Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nacka by Night, med Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nacka by Night, med Motionsorientering
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: fredag 20 oktober 2017

D16

4 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara MöllerOK Södertörn39:458:44
2Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:01:32+21:4713:31
3Sanna HedbergOK Södertörn1:13:21+33:3616:07
Katarina NorrbyOK Södertörnej godkänd

H16

5 600 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Linus HalvorsenSkarpnäcks OLej start

D14

3 475 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MårtenssonOK Ravinen39:1811:18
2Amanda GranqvistOK Ravinen40:28+1:1011:38
3Tove SvedellSkarpnäcks OL59:19+20:0117:04

H14

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SvenssonOK Ravinen27:007:30
2Eskil WidehagSundbybergs IK31:19+4:198:41
3Axel FribergerJärla Orientering34:33+7:339:35
4Teo StruckOK Ravinen40:11+13:1111:09
5Olle BrohagenOK Ravinen56:06+29:0615:35

D12

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Majken JanssonSkarpnäcks OL46:0015:20

H12

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LundquistOK Ravinen23:247:40
2Folke KåbergOK Ravinen42:50+19:2614:02

H12 Kort

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo LjungbergSkarpnäcks OL27:2811:26
2Karl KvarnforsSkarpnäcks OL44:15+16:4718:26
Erling KapljaSkarpnäcks OLej godkänd

D10

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WidehagSundbybergs IK42:5017:50

H10

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK21:068:47
2Oscar LundquistOK Ravinen29:39+8:3312:21
3Vidar PihloOK Ravinen50:45+29:3921:08

U1

1 825 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henry DecknerSkarpnäcks OL29:0415:55
2Norma JanssonSkarpnäcks OL41:44+12:4022:52
3Isabella SjögrenOK Ravinen47:28+18:2426:00

U2

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen FlordalSnättringe SK33:3314:16
2Maximilian AnderssonTullinge SK48:03+14:3020:26
3Elsa ForslundSkarpnäcks OL51:37+18:0421:57

Öppen motion 2

4 825 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias LindeKlubblös48:4310:05
2Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK48:48+0:0510:06

Öppen motion 3

2 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HolmqvistSnättringe SK28:5110:41
2Peter MattilaTullinge SK34:56+6:0512:56
3Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK42:20+13:2915:40
3Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK42:20+13:2915:40
5Fredrik HenrikssonKlubblös1:05:52+37:0124:23
Esmeralda Maass-RinderudStockholm Multisport Klubbej godkänd
Jannicke RinderudStockholm Multisport Klubbej godkänd

Öppen motion 4

4 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina WallanderJärla Orientering1:02:4912:57

Öppen motion 5

4 275 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie KarlssonCentrum OK47:2211:04
2Anna ÅhmanRånäs OK50:10+2:4811:44
3Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK52:22+5:0012:14
4Torbjörn BergmanSnättringe SK55:15+7:5312:55
5Arvin yuosefiKlubblös59:19+11:5713:52
6Victor BladhKlubblös1:00:55+13:3314:14
7Elisabeth BengtssonHaninge SOK1:03:01+15:3914:44
7Kristina SörensenSundbybergs IK1:03:01+15:3914:44
9Niklas HedbergKlubblös1:09:40+22:1816:17
10Teodor EricsonJärla Orientering1:11:28+24:0616:43
11Gustaf EricsonJärla Orientering1:11:38+24:1616:45
12Isabell EllisonKlubblös1:13:15+25:5317:08

Öppen motion 6

5 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sanna Kjettselberg ej godkänd
Patricia Minör ej godkänd

Öppen motion 7

3 425 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK41:0912:00
2Sören AnderssonCentrum OK41:54+0:4512:14
3Emma RosénOK Njudung45:56+4:4713:24
4Ylva FornanderVästerbergslagens OL49:02+7:5314:18
5Leif HermundstadSnättringe SK1:19:51+38:4223:18
Gunnar BramstenSundbybergs IKej godkänd
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OKej godkänd
Johan LeireMälarö SOKej start

Öppen motion 8

4 450 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas HolmbergCentrum OK39:548:57
2Peder PederssonCentrum OK41:14+1:209:15
3Janne NilssonCentrum OK41:50+1:569:24
4Oskar HermanssonCentrum OK44:10+4:169:55
5Moa KjellstrandCentrum OK49:04+9:1011:01
6Patrik FriskGustavsbergs OK53:21+13:2711:59
7Magnus EricsonJärla Orientering53:40+13:4612:03
8Hans Andersson StrinningAttunda OK54:54+15:0012:20
9Adam RegerOK Linné55:00+15:0612:21
10Johan SandbergAttunda OK55:12+15:1812:24
11Henrik ErikssonTumba-Mälarhöjden OK55:13+15:1912:24
12Tapani MattusIFK Lidingö SOK55:58+16:0412:34
13Lars ForsstedtSöders-Tyresö56:43+16:4912:44
14Sara JonassonCentrum OK58:07+18:1313:03
15Harald BauerIFK Lidingö SOK58:37+18:4313:10
16Jonatan LindellGustavsbergs OK58:51+18:5713:13
17Anders RyrmanCentrum OK1:17:50+37:5617:29
Torbjörn WrighedMotala AIF OLej godkänd

Öppen motion 9

7 275 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK43:065:55
2Halvor Eid NielsenÄrla IF45:13+2:076:12
3Viktor AntonssonEksjö SOK48:51+5:456:42
4Brian Russel-KeelyIFK Lidingö SOK51:44+8:387:06
5Sverker LenasCentrum OK53:30+10:247:21
6Morgan KarlssonSundbybergs IK57:03+13:577:50
7Alice HugossonIFK Lidingö SOK57:54+14:487:57
8Simon FriskGustavsbergs OK1:10:02+26:569:37 Ladda ner rutt i gpx-format
9Henrik MorastHaninge SOK1:10:56+27:509:45
10Göran EklundSkarpnäcks OL1:11:55+28:499:53
11Anders BrohällStockholm Multisport Klubb1:16:26+33:2010:30
12Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:28:00+44:5412:05
13Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:35:09+52:0313:04
Fredrik MorastHaninge SOKej godkänd
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd
Anders GranbergOK Klemmingenej start

Öppen motion 11

5 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MöllerOK Södertörn54:269:53
2Allan EverumStockholm Multisport Klubb1:15:53+21:2713:47
3Chris PawleyCornwall OC1:37:02+42:3617:38
Filip MöllerOK Södertörnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser