:3314:56
8Agnetha BjörklundKlubblös1:26:57+43:3419:24
Pasi ValjusIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 5

3 750 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samantha AhlgrenOK Roslagen39:5710:39
2Lars ForsstedtSöders-Tyresö40:45+0:4810:52
3Mårten KällmanSöders-Tyresö42:08+2:1111:14
4Johan AnemyrNässjö OK42:33+2:3611:20
5Johan ElghKlubblös42:49+2:5211:25
6Jonas SjöblomAttunda OK44:44+4:4711:55
7Kristin BerghTullinge SK45:13+5:1612:03
8Helena FalkTäby OK47:08+7:1112:34
9Anna-Carin NybergKlubblös49:07+9:1013:05
10Tindra JonssonSkarpnäcks OL49:30+9:3313:12
11Per ArnessonSkarpnäcks OL50:45+10:4813:32
12Anethe MansénSkarpnäcks OL52:25+12:2813:58
13Jessica BomanMälarö SOK54:27+14:3014:31
14Linda  BlomgrenTäby OK55:02+15:0514:40
15Anna WolgastSnättringe SK55:13+15:1614:43
16Gustav DarpöKlubblös55:19+15:2214:45
17Henrik WolffSkogsluffarnas OK56:46+16:4915:08
18Ann Hermansson AlmHagaby GoIF Örebro58:02+18:0515:28
19Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK58:39+18:4215:38
20Robin LjungdellTäby OK58:48+18:5115:40
21Andreas LjungkvistHässleholms OK1:01:22+21:2516:21
22Peter JohanssonRånäs OK1:02:23+22:2616:38
23Klas LangelsSkarpnäcks OL1:02:55+22:5816:46
24Henrik SahlbergIFK Göteborg1:03:09+23:1216:50
25Bo LandarvKlubblös1:03:55+23:5817:02
26Erik MyrbergerKlubblös1:05:51+25:5417:33
27Håkan FalkOK Ravinen1:05:52+25:5517:33
28Sara RuneborgAttunda OK1:11:35+31:3819:05
29Anneli ChristieSnättringe SK1:12:27+32:3019:19
30Ingemar TedhamreSnättringe SK1:12:51+32:5419:25
31Stefan PalmOK Roslagen1:13:43+33:4619:39
32Lena NilssonOK Österåker1:14:14+34:1719:47
33Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:16:10+36:1320:18
34Miki JaremalmTäby OK1:18:32+38:3520:56
35Anna LjungkvistIFK Göteborg1:37:42+57:4526:03
36Monika MagnussonKlubblös1:42:18+1:02:2127:16
37Malin SandbergOK Älvsjö-Örby1:46:36+1:06:3928:25
Johanna WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Anki LandarvKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

6 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus HolmqvistOK Österåker49:248:01
2Andreas JanssonKalmar OK1:03:44+14:2010:21
3Torbjörn BergmanSnättringe SK1:08:29+19:0511:08
4Mattias HenrikssonCentrum OK1:08:36+19:1211:09
5Magnus UrlingKlubblös1:08:37+19:1311:09
6Marie HerrnholdIK Vikings OK1:13:50+24:2612:00
7Mikael WesterVingåkers OK1:22:16+32:5213:22
8Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:28:43+39:1914:25
9Tobias KrusebornKlubblös1:41:28+52:0416:29
10Johan ClaessonKlubblös1:52:17+1:02:5318:15

Öppen motion 7

2 890 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF23:408:11
2Lena LjungqvistTäby OK29:15+5:3510:07
3Felicity BraunIFK Lidingö 29:29+5:4910:12
4Leif MörkforsJärfälla OK30:57+7:1710:42
5Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK31:44+8:0410:58
6Thomas AhlbinJärfälla OK32:59+9:1911:24
7Eva ElnerudSigtuna OK33:05+9:2511:26
8Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL34:59+11:1912:06
9Anna LundquistOK Ravinen35:26+11:4612:15
10Anki CederbaumWaxholms OK36:10+12:3012:30
11Anna HolmströmTäby OK38:42+15:0213:23
12Åsa NylénBromma-Vällingby SOK40:09+16:2913:53
13Ingvar LarssonGustavsbergs OK40:21+16:4113:57
14Lina SöderkvistSäterbygdens OK41:48+18:0814:27
15Hillary WoodCentral Coast42:16+18:3614:37
16Gösta GutelandSnättringe SK42:22+18:4214:39
17Hans GustavssonNyköpings OK44:16+20:3615:19
18Ida LjungkvistHässleholms OK46:25+22:4516:03
19Johan RosénOK Södertörn46:49+23:0916:11
20Maria Nimvik SternJärla Orientering49:47+26:0717:13
21Anders StenbackBromma-Vällingby SOK50:10+26:3017:21
22Gittan GeliusSnättringe SK53:35+29:5518:32
23Göran AnderssonTäby OK55:45+32:0519:17
24Leif  HagstedtVäsby OK1:00:05+36:2520:47
25Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL1:00:24+36:4420:53
26Ann-Marie GrankvistVäsby OK1:00:45+37:0521:01
27Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:06:48+43:0823:06
28Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:07:44+44:0423:26
29Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK1:12:17+48:3725:00
30Elisabeth HectorSnättringe SK1:15:16+51:3626:02
31Marcus SneitzJärfälla OK1:35:28+1:11:4833:02

Öppen motion 8

4 610 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julian DentIFK Lidingö SOK28:276:10
2Jakob SegerslättSkåneslättens OL38:50+10:238:25
3Tomas SjökvistOK Österåker39:45+11:188:37
4Johan OhlströmIF Thor40:07+11:408:42
5Daniel PelyheSöders-Tyresö41:23+12:568:58
6Jörgen EkmanTäby OK41:34+13:079:00
7Karin LundbergTullinge SK42:42+14:159:15
8Jakob IvarssonHaninge SOK42:45+14:189:16
9Tomas UlanderKlubblös43:42+15:159:28
10Daniel UnnerudLånghundra IF44:18+15:519:36
11Maria HellströmVäsby OK45:17+16:509:49
12Linnea MalmbergStora Tuna OK45:31+17:049:52
13Ulf MagnussonSaab FF Fritid46:00+17:339:58
14Oskar HermanssonCentrum OK46:07+17:4010:00
15Tommy StenviOK Linné48:40+20:1310:33
16Stefan JohanssonOK Vivill48:57+20:3010:37
17Thomas EdwallOK Österåker49:18+20:5110:41
18Boel SundbergOK Södertörn50:07+21:4010:52
19Henrik AnderssonStockhom Gigolo50:27+22:0010:56
20Joachim WansölinKlubblös50:35+22:0810:58
21Jukka LoukusaGustavsbergs OK50:46+22:1911:00
22Jan SvenssonSödertälje Nykvarn50:47+22:2011:00
23Peter SandströmJärla Orientering50:49+22:2211:01
24Daniel HalvardssonNässjö OK51:23+22:5611:08 Ladda ner rutt i gpx-format
25Claes-Göran SkogTäby OK51:27+23:0011:09
26Lars HörnströmKlubblös51:46+23:1911:13
26Mattias LiljedahlFK Boken51:46+23:1911:13
28Fredric JohanssonSnättringe SK52:51+24:2411:27
29Fredrik MaxénKlubblös53:55+25:2811:41
30Håkan SvenssonI 19 IF54:42+26:1511:51
31David WesterlundKlubblös55:56+27:2912:07
32Yusuke HamauzuOC Tortoise55:59+27:3212:08
33Helena WidegrenIF Thor56:24+27:5712:14
34Bernth GustavssonWaxholms OK57:07+28:4012:23
35Mats NordTumba-Mälarhöjden OK59:20+30:5312:52
36Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:00:42+32:1513:10
37Catarina CarlqvistSnättringe SK1:01:28+33:0113:19
38Anna TedhamreSnättringe SK1:02:09+33:4213:28
39Per RiggareOK Ravinen1:02:32+34:0513:33
40Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK1:03:05+34:3813:41
41Peter VestmanOK Österåker1:04:37+36:1014:00
42Kurt AnderssonEnebybergs IF1:05:23+36:5614:10
43Anders LundbergOK Roslagen1:05:39+37:1214:14
44Mats BrobergIFK Lidingö SOK1:07:16+38:4914:35
45Anders RyrmanCentrum OK1:08:15+39:4814:48
46Oskar NederheimTäby OK1:08:45+40:1814:54
47Sara JonssonKlubblös1:10:23+41:5615:16
48Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:10:26+41:5915:16
49Åke AndreassonGustavsbergs OK1:11:33+43:0615:31
50Anders RöstinSöders-Tyresö1:11:40+43:1315:32
51Kenneth AlnessLånghundra IF1:15:13+46:4616:18
52Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK1:19:21+50:5417:12
53Ingrid OlssonVäsby OK1:27:04+58:3718:53
54Anders KökeritzSundbybergs IK1:28:13+59:4619:08
Paulina HermanssonKlubblösej godkänd
Henrik TrofastTullinge SKej godkänd
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej godkänd

Öppen motion 9

7 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SvenssonFinspångs SOK50:486:37
2Ulf TroengOK Linné52:50+2:026:53
3Jonas KjällCentrum OK54:51+4:037:09
4Jorrit BoekelCentrum OK1:00:57+10:097:57
5Erik PalmfjordKatrineholms OK1:02:01+11:138:05
6Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK1:07:05+16:178:45
7Magnus WiktorssonKlubblös1:10:22+19:349:11
8Mats WarvelinLånghundra IF1:12:56+22:089:31
9Magnus SneitzJärfälla OK1:19:41+28:5310:24
10Olof LethagenCentrum OK1:26:38+35:5011:18
Louise KlingstedtOK Södertörnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser