Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sundbybergs IK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sundbybergs IK
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: lördag 26 augusti 2017

D21

4 080 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK28:056:52
2Sara SjökvistJärla Orientering30:03+1:587:21
3Malin AnnegårdCentrum OK30:17+2:127:25
4Karin BoströmJärfälla OK31:25+3:207:42
5Rebecka LindbergOK Roslagen31:43+3:387:46
6Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK32:23+4:187:56
7Alice HugossonIFK Lidingö SOK32:28+4:237:57
8Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF34:01+5:568:20
9Lina LångStora Tuna OK34:22+6:178:25
10Maria Von SchmalenséeAttunda OK36:27+8:228:56
11Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF36:58+8:539:03
12Elisabeth AhlgrenLinköpings OK38:12+10:079:21
13Elin SundqvistTullinge SK38:23+10:189:24
14Linnea BörjarsCentrum OK38:31+10:269:26
15Lovisa LarssonOK Linné39:22+11:179:38
16Karin NordlundOK Linné43:22+15:1710:37
17Maria SchmiterlöwHjobygdens OK44:14+16:0910:50
18Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK47:35+19:3011:39
19Erica BlythAttunda OK51:54+23:4912:43
20Boel SundbergOK Södertörn53:03+24:5813:00
Isabelle SjöbergOK Österåkerej start
Stina AndreassonGustavsbergs OKej start

H21

4 710 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rassmus AnderssonOK Linné24:355:13
2Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF27:13+2:385:46
2David LingforsOK Linné27:13+2:385:46
4Jan TroengOK Linné27:43+3:085:53
5Josef NordlundOK Linné27:53+3:185:55
6Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK28:52+4:176:07
7Dan WesterJärla Orientering29:26+4:516:14
8Anders HedmanIFK Lidingö SOK29:58+5:236:21
9Magnus GlänneforsTullinge SK30:09+5:346:24
10Johan NäsmanTäby OK30:15+5:406:25
11Joel LännevallOK Roslagen31:15+6:406:38
12Markus AdolfssonTullinge SK31:16+6:416:38
13Martin LindskogOK Ravinen31:18+6:436:38
14Nick BarrableOK Ravinen31:30+6:556:41
15Oscar VångellÄrla IF32:16+7:416:51
15Christoffer SchönningJärfälla OK32:16+7:416:51
17Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF32:18+7:436:51
18Oskar GustafssonCentrum OK32:29+7:546:53
19Dmitriy YuryevOK Södertörn32:54+8:196:59
20Andrew QuinIFK Lidingö SOK33:24+8:497:05
21Robert JohanssonTäby OK33:51+9:167:11
22David BorgSödertälje-Nykvarn OF34:10+9:357:15
23Tomas AlbinssonOK Österåker34:18+9:437:16
24David HectorSnättringe SK35:00+10:257:25
25Antonio SeriniIFK Lidingö SOK35:01+10:267:26
26Tomas StenströmOK Linné35:45+11:107:35
27Lukas GustavssonLinköpings OK37:02+12:277:51
28Lasse ForsbergOK Ravinen37:19+12:447:55
29John HartleySöders-Tyresö37:34+12:597:58
30Svante PerssonSöderhamns OK38:57+14:228:16
31Anders GranbergOK Klemmingen39:55+15:208:28
32Aleksandr ManoilovJärfälla OK40:16+15:418:32
33Kent LundvallVallentuna-Össeby OL40:24+15:498:34
34Magnus KarlssonCentrum OK41:49+17:148:52
35Andreas NordforsStora Tuna OK42:54+18:199:06
36Jonas ÖhmanVäsby OK44:29+19:549:26
37Tobias AnderssonOK Österåker46:30+21:559:52
38Jan StridhSkogsluffarnas OK52:44+28:0911:11
39Otto BalckTäby OK54:30+29:5511:34
40Oliver HagmanOK Roslagen1:07:14+42:3914:16
Jesper IvarssonKamrat och IF KIFej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Martin KarlssonCentrum OKej start

D20

3 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JunegardTullinge SK33:378:30
2Louise AdamsYorkshire Junior Squad39:48+6:1110:04
3Ellen BromanOK Roslagen40:30+6:5310:15
4Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK41:18+7:4110:27

H20

4 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonOK Ravinen28:497:03
2Christopher WilestedtAttunda OK30:37+1:487:30
3Johan PerssonAttunda OK34:10+5:218:22
4Måns TistadIFK Lidingö SOK37:55+9:069:17
5Erik CallebergSnättringe SK42:22+13:3310:23
6Christian RedtzerAttunda OK1:05:33+36:4416:03

D18

3 950 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia RajanIFK Lidingö SOK35:178:55
2Frida HectorSnättringe SK35:51+0:349:04
3Moa WestbladOK Ravinen37:30+2:139:29
4Laura KingYorkshire Junior Squad37:39+2:229:31
5Linnea JohanssonTäby OK38:36+3:199:46
6Carolina JonsellTäby OK39:08+3:519:54
7Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK39:20+4:039:57
8Karin ModinBromma-Vällingby SOK39:44+4:2710:03
9Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK39:46+4:2910:04
10Josefine AnderssonTäby OK46:25+11:0811:45
11Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK55:07+19:5013:57
12Ellen SkunckeTäby OK55:22+20:0514:01
13Helen BowesYorkshire Junior Squad1:08:59+33:4217:27
14Megan HarrisonEPOC1:09:12+33:5517:31
Tilda BellanderGustavsbergs OKej godkänd

H18

4 080 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer TengrothSundbybergs IK24:115:55
2Alasdair PedleyYorkshire Junior Squad26:36+2:256:31
3Johan CallebergSnättringe SK26:58+2:476:36
4Hannes SvahnOK Ravinen27:55+3:446:50
5Benjamin LangerakJärfälla OK30:09+5:587:23
6Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK30:58+6:477:35
7Hugo LindbärgOK Södertörn31:54+7:437:49
8Tobias AbrahamssonSundbybergs IK33:19+9:088:09
9Oskar EngesAttunda OK35:14+11:038:38
10Martin SkärlénHaninge SOK40:20+16:099:53
11Gustav NirvinHaninge SOK40:45+16:349:59
12James HowlettYorkshire Junior Squad47:20+23:0911:36
13Lukas ArkängTullinge SK50:22+26:1112:20
14Ryan ElliotYorkshire Junior Squad50:36+26:2512:24
Rasmus KihlSundbybergs IKej godkänd
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Daniel RönnqvistOK Linnéej start
Ivar Lidström LauriSnättringe SKej start
Andreas MagnvallOK Södertörnej start

D16

3 540 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK28:388:05
2Matilda LindhSundbybergs IK29:19+0:418:16
3Kajsa BogrenSundbybergs IK29:56+1:188:27
4Sofia IversAttunda OK32:25+3:479:09
5Lotten SandénOK Södertörn34:41+6:039:47
6Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL35:59+7:2110:09
7Evie ConwayYorkshire Junior Squad36:16+7:3810:14
8Sara SundinWaxholms OK37:27+8:4910:34
9Klara BolinTullinge SK39:37+10:5911:11
10Frida ArnessonSkarpnäcks OL46:11+17:3313:02
11Anika Schwarze-ChintapatlaYorkshire Junior Squad47:16+18:3813:21
12Sarah PedleyYorkshire Junior Squad48:02+19:2413:34
13Vera RolfssonSkarpnäcks OL55:45+27:0715:44
14Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:02:34+33:5617:40
15Laura HarrisonEPOC1:06:02+37:2418:39
Tuva FalkSundbybergs IKej godkänd
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IKej start
Johanna PetterssonGustavsbergs OKej start

H16

3 810 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LidmarSnättringe SK24:066:19
2Erik Lidström LauriSnättringe SK31:01+6:558:08
3Max HoppeWaxholms OK34:00+9:548:55
4Olle KallurOK Ravinen35:04+10:589:12
5Anton SilierJärfälla OK36:55+12:499:41
6Manne HammarbergJärfälla OK37:39+13:339:52
7Oscar AnelandOK Ravinen38:25+14:1910:04
8Elias RöstinSöders-Tyresö38:52+14:4610:12
9Dom DakinYorkshire Junior Squad38:56+14:5010:13
10Martin RinnbäckOK Ravinen41:02+16:5610:46
11George Van DamYorkshire Junior Squad47:11+23:0512:23
12Matthew HallYorkshire Junior Squad48:54+24:4812:50
13Albin LindskogOK Ravinen49:44+25:3813:03
14Nils Forsberg RundströmIFK Enskede53:05+28:5913:55
15Oskar NilssonJärfälla OK58:19+34:1315:18
16Carl TiemerSundbybergs IK1:19:47+55:4120:56
Emil KarlssonVäsby OKej start

D16 Kort

3 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK50:4716:42

H16 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tiger LandénGustavsbergs OK45:5415:11

D14

3 020 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF25:318:26
2Fredrika NordquistTäby OK27:07+1:368:58
3Ida ÖsterbergGustavsbergs OK27:18+1:479:02
3Smilla MogensenOK Ravinen27:18+1:479:02
5Sigrid CarlssonSundbybergs IK28:56+3:259:34
6Maja HoppeWaxholms OK32:18+6:4710:41
7Tindra JonssonSkarpnäcks OL32:27+6:5610:44
8Hedda RöstinOK Ravinen33:05+7:3410:57
9Saga AnderssonTullinge SK34:16+8:4511:20
10Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK35:11+9:4011:39
11Emma PalmOK Roslagen36:56+11:2512:13
12Clea WallnäsSundbybergs IK38:10+12:3912:38
13Ida HänströmTäby OK38:45+13:1412:49
14Johanna AlmgrenOK Ravinen41:40+16:0913:47
15Lisa ThunellIFK Lidingö SOK42:34+17:0314:05
16Emilia NilssonGustavsbergs OK43:58+18:2714:33
17Emma AlmgrenOK Ravinen45:35+20:0415:05
18Alex ElliotYorkshire Junior Squad46:47+21:1615:29
19Lena PerssonTullinge SK51:19+25:4816:59
20Imogen PietersYorkshire Junior Squad52:12+26:4117:17
21Nora LundinSkogsluffarnas OK52:41+27:1017:26
22Miia RollerJärfälla OK56:41+31:1018:46
23Sanna RinnbäckOK Ravinen58:38+33:0719:24
24Alexandra CrawshawYorkshire Junior Squad1:02:55+37:2420:50
25Tilde JonssonOK Österåker1:10:29+44:5823:20
26Vendela RundströmOK Ravinen1:11:17+45:4623:36
27Emma Van DamYorkshire Junior Squad1:14:50+49:1924:46
28Emelie RökenTäby OK1:20:31+55:0026:39
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresöej godkänd
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej start
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Katja GustafssonTrosabygdens OKej start
Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OKej start

H14

3 040 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK22:337:25
2Edvin NilssonLånghundra IF23:04+0:317:35
3Eskil WidehagSundbybergs IK23:29+0:567:43
4Erik BovalliusJärfälla OK24:13+1:407:57
5Johan FochsenWaxholms OK26:01+3:288:33
6Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK26:45+4:128:47
7Elis IversAttunda OK28:22+5:499:19
8Elis Forsberg RundströmIFK Enskede30:55+8:2210:10
9Euan TrynerYorkshire Junior Squad31:25+8:5210:20
10Niklas ErlandssonOK Södertörn31:52+9:1910:28
11Hannes LindqvistIFK Enskede31:58+9:2510:30
12Axel FribergerJärla Orientering34:41+12:0811:24
13Teo StruckOK Ravinen34:49+12:1611:27
14Justus ArenanderSkarpnäcks OL35:08+12:3511:33
15Simon LundellOK Österåker35:53+13:2011:48
16Hugo LindskogOK Ravinen38:24+15:5112:37
17Sam CrawshawYorkshire Junior Squad38:26+15:5312:38
18Simon StridhSkogsluffarnas OK38:50+16:1712:46
19Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby39:15+16:4212:54
20Wilhelm NordqvistWaxholms OK39:22+16:4912:56
21Martin ErikssonVäsby OK39:36+17:0313:01
22David NäslundOK Roslagen39:41+17:0813:03
23Edvin ForsbergOK Ravinen45:28+22:5514:57
24Oliver EricssonTäby OK46:48+24:1515:23
25Anton MörkforsJärfälla OK47:26+24:5315:36
26Axel BalckTäby OK48:59+26:2616:06
27Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK56:16+33:4318:30
28Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:08:02+45:2922:22
29Mattis SandénOK Södertörn1:08:28+45:5522:31
Liam JohanssonIF Hagenej godkänd
Pontus AbrahamssonSundbybergs IKej start
Birger NormanSundbybergs IKej start
Gustaf HofstedtTäby OKej start
Joel ThalénSundbybergs IKej start
Filip LindqvistTäby OKej start

D14 Kort

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SundinWaxholms OK27:2010:53
Ebba HörlingSundbybergs IKej godkänd

H14 Kort

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Calle JohanssonOK Ravinen32:4912:58
2Felix ArkängTullinge SK44:56+12:0717:45
Alexander MagnvallOK Södertörnej godkänd

D12

2 530 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö24:049:30
2Alva Lidström LauriSnättringe SK26:42+2:3810:33
3Alice RökenTäby OK26:57+2:5310:39
4Lovisa LindqvistIFK Enskede28:47+4:4311:22
5Tuva HolmströmOK Ravinen30:01+5:5711:51
6Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK30:49+6:4512:10
7Agnes JohanssonIF Hagen33:44+9:4013:20
8Ingrid JohanssonSundbybergs IK35:17+11:1313:56
9Lovisa BergstenOK Södertörn36:04+12:0014:15
10Emma HenriquesOK Södertörn36:11+12:0714:18
11Sofie LindellGustavsbergs OK38:23+14:1915:10
12Wilda LundqvistMälarö SOK38:44+14:4015:18
13Alma BarkstedtTäby OK44:51+20:4717:43
14Sofia EkmanTäby OK57:16+33:1222:38
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Moa GlanshedHaninge SOKej start
Maja FalkSundbybergs IKej start
Stina YlipääMälarö SOKej start
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej start

H12

2 510 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes MogensenOK Ravinen16:346:36
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK17:43+1:097:03
3Erik LundquistOK Ravinen19:29+2:557:45
4Svante SandvikAttunda OK19:44+3:107:51
5Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF20:58+4:248:21
6Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK24:46+8:129:52
7Elmin HovmöllerSöders-Tyresö25:12+8:3810:02
8Edvin WollbrandOK Ravinen26:17+9:4310:28
9Jens FochsenWaxholms OK26:26+9:5210:31
10Malte AlbinssonOK Österåker26:43+10:0910:38
11Arvid MyrbergerTullinge SK27:22+10:4810:54
12Ture JohanssonSkogsluffarnas OK28:17+11:4311:16
13Linus ForsbergOK Ravinen29:26+12:5211:43
14Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK29:31+12:5711:45
15Sandro PruthSkogsluffarnas OK30:10+13:3612:01
16Ruben HårdSkogsluffarnas OK32:20+15:4612:52
17Jonathan NilssonGustavsbergs OK32:28+15:5412:56
18Carl NormanSundbybergs IK33:07+16:3313:11
19Elliot JonssonAttunda OK37:37+21:0314:59
20Malte BellanderGustavsbergs OK38:09+21:3515:11
21Folke KåbergOK Ravinen38:34+22:0015:21
22Anton HedströmSöders-Tyresö41:15+24:4116:26
23Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK41:21+24:4716:28
24Axel NordqvistWaxholms OK45:14+28:4018:01
25Ivar HägerSkogsluffarnas OK47:08+30:3418:46
26Love PalmgrenSkogsluffarnas OK48:53+32:1919:28
27Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK49:12+32:3819:36
Noa BerglundTäby OKej start
Erik NederheimTäby OKej start

D12 Kort

2 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara SkunckeTäby OK40:0618:33

H12 Kort

2 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel BjörklundAttunda OK28:5013:20
2Ebbot DahlbergSkogsluffarnas OK29:40+0:5013:44
3Elliot BryntseMälarö SOK30:46+1:5614:14

D10

2 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nellie BolinTullinge SK20:419:34
2Emelie HolmströmTäby OK20:45+0:049:36
3Saga BeinhoffGustavsbergs OK22:31+1:5010:25
4Greta SandvikAttunda OK22:56+2:1510:37
5Viola HolmströmOK Ravinen23:44+3:0310:59
6Julia HolmströmTäby OK24:46+4:0511:27
7Freya TrynerYorkshire Junior Squad25:24+4:4311:45
8Paulina AlzénGustavsbergs OK25:50+5:0911:57
9Alma HallstenTäby OK27:45+7:0412:50
10Elsa TunbladMälarö SOK29:59+9:1813:52
11Ella LindqvistTäby OK36:15+15:3416:46
12Ida RökenTäby OK1:01:39+40:5828:32
Irma WidehagSundbybergs IKej start
Miriam GustafssonTrosabygdens OKej start

H10

2 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ted LagerströmAttunda OK14:326:43
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK17:09+2:377:56
3Petter FochsenWaxholms OK18:40+4:088:38
4Egon WistedtSundbybergs IK19:24+4:528:58
5Gustav MyrbergerTullinge SK21:33+7:019:58
6Vidar PihloOK Ravinen21:49+7:1710:06
7Oscar LundquistOK Ravinen23:42+9:1010:58
8Gustav LindbergOK Roslagen25:02+10:3011:35
9Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK25:25+10:5311:46
10Petter LjungqvistTäby OK26:18+11:4612:10
11Botvid SimonssonSundbybergs IK27:02+12:3012:30
12Teodor JonssonSkarpnäcks OL27:19+12:4712:38
13Caio PruthSkogsluffarnas OK30:55+16:2314:18
14Arvid RundströmOK Ravinen31:27+16:5514:33
15Eskil MyrbergerTullinge SK33:29+18:5715:30
16Ture LindskogOK Ravinen34:06+19:3415:47
17Erik BalckTäby OK42:59+28:2719:53
18Mose GrafströmAttunda OK48:56+34:2422:39
Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Erik WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Junior YlipääMälarö SOKej start

D35

3 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefina NorinIFK Göteborg33:128:37
2Nina De BoussardIFK Enskede36:11+2:599:23
3Karin HedmanIFK Lidingö SOK40:26+7:1410:30
4Caroline WestbomOK Österåker46:30+13:1812:04
5Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK47:54+14:4212:26
6Sara JonassonCentrum OK50:11+16:5913:02
7Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:18:12+45:0020:18

D40

3 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katrin SöderbergTäby OK33:078:36
2Nina ThörnqvistSöders-Tyresö33:18+0:118:38
3Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö34:54+1:479:03
4Malin LindskogOK Ravinen35:04+1:579:06
5Maria Clevnert HenriquesOK Södertörn37:07+4:009:38
6Anna LundquistOK Ravinen43:06+9:5911:11
7Ulrika ForsbergOK Ravinen43:21+10:1411:15
8Josefin LindqvistIFK Enskede51:18+18:1113:19
9Marianne HenkeAttunda OK52:04+18:5713:31
10Michaela LundellOK Österåker52:51+19:4413:43
11Karolina AnderssonLänna IF1:01:21+28:1415:56
12Katja KinnunenTäby OK1:08:10+35:0317:42
13Åsa BergSigtuna OK1:14:33+41:2619:21
Eva HallstenTäby OKej godkänd

H40

4 230 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert SöderbergTäby OK29:256:57
2Ulf PerssonIFK Enskede30:00+0:357:05
3Jacob BolinTullinge SK31:20+1:557:24
4Pete TrynerYorkshire Junior Squad32:58+3:337:47
5Tomas HenrikssonAttunda OK33:04+3:397:49
6Ove OksvoldCentrum OK33:20+3:557:52
7Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK34:29+5:048:09
8Björn LundquistOK Ravinen35:28+6:038:23
9Henrik SjögrenHaninge SOK35:44+6:198:26
10Pål JanssonOK Roslagen38:03+8:388:59
11Eric JaremalmTäby OK38:27+9:029:05
12Jonas ErikssonLänna IF38:41+9:169:08
13Björn LjungqvistTäby OK39:32+10:079:20
14Johan HörnfeldtOK Ravinen39:36+10:119:21
15Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK39:38+10:139:22
16Niklas HallHaninge SOK43:18+13:5310:14
17Jonas SellingLänna IF43:43+14:1810:20
18Mikael ChristensenIFK Enskede43:59+14:3410:23
19Daniel RejmentOK Linné44:38+15:1310:33
20Fredrik NilssonLånghundra IF48:19+18:5411:25
21Magnus LindblomGustavsbergs OK48:29+19:0411:27
22Jon SundbergJärfälla OK50:24+20:5911:54
23Mats SandinHaninge SOK51:46+22:2112:14
24Chris PawleyCornwall OC1:05:40+36:1515:31
Joakim BacklundTäby OKej start

D45

3 260 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tina JunegardTullinge SK27:078:19
2Josefine NordströmOK Triangeln32:34+5:279:59
3Camilla GöstasSöders-Tyresö32:49+5:4210:03
4Karin HallstenOK Ravinen33:59+6:5210:25
5Anna RökenTäby OK34:02+6:5510:26
6Charlotta GibergHellas Orientering34:16+7:0910:30
7Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK34:38+7:3110:37
8Nina IversAttunda OK36:25+9:1811:10
9Katarina RundströmIFK Enskede36:37+9:3011:13
10Ann RollerJärfälla OK36:48+9:4111:17
11Emma HarrisonEPOC36:56+9:4911:19
12Therese HolmströmOK Ravinen37:41+10:3411:33
13Johanna  AnderssonNynäshamns OK40:25+13:1812:23
14Pernilla SvedinLånghundra IF41:18+14:1112:40
15Amanda CrawshawYorkshire Junior Squad42:12+15:0512:56
16Pauline TrynerYorkshire Junior Squad45:31+18:2413:57
17Natasha ConwayYorkshire Junior Squad46:10+19:0314:09
18Pille HedströmSöders-Tyresö48:06+20:5914:45
19Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK52:26+25:1916:05
20Lena BrobergSnättringe SK57:45+30:3817:42
21Åsa WilestedtAttunda OK59:28+32:2118:14
22Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:05:07+38:0019:58
23Sharon BowesEborienteers1:23:33+56:2625:37
Anna FoghammarOK Österåkerej godkänd
Christin SöderqvistOK Ravinenej start
Sara HektorJärla Orienteringej start

H45

4 230 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy LindbergOK Roslagen27:096:25
2Rickard EkmanOK Roslagen31:07+3:587:21
3Per ForsbergIFK Enskede31:18+4:097:23
4Lars LindbomMälarö SOK31:28+4:197:26
5Tommy HolmérVäsby OK31:53+4:447:32
6Tomas JonssonJärfälla OK32:07+4:587:35
6Kjell AlmgrenOK Ravinen32:07+4:587:35
8Per NilssonJärfälla OK32:17+5:087:37
9Niklas HenrikssonAttunda OK33:08+5:597:49
10Mattias HolmbergCentrum OK34:11+7:028:04
11Henrik MorastHaninge SOK34:19+7:108:06
12Patric De BoussardIFK Enskede34:29+7:208:09
13Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK34:52+7:438:14
14Bo SegermanIF Thor35:08+7:598:18
15Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK35:09+8:008:18
16Sven JohanssonTäby OK35:37+8:288:25
17Ola CarlénBromma-Vällingby SOK38:15+11:069:02
18Ulrik IversAttunda OK38:43+11:349:09
19Johan SundinWaxholms OK39:00+11:519:13
20Jens WernerGustavsbergs OK39:01+11:529:13
21Ola BengtssonTäby OK39:02+11:539:13
22Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby39:14+12:059:16
23Nicklas BergströmTäby OK39:28+12:199:19
24Neil ConwayYorkshire Junior Squad39:50+12:419:25
25Ola KåbergOK Ravinen40:30+13:219:34
26Lars SegermanSkarpnäcks OL41:01+13:529:41
27Håkan SvenssonI 19 IF46:56+19:4711:05
28Mikael NordquistTäby OK48:45+21:3611:31
29Jonas KarlssonVäsby OK52:18+25:0912:21
30Stefan NorinSöders-Tyresö52:36+25:2712:26
31Svante JonsellVallentuna-Össeby OL58:30+31:2113:49
32Niclas RökenTäby OK1:04:57+37:4815:21
33Robert CederholmLänna IF1:06:40+39:3115:45
David HarrisonEPOCej godkänd
Ulf JanssonOK Triangelnej godkänd
Anders BerkelundVäsby OKej start

D50

3 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla ThunstedtJärfälla OK31:009:41
2Marianne CarlbergRånäs OK31:05+0:059:42
3Pia HellgrenOK Södertörn32:09+1:0910:02
4Madeleine LimparAttunda OK32:35+1:3510:10
5Eva GustavssonHellas Orientering32:36+1:3610:11
6Lena SundqvistTullinge SK33:31+2:3110:28
7Hillevi ErikssonOK Linné33:50+2:5010:34
8Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK34:02+3:0210:38
9Carina NilssonTäby OK35:10+4:1010:59
10Monica RoosAttunda OK36:37+5:3711:26
11Monica FröjdSnättringe SK37:30+6:3011:43
12Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK39:18+8:1812:16
13Anette BrunanderAttunda OK39:38+8:3812:23
14Catharina JäderbergAttunda OK40:56+9:5612:47
15Ann FranzénOK Södertörn40:58+9:5812:48
16Maria LännevallOK Roslagen41:00+10:0012:48
17Anette ArksandVallentuna-Össeby OL44:27+13:2713:53
18Åsa Marknell DewittLänna IF44:37+13:3713:56
19Matilda ÖstmanAttunda OK46:32+15:3214:32
20Anette LantzOK Österåker46:53+15:5314:39
21Katarina LindbärgOK Södertörn51:59+20:5916:14
22Charlotte EngesAttunda OK53:59+22:5916:52
23Louise NilssonJärfälla OK56:19+25:1917:35
24Jeanette JonssonOK Österåker1:00:08+29:0818:47
25Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:01:34+30:3419:14
26Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:09:21+38:2121:40
Ludwina RedtzerAttunda OKej start

H50

3 950 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars NordinTullinge SK28:067:06
2Ola HultinOK Roslagen28:23+0:177:11
3Jonas GidingVallentuna-Össeby OL29:11+1:057:23
4Peter RosénAlfta-Ösa OK29:19+1:137:25
5Magnus BergmanOK Kåre29:25+1:197:26
6Magnus RajanIFK Lidingö SOK29:29+1:237:27
7Hans SundqvistTullinge SK30:31+2:257:43
8Anders ThuresonHellas Orientering30:39+2:337:45
9Per BacklundOK Södertörn30:47+2:417:47
10Johan JakobssonLånghundra IF31:34+3:287:59
11Stefan LundOK Linné31:36+3:308:00
12Mats FryxellTullinge SK31:38+3:328:00
13Martin JohanssonOK Ravinen31:48+3:428:03
14Erik BerggrenTullinge SK32:06+4:008:07
15Ola BovalliusJärfälla OK32:30+4:248:13
16Per SjökvistTäby OK34:07+6:018:38
17Per WollbrandOK Ravinen35:17+7:118:55
18Christer ArksandVallentuna-Össeby OL35:43+7:379:02
19Piero SannicoloTullinge SK35:50+7:449:04
20Thomas CallebergSnättringe SK35:53+7:479:05
21Anders NilssonTäby OK36:44+8:389:17
22Tomas HultqvistTullinge SK37:12+9:069:25
23Nils ErikssonVäsby OK37:28+9:229:29
24Kenneth HermanssonSigtuna OK37:33+9:279:30
25Nils EklöwOK Södertörn37:57+9:519:36
26Fredrik MorastHaninge SOK38:02+9:569:37
27Ove RinnbäckOK Ravinen39:14+11:089:55
28Staffan BromanOK Roslagen39:15+11:099:56
29Jan LavénGustavsbergs OK39:35+11:2910:01
30Hans JonssonVäsby OK39:38+11:3210:02
31Peter LandénGustavsbergs OK40:01+11:5510:07
32Ola EnvallTullinge SK40:09+12:0310:09
33Eric RollerJärfälla OK40:40+12:3410:17
34Douglas LundinSkogsluffarnas OK40:57+12:5110:22
35Håkan RedtzerAttunda OK41:19+13:1310:27
36Magnus HektorJärla Orientering41:21+13:1510:28
37Olle SandénOK Södertörn41:22+13:1610:28
38Eric HuijsersHammarby IF OF41:54+13:4810:36
39Bo LauriSnättringe SK42:58+14:5210:52
40Jonatan LindellGustavsbergs OK44:14+16:0811:11
41Johan BalckTäby OK44:21+16:1511:13
42Göran ModinBromma-Vällingby SOK44:47+16:4111:20
43Pelle HedlundNynäshamns OK46:31+18:2511:46
44Kjell JohanssonIF Hagen52:06+24:0013:11
45Gunnar SkärlénHaninge SOK1:04:19+36:1316:16
46Anders HolmqvistSnättringe SK1:06:34+38:2816:51
47Johan StridhAttunda OK1:11:47+43:4118:10

D55

3 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK31:059:42
2Gunilla KreissJärla Orientering33:29+2:2410:27
3Anita KarlssonOK Södertörn33:30+2:2510:28
3Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL33:30+2:2510:28
5Åsa SundbergOK Södertörn35:17+4:1211:01
6Annika LundströmVäsby OK38:27+7:2212:00
7Marie MalmborgSöders-Tyresö40:30+9:2512:39
8Eva MolénSkarpnäcks OL40:35+9:3012:40
9Annika SvenssonSolna OK41:16+10:1112:53
10Katarina SjöholmMullsjö SOK44:32+13:2713:55
11Christel NilssonHaninge SOK52:12+21:0716:18
12Kristina TinglöfDegerfors OK1:04:17+33:1220:05
13Jacky DakinYorkshire Junior Squad1:06:13+35:0820:41

H55

3 950 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn LännevallOK Roslagen26:196:39
2Patrik AhlgrenTäby OK32:13+5:548:09
3Håkan DahlbäckOK Österåker32:39+6:208:15
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL33:05+6:468:22
5Ulf BurmanGustavsbergs OK33:11+6:528:24
6Carl-Johan ThorellOK Ravinen33:23+7:048:27
7Lars GreilertHaninge SOK34:05+7:468:37
8Björn RegerSöders-Tyresö34:22+8:038:42
9Peter EnokssonOK Österåker34:33+8:148:44
10Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF34:39+8:208:46
11Janne NilssonCentrum OK35:55+9:369:05
12Tryggve RönnqvistOK Linné36:10+9:519:09
13Mikael SundqvistTullinge SK38:06+11:479:38
14Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering40:28+14:0910:14
15Roger TinglöfVäsby OK42:58+16:3910:52
16Jan NettelbjerJärfälla OK44:50+18:3111:21
17Johan KarlssonNorbergs OK46:28+20:0911:45
18Magnus BergströmRånäs OK49:30+23:1112:31
19Leif MörkforsJärfälla OK51:11+24:5212:57
20Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF51:36+25:1713:03
21Stefan SundeliusJärfälla OK52:51+26:3213:22
22Anders WinaldHellas Orientering1:00:10+33:5115:13
23Per-Olof SvenssonLänna IF1:23:21+57:0221:06
Peter LundbergJärfälla OKej godkänd
Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OLej start
Johan MarkstedtOK Södertörnej start

D60

2 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK30:0210:27
2Lena JanssonJärla Orientering32:09+2:0711:12
3Riggan FrändénJärla Orientering32:33+2:3111:20
4Anne-Chr SchunnessonAttunda OK33:33+3:3111:41
5Birgitta WinbladRehns BK35:45+5:4312:27
6Karin IvarssonHaninge SOK36:27+6:2512:42
7Ulla WesterlundTäby OK36:28+6:2612:42
8Margareta WadinOK Älvsjö-Örby38:21+8:1913:21
9Inger SchwartzOK Södertörn40:42+10:4014:10
10Margareta HallménAttunda OK53:00+22:5818:28
11Susanne HolmbergOK Södertörn1:00:42+30:4021:08
Eva ElnerudSigtuna OKej start
Karin ApelqvistStockholmspolisens IF OFej start

H60

3 260 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF24:157:26
2Per Ove WallénTäby OK25:18+1:037:45
3Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL25:38+1:237:51
4Jan GottfridssonNorbergs OK26:58+2:438:16
5Roland JanssonOK Linné27:10+2:558:20
6Mikael TarandiIFK Lidingö SOK27:11+2:568:20
7Leif ÅkerblomOK Österåker27:37+3:228:28
8Thomas WesterGustavsbergs OK28:03+3:488:36
9Eddie BjärrenholtRånäs OK28:10+3:558:38
10Ola NyqvistOK Södertörn28:43+4:288:48
11Lars LandströmLånghundra IF29:43+5:289:06
12Mikael SternJärla Orientering29:44+5:299:07
13Eidar LindgrenOK Ravinen30:09+5:549:14
14Göran HanssonTäby OK30:48+6:339:26
15Lars ForsstedtSöders-Tyresö31:08+6:539:33
16Thomas SjöholmMullsjö SOK33:51+9:3610:23
17Benny PetterssonVäsby OK36:01+11:4611:02
18Anders LavforsCentrum OK36:37+12:2211:13
19Sven HedmanAttunda OK36:38+12:2311:14
20Reinhold LenneboIF Thor43:03+18:4813:12
21Tommy WendtHellas Orientering44:29+20:1413:38
Kenneth PetterssonJärfälla OKej godkänd
Bo DavidssonSolna OKej start
Lars BoudrieVäsby OKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D65

2 830 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL27:479:49
2Margareta HaraldssonGustavsbergs OK33:55+6:0811:59
3Anne LundmarkJärfälla OK36:35+8:4812:55
4Ulla ClevnertSpårvägens OK38:28+10:4113:35
5Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK40:14+12:2714:13
6Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF41:41+13:5414:43
7Ulla GummesonVäsby OK44:29+16:4215:43
8Aila HalttunenHaninge SOK46:34+18:4716:27
9Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL47:05+19:1816:38
10Marita BergSigtuna OK51:20+23:3318:08
11Helena KorhonenHaninge SOK51:51+24:0418:19
12Marianne SellgrenSigtuna OK57:42+29:5520:23

H65

3 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1P-O IvarssonHaninge SOK23:077:13
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK26:49+3:428:22
3Ingemar GardSöders-Tyresö28:40+5:338:57
4Anders HallménAttunda OK29:10+6:039:06
5Karl-Erik JohanssonOK Södertörn29:53+6:469:20
6Per-Johan VikforsOK Österåker32:16+9:0910:05
7Jörgen HellbergTäby OK32:47+9:4010:14
8Tommy LindbergHaninge SOK33:56+10:4910:36
9Kjell HolmbergOK Södertörn34:37+11:3010:49
10Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL34:46+11:3910:51
11Olle BlomgrenOK Södertörn35:40+12:3311:08
12Christer NordströmOK Älvsjö-Örby36:27+13:2011:23
13Lars WestinVallentuna-Össeby OL36:35+13:2811:25
14Magnus HaraldssonGustavsbergs OK36:46+13:3911:29
15Per ÖhlundGustavsbergs OK37:25+14:1811:41
16Leif JonssonGustavsbergs OK37:36+14:2911:45
17Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK42:56+19:4913:25
18Bo WinanderJärfälla OK45:03+21:5614:04
Gerhard LilliestiernaOK Roslagenej godkänd
Urban BoströmSolna OKej godkänd

D70

2 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta BillstamJärfälla OK32:2411:26
2Margareta HagstedtVäsby OK34:52+2:2812:19
3Kerstin RosengrenAttunda OK39:24+7:0013:55
4Gun-Inger SahlbergLånghundra IF39:50+7:2614:04
5Birgitta KlangLånghundra IF45:25+13:0116:02
6Marianne HamiltonEnebybergs IF49:19+16:5517:25
7Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:18:30+46:0627:44

H70

3 030 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF29:449:48
2Ingvar SvenssonBjursås OK32:06+2:2210:35
3Per-Erik WåhlbergOK Linné34:13+4:2911:17
4Anders SellgrenSigtuna OK34:32+4:4811:23
5Leif NordinAttunda OK36:00+6:1611:52
6Tomas ÅhgrenLånghundra IF36:27+6:4312:01
7Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb38:05+8:2112:34
8Leif StrandbergGustavsbergs OK38:13+8:2912:36
9Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben38:38+8:5412:45
10Håkan BoijeAttunda OK39:07+9:2312:54
11Bertil HolmgrenGävle OK39:28+9:4413:01
12Jan BojlingSolna OK40:54+11:1013:29
13Lars JonassonJärfälla OK41:06+11:2213:33
14Torbjörn TirénHellas Orientering47:23+17:3915:38
15Mats TörngrenOK Linné47:33+17:4915:41
16Ulf SkogtjärnOK Linné47:52+18:0815:47
17Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL48:55+19:1116:08
Börje LenasSkogsluffarnas OKej godkänd
Leif BergSigtuna OKej godkänd
Leif LarssonEnebybergs IFej start
Willy LjungdellTäby OKej start
Bo WestlingHäverödals SKej start

D75

2 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK30:0214:06
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby33:56+3:5415:55
3Eva von HeijneSigtuna OK35:00+4:5816:25
4Britt ErikssonHammarby IF OF43:21+13:1920:21
5Caje JacobssonIF Thor44:04+14:0220:41
6Yvonne  RoosAttunda OK55:57+25:5526:16
7Gunvor GranathNynäshamns OK56:17+26:1526:25
8Pia VikströmTäby OK1:01:41+31:3928:57
Ann SjöbergEnebybergs IFej start

H75

3 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt ErikssonVäsby OK33:0610:55
2Bo HedlundIFK Enskede34:02+0:5611:13
3Staffan ElmhagenSöders-Tyresö35:13+2:0711:37
4Thord RådbergOK Roslagen39:55+6:4913:10
5Stellan FehrnströmEnebybergs IF40:09+7:0313:15
6Kurt AnderssonEnebybergs IF40:47+7:4113:27
7Bjarne ErlandssonHammarby IF OF43:14+10:0814:16
8Rolf LöfqvistSöders-Tyresö46:05+12:5915:12
9Sven-Erik WidinOK Österåker47:37+14:3115:42
10Kjell TancredIBM-Klubben47:54+14:4815:48
11Leif HermundstadSnättringe SK51:49+18:4317:06
12Lars RoosAttunda OK54:01+20:5517:49
13Sven JacobssonIF Thor56:02+22:5618:29
14Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:04:49+31:4321:23
15Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:06:29+33:2321:56
16Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:21:03+47:5726:44
Ingvar LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OLej godkänd

D80

2 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid CarlssonTäby OK50:1223:47
2Ebba-Lisa FlygarTullinge SK51:06+0:5424:13
3Gunnel JunegardOK Södertörn56:38+6:2626:50
4Sonja SundellSundbybergs IK1:09:51+19:3933:06

H80

2 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf EskilssonOK Södertörn37:0113:04
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK38:27+1:2613:35
3Sigurd WallénTäby OK39:37+2:3613:59
4Lars-Erik LindellVäsby OK49:40+12:3917:33
5Ingvar JohannessonSolna OK52:50+15:4918:40
6Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby52:58+15:5718:42
7Alf PerssonOK Österåker53:51+16:5019:01
8Sivert SöderbärgOK Roslagen55:14+18:1319:31
9Sten BergstrandSkogsluffarnas OK56:11+19:1019:51
10Carl LangOK Österåker1:00:13+23:1221:16
11Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK1:01:41+24:4021:47
12Sven ErikssonOK Roslagen1:03:44+26:4322:31
13Lars LöthmanJärfälla OK1:05:09+28:0823:01
14Evert CarlssonTäby OK1:20:46+43:4528:32

Inskolning

2 140 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
ivar adler dahlinSkogsluffarnas OKfullföljt
Elliot Eriksson-LångSöders-Tyresöfullföljt
Noel HedmanIFK Lidingö SOKfullföljt
Adele KarlssonKlubblösfullföljt
Cornelia Näsman LandhSundbybergs IKfullföljt
Jakob OskarssonSundbybergs IKfullföljt
Vera SundbergSundbybergs IKfullföljt
Freja SöderbergTäby OKfullföljt
Tuva TörnqvistSöders-Tyresöfullföljt
Tyra WiklundTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Vide ZetterbergOK Djerffullföljt
Nora TunbladMälarö SOKej start

U1

2 140 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga HellbergSundbybergs IK20:519:44
2Ida HellbergSundbybergs IK20:52+0:019:45
3Mia LagerströmAttunda OK21:38+0:4710:06
4Jon Forsberg RundströmIFK Enskede23:25+2:3410:56
5Olle WidegrenIF Thor24:15+3:2411:19
6Malte HallmanAttunda OK24:21+3:3011:22
7Erik LjungqvistTäby OK27:33+6:4212:52
8Albin DikvallWaxholms OK28:02+7:1113:05
9Elsa TerryIFK Lidingö SOK28:09+7:1813:09
10Ella HallstenTäby OK29:28+8:3713:46
11Axel BelouilMälarö SOK30:09+9:1814:05
12Alice PietersYorkshire Junior Squad30:15+9:2414:08
13Kasper SöderbergTäby OK30:18+9:2714:09
14Selma DruveforsOK Södertörn39:10+18:1918:18
15Moa SundbergJärfälla OK43:26+22:3520:17
16Jakob DahlinSkogsluffarnas OK49:28+28:3723:06
17Stella Näsman LandhSundbybergs IK49:34+28:4323:09
Max LindqvistTäby OKej godkänd
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Liam De BoussardIFK Enskedeej start
Lovisa NederheimTäby OKej start
Selma Ädel DruveforsOK Södertörnej start

U2

2 220 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin FranzénOK Södertörn23:2510:32
2Emil NorlinIFK Enskede26:02+2:3711:43
3Amanda MörkforsJärfälla OK26:08+2:4311:46
4Cornelia Anthoney OscarsonSundbybergs IK26:52+3:2712:06
5Alve WistedtSundbybergs IK29:46+6:2113:24
6Hugo NyströmOK Ravinen30:19+6:5413:39
7Manne NamslauerSkogsluffarnas OK30:40+7:1513:48
8Tilda MattssonOK Södertörn31:38+8:1314:14
9Märta NamslauerSkogsluffarnas OK32:32+9:0714:39
10Lola VikstenSkogsluffarnas OK32:33+9:0814:39
10Alma BelouinMälarö SOK32:33+9:0814:39
12Hedda TunbladMälarö SOK34:57+11:3215:44
13Telma PruthSkogsluffarnas OK35:44+12:1916:05
14Lova JonssonSkarpnäcks OL36:46+13:2116:33
15Vilmer DruveforsOK Södertörn36:47+13:2216:34
16Signe AlbinssonOK Österåker38:07+14:4217:10
17Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK38:23+14:5817:17
18Bodil JohanssonSundbybergs IK38:25+15:0017:18
19Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK38:34+15:0917:22
20Hampus AlzénGustavsbergs OK38:36+15:1117:23
21Hannes PihloOK Ravinen44:03+20:3819:50
22Folke JohanssonSundbybergs IK45:31+22:0620:30
23Oliver JonssonAttunda OK47:45+24:2021:30
24Märta FalkenströmSkogsluffarnas OK49:24+25:5922:15
25Marius HovmöllerSöders-Tyresö50:03+26:3822:32
26Albin DahlgrenSkogsluffarnas OK55:10+31:4524:50
27Melker LybeckSkogsluffarnas OK55:12+31:4724:51
28Selma SundbergSundbybergs IK58:32+35:0726:21
29Rut HägerSkogsluffarnas OK59:58+36:3327:00
Vilmer Ädel DruveforsOK Södertörnej start

Öppen motion 1

2 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra ValjusIFK Lidingö SOK21:259:38
2Molly PetterssonOK Ravinen24:38+3:1311:05
3Bror WahlbergHaninge SOK45:46+24:2120:36
4Alicia ClaessonSkogsluffarnas OK55:55+34:3025:11

Öppen motion 3

2 730 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik AlzénGustavsbergs OK23:078:28
2Teo BeinhoffGustavsbergs OK26:01+2:549:31
3Sebastian BolleSundbybergs IK26:59+3:529:53
4Gustav LübckeOK Ravinen30:40+7:3311:13
5Jury BelewichStockholms OK31:06+7:5911:23
6Agnes ModinBromma-Vällingby SOK35:21+12:1412:56
7Erik HöglundTurebergs IF36:29+13:2213:21
8Pauline BorgerSöderhamns OK37:15+14:0813:38
9Johanna JoverKlubblös37:52+14:4513:52
10camilla JoverKlubblös37:58+14:5113:54
11Paula StruckOK Ravinen39:29+16:2214:27
12Jenny StruckOK Ravinen39:52+16:4514:36
13Carolina ErikssonKlubblös42:49+19:4215:41
14Otto PerssonSkogsluffarnas OK42:58+19:5115:44
15Annica AhlgrenTäby OK49:35+26:2818:09
16Margaretha NylundOK Södertörn50:05+26:5818:20
17Kieran BowesEborienteers51:17+28:1018:47
18Eva JohnsonVaxholms Scoutkår51:43+28:3618:56
19Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK51:52+28:4518:59
20Karin TunbladMälarö SOK52:03+28:5619:03
21Julia FranssonKlubblös59:19+36:1221:43
22Christina ErikssonRehns BK1:00:49+37:4222:16
23Jan WinbladRehns BK1:00:53+37:4622:18
24Göran R WallénIFK Lidingö SOK1:10:36+47:2925:51
25Sofia HagnellSkogsluffarnas OK1:23:17+1:00:1030:30
26Carl ClaessonSkogsluffarnas OK1:34:49+1:11:4234:43
Henning HamiltonEnebybergs IFej godkänd
Sofia SivertssonKlubblösej godkänd
Mattias  SöderströmKlubblösej godkänd
Anna GustafssonTrosabygdens OKej start

Öppen motion 5

3 600 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK34:109:29
2Samuel BjörklundAttunda OK35:49+1:399:56
3Mårten KällmanSöders-Tyresö35:58+1:489:59
4Ingela ArenanderSkarpnäcks OL40:35+6:2511:16
5Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK41:13+7:0311:26
6Aron GilljamKlubblös45:30+11:2012:38
7Ulrika DruveforsOK Södertörn48:36+14:2613:30
8Agnes EdgrenSkarpnäcks OL49:31+15:2113:45
9Cecilia VälijeesiöVästerås SOK52:38+18:2814:37
10Helena FalkTäby OK53:05+18:5514:44
11Elin TörnqvistSnättringe SK54:24+20:1415:06
12Josefin WångdahlIFK Lidingö SOK56:14+22:0415:37
13Lina  FärjeKlubblös56:38+22:2815:43
14Peter ClaessonSkogsluffarnas OK56:40+22:3015:44
15Mikaela WallerströmOK Österåker57:20+23:1015:55
16Åsa EdgrenSkarpnäcks OL59:32+25:2216:32
17Helena GanslandtIFK Lidingö SOK1:00:49+26:3916:53
18Annica LübckeOK Ravinen1:02:11+28:0117:16
19Randi HellesöySundbybergs IK1:03:49+29:3917:43
20Fredrik HellesöySundbybergs IK1:03:51+29:4117:44
21Juni StigsdotterIFK Lidingö SOK1:06:16+32:0618:24
22Örjan ArkängTullinge SK1:06:18+32:0818:25
23Anders BrunanderAttunda OK1:08:25+34:1519:00
24Karolina PihloOK Ravinen1:10:09+35:5919:29
25Carina GullbergOK Österåker1:10:10+36:0019:29
26Birgitta HenrikssonJärla Orientering1:11:31+37:2119:51
27Pasi ValjusIFK Lidingö SOK1:11:49+37:3919:56
28Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:11:59+37:4919:59
29Bo LandarvKlubblös1:12:39+38:2920:10
30Garnet SchindlerSnättringe SK1:12:50+38:4020:13
31Renita PåsseIF Hagen1:13:07+38:5720:18
32David EngstedtOK Ravinen1:15:53+41:4321:04
33Helen InfeldtKlubblös1:16:51+42:4121:20
34Cecilia NilssonGustavsbergs OK1:17:54+43:4421:38
35Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK1:18:34+44:2421:49
36Åsa SkunckeTäby OK1:19:15+45:0522:00
37Stefan PalmOK Roslagen1:25:18+51:0823:41
38Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:29:16+55:0624:47
39Emmy ThelbergValbo AIF1:30:20+56:1025:05
40Jenny MagnvallOK Södertörn1:32:02+57:5225:33
41Emily PietersYorkshire Junior Squad1:32:15+58:0525:37
42Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:42:25+1:08:1528:26
43Joel HaasdykKlubblös2:02:46+1:28:3634:06
44Amelia SwidwaHaninge SOK2:03:59+1:29:4934:26
45Håkan FärgeJärla Orientering2:17:28+1:43:1838:11
Johanna RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Elisabet LindstedtOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 7

3 480 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KarlinCentrum OK26:467:41
2Johan OhlströmIF Thor28:23+1:378:09
3Rasa PtasekaiteOK Ravinen34:17+7:319:51
4Jennie Hellström OlssonOK Linné35:15+8:2910:07
5Lena LjungqvistTäby OK35:46+9:0010:16
6Anette ÖnerudOK Ravinen36:18+9:3210:25
7Joachim WansölinKlubblös37:48+11:0210:51
8Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL39:11+12:2511:15
9Kerstin SjökvistOK Österåker40:23+13:3711:36
10Maria NimvikJärla Orientering41:37+14:5111:57
11David Byrén 41:52+15:0612:01
12Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK42:26+15:4012:11
13Tomas MattssonOK Södertörn42:28+15:4212:12
14Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK44:16+17:3012:43
15Ove NäslundOK Roslagen45:19+18:3313:01
15Håkan KarlssonMälarö SOK45:19+18:3313:01
17Håkan SvahnOK Ravinen46:55+20:0913:28
18Anki CederbaumWaxholms OK48:26+21:4013:55
19Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL49:09+22:2314:07
20Ylva FornanderVästerbergslagens OL49:30+22:4414:13
21Arne LindqvistTäby OK51:22+24:3614:45
22Joakim LindénTäby OK51:40+24:5414:50
23Elinor LangeOK Ravinen51:54+25:0814:54
24Anders BeinhoffGustavsbergs OK52:21+25:3515:02
25Ylva NilssonSnättringe SK53:05+26:1915:15
26Gösta GutelandSnättringe SK53:34+26:4815:23
27Andy BowesEborienteers55:20+28:3415:54
28Jan  HedströmSöders-Tyresö56:05+29:1916:06
29Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen56:40+29:5416:17
30Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK57:28+30:4216:30
31Stefan NorellAttunda OK57:38+30:5216:33
32Johan RosénOK Södertörn59:10+32:2417:00
33Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OK59:28+32:4217:05
34Anki LandarvKlubblös1:00:20+33:3417:20
35Daniel HelanderTullinge SK1:00:26+33:4017:21
36Christina GranathOK Södertörn1:00:40+33:5417:25
37Anneli LidmarSnättringe SK1:01:22+34:3617:38
38Anna LindellGustavsbergs OK1:02:53+36:0718:04
39Ann LeesmentMälarö SOK1:02:54+36:0818:04
40Sara NylénBromma-Vällingby SOK1:02:58+36:1218:05
41Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:03:24+36:3818:13
42Pia BellanderGustavsbergs OK1:04:02+37:1618:24
43Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:04:50+38:0418:37
44Rebecka HaraldssonTäby OK1:06:27+39:4119:05
45Gunnar BramstenSundbybergs IK1:09:44+42:5820:02
46Lena ErlandssonOK Södertörn1:10:23+43:3720:13
47Ingalill KåbergOK Ravinen1:10:51+44:0520:21
48Mikael AnderssonOK Österåker1:12:55+46:0920:57
49Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:21:47+55:0123:30
50Gunnel BalckIFK Enskede1:31:43+1:04:5726:21
51Albin JohanssonSkogsluffarnas OK1:32:02+1:05:1626:26
51Leif  HagstedtVäsby OK1:32:02+1:05:1626:26
53Viviann AnderssonSnättringe SK1:38:24+1:11:3828:16
54Gunilla SchönningJärfälla OK1:57:14+1:30:2833:41
55Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK2:05:03+1:38:1735:56
Nina WallanderJärla Orienteringej godkänd
Helena PepaHagaby GOIFej godkänd
Per LjungStockholms OKej godkänd
Annette BergströmTäby OKej godkänd
Märit NordlundJärfälla OKej start

Öppen motion 8

4 560 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas NordströmTullinge SK29:096:23
2Janne Heikka30:51+1:426:45
3Nils OlssonOK Linné30:52+1:436:46
4Per-Åke OlssonOK Ravinen31:04+1:556:48
5Gustav NäsmanCentrum OK32:02+2:537:01
6Jonas HallmanAttunda OK32:49+3:407:11
7Björn AnderssonBredaryds SOK32:57+3:487:13
8Nils MalmIFK Lidingö SOK33:27+4:187:20
9Kent PetterssonOK Ravinen34:32+5:237:34
10Christofer NäsholmÄrla IF34:51+5:427:38
11Tomas SjökvistOK Österåker36:49+7:408:04
12Ola HenrikssonJärla Orientering38:15+9:068:23
13Mattias NylundOK Södertörn38:31+9:228:26
14Linus HolmqvistOK Österåker38:47+9:388:30
15Lars ForsbergOK Ravinen38:50+9:418:30
16Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna39:43+10:348:42
17Anders PlattJärla Orientering39:45+10:368:43
18Magnus BacklundKlubblös39:50+10:418:44
19Karl EngesAttunda OK39:54+10:458:45
20Kristina AnelandOK Ravinen40:26+11:178:52
21Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf42:31+13:229:19
22Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL42:36+13:279:20
23Torbjörn JohanssonOK Södertörn43:29+14:209:32
24Roger EngmanHagaby GOIF44:16+15:079:42
25Anders ForsgrenTäby OK44:53+15:449:50
26Björn LinderGustavsbergs OK45:30+16:219:58
27Oskar NederheimTäby OK45:48+16:3910:02
28Stefan NorlinIFK Enskede47:18+18:0910:22
29Magnus SneitzJärfälla OK47:22+18:1310:23
30Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK47:52+18:4310:29
31Jorrit BoekelCentrum OK50:31+21:2211:04
32Alister HindleESOC52:00+22:5111:24
33Martin TerryIFK Lidingö SOK52:45+23:3611:34
34nils LilljedalEnebybergs IF52:57+23:4811:36
35Sven EdvardssonKlubblös53:02+23:5311:37
36Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK53:44+24:3511:47
37Peter VestmanOK Österåker54:28+25:1911:56
38Helena WidegrenIF Thor54:51+25:4212:01
39Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK55:44+26:3512:13
40Anna ForsgrenTäby OK58:22+29:1312:47
41Patrik DreberKlubblös59:13+30:0412:59
42Henrik DikvallWaxholms OK1:00:39+31:3013:18
43Anders RyrmanCentrum OK1:02:09+33:0013:37
44Torbjörn ThufvessonCentrum OK1:04:42+35:3314:11
45Anders RöstinSöders-Tyresö1:09:57+40:4815:20
46Claes AnderssonSnättringe SK1:18:49+49:4017:17
47Björn Stegring OK Ravinen1:22:17+53:0818:02
48Fredrik LundellOK Österåker1:28:07+58:5819:19
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Niclas LarssonAttunda OKej godkänd
Jan GlevénJärla Orienteringej godkänd
Akvile PreiksaiteIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser