Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Waxholms OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Waxholms OK
Arrangörsorganisation: Waxholms OK
Datum: söndag 27 augusti 2017

D21

7 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK58:027:23
2Malin AnnegårdCentrum OK1:06:11+8:098:25
3Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK1:08:21+10:198:42
4Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF1:09:55+11:538:54
5Rebecca WaldenfjordOK Ravinen1:12:20+14:189:12
6Hanna KorhonenOK Ravinen1:26:44+28:4211:02
7Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:26:47+28:4511:03
Isabelle SjöbergOK Österåkerej godkänd
Maria Von SchmalenséeAttunda OKej start
Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OFej start

H21

10 730 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK1:04:556:03
2Johan HöijOK Linné1:08:58+4:036:25
3Christoffer SchönningJärfälla OK1:09:19+4:246:27
4Victor ImarkTullinge SK1:11:29+6:346:39
5Emil LjungemyrOK Kolmården1:13:52+8:576:53
6Oscar VångellÄrla IF1:14:48+9:536:58
7Martin LindskogOK Ravinen1:17:25+12:307:12
8Robert JohanssonTäby OK1:19:52+14:577:26
9Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:22:48+17:537:43
10Samuel SvenssonCentrum OK1:23:24+18:297:46
11Sverker LenasCentrum OK1:29:10+24:158:18
12Linus RisplingCentrum OK1:32:23+27:288:36
13Pontus BergströmOK Österåker1:33:48+28:538:44
14Johan LindqvistTäby OK1:37:58+33:039:07
15Rasmus MöllerArboga OK1:38:27+33:329:10
16Johan PerssonAttunda OK1:43:23+38:289:38
17Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:43:34+38:399:39
18Simon ÖsterlundVästerås SOK2:07:46+1:02:5111:54
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Harri KarlssonJärla Orienteringej start
Anders GranbergOK Klemmingenej start

D21 Kort

5 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LarssonOK Österåker1:22:4615:02

H21 Kort

7 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias AnderssonOK Österåker1:32:5111:43

D20

5 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JunegardTullinge SK57:5710:12
2Louise AdamsYorkshire Junior Squad1:15:48+17:5113:20

D18

5 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma KarlssonSnättringe SK48:198:40
2Laura KingYorkshire Junior Squad52:45+4:269:28
3Kristina TedhamreSnättringe SK55:20+7:019:56
4Moa WestbladOK Ravinen57:27+9:0810:18
5Ella SjöbergTullinge SK57:41+9:2210:21
Megan HarrisonEPOCej godkänd
Helen BowesYorkshire Junior Squadej godkänd
Maria JanssonOK Linnéej godkänd

H18

6 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK42:366:15
2Hannes SvahnOK Ravinen46:36+4:006:50
3Alasdair PedleyYorkshire Junior Squad47:27+4:516:58
4Mattias KallhaugeSnättringe SK49:08+6:327:12
5Felix PerssonHaninge SOK49:12+6:367:13
6Tobias KarlssonSnättringe SK56:56+14:208:21
7Robert ColeVäsby OK1:02:49+20:139:13
8Filip MöllerOK Södertörn1:03:08+20:329:16
9Gustav NirvinHaninge SOK1:03:53+21:179:22
10Andreas MagnvallOK Södertörn1:08:47+26:1110:06
11Magnus EricsonJärla Orientering1:11:59+29:2310:34
12Christian LindhSundbybergs IK1:13:14+30:3810:45
13Ryan ElliotYorkshire Junior Squad1:20:34+37:5811:49
James HowlettYorkshire Junior Squadej start
Simon ÖsterlingOK Södertörnej start
Ivar Lidström LauriSnättringe SKej start
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej start
Edvin NordströmTäby OKej start

D16

4 820 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BogrenSundbybergs IK41:138:33
2Sara MöllerOK Södertörn42:26+1:138:48
3Elin BergOK Ravinen43:06+1:538:56
4Matilda LindhSundbybergs IK43:18+2:058:59
5Ylva SandénOK Södertörn44:16+3:039:11
6Sofia IversAttunda OK46:48+5:359:42
7Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK46:52+5:399:43
8Linda RennerOK Södertörn47:30+6:179:51
9Therese NilssonOK Österåker50:37+9:2410:30
10Ida HofstedtTäby OK52:03+10:5010:47
11Nina PerssonHaninge SOK52:41+11:2810:55
12Sarah PedleyYorkshire Junior Squad54:24+13:1111:17
13Tilda AnderssonTullinge SK55:01+13:4811:24
14Sara SundinWaxholms OK55:09+13:5611:26
15Tuva FalkSundbybergs IK59:20+18:0712:18
16Evie ConwayYorkshire Junior Squad59:21+18:0812:18
17Lovisa NilssonAttunda OK59:23+18:1012:19
18Katarina NorrbyOK Södertörn1:01:17+20:0412:42
19Sofia EdvardssonJärfälla OK1:01:25+20:1212:44
20Anika Schwarze-ChintapatlaYorkshire Junior Squad1:03:55+22:4213:15
21Sanna HedbergOK Södertörn1:07:59+26:4614:06
22Isabella NilssonGustavsbergs OK1:10:04+28:5114:32
23Maja SandvikAttunda OK1:13:27+32:1415:14
24Laura HarrisonEPOC1:27:13+46:0018:05
Klara BolinTullinge SKej start
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej start
Emilia EngelOK Ravinenej start
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IKej start

H16

5 790 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK33:405:48
2David BorgSödertälje-Nykvarn OF34:31+0:515:57
3Johan LangerakJärfälla OK34:52+1:126:01
4Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö37:00+3:206:23
5Jesper LidmarSnättringe SK37:17+3:376:26
6Johan CallebergSnättringe SK39:17+5:376:47
7Anton SilierJärfälla OK39:25+5:456:48
8Manne HammarbergJärfälla OK42:25+8:457:19
8Max HoppeWaxholms OK42:25+8:457:19
10Matthew HallYorkshire Junior Squad49:25+15:458:32
11Jakob Gadefors NauHaninge SOK49:29+15:498:32
12Ludvig SigrandOK Södertörn51:12+17:328:50
13George Van DamYorkshire Junior Squad52:09+18:299:00
14Erik Lidström LauriSnättringe SK53:29+19:499:14
15Axel MålargårdTäby OK54:01+20:219:19
16Dom DakinYorkshire Junior Squad54:12+20:329:21
17Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF55:48+22:089:38
18Lukas WernerIFK Lidingö SOK56:50+23:109:48
19Martin RinnbäckOK Ravinen57:13+23:339:52
20Isak WestringJärfälla OK58:35+24:5510:07
21Nils Forsberg RundströmIFK Enskede59:32+25:5210:16
22Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK1:04:32+30:5211:08
23Johan LundbäckJärfälla OK1:05:13+31:3311:15
24Alfred LängheimTullinge SK1:05:56+32:1611:23
25Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK1:06:48+33:0811:32
26Simon LiljaIFK Lidingö SOK1:10:02+36:2212:05
27Linus HalvorsenSkarpnäcks OL1:13:07+39:2712:37
28Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL1:25:45+52:0514:48
Albin LindskogOK Ravinenej start
Jacob WolgastSnättringe SKej start
Linus BerggrenOK Älvsjö-Örbyej start
John WolgastSnättringe SKej start

D14

4 160 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF32:487:53
2Fredrika NordquistTäby OK34:05+1:178:11
3Ida ÖsterbergGustavsbergs OK38:45+5:579:18
4Smilla MogensenOK Ravinen39:06+6:189:23
5Tove SjöbergTullinge SK39:19+6:319:27
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK39:24+6:369:28
7Åsa SundströmJärla Orientering40:44+7:569:47
8Agnes DambergIFK Lidingö SOK42:08+9:2010:07
9Lovisa SvenssonTullinge SK44:07+11:1910:36
10Tindra JonssonSkarpnäcks OL44:28+11:4010:41
11Ida HänströmTäby OK44:41+11:5310:44
12Märta SödervallTullinge SK46:18+13:3011:07
13Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL46:50+14:0211:15
14Maja HoppeWaxholms OK47:43+14:5511:28
15Alex ElliotYorkshire Junior Squad47:57+15:0911:31
16Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK48:41+15:5311:42
17Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK49:20+16:3211:51
18Lisa ThunellIFK Lidingö SOK50:11+17:2312:03
19Wilma LeicktTullinge SK50:40+17:5212:10
20Emma Van DamYorkshire Junior Squad51:03+18:1512:16
21Emilia NilssonGustavsbergs OK53:06+20:1812:45
22Vendela RundströmOK Ravinen53:34+20:4612:52
23Alicia BjörnbergSöders-Tyresö53:46+20:5812:55
24Miia RollerJärfälla OK58:13+25:2513:59
25Clea WallnäsSundbybergs IK58:39+25:5114:05
26Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö59:25+26:3714:16
27Doris IkoTäby OK1:01:07+28:1914:41
28Signe HillerhagIFK Lidingö SOK1:06:05+33:1715:53
29Saga AnderssonTullinge SK1:06:39+33:5116:01
30Emma SvidénSöders-Tyresö1:08:32+35:4416:28
31Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OK1:10:09+37:2116:51
32Thea LennartssonJärfälla OK1:14:32+41:4417:55
Linn NilssonSöders-Tyresöej godkänd

H14

4 310 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK27:076:17
2Olle KallurOK Ravinen29:26+2:196:49
3Erik BovalliusJärfälla OK30:04+2:576:58
4Oscar AnelandOK Ravinen30:15+3:087:01
5Otto BalckTäby OK30:21+3:147:02
6Justus ArenanderSkarpnäcks OL32:05+4:587:26
7Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK32:15+5:087:28
8Johan FochsenWaxholms OK32:55+5:487:38
9William GrunderJärfälla OK33:37+6:307:47
10Jesper ÅkessonJärfälla OK34:55+7:488:06
11Oskar EknerSnättringe SK36:06+8:598:22
12Hampus HatlenTullinge SK36:24+9:178:26
13Euan TrynerYorkshire Junior Squad37:00+9:538:35
14Eskil WidehagSundbybergs IK37:04+9:578:36
15Wilhelm NordqvistWaxholms OK37:14+10:078:38
16Wilhelm BergmanTullinge SK37:52+10:458:47
17Filip StorellHaninge SOK39:02+11:559:03
18Linus NilssonOK Österåker40:05+12:589:18
19Sam CrawshawYorkshire Junior Squad40:07+13:009:18
20Filip LindqvistTäby OK40:10+13:039:19
21Elis Forsberg RundströmIFK Enskede41:12+14:059:33
22Hugo LindskogOK Ravinen42:00+14:539:44
23Simon LundellOK Österåker42:09+15:029:46
24Elis IversAttunda OK42:19+15:129:49
25Melker PalmJärfälla OK43:06+15:5910:00
26Marcus EkmanTäby OK43:40+16:3310:07
27William MöllerSkarpnäcks OL43:53+16:4610:10
28Björn RennerOK Södertörn44:20+17:1310:17
29Axel FribergerJärla Orientering44:28+17:2110:19
30Ivar GentzJärla Orientering45:33+18:2610:34
31Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK47:04+19:5710:55
32Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK49:29+22:2211:28
33Olof MelchersonIFK Lidingö SOK50:24+23:1711:41
34Olle SandströmOK Ravinen51:22+24:1511:55
35Max ÖsterlingOK Södertörn53:56+26:4912:30
36Anton MörkforsJärfälla OK1:01:51+34:4414:21
37Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:03:21+36:1414:41
38Oliver EricssonTäby OK1:04:10+37:0314:53
39Melker LundqvistJärfälla OK1:04:31+37:2414:58
40Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK1:10:25+43:1816:20
41Elias JavehedTäby OK1:21:41+54:3418:57
Malte BerggrenOK Älvsjö-Örbyej start
Gustaf HofstedtTäby OKej start

D14 Kort

3 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie RökenTäby OK47:4615:04
2Sofia SundinWaxholms OK49:28+1:4215:36

H14 Kort

3 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David RyderåsWaxholms OK32:5110:21
2Erik FranklingIFK Lidingö SOK1:10:33+37:4222:15
Markus EngdahlTäby OKej godkänd

D12

3 210 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Lidström LauriSnättringe SK28:218:49
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF29:21+1:009:08
3Tove OlssonOK Södertörn29:37+1:169:13
4Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö31:25+3:049:47
5Tuva HolmströmOK Ravinen32:20+3:5910:04
6Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF32:30+4:0910:07
7Vilma NilssonAttunda OK32:56+4:3510:15
8Ingrid JohanssonSundbybergs IK33:16+4:5510:21
9Alice RökenTäby OK35:04+6:4310:55
10Klara JunegardTullinge SK37:27+9:0611:40
11Imogen PietersYorkshire Junior Squad37:40+9:1911:44
12Maja LiljaIFK Lidingö SOK37:41+9:2011:44
13Maja FalkSundbybergs IK38:16+9:5511:55
14Malin StrömqvistAttunda OK39:30+11:0912:18
15Moa GlanshedHaninge SOK39:31+11:1012:18
16Ida HellströmAttunda OK41:18+12:5712:51
17Alexandra CrawshawYorkshire Junior Squad44:06+15:4513:44
18Ebba WestringJärfälla OK44:17+15:5613:47
19Fanny SundbergTullinge SK47:13+18:5214:42
20Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK47:37+19:1614:50
21Britta BörjessonJärla Orientering48:48+20:2715:12
22Nova MatthewsTullinge SK59:52+31:3118:39
23Kimberly EkenstedtTullinge SK1:07:22+39:0120:59
Ellen AnelandOK Ravinenej godkänd
Matilda SjöblomAttunda OKej godkänd
Lovisa NordquistTäby OKej start
Felicia StrindérIFK Enskedeej start
Sonja AhlquistJärla Orienteringej start

H12

3 210 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan AndersonJärfälla OK23:227:16
2Erik LundquistOK Ravinen23:27+0:057:18
3Niklas ErlandssonOK Södertörn23:59+0:377:28
4Jens FochsenWaxholms OK25:15+1:537:51
5Svante SandvikAttunda OK25:37+2:157:58
6Jonathan NilssonGustavsbergs OK26:01+2:398:06
7Arvid MyrbergerTullinge SK27:48+4:268:39
8Elmin HovmöllerSöders-Tyresö30:37+7:159:32
9Marcus GrunderJärfälla OK31:11+7:499:42
10Filip HatlenTullinge SK31:20+7:589:45
11Marcus BarbozaAttunda OK32:03+8:419:59
12Axel BalckTäby OK33:54+10:3210:33
13Malte AlbinssonOK Österåker35:00+11:3810:54
14Ruben HårdSkogsluffarnas OK35:32+12:1011:04
15Edvin WollbrandOK Ravinen35:46+12:2411:08
16Elias LjungdellTäby OK37:13+13:5111:35
17Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK41:43+18:2112:59
18Axel NordqvistWaxholms OK43:57+20:3513:41
19Axel SchölinTäby OK50:57+27:3515:52
20Johannes NorrbyOK Södertörn51:10+27:4815:56
21Linus SkattOK Södertörn52:54+29:3216:28
22Sebastian LindblomGustavsbergs OK1:01:08+37:4619:02
23Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:03:25+40:0319:45
24Pål SödervallTullinge SK1:25:01+1:01:3926:29
Karl KvarnforsSkarpnäcks OLej godkänd
Linus NileviHaninge SOKej godkänd
Fabian TörnqvistOK Ravinenej start
Erik NederheimTäby OKej start

D10

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Freya TrynerYorkshire Junior Squad26:4510:42
2Märta AhlquistJärla Orientering28:04+1:1911:13
3Irma WidehagSundbybergs IK33:18+6:3313:19
4Anna FranklingIFK Lidingö SOK39:13+12:2815:41
5Alice HellbergSundbybergs IK43:17+16:3217:18
6Sofia QuasWaxholms OK43:32+16:4717:24
7Signe FredingTäby OK51:03+24:1820:25
8Ida RökenTäby OK51:29+24:4420:35
Viola HolmströmOK Ravinenej start
Ella LindqvistTäby OKej start

H10

2 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK19:057:38
2Gustav MyrbergerTullinge SK21:09+2:048:27
3Oscar LundquistOK Ravinen23:14+4:099:17
4Noel HellbergSundbybergs IK24:43+5:389:53
5Teodor JonssonSkarpnäcks OL25:18+6:1310:07
6Lukas SjöblomAttunda OK26:23+7:1810:33
7Egon WistedtSundbybergs IK29:27+10:2211:46
8Simon AndersonJärfälla OK30:03+10:5812:01
9Sven BörjessonJärla Orientering34:23+15:1813:45
10Simon TrossingTäby OK35:33+16:2814:13
11Botvid SimonssonSundbybergs IK36:10+17:0514:28
12Erik BalckTäby OK38:23+19:1815:21
13Arvid RundströmOK Ravinen39:46+20:4115:54
14Elliot LjungdellTäby OK42:23+23:1816:57
15Ludvig SundströmSundbybergs IK57:15+38:1022:54
16Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:05:51+46:4626:20
Hugo PelanderSnättringe SKej godkänd
Petter FochsenWaxholms OKej start

D35

6 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline WestbomOK Österåker1:19:1512:45

H35

7 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas EdlundMälarö SOK1:00:107:32
2Marcus SaldeniusJärfälla OK1:04:43+4:338:06
3Ingemar LindströmOK Österåker2:13:53+1:13:4316:46

D40

5 570 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö52:219:23
2Louise JohanssonOK Roslagen56:38+4:1710:10
3Lena NileviHaninge SOK1:00:01+7:4010:46
4Petra LjungdellTäby OK1:01:58+9:3711:07
5Michaela LundellOK Österåker1:03:22+11:0111:22
6Sara AndersonJärfälla OK1:04:38+12:1711:36
7Daniela RennerOK Södertörn1:05:42+13:2111:47
8Åsa BörjessonJärla Orientering1:16:51+24:3013:47
9Katja KinnunenTäby OK1:22:10+29:4914:45
10Lena BuhreAttunda OK1:28:50+36:2915:56
11Magdalena GrunderJärfälla OK1:32:00+39:3916:31
12Angelica LindblomGustavsbergs OK1:38:12+45:5117:37
Lena NilssonAttunda OKej start

H40

7 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nick BarrableOK Ravinen54:407:07
2Henrik SjögrenHaninge SOK1:01:02+6:227:56
3Ulf PerssonIFK Enskede1:01:34+6:548:00
4John HartleySöders-Tyresö1:02:24+7:448:07
5Pete TrynerYorkshire Junior Squad1:03:02+8:228:12
6Tomas HenrikssonAttunda OK1:06:26+11:468:39
7Magnus LennartssonJärfälla OK1:11:12+16:329:16
8Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:12:30+17:509:26
9Johan HörnfeldtOK Ravinen1:16:06+21:269:54
10Magnus LindblomGustavsbergs OK1:16:20+21:409:56
11Per GöthssonTäby OK1:50:29+55:4914:23
Per StridOK Roslagenej start

D45

4 660 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK48:0410:18
2Sussie TistadIFK Lidingö SOK48:21+0:1710:22
3Kerstin ImarkTullinge SK49:48+1:4410:41
4Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF50:03+1:5910:44
5Charlotta GibergHellas Orientering50:13+2:0910:46
6Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:41+2:3710:52
7Camilla EngelOK Ravinen51:15+3:1110:59
8Katarina RundströmIFK Enskede51:42+3:3811:05
9Annica JanssonIFK Lidingö SOK51:53+3:4911:08
10Nina IversAttunda OK53:36+5:3211:30
11Camilla GöstasSöders-Tyresö54:27+6:2311:41
12Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK55:36+7:3211:55
13Anna RökenTäby OK55:53+7:4911:59
14Therese HolmströmOK Ravinen59:20+11:1612:43
15Pauline TrynerYorkshire Junior Squad1:02:55+14:5113:30
16Åsa RomsonHellas Orientering1:04:32+16:2813:50
17Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:06:15+18:1114:13
18Emma HarrisonEPOC1:08:53+20:4914:46
19Maria EdvardssonJärfälla OK1:09:31+21:2714:55
20Madelene BarbozaAttunda OK1:12:17+24:1315:30
21Lisa LeicktTullinge SK1:13:13+25:0915:42
22Lena BrobergSnättringe SK1:13:17+25:1315:43
23Malin KvarnefalkJärfälla OK1:14:07+26:0315:54
24Natasha ConwayYorkshire Junior Squad1:14:46+26:4216:02
25Amanda CrawshawYorkshire Junior Squad1:17:34+29:3016:38
26Tove HammarbergJärfälla OK1:23:28+35:2417:54
27Sara ThörnOK Södertörn1:35:29+47:2520:29
28Sharon BowesEborienteers1:53:50+1:05:4624:25
Gunilla KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Lisa ÖsterlingOK Södertörnej start
Lisa TörnqvistOK Ravinenej start

H45

6 810 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils EdvardssonJärfälla OK47:356:59
2Per ForsbergIFK Enskede48:26+0:517:06
3Tomas AlbinssonOK Österåker49:30+1:557:16
4Rickard EkmanOK Roslagen50:05+2:307:21
5Johan HofstedtTäby OK51:48+4:137:36
6Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK54:49+7:148:02
7Johan WestringJärfälla OK55:06+7:318:05
8Mattias HovmöllerSöders-Tyresö55:18+7:438:07
9Patrik LeicktTullinge SK57:15+9:408:24
10Martin SigrandOK Södertörn57:29+9:548:26
11Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK58:20+10:458:33
12Mats EkmanTäby OK58:56+11:218:39
13Neil ConwayYorkshire Junior Squad1:00:07+12:328:49
14Stefan NorinSöders-Tyresö1:02:09+14:349:07
15Henrik MorastHaninge SOK1:02:56+15:219:14
16Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:03:40+16:059:20
17Andreas GrunderJärfälla OK1:06:56+19:219:49
18Magnus ElwinIFK Enskede1:07:33+19:589:55
19Mark ÅkessonJärfälla OK1:07:47+20:129:57
20Mats LundbäckJärfälla OK1:08:20+20:4510:02
21Ulrik IversAttunda OK1:08:28+20:5310:03
22Per DambergIFK Lidingö SOK1:16:31+28:5611:14
23Björn RundströmOK Ravinen1:17:57+30:2211:26
24Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:19:54+32:1911:43
25Niclas RökenTäby OK1:23:17+35:4212:13
26Magnus StrömqvistAttunda OK1:25:44+38:0912:35
27Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:26:45+39:1012:44
David HarrisonEPOCej godkänd
Johan LidmarSnättringe SKej godkänd
Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OKej start
Niklas HenrikssonAttunda OKej start

D50

4 130 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK33:458:10
2Ulla MolinAttunda OK34:31+0:468:21
3Birgitta OlssonTäby OK39:21+5:369:31
4Anna-Lena LängheimTullinge SK39:40+5:559:36
5Monica HatlenTullinge SK41:26+7:4110:01
6Ann GranqvistOK Ravinen42:46+9:0110:21
7Maria ColeVäsby OK43:28+9:4310:31
8Katarina RingelsOK Klemmingen44:19+10:3410:43
9Johanna SundströmJärla Orientering47:22+13:3711:28
10Madeleine LimparAttunda OK47:52+14:0711:35
11Monica RoosAttunda OK48:17+14:3211:41
12Anette ArksandVallentuna-Össeby OL53:49+20:0413:01
13Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK54:00+20:1513:04
14Susanne BovalliusJärfälla OK59:28+25:4314:23
15Åsa HallgrenOK Österåker1:00:20+26:3514:36
16Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:04:49+31:0415:41
17Kristina KlangHaninge SOK1:05:39+31:5415:53
18Louise NilssonJärfälla OK1:07:46+34:0116:24
19Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:23:58+50:1320:19

H50

6 210 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HultinOK Roslagen41:336:41
2Dan NorinGävle OK44:30+2:577:09
3Kjell ObergerIFK Lidingö SOK45:57+4:247:23
4Per BacklundOK Södertörn47:03+5:307:34
5Juha LoenbergSkarpnäcks OL47:13+5:407:36
6Per WollbrandOK Ravinen47:20+5:477:37
7Piero SannicoloTullinge SK47:58+6:257:43
8Per FranzénOK Södertörn48:53+7:207:52
9Roland SannicoloTäby OK49:26+7:537:57
10Erik BerggrenTullinge SK49:31+7:587:58
11Göran LängheimTullinge SK49:33+8:007:58
12Ulf KallhaugeSnättringe SK49:36+8:037:59
13Jesper LagerbergOK Södertörn49:51+8:188:01
14Kenneth JönssonTullinge SK50:58+9:258:12
14Mats FryxellTullinge SK50:58+9:258:12
16Joakim PerssonHaninge SOK51:04+9:318:13
17Ola BovalliusJärfälla OK51:23+9:508:16
18Per KallhaugeSnättringe SK52:42+11:098:29
19Kalle PerssonOK Österåker53:25+11:528:36
20Anders BjörklundIFK Enskede54:51+13:188:49
21Göran HellgrenOK Södertörn55:08+13:358:52
22Mats JavehedTäby OK56:15+14:429:03
23Anders KarlssonSnättringe SK57:25+15:529:14
24Fredrik MorastHaninge SOK58:28+16:559:24
25Christer ArksandVallentuna-Össeby OL59:56+18:239:39
26Thomas CallebergSnättringe SK1:00:18+18:459:42
27Mats AjlingTäby OK1:00:35+19:029:45
28Hans JonssonVäsby OK1:03:02+21:2910:09
29Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:03:07+21:3410:09
30Mats KarlssonTullinge SK1:03:20+21:4710:11
31Bo LauriSnättringe SK1:03:41+22:0810:15
31Ove RinnbäckOK Ravinen1:03:41+22:0810:15
33Per WolgastSnättringe SK1:04:06+22:3310:19
34Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:06:50+25:1710:45
35Nils EklöwOK Södertörn1:06:52+25:1910:46
36Eric HuijsersHammarby IF OF1:07:17+25:4410:50
37Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:07:44+26:1110:54
38Erik AnderssonOK Österåker1:08:14+26:4110:59
39Leif LundinJärla Orientering1:14:04+32:3111:55
40Peter LandénGustavsbergs OK1:15:55+34:2212:13
41Anders HolmqvistSnättringe SK1:18:04+36:3112:34
42Johan BalckTäby OK1:18:27+36:5412:37
43Per EknerSnättringe SK1:25:43+44:1013:48
Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örbyej start
Magnus BergmanOK Kåreej start

D55

4 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karina LangerakJärfälla OK41:2210:00
2Kia NordströmTäby OK42:27+1:0510:16
3Gunilla KreissJärla Orientering44:31+3:0910:46
4Anita KarlssonOK Södertörn46:28+5:0611:15
5Annika SvenssonSolna OK46:52+5:3011:20
6Christina BirathStenungsunds OK47:48+6:2611:34
7Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK50:10+8:4812:08
8Mia HillerhagIFK Lidingö SOK54:30+13:0813:11
9Katarina SjöholmMullsjö SOK56:02+14:4013:34
10Annika LundströmVäsby OK56:26+15:0413:39
11Jacky DakinYorkshire Junior Squad1:16:48+35:2618:35
Carina DoyleSundbybergs IKej start
Ann-sofie SvanbergOK Södertörnej start

H55

5 680 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard ImarkTullinge SK40:507:11
2Peter LundbergJärfälla OK42:20+1:307:27
3Tommy HolmérVäsby OK43:41+2:517:41
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF45:04+4:147:56
5Peter NordströmTäby OK46:02+5:128:06
6Pär WestbladOK Ravinen47:00+6:108:16
7Patrik AhlgrenTäby OK47:39+6:498:23
8Jan HanssonStenungsunds OK47:43+6:538:24
9Peder KarlssonRånäs OK50:05+9:158:49
10Peter EnokssonOK Österåker50:12+9:228:50
11Ulf BurmanGustavsbergs OK50:25+9:358:52
12Carl-Johan ThorellOK Ravinen50:38+9:488:54
13Lars GreilertHaninge SOK50:52+10:028:57
14Stig ThunellIFK Lidingö SOK54:17+13:279:33
15Lars GerhardssonAttunda OK54:48+13:589:38
16Stefan SundeliusJärfälla OK1:00:01+19:1110:33
17Jan NettelbjerJärfälla OK1:04:19+23:2911:19
18Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:07:38+26:4811:54 Ladda ner rutt i gpx-format
19Leif MörkforsJärfälla OK1:11:11+30:2112:31
20Anders WinaldHellas Orientering1:18:30+37:4013:49
21Jan-Erik JansonIFK Lidingö SOK1:20:06+39:1614:06
22Göran LarssonVallentuna-Össeby OL1:22:00+41:1014:26
Lars-Olof JanssonOK Linnéej godkänd
Johan MarkstedtOK Södertörnej start
Johan PalmgrenTäby OKej start
Johnny JunegardTullinge SKej start
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej start

D60

3 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering38:3611:09
2Eva OlssonRånäs OK39:41+1:0511:28
3Anne-Chr SchunnessonAttunda OK41:12+2:3611:54
4Birgitta WinbladRehns BK46:24+7:4813:24
5Anneli LindqvistGustavsbergs OK47:12+8:3613:38
6Margareta WadinOK Älvsjö-Örby50:52+12:1614:42
7Ingrid LarsenTäby OK1:06:33+27:5719:14

H60

5 420 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF43:508:05
2Per Ove WallénTäby OK44:41+0:518:14
3Dan KlangHaninge SOK47:59+4:098:51
4Thomas WesterGustavsbergs OK49:15+5:259:05
5Pelle BengtssonIFK Enskede51:02+7:129:24
6Göran HanssonTäby OK52:53+9:039:45
7Leif ÅkerblomOK Österåker54:11+10:219:59
8Eddie BjärrenholtRånäs OK55:02+11:1210:09
9Ola NyqvistOK Södertörn56:28+12:3810:25
10Thomas SjöholmMullsjö SOK58:11+14:2110:44
11Jan  EskilssonHaninge SOK1:01:01+17:1111:15
12Göran DoyleSundbybergs IK1:01:14+17:2411:17
13Curt RahlénOK Ravinen1:01:53+18:0311:25 Ladda ner rutt i gpx-format
14Tommy WendtHellas Orientering1:07:15+23:2512:24
15Benny PetterssonVäsby OK1:07:35+23:4512:28
16Kenneth PetterssonJärfälla OK1:11:08+27:1813:07
17Anders LavforsCentrum OK1:13:07+29:1713:29
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Lars BoudrieVäsby OKej start
Kurt MaxéSundbybergs IKej start
Bo DavidssonSolna OKej start
Mikael ByströmJärfälla OKej start
Jan GottfridssonNorbergs OKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Göran NilssonSnättringe SKej start

D65

3 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK41:4012:02
2Helena KorhonenHaninge SOK43:39+1:5912:36
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF44:48+3:0812:56
4Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF45:44+4:0413:13
5Anne LundmarkJärfälla OK45:46+4:0613:13
6Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK45:54+4:1413:15
7Ulla GummesonVäsby OK46:56+5:1613:33
8Ingrid GraneliHaninge SOK50:29+8:4914:35
9Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK58:47+17:0716:59
10Marianne SellgrenSigtuna OK1:04:06+22:2618:31
11Aila HalttunenHaninge SOK1:04:32+22:5218:39
Anna BlomgrenTullinge SKej start

H65

4 660 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK37:358:03
2Karl-Erik JohanssonOK Södertörn44:18+6:439:30
3Per-Johan VikforsOK Österåker44:37+7:029:34
4Ingemar GardSöders-Tyresö44:53+7:189:37
5Karl Evert SvenssonIF Hagen46:16+8:419:55
6Sven-Inge NylundJärfälla OK48:17+10:4210:21
7Olle BlomgrenOK Södertörn52:18+14:4311:13
8Per ÖhlundGustavsbergs OK52:52+15:1711:20
9Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK57:14+19:3912:16
10Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK59:01+21:2612:39
11Björn LindgrenOK Österåker1:00:25+22:5012:57
12Lennart HävrénTullinge SK1:01:39+24:0413:13
13Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:13:29+35:5415:46
14Bo WinanderJärfälla OK1:22:46+45:1117:45
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej godkänd
Urban BoströmSolna OKej start

D70

3 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HagstedtVäsby OK40:0613:14
2Maria EhnTullinge SK41:38+1:3213:44
3Marianne HamiltonEnebybergs IF45:47+5:4115:06
4Eva-Stina SvärdHaninge SOK47:46+7:4015:45
5Ingalill TimgrenOK Österåker49:32+9:2616:20
6Gunnel BalckIFK Enskede59:20+19:1419:34
7Barbro BörjessonOK Skogshjortarna59:22+19:1619:35
8Birgitta NylundJärfälla OK59:31+19:2519:38
9Carin RunqvistJärfälla OK1:07:42+27:3622:20
10Karin TibbelinTurebergs IF SOK1:16:09+36:0325:07

H70

3 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Börje LenasSkogsluffarnas OK40:5310:16
2Anders SellgrenSigtuna OK42:54+2:0110:46
3Gunnar EhnTullinge SK44:17+3:2411:07
4Göran LarboAttunda OK45:50+4:5711:30
5Leif StrandbergGustavsbergs OK45:56+5:0311:32
6Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb46:38+5:4511:43
7Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben49:18+8:2512:23
8Per-Erik WåhlbergOK Linné54:01+13:0813:34
9Bo RomsonHellas Orientering54:24+13:3113:40
10Jan BojlingSolna OK54:42+13:4913:44
11Leif NordinAttunda OK55:00+14:0713:49
12Christer HedinIFK Enskede1:00:13+19:2015:07
13Gunnar ErikssonJärfälla OK1:02:10+21:1715:37
Willy LjungdellTäby OKej start

D75

2 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK37:3712:34
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby45:37+8:0015:15
3Britt ErikssonHammarby IF OF49:47+12:1016:38
4Ann SjöbergEnebybergs IF52:58+15:2117:42
5Pia VikströmTäby OK1:05:51+28:1422:01
6Yvonne  RoosAttunda OK1:24:55+47:1828:24

H75

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan ElmhagenSöders-Tyresö39:5211:04
2Åke GatelidOK Skogshjortarna42:21+2:2911:45
3Bo HedlundIFK Enskede42:44+2:5211:52
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF47:17+7:2513:08
5Lars CedérusSnättringe SK47:30+7:3813:11
6Kurt AnderssonEnebybergs IF48:50+8:5813:33
7Hugo IsgrenIFK Enskede52:14+12:2214:30
8Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:01:00+21:0816:56
9Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:01:22+21:3017:02
10Sven-Erik WidinOK Österåker1:05:47+25:5518:16
11Gunnar BramstenSundbybergs IK1:06:05+26:1318:21
12Leif HermundstadSnättringe SK1:11:14+31:2219:47
Lars RoosAttunda OKej godkänd
Stellan FehrnströmEnebybergs IFej start

D80

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid CarlssonTäby OK57:3821:40
2Ebba-Lisa FlygarTullinge SK58:58+1:2022:10
3Gunnel JunegardOK Södertörn1:19:19+21:4129:49

H80

2 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK33:2511:10
2Ulf EskilssonOK Södertörn40:09+6:4413:25
3Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK42:47+9:2214:18
4Sigurd WallénTäby OK43:55+10:3014:41
5Lars-Erik LindellVäsby OK53:17+19:5217:49
6Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK57:39+24:1419:16
7Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby59:38+26:1319:56
8Alf PerssonOK Österåker1:05:10+31:4521:47
9Carl LangOK Österåker1:07:53+34:2822:42
10Evert CarlssonTäby OK1:55:59+1:22:3438:47

Inskolning

1 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lilly AnderssonOK Roslagenfullföljt
Esther Berneklint RhedinWaxholms OKfullföljt
Lisa CederbaumKlubblösfullföljt
Olivia EdlundMälarö SOKfullföljt
Herman HelgessonHellas Orienteringfullföljt
Rebecca SchölinSundbybergs IKfullföljt
Hampus SjöblomAttunda OKfullföljt
Ebba SkantzeIFK Lidingö SOKfullföljt
Katja SmittSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Alice IvarssonIFK Lidingö SOKej start

U1

2 290 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon Forsberg RundströmIFK Enskede24:2410:39
2Ida HellbergSundbybergs IK25:50+1:2611:16
3Saga HellbergSundbybergs IK25:54+1:3011:18
4Hanna SundströmSundbybergs IK30:15+5:5113:12
5Simon AhlströmIFK Enskede30:19+5:5513:14
6Malte HallmanAttunda OK31:21+6:5713:41
7Mia LagerströmAttunda OK31:26+7:0213:43
8Albin SandebergWaxholms OK31:42+7:1813:50
9Torun Berneklint RhedinWaxholms OK31:54+7:3013:55
10Lovisa NederheimTäby OK32:00+7:3613:58
11Jacob OscarsonSundbybergs IK32:07+7:4314:01
12Ellen WestmanSundbybergs IK33:04+8:4014:26
13Elvira IvarssonIFK Lidingö SOK33:05+8:4114:26
14Sofia El HajjiJärfälla OK33:50+9:2614:46
15Amanda MörkforsJärfälla OK33:52+9:2814:47
16Ella LjungdellTäby OK34:16+9:5214:57
17Hanna JernbergGävle OK39:33+15:0917:16
18Martin WännmanOK Södertörn40:42+16:1817:46
19Mirja HårdSkogsluffarnas OK43:00+18:3618:46
20Märta NilssonWaxholms OK59:20+34:5625:54
21Astrid NilssonWaxholms OK1:06:07+41:4328:52
Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOKej godkänd
Livia QuasWaxholms OKej godkänd
Sara HellströmAttunda OKej start

U2

2 470 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TrossingTäby OK23:509:38
2Erik WestmanSundbybergs IK25:53+2:0310:28
3Hugo NyströmOK Ravinen28:02+4:1211:20
4Carl WännmanOK Södertörn28:41+4:5111:36
5Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK30:28+6:3812:20
6Vilgot CederbaumKlubblös30:46+6:5612:27
7Vera SkantzeIFK Lidingö SOK32:35+8:4513:11
8Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF34:23+10:3313:55
9Bodil JohanssonSundbybergs IK34:29+10:3913:57
10Eskil MyrbergerTullinge SK35:09+11:1914:13
11David JernbergGävle OK35:23+11:3314:19
12Victor GranathVäsby OK35:40+11:5014:26
13Madeleine GranathVäsby OK37:02+13:1214:59
14Joel BertilssonJärla Orientering38:46+14:5615:41
15Folke JohanssonSundbybergs IK40:32+16:4216:24
16My LennartssonJärfälla OK43:40+19:5017:40
17Charlie LennartssonJärfälla OK43:44+19:5417:42
18Linnéa MebiusTäby OK45:18+21:2818:20
19Thea EngströmKlubblös46:49+22:5918:57
20Marius HovmöllerSöders-Tyresö50:14+26:2420:20
21Elin AlmgrenSöders-Tyresö50:44+26:5420:32
22Dagny IkoTäby OK1:02:09+38:1925:09
Alve WistedtSundbybergs IKej start

Öppen motion 1

2 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF27:1010:59
2Karin SkantzeIFK Lidingö SOK27:18+0:0811:03
3Linus LönnebergTäby OK33:14+6:0413:27
4Kajsa EngströmKlubblös33:29+6:1913:33
5Barbro CedérusSnättringe SK38:19+11:0915:30
6Jennifer EricsonJärla Orientering55:13+28:0322:21

Öppen motion 2

3 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor IvarssonKlubblös52:0013:11
2Magnus SvenssonTullinge SK1:03:52+11:5216:12

Öppen motion 3

3 170 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin LjungdellTäby OK33:0310:25
2Emma BölskeStockholm Multisport Klubb33:27+0:2410:33
3Sandra ValjusIFK Lidingö SOK36:08+3:0511:23
4Rickard HalvorsenSkarpnäcks OL48:14+15:1115:12
5Kieran BowesEborienteers51:15+18:1216:10
6Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK54:02+20:5917:02
7Annakarin RahlénOK Ravinen54:04+21:0117:03
8Jenny AhlquistJärla Orientering54:34+21:3117:12
9Lisa SundbergTullinge SK57:12+24:0918:02
10Ingrid AnderssonOK Österåker58:30+25:2718:27
11Christina Eriksson LindhRehns BK1:02:13+29:1019:37
12Jan WinbladRehns BK1:02:16+29:1319:38
13Ingela GadeforsHaninge SOK1:02:28+29:2519:42
14Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:05:01+31:5820:30
15Jenny AxelssonKlubblös1:07:18+34:1521:13
16Charlotta DambergIFK Lidingö SOK1:08:28+35:2521:35
17Sara StrömqvistAttunda OK1:10:27+37:2422:13
18Linda StrömqvistAttunda OK1:10:32+37:2922:15
19Leonore ModeeKlubblös1:10:34+37:3122:15
20Jessica StrömqvistAttunda OK1:11:46+38:4322:38
21Lars NordinSolna OK1:26:35+53:3227:18
22Ingrid SturestigOK Södertörn1:32:20+59:1729:07
23Henning HamiltonEnebybergs IF1:37:18+1:04:1530:41
24Sandra EkenstedtTullinge SK1:38:05+1:05:0230:56
Agnetha BjörklundKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

5 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL1:18:0715:29
Pasi VanljusIFK Lidingö SOKej godkänd
Lena SödermanTullinge SKej godkänd

Öppen motion 5

3 620 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenni SimolaFinspångs SOK28:517:58
2Helena FalkTäby OK33:56+5:059:22
3Robert HagströmEskilstuna OL34:53+6:029:38
4Jonas SjöblomAttunda OK38:01+9:1010:30
5Sebastian BolleSundbybergs IK38:32+9:4110:38
6Mårten KällmanSöders-Tyresö42:02+13:1111:36
7Helene EklundOK Södertörn42:07+13:1611:38
8Carina MöllerOK Södertörn42:09+13:1811:38
9Ingela OscarssonKlubblös44:43+15:5212:21
10Per ArnessonSkarpnäcks OL45:53+17:0212:40
11Anders PerssonJärla Orientering48:08+19:1713:17
12Anders NauHaninge SOK48:10+19:1913:18
13Lena NilssonOK Österåker48:13+19:2213:19
14Sara RuneborgAttunda OK48:17+19:2613:20
15Tommy AnderssonSöders-Tyresö48:57+20:0613:31
16Maria FranklingIFK Lidingö SOK49:45+20:5413:44
17Bo LandarvKlubblös51:11+22:2014:08
18Helen InfeldtKlubblös51:29+22:3814:13
19Reine BorgströmSkogsluffarnas OK52:04+23:1314:22
20Linda BlomgrenTäby OK53:01+24:1014:38
21Cim HolmqvistOK Österåker55:17+26:2615:16
22Annica HänströmTäby OK57:06+28:1515:46
23Linnéa KarlssonRånäs OK58:12+29:2116:04
24Andy BowesEborienteers1:00:35+31:4416:44
25Jenny MagnvallOK Södertörn1:02:05+33:1417:09
26Natascha MarxmeierIFK Lidingö SOK1:03:55+35:0417:39
27Monika MagnussonKlubblös1:06:30+37:3918:22
28Helene LindelavOK Roslagen1:07:10+38:1918:33
29Per FranklingIFK Lidingö SOK1:08:51+40:0019:01
30Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:14:19+45:2820:31
31Gunnar LindholmKlubblös1:23:18+54:2723:00
32Håkan LarssonÄlvsjö Örby1:29:14+1:00:2324:39
Cecilia ArvidsonOK Österåkerej godkänd

Öppen motion 6

5 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf PeterssonKlubblös51:408:41
2Jukka LoukusaGustavsbergs OK57:23+5:439:38
3Elin AhlströmIFK Enskede1:03:04+11:2410:35
4Thomas SundbergTullinge SK1:04:42+13:0210:52
5Fredrik LundellOK Österåker1:17:00+25:2012:56
6Henrik FribergerJärla Orientering1:25:07+33:2714:18
7Stig ThörnvikCentrum OK1:30:26+38:4615:11
8Stefan  OlssonKlubblös1:30:30+38:5015:12
9Fredrik GustafssonKlubblös2:14:22+1:22:4222:34

Öppen motion 7

3 130 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SjöbergTullinge SK22:557:19
2Jessica SjöbergTullinge SK28:02+5:078:57
3Karolina HellbergSundbybergs IK28:09+5:148:59
4Ida WikströmKamrat och IF KIF28:42+5:479:10
5Jenny HallmanAttunda OK30:16+7:219:40
6Peter BergmanTullinge SK31:05+8:109:55
7Marielle LarssonOK Södertörn31:33+8:3810:04
8Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK31:41+8:4610:07
9Andrea WesterdahlTäby OK32:32+9:3710:23
10Philip ForngrenTäby OK32:33+9:3810:23
11Håkan SvenssonI 19 IF33:28+10:3310:41
12Tilde BacklundOK Södertörn33:36+10:4110:44
13Marita AxelssonOK Ravinen34:36+11:4111:03
14Petter SkantzeIFK Lidingö SOK34:40+11:4511:04
15Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL36:25+13:3011:38
16Anette ÖnerudOK Ravinen37:06+14:1111:51
17Ulf CarnbyTäby OK37:43+14:4812:03
18Jan EkmanKA3 IF37:45+14:5012:03
19Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK38:37+15:4212:20
20Arne LindqvistTäby OK39:19+16:2412:33
20Fredrik MolinAttunda OK39:19+16:2412:33
22Håkan BoijeAttunda OK40:14+17:1912:51
23Frank PelanderSnättringe SK41:07+18:1213:08
24Richard NilssonGustavsbergs OK42:05+19:1013:26
25Leif KlingOckelbo OK42:43+19:4813:38
26Marie ThörnvikCentrum OK42:48+19:5313:40
27Ingela ArenanderSkarpnäcks OL43:09+20:1413:47
28Per IkoTäby OK43:26+20:3113:52
29Peter WestmanVittjärvs IK43:36+20:4113:55
30Cecilia NordquistTäby OK43:47+20:5213:59
31Håkan SvahnOK Ravinen45:06+22:1114:24
32Katarina LindbärgOK Södertörn45:21+22:2614:29
33Ulrika HellströmAttunda OK45:49+22:5414:38
34Monika PerssonOK Södertörn45:52+22:5714:39
35Olle HillgrenOK Österåker45:58+23:0314:41
36Ingalill KåbergOK Ravinen46:26+23:3114:50
37Anna LundquistOK Ravinen46:41+23:4614:54
38Anki LandarvKlubblös47:05+24:1015:02
39Johan RosénOK Södertörn48:12+25:1715:23
40Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL48:28+25:3315:29
41Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby50:02+27:0715:59
42Carl CarlinSöders-Tyresö51:47+28:5216:32
43Lena ErlandssonOK Södertörn52:23+29:2816:44
44Roland PerssonIFK Enskede53:21+30:2617:02
45Björn SandénOK Södertörn53:33+30:3817:06
46Juri BelevichStockholms OK53:52+30:5717:12
47Anneli LidmarSnättringe SK54:29+31:3417:24
48Annica HedbergOK Södertörn54:41+31:4617:28
49Jeanette JonssonOK Österåker56:57+34:0218:11
50Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL57:15+34:2018:17
51Ulf AleniusIFK Lidingö SOK57:16+34:2118:17
52Hans CarlheimTurebergs IF SOK58:18+35:2318:37
53Linn OlssonOK Södertörn58:21+35:2618:38
54Arne KvarnefalkJärfälla OK59:48+36:5319:06
55Martin ErikssonOK Södertörn1:00:14+37:1919:14
56Marianne JernbergSöders-Tyresö1:01:32+38:3719:39
57Rolf LiljaIFK Lidingö SOK1:04:49+41:5420:42
58Petra LundbäckJärfälla OK1:05:24+42:2920:53
59Kerstin MorastHaninge SOK1:07:37+44:4221:36
60Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:10:05+47:1022:23
61Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:14:10+51:1523:41
62Göran GrimvallTäby OK1:22:10+59:1526:15
63Margaretha NylundOK Södertörn1:25:37+1:02:4227:21
64Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:29:25+1:06:3028:34
65Monica AndreassonOK Tor1:30:40+1:07:4528:58
66Lars AndreassonOK Tor1:31:23+1:08:2829:11
67Gunilla SchönningJärfälla OK1:41:17+1:18:2232:21
68Christina LiljaIFK Lidingö SOK2:09:38+1:46:4341:24

Öppen motion 8

5 200 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LarssonOK Södertörn35:306:49
2Stefan P SvanströmOK Österåker36:13+0:436:57
3Henrik SandströmOK Ravinen41:12+5:427:55
4Linus HolmqvistOK Österåker47:03+11:339:02
5Andreas AnderssonOK Roslagen48:55+13:259:24
6Amanda BerggrenTullinge SK54:44+19:1410:31
7Lars ForsbergOK Ravinen55:45+20:1510:43
8Karin LundbergTullinge SK55:59+20:2910:45
9Leif BertilssonJärla Orientering57:12+21:4211:00
10Ulf MagnussonKlubblös59:03+23:3311:21
11Kerstin SjökvistOK Österåker59:13+23:4311:23
12Stefan GranathVäsby OK59:20+23:5011:24
13Staffan ÅkerblomOK Linné1:00:49+25:1911:41
13Jan SvenssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:49+25:1911:41
15Anders ÖnerudOK Ravinen1:02:09+26:3911:57
16Karin HofstedtTäby OK1:02:13+26:4311:57
17Linda LönnebergTäby OK1:03:18+27:4812:10
18Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:04:13+28:4312:20
19Karin AlmgrenSöders-Tyresö1:05:56+30:2612:40
20Oskar HermanssonCentrum OK1:06:35+31:0512:48
21Tomas CarlssonTäby OK1:06:38+31:0812:48
22Nigel ColeVäsby OK1:07:39+32:0913:00
23Linus HjerpeArvika1:07:45+32:1513:01
24Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb1:07:55+32:2513:03
25Anders RöstinSöders-Tyresö1:08:12+32:4213:06
26Glenn WiderströmOK Ravinen1:08:53+33:2313:14
27Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:11:45+36:1513:47
28Ulrika Knagenhielm-KarlssonCentrum OK1:15:50+40:2014:35
29Boel SundbergOK Södertörn1:16:09+40:3914:38
30Jonas HellströmAttunda OK1:17:35+42:0514:55
31Oskar NederheimTäby OK1:17:59+42:2914:59
32Peter AxelssonOK Ravinen1:18:47+43:1715:09
33Anders RyrmanCentrum OK1:19:20+43:5015:15
34Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:21:11+45:4115:36
35Marie ÖstmanSkarpnäcks OL1:21:40+46:1015:42
36Michael AhlquistJärla Orientering1:21:44+46:1415:43
37Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:36:39+1:01:0918:35
38Torbjörn ThufvessonCentrum OK1:38:44+1:03:1418:59
39Matilda AhlquistJärla Orientering1:41:27+1:05:5719:30
40Yngve RahlénOK Ravinen2:17:06+1:41:3626:21
Jan SturestigOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 9

7 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF55:457:03
2Jörgen OhlinTullinge SK57:32+1:477:16
3Dmitriy YuryevOK Södertörn57:53+2:087:19
4Hugo LindbärgOK Södertörn58:42+2:577:25
5Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF59:24+3:397:31
6Georg EklöwOK Södertörn1:01:01+5:167:43
7Anders CarlheimTurebergs IF SOK1:04:07+8:228:06
8Jonas NylundCentrum OK1:04:52+9:078:12
9Jorrit BoekelCentrum OK1:07:19+11:348:31
10Peter AnderssonSöders-Tyresö1:07:47+12:028:34
11Tomas SjökvistOK Österåker1:08:12+12:278:37
12Magnus BacklundKlubblös1:09:17+13:328:46
13Alexander FrolovOK Södertörn1:11:08+15:239:00
14Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL1:11:37+15:529:03
15Elias RöstinSöders-Tyresö1:11:46+16:019:05
16Björn CarlheimAttunda OK1:12:08+16:239:07
17Klas GranlundKlubblös1:16:33+20:489:41
18Niclas NilssonOK Österåker1:21:21+25:3610:17
19Mikael NyströmOK Ravinen1:24:19+28:3410:40
20Gustaf EricsonJärla Orientering1:25:53+30:0810:52
21Andreas BjärkmarSävedalens AIK1:28:26+32:4111:11
22Tomas SandqvistVäsby OK2:07:23+1:11:3816:07
Martin TrossingTäby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser