Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, region söder

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, region söder
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: onsdag 23 augusti 2017

D16

2 970 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara MöllerOK Södertörn24:228:12
2Linda RennerOK Södertörn24:39+0:178:17
3Ylva SandénOK Södertörn25:39+1:178:38
4Elin BergOK Ravinen25:45+1:238:40
5Tilde BacklundOK Södertörn28:48+4:269:41
6Tilda AnderssonTullinge SK29:29+5:079:55
7Katja LeicktTullinge SK31:17+6:5510:31
8Katarina NorrbyOK Södertörn32:11+7:4910:50
9Emma BellanderGustavsbergs OK34:02+9:4011:27
10Frida ArnessonSkarpnäcks OL35:34+11:1211:58
11Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK36:25+12:0312:15
12Linnéa SöderqvistOK Ravinen36:29+12:0712:17
13Ella KarlssonSnättringe SK36:53+12:3112:25
14Johanna PetterssonGustavsbergs OK38:34+14:1212:59
15Lova AggeforsGustavsbergs OK39:25+15:0313:16
16Agnes EdgrenSkarpnäcks OL40:35+16:1313:39
17Isabella NilssonGustavsbergs OK42:21+17:5914:15
18Josefin HersénTullinge SK52:14+27:5217:35
19Sanna HedbergOK Södertörn54:55+30:3318:29
Nina PerssonHaninge SOKej start
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Johanna LaurinGustavsbergs OKej start

H16

3 660 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö23:226:23
2Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby25:35+2:136:59
3Victor SadaranganiJärla Orientering27:00+3:387:22
4Jakob Gadefors NauHaninge SOK28:08+4:467:41
5Jesper LidmarSnättringe SK28:23+5:017:45
6Johan CallebergSnättringe SK29:54+6:328:10
7Erik Lidström LauriSnättringe SK30:40+7:188:22
8Johannes BladhTullinge SK32:11+8:498:47
9Alexander SchandlOK Södertörn34:05+10:439:18
10Johan NordquistJärla Orientering36:00+12:389:50
11Alfred LängheimTullinge SK36:10+12:489:52
12Albin LindskogOK Ravinen37:11+13:4910:09
13Albin HainkeSnättringe SK38:14+14:5210:26
14Linus HalvorsenSkarpnäcks OL39:17+15:5510:43
15Melvin JakobssonOK Södertörn40:28+17:0611:03
16Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK41:24+18:0211:18
17Adam BrattTullinge SK41:53+18:3111:26
18Andreas BorängSnättringe SK42:04+18:4211:29
19Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby43:06+19:4411:46
20Ludvig SigrandOK Södertörn44:01+20:3912:01
21Vincent WippJärla Orientering46:44+23:2212:46
22Pontus AxellIFK Enskede48:14+24:5213:10
23Ludde BlomIFK Enskede51:37+28:1514:06
24Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL51:59+28:3714:12
25Nils Forsberg RundströmIFK Enskede53:01+29:3914:29
26Josef FranzénSnättringe SK59:39+36:1716:17
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Alvar MelinHaninge SOKej start
John WolgastSnättringe SKej start
Jacob WolgastSnättringe SKej start
Rasmus KlingbergSnättringe SKej start

D16 Kort

2 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK43:1214:29
2Elin AlpstenOK Södertörn43:51+0:3914:42
3Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK45:06+1:5415:08
4Vanja PennebrinkSnättringe SK47:49+4:3716:02

H16 Kort

2 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David BernSnättringe SK30:3410:15
2Felix LöwenhielmOK Ravinen56:08+25:3418:50
3Tiger LandénGustavsbergs OK58:42+28:0819:41
4Elliot LöwenhielmOK Ravinen1:00:10+29:3620:11
5Arvid KotzSkarpnäcks OL1:08:54+38:2023:07
6Jonathan DerwingerIFK Enskede1:29:02+58:2829:52
Klas BränströmIFK Enskedeej godkänd

D14

2 940 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth LarssonOK Södertörn25:438:44
1Emma AlmgrenOK Ravinen25:438:44
3Tilda MårtenssonOK Ravinen26:39+0:569:03
4Märta SödervallTullinge SK29:19+3:369:58
5Tove SjöbergTullinge SK29:43+4:0010:06
6Åsa SundströmJärla Orientering30:51+5:0810:29
7Hedda RöstinOK Ravinen31:27+5:4410:41
8Wilma LeicktTullinge SK32:12+6:2910:57
9Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK33:18+7:3511:19
10Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK33:23+7:4011:21
11Smilla MogensenOK Ravinen33:53+8:1011:31
12Saga AnderssonTullinge SK34:22+8:3911:41
13Ida ÖsterbergGustavsbergs OK34:39+8:5611:47
14Ester AnderssonOK Södertörn34:48+9:0511:50
15Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL35:10+9:2711:57
16Johanna AlmgrenOK Ravinen36:11+10:2812:18
17Alicia SchandlOK Södertörn36:55+11:1212:33
18Cecilia HectorSnättringe SK38:14+12:3113:00
19Lovisa SvenssonTullinge SK39:22+13:3913:23
20Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK39:26+13:4313:24
21Emma SvidénSöders-Tyresö39:28+13:4513:25
22Tindra JonssonSkarpnäcks OL39:39+13:5613:29
23Alva BladhTullinge SK40:25+14:4213:44
24Martina MäkeläHaninge SOK41:23+15:4014:04
25Elin WolgastSnättringe SK41:29+15:4614:06
26Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK43:19+17:3614:44
27Emilia NilssonGustavsbergs OK44:24+18:4115:06
28Emma NorinSöders-Tyresö44:27+18:4415:07
29Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK45:19+19:3615:24
30Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö48:22+22:3916:27
31Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby48:47+23:0416:35
32Elinor FredmanOK Älvsjö-Örby48:56+23:1316:38
33Ida NygrenTullinge SK50:23+24:4017:08
34Vendela RundströmOK Ravinen57:17+31:3419:29
35Linn NilssonSöders-Tyresö1:03:01+37:1821:26
36Ida NordlundOK Älvsjö-Örby1:13:27+47:4424:58
Alice LindbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Tove SvedellSkarpnäcks OLutgått
Lena PerssonTullinge SKutgått
Måra StegardSkarpnäcks OLej start

H14

3 150 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:297:27
2Justus ArenanderSkarpnäcks OL25:52+2:238:12
3Olle KallurOK Ravinen26:43+3:148:28
4Hampus HatlenTullinge SK26:47+3:188:30
5Olle ThimbergSöders-Tyresö27:33+4:048:44
6Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby27:45+4:168:48
7Henrik SvenssonOK Ravinen28:37+5:089:05
8Oskar EknerSnättringe SK30:42+7:139:44
9Teo StruckOK Ravinen31:27+7:589:59
10Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK31:30+8:0110:00
11Filip StorellHaninge SOK31:52+8:2310:06
12Elis Forsberg RundströmIFK Enskede33:36+10:0710:40
13Max ÖsterlingOK Södertörn34:30+11:0110:57
14Wilhelm BergmanTullinge SK34:58+11:2911:06
15Victor FredmanOK Älvsjö-Örby35:37+12:0811:18
16Hugo LindskogOK Ravinen35:47+12:1811:21
17Terje StormoGustavsbergs OK36:34+13:0511:36
18Björn RennerOK Södertörn39:02+15:3312:23
19William MöllerSkarpnäcks OL39:41+16:1212:35
20Jakob TedhamreSnättringe SK39:49+16:2012:38
21Olle SandströmOK Ravinen41:35+18:0613:12
22Mattias HedinSöders-Tyresö41:59+18:3013:19
23Max ÖsterbergGustavsbergs OK42:57+19:2813:38
24Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK44:08+20:3914:00
25Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK47:59+24:3015:13
26Ivar GentzJärla Orientering48:20+24:5115:20
27Edvin ForsbergOK Ravinen48:35+25:0615:25
28Ludvig FerdmanTullinge SK49:12+25:4315:37
29Mattis SandénOK Södertörn49:20+25:5115:39
30Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK51:23+27:5416:18
31Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby52:23+28:5416:37
32Emil HelanderTullinge SK52:40+29:1116:43
33Måns EdgrenSkarpnäcks OL52:50+29:2116:46
34Filip WidénHellas Orientering53:31+30:0216:59
35Tim RobertsHellas Orientering53:44+30:1517:03
36Albert NordSnättringe SK54:22+30:5317:15
37Albin JohanssonSkogsluffarnas OK57:26+33:5718:13
38Filip DryseliusSkarpnäcks OL57:46+34:1718:20
39David TörnqvistTullinge SK58:13+34:4418:28
40Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:00:50+37:2119:18
41Hugo BacklundTullinge SK1:02:55+39:2619:58
42Olle BrohagenOK Ravinen1:03:52+40:2320:16
42Jakob WirénOK Älvsjö-Örby1:03:52+40:2320:16
44Viktor ZillingOK Södertörn1:07:35+44:0621:27
45Tim BergbomSöders-Tyresö1:12:00+48:3122:51
46Mathias DryseliusSkarpnäcks OL1:16:59+53:3024:26
47Arvid BoströmSnättringe SK1:22:57+59:2826:20
48Robin BjörklundTullinge SK1:25:43+1:02:1427:12
Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresöej godkänd
Lucas AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Johan FredholmSnättringe SKej godkänd
Isak GeliusSnättringe SKej godkänd
Samuel GamstedtSöders-Tyresöej start
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Carl-Johan KrookSöders-Tyresöej start
Björn KökeritzSnättringe SKej start
Anton SjödinGustavsbergs OKej start
Viktor DavidssonSöders-Tyresöej start

D14 Kort

2 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora LundinSkogsluffarnas OK25:0910:26
2Ida PelanderSnättringe SK25:48+0:3910:42
3Sanna RinnbäckOK Ravinen28:45+3:3611:55
4Olivia OuzounidisOK Älvsjö-Örby32:43+7:3413:34
5Irma YdeniusTullinge SK45:59+20:5019:04
6Sofia LindhagenIFK Enskede48:58+23:4920:19
Helena BernSnättringe SKej godkänd
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd
Emma HungTumba-Mälarhöjden OKej start
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKej start
Milou TunedalTumba-Mälarhöjden OKej start

H14 Kort

2 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker CarlingerSkogsluffarnas OK25:3710:37
2Gabriel DahlbergJärla Orientering26:24+0:4710:57
3Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby26:49+1:1211:07
4Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK27:11+1:3411:16
5Felix ArkängTullinge SK30:01+4:2412:27
6Fritiof RusckOK Ravinen33:02+7:2513:42
7Mikael AlmTumba-Mälarhöjden OK33:07+7:3013:44
8Tore AhlinHellas Orientering34:48+9:1114:26
9Calle JohanssonOK Ravinen39:42+14:0516:28
10Teodor EricsonJärla Orientering44:57+19:2018:39
11Max GrönrosHellas Orientering45:56+20:1919:03
12Alexander MagnvallOK Södertörn1:09:55+44:1829:00
Conrad SarbanSkarpnäcks OLej start
Antoni KowalikSnättringe SKej start
Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OKej start

D12

2 380 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn De BoussardIFK Enskede22:079:17
2Sonja AhlquistJärla Orientering22:53+0:469:36
3Klara JunegardTullinge SK23:05+0:589:41
4Wilma MårtenssonOK Ravinen24:30+2:2310:17
5Sarah RoomanTrol Belgium24:47+2:4010:24
6Moa GlanshedHaninge SOK25:42+3:3510:47
7Britta BörjessonJärla Orientering26:41+4:3411:12
8Emma HallendalIFK Enskede26:52+4:4511:17
9Molly GeliusSnättringe SK26:57+4:5011:19
10Fanny SundbergTullinge SK27:55+5:4811:43
11Märta WigleOK Södertörn28:52+6:4512:07
12Lovisa LindqvistIFK Enskede29:06+6:5912:13
13Lovisa BergstenOK Södertörn29:20+7:1312:19
14Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK29:49+7:4212:31
15Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK31:04+8:5713:03
16Hanna CarlqvistSnättringe SK31:06+8:5913:04
17Hilda BohmanHellas Orientering31:29+9:2213:13
18Tuva HolmströmOK Ravinen31:56+9:4913:25
19Emilia BergmanTullinge SK32:01+9:5413:27
20Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK32:32+10:2513:40
21Sofie LindellGustavsbergs OK33:02+10:5513:52
22Kimberly EkenstedtTullinge SK34:24+12:1714:27
23Greta HägerOK Södertörn35:22+13:1514:51
24Emma HenriquesOK Södertörn35:27+13:2014:53
25Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK36:09+14:0215:11
26Majken JanssonSkarpnäcks OL37:11+15:0415:37
27Nova MatthewsTullinge SK37:26+15:1915:43
28Ellen RydeniusTullinge SK38:33+16:2616:11
29Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK38:48+16:4116:18
30Mirja NordinSkarpnäcks OL39:58+17:5116:47
31Linn Nordmyr MagnussonSnättringe SK40:20+18:1316:56
32Lovis de VilliersOK Södertörn40:50+18:4317:09
33Cleo MattilaTullinge SK42:05+19:5817:40
34Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK43:42+21:3518:21
35Tove OlssonOK Södertörn44:02+21:5518:30
36Alice BrinkSnättringe SK1:00:42+38:3525:30
Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresöej godkänd
Alva Lidström LauriSnättringe SKej godkänd
Tilde MansénSkarpnäcks OLej godkänd
Elin AbelSnättringe SKej start
Olivia EngelOK Ravinenej start
Felicia StrindérIFK Enskedeej start

H12

2 420 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonOK Södertörn18:337:39
2Erik LundquistOK Ravinen19:11+0:387:55
3Simon StridhSkogsluffarnas OK20:37+2:048:31
4Linus ForsbergOK Ravinen21:24+2:518:50
5Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK21:40+3:078:57
6Filip HatlenTullinge SK21:55+3:229:03
7Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK22:59+4:269:29
8Hannes LindqvistIFK Enskede23:02+4:299:31
9Linus NileviHaninge SOK24:37+6:0410:10
10Ludvig HagwallJärla Orientering25:30+6:5710:32
11Jonathan NilssonGustavsbergs OK25:42+7:0910:37
12Malte BellanderGustavsbergs OK25:51+7:1810:40
13Ruben HårdSkogsluffarnas OK26:05+7:3210:46
14Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK26:48+8:1511:04
15Edvin WollbrandOK Ravinen27:18+8:4511:16
16Elmin HovmöllerSöders-Tyresö27:29+8:5611:21
17Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK27:40+9:0711:25
18Frans EkbergSnättringe SK27:58+9:2511:33
19Olle SandbergOK Älvsjö-Örby28:02+9:2911:35
20Erik NorinSöders-Tyresö28:07+9:3411:37
21Felix FlodmanTullinge SK28:26+9:5311:44
22Gustav LübckeOK Ravinen30:28+11:5512:35
23Gustav StorellHaninge SOK30:52+12:1912:45
24Ludvig Svahn LindTumba-Mälarhöjden OK31:50+13:1713:09
25Love PalmgrenSkogsluffarnas OK32:10+13:3713:17
26Lotus SöderlundJärla Orientering33:11+14:3813:42
27Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL33:27+14:5413:49
28Malte HinasSkarpnäcks OL33:49+15:1613:58
29Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK33:53+15:2014:00
30Pål SödervallTullinge SK34:21+15:4814:11
31Ture JohanssonSkogsluffarnas OK34:35+16:0214:17
32Linus SkattOK Södertörn34:58+16:2514:26
33Peter LindvallHaninge SOK37:32+18:5915:30
34Otto PerssonSkogsluffarnas OK39:01+20:2816:07
35Ludvig NordSnättringe SK39:14+20:4116:12
36Malte ThelanderHaninge SOK39:55+21:2216:29
37Olof AnderssonOK Södertörn40:14+21:4116:37
38Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK41:05+22:3216:58
39Sandro PruthSkogsluffarnas OK42:13+23:4017:26
40Olof NordlundJärla Orientering43:00+24:2717:46
41Johannes NorrbyOK Södertörn43:33+25:0017:59
42Elias BladhTullinge SK44:58+26:2518:34
43Aron HöglundTullinge SK45:59+27:2619:00
44Viktor WistrandTullinge SK47:06+28:3319:27
45Felix BergbomSöders-Tyresö49:25+30:5220:25
46Gösta HolmSnättringe SK50:16+31:4320:46
47Henning BlomkvistSnättringe SK53:05+34:3221:56
48Anton DyreliusSnättringe SK54:47+36:1422:38
49Karl KvarnforsSkarpnäcks OL1:09:10+50:3728:34
50Abraham BaylanTullinge SK1:38:54+1:20:2140:52
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Arvid MyrbergerTullinge SKej godkänd
Wilhelm EngstrandSnättringe SKej godkänd
Hannes MogensenOK Ravinenej godkänd
Axel TrofastTullinge SKej godkänd
Einar HolmSnättringe SKutgått
Ivar HägerSkogsluffarnas OKej start
Folke KåbergOK Ravinenej start
Felix DavidssonSöders-Tyresöej start
Arvid SjödinGustavsbergs OKej start
Leo LjungbergSkarpnäcks OLej start
Hampus GlanshedHaninge SOKej start

D12 Kort

2 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paula StruckOK Ravinen20:158:43
2Thea GeliusSnättringe SK27:18+7:0311:46
3Kerstin ChristieSnättringe SK27:20+7:0511:46
4Rut LundinOK Södertörn28:38+8:2312:20
5Marika MäkeläHaninge SOK28:42+8:2712:22
5Matilda BolanderSnättringe SK28:42+8:2712:22
7Amanda SheerinOK Södertörn30:43+10:2813:14
8Hilda NordströmOK Älvsjö-Örby32:07+11:5213:50
9Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OK33:18+13:0314:21
10Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL38:20+18:0516:31
11Juliet HedströmJärla Orientering46:47+26:3220:09
Moa KlingbergSnättringe SKej godkänd
Frida LundinJärla Orienteringej godkänd
Olivia MasonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Filippa KarlqvistOK Södertörnej godkänd
Elin LindhagenIFK Enskedeej start
Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej start

H12 Kort

2 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten BillerOK Södertörn19:268:47
2Jakob VretenbrantHaninge SOK23:42+4:1610:43
3Anton HedströmSöders-Tyresö24:24+4:5811:02
4Lucas JohanssonTullinge SK31:32+12:0614:16
5Hugo ZieglerSnättringe SK31:43+12:1714:21
6Samuel HowardSkarpnäcks OL37:04+17:3816:46
7Morgan MäkeläHaninge SOK49:02+29:3622:11
Tage NihlmanSöders-Tyresöej start
Stanislaw KowalikSnättringe SKej start
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OLej start

D10

2 320 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nellie BolinTullinge SK18:057:47
2Saga BeinhoffGustavsbergs OK19:08+1:038:14
3Märta AhlquistJärla Orientering20:42+2:378:55
4Ella MatthewsTullinge SK23:06+5:019:57
5Elin TheanderHaninge SOK23:21+5:1610:03
6Maja ThimbergSöders-Tyresö24:25+6:2010:31
7Julia EkOK Ravinen24:54+6:4910:43
8Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OK25:06+7:0110:49
9Paulina AlzénGustavsbergs OK25:17+7:1210:53
10Fanny BergmanTullinge SK26:26+8:2111:23
11Hilda TrofastTullinge SK29:28+11:2312:42
12Isa FlodmanTullinge SK30:18+12:1313:03
13Milla KlassonOK Ravinen31:57+13:5213:46
14Magnolia SöderlundJärla Orientering33:55+15:5014:37
15Elin LiljaTumba-Mälarhöjden OK35:39+17:3415:21
16Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK36:00+17:5515:31
17Viola HolmströmOK Ravinen36:17+18:1215:38
18Clara WerdinOK Älvsjö-Örby39:24+21:1916:58
Blenda SandénOK Södertörnej godkänd
Ellen FlordalSnättringe SKutgått
Frida DäckforsTullinge SKej start
Ella SigstedtOK Ravinenej start

H10

2 210 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK13:536:16
2Gustav MyrbergerTullinge SK16:11+2:187:19
3Ruben ArenanderSkarpnäcks OL17:19+3:267:50
4Oscar LundquistOK Ravinen19:02+5:098:36
5Vidar PihloOK Ravinen19:33+5:408:50
6Teodor JonssonSkarpnäcks OL20:16+6:239:10
7Hugo PelanderSnättringe SK20:34+6:419:18
8Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK20:56+7:039:28
9Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK23:13+9:2010:30
10Sven BörjessonJärla Orientering24:57+11:0411:17
11Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK24:59+11:0611:18
12Gabriel CarlqvistSnättringe SK25:39+11:4611:36
13Ture LindskogOK Ravinen25:46+11:5311:39
14Leo WisborgTullinge SK26:33+12:4012:00
15Caio PruthSkogsluffarnas OK26:48+12:5512:07
16Arvid RundströmOK Ravinen27:05+13:1212:15
17Ivar MessingOK Älvsjö-Örby28:16+14:2312:47
18Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK28:31+14:3812:54
19Olof HagwallJärla Orientering29:56+16:0313:32
20Gustav NetzJärla Orientering30:57+17:0414:00
21Gustav NyströmOK Ravinen32:47+18:5414:50
22Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK32:52+18:5914:52
23Arthur MildGustavsbergs OK33:28+19:3515:08
24Tim TörnblomTumba-Mälarhöjden OK33:36+19:4315:12
25Gustav RydeniusTullinge SK33:38+19:4515:13
26Lucas De BoussardIFK Enskede33:47+19:5415:17
27Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK34:29+20:3615:36
28Simon HungTumba-Mälarhöjden OK35:53+22:0016:14
29Anton AkterinOK Älvsjö-Örby38:09+24:1617:15
30Ludvig RosendahlSnättringe SK38:19+24:2617:20
31Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK40:55+27:0218:30
32Albin HessleTullinge SK45:54+32:0120:46
33Samuel SylvanTullinge SK53:00+39:0723:58
Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Svante BrohagenOK Ravinenej start

Inskolning

1 680 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tage AggeforsOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Vera AggeforsGustavsbergs OKfullföljt
Sara AlmgrenSöders-Tyresöfullföljt
Ida AnderssonTullinge SKfullföljt
Alfred AsaTullinge SKfullföljt
Josefina BaylanTullinge SKfullföljt
Viola BrinkSnättringe SKfullföljt
Nora DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Amelie DryseliusSkarpnäcks OLfullföljt
Vilma DyreliusSnättringe SKfullföljt
Alice Eggöy MarkhesterSnättringe SKfullföljt
Amanda FrykströmSöders-Tyresöfullföljt
Amanda HedbergTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Ingrid Beata HellnerOK Ravinenfullföljt
Viggo HenriquesOK Södertörnfullföljt
Phenix HolmOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Elias IsakssonSnättringe SKfullföljt
Tess LangemarkSnättringe SKfullföljt
Alice LindholmTullinge SKfullföljt
Vide MessingOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Hedda MogensenOK Ravinenfullföljt
Thelma NilssonOK Södertörnfullföljt
Elsa OlssonOK Södertörnfullföljt
Ebba SahlstedtSöders-Tyresöfullföljt
Irma SahlstedtSöders-Tyresöfullföljt
Nele SamuelssonOK Södertörnfullföljt
Liv StällbergTullinge SKfullföljt
Vera StällbergTullinge SKfullföljt
Agnes SzurgotOK Ravinenfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Emil ThimbergSöders-Tyresöfullföljt
Melker WisborgTullinge SKfullföljt
Arvid von SethOK Södertörnfullföljt
Kerstin NylindOK Södertörnej godkänd
Mella WibergOK Södertörnej godkänd
Alva DalenstamSnättringe SKej start
Liv DalenstamSnättringe SKej start
Victor HallendalIFK Enskedeej start
Inez HellbergOK Södertörnej start
Olle KarlströmOK Södertörnej start
Emma SvärdTullinge SKej start

U1D

1 950 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora AhlströmIFK Enskede20:1710:24
2Mira VejedalSnättringe SK21:40+1:2311:06
3Tove NordströmOK Älvsjö-Örby23:42+3:2512:09
4Noomi MattilaTullinge SK23:51+3:3412:13
5Emma Malmström LiljaTumba-Mälarhöjden OK24:30+4:1312:33
6Sara BergOK Ravinen24:43+4:2612:40
6Nadia FlorczykHaninge SOK24:43+4:2612:40
8Titti SjöstrandSnättringe SK24:52+4:3512:45
9Elsa ForslundSkarpnäcks OL25:54+5:3713:16
10Cloe MatthewsTullinge SK26:26+6:0913:33
11Olga SparrmanIFK Enskede27:53+7:3614:17
12Agnes MildGustavsbergs OK27:56+7:3914:19
13Emma BergOK Ravinen29:01+8:4414:52
14Alice LarssonOK Ravinen29:09+8:5214:56
15Heidi LindquistHaninge SOK29:12+8:5514:58
16Wilma LarssonOK Ravinen29:14+8:5714:59
17Emelie HellströmTumba-Mälarhöjden OK30:47+10:3015:47
18Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL31:36+11:1916:12
19Leah TegnebrattOK Södertörn32:50+12:3316:50
20Arwen RimlingOK Södertörn33:10+12:5317:00
21Mirja HårdSkogsluffarnas OK34:14+13:5717:33
22Disa UtbultJärla Orientering34:29+14:1217:41
23Ruth FromOK Södertörn39:25+19:0820:12
24Alma RothschildJärla Orientering39:36+19:1920:18
25Matilda FlordalSnättringe SK40:26+20:0920:44
26ellen stadigOK Ravinen40:36+20:1920:49
27Selma Ädel DruveforsOK Södertörn53:25+33:0827:23
28Ester HägerOK Södertörn1:03:51+43:3432:44
Victoria HeinebornTumba-Mälarhöjden OKutgått
Naomi TeshomeTumba-Mälarhöjden OKej start
Klara TryggHaninge SOKej start
Iris FornstedtSkarpnäcks OLej start
Märta FalkenströmSkogsluffarnas OKej start
Esther Nilsson NybergTumba-Mälarhöjden OKej start
Hedvig AnderssonSkarpnäcks OLej start

U1H

1 960 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KällTumba-Mälarhöjden OK15:538:06
2Alexander BäckmanTumba-Mälarhöjden OK16:45+0:528:32
3Oliver Nordmyr MagnussonSnättringe SK16:52+0:598:36
4Jon Forsberg RundströmIFK Enskede19:37+3:4410:00
5Sixten BohmanHellas Orientering20:11+4:1810:17
6Joel ÅhgrenTullinge SK20:37+4:4410:31
7Joel BertilssonJärla Orientering20:41+4:4810:33
8Melker HagwallJärla Orientering20:45+4:5210:35
9Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK21:10+5:1710:47
10Oskar MagnellSkarpnäcks OL21:20+5:2710:53
11Gustav SheerinOK Södertörn21:28+5:3510:57
12Liam De BoussardIFK Enskede21:48+5:5511:07
13Felix AhlströmIFK Enskede22:31+6:3811:29
14Alfred Ek LindquistTumba-Mälarhöjden OK23:15+7:2211:51
15Per NicanderJärla Orientering23:30+7:3711:59
16Martin WännmanOK Södertörn24:40+8:4712:35
17Alexander HansonTumba-Mälarhöjden OK25:34+9:4113:02
18Kevin KarlssonSkarpnäcks OL26:16+10:2313:24
19Henry DecknerSkarpnäcks OL26:45+10:5213:38
20Elis Von PostOK Södertörn27:16+11:2313:54
21Dino JarmlandIFK Enskede28:31+12:3814:32
22Jonas NicanderJärla Orientering28:32+12:3914:33
23Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskede28:54+13:0114:44
24Oskar LindholmTullinge SK29:29+13:3615:02
25Alvin ForslinSnättringe SK29:43+13:5015:09
26Malte NilssonOK Södertörn29:54+14:0115:15
27Simon AhlströmIFK Enskede30:59+15:0615:48
28Ivar HörnfeldtOK Ravinen31:46+15:5316:12
29Tage Von PostOK Södertörn33:41+17:4817:11
30August BlomkvistSnättringe SK34:02+18:0917:21
31Simon CarlqvistSnättringe SK34:51+18:5817:46
32Love AkterinOK Älvsjö-Örby36:15+20:2218:29
33Melvin JohanssonHaninge SOK39:56+24:0320:22
34Karl SanderJärla Orientering40:54+25:0120:52
35Loa MattilaTullinge SK52:29+36:3626:46
Anton TryggHaninge SOKej start
Aston NormarkTullinge SKej start
Jakob LindströmTumba-Mälarhöjden OKej start
Tristan KursethHaninge SOKej start
Chris LundgrenTumba-Mälarhöjden OKej start

U2D

2 000 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda MattssonOK Södertörn25:5812:59
2Sofia NyströmOK Älvsjö-Örby26:05+0:0713:02
3Maja GustafssonOK Älvsjö-Örby27:37+1:3913:48
4Alice EdvallSkarpnäcks OL27:47+1:4913:53
5Lilly ChristieSnättringe SK28:10+2:1214:05
6Ester LindquistHaninge SOK28:24+2:2614:12
7Ellen NybäckTullinge SK28:34+2:3614:17
8Tuva HedlundIFK Enskede29:24+3:2614:42
9Selma RusckOK Ravinen29:46+3:4814:53
10Hilda HågstrandOK Ravinen29:47+3:4914:53
11Frida EkbladOK Ravinen29:53+3:5514:56
12Telma PruthSkogsluffarnas OK30:31+4:3315:15
13Miranda StrandTullinge SK31:04+5:0615:32
14Meya TengbladJärla Orientering31:27+5:2915:43
15Elin StorellHaninge SOK32:23+6:2516:11
16Lova JonssonSkarpnäcks OL33:01+7:0316:30
17Cecilia RangdagJärla Orientering33:47+7:4916:53
18Tea HägglundHaninge SOK34:11+8:1317:05
19Ebba HartzellOK Ravinen34:44+8:4617:22
20Anja HartleyHaninge SOK34:53+8:5517:26
21Linnea WibergOK Södertörn37:12+11:1418:36
22Majken LindqvistSkogsluffarnas OK37:42+11:4418:51
23Livia BorgHaninge SOK37:55+11:5718:57
24Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK38:08+12:1019:04
24Stina NygrenTullinge SK38:08+12:1019:04
26Meja LangemarkSnättringe SK39:57+13:5919:58
27Wilma FredholmSnättringe SK40:41+14:4320:20
28Frida EkOK Ravinen41:07+15:0920:33
29Andréa MalmbergOK Södertörn41:25+15:2720:42
30Ebba Svahn LindTumba-Mälarhöjden OK43:15+17:1721:37
31Agnes LübckeOK Ravinen43:54+17:5621:57
32Elise HedströmJärla Orientering48:20+22:2224:10
33Ada CavanderOK Södertörn48:45+22:4724:22
34Emmy TheanderHaninge SOK48:49+22:5124:24
35Ida SamuelssonOK Södertörn49:00+23:0224:30
36Elin AlmgrenSöders-Tyresö51:02+25:0425:31
37Tilde DahlHaninge SOK55:30+29:3227:45
38Tove ErlandssonOK Södertörn1:07:32+41:3433:46
Felizia TegnebrattOK Södertörnej godkänd
Perla HermeleSkarpnäcks OLej start
Rut HägerSkogsluffarnas OKej start
Sigrid WärngårdSkarpnäcks OLej start
Elwira SjödinOK Södertörnej start
Natalia BorgHaninge SOKej start
Esther-Lou Titelman UngeSkarpnäcks OLej start

U2H

2 090 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WenzinOK Södertörn17:558:34
2Albin FranzénOK Södertörn18:20+0:258:46
3Emil HammarbergSnättringe SK22:28+4:3310:44
4Samuel SvennersjöSnättringe SK22:56+5:0110:58
5Edwin SzurgotOK Ravinen23:41+5:4611:19
6Tore WenellOK Ravinen24:54+6:5911:54
7Hannes PihloOK Ravinen25:07+7:1212:01
8Edvin JohanssonHaninge SOK26:20+8:2512:35
9Algot SjöstrandSnättringe SK26:28+8:3312:39
10Robin BjörkmanOK Södertörn26:44+8:4912:47
11Hugo BrinkSnättringe SK26:58+9:0312:54
12Oskar EklundOK Södertörn27:10+9:1512:59
13Lukas WardaOK Älvsjö-Örby27:35+9:4013:11
14Martin NybergSnättringe SK27:48+9:5313:18
15Pontus AasaTullinge SK28:46+10:5113:45
16Einar Lundin OrrghenIFK Enskede30:05+12:1014:23
17Carl WännmanOK Södertörn30:50+12:5514:45
18Joar StangeOK Södertörn31:29+13:3415:03
19Ludvig NirvinHaninge SOK31:35+13:4015:06
20Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK32:13+14:1815:24
21Vilmer Ädel DruveforsOK Södertörn32:52+14:5715:43
22Martin LindvallHaninge SOK33:22+15:2715:57
23Gustav HenrikssonOK Södertörn34:47+16:5216:38
24Jack GriffithsHaninge SOK35:02+17:0716:45
25Zeb Van LiemtSkarpnäcks OL35:15+17:2016:51
26Vilmer FolckeJärla Orientering35:24+17:2916:56
27Felix GriffithsHaninge SOK35:41+17:4617:04
28Hampus AlzénGustavsbergs OK38:28+20:3318:24
29Alfons GezeliusOK Älvsjö-Örby40:32+22:3719:23
30Teodor GerholmJärla Orientering41:42+23:4719:57
31Marius HovmöllerSöders-Tyresö46:31+28:3622:15
31Hugo NyströmOK Ravinen46:31+28:3622:15
33Harry EdlundOK Södertörn52:00+34:0524:52
34Olof SanderJärla Orientering59:39+41:4428:32
35Hugo AggeforsGustavsbergs OK1:13:24+55:2935:07
Ervin DixTullinge SKdiskvalificerad
Tage LindquistSkogsluffarnas OKej godkänd
Emil NorlinIFK Enskedeej godkänd
Eskil MyrbergerTullinge SKej godkänd
Rafael JaenssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Anton BaksaSkarpnäcks OLej start
Pontus EnglundTullinge SKej start
Leo PetterssonHaninge SOKej start
Theo NylundOK Ravinenej start
Hugo AbelSnättringe SKej start
Adrian LundSkarpnäcks OLej start
Melvin KursethHaninge SOKej start
Leo LindskogHaninge SOKej start
Elias LindholmHaninge SOKej start

U3

2 410 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David NybergSnättringe SK24:4910:17
2Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK27:29+2:4011:24
3Ebba ForsbergOK Ravinen31:17+6:2812:58
4Amelia SwidwaHaninge SOK34:56+10:0714:29
5Hampus HolmbergSkarpnäcks OL34:57+10:0814:30
6Erling KapljaSkarpnäcks OL36:39+11:5015:12
7Elsa SvedellSkarpnäcks OL39:28+14:3916:22
8Gustav GrönrosHellas Orientering41:04+16:1517:02
9Filippa NyströmOK Ravinen41:57+17:0817:24
10Truls MansénSkarpnäcks OL42:07+17:1817:28
11Elvira JaråsIFK Enskede43:17+18:2817:57
12Oscar FredholmSnättringe SK44:13+19:2418:20
13Mio Kvarnsell DisenmarkHellas Orientering52:25+27:3621:44
14Josef Buchmayer JaråsIFK Enskede54:25+29:3622:34
15Hjalmar RusckOK Ravinen1:01:39+36:5025:34
Felix TunellHaninge SOKej start
Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örbyej start
Luukas De La Torre LehtiniemiHaninge SOKej start
Mette HuitfeldtSkarpnäcks OLej start

U4

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maya HagbokSnättringe SK44:5815:05
2Turid WärngårdSkarpnäcks OL51:43+6:4517:21

UK10

1 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Freya TrynerYorkshire Junior Squad19:3810:04
2Alice PietersYorkshire Junior Squad22:53+3:1511:44

UK12

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Imogen PietersYorkshire Junior Squad25:0310:23
2Alexandra CrawshawYorkshire Junior Squad34:51+9:4814:27

UK14

2 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Euan TrynerYorkshire Junior Squad34:1911:30
2Alex ElliotYorkshire Junior Squad37:21+3:0212:32
3Sam CrawshawYorkshire Junior Squad39:38+5:1913:17
Emma Van DamYorkshire Junior Squadej godkänd

UK16

2 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alasdair PedleyYorkshire Junior Squad23:117:48
2Dom DakinYorkshire Junior Squad24:23+1:128:12
3Matthew HallYorkshire Junior Squad26:59+3:489:05
4Louise AdamsYorkshire Junior Squad27:00+3:499:05
5Laura KingYorkshire Junior Squad27:19+4:089:11
6Evie ConwayYorkshire Junior Squad27:21+4:109:12
7Sarah PedleyYorkshire Junior Squad31:21+8:1010:33
8Anika Schwarze-ChintapatlaYorkshire Junior Squad32:11+9:0010:50
9Ryan ElliotYorkshire Junior Squad37:30+14:1912:37
10Helen BowesYorkshire Junior Squad44:44+21:3315:03
11James HowlettYorkshire Junior Squad52:29+29:1817:40
George Van DamYorkshire Junior Squadej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser