Officiell resultatlista för Ungdomsseriefinalen i Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsseriefinalen i Stockholm
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: söndag 1 oktober 2017

Tumba-Mälarhöjden OK

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik KällU1H12:168:04
2Alice GardbyD16 Kort11:53+1:348:15
3Malin ÅgrenD16 Kort12:01+1:428:20
4Ludvig LangeH1412:36+1:096:53
4Ingrid AndréD1412:29+1:076:42
4Kajsa LjungbergD16 Kort12:10+1:518:26
5Jesper GustavssonH12 Kort12:44+2:399:13
7Olivia MasonD12 Kort17:30+6:2312:40
8Emma HungD14 Kort23:44+12:0416:49
9Svea HuberD12 Kort18:30+7:2313:24
9Alice LjungbergD1213:07+1:317:27
10Amanda ClaessonD12 Kort23:43+12:3617:11
13Mikael AlmH14 Kort24:10+14:5517:08
15Ebba AdebrantD1613:33+1:537:49
16Elmer GardbyU2H18:02+5:3111:33
19Vanja LifU2D20:33+4:3513:15
20Elsa KällD1415:08+3:468:08
21Maya NygrenU331:19+18:2121:26
24Valter EdvardssonU1H17:37+5:2111:35
25Kim ÖrnbergH1415:27+4:008:26
25Edvin Björklund BoljangH1018:18+7:5910:57
26Emelie LiljaD1415:44+4:228:27
29Johanna Skogholm AllaredD1021:53+9:3913:20
31Freja HjerneD1216:49+5:139:33
32Simon HungH1020:16+9:5712:08
32Emma Malmström LiljaU1D19:21+5:5312:48
37Viggo HjerneH1619:26+7:009:23
38Elin LiljaD1023:52+11:3814:33
38Elsa LifD1217:43+6:0710:03
38Melker GardbyH1417:47+6:209:43
38Viggo MårsellU2H23:01+10:3014:45
41Vilma ÅgrenD1419:13+7:5110:19
41Filippa HjerneD1218:05+6:2910:16
42Tim TörnblomH1026:28+16:0915:50
43Hilda MårsellD1218:25+6:4910:27
43Leo BackhansH1027:25+17:0616:25
45Alexander BäckmanU2H26:26+13:5516:56
46Alva Björklund BoljangD1218:50+7:1410:42
46Emelie HellströmU1D21:12+7:4414:02
47Oskar EklövH1028:42+18:2317:11
48Henning Kristiansson-TorpU1H19:58+7:4213:08
49Alexander HansonU2H28:18+15:4718:08
51Anton ÅgrenH1031:32+21:1318:52
53Gabriel SörqvistU2H31:44+19:1320:20
55Isak SandelinH1035:29+25:1021:14
55Simon AdebrantH1218:13+8:4510:21
55Liv MårtenssonD1038:55+26:4123:43
56Teodor HedbergH1420:29+9:0211:11
62Hilma FalkD1227:06+15:3015:23
62Viktor SandelinH1421:00+9:3311:28
63Elias BackhansU1H23:42+11:2615:35
65Erik EklövU1H24:08+11:5215:52
71Naomi TeshomeU1D41:20+27:5227:22
74Gustav OmbergU1H29:48+17:3219:36
76Alfred Ek LindquistU1H31:33+19:1720:45
84Lukas SandelinH1230:47+21:1917:29
Charlie Eksjö GrenanderInskolningfullföljt
Mira MårsellInskolningfullföljt
Vilhelm NygrenInskolningfullföljt
Leontine OlssonInskolningfullföljt
Lovisa SternerInskolningfullföljt
Samuel TörnrosInskolningfullföljt
Ebba KolmodinD14ej godkänd
Matilda HedbergD10ej start
Ludvig Svahn LindH12ej start
Victoria HeinebornU1Dej start
Kerstin ÅbergD14ej start
Clara HellstenU3ej start
Elias AdebrantH14ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser