Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hemfosadubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hemfosadubbeln, lång
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Söders-Tyresö
Datum: lördag 19 augusti 2017

D21

6 680 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK57:328:36
2Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF58:45+1:138:47
3Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK1:09:50+12:1810:27
4Betty Ann Bjerkreim NilsenIL Tyrving1:10:14+12:4210:30
5Hanna BrusSnättringe SK1:17:41+20:0911:37
6Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK1:19:25+21:5311:53
7Sofia PerssonSnättringe SK1:19:53+22:2111:57
8Lena ÖhmanCentrum OK1:29:21+31:4913:22
9Lina BerglundJärfälla OK1:38:46+41:1414:47
10Julie EmmersonOK Ravinen1:51:51+54:1916:44
Irina NybergAlfta-Ösa OKej godkänd
Sara SjökvistJärla Orienteringej godkänd
Carolin SvenssonHaninge SOKej godkänd

H21

9 850 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK1:03:446:28
2Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:07:23+3:396:50
3Leonas MockunasHellas Orientering1:16:13+12:297:44
4Oskar MalmbergIFK Umeå1:16:40+12:567:47
5Lukas PetersonIFK Umeå1:17:00+13:167:49
6Sverre Turter SandvoldNydalens SK1:17:45+14:017:53
7Tom FellbaumOK Ravinen1:20:53+17:098:12
8Viktor AntonssonEksjö SOK1:21:08+17:248:14
9Hugo DahlbergHaninge SOK1:24:26+20:428:34
10Magnus GlänneforsTullinge SK1:27:05+23:218:50
11Jonas KjällCentrum OK1:29:26+25:429:04
12David HectorSnättringe SK1:29:58+26:149:08
13Josh BeechOK Södertörn1:30:07+26:239:08
14Sverker LenasCentrum OK1:34:58+31:149:38
15Jonny MalleyOK Södertörn1:35:04+31:209:39
16Linus RisplingCentrum OK1:35:14+31:309:40
17Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:39:45+36:0110:07
18Thomas PetterssonAttunda OK1:40:02+36:1810:09
19Dan WesterJärla Orientering1:41:57+38:1310:21
20Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:45:39+41:5510:43
21Simon SanderiIFK Lidingö SOK1:47:29+43:4510:54
22Emil AnderssonTullinge SK1:49:59+46:1511:09
23Christofer NäsholmÄrla IF1:52:21+48:3711:24
Martin KarlssonCentrum OKej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej godkänd
Emil HåsteenRånäs OKej godkänd
Mattias ÅgrenCentrum OKej godkänd
Ola LindqvistIFK Lidingö SOKej godkänd
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej start
Tomas HolmbergCentrum OKej start
Martin BellanderGustavsbergs OKej start
Cédric FaucheuxGuyancourt Orientation 78ej start

D20

5 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering55:1810:04
2Rebecca WaldenfjordOK Ravinen1:06:48+11:3012:10
3Louise AdamsYorkshire Junior Squad1:47:47+52:2919:37
Frida JunegardTullinge SKej start

H20

7 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK58:078:13
Alexander AlnessLånghundra IFej godkänd
Viktor WohlgemuthOK Ravinenej start
Egil MorastHaninge SOKej start

D18

5 080 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia RajanIFK Lidingö SOK48:319:33
2Eilidh CampbellOK Ravinen59:16+10:4511:40
3Ella AnderssonOK Södertörn1:00:45+12:1411:57
4Frida HectorSnättringe SK1:01:37+13:0612:07
5Kristina TedhamreSnättringe SK1:03:25+14:5412:29
6Lucy TongeOK Ravinen1:09:12+20:4113:37
7Niamh HunterOK Ravinen1:19:50+31:1915:42
8Bethany KippinOK Ravinen1:25:13+36:4216:46
9Sarah DuckworthOK Ravinen1:30:23+41:5217:47
10Malin StrandbergGustavsbergs OK1:36:29+47:5818:59
11Tara SchwarzeOK Ravinen1:37:58+49:2719:17
12Jura MacMillanOK Ravinen1:47:18+58:4721:07
Sofia FurebySnättringe SKej godkänd
Ellie BalesOK Ravinenej godkänd
Vilma KarlssonSnättringe SKej godkänd
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

H18

6 330 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö47:307:30
2Ivar Lidström LauriSnättringe SK56:43+9:138:57
3Hugo LindbärgOK Södertörn59:28+11:589:23
4Mattias IvaresOK Södertörn59:44+12:149:26
5Daniel SpencerOK Ravinen1:01:23+13:539:41
6David BunnOK Ravinen1:01:59+14:299:47
7Oskar ForsbergTullinge SK1:02:14+14:449:49
8Zac HuddOK Ravinen1:03:18+15:4810:00
9Tom WoodOK Ravinen1:04:28+16:5810:11
10Alasdair PedleyYorkshire Junior Squad1:07:24+19:5410:38
11Joseph WrightOK Ravinen1:08:07+20:3710:45
12Andreas MagnvallOK Södertörn1:12:02+24:3211:22
13Mattias KallhaugeSnättringe SK1:14:45+27:1511:48
14Stanley HeapOK Ravinen1:17:01+29:3112:10
15Kasper FranssonOK Ravinen1:17:09+29:3912:11
16Filip MöllerOK Södertörn1:18:04+30:3412:19
17Tobias KarlssonSnättringe SK1:18:42+31:1212:25
18Angus HarringtonOK Ravinen1:26:15+38:4513:37
19Ben BreezeOK Ravinen1:26:58+39:2813:44
20Harry McMurtrieOK Ravinen1:37:16+49:4615:21
21Ryan ElliotYorkshire Junior Squad2:11:38+1:24:0820:47
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej start
Georg EklöwOK Södertörnej start
Ludvig LindénAttunda OKej start

D16

4 220 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara MöllerOK Södertörn46:1610:57
2Emilia EngelOK Ravinen46:55+0:3911:07
3Ylva SandénOK Södertörn47:01+0:4511:08
4Linda RennerOK Södertörn47:28+1:1211:14
5Lotten SandénOK Södertörn53:18+7:0212:37
6Tilda AnderssonTullinge SK56:15+9:5913:19
7Katarina NorrbyOK Södertörn58:39+12:2313:53
8Evie ConwayYorkshire Junior Squad1:06:22+20:0615:43
9Ella KarlssonSnättringe SK1:11:49+25:3317:01
10Anika SchwarzeOK Ravinen1:14:58+28:4217:45
11Sanna HedbergOK Södertörn1:21:44+35:2819:22
Petrina CostermansJärla Orienteringej godkänd
Sarah PedleyYorkshire Junior Squadej godkänd
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej start

H16

5 530 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK56:1410:10
2Johan CallebergSnättringe SK57:16+1:0210:21
3Erik Lidström LauriSnättringe SK1:08:14+12:0012:20
4Samuel LindénAttunda OK1:30:47+34:3316:24
5Alexander SchandlOK Södertörn1:30:54+34:4016:26
6Albin HainkeSnättringe SK1:35:47+39:3317:19
7Alvar MelinHaninge SOK1:52:21+56:0720:18
8Matthew HallYorkshire Junior Squad1:54:16+58:0220:39
9Dom DakinYorkshire Junior Squad1:56:38+1:00:2421:05
10George Van DamYorkshire Junior Squad2:00:42+1:04:2821:49
11Andreas BorängSnättringe SK2:09:19+1:13:0523:23
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Pontus AxellIFK Enskedeej godkänd
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Jakob Gadefors NauHaninge SOKej godkänd
Ludde BlomIFK Enskedeej godkänd
Ludvig SigrandOK Södertörnej godkänd
Emil SoneAttunda OKej start
Jacob WolgastSnättringe SKej start

H16 Kort

4 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
David BernSnättringe SKej godkänd

D14

4 140 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe HillerhagIFK Lidingö SOK32:077:45
2Tilda MårtenssonOK Ravinen37:15+5:088:59
3Tindra JonssonSkarpnäcks OL42:47+10:4010:20
4Cecilia HectorSnättringe SK48:32+16:2511:43
5Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö49:46+17:3912:01 Ladda ner rutt i gpx-format
6Ester AnderssonOK Södertörn53:30+21:2312:55
7Ida ÖsterbergGustavsbergs OK1:00:32+28:2514:37
8Elin WolgastSnättringe SK1:02:07+30:0015:00
9Alicia SchandlOK Södertörn1:20:44+48:3719:30
10Emma SvidénSöders-Tyresö1:27:18+55:1121:05
Emma NorinSöders-Tyresöej godkänd
Alicia BjörnbergSöders-Tyresöej godkänd
Elisabeth LarssonOK Södertörnej start

H14

4 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK28:597:00
2Oskar EknerSnättringe SK41:36+12:3710:02
3Sam CrawshawYorkshire Junior Squad44:49+15:5010:49
4Björn RennerOK Södertörn50:42+21:4312:14
5Axel FribergerJärla Orientering52:51+23:5212:45
6Euan TrynerYorkshire Junior Squad59:39+30:4014:24
7Olle ThimbergSöders-Tyresö1:00:00+31:0114:29
8Mattis SandénOK Södertörn1:02:57+33:5815:12
9Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö1:06:31+37:3216:04
10Viktor ZillingOK Södertörn1:10:40+41:4117:04
Viktor SoneAttunda OKej godkänd
Rasmus LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Tim BergbomSöders-Tyresöej godkänd
Mattias HedinSöders-Tyresöej start
Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örbyej start

D14 Kort

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alex ElliotYorkshire Junior Squad34:0212:41
2Martina MäkeläHaninge SOK49:27+15:2518:27
3Emma Van DamYorkshire Junior Squad52:39+18:3719:38

H14 Kort

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Calle JohanssonOK Ravinen51:1220:43
Mikael KökeritzSundbybergs IKej start
Alexander MagnvallOK Södertörnej start

D12

2 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma MårtenssonOK Ravinen27:4110:19
2Alexandra CrawshawYorkshire Junior Squad33:22+5:4112:27
3Hanna CarlqvistSnättringe SK36:54+9:1313:46
4Tuva HolmströmOK Ravinen46:55+19:1417:30
5Emma HenriquesOK Södertörn49:29+21:4818:27
6Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö58:52+31:1121:57
Wilda LundqvistMälarö SOKej godkänd
Lovisa BergstenOK Södertörnej godkänd
Imogen PietersYorkshire Junior Squadej godkänd
Stina YlipääMälarö SOKej start
Molly GeliusSnättringe SKej start

H12

2 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MogensenOK Ravinen18:457:35
2Anton JonssonOK Tyr22:37+3:529:09
3Jonatan AndersonJärfälla OK22:38+3:539:09
4Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK24:02+5:179:43
5Max ÖsterbergGustavsbergs OK25:15+6:3010:13
6Erik NorinSöders-Tyresö26:19+7:3410:39
7Erik NederheimTäby OK27:01+8:1610:56
8Niklas ErlandssonOK Södertörn31:59+13:1412:56
9Edvin WollbrandOK Ravinen33:35+14:5013:35
10Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK33:36+14:5113:36
11Simon StridhSkogsluffarnas OK34:01+15:1613:46
12Oliver LiwångIFK Lidingö SOK36:22+17:3714:43
13Linus NileviHaninge SOK58:44+39:5923:46
14Felix BergbomSöders-Tyresö1:07:18+48:3327:14
15Johannes NorrbyOK Södertörn1:27:35+1:08:5035:27
Olof AnderssonOK Södertörnej godkänd
Erik LundquistOK Ravinenej start

D12 Kort

2 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marika MäkeläHaninge SOK40:3516:58

H12 Kort

2 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elliot BryntseMälarö SOK1:02:0425:58

D10

2 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja ThimbergSöders-Tyresö26:1310:58
2Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK32:01+5:4813:23
3Freya TrynerYorkshire Junior Squad32:11+5:5813:27
4Alva WidegrenMälarö SOK36:06+9:5315:06
5Elsa TunbladMälarö SOK46:20+20:0719:23
6Viola HolmströmOK Ravinen47:59+21:4620:04
7Blenda SandénOK Södertörn1:00:02+33:4925:07
8Elin TheanderHaninge SOK1:02:15+36:0226:02
Wilma JonssonOK Tyrej godkänd
Thea GeliusSnättringe SKej start
Nellie BolinTullinge SKej start

H10

2 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK33:0913:52
2Teodor JonssonSkarpnäcks OL45:43+12:3419:07
3Gabriel CarlqvistSnättringe SK45:50+12:4119:10
4Simon AndersonJärfälla OK57:59+24:5024:15
5Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK1:08:37+35:2828:42
Lucas De BoussardIFK Enskedeej godkänd
Junior YlipääMälarö SOKej start

H35

7 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SoldaggOK Klemmingen1:14:349:34
2Henrik HellmanJärla Orientering1:19:14+4:4010:10
3Martin TichovskySK Praga1:38:12+23:3812:36
4Jörgen TheanderHaninge SOK1:53:20+38:4614:32
Martin AhlströmIFK Enskedeej start

D40

5 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MogensenOK Ravinen50:349:57
2Malin JonssonOK Tyr51:09+0:3510:04
3Jenny BergOK Ravinen56:55+6:2111:12
4Elin AhlströmIFK Enskede1:09:17+18:4313:38
5Mette BrolinsonCentrum OK1:15:14+24:4014:48
6Stina BorängSnättringe SK1:36:06+45:3218:55
Diana SoldaggOK Klemmingenej godkänd
Anna  Lundquist OK Ravinenej godkänd
Lena NileviHaninge SOKej godkänd
Liv SperlingHaninge SOKej start

H40

7 060 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GidingKamrat och IF KIF54:067:39
2Per MårtenssonOK Ravinen1:00:45+6:398:36
3Nick BarrableOK Ravinen1:00:56+6:508:37
4Mats FröbergOK Linné1:03:17+9:118:57
5Tomas HenrikssonAttunda OK1:04:34+10:289:08
6Pete TrynerYorkshire Junior Squad1:07:22+13:169:32
7Henrik SjögrenHaninge SOK1:08:10+14:049:39
8Anders WidegrenMälarö SOK1:20:00+25:5411:19
9Hans LiwångIFK Lidingö SOK1:50:27+56:2115:38
Ulf PerssonIFK Enskedeej godkänd

D45

4 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla EngelOK Ravinen46:2210:48
2Anna StrandAttunda OK50:23+4:0111:44
3Gunilla KallhaugeSnättringe SK54:20+7:5812:39
4Therese HolmströmOK Ravinen56:56+10:3413:16
5Pauline TrynerYorkshire Junior Squad1:02:18+15:5614:31
6Natasha ConwayYorkshire Junior Squad1:13:28+27:0617:07
7Lena BrobergSnättringe SK1:16:06+29:4417:44
8Amanda CrawshawYorkshire Junior Squad1:44:42+58:2024:24
Karin TidevallSkogsluffarnas OKej start
Charlotta GibergHellas Orienteringej start
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLej start

H45

6 330 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SoneAttunda OK52:038:13
2Lars LindbomMälarö SOK55:08+3:058:42
3Stefan Svensson GeliusSnättringe SK56:46+4:438:58
4Niklas HenrikssonAttunda OK58:44+6:419:16
5Pär LiljaIFK Lidingö SOK59:58+7:559:28
6Mats SandinHaninge SOK1:02:11+10:089:49
7Stefan BergOK Ravinen1:07:03+15:0010:35
8Patric De BoussardIFK Enskede1:07:46+15:4310:42
9Jens WernerGustavsbergs OK1:10:52+18:4911:11
10Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:11:02+18:5911:13
11Anders TillegårdSundbybergs IK1:13:25+21:2211:35
12Neil ConwayYorkshire Junior Squad1:15:53+23:5011:59
13Henrik MorastHaninge SOK1:18:13+26:1012:21
14Roger LindénAttunda OK1:33:32+41:2914:46
15Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:33:36+41:3314:47
Julian PietersYorkshire Junior Squadej godkänd
Mikael NybergHellas Orienteringej godkänd
Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Per LembreJärla Orienteringej start
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLej start
Anders KökeritzSundbybergs IKej start

D50

3 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK38:3510:04
2Hana TichovskaSK Praga48:57+10:2212:46
3Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby54:25+15:5014:12
4Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK55:11+16:3614:24
5Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK1:00:35+22:0015:49
6Kristina MarteliusAttunda OK1:00:53+22:1815:53
7Anna PernebyTullinge SK1:07:40+29:0517:40
8Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:11:52+33:1718:45
9Elisabeth HectorSnättringe SK1:37:29+58:5425:27
Kristina KlangHaninge SOKej godkänd

H50

5 960 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas LöwegrenStora Tuna OK49:398:19
2Martin JohanssonOK Ravinen50:42+1:038:30
3Per KallhaugeSnättringe SK57:00+7:219:33
4Piero SannicoloTullinge SK58:01+8:229:44
5Anders KarlssonSnättringe SK1:00:23+10:4410:07
6Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:01:07+11:2810:15
7Conny StrandbergGustavsbergs OK1:01:22+11:4310:17
8Per WollbrandOK Ravinen1:02:19+12:4010:27
9Magnus RajanIFK Lidingö SOK1:03:20+13:4110:37
10Anders BrinkmanVandrarringen1:06:39+17:0011:10
11Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:07:41+18:0211:21
11Tomas HultqvistTullinge SK1:07:41+18:0211:21
13Lennart SwahnSundbybergs IK1:11:10+21:3111:56
14Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:14:49+25:1012:33
15Thomas CallebergSnättringe SK1:15:11+25:3212:36
16Lars SpånbergOK Ravinen1:15:12+25:3312:37
17Fredrik MorastHaninge SOK1:15:16+25:3712:37
18Jörgen HectorSnättringe SK1:16:12+26:3312:47
19Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:28:28+38:4914:50
20Anders ÖnerudOK Ravinen1:31:34+41:5515:21
21Peter LandénGustavsbergs OK1:34:36+44:5715:52
22Jonas PetersonIFK Umeå1:40:37+50:5816:52
23Per WolgastSnättringe SK1:42:21+52:4217:10
24Eric HuijsersHammarby IF OF1:42:25+52:4617:11
25Mats NordTumba-Mälarhöjden OK1:50:30+1:00:5118:32
Jan StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Per BlomIFK Enskedeej godkänd
Stefan MarteliusAttunda OKej godkänd
Niclas LidströmFrösö IFej start

D55

3 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK41:4510:54
2Marita AxelssonOK Ravinen42:06+0:2110:59
3Susanne PerssonÄrla IF48:28+6:4312:39
4Kerstin OhlssonHaninge SOK58:56+17:1115:23
5Lena HellströmOK Ravinen1:02:54+21:0916:25
6Kristina PetersonIFK Umeå1:15:47+34:0219:47
7Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:16:04+34:1919:51
8Christel NilssonHaninge SOK1:26:27+44:4222:34
Jacky DakinYorkshire Junior Squadej godkänd
Madeleine CasselIFK Lidingö SOKej godkänd

H55

5 490 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordströmTäby OK49:148:58
2Peter LundbergJärfälla OK52:35+3:219:34
3Ulf BurmanGustavsbergs OK52:38+3:249:35
4Bengt HaglundLeksands OK55:48+6:3410:09
5Anders MattssonOK Älvsjö-Örby56:04+6:5010:12
6Gunnar LangsSkarpnäcks OL56:07+6:5310:13
7Tapani MattusIFK Lidingö SOK1:02:16+13:0211:20
8Carl-Johan ThorellOK Ravinen1:04:21+15:0711:43
9Lars GerhardssonAttunda OK1:07:50+18:3612:21
10Lars GreilertHaninge SOK1:10:06+20:5212:46
11Roger ThetfordThames Valley Orienteering Club1:11:39+22:2513:03
12Björn SalomonssonSnättringe SK1:13:32+24:1813:23
13Bengt SvenssonSundbybergs IK1:14:17+25:0313:31
14Jan NettelbjerJärfälla OK1:44:13+54:5918:58
15Anders WinaldHellas Orientering2:15:10+1:25:5624:37
Ronny NordgrenSundbybergs IKej godkänd
Mats LarssonIFK Enskedeej godkänd

D60

3 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK47:0012:30
2EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF48:14+1:1412:49
3Lena JanssonJärla Orientering48:36+1:3612:55
4Riggan FrändénJärla Orientering54:49+7:4914:34
5Pia-Lena PutkonenTullinge SK56:29+9:2915:01
6Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:02:04+15:0416:30

H60

5 080 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF51:0810:03
2Pelle BengtssonIFK Enskede54:57+3:4910:49
3Göran NilssonSnättringe SK57:37+6:2911:20
4Mikael SternJärla Orientering59:16+8:0811:40
5Roland WareniusAvesta OK1:00:09+9:0111:50
6Thomas WesterGustavsbergs OK1:03:58+12:5012:35
7Christer HördellStockholms OK1:04:29+13:2112:41
8Jan  EskilssonHaninge SOK1:05:11+14:0312:49
9Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL1:05:18+14:1012:51
10Curt RahlénOK Ravinen1:10:33+19:2513:53 Ladda ner rutt i gpx-format
11Harald BauerIFK Lidingö SOK1:14:31+23:2314:40
12Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:16:45+25:3715:06
13Sven-Anders OlssonAttunda OK1:18:36+27:2815:28
14Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:22:10+31:0216:10
15Dan KlangHaninge SOK1:24:06+32:5816:33
16Peter AxelssonOK Ravinen1:36:30+45:2218:59
17Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:41:31+50:2319:59
Tommy WendtHellas Orienteringej godkänd
Mikael ByströmJärfälla OKej godkänd
Glenn WiderströmOK Ravinenej start

D65

3 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BlomgrenTullinge SK57:1015:12
2Aila HalttunenHaninge SOK59:29+2:1915:49
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:00:40+3:3016:08
4Ingrid GraneliHaninge SOK1:08:30+11:2018:13
5Helena KorhonenHaninge SOK1:28:05+30:5523:25
Kerstin BlomOK Kolmårdenej start

H65

4 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LarssonSkarpnäcks OL51:3512:01
2Leif JonssonGustavsbergs OK1:25:47+34:1219:59
3Jörgen WidlundNynäshamns OK1:39:22+47:4723:09
Tommy PetersonHelsingborgs SOKej godkänd
Per ÖhlundGustavsbergs OKej godkänd
Ingemar LarssonTullinge SKej start

D70

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria EhnTullinge SK46:3316:20
2Inger JanssonNynäshamns OK52:19+5:4618:21

H70

3 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Börje LenasSkogsluffarnas OK43:0611:37
2Leif MagnussonSkogsluffarnas OK43:35+0:2911:44
3Bror FureskogAlfta-Ösa OK44:46+1:4012:03
4Rune RådeströmSnättringe SK45:53+2:4712:22
5Gunnar EhnTullinge SK46:26+3:2012:30
6Bo NorbäckTullinge SK48:44+5:3813:08
7Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF49:08+6:0213:14
8Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF51:41+8:3513:55
9Leif CarlssonSkarpnäcks OL52:28+9:2214:08
10Rolf ÖhrnNynäshamns OK53:12+10:0614:20
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D75

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK50:5217:50
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby55:18+4:2619:24
3Britt ErikssonHammarby IF OF1:10:41+19:4924:48

H75

3 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Erik DanellTullinge SK48:4513:46
2Bo HedlundIFK Enskede49:45+1:0014:03
3Lars CedérusSnättringe SK1:01:45+13:0017:26
4Leif HermundstadSnättringe SK1:02:11+13:2617:33
5Gunnar BramstenSundbybergs IK1:12:28+23:4320:28
6Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:20:39+31:5422:46
7Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:27:10+38:2524:37
Bertil RydgrenIFK Enskedeej start
Sverre JonssonOK Ravinenej start
Hugo IsgrenIFK Enskedeej start

D80

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja SundellSundbybergs IK1:07:1928:09
Ulla-Britta HallJärla Orienteringej godkänd

H80

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK36:5212:56
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK44:29+7:3715:36
3Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK59:37+22:4520:55
4Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:24:27+47:3529:37

Inskolning

1 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Nora TunbladMälarö SOKej start

U1

1 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora AhlströmIFK Enskede33:1920:11
2Lovisa NederheimTäby OK44:26+11:0726:55
Emma BergOK Ravinenej start
Sara BergOK Ravinenej start
Hedda TunbladMälarö SOKej start

U2

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy TheanderHaninge SOK43:2919:14
2Lova JonssonSkarpnäcks OL51:14+7:4522:40
3Wilton BryntseMälarö SOK1:00:50+17:2126:55
4Alma BelouinMälarö SOK1:06:07+22:3829:15
Hampus AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Alice PietersYorkshire Junior Squadej godkänd

Öppen motion 1

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LeireMälarö SOK32:2414:20
2Samuel BjörklundAttunda OK55:36+23:1224:36
3Joel BjörklundAttunda OK55:37+23:1324:36
Ellie BjörklundAttunda OKej start
Ingela KarlssonAttunda OKej start

Öppen motion 2

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margit MelinHaninge SOK1:05:3126:44

Öppen motion 3

2 680 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus BurlingKlubblös23:218:42
2Petter SydowKlubblös27:50+4:2910:23
3Johan SydowKlubblös28:30+5:0910:38
4Christina StrandbergGustavsbergs OK40:10+16:4914:59
5Håkan KlintKlubblös44:06+20:4516:27
6Andreas GlansborgKlubblös44:45+21:2416:41
7Niklas SydowKlubblös45:40+22:1917:02
8Jonas StålenhagKlubblös46:17+22:5617:16
9Jesper RingblomKlubblös46:44+23:2317:26
10Brian NielsenKlubblös47:48+24:2717:50
11Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL49:44+26:2318:33
12Carl-Mikael DahlKlubblös50:49+27:2818:57
13Erika PernebyKlubblös56:51+33:3021:12
14Pernilla FredellKlubblös1:21:46+58:2530:30
Jimi SalomaaKlubblösej godkänd
Tobias DruggeKlubblösej godkänd
Erik WittrupKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JanssonKalmar OK39:0411:21
2Sara AndersonJärfälla OK42:21+3:1712:18
3Henrik AndersonJärfälla OK46:46+7:4213:35
4Stefan LindvallHaninge SOK52:48+13:4415:20
5Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:17:58+38:5422:39
6Anna WolgastSnättringe SK1:19:19+40:1523:03
7Åke AndreassonGustavsbergs OK1:22:28+43:2423:58
8David MelinHaninge SOK1:41:23+1:02:1929:28
Anna NielsenKlubblösej godkänd
Erica StrandbergGustavsbergs OKej godkänd
Johan LiljaKlubblösej godkänd
Johan PerssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

5 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas BorgSundbybergs IK1:06:0011:47
2Christer NilssonKlubblös1:06:01+0:0111:47
3Magnus HagfjärdSöders SOL1:48:20+42:2019:20
Peter SjöstedtSundbybergs IKej godkänd

Öppen motion 7

2 840 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LindblomGustavsbergs OK24:188:33
2Björn RosendahlÄrla IF27:28+3:109:40
3Håkan SvenssonI 19 IF33:03+8:4511:38
4Joachim WansölinKlubblös36:54+12:3612:59
5Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK41:06+16:4814:28
6Jan-Erik WibergJärla Orientering49:52+25:3417:33
7Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby51:27+27:0918:06
8Malin MårtenssonOK Ravinen53:18+29:0018:46
9Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK58:45+34:2720:41
10Anki  LandarvKlubblös1:11:05+46:4725:01
11Bo LandarvKlubblös1:11:45+47:2725:15
12Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:15:10+50:5226:28
13Emma NylénKlubblös1:25:03+1:00:4529:56
14Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:25:19+1:01:0130:02
15Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:28:28+1:04:1031:09
Oskar NederheimTäby OKej godkänd
Ronnie DahlgrenGustavsbergs OKej godkänd
Petter SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Raphaëlle SuardGuyancourt Orientation 78ej start

Öppen motion 8

4 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan TirénSkogsluffarnas OK41:319:11
2Per-Ove MelinderTullinge SK41:45+0:149:14
3Björn AxelssonTullinge SK42:28+0:579:23
4Donald StaudteJärla Orientering43:18+1:479:34
5Ruhdi KarlssonVästerås SOK49:00+7:2910:50
6Sara JonassonCentrum OK52:32+11:0111:37
7Anette ÖnerudOK Ravinen54:32+13:0112:03
8Malin SamuelssonJärla Orientering57:16+15:4512:40
9Anders KarlssonTullinge SK1:03:01+21:3013:56
10Börje PerssonOK Ravinen1:07:07+25:3614:50
11Oskar HermanssonCentrum OK1:08:10+26:3915:04
12Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:16:12+34:4116:51
13Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:23:18+41:4718:25
14Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:27:25+45:5419:20
15Patrik DreberKlubblös1:40:25+58:5422:12
16Anders NauHaninge SOK1:48:44+1:07:1324:03
Kristan WinterKlubblösej godkänd
Hans SylvanJärfälla OKej godkänd

Öppen motion 9

7 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HalaiKamrat och IF KIF1:14:1010:20
2Clas AnderssonKlubblös1:19:49+5:3911:07
3Niklas WansölinOK Ravinen1:20:33+6:2311:14
4Per BerghTullinge SK1:20:46+6:3611:15
5Sofia BörjeskogOK Tor1:22:54+8:4411:33
6Björn BängtssonCentrum OK1:34:01+19:5113:06
Ebba PegestamOK Ravinenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser