Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hemfosadubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hemfosadubbeln, medel
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Söders-Tyresö
Datum: söndag 20 augusti 2017

D21 Elit

4 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK40:218:44
2Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF45:38+5:179:52
3Sofia LönnkvistTullinge SK47:04+6:4310:11
4Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering47:09+6:4810:12
5Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK48:27+8:0610:29
6Sara SjökvistJärla Orientering50:23+10:0210:54
7Julie EmmersonOK Ravinen51:09+10:4811:04
8Carolin SvenssonHaninge SOK54:36+14:1511:49
9Johanna LönnkvistTullinge SK54:58+14:3711:53
10Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF56:22+16:0112:12
11Susen LöschÄrla IF57:03+16:4212:20
12Susanna TervoIFK Lidingö SOK58:25+18:0412:38
13Alison ONeillOK Ravinen1:03:14+22:5313:41
Irina NybergAlfta-Ösa OKej start
Lina LångStora Tuna OKej start

H21 Elit

4 890 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK33:356:52
2Simon HectorSnättringe SK34:51+1:167:07
3Johan HöijOK Linné35:33+1:587:16
4Jens WängdahlNyköpings OK36:20+2:457:25
5Magnus GlänneforsTullinge SK37:02+3:277:34
6Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF38:21+4:467:50
7Victor ImarkTullinge SK38:41+5:067:54
8Anders HedmanIFK Lidingö SOK39:37+6:028:06
9Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF39:38+6:038:06
10Jonny MalleyOK Södertörn40:17+6:428:14
11Josh BeechOK Södertörn42:03+8:288:35
12Sverre Turter SandvoldNydalens SK43:17+9:428:51
13Martin LindskogOK Ravinen43:36+10:018:54
14Christoffer EskilssonTullinge SK44:03+10:289:00
15Mats TroengOK Linné44:55+11:209:11
16Viktor AntonssonEksjö SOK45:00+11:259:12
17Simon SanderiIFK Lidingö SOK45:21+11:469:16
18Tom FellbaumOK Ravinen45:38+12:039:19
19Henrik PerssonTullinge SK45:48+12:139:21
20Dan WesterJärla Orientering46:06+12:319:25
21Hugo DahlbergHaninge SOK46:29+12:549:30
22Gunnar LindbergGustavsbergs OK49:39+16:0410:09
23Emil AnderssonTullinge SK50:15+16:4010:16
24Dmitriy YuryevOK Södertörn52:06+18:3110:39
25Hannes SvahnOK Ravinen55:04+21:2911:15
26Aleksandr ManoilovJärfälla OK55:16+21:4111:18
Peter HemmyrJärla Orienteringej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Martin BellanderGustavsbergs OKej start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKej start

D20 Elit

4 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca WaldenfjordOK Ravinen43:5610:30
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering48:58+5:0211:42
3Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:03:35+19:3915:12
4Louise AdamsYorkshire Junior Squad1:13:21+29:2517:32
Frida JunegardTullinge SKej start
Matilda SkunckeTäby OKej start

H20 Elit

4 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK40:548:38
2Viktor WohlgemuthOK Ravinen48:02+7:0810:09
3Måns TistadIFK Lidingö SOK52:33+11:3911:06
Egil MorastHaninge SOKej start

D18 Elit

3 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia RajanIFK Lidingö SOK39:2210:26
2Kristina TedhamreSnättringe SK44:19+4:5711:45
3Ellie BalesOK Ravinen48:20+8:5812:49
4Frida HectorSnättringe SK50:08+10:4613:17
5Bethany KippinOK Ravinen53:23+14:0114:09
6Ella AnderssonOK Södertörn56:02+16:4014:51
7Niamh HunterOK Ravinen58:12+18:5015:26
8Eilidh CampbellOK Ravinen59:10+19:4815:41
9Tara SchwarzeOK Ravinen59:16+19:5415:43
10Vilma KarlssonSnättringe SK1:04:20+24:5817:03
11Sarah DuckworthOK Ravinen1:04:32+25:1017:07
12Anika SchwarzeOK Ravinen1:07:05+27:4317:47
13Jura MacMillanOK Ravinen1:08:50+29:2818:15
14Lucy TongeOK Ravinen1:11:22+32:0018:55
15Ellen SkunckeTäby OK1:20:07+40:4521:15
Sofia FurebySnättringe SKej godkänd

H18 Elit

4 390 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK32:447:27
2Oskar ForsbergTullinge SK35:24+2:408:03
3Niklas CarlssonSundbybergs IK37:02+4:188:26
4Felix PerssonHaninge SOK37:19+4:358:30
5Ivar Lidström LauriSnättringe SK37:52+5:088:37
6Joseph WrightOK Ravinen39:43+6:599:02
7Georg EklöwOK Södertörn41:09+8:259:22
8Tobias KarlssonSnättringe SK41:30+8:469:27
9Noel WaldenfjordJärfälla OK45:30+12:4610:21
10David BunnOK Ravinen46:38+13:5410:37
11Alasdair PedleyYorkshire Junior Squad46:49+14:0510:39
12Simon ÖsterlingOK Södertörn51:28+18:4411:43
13Filip MöllerOK Södertörn51:38+18:5411:45
14Mathias KallhaugeSnättringe SK52:50+20:0612:02
15Tom WoodOK Ravinen53:19+20:3512:08
16Zac HuddOK Ravinen54:11+21:2712:20
17Harry McMurtrieOK Ravinen54:53+22:0912:30
18Daniel SpencerOK Ravinen55:39+22:5512:40
19Angus HarringtonOK Ravinen56:29+23:4512:51
20Stanley HeapOK Ravinen57:06+24:2213:00
21Andreas MagnvallOK Södertörn1:01:11+28:2713:56
22Ben BreezeOK Ravinen1:01:32+28:4814:01
23Ryan ElliotYorkshire Junior Squad1:10:18+37:3416:00
24Viggo KlassonOK Ravinen1:15:19+42:3517:09
Axel GranqvistOK Ravinenej godkänd
Hugo LindbärgOK Södertörnej start
Rasmus KihlSundbybergs IKej start
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Mattias IvaresOK Södertörnej start

D21

3 790 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK44:5911:52
2Hanna BrusSnättringe SK45:02+0:0311:52
3Jutta JussilaIFK Lidingö SOK46:35+1:3612:17
4Sofia PerssonSnättringe SK47:43+2:4412:35
5Nina De BoussardIFK Enskede48:55+3:5612:54
6Stina AndreassonGustavsbergs OK49:10+4:1112:58
7Anna LindmarkSkarpnäcks OL50:59+6:0013:27
8Hana TichovskaSK Praga51:15+6:1613:31
9Emma RosénOK Njudung53:28+8:2914:06
10Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK1:04:28+19:2917:00
11Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:12:56+27:5719:14
12Selma HardeggerOK Ravinen1:16:17+31:1820:07
13Tilda BellanderGustavsbergs OK1:22:23+37:2421:44
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Ebba PegestamOK Ravinenej start

H21

4 730 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David HectorSnättringe SK42:559:04
2Erik MattssonJärla Orientering46:10+3:159:45
3Henrik HellmanJärla Orientering46:57+4:029:55
4Torbjörn PerssonNässjö OK49:21+6:2610:26
5Adam NymanCentrum OK49:57+7:0210:33
6Edvin LindmarkSkarpnäcks OL51:16+8:2110:50
7Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF53:30+10:3511:18
8Christofer NäsholmÄrla IF57:47+14:5212:12
9Andreas SchönningJärfälla OK1:00:34+17:3912:48
10Martin TichovskySK Praga1:03:58+21:0313:31
11Jörgen TheanderHaninge SOK1:04:44+21:4913:41
12Daniel HalvardssonNässjö OK1:05:06+22:1113:45
13Emil HåsteenRånäs OK1:08:51+25:5614:33
Lennart JohanssonNyköpings OKej start

D16

3 440 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BogrenSundbybergs IK32:509:32
2Emilia EngelOK Ravinen35:03+2:1310:11
3Sofia IversAttunda OK36:34+3:4410:37
4Amelie RajanIFK Lidingö SOK37:04+4:1410:46
5Matilda LindhSundbybergs IK38:09+5:1911:05
6Nina PerssonHaninge SOK39:43+6:5311:32
7Lovisa NilssonAttunda OK39:48+6:5811:34
8Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK41:33+8:4312:04
9Linda RennerOK Södertörn41:35+8:4512:05
10Ida HofstedtTäby OK41:46+8:5612:08
11Petrina CostermansJärla Orientering42:13+9:2312:16
12Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK42:25+9:3512:19
13Ylva SandénOK Södertörn43:33+10:4312:39
14Therese NilssonOK Österåker44:01+11:1112:47
15Lotten SandénOK Södertörn45:39+12:4913:16
16Sanna HedbergOK Södertörn47:28+14:3813:47
17Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL47:31+14:4113:48
18Katarina NorrbyOK Södertörn47:49+14:5913:54
19Ella KarlssonSnättringe SK48:51+16:0114:12
20Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK49:35+16:4514:24
21Emma BellanderGustavsbergs OK49:53+17:0314:30
22Sarah PedleyYorkshire Junior Squad51:19+18:2914:55
23Tilda AnderssonTullinge SK51:40+18:5015:01
24Sofia EdvardssonJärfälla OK52:19+19:2915:12
25Alma HellströmAttunda OK56:21+23:3116:22
26Evie ConwayYorkshire Junior Squad58:10+25:2016:54
27Malin HanssonTäby OK1:00:46+27:5617:39
28Katja LeicktTullinge SK1:09:44+36:5420:16
Sara MöllerOK Södertörnej godkänd
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Maja SandvikAttunda OKej start

H16

3 490 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö28:258:08
2Johan CallebergSnättringe SK28:52+0:278:16
3Johan LangerakJärfälla OK30:03+1:388:36
4Anton SilierJärfälla OK31:11+2:468:56
5Jesper LidmarSnättringe SK33:24+4:599:34
6Jakob Gadefors NauHaninge SOK34:20+5:559:50
7Ludvig SigrandOK Södertörn34:28+6:039:52
8Max HoppeWaxholms OK35:23+6:5810:08
9Lukas WernerIFK Lidingö SOK35:47+7:2210:15
10Martin RinnbäckOK Ravinen36:11+7:4610:22
11Victor SadaranganiJärla Orientering37:06+8:4110:37
12Erik Lidström LauriSnättringe SK38:20+9:5510:59
13Jonatan StåhlSundbybergs IK40:52+12:2711:42
14Albin LindskogOK Ravinen42:09+13:4412:04
15Manne HammarbergJärfälla OK42:10+13:4512:04
16Jacob WolgastSnättringe SK42:54+14:2912:17
17Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK45:01+16:3612:53
18Isak WestringJärfälla OK45:13+16:4812:57
19Samuel LindénAttunda OK47:34+19:0913:37
20Fredrik HanssonTäby OK49:48+21:2314:16
21Adam BrattTullinge SK52:45+24:2015:06
22Alfred LängheimTullinge SK54:02+25:3715:28
23Melvin JakobssonOK Södertörn56:11+27:4616:05
24Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby57:30+29:0516:28
25Simon LiljaIFK Lidingö SOK59:39+31:1417:05
26George Van DamYorkshire Junior Squad59:44+31:1917:06
27Matthew HallYorkshire Junior Squad1:00:31+32:0617:20
28Andreas BorängSnättringe SK1:01:19+32:5417:34
29Olle Pettersson GradinAttunda OK1:02:01+33:3617:46
30Alexander SchandlOK Södertörn1:06:41+38:1619:06
31David BernSnättringe SK1:08:26+40:0119:36
32Oskar NilssonJärfälla OK1:12:52+44:2720:52
33Dom DakinYorkshire Junior Squad1:26:46+58:2124:51
34Josef FranzénSnättringe SK1:32:04+1:03:3926:22
Alvar MelinHaninge SOKej godkänd
John WolgastSnättringe SKej start
Emil SoneAttunda OKej start
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej start

D16 Kort

3 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK59:5219:14
2Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:02:18+2:2620:01

D14

2 870 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MårtenssonOK Ravinen28:259:54
2Elisabeth LarssonOK Södertörn29:36+1:1110:18
3Fredrika NordquistTäby OK29:57+1:3210:26
4Sigrid CarlssonSundbybergs IK30:10+1:4510:30
5Amanda GranqvistOK Ravinen31:49+3:2411:05
6Tove SjöbergTullinge SK32:43+4:1811:23
7Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL34:05+5:4011:52
8Agnes DambergIFK Lidingö SOK35:39+7:1412:25
9Tindra JonssonSkarpnäcks OL36:09+7:4412:35
10Katja GustafssonTrosabygdens OK37:16+8:5112:59
11Ida ÖsterbergGustavsbergs OK38:07+9:4213:16
12Hedda RöstinOK Ravinen40:30+12:0514:06
13Cecilia HectorSnättringe SK40:32+12:0714:07
14Miia RollerJärfälla OK40:52+12:2714:14
15Lisa ThunellIFK Lidingö SOK42:04+13:3914:39
16Wilma LeicktTullinge SK43:11+14:4615:02
17Elin WolgastSnättringe SK43:28+15:0315:08
18Liv HerneOK Ravinen44:07+15:4215:22
19Alicia SchandlOK Södertörn44:08+15:4315:22
20Ester AnderssonOK Södertörn47:27+19:0216:31
21Alicia BjörnbergSöders-Tyresö49:05+20:4017:06
22Emma NorinSöders-Tyresö50:03+21:3817:26
23Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö50:06+21:4117:27
24Doris IkoTäby OK53:57+25:3218:47
25Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK55:10+26:4519:13
26Vendela RundströmOK Ravinen56:48+28:2319:47
27Ida NygrenTullinge SK57:03+28:3819:52
28Maja HoppeWaxholms OK57:42+29:1720:06
29Sanna RinnbäckOK Ravinen1:04:16+35:5122:23
30Thea LennartssonJärfälla OK1:04:19+35:5422:24
31Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:09:26+41:0124:11
32Emma SvidénSöders-Tyresö1:11:22+42:5724:51
33Ronja StåhlSundbybergs IK1:14:32+46:0725:58
34Louise LindellGustavsbergs OK1:46:07+1:17:4236:58
Linn NilssonSöders-Tyresöej godkänd
Alva BladhTullinge SKej godkänd
Clea WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Moa FröstadiusSundbybergs IKej start

H14

3 110 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK22:157:09
2Olle KallurOK Ravinen24:46+2:317:57
3Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK25:24+3:098:10
4Isak GeliusSnättringe SK25:43+3:288:16
5Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK27:38+5:238:53
6William GrunderJärfälla OK28:22+6:079:07
7Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby28:26+6:119:08
8Erik BovalliusJärfälla OK30:44+8:299:52
9Jesper ÅkessonJärfälla OK31:01+8:469:58
10Otto BalckTäby OK31:48+9:3310:13
11Hampus HatlenTullinge SK31:51+9:3610:14
12Viktor SoneAttunda OK32:06+9:5110:19
13Eskil WidehagSundbybergs IK34:07+11:5210:58
14Oskar EknerSnättringe SK36:41+14:2611:47
15Filip StorellHaninge SOK38:17+16:0212:18
16Björn RennerOK Södertörn38:24+16:0912:20
17Gustaf HofstedtTäby OK38:30+16:1512:22
18Euan TrynerYorkshire Junior Squad39:12+16:5712:36
19Elis IversAttunda OK39:48+17:3312:47
20Wilhelm BergmanTullinge SK40:23+18:0812:59
21Olof MelchersonIFK Lidingö SOK40:57+18:4213:10
22Olle ThimbergSöders-Tyresö42:02+19:4713:30
23Sam CrawshawYorkshire Junior Squad45:18+23:0314:33
24Jakob TedhamreSnättringe SK45:41+23:2614:41
25Hugo LindskogOK Ravinen49:54+27:3916:02
26Max ÖsterlingOK Södertörn50:27+28:1216:13
27Johan FredholmSnättringe SK51:06+28:5116:25
28Ludvig FerdmanTullinge SK51:25+29:1016:31
29Viktor DavidssonSöders-Tyresö51:39+29:2416:36
30Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK52:41+30:2616:56
31Joel ThalénSundbybergs IK53:28+31:1317:11
32Mattis SandénOK Södertörn54:09+31:5417:24
33Oskar HaglundHaninge SOK56:42+34:2718:13
34Erik FranklingIFK Lidingö SOK59:14+36:5919:02
35Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:11:05+48:5022:51
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej start
Linus NilssonOK Österåkerej start

D14 Kort

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alex ElliotYorkshire Junior Squad19:598:28
2Martina MäkeläHaninge SOK22:06+2:079:21
3Emma Van DamYorkshire Junior Squad24:13+4:1410:15
4Jennifer SandTullinge SK25:22+5:2310:44
5Clara HöglindIFK Enskede28:03+8:0411:53
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKej start

D12

2 310 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nova MatthewsTullinge SK17:257:32
2Alva Lidström LauriSnättringe SK18:10+0:457:51
2Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö18:10+0:457:51 Ladda ner rutt i gpx-format
4Lovisa LindqvistIFK Enskede18:13+0:487:53
5Hanna CarlqvistSnättringe SK18:51+1:268:09
6Wilma MårtenssonOK Ravinen19:04+1:398:15
7Ida HellströmAttunda OK19:09+1:448:17
8Linn De BoussardIFK Enskede19:15+1:508:20
9Tuva HolmströmOK Ravinen20:13+2:488:45
10Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK20:17+2:528:46
10Sonja AhlquistJärla Orientering20:17+2:528:46
12Hilda BohmanHellas Orientering20:41+3:168:57
13Felicia StrindérIFK Enskede20:51+3:269:01
14Klara JunegardTullinge SK21:30+4:059:18
15Molly GeliusSnättringe SK22:19+4:549:39
16Maja LiljaIFK Lidingö SOK22:45+5:209:50
17Imogen PietersYorkshire Junior Squad22:46+5:219:51
18Emma HallendalIFK Enskede23:21+5:5610:06
19Tilde MansénSkarpnäcks OL23:44+6:1910:16
20Vilma NilssonAttunda OK23:58+6:3310:22
21Fanny SundbergTullinge SK24:19+6:5410:31
22Elin AbelSnättringe SK24:20+6:5510:32
23Sofie LindellGustavsbergs OK24:53+7:2810:46
24Alexandra CrawshawYorkshire Junior Squad26:21+8:5611:24
25Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK27:45+10:2012:00
26Malin StrömqvistAttunda OK34:24+16:5914:53
27Moa GlanshedHaninge SOK34:57+17:3215:07
28Kimberly EkenstedtTullinge SK40:07+22:4217:21
Emilia BergmanTullinge SKej godkänd
Maja FalkSundbybergs IKej start

H12

2 360 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas ErlandssonOK Södertörn14:446:14
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK14:49+0:056:16
3Jonatan AndersonJärfälla OK15:04+0:206:23
4Anton JonssonOK Tyr15:53+1:096:43
5Erik LundquistOK Ravinen15:55+1:116:44
6Hannes LindqvistIFK Enskede16:01+1:176:47
7Erik NorinSöders-Tyresö16:47+2:037:06
8Gustav LübckeOK Ravinen17:28+2:447:24
9Erik NederheimTäby OK17:33+2:497:26
10Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK17:54+3:107:35
11Svante SandvikAttunda OK17:57+3:137:36
12Filip HatlenTullinge SK18:08+3:247:41
13Marcus GrunderJärfälla OK18:29+3:457:49
14Arvid MyrbergerTullinge SK18:31+3:477:50
15Hugo JaremalmTäby OK20:15+5:318:34
16Rasmus ÖbergOK Hällen20:20+5:368:36
17Axel BalckTäby OK20:43+5:598:46
18Edvin WollbrandOK Ravinen20:45+6:018:47
19Ludvig HagwallJärla Orientering20:51+6:078:50
20Olle SandbergOK Älvsjö-Örby22:08+7:249:22
21Linus NileviHaninge SOK22:46+8:029:38
22Elmin HovmöllerSöders-Tyresö22:55+8:119:42
23Malte BellanderGustavsbergs OK23:14+8:309:50
24Axel TrofastTullinge SK23:45+9:0110:03
25Linus SkattOK Södertörn23:54+9:1010:07
26Felix DavidssonSöders-Tyresö24:25+9:4110:20
27Elias BladhTullinge SK26:10+11:2611:05
28Ruben HårdSkogsluffarnas OK26:21+11:3711:09
29Fabian TörnqvistOK Ravinen26:45+12:0111:20
30Gustav StorellHaninge SOK26:56+12:1211:24
31Anton HedströmSöders-Tyresö27:15+12:3111:32
32Sebastian LindblomGustavsbergs OK27:44+13:0011:45
33Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK28:11+13:2711:56
34Hampus SundbergJärfälla OK30:42+15:5813:00
35Sandro PruthSkogsluffarnas OK31:56+17:1213:31
36Johannes NorrbyOK Södertörn32:29+17:4513:45
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OKej start
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OKej start
Hampus GlanshedHaninge SOKej start

D12 Kort

2 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina TorbiörnssonJärla Orientering17:117:42
2Marika MäkeläHaninge SOK25:12+8:0111:18
3Klara SkunckeTäby OK28:28+11:1712:45

H12 Kort

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron HöglundTullinge SK22:0010:19

D10

2 130 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja ThimbergSöders-Tyresö15:327:17
2Miriam GustafssonTrosabygdens OK15:40+0:087:21
3Märta AhlquistJärla Orientering15:50+0:187:26
4Nellie BolinTullinge SK16:21+0:497:40
5Julia EkOK Ravinen16:37+1:057:48
6Fanny BergmanTullinge SK17:52+2:208:23
7Ella MatthewsTullinge SK17:57+2:258:25
8Anna FranklingIFK Lidingö SOK18:25+2:538:38
9Sara StrömqvistAttunda OK20:20+4:489:32
10Thea GeliusSnättringe SK20:29+4:579:36
11Viola HolmströmOK Ravinen20:39+5:079:41
12Elsa TunbladMälarö SOK21:08+5:369:55
13Linnea SandTullinge SK21:39+6:0710:09
14Clara WerdinOK Älvsjö-Örby22:05+6:3310:22
15Wilma JonssonOK Tyr22:31+6:5910:34
16Linda StrömqvistAttunda OK22:39+7:0710:38
17Elin TheanderHaninge SOK25:55+10:2312:10
18Greta SandvikAttunda OK26:11+10:3912:17
19Milla KlassonOK Ravinen28:13+12:4113:14
20Hilda TrofastTullinge SK29:14+13:4213:43
Freya TrynerYorkshire Junior Squadej start
Irma WidehagSundbybergs IKej start

H10

2 230 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:015:23
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK12:31+0:305:36
3Oscar LundquistOK Ravinen14:17+2:166:24
4Vidar PihloOK Ravinen14:38+2:376:33
5Teodor JonssonSkarpnäcks OL14:45+2:446:36
6Noel HellbergSundbybergs IK15:12+3:116:48
7Ted LagerströmAttunda OK15:40+3:397:01
8Ture LindskogOK Ravinen16:44+4:437:30
9Olof HagwallJärla Orientering17:08+5:077:40
10Simon AndersonJärfälla OK17:22+5:217:47
11Egon WistedtSundbybergs IK17:40+5:397:55
12Caio PruthSkogsluffarnas OK18:55+6:548:28
13Botvid SimonssonSundbybergs IK19:15+7:148:37
14Axel FröstadiusSundbybergs IK19:23+7:228:41
15Erik BalckTäby OK20:55+8:549:22
16Gustav NyströmOK Ravinen21:02+9:019:25
16Lucas De BoussardIFK Enskede21:02+9:019:25
18Arvid RundströmOK Ravinen21:38+9:379:42
19Alvin NordinOK Älvsjö-Örby23:37+11:3610:35
20Gabriel CarlqvistSnättringe SK24:41+12:4011:04
21Samuel SylvanTullinge SK26:12+14:1111:44
Janne SynnermarkSkogsluffarnas OKej start

H35

4 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel EleniusCentrum OK51:4110:55
2Martin AhlströmIFK Enskede1:00:08+8:2712:42
3Per-Ove MelinderTullinge SK1:04:52+13:1113:42
Jonas LindholmCentrum OKej godkänd

D40

3 790 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JonssonOK Tyr39:3410:26
2Karolina HellbergSundbybergs IK41:14+1:4010:52
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK42:20+2:4611:10
4Annika LundströmSundbybergs IK42:32+2:5811:13
5Lena ÖhmanCentrum OK49:42+10:0813:06
6Anna  Lundquist OK Ravinen53:16+13:4214:03
7Lena NileviHaninge SOK58:14+18:4015:21
8Tina Näsman LandhSundbybergs IK59:54+20:2015:48
9Elin AhlströmIFK Enskede1:05:43+26:0917:20
10Stina BorängSnättringe SK1:12:47+33:1319:12
11Josefin LindqvistIFK Enskede1:13:09+33:3519:18
12Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:34:22+54:4824:53
Carina HallendalIFK Enskedeej godkänd
Lena NilssonAttunda OKej godkänd
Liv SperlingHaninge SOKej start
Petra NicanderJärla Orienteringej start

H40

4 370 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WallstenTullinge SK38:408:50
2Mats FröbergOK Linné38:58+0:188:55
3Jacob BolinTullinge SK39:33+0:539:03
4Pete TrynerYorkshire Junior Squad43:42+5:0210:00
5Per ÖbergOK Hällen44:48+6:0810:15
6Eric JaremalmTäby OK45:55+7:1510:30
7Christian RotvikerCentrum OK47:06+8:2610:46
8Mikael JanssonIFK Lidingö SOK49:45+11:0511:23
9Henrik SjögrenHaninge SOK50:35+11:5511:34
10Ove HedlundIFK Enskede52:13+13:3311:56
11Stefan HellbergSundbybergs IK52:54+14:1412:06
12Hugo FlordalSnättringe SK53:02+14:2212:08
13Mikael NyströmOK Ravinen54:11+15:3112:23
14Niklas HallHaninge SOK54:31+15:5112:28
15Daniel RejmentOK Linné57:43+19:0313:12
16Magnus LennartssonJärfälla OK1:09:10+30:3015:49
17Mikael WallnäsSundbybergs IK1:20:28+41:4818:24
18Magnus LindblomGustavsbergs OK1:22:14+43:3418:49
19Henrik BladhTullinge SK1:27:37+48:5720:02
20Björn LundquistOK Ravinen1:28:24+49:4420:13
21Lars NicanderJärla Orientering1:35:44+57:0421:54
Mårten ThalénSundbybergs IKej godkänd
Henrik TrofastTullinge SKej godkänd
Magnus ElwinIFK Enskedeej godkänd
Per MårtenssonOK Ravinenej start
Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OKej start
Per WistedtSundbybergs IKej start

D45

3 220 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna StrandAttunda OK35:3611:03
2Charlotta GibergHellas Orientering36:02+0:2611:11
3Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF37:14+1:3811:33
4Camilla EngelOK Ravinen39:00+3:2412:06
5Tina JunegardTullinge SK39:26+3:5012:14
6Sussie TistadIFK Lidingö SOK43:45+8:0913:35
7Kerstin ImarkTullinge SK46:24+10:4814:24
8Ann RollerJärfälla OK47:43+12:0714:49
9Nina IversAttunda OK48:40+13:0415:06
10Teija LeppinenIFK Lidingö SOK49:32+13:5615:22
11Andrea SilierJärfälla OK57:54+22:1817:58
12Therese HolmströmOK Ravinen59:53+24:1718:35
13Maria EdvardssonJärfälla OK59:57+24:2118:37
14Pauline TrynerYorkshire Junior Squad1:04:05+28:2919:54
15Lisa LeicktTullinge SK1:04:42+29:0620:05
16Johanna  AnderssonNynäshamns OK1:05:17+29:4120:16
17Lisa TörnqvistOK Ravinen1:05:18+29:4220:16
18Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:07:58+32:2221:06
19Natasha ConwayYorkshire Junior Squad1:08:14+32:3821:11
20Amanda CrawshawYorkshire Junior Squad1:15:23+39:4723:24
21Sara HektorJärla Orientering1:18:15+42:3924:18
Malin AlbinssonIFK Enskedeej godkänd
Lena BrobergSnättringe SKej godkänd
Karin TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

4 240 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SoneAttunda OK39:109:14
2Stefan Svensson GeliusSnättringe SK39:15+0:059:15
3Nils EdvardssonJärfälla OK41:06+1:569:41
4Henric BrohedeOK Tyr41:13+2:039:43
5Per NilssonJärfälla OK41:28+2:189:46
6Calle BohmanHellas Orientering41:47+2:379:51
7Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF42:35+3:2510:02
8Patric De BoussardIFK Enskede43:16+4:0610:12
9Pär LiljaIFK Lidingö SOK45:11+6:0110:39
10Ola CarlénBromma-Vällingby SOK45:28+6:1810:43
11Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby45:42+6:3210:46
12Stefan BergOK Ravinen47:13+8:0311:08
13Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:19+8:0911:09
14Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK48:06+8:5611:20
15Patrik LeicktTullinge SK48:11+9:0111:21
16Peter HaglundHaninge SOK49:35+10:2511:41
17Henrik NordSnättringe SK50:25+11:1511:53
18Håkan MelinMälarö SOK51:24+12:1412:07
19Peter AlbinssonIFK Enskede52:02+12:5212:16
20Lars LindbomMälarö SOK52:07+12:5712:17
21Mats SandinHaninge SOK53:33+14:2312:37
22Neil ConwayYorkshire Junior Squad54:13+15:0312:47
23Johan WestringJärfälla OK54:25+15:1512:50
24Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK56:58+17:4813:26
25Andreas GrunderJärfälla OK1:00:43+21:3314:19
26Henrik MorastHaninge SOK1:01:05+21:5514:24
27Per DambergIFK Lidingö SOK1:01:20+22:1014:27
28Johan LidmarSnättringe SK1:01:29+22:1914:30
29Ulrik IversAttunda OK1:01:31+22:2114:30
30Mattias ÖstholmNynäshamns OK1:05:03+25:5315:20
31Mats FranssonSnättringe SK1:06:25+27:1515:39
32Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:09:07+29:5716:18
33Mark ÅkessonJärfälla OK1:11:15+32:0516:48
34Håkan SvenssonI 19 IF1:11:21+32:1116:49
35Jonas HellströmAttunda OK1:13:01+33:5117:13
36Fredric HöglindIFK Enskede1:20:17+41:0718:56
37Tomas EklundSkogsluffarnas OK2:04:21+1:25:1129:19
Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Mattias HolmbergCentrum OKej godkänd
Andreas HerneOK Ravinenej godkänd
Julian PietersYorkshire Junior Squadej godkänd
Mikael NybergHellas Orienteringej start

D50

3 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK34:3710:45
2Anna-Lena LängheimTullinge SK36:51+2:1411:26
3Monica HatlenTullinge SK38:40+4:0312:00
4Madeleine LimparAttunda OK42:54+8:1713:19
5Ann GranqvistOK Ravinen50:35+15:5815:42
6Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK52:45+18:0816:22
7Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK52:59+18:2216:27
8Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK55:18+20:4117:10
9Katarina RingelsOK Klemmingen1:00:48+26:1118:52
10Kristina KlangHaninge SOK1:10:18+35:4121:49
11Cecilia WestströmSundbybergs IK1:12:18+37:4122:27
12Anna PernebyTullinge SK1:12:56+38:1922:39
13Åsa LindhSundbybergs IK1:29:55+55:1827:55
Liselott KihlSundbybergs IKej godkänd
Susanne BovalliusJärfälla OKej godkänd
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OKej start
Johanna SundströmJärla Orienteringej start
Mia LiljaIFK Lidingö SOKej start

H50

3 600 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars KarlssonValbo AIF36:2910:08
2Hans SundqvistTullinge SK38:23+1:5410:39
3Joakim PerssonHaninge SOK39:00+2:3110:50
4Ola BovalliusJärfälla OK39:01+2:3210:50
5Jan-Olof BogrenSundbybergs IK40:19+3:5011:11
6Per WollbrandOK Ravinen40:34+4:0511:16
7Göran LängheimTullinge SK41:03+4:3411:24
8Lars KlassonOK Ravinen41:08+4:3911:25
9Magnus RajanIFK Lidingö SOK41:25+4:5611:30
10Per KallhaugeSnättringe SK41:56+5:2711:38
11Thomas JanssonOK Roslagen44:27+7:5812:20
12Anders BjörklundIFK Enskede45:56+9:2712:45
13Per WolgastSnättringe SK45:58+9:2912:46
14Göran JonssonSundbybergs IK46:53+10:2413:01
15Mats KarlssonTullinge SK47:36+11:0713:13
16Lennart SwahnSundbybergs IK48:25+11:5613:26
17Bengt SvenssonSundbybergs IK48:26+11:5713:27
18Mats CarlssonSundbybergs IK50:18+13:4913:58
19Fredrik MorastHaninge SOK52:15+15:4614:30
20Jan KihlSundbybergs IK52:50+16:2114:40
21Michael GranqvistOK Ravinen52:53+16:2414:41
22Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK53:39+17:1014:54
23Jonatan LindellGustavsbergs OK54:28+17:5915:07
24Johan BalckTäby OK1:02:10+25:4117:16
25Per EknerSnättringe SK1:08:07+31:3818:55
26Mats NordTumba-Mälarhöjden OK1:08:37+32:0819:03
27Anders HolmqvistSnättringe SK1:10:20+33:5119:32
28Jan LindhSundbybergs IK1:20:56+44:2722:28
29Magnus HektorJärla Orientering1:22:01+45:3222:46
30Eric HuijsersHammarby IF OF1:23:05+46:3623:04
31Anders ÖnerudOK Ravinen1:24:59+48:3023:36
Oskar NederheimTäby OKej godkänd
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Thomas CallebergSnättringe SKej godkänd
Frank SteinerJärfälla OKej godkänd
Ove RinnbäckOK Ravinenej godkänd
Per KretzOK Ravinenej start
Tomas HultqvistTullinge SKej start
Niclas LidströmFrösö IFej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start

D55

3 210 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK38:5512:07
2Maria BrattTullinge SK40:54+1:5912:44
3Marita AxelssonOK Ravinen43:02+4:0713:24
4Barbro LönnkvistTullinge SK46:24+7:2914:27
5Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK52:37+13:4216:23
6Kerstin OhlssonHaninge SOK54:24+15:2916:56
7Susanne PerssonÄrla IF54:43+15:4817:02
8Eva MolénSkarpnäcks OL57:25+18:3017:53
9Mia HillerhagIFK Lidingö SOK59:02+20:0718:23
10Jacky DakinYorkshire Junior Squad1:11:36+32:4122:18
11Christina BergströmSödertälje-Nykvarn OF1:12:07+33:1222:27
12Eva WareniusAvesta OK1:21:20+42:2525:20
13Ing-Mari EskilssonHaninge SOK1:21:33+42:3825:24
14Christel NilssonHaninge SOK1:26:32+47:3726:57
Madelene BjernulfSundbybergs IKej start

H55

3 560 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard ImarkTullinge SK34:429:44
2Bengt HaglundLeksands OK38:32+3:5010:49
3Lars GreilertHaninge SOK41:24+6:4211:37
4Janne NilssonCentrum OK43:58+9:1612:21
5Carl-Johan ThorellOK Ravinen44:33+9:5112:30
6Jan DahlbergHaninge SOK49:49+15:0713:59
7Ulf BurmanGustavsbergs OK55:47+21:0515:40
8Roger ThetfordThames Valley Orienteering Club1:05:05+30:2318:16
9Anders WinaldHellas Orientering1:12:26+37:4420:20
Matts AnderssonOK Ravinenej godkänd
Johnny JunegardTullinge SKej godkänd
Per LjungStockholms OKej godkänd
Göran HanssonTäby OKej godkänd
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Rolf KarlssonJärla Orienteringej start
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej start

D60

2 720 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF34:1812:36
2Lena JanssonJärla Orientering37:38+3:2013:50
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK37:46+3:2813:53
4Lotta ValentinGustavsbergs OK41:50+7:3215:22
5Karin GillbergCentrum OK41:55+7:3715:24
6Ulla WesterlundTäby OK43:24+9:0615:57
7Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF44:11+9:5316:14
8Riggan FrändénJärla Orientering49:56+15:3818:21
9Margareta WadinOK Älvsjö-Örby51:43+17:2519:00
10Maria KärrströmTullinge SK54:17+19:5919:57
Pia-Lena PutkonenTullinge SKej godkänd
Gunilla SchönningJärfälla OKej godkänd

H60

3 490 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LönnkvistTullinge SK31:158:57
2Göran NilssonSnättringe SK34:12+2:579:47
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK34:27+3:129:52
4Roland WareniusAvesta OK34:57+3:4210:00
5Dan KlangHaninge SOK37:21+6:0610:42
6Anders GezeliusOK Ravinen37:53+6:3810:51
7Eddie BjärrenholtRånäs OK38:08+6:5310:55
8Jan  EskilssonHaninge SOK38:14+6:5910:57
9Per Ove WallénTäby OK38:49+7:3411:07
10Thomas WesterGustavsbergs OK38:51+7:3611:07
11Göran DoyleSundbybergs IK39:39+8:2411:21
12Eidar LindgrenOK Ravinen40:18+9:0311:32
13Bengt KärrströmTullinge SK40:33+9:1811:37
14Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK45:25+14:1013:00
15Jan GottfridssonNorbergs OK48:12+16:5713:48
16Göran ReinholdssonJärfälla OK48:31+17:1613:54
17Hans-Erik PerssonSundbybergs IK48:51+17:3613:59
18Roland JanssonOK Linné50:12+18:5714:23
19Lars MongårdSkogsluffarnas OK51:57+20:4214:53
20Torbjörn TrondsetNynäshamns OK52:15+21:0014:58
21Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF53:01+21:4615:11
22Tommy WendtHellas Orientering55:42+24:2715:57
23Kenneth PetterssonJärfälla OK1:04:41+33:2618:32
24Harald BauerIFK Lidingö SOK1:10:26+39:1120:10
25Lars-Olof LarssonTäby OK1:14:51+43:3621:26
Lars SegerqvistSkarpnäcks OLej godkänd
Kurt MaxéSundbybergs IKej godkänd
Peter AxelssonOK Ravinenej godkänd
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

2 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL32:2311:54
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK42:08+9:4515:29
3Helena KorhonenHaninge SOK48:33+16:1017:50
4Anne LundmarkJärfälla OK52:50+20:2719:25
5Aila HalttunenHaninge SOK53:38+21:1519:43
6Ingrid GraneliHaninge SOK54:51+22:2820:09
Anna BlomgrenTullinge SKej godkänd

H65

3 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖhlundGustavsbergs OK41:0713:05
2Anders LarssonSkarpnäcks OL44:11+3:0414:04
3Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK47:10+6:0315:01
4Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK49:29+8:2215:45
5Matz LarssonGustavsbergs OK56:45+15:3818:04
6Bo WinanderJärfälla OK1:00:11+19:0419:10
7Tommy PetersonHelsingborgs SOK1:04:44+23:3720:36
8Jörgen WidlundNynäshamns OK1:16:19+35:1224:18
Ingemar LarssonTullinge SKej start

D70

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria EhnTullinge SK38:5216:11
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK52:17+13:2521:47
3Inger JanssonNynäshamns OK58:08+19:1624:13
4Viviann AnderssonSnättringe SK1:15:22+36:3031:24

H70

3 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar EhnTullinge SK41:4913:01
2Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF42:59+1:1013:23
3Leif MagnussonSkogsluffarnas OK46:02+4:1314:20
4Rolf ÖhrnNynäshamns OK48:31+6:4215:06
5Börje LenasSkogsluffarnas OK48:53+7:0415:13
6Rune RådeströmSnättringe SK51:12+9:2315:57
7Leif CarlssonSkarpnäcks OL1:05:40+23:5120:27
8Claes AnderssonSnättringe SK1:18:20+36:3124:24
9Ebbe AdolfssonSundbybergs IK1:20:49+39:0025:10
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Bror FureskogAlfta-Ösa OKej godkänd
Gunnar BramstenSundbybergs IKej godkänd
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D75

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK33:1315:49
2Berit LindungerHaninge SOK42:55+9:4220:26
3Britt ErikssonHammarby IF OF45:47+12:3421:48
4Gunvor GranathNynäshamns OK45:58+12:4521:53
5Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby47:22+14:0922:33

H75

3 210 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK50:3615:45
2Bo HedlundIFK Enskede58:33+7:5718:14
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:08:58+18:2221:29
4Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:10:49+20:1322:03
5Stig LindskogVisborgs OK1:16:24+25:4823:48
6Göran HaglundHaninge SOK1:22:30+31:5425:42
7Leif HermundstadSnättringe SK1:23:02+32:2625:52
8Hugo IsgrenIFK Enskede1:39:41+49:0531:03
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd

D80

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering55:2626:23
2Sonja SundellSundbybergs IK57:35+2:0927:25

H80

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK47:5419:57
2Lars LöthmanJärfälla OK56:24+8:3023:30
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Leif JehanderBromma-Vällingby SOKej start

Inskolning

2 230 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Isak AndersonJärfälla OKfullföljt
VIdar AxelssonKlubblösfullföljt
Victor HallendalIFK Enskedefullföljt
Noel HedmanSnättringe SKfullföljt
Ester HöglindKlubblösfullföljt
Julia JanssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Max JunlenOK Ravinenfullföljt
Charlie KvarzellKlubblösfullföljt
Jonas NicanderJärla Orienteringfullföljt
Per NicanderJärla Orienteringfullföljt
Robin NileviHaninge SOKfullföljt
Nea Raulkianen-ÅbergKiFfullföljt
Herman SundbergSöders SOLfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Emil ThimbergSöders-Tyresöfullföljt
Nora TunbladMälarö SOKfullföljt
Emil ÖbergOK Hällenfullföljt
Lukas ÖbergOK Hällenfullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKej start

U1

2 240 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HellbergSundbybergs IK21:599:48
2Saga HellbergSundbybergs IK22:04+0:059:51
3Edwin SzurgotOK Ravinen22:39+0:4010:06
4Henry DecknerSkarpnäcks OL23:20+1:2110:24
5Liam De BoussardIFK Enskede24:15+2:1610:49
6Joel BertilssonJärla Orientering24:34+2:3510:58
7Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK24:40+2:4111:00
8Hedda TunbladMälarö SOK26:10+4:1111:40
9Alice PietersYorkshire Junior Squad26:25+4:2611:47
10Wilhelmina WretlingKlubblös28:01+6:0212:30
11Lovisa NederheimTäby OK28:05+6:0612:32
12Idun JähkelPiteå IF30:59+9:0013:49
13Jacob EdgrenKlubblös31:31+9:3214:04
14Tilde JanssonIFK Lidingö SOK31:46+9:4714:10
15Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF32:54+10:5514:41
15Mia LagerströmAttunda OK32:54+10:5514:41
17Erika JanssonSödertälje-Nykvarn OF33:37+11:3815:00
18Charlie LennartssonJärfälla OK33:54+11:5515:08
19Simon AhlströmIFK Enskede34:11+12:1215:15
20Felix AhlströmIFK Enskede34:23+12:2415:20
21Ingrid CarlenarsonKlublös34:58+12:5915:36
22Simon EdgrenKlubblös35:21+13:2215:46
23Isak GawellLidingö SOK39:45+17:4617:44
24Simon CarlqvistSnättringe SK44:31+22:3219:52
25Inez HellbergOK Södertörn57:37+35:3825:43
Sara HellströmAttunda OKej start
Noah JaremalmTäby OKej start
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

U2

2 380 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby18:137:39
2Theo NylundOK Ravinen20:09+1:568:27
3Frida EkOK Ravinen21:37+3:249:04
4Eskil MyrbergerTullinge SK22:10+3:579:18
5Elin StorellHaninge SOK22:53+4:409:36
6Henrik HaglundHaninge SOK23:23+5:109:49
7Hugo NyströmOK Ravinen23:54+5:4110:02
8Nora AhlströmIFK Enskede24:45+6:3210:23
9Hilda HågstrandOK Ravinen25:04+6:5110:31
10Lova JonssonSkarpnäcks OL25:49+7:3610:50
11Dagny IkoTäby OK25:59+7:4610:55
12Leo JunlenOK Ravinen26:18+8:0511:03
13Truls MansénSkarpnäcks OL27:58+9:4511:45
14Sofia NyströmÄlvsjö Örby OK28:04+9:5111:47
15Frida EkbladOK Ravinen29:15+11:0212:17
16Stina NygrenTullinge SK33:02+14:4913:52
17Alve WistedtSundbybergs IK36:58+18:4515:31
18Pontus AasaTullinge SK41:15+23:0217:19
19Ella SigstedtOK Ravinen41:49+23:3617:34
20Marius HovmöllerSöders-Tyresö41:57+23:4417:37
21Agnes LübckeOK Ravinen44:07+25:5418:32
22Telma PruthSkogsluffarnas OK45:40+27:2719:11
23Emmy TheanderHaninge SOK55:56+37:4323:30
Hugo AbelSnättringe SKej start

Öppen motion 1

2 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob CarlénÄlvsjö Örby OK17:107:54
2Marina CarlenOK Älvsjö-Örby17:14+0:047:56
3Emil NorlinIFK Enskede20:43+3:339:32
4Karin NilssonKlubblös21:06+3:569:43
5Alva GawellLidingö SOK23:54+6:4411:00
6Tuva HedlundIFK Enskede24:15+7:0511:10
7Tore WenellOK Ravinen24:36+7:2611:20
8Linnéa SvidénKlubblös29:49+12:3913:44

Öppen motion 3

2 540 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas BrånnKlubblös25:5510:12
2Malena CarlqvistSnättringe SK29:01+3:0611:25
3Signe HillerhagIFK Lidingö SOK29:06+3:1111:27
4Åsa SkunckeTäby OK30:58+5:0312:11
5Agneta FranzénSnättringe SK32:28+6:3312:46
6Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK32:36+6:4112:50
7Elisabeth LindstedtOK Ravinen33:49+7:5413:18
8Åsa HanssonTullinge SK35:05+9:1013:48
9Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL35:17+9:2213:53
10Jörgen HillerhagIFK Lidingö SOK35:28+9:3313:57
11Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK35:33+9:3813:59
12Jennifer ThorsénSkogsluffarnas OK35:37+9:4214:01
13Lisa SundbergTullinge SK35:56+10:0114:08
14Margit MelinHaninge SOK36:58+11:0314:33
15Anna FurebyKlubblös38:17+12:2215:04
16Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK41:53+15:5816:29
17Sonja PernebyTullinge SK42:32+16:3716:44
18Margaretha NylundOK Södertörn42:51+16:5616:52
19Karin ThunbladMälarö SOK43:08+17:1316:58
20Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL43:49+17:5417:15
21Charlotta DambergIFK Lidingö SOK44:53+18:5817:40
22Linda BergmanTullinge SK47:02+21:0718:31
23Ingela GadeforsHaninge SOK49:13+23:1819:22
24Olle ÖbergSkogsluffarnas OK53:27+27:3221:02
25Klara StrindSödertälje-Nykvarn OF53:38+27:4321:06
26My LennartssonJärfälla OK57:23+31:2822:35
27Stina SpellingHaninge SOK1:13:07+47:1228:47
Carin BauerIFK Lidingö SOKej godkänd
Anna WenellKlubblösej godkänd
Jesse ThomasFO 78ej godkänd

Öppen motion 5

3 460 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf PeterssonKlubblös33:009:32
2Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK34:27+1:279:57
3Henrik AndersonJärfälla OK36:48+3:4810:38
4Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL37:47+4:4710:55
5Torbjörn BergmanSnättringe SK42:31+9:3112:17
6Linus HjerpeKlubblös42:57+9:5712:24
7Robert HagströmEskilstuna OL44:05+11:0512:44
8Thomas SundbergTullinge SK44:41+11:4112:54
9Jessica KarlsenJärfälla OK44:46+11:4612:56
10Henrik DufbergTullinge SK45:55+12:5513:16
11Per StålhammarTullinge SK47:16+14:1613:39
12Ingela OscarssonKlubblös47:20+14:2013:40
13Carl-Johan KrookSöders SOL47:21+14:2113:41
14Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF49:09+16:0914:12
15Cecilia KarlsenJärfälla OK49:10+16:1014:12
16Helena FalkTäby OK49:22+16:2214:16
17Robert JanssonSödertälje-Nykvarn OF50:07+17:0714:29
18Katja KinnunenTäby OK51:20+18:2014:50
19Håkan FalkOK Ravinen52:13+19:1315:05
20Karin AbelSnättringe SK52:52+19:5215:16
21Thomas WidehagSundbybergs IK52:55+19:5515:17
22Sissel WidehagSundbybergs IK54:00+21:0015:36
23Erik SylvanTullinge SK54:05+21:0515:37
24Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF54:23+21:2315:43
25Pontus BylundKlubblös54:58+21:5815:53
26Eva HagwallJärla Orientering56:17+23:1716:16
27Martin NilssonKlubblös58:19+25:1916:51
28Per FranklingIFK Lidingö SOK58:34+25:3416:55
29Ann LeesmentMälarö SOK59:04+26:0417:04
30Kajsa GradinAttunda OK59:15+26:1517:07
31Per-Håkan AnderssonIFK Lidingö SOK59:32+26:3217:12
32Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:00:30+27:3017:29
33Klas LangelsSkarpnäcks OL1:00:37+27:3717:31
34Miki JaremalmTäby OK1:01:10+28:1017:40
35Ewert EngstedtTullinge SK1:01:22+28:2217:44
36David TörnkvistTullinge SK1:02:25+29:2518:02
37Paulina HermanssonKlubblös1:03:07+30:0718:14
38Elin TörnqvistSnättringe SK1:03:11+30:1118:15
39Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK1:03:21+30:2118:18
40Gunnar LindholmKlubblös1:04:21+31:2118:35
41Helen InfeldtKlubblös1:04:30+31:3018:38
42Susanna GraucobKlubblös1:04:37+31:3718:40
43Charlotte PruthSkogsluffarnas OK1:04:52+31:5218:44
44Ingemar TedhamreSnättringe SK1:04:54+31:5418:45
45Helene LindelavOK Roslagen1:05:18+32:1818:52
46Anna WolgastSnättringe SK1:06:58+33:5819:21
47Bo LandarvKlubblös1:09:12+36:1220:00
48Anna GustafssonTrosabygdens OK1:12:51+39:5121:03
49Elisabeth StålhammarTullinge SK1:13:29+40:2921:14
50Lovisa HöglundTullinge SK1:14:21+41:2121:29
51Kerstin MorastHaninge SOK1:17:08+44:0822:17
52Sten TidermanTumba-Mälarhöjden OK1:21:40+48:4023:36
53Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:23:17+50:1724:04
54Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:24:32+51:3224:25
55Benny AlfordssonTullinge SK1:24:43+51:4324:29
56Malin SandbergOK Älvsjö-Örby1:32:55+59:5526:51
Anna-Clara WistedtSundbybergs IKej godkänd
Anki  LandarvKlubblösej godkänd
Emelie PietersYorkshire Junior Squadej godkänd
Anneli LidmarSnättringe SKej godkänd
Maria FranklingIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 7

3 260 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin HedmanIFK Lidingö SOK34:0210:26
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF37:53+3:5111:37
3Jan LavénGustavsbergs OK38:55+4:5311:56
4Mikael NordquistTäby OK39:32+5:3012:07
5Fredrik NylundOK Ravinen39:46+5:4412:11
6Erik CallebergSnättringe SK42:06+8:0412:54
7Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb42:41+8:3913:05
7Niklas CarlssonOK Ravinen42:41+8:3913:05
9Malin LindskogOK Ravinen43:12+9:1013:15
10Rickard OlssonKamrat och IF KIF43:36+9:3413:22
11Leif MattssonJärla Orientering44:01+9:5913:30
12Lena SundqvistTullinge SK44:39+10:3713:41
13Karin HofstedtTäby OK45:29+11:2713:57
14Håkan KarlssonMälarö SOK45:45+11:4314:02
15Peter BergmanTullinge SK45:59+11:5714:06
16Ylva FornanderVästerbergslagens OL46:33+12:3114:16
17Anette ÖnerudOK Ravinen47:01+12:5914:25
18Therese RosendahlÄrla IF47:23+13:2114:32
19Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK47:24+13:2214:32
20Tom SvenssonHammarby IF OF48:16+14:1414:48
21Erik EngstedtTullinge SK48:22+14:2014:50
22Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL50:44+16:4215:33
23Magnus HagfjärdSöders SOL51:18+17:1615:44
24Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK51:43+17:4115:51
25Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF52:03+18:0115:57
26Anna TedhamreSnättringe SK52:14+18:1216:01
27Åke LewanderSkarpnäcks OL52:16+18:1416:01
28Sara ÖbergOK Hällen53:02+19:0016:16
29Eva Hadmark- P.Tullinge SK53:24+19:2216:22
30Catarina CarlqvistSnättringe SK54:06+20:0416:35
31Sara AndersonJärfälla OK54:20+20:1816:40
32Mikael HallendalIFK Enskede55:00+20:5816:52
33Stefan FerdmanTullinge SK57:50+23:4817:44
34Daniel EkenstedtTullinge SK57:54+23:5217:45
35Mari HeijkenskjöldTullinge SK58:23+24:2117:54
36Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK58:31+24:2917:56
37Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby59:01+24:5918:06
38Stefan SundellJärla Orientering59:10+25:0818:08
39Gösta GutelandSnättringe SK59:47+25:4518:20
40Linda BernboKlubblös59:52+25:5018:21
41Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen1:00:38+26:3618:35
42Gittan GeliusSnättringe SK1:00:55+26:5318:41
43Anders KärrströmTullinge SK1:01:07+27:0518:44
44Jenny AasaTullinge SK1:02:28+28:2619:09
45Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:03:43+29:4119:32
46Ulf LundströmHaninge SOK1:04:35+30:3319:48
47Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:05:42+31:4020:09
48Elinor LangeOK Ravinen1:06:05+32:0320:16
49Pia BellanderGustavsbergs OK1:06:06+32:0420:16
50Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:12:04+38:0222:06
51Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:14:23+40:2122:49
52Daniel HelanderTullinge SK1:16:45+42:4323:32
53Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:17:49+43:4723:52
54Ylva NilssonSnättringe SK1:18:25+44:2324:03
55Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:18:33+44:3124:05
56Magnus StrömqvistAttunda OK1:21:01+46:5924:51
57Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:21:15+47:1324:55
58Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL1:21:28+47:2624:59
59Ulf EskilssonOK Södertörn1:26:07+52:0526:24
60Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:27:08+53:0626:43
61Åke AndreassonGustavsbergs OK1:27:31+53:2926:50
62Hans CarlheimAttunda OK1:29:21+55:1927:24
63Anna LindellGustavsbergs OK1:33:42+59:4028:44
64Ina WidegrenSkogsluffarnas OK2:08:57+1:34:5539:33
65Lars HeijkenskjöldTullinge SK2:27:39+1:53:3745:17
Ulrica AxelssonCentrum OKej godkänd
Carin RosénGustavsbergs OKej godkänd
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OKej godkänd
Anna EleniusCentrum OKej godkänd
Fredrik NyströmÄlvsjö Örby OKej godkänd
Ylva RudanderJärla Orienteringej godkänd
Mårten KällmanSöders-Tyresöej godkänd
Raphaëlle SuardGuyancourt Orientation 78ej godkänd
Mattias ÅbergKamrat och IF KIFej start

Öppen motion 8

4 540 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer SchönningJärfälla OK37:518:20
2Niklas SundqvistTullinge SK38:46+0:558:32
3Andreas AasaTullinge SK43:02+5:119:28
4Zdenek LiscinskyTullinge SK43:43+5:529:37
5Mårten SundhSundbybergs IK44:01+6:109:41
5Jonas LundbladTullinge SK44:01+6:109:41
7Anton GumeliusWaxholms OK48:59+11:0810:47
8Joachim LythTullinge SK50:12+12:2111:03
9Björn AxelssonTullinge SK51:16+13:2511:17
10Catherine TaylorOK Linné51:25+13:3411:19
11Claes AnderssonKlubblös52:04+14:1311:28
12Oskar BacklundÄrla IF52:09+14:1811:29
13Fanny DecknerSkarpnäcks OL52:44+14:5311:36
14Björn RosendahlÄrla IF52:58+15:0711:40
15Bengt HallJärla Orientering54:31+16:4012:00
16Louise MarkstedtOK Södertörn54:35+16:4412:01
17Håkan SandbergTullinge SK54:46+16:5512:03
18Sara LundbladTullinge SK54:50+16:5912:04
19Linus LauriTullinge SK54:56+17:0512:05
20Peter EnokssonOK Österåker55:37+17:4612:15
21Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna56:27+18:3612:26
22Mats BernSnättringe SK56:29+18:3812:26
23Elin LauriTullinge SK57:42+19:5112:42
24Alexander FrolovOK Södertörn58:00+20:0912:46
25Anders PlattJärla Orientering58:25+20:3412:52
26Per FranzénOK Södertörn59:33+21:4213:07
27Thomas WesterströmOK Ravinen59:43+21:5213:09
28Olof LethagenCentrum OK1:00:19+22:2813:17
29Martin AhlforsOK Skogshjortarna1:00:26+22:3513:18
30Niclas NilssonOK Österåker1:00:49+22:5813:23
31Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:01:28+23:3713:32
32Christian OlssonFrösö IF1:03:32+25:4113:59
33Fredrik OrmöSnättringe SK1:03:43+25:5214:02
34Erika LindholmCentrum OK1:03:51+26:0014:03
35Magnus EricsonJärla Orientering1:05:42+27:5114:28
36Magnus BacklundKlubblös1:06:04+28:1314:33
37Björn BängtssonCentrum OK1:06:38+28:4714:40
38Rickard AnderssonTullinge SK1:07:47+29:5614:55
39Erik EdgrenKlubblös1:08:06+30:1515:00
40Leif BertilssonJärla Orientering1:08:45+30:5415:08
41Jonny NilssonSnättringe SK1:08:49+30:5815:09
42Stefan JohanssonOK Vivill1:09:05+31:1415:12
43Gustaf EricsonJärla Orientering1:10:55+33:0415:37
44Bo NeidenströmFrölunda OL1:11:10+33:1915:40
45Anders BackKlubblös1:12:14+34:2315:54
46Håkan KallurOK Ravinen1:12:24+34:3315:56
47Peo KrookOK Älvsjö-Örby1:15:25+37:3416:36
48Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna1:18:09+40:1817:12
49Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:20:08+42:1717:39
50Stefan NorlinIFK Enskede1:20:15+42:2417:40
51Anethe MansénSkarpnäcks OL1:20:51+43:0017:48
52Lena RisbyOK Ravinen1:21:54+44:0318:02
53Börje PerssonOK Ravinen1:22:13+44:2218:06
54Michael AhlquistJärla Orientering1:23:15+45:2418:20
55Tove HammarbergJärfälla OK1:23:25+45:3418:22
56Erik DyreliusSnättringe SK1:23:44+45:5318:26
57Gustav EknerSnättringe SK1:23:56+46:0518:29
58Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:24:25+46:3418:35
59Björn RundströmOK Ravinen1:26:02+48:1118:57
60Ulrika Knagenhielm-KarlssonCentrum OK1:34:48+56:5720:52
61Anders RyrmanCentrum OK1:35:51+58:0021:06
62Anders NauHaninge SOK1:52:06+1:14:1524:41
63Ola AlteråKlubblös1:57:59+1:20:0825:59
64Cedric FaucheuxGO 782:23:21+1:45:3031:34
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd
Birger AndrenFredrikshof skid och OKej godkänd
Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Matilda AhlquistJärla Orienteringej godkänd
Mårten FrendeliusKamrat och IF KIFej godkänd
Anders AbelSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser