Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Attunda OK, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Attunda OK, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: söndag 17 september 2017

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

D21

3 690 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF26:417:13
2Sanna SkoogKils OK31:33+4:528:33
3Alice HugossonIFK Lidingö SOK31:34+4:538:33
4Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK31:43+5:028:35
5Kristina AnelandOK Ravinen32:53+6:128:54
6Moa KjellstrandCentrum OK34:07+7:269:14
7Hanna BrusSnättringe SK34:21+7:409:18
8Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK34:42+8:019:24
9Sara BengtssonLånghundra IF35:06+8:259:30
10Andrea WesterdahlTäby OK35:08+8:279:31
11Helena MarkstedtOK Södertörn35:58+9:179:44
12Karin JosefssonOK Hällen39:56+13:1510:49
13Stina AndreassonGustavsbergs OK40:30+13:4910:58
14Ulrika TofteredIF Rigor41:37+14:5611:16
15Lena ÖhmanCentrum OK42:13+15:3211:26
16Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK42:14+15:3311:26
17Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK48:06+21:2513:02
Kristina CanowOK Österåkerej start
Annika BillstamOK Linnéej start
Emma BromarkLånghundra IFej start

H21

4 810 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan TroengOK Linné31:106:28
2Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF31:17+0:076:30
3Anders HedmanIFK Lidingö SOK31:45+0:356:36
4Kalle BergmanOK Ravinen32:23+1:136:43
5Oscar VångellÄrla IF32:44+1:346:48
6Simon LundinFinspångs SOK33:12+2:026:54 Ladda ner rutt i gpx-format
7Christoffer SchönningJärfälla OK34:50+3:407:14
8Per-Åke OlssonOK Ravinen35:38+4:287:24
9Jan BrunnerSödertälje-Nykvarn OF36:18+5:087:32
10Pontus JohanssonOK Linné36:42+5:327:37
11Fredrik WigertzLånghundra IF36:48+5:387:39
12Johan LindahlTäby OK37:06+5:567:42
13Anders BoströmJärfälla OK37:39+6:297:49
14Halvor Eid NielsenÄrla IF38:09+6:597:55
15Per LindmanFinspångs SOK38:34+7:248:01
16Erik JanssonIFK Lidingö SOK39:12+8:028:08
17Martin BellanderGustavsbergs OK39:47+8:378:16
18Andrew QuinIFK Lidingö SOK40:02+8:528:19
19Henrik SjögrenHaninge SOK40:11+9:018:21
20Jesper LagerbergOK Södertörn41:44+10:348:40
21John HartleySöders-Tyresö42:04+10:548:44
22Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö44:54+13:449:20
23Adam NymanCentrum OK46:05+14:559:34
24Aleksandr ManoilovJärfälla OK47:00+15:509:46
25Egil MorastHaninge SOK48:11+17:0110:01
26Simon KappelHaninge SOK48:52+17:4210:09
27Magnus KarlssonCentrum OK51:23+20:1310:40
28Tobias AnderssonOK Österåker56:03+24:5311:39
29Peter LöfgrenTäby OK58:35+27:2512:10
Robert PedersenJärfälla OKej start
Tomas StenströmOK Linnéej start
Pontus BergströmOK Österåkerej start
Stuart FellCentrum OKej start
Niclas SjögrenHaninge SOKej start
Johan ForsstedtSöders-Tyresöej start
Henrik LundgrenCentrum OKej start

H20

3 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonOK Ravinen27:267:23
2Kasper FranssonOK Ravinen38:00+10:3410:14
3Alexander AlnessLånghundra IF38:39+11:1310:25

D18

3 710 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin DahlbäckOK Österåker37:0710:00
2Linnea JohanssonTäby OK39:06+1:5910:32
3Karin ModinBromma-Vällingby SOK40:48+3:4110:59
4Carolina JonsellTäby OK41:06+3:5911:04
5Maria JanssonOK Linné45:19+8:1212:12
6Trine KarlbergTullinge SK45:41+8:3412:18
7Sofia ZillingOK Södertörn49:11+12:0413:15
8Tilda BellanderGustavsbergs OK53:04+15:5714:18
9Sofia DamneBromma-Vällingby SOK58:54+21:4715:52
Astrid AnderVallentuna-Össeby OLej start

H18

3 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert ColeVäsby OK33:058:55
2Andreas MagnvallOK Södertörn37:33+4:2810:07
3Samuel KyletoftVäsby OK1:01:35+28:3016:35
Lukas ArkängTullinge SKej start
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej start

D16

3 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BellanderGustavsbergs OK34:3711:14
2Johanna PetterssonGustavsbergs OK38:31+3:5412:30
3Cecilia HectorSnättringe SK40:56+6:1913:17
4Maja WilmarIF Thor43:54+9:1714:15
5Elin WolgastSnättringe SK44:53+10:1614:34
6Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:09:31+34:5422:34
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej start

H16

3 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK24:398:00
2Oscar AnelandOK Ravinen31:08+6:2910:06
3Viktor SoneAttunda OK31:31+6:5210:13
4William GrunderJärfälla OK32:08+7:2910:25
5Marcus EkmanTäby OK34:43+10:0411:16
6John WolgastSnättringe SK39:37+14:5812:51
7Sebastian BolleSundbybergs IK42:00+17:2113:38
8Emil KarlssonVäsby OK43:32+18:5314:08
9David BernSnättringe SK48:15+23:3615:39
Olle KallurOK Ravinenej godkänd
Erik BovalliusJärfälla OKej start

D14

2 690 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MårtenssonOK Ravinen27:2810:12
2Ida ÖsterbergGustavsbergs OK28:29+1:0110:35
3Fredrika NordquistTäby OK28:34+1:0610:37
4Tove SjöbergTullinge SK30:22+2:5411:17
5Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö31:48+4:2011:49
6Tindra JonssonSkarpnäcks OL32:36+5:0812:07
7Sigrid CarlssonSundbybergs IK32:46+5:1812:10
8Emma AlmgrenOK Ravinen34:26+6:5812:48
9Wilma LeicktTullinge SK34:27+6:5912:48
10Lisa ThunellIFK Lidingö SOK35:43+8:1513:16
11Lovisa LindqvistIFK Enskede38:06+10:3814:09
12Ella ServinLånghundra IF41:09+13:4115:17
13Alicia BjörnbergSöders-Tyresö42:10+14:4215:40
14Doris IkoTäby OK43:43+16:1516:15
15Emma NorinSöders-Tyresö45:51+18:2317:02
16Emma SvidénSöders-Tyresö45:54+18:2617:03
17Johanna AlmgrenOK Ravinen46:22+18:5417:14
18Moa FröstadiusSundbybergs IK48:45+21:1718:07
19Clara HöglindIFK Enskede50:09+22:4118:38
20Sanna RinnbäckOK Ravinen52:46+25:1819:36
21Clea WallnäsSundbybergs IK53:57+26:2920:03
22Linn NilssonSöders-Tyresö57:36+30:0821:24
23Moa JohanssonVäsby OK59:02+31:3421:56
24Ebba HörlingSundbybergs IK1:20:02+52:3429:45
25Louise LindellGustavsbergs OK1:32:16+1:04:4834:17
Ida HänströmTäby OKej start
Sara SundqvistLånghundra IFej start
Elisabeth LarssonOK Södertörnej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start

H14

2 820 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonLånghundra IF24:318:41
2Hannes MogensenOK Ravinen25:22+0:518:59
3Erik NederheimTäby OK25:47+1:169:08
4Henrik SvenssonOK Ravinen27:49+3:189:51
5Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK28:04+3:339:57
6Teo StruckOK Ravinen29:46+5:1510:33
7Jonatan AndersonJärfälla OK29:52+5:2110:35
8Oskar HaglundHaninge SOK30:58+6:2710:58
9Elis Forsberg RundströmIFK Enskede31:30+6:5911:10
10Elis IversAttunda OK32:25+7:5411:29
11Filip StorellHaninge SOK33:38+9:0711:55
12Gustaf HofstedtTäby OK35:50+11:1912:42
13Hannes LindqvistIFK Enskede38:00+13:2913:28
14Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK38:39+14:0813:42
15Anton PleinerTäby OK41:08+16:3714:35
16Martin ErikssonVäsby OK43:48+19:1715:31
17Fredrik AhlbergTäby OK44:16+19:4515:41
18Ludvig FerdmanTullinge SK45:15+20:4416:02
19Emil FranzénSundbybergs IK45:38+21:0716:10
20Melker CarlingerSkogsluffarnas OK47:12+22:4116:44
21Joel ThalénSundbybergs IK47:23+22:5216:48
22Anton MörkforsJärfälla OK47:57+23:2617:00
23Calle JohanssonOK Ravinen49:29+24:5817:32
24Carl KettisenBromma-Vällingby SOK50:55+26:2418:03
25Mattis SandénOK Södertörn52:05+27:3418:28
26Malte AlbinssonOK Österåker52:11+27:4018:30
27Erik FranklingIFK Lidingö SOK54:14+29:4319:13
28Tim RobertsHellas Orientering59:33+35:0221:07
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Johan FochsenWaxholms OKej start
Linus NilssonOK Österåkerej start
Filip LindqvistTäby OKej start

D14 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie RökenTäby OK1:04:0726:42
Madeleine GranathVäsby OKej godkänd
Emilia HagrotTäby OKej start
Clara ÖhmanIFK Enskedeej start

H14 Kort

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SandqvistVäsby OK43:2117:54
2Henrik LundforsIFK Enskede45:10+1:4918:39
Markus EngdahlTäby OKej start

D12

2 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma NilssonAttunda OK24:3110:12
2Alice RökenTäby OK25:44+1:1310:43
3Lovisa NordquistTäby OK27:34+3:0311:29
4Tuva HolmströmOK Ravinen28:24+3:5311:50
5Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF28:57+4:2612:03
6Klara JunegardTullinge SK30:05+5:3412:32
7Olivia EngelOK Ravinen31:27+6:5613:06
8Malin StrömqvistAttunda OK32:55+8:2413:42
9Maja FalkSundbybergs IK34:25+9:5414:20
10Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö35:13+10:4214:40
11Ingrid JohanssonSundbybergs IK38:38+14:0716:05
12Linnéa SandströmAttunda OK39:21+14:5016:23
13Sofie LindellGustavsbergs OK47:01+22:3019:35
14Stella ÖstblomJärfälla OK53:25+28:5422:15
Matilda SjöblomAttunda OKej start
Matilda EkmanTäby OKej start
Ebba WestringJärfälla OKej start
Ellen AnelandOK Ravinenej start
Ida HellströmAttunda OKej start
Kimberly EkenstedtTullinge SKej start

H12

2 420 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noa BerglundTäby OK23:099:33
2Erik NorinSöders-Tyresö24:01+0:529:55
3Jens FochsenWaxholms OK24:02+0:539:55
4Hugo SjölanderTäby OK24:13+1:0410:00
5Svante SandvikAttunda OK24:38+1:2910:10
6Erik LundquistOK Ravinen24:59+1:5010:19
7Marcus GrunderJärfälla OK25:09+2:0010:23
8Elias LjungdellTäby OK27:22+4:1311:18
9Elmin HovmöllerSöders-Tyresö29:55+6:4612:21
10Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK31:22+8:1312:57
11Axel TrofastTullinge SK33:06+9:5713:40
12Noah SantaliusVäsby OK33:07+9:5813:41
13Joel WallnerAttunda OK36:51+13:4215:13
14August OldingTäby OK40:48+17:3916:51
15Oliver RosanderVäsby OK43:10+20:0117:50
16Arvid MyrbergerTullinge SK46:12+23:0319:05
17Marcus BarbozaAttunda OK48:19+25:1019:57
18Fabian TörnqvistOK Ravinen50:03+26:5420:40
19Rasmus ExellLänna IF59:44+36:3524:40
20Folke KåbergOK Ravinen1:05:44+42:3527:09
21Joel AhlbergOK Linné1:15:25+52:1631:09
Nils AhlgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Ture JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Åke EngmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Gustav StorellHaninge SOKej start
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

D12 Kort

1 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Paula StruckOK Ravinen20:4211:37
2Blenda LenasCentrum OK21:43+1:0112:12
3Marika MäkeläHaninge SOK39:43+19:0122:18
4Elin SjöstedtLånghundra IF46:31+25:4926:07
Vera SkantzeIFK Lidingö SOKej godkänd

H12 Kort

1 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus LundströmVäsby OK21:2412:01

D10

1 780 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK15:078:29
2Emelie HolmströmTäby OK15:15+0:088:34
3Ella LindqvistTäby OK15:41+0:348:48
4Alma HallstenTäby OK17:30+2:239:49
5Anna FranklingIFK Lidingö SOK17:44+2:379:57
5Paulina AlzénGustavsbergs OK17:44+2:379:57
7Elsa TunbladMälarö SOK19:14+4:0710:48
8Hedda TunbladMälarö SOK19:23+4:1610:53
9Sara StrömqvistAttunda OK19:33+4:2610:58
10Elin TheanderHaninge SOK20:12+5:0511:20
11Linda StrömqvistAttunda OK21:09+6:0211:52
12Ida RökenTäby OK24:29+9:2213:45
13Linnea SandTullinge SK25:07+10:0014:06
14Blenda SandénOK Södertörn27:46+12:3915:35
15Majken Hobor ÖhmanMälarö SOK29:15+14:0816:25
16Elin AlmgrenSöders-Tyresö31:56+16:4917:56
17Greta SandvikAttunda OK32:56+17:4918:30
Ingrid EngmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Gine LundvallTäby OKej start
Frida DäckforsTullinge SKej start
Hilda TrofastTullinge SKej start
Julia EkOK Ravinenej start

H10

1 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin JohanssonVäsby OK11:586:43
2Ted LagerströmAttunda OK12:05+0:076:47
3Oscar LundquistOK Ravinen12:57+0:597:16
4Simon TrossingTäby OK16:00+4:028:59
5Teodor JonssonSkarpnäcks OL17:39+5:419:54
6Botvid SimonssonSundbybergs IK18:08+6:1010:11
7Edvin WallnerAttunda OK19:08+7:1010:44
8Axel FröstadiusSundbybergs IK20:23+8:2511:27
9Elliot LjungdellTäby OK22:04+10:0612:23
10Lukas SjöblomAttunda OK22:32+10:3412:39
11Jelmer SellingLänna IF24:19+12:2113:39
12Carl WännmanOK Södertörn26:36+14:3814:56
13Folke JohanssonSundbybergs IK26:57+14:5915:08
14Victor GranathVäsby OK30:17+18:1917:00
Carl ÖrnebrandJärfälla OKej godkänd
Wilmer HagrotTäby OKej start
Petter FochsenWaxholms OKej start
Filip SjölanderTäby OKej start
Ludvig SundströmSundbybergs IKej start

D35

3 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin HedmanIFK Lidingö SOK37:4210:09
2Caroline WestbomOK Österåker48:20+10:3813:01

D40

3 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katrin SöderbergTäby OK31:019:23
2Eva HallstenTäby OK32:21+1:209:48
3Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö33:00+1:5910:00
4Anna EkOK Ravinen33:29+2:2810:08
5Petra LjungdellTäby OK36:36+5:3511:05
6Karin AlmgrenSöders-Tyresö37:22+6:2111:19
7Tina Näsman LandhSundbybergs IK38:32+7:3111:40
8Anna LundquistOK Ravinen40:16+9:1512:12
9Anna RökenTäby OK40:55+9:5412:23
10Ylva FornanderVästerbergslagens OL43:51+12:5013:17
11Åsa BergSigtuna OK47:27+16:2614:22
12Josefin LindqvistIFK Enskede48:37+17:3614:43
13Åsa SjölanderTäby OK51:14+20:1315:31

H40

4 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK32:127:40
2Sverker LenasCentrum OK37:02+4:508:49
3Martin TrossingTäby OK37:40+5:288:58
4Fredrik JohanssonSundbybergs IK38:33+6:219:10
5Ove OksvoldCentrum OK38:36+6:249:11
6Daniel RejmentOK Linné42:41+10:2910:09
7Stefan GranathVäsby OK43:06+10:5410:15
8Mikael WallnäsSundbybergs IK43:56+11:4410:27
9Henrik TrofastTullinge SK44:05+11:5310:29
10Jonas SellingLänna IF47:22+15:1011:16
11Per GöthssonTäby OK49:58+17:4611:53
12Anders LindgrenLånghundra IF51:15+19:0312:12
13Patrik ServinLånghundra IF53:01+20:4912:37
14Fredrik AlzénGustavsbergs OK55:54+23:4213:18
15Olle StorellHaninge SOK58:15+26:0313:52
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Björn LundquistOK Ravinenej godkänd
Mandus EngmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Per OksvoldCentrum OKej start

D45

2 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF28:5810:09
2Christin SöderqvistOK Ravinen30:15+1:1710:36
3Annika LundströmSundbybergs IK31:55+2:5711:11
4Camilla EngelOK Ravinen33:28+4:3011:44
5Tina JunegardTullinge SK33:39+4:4111:48
6Cecilia FochsenWaxholms OK36:15+7:1712:43
7Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:06+8:0813:01
8Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF38:33+9:3513:31
9Annica JanssonIFK Lidingö SOK39:35+10:3713:53
10Camilla GöstasSöders-Tyresö40:15+11:1714:07
11Helena FalkTäby OK40:36+11:3814:14
12Katarina RundströmIFK Enskede43:41+14:4315:19
13Jenny StruckOK Ravinen45:15+16:1715:52
14Therese HolmströmOK Ravinen46:02+17:0416:09
15Kerstin FrænellSundsvalls OK48:41+19:4317:04
16Malin KvarnefalkJärfälla OK49:05+20:0717:13
17Lisa TörnqvistOK Ravinen50:41+21:4317:47
18Lisa LeicktTullinge SK51:06+22:0817:55
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

4 190 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard EkmanOK Roslagen33:197:57
2Tomas AlbinssonOK Österåker34:00+0:418:06
3Per NilssonJärfälla OK36:05+2:468:36
4Lars LindbomMälarö SOK36:22+3:038:40
5Kjell AlmgrenOK Ravinen36:27+3:088:41
6Mattias HolmbergCentrum OK37:17+3:588:53
7Patrik LeicktTullinge SK38:43+5:249:14
8Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK39:39+6:209:27
9Peter HaglundHaninge SOK39:59+6:409:32
10Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK40:36+7:179:41
11Mats EkmanTäby OK40:41+7:229:42
12Ronny FalkSundbybergs IK41:09+7:509:49
13Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL41:17+7:589:51
14Ola KåbergOK Ravinen41:47+8:289:58
15Stefan NorinSöders-Tyresö42:06+8:4710:02
16Ola BengtssonTäby OK43:09+9:5010:17
17Andreas GrunderJärfälla OK44:14+10:5510:33
18Peter JakobssonOK Södertörn44:20+11:0110:34
19Christopher LindqvistIFK Enskede45:31+12:1210:51
20Henrik MorastHaninge SOK47:59+14:4011:27
21Niclas RökenTäby OK49:05+15:4611:42
22Lars SegermanSkarpnäcks OL49:52+16:3311:54
23Svante JonsellVallentuna-Össeby OL53:37+20:1812:47
24Magnus BurlingKlubblös55:37+22:1813:16
25Petri SantaliusVäsby OK56:23+23:0413:27
26Mikael NordquistTäby OK1:02:02+28:4314:48
27Tomas EklundSkogsluffarnas OK1:29:13+55:5421:17
Pär HanssonCentrum OKej start
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Sven JohanssonTäby OKej start
Johan WestringJärfälla OKej start

D50

2 790 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonTäby OK34:1812:17
2Gunilla ThunstedtJärfälla OK35:13+0:5512:37
3Maria ColeVäsby OK35:23+1:0512:40
4Katarina RingelsOK Klemmingen36:17+1:5913:00
5Maria KvarnlöfOK Roslagen37:36+3:1813:28
6Anette ArksandVallentuna-Össeby OL42:20+8:0215:10
7Anna PernebyTullinge SK42:41+8:2315:17
8Anneli RundlöfVäsby OK43:40+9:2215:39
9Cecilia WestströmSundbybergs IK44:13+9:5515:50
10Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK44:38+10:2015:59
11Erika CarlingerSkogsluffarnas OK51:30+17:1218:27
12Louise NilssonJärfälla OK53:59+19:4119:20
13Annette WigertzLånghundra IF54:10+19:5219:24
14Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:13:54+39:3626:29
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Carina NilssonTäby OKej godkänd
Lena SundqvistTullinge SKej start
Åsa Marknell DewittLänna IFej start

H50

3 600 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HultinOK Roslagen28:157:50
2Hans SundqvistTullinge SK29:01+0:468:03
3Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK29:20+1:058:08
4Martin JohanssonOK Ravinen30:55+2:408:35
5Piero SannicoloTullinge SK30:57+2:428:35
6Jörgen AxelssonTullinge SK31:42+3:278:48
7Per SjökvistTäby OK31:54+3:398:51
8Joakim SkantzeSundbybergs IK32:57+4:429:09
9Lennart SwahnSundbybergs IK33:57+5:429:25
10Jan LavénGustavsbergs OK34:13+5:589:30
11Mats JavehedTäby OK34:21+6:069:32
12Peter ZetterströmSöders-Tyresö34:28+6:139:34
13Mats BernSnättringe SK34:46+6:319:39
14Christer ArksandVallentuna-Össeby OL35:10+6:559:46
15Göran HellgrenOK Södertörn35:16+7:019:47
16Per-Anders LindgrenCentrum OK35:51+7:369:57
17Ola BovalliusJärfälla OK36:27+8:1210:07
18Kenneth HermanssonSigtuna OK37:02+8:4710:17
19Ola EnvallTullinge SK37:23+9:0810:23
20Anders NilssonTäby OK39:01+10:4610:50
21Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK39:24+11:0910:56
22Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK39:59+11:4411:06
23Fredrik MorastHaninge SOK40:16+12:0111:11
24Tomas SandqvistVäsby OK40:32+12:1711:15 Ladda ner rutt i gpx-format
25Jonatan LindellGustavsbergs OK40:44+12:2911:18
26Eric HuijsersHammarby IF OF41:42+13:2711:35
27Ove RinnbäckOK Ravinen42:00+13:4511:40
28Mattias RobertsonCentrum OK42:09+13:5411:42
29Anders HolmqvistSnättringe SK42:33+14:1811:49
30Nils ErikssonVäsby OK43:54+15:3912:11
31Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL51:14+22:5914:13
32Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK1:01:26+33:1117:03
Per WolgastSnättringe SKej godkänd
Tomas HultqvistTullinge SKej start
Jörgen EkmanTäby OKej start
Olle SandénOK Södertörnej start
Erik BerggrenTullinge SKej start

D55

2 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK35:0912:35
2Marie MalmborgSöders-Tyresö36:47+1:3813:11
3Annika SvenssonSolna OK39:00+3:5113:58
4Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL39:11+4:0214:02
5Anita KarlssonOK Södertörn41:13+6:0414:46
6Annika LundströmVäsby OK43:27+8:1815:34
7Maria BrattTullinge SK43:34+8:2515:36
8Pia BoudrieVäsby OK43:37+8:2815:37
9Kristina TinglöfDegerfors OK1:10:50+35:4125:23
Maria HallmansVäsby OKej start

H55

3 300 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK27:518:26
2Håkan DahlbäckOK Österåker28:57+1:068:46 Ladda ner rutt i gpx-format
3Ulf BurmanGustavsbergs OK29:05+1:148:48
4Sven WigertzLånghundra IF30:55+3:049:22
5Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK31:05+3:149:25
6Lars-Olof JanssonOK Linné31:09+3:189:26
7Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF31:16+3:259:28
8Erik AnderssonOK Österåker32:48+4:579:56
9Carl-Johan ThorellOK Ravinen32:50+4:599:56
10Björn RegerSöders-Tyresö33:10+5:1910:03
11Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK34:00+6:0910:18
12Matts AnderssonOK Ravinen34:20+6:2910:24
13Björn SöderbäckOK Linné34:31+6:4010:27
14Janne NilssonCentrum OK34:33+6:4210:28
15Mats LundinLånghundra IF35:47+7:5610:50
16Sten-Olof MatssonLeksands OK36:25+8:3411:02
17Jan NettelbjerJärfälla OK36:48+8:5711:09
18Jörgen BatzSkarpnäcks OL37:48+9:5711:27
19Anders S NybergSäterbygdens OK38:09+10:1811:33
20Hans MalmbergWaxholms OK39:09+11:1811:51
21Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK41:41+13:5012:37
22Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF44:43+16:5213:33
23Leif MörkforsJärfälla OK46:29+18:3814:05
24Anders WinaldHellas Orientering50:30+22:3915:18
25Werner KöhlerTullinge SK50:41+22:5015:21
26Per-Olof SvenssonLänna IF1:04:49+36:5819:38
27Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:20:38+52:4724:26
Johan KarlssonNorbergs OKej godkänd
Stefan SundeliusJärfälla OKej start
Johan TryggIFK Mora OKej start
Roger TinglöfVäsby OKej start

D60

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK36:0514:43
2Margareta WadinOK Älvsjö-Örby38:24+2:1915:40
3Ulla WesterlundTäby OK39:30+3:2516:07
4Karin GillbergCentrum OK41:40+5:3517:00
5Monika LarssonSkarpnäcks OL1:04:23+28:1826:16
Elisabeth BybergerSolna OKej start

H60

3 370 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine WolterÅkers IF33:109:50
2Jan GottfridssonNorbergs OK33:27+0:179:55
3Pelle BengtssonIFK Enskede33:53+0:4310:03
4Göran NilssonSnättringe SK34:01+0:5110:05 Ladda ner rutt i gpx-format
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL35:34+2:2410:33
6Eddie BjärrenholtRånäs OK35:36+2:2610:33
7Göran DoyleSundbybergs IK36:17+3:0710:45
8Torbjörn OttossonStora Tuna OK36:48+3:3810:55
9Lars JanlövIF Åland37:35+4:2511:09
10Mikael TarandiIFK Lidingö SOK38:12+5:0211:20
11Lars LandströmLånghundra IF39:29+6:1911:42
12Roland NorellSöders-Tyresö39:50+6:4011:49
13Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby44:05+10:5513:04
14Anders AlamaaIK Vikings OK47:49+14:3914:11
15Reinhold LenneboIF Thor48:56+15:4614:31
16Tommy WendtHellas Orientering49:06+15:5614:34
17Kenneth PetterssonJärfälla OK50:04+16:5414:51
18Lars-Olof LarssonTäby OK54:17+21:0716:06
Lars HagrotTäby OKej start
Per-Åke HolmSigtuna OKej start

D65

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK34:2714:03
2Helena KorhonenHaninge SOK36:36+2:0914:56
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF37:59+3:3215:30
4Anne LundmarkJärfälla OK39:37+5:1016:10
5Aila HalttunenHaninge SOK39:40+5:1316:11
6Ingrid GraneliHaninge SOK40:27+6:0016:30
7Ulla GummesonVäsby OK41:21+6:5416:52
8Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK44:35+10:0818:11
9Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK48:03+13:3619:36
10Marita BergSigtuna OK48:22+13:5519:44

H65

2 850 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö31:0610:54
2Olle BlomgrenOK Södertörn34:11+3:0511:59
3Tommy LindbergHaninge SOK34:36+3:3012:08
4Lars GrankvistTäby OK35:12+4:0612:21
5Urban BoströmSolna OK36:36+5:3012:50
6Per ÖhlundGustavsbergs OK36:38+5:3212:51
7Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn37:40+6:3413:12
8Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK39:06+8:0013:43
9Kjell JanssonLånghundra IF39:33+8:2713:52
10Christer NordströmOK Älvsjö-Örby39:55+8:4914:00
11Åke WansölinSöders-Tyresö40:08+9:0214:04
12Sven-Inge NylundJärfälla OK40:44+9:3814:17
13Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK40:56+9:5014:21
14Kjell HolmbergOK Södertörn42:23+11:1714:52
15Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK43:27+12:2115:14
16Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF44:58+13:5215:46
17Leif JonssonGustavsbergs OK50:05+18:5917:34
18Bo WinanderJärfälla OK52:36+21:3018:27
Kjell LindblomJärfälla OKej godkänd
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej start
Tommy HöglundLånghundra IFej start
Karl-Erik JohanssonOK Södertörnej start

D70

1 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK26:5414:13
2Margareta HagstedtVäsby OK32:34+5:4017:13
3Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK35:44+8:5018:54
4Gun-Inger SahlbergLånghundra IF37:20+10:2619:45
5Ingrid JarlebringVäsby OK50:09+23:1526:32
6Gunnel BalckIFK Enskede1:03:37+36:4333:39
7Birgitta NylundJärfälla OK1:03:57+37:0333:50

H70

2 840 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar SvenssonBjursås OK34:4212:13
2Anders GärderudIFK Lidingö SOK34:44+0:0212:13
3Leif StrandbergGustavsbergs OK37:04+2:2213:03
4Tage SandbergBromma-Vällingby SOK37:07+2:2513:04
5Lars JonassonJärfälla OK39:13+4:3113:48
6Ebbe AdolfssonSundbybergs IK39:44+5:0213:59
7Torsten PetterssonLånghundra IF40:34+5:5214:17
8Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö43:46+9:0415:24
9Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben44:21+9:3915:36
10Gunnar ErikssonJärfälla OK44:39+9:5715:43
11Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb45:19+10:3715:57
12Leif BergSigtuna OK48:19+13:3717:00
13Jan BojlingSolna OK48:21+13:3917:01
14Leif CarlssonSkarpnäcks OL50:23+15:4117:44
15John ÖstlundSundbybergs IK57:02+22:2020:04
16Klas LangelsSkarpnäcks OL58:32+23:5020:36
17Mats TörngrenOK Linné59:35+24:5320:58
18Ulf SkogtjärnOK Linné1:02:56+28:1422:09
19Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL1:07:29+32:4723:45
20Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:08:02+33:2023:57
Bertil HolmgrenGävle OKej start

D75

1 890 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caje JacobssonIF Thor35:3318:48
2Ann SjöbergEnebybergs IF37:25+1:5219:47
3Eva von HeijneSigtuna OK37:46+2:1319:58
4Britt ErikssonHammarby IF OF49:34+14:0126:13
5Berit LindungerHaninge SOK50:22+14:4926:38
6Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby51:33+16:0027:16
7Gunvor GranathNynäshamns OK1:02:39+27:0633:08
Barbro CedérusSnättringe SKej godkänd
Birgitta ThunellIFK Lidingö SOKej godkänd

H75

2 840 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK40:1214:09
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö40:15+0:0314:10
3Håkan SjökvistSöders-Tyresö45:48+5:3616:07
4Bo HedlundIFK Enskede46:04+5:5216:13
5Bo SundénKarlsbyhedens OK48:36+8:2417:06
6Gunnar BengtssonSundsvalls OK51:18+11:0618:03
7Lars CedérusSnättringe SK54:33+14:2119:12
8Hugo IsgrenIFK Enskede54:37+14:2519:13 Ladda ner rutt i gpx-format
9Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL56:22+16:1019:50
10Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL56:27+16:1519:52
11Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:04:25+24:1322:40
12Gunnar BramstenSundbybergs IK1:04:43+24:3122:47
13Sven JacobssonIF Thor1:06:31+26:1923:25
14Jan-Olof MalmSigtuna OK1:10:16+30:0424:44
15Göran HaglundHaninge SOK1:26:21+46:0930:24
16Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:28:45+48:3331:15
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej godkänd

D80

1 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn49:5826:26
2Birgitta WestergrenTäby OK1:01:22+11:2432:28
3Gunilla WickenbergIBM-Klubben1:27:19+37:2146:11
Sonja SundellSundbybergs IKej godkänd

H80

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf EskilssonOK Södertörn43:2317:42
2Sigurd WallénTäby OK47:55+4:3219:33
3Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK56:27+13:0423:02
4Sivert SöderbärgOK Roslagen1:07:08+23:4527:24
5Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:07:36+24:1327:35
6Ingvar JohannessonSolna OK1:11:41+28:1829:15
7Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:13:16+29:5329:54
Alf PerssonOK Österåkerej godkänd
Sven ErikssonOK Roslagenej godkänd
Valter AlamaaIK Vikings OKej godkänd

H85

1 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej godkänd

Inskolning

1 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tilda BadelBromma-Vällingby SOKfullföljt
Ebba BergtassAttunda OKfullföljt
Melker HallmanAttunda OKfullföljt
Alma  Höglind  IFK Enskedefullföljt
Ester HöglindIFK Enskedefullföljt
Sam KlassonKlubblösfullföljt
Max LeireMälarö SOKfullföljt
Lucas RahnsterAttunda OKfullföljt
Molly RyggeKlubblösfullföljt
Gustav SvenskAttunda OKfullföljt
Josefin TuckerKlubblösfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKej start

U1

1 770 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte HallmanAttunda OK17:209:47
2Noel HedmanIFK Lidingö SOK19:39+2:1911:06
3Signe AlbinssonOK Österåker20:41+3:2111:41
4Lovisa NederheimTäby OK21:24+4:0412:05
5Erik SjölanderTäby OK23:32+6:1213:17
5Ella LjungdellTäby OK23:32+6:1213:17
7Idun JähkelPiteå IF25:23+8:0314:20
8Lukas TarandiIFK Lidingö 25:37+8:1714:28
9Hugo PleinerTäby OK26:29+9:0914:57
10Sixten SaldeniusJärfälla OK27:28+10:0815:31
11Ella HallstenTäby OK27:48+10:2815:42
12Adrian AntonssonAttunda OK29:42+12:2216:46
13Olivia WänmanAttunda OK31:51+14:3117:59
14Jonatan BuhreAttunda OK32:17+14:5718:14
15Ylva SjöstedtLånghundra IF32:43+15:2318:29
16Nora EngmanAttunda OK36:00+18:4020:20
17Livia SandströmAttunda OK36:24+19:0420:33
18Sara SantosKlubblös50:01+32:4128:15
Nova FalkSundbybergs IKej start
Sara HellströmAttunda OKej start

U2

1 870 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TrossingTäby OK18:389:57
2Luka BadelBromma-Vällingby SOK21:20+2:4211:24
3Linus DanielssonSolna OK22:32+3:5412:02
4Amanda MörkforsJärfälla OK23:08+4:3012:22
5Julia CasselVäsby OK24:46+6:0813:14
6Emil NorlinIFK Enskede26:11+7:3314:00
7Elin StorellHaninge SOK27:26+8:4814:40
8Rebecka JavehedTäby OK27:44+9:0614:49
9Linnea ÅgrenAttunda OK27:46+9:0814:50
10Henrik HaglundHaninge SOK28:04+9:2615:00
11Wilhelmina WretlingKlubblös30:27+11:4916:17
12Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK31:05+12:2716:37
13Wilmer JonassonAttunda OK31:41+13:0316:56
14Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK31:57+13:1917:05
15Hampus AlzénGustavsbergs OK31:58+13:2017:05
16Elin JavehedTäby OK33:47+15:0918:03
17Viktor TederTäby OK34:00+15:2218:10
18Freja SabelströmMälarö SOK35:16+16:3818:51
19Martin VännmanOK Södertörn35:27+16:4918:57
20Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK36:41+18:0319:37
21Teodor BjörknäsAttunda OK38:14+19:3620:26
22Ellen NybäckTullinge SK38:49+20:1120:45
23Dagny IkoTäby OK39:17+20:3921:00
24Joen WilundKlubblös42:21+23:4322:38
25Emmy TheanderHaninge SOK54:28+35:5029:07
Vilda BlanckertMälarö SOKej godkänd
Theodor BjörknäsAttunda OKej start

Öppen motion 1

1 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby26:4414:46
2Mona ForslundIFK Enskede27:19+0:3515:05
3Bror WahlbergHaninge SOK28:49+2:0515:55
4Mira RyggeKlubblös54:41+27:5730:12
Ingrid LindgrenKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

2 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa SöderqvistOK Ravinen31:0611:57
2Amanda TibellLånghundra IF35:28+4:2213:38
3Bengt JohanssonSundbybergs IK42:54+11:4816:30
4Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF44:08+13:0216:58
5Bo LandarvKlubblös49:16+18:1018:56
6Malte BellanderGustavsbergs OK49:49+18:4319:09
7Christer AskerblomKlubblös50:57+19:5119:35
8Sanna SvidénKlubblös51:01+19:5519:37
9Anton HedströmSöders-Tyresö54:10+23:0420:50
10Nina EmtedalKlubblös55:41+24:3521:25
11Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL58:29+27:2322:29
12Fredrik WännmanOK Södertörn59:03+27:5722:42
13Karin TunbladMälarö SOK1:00:35+29:2923:18
14Malcom TörnkvistKlubblös1:06:20+35:1425:30
15Thea EngströmKlubblös1:09:26+38:2026:42
16Agnetha BjörklundKlubblös1:13:55+42:4928:25
17Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK1:14:08+43:0228:30
18Ankie HöglindKlubblös1:15:26+44:2029:00
19Katarina SellingLänna IF1:18:12+47:0630:04
20Anna TheanderHaninge SOK1:32:53+1:01:4735:43
Åsa HanssonTullinge SKej godkänd
erika FranzénSundbybergs IKej godkänd
Annelie LidmarSnättringe SKej godkänd
Nenette DäckforsTullinge SKej start

Öppen motion 5

3 160 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BjörckTurebergs skidsektion34:4711:00
2Lars HörnströmKlubblös39:15+4:2812:25
3Harald BauerIFK Lidingö SOK40:43+5:5612:53
4Agnes WeissLånghundra IF40:59+6:1212:58
5Fredrik BauerIFK Lidingö SOK41:15+6:2813:03
6Johanna WeissLånghundra IF42:39+7:5213:29
7Per FrödellKlubblös43:38+8:5113:48
8Stina TuckerKlubblös46:38+11:5114:45
9Anna Söderberg AmlertTäby OK47:05+12:1814:53
10Emma JohanssonSundbybergs IK47:31+12:4415:02
11Mårten ThalénSundbybergs IK48:13+13:2615:15
12Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF48:41+13:5415:24
13Elin OttossonKlubblös48:54+14:0715:28
14Christian MöttönenKlubblös48:55+14:0815:28
15Bernt-Olof GustafssonTäby OK50:00+15:1315:49
16Linda NilssonLånghundra IF50:56+16:0916:07
17Per-Håkan AnderssonIFK Lidingö SOK51:32+16:4516:18
18Robin LjungdellTäby OK54:10+19:2317:08
19Per ArnessonSkarpnäcks OL54:53+20:0617:22
20Ebba EngmanIFK Lidingö SOK54:56+20:0917:23
21Helene LindelavOK Roslagen55:31+20:4417:34
22Martin NilssonKlubblös55:39+20:5217:36
23Emil AnterudVäsby OK57:21+22:3418:08
24Peter MattilaTullinge SK57:28+22:4118:11
25Jennifer SandTullinge SK57:30+22:4318:11
26Åsa SandTullinge SK57:32+22:4518:12
27Carin MattilaTullinge SK57:35+22:4818:13
28Natascha MarxmeierIFK Lidingö SOK59:26+24:3918:48
29Ewert EngstedtTullinge SK1:00:11+25:2419:02
30Gunnar LindholmKlubblös1:00:18+25:3119:04
31Therese BergstedtCentrum OK1:01:01+26:1419:18
32Max WiktorssonKlubblös1:01:32+26:4519:28
33Linda BernboKlubblös1:01:53+27:0619:35
34Anna WolgastSnättringe SK1:02:33+27:4619:47
35Anki LandarvKlubblös1:03:19+28:3220:02
36Agneta SkohgTäby OK1:03:38+28:5120:08
37Anna OttossonKlubblös1:07:22+32:3521:19
38Beata ThorstenssonKlubblös1:07:25+32:3821:20
39Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:08:01+33:1421:31
40Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:10:30+35:4322:18
41Viktor EckertKlubblös1:12:32+37:4522:57
41Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:12:32+37:4522:57
43Katarina HelgbyBromma-Vällingby SOK1:13:58+39:1123:24
44Stefan PalmOK Roslagen1:16:05+41:1824:04
45Per FranklingIFK Lidingö SOK1:18:04+43:1724:42
46Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:24:56+50:0926:52
47Karin EjderbyAttunda OK1:29:29+54:4228:19
48Fredrik SydhoffKlubblös1:35:49+1:01:0230:19
49Anna Maria SandénOK Södertörn1:36:05+1:01:1830:24
50Marika KämpeKlubblös1:39:02+1:04:1531:20
51Mrunal PareichKlubblös1:57:49+1:23:0237:17
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OKej godkänd
Maria FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej godkänd
Örjan ArkängTullinge SKej godkänd
Felix ArkängTullinge SKej godkänd

Öppen motion 7

2 840 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert SöderbergTäby OK27:169:36
2Johnny JunegardTullinge SK28:17+1:019:57
3André SahlstenKlubblös28:33+1:1710:03
4Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK31:40+4:2411:09
5Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby31:59+4:4311:15
6Märta SkogTullinge SK32:28+5:1211:25
7Petter SkantzeIFK Lidingö SOK32:32+5:1611:27
8Rickard OlssonKamrat och IF KIF32:59+5:4311:36
9Johan DanielssonSolna OK33:03+5:4711:38
10Henrik WilmarIF Thor33:15+5:5911:42
11Kicki SkogTullinge SK33:18+6:0211:43
12Peter KarlbergSnättringe SK34:01+6:4511:58
13Marie HerrnholdIK Vikings OK35:50+8:3412:37
14Oskar NederheimTäby OK36:02+8:4612:41
15Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK36:19+9:0312:47
16Lars ForsstedtSöders-Tyresö36:21+9:0512:47
17Anna SvärdIFK Enskede36:59+9:4313:01
18Tilda AnderssonOK Ravinen37:51+10:3513:19
19Cecilia NordquistTäby OK38:08+10:5213:25
20Ulf CarnbyTäby OK38:27+11:1113:32
21Torbjörn BergmanSnättringe SK38:40+11:2413:36
22Marie NilssonCentrum OK38:42+11:2613:37
23Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby38:44+11:2813:38
24Agnes ThorCentrum OK40:36+13:2014:17
25Johan LeireMälarö SOK42:38+15:2215:00
26Paul TederTäby OK42:44+15:2815:02
27Ebba LeicktTullinge SK43:12+15:5615:12
28Jennie BlomqvistCentrum OK43:40+16:2415:22
29Anna HolmströmTäby OK45:04+17:4815:52
30Lina SöderkvistSäterbygdens OK46:00+18:4416:11
31Åsa NylénBromma-Vällingby SOK46:11+18:5516:15
32Johan ForslinKlubblös46:39+19:2316:25
33Pille HedströmSöders-Tyresö46:56+19:4016:31
34Åsa EdgrenSkarpnäcks OL47:10+19:5416:36
35Mari HeijkenskjöldTullinge SK47:28+20:1216:42
36Arne LindqvistTäby OK48:40+21:2417:08
37Stefan OlssonKlubblös49:57+22:4117:35
38Berit EkmanTäby OK50:27+23:1117:45
39Catrine JohanssonVäsby OK51:06+23:5017:59
40Tommy AnderssonSöders-Tyresö51:21+24:0518:04
41Anki CederbaumWaxholms OK51:24+24:0818:05
42Ylva TederTäby OK51:30+24:1418:08
43Karin BjörklundIFK Enskede51:31+24:1518:08
44Stefan FerdmanTullinge SK51:46+24:3018:13
45Daniel ArnekransLånghundra IF51:48+24:3218:14
45Daniel EkenstedtTullinge SK51:48+24:3218:14
47Linus WolterLånghundra IF52:00+24:4418:18
48Mats EjderbyAttunda OK52:55+25:3918:37
49Johan RosénOK Södertörn54:05+26:4919:02
50Maria TibellLånghundra IF56:11+28:5519:46
51Anna LindellGustavsbergs OK56:49+29:3320:00
52Malin MårtenssonOK Ravinen57:07+29:5120:06
53Ingalill KåbergOK Ravinen57:25+30:0920:13
54Paulina HermanssonKlubblös58:59+31:4320:46
55Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:00:15+32:5921:12
56Åke AndreassonGustavsbergs OK1:00:16+33:0021:13
57Helena PerssonCentrum OK1:00:29+33:1321:17
58Linnéa GranlundTäby OK1:00:48+33:3221:24
59Marianne JernbergSöders-Tyresö1:03:11+35:5522:14
60Margareta BerghSkarpnäcks OL1:03:50+36:3422:28
61Mats-Olov WallinIF Thor1:04:44+37:2822:47
62Göran JohanssonSnättringe SK1:05:48+38:3223:10
63Helena BachmanTäby OK1:05:49+38:3323:10
64Jan LarssonTullinge SK1:06:38+39:2223:27
65Ulf AleniusIFK Lidingö SOK1:06:44+39:2823:29
66Maria AhlbergNorbergs OK1:09:54+42:3824:36
67Ulrica AxelssonCentrum OK1:11:02+43:4625:00
68Kerstin MorastHaninge SOK1:12:20+45:0425:28
69Inger PahlénSöders-Tyresö1:15:15+47:5926:29
70Mikaela WallerströmOK Österåker1:15:23+48:0726:32
71Jan BrundellSolna OK1:25:06+57:5029:57
72Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:42:25+1:15:0936:03
73Aija SadurskisCentrum OK1:48:30+1:21:1438:12
Göran GrimvallTäby OKej godkänd
Pia BellanderGustavsbergs OKej godkänd
Malin SjöstedtLånghundra IFej godkänd
Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IKej godkänd
Petra SundströmCentrum OKej godkänd
Susanne StålSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Bo MellerstedtKlubblösej godkänd

Öppen motion 8

4 200 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Olof AmblieIFK Lidingö SOK31:137:25
2Samuel SvenssonCentrum OK34:56+3:438:19
3Niklas KarlssonBoxholm-Mjölby OL34:59+3:468:19
4Johan StrandbergGustavsbergs OK36:11+4:588:36
5Hilda ForsgrenOK Linné36:54+5:418:47
6Allan MogensenOK Ravinen37:32+6:198:56
7Tintin KarlbergTullinge SK37:50+6:379:00
8Jakob SegerslättSkåneslättens OL38:28+7:159:09
9Tove LagerbergOK Södertörn39:18+8:059:21
10Anders GranbergOK Klemmingen39:41+8:289:26
11Sofia ForsgrenOK Skogsfalken40:10+8:579:33
12Anton SundinSträngnäs-Malmby OL41:40+10:279:55
13Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK42:00+10:4710:00
14Erika LindholmCentrum OK42:07+10:5410:01
15Anders BjörklundIFK Enskede42:47+11:3410:11
16Matilda MartinssonFalkenbergs OK43:28+12:1510:20
17Robin WesterlundKlubblös43:58+12:4510:28
18Lars ForsbergOK Ravinen44:29+13:1610:35
19Therese KlintbergLinköpings OK44:46+13:3310:39
20Johan LidmarSnättringe SK46:11+14:5810:59
21Amanda KarlssonCentrum OK47:07+15:5411:13
22Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin47:54+16:4111:24
22Johan MalmströmBromma-Vällingby SOK47:54+16:4111:24
24Urban SelanderSkarpnäcks OL47:55+16:4211:24
25Maria OlssonHJS-Vansbro OK48:05+16:5211:26
26Eva TiseliusOK Kåre48:06+16:5311:27
27Fredrik MaxénKlubblös48:09+16:5611:27
28Erik ViklundRånäs OK48:52+17:3911:38
29Anders ForsgrenTäby OK49:25+18:1211:45
30Marita AxelssonOK Ravinen49:36+18:2311:48
31Hanna KorhonenOK Ravinen50:06+18:5311:55
32David WesterlundKlubblös50:12+18:5911:57
33Sofia WallinIF Thor50:22+19:0911:59
34Maria HellströmVäsby OK50:29+19:1612:01
35Klas BirgerssonLånghundra IF50:35+19:2212:02
36Emil HåsteenRånäs OK50:45+19:3212:05
37Patrik FriskGustavsbergs OK51:07+19:5412:10
38Olof SundströmKlubblös51:17+20:0412:12
39Fredric JohanssonSnättringe SK51:22+20:0912:13
40Niklas WansölinOK Ravinen51:30+20:1712:15
41Tomas PleinerTäby OK51:46+20:3312:19
42Louise KarlssonBoxholm-Mjölby OL52:15+21:0212:26
43Stefan NorlinIFK Enskede52:46+21:3312:33
44Johan HögbergTäby OK52:49+21:3612:34
45Thor BengtssonKlubblös52:55+21:4212:35
46Inger ZetterströmSkarpnäcks OL53:08+21:5512:39
47Tom SvenssonHammarby IF OF53:30+22:1712:44
48Clas WickbomI 19 IF54:07+22:5412:53
49Kalle ZetterströmSöders-Tyresö54:21+23:0812:56
50Lotta ValentinGustavsbergs OK54:43+23:3013:01
51Peter AxelssonOK Ravinen54:57+23:4413:05
52Erling GustafssonFjärås AIK55:33+24:2013:13
53Annika PalmKlubblös55:38+24:2513:14
54Claes-Göran SkogTäby OK56:18+25:0513:24
55Björn LinderGustavsbergs OK56:27+25:1413:26
56Håkan SteenGustavsbergs OK56:37+25:2413:28
57Per RiggareOK Ravinen56:41+25:2813:29
58Emma ZetterströmSkarpnäcks OL57:08+25:5513:36
59Boel SundbergOK Södertörn58:03+26:5013:49
60Nigel ColeVäsby OK59:02+27:4914:03
61Peter VestmanOK Österåker1:00:32+29:1914:24
62Matz LarssonGustavsbergs OK1:00:47+29:3414:28
63Lena RisbyOK Ravinen1:01:37+30:2414:40
64Peter RenbergWaxholms OK1:02:17+31:0414:49
65Dan UgglaBromma-Vällingby SOK1:03:46+32:3315:10
66Micke AgneboKlubblös1:06:08+34:5515:44
67Elina NilssonKlubblös1:06:22+35:0915:48
68Jakob VestmanOK Österåker1:07:17+36:0416:01
69Henrik ElmingHemvärnets stridsskola1:08:41+37:2816:21
70Tove HammarbergJärfälla OK1:11:57+40:4417:07
71Linus HjerpeKlubblös1:15:22+44:0917:56
72David EricsonFK Åsen1:24:39+53:2620:09
Mårten KällmanSöders-Tyresöej godkänd
Magnus WiktorssonKlubblösej godkänd
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Anders KökeritzSundbybergs IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila