Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höstlunken

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höstlunken
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: söndag 5 november 2017

D21

14 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Catherine TaylorOK Södertörn1:47:557:34
1Catherine TaylorOK Södertörn1:47:557:34
2Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:51:42+3:477:49
2Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:51:42+3:477:49
3Susen LöschÄrla IF2:32:32+44:3710:41
3Susen LöschÄrla IF2:32:32+44:3710:41
4Emma LindgrenVisborgs OK2:39:42+51:4711:11
4Emma LindgrenVisborgs OK2:39:42+51:4711:11
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

H21A

18 840 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nick BarrableOK Ravinen1:57:006:12
1Nick BarrableOK Ravinen1:57:006:12
2Patrick ZbindenSödertälje-Nykvarn OF2:10:45+13:456:56
2Patrick ZbindenSödertälje-Nykvarn OF2:10:45+13:456:56
3Nils EdvardssonJärfälla OK2:17:26+20:267:17
3Nils EdvardssonJärfälla OK2:17:26+20:267:17
4Josh BeechOK Södertörn2:17:33+20:337:18
4Josh BeechOK Södertörn2:17:33+20:337:18
5Kasper WestmanVästerås SOK2:21:36+24:367:30
5Kasper WestmanVästerås SOK2:21:36+24:367:30
6Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK2:24:49+27:497:41
6Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK2:24:49+27:497:41
7John GunnarssonSurahammars SOK2:30:00+33:007:57
7John GunnarssonSurahammars SOK2:30:00+33:007:57
8Martin SkärlénHaninge SOK3:12:23+1:15:2310:12
8Martin SkärlénHaninge SOK3:12:23+1:15:2310:12
9Marie NilssonCentrum OK3:36:18+1:39:1811:28
9Marie NilssonCentrum OK3:36:18+1:39:1811:28
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKej godkänd
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKej godkänd
Assar HellströmOK Ravinenej godkänd
Assar HellströmOK Ravinenej godkänd

H21B

15 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar GustafssonCentrum OK1:56:357:37
1Oskar GustafssonCentrum OK1:56:357:37
2Niklas WraneSöders-Tyresö2:07:41+11:068:21
2Niklas WraneSöders-Tyresö2:07:41+11:068:21
3Stefan NorinSöders-Tyresö2:31:32+34:579:54
3Stefan NorinSöders-Tyresö2:31:32+34:579:54
4Bart Van WijngaardenOK Klemmingen2:56:50+1:00:1511:33
4Bart Van WijngaardenOK Klemmingen2:56:50+1:00:1511:33
Magnus DalenstamSnättringe SKej start
Magnus DalenstamSnättringe SKej start

D17-20

9 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK1:23:188:59
1Ella SjöbergTullinge SK1:23:188:59
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:25:14+1:569:12
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:25:14+1:569:12
3Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:27:08+3:509:24
3Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:27:08+3:509:24
4Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:27:22+4:049:26
4Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:27:22+4:049:26
5Ella AnderssonOK Södertörn1:38:36+15:1810:38
5Ella AnderssonOK Södertörn1:38:36+15:1810:38
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

H17-20

15 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonOK Ravinen1:46:046:56
1Albin AnderssonOK Ravinen1:46:046:56
2Oskar ForsbergTullinge SK1:58:37+12:337:45
2Oskar ForsbergTullinge SK1:58:37+12:337:45
3Duncan RobertsonSvaide Roma SOK2:25:18+39:149:30
3Duncan RobertsonSvaide Roma SOK2:25:18+39:149:30
4Lukas HellgrenOK Ravinen2:40:21+54:1710:29
4Lukas HellgrenOK Ravinen2:40:21+54:1710:29
Hugo LindbärgOK Södertörnej start

D16

7 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sara SundinWaxholms OKej godkänd
Sara SundinWaxholms OKej godkänd
Sanna HedbergOK Södertörnej godkänd
Sanna HedbergOK Södertörnej godkänd

H16

9 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip ForngrenTäby OK1:29:269:08
1Philip ForngrenTäby OK1:29:269:08
2Isak GeliusSnättringe SK1:39:59+10:3310:13
2Isak GeliusSnättringe SK1:39:59+10:3310:13
3Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:59:30+30:0412:13
3Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:59:30+30:0412:13
4Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK2:03:37+34:1112:38
4Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK2:03:37+34:1112:38
5Melvin JakobssonOK Södertörn2:09:25+39:5913:13
5Melvin JakobssonOK Södertörn2:09:25+39:5913:13

D14

6 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove SjöbergTullinge SK58:539:10
1Tove SjöbergTullinge SK58:539:10
2Elisabeth LarssonOK Södertörn1:05:34+6:4110:12
2Elisabeth LarssonOK Södertörn1:05:34+6:4110:12
3Saga AnderssonTullinge SK1:05:44+6:5110:14
3Saga AnderssonTullinge SK1:05:44+6:5110:14
4Hedda RöstinOK Ravinen1:07:08+8:1510:27
4Hedda RöstinOK Ravinen1:07:08+8:1510:27
5Fredrika NordquistTäby OK1:09:51+10:5810:52
5Fredrika NordquistTäby OK1:09:51+10:5810:52
6Meja AleniusNyköpings OK1:22:49+23:5612:53
6Meja AleniusNyköpings OK1:22:49+23:5612:53
7Tove SvedellSkarpnäcks OL2:27:58+1:29:0523:02
7Tove SvedellSkarpnäcks OL2:27:58+1:29:0523:02

H14

6 910 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar AnelandOK Ravinen48:407:02
1Oscar AnelandOK Ravinen48:407:02
2Erik BovalliusJärfälla OK1:00:07+11:278:41
2Erik BovalliusJärfälla OK1:00:07+11:278:41
3Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK1:08:47+20:079:57
3Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK1:08:47+20:079:57
4Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby1:09:41+21:0110:05
4Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby1:09:41+21:0110:05
5Simon LundellOK Österåker1:13:49+25:0910:40
5Simon LundellOK Österåker1:13:49+25:0910:40
6Filip LindqvistTäby OK1:16:41+28:0111:05
6Filip LindqvistTäby OK1:16:41+28:0111:05
7Axel WiknerOK Österåker1:19:07+30:2711:26
7Axel WiknerOK Österåker1:19:07+30:2711:26
8Simon StridhSkogsluffarnas OK1:22:46+34:0611:58
8Simon StridhSkogsluffarnas OK1:22:46+34:0611:58
9David TörnqvistTullinge SK1:23:52+35:1212:08
9David TörnqvistTullinge SK1:23:52+35:1212:08
10Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:40:24+51:4414:31
10Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:40:24+51:4414:31
Viktor JemthIF Thorej start
Viktor JemthIF Thorej start

D12

4 010 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LindqvistIFK Enskede40:1910:03
1Lovisa LindqvistIFK Enskede40:1910:03
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF40:21+0:0210:03
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF40:21+0:0210:03
3Ellen AnelandOK Ravinen42:15+1:5610:32
3Ellen AnelandOK Ravinen42:15+1:5610:32
4Cajsa AleniusNyköpings OK48:33+8:1412:06
4Cajsa AleniusNyköpings OK48:33+8:1412:06
5Elin AbelSnättringe SK48:36+8:1712:07
5Elin AbelSnättringe SK48:36+8:1712:07
6Emelie HolmströmTäby OK50:39+10:2012:37
6Emelie HolmströmTäby OK50:39+10:2012:37
7Kimberly EkenstedtTullinge SK1:43:25+1:03:0625:47
7Kimberly EkenstedtTullinge SK1:43:25+1:03:0625:47
Thea GeliusSnättringe SKej start
Thea GeliusSnättringe SKej start
Klara JunegardTullinge SKej start
Klara JunegardTullinge SKej start

H12

4 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö34:438:39
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö34:438:39
2Svante SandvikAttunda OK36:15+1:329:02
2Svante SandvikAttunda OK36:15+1:329:02
3Valle LarssonIF Thor43:15+8:3210:47
3Valle LarssonIF Thor43:15+8:3210:47
4Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK44:57+10:1411:12
4Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK44:57+10:1411:12
5Leo WisborgTullinge SK53:48+19:0513:24
5Leo WisborgTullinge SK53:48+19:0513:24
6Egon WistedtSundbybergs IK1:21:29+46:4620:19
6Egon WistedtSundbybergs IK1:21:29+46:4620:19
Leo LjungbergSkarpnäcks OLej start
Leo LjungbergSkarpnäcks OLej start

D40

9 780 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering1:47:3310:59
1Gunilla KreissJärla Orientering1:47:3310:59
2Eva PalmVästerås SOK1:58:16+10:4312:05
2Eva PalmVästerås SOK1:58:16+10:4312:05
3Ann RollerJärfälla OK2:05:03+17:3012:47
3Ann RollerJärfälla OK2:05:03+17:3012:47
4Nina IversAttunda OK2:08:16+20:4313:06
4Nina IversAttunda OK2:08:16+20:4313:06
5Cecilia WestströmSundbybergs IK2:26:58+39:2515:01
5Cecilia WestströmSundbybergs IK2:26:58+39:2515:01
6Anna SchandlOK Södertörn2:31:28+43:5515:29
6Anna SchandlOK Södertörn2:31:28+43:5515:29
7Maria EdvardssonJärfälla OK2:52:51+1:05:1817:40
7Maria EdvardssonJärfälla OK2:52:51+1:05:1817:40
8Nina KarlssonIFK Lidingö SOK2:59:02+1:11:2918:18
8Nina KarlssonIFK Lidingö SOK2:59:02+1:11:2918:18

H40

14 260 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LindegrenVästerås SOK1:53:267:57
1Jonas LindegrenVästerås SOK1:53:267:57
2Björn CarlheimAttunda OK1:56:27+3:018:09
2Björn CarlheimAttunda OK1:56:27+3:018:09
3Jörgen AxelssonTullinge SK2:00:14+6:488:25
3Jörgen AxelssonTullinge SK2:00:14+6:488:25
4Jesper LagerbergOK Södertörn2:00:40+7:148:27
4Jesper LagerbergOK Södertörn2:00:40+7:148:27
5Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby2:04:07+10:418:42
5Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby2:04:07+10:418:42
6Tomas AlbinssonOK Österåker2:05:52+12:268:49
6Tomas AlbinssonOK Österåker2:05:52+12:268:49
7Jonas NylundCentrum OK2:16:33+23:079:34
7Jonas NylundCentrum OK2:16:33+23:079:34
8Erik NylundJärfälla OK2:23:54+30:2810:05
8Erik NylundJärfälla OK2:23:54+30:2810:05
9Anders BrunanderAttunda OK2:24:48+31:2210:09
9Anders BrunanderAttunda OK2:24:48+31:2210:09
10Daniel RejmentOK Linné2:29:22+35:5610:28
10Daniel RejmentOK Linné2:29:22+35:5610:28
11Jörgen StegardSkarpnäcks OL2:30:38+37:1210:33
11Jörgen StegardSkarpnäcks OL2:30:38+37:1210:33
12Magnus LindblomGustavsbergs OK2:35:22+41:5610:53
12Magnus LindblomGustavsbergs OK2:35:22+41:5610:53
13Peter RosénAlfta-Ösa OK2:39:34+46:0811:11
13Peter RosénAlfta-Ösa OK2:39:34+46:0811:11
14Patrik BlidefalkOK Södertörn2:41:06+47:4011:17
14Patrik BlidefalkOK Södertörn2:41:06+47:4011:17
15Stefan KäckAttunda OK3:03:02+1:09:3612:50
15Stefan KäckAttunda OK3:03:02+1:09:3612:50

D55

7 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina SörensenSundbybergs IK2:24:5119:23
1Kristina SörensenSundbybergs IK2:24:5119:23

H55

9 780 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordströmTäby OK1:25:078:42
1Peter NordströmTäby OK1:25:078:42
2Håkan DahlbäckOK Österåker1:27:06+1:598:54 Ladda ner rutt i gpx-format
2Håkan DahlbäckOK Österåker1:27:06+1:598:54 Ladda ner rutt i gpx-format
3Bengt HallJärla Orientering1:33:32+8:259:33
3Bengt HallJärla Orientering1:33:32+8:259:33
4Lars AnderssonOK Södertörn1:40:18+15:1110:15
4Lars AnderssonOK Södertörn1:40:18+15:1110:15
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL1:41:10+16:0310:20
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL1:41:10+16:0310:20
6Jan NettelbjerJärfälla OK1:58:33+33:2612:07
6Jan NettelbjerJärfälla OK1:58:33+33:2612:07
7Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK2:02:27+37:2012:31
7Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK2:02:27+37:2012:31
8Lars GerhardssonAttunda OK2:05:23+40:1612:49
8Lars GerhardssonAttunda OK2:05:23+40:1612:49

D65

5 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:22:0414:20
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:22:0414:20

H65

6 910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Erik SkalbergVästerås SOK1:11:0610:17
1Hans-Erik SkalbergVästerås SOK1:11:0610:17
2Stig LandstorpOK Tor1:17:39+6:3311:14
2Stig LandstorpOK Tor1:17:39+6:3311:14
3Sverre JonssonOK Ravinen1:22:39+11:3311:57
3Sverre JonssonOK Ravinen1:22:39+11:3311:57
4Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL1:24:31+13:2512:13
4Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL1:24:31+13:2512:13
5Klas LangelsSkarpnäcks OL1:34:45+23:3913:42
5Klas LangelsSkarpnäcks OL1:34:45+23:3913:42
6Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK2:08:23+57:1718:34
6Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK2:08:23+57:1718:34

Motion

8 370 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer NybergHellas Orientering1:03:047:32
1Kristoffer NybergHellas Orientering1:03:047:32
2Peter GranathSnättringe SK1:07:17+4:138:02
2Peter GranathSnättringe SK1:07:17+4:138:02
3Oskar HaglundHaninge SOK1:09:47+6:438:20
3Oskar HaglundHaninge SOK1:09:47+6:438:20
4Tomas JonssonVandrarringen1:11:42+8:388:33
4Tomas JonssonVandrarringen1:11:42+8:388:33
5Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:13:02+9:588:43
5Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:13:02+9:588:43
6Olle SandströmOK Ravinen1:13:46+10:428:48
6Olle SandströmOK Ravinen1:13:46+10:428:48
7Oskar HermanssonCentrum OK1:14:05+11:018:51
7Oskar HermanssonCentrum OK1:14:05+11:018:51
8Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:14:38+11:348:55
8Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:14:38+11:348:55
9Anders KärrströmTullinge SK1:22:28+19:249:51
9Anders KärrströmTullinge SK1:22:28+19:249:51
10Björn JohanssonSundsvalls OK1:24:01+20:5710:02
10Björn JohanssonSundsvalls OK1:24:01+20:5710:02
11Magnus EricsonJärla Orientering1:26:18+23:1410:18
11Magnus EricsonJärla Orientering1:26:18+23:1410:18
12Helena MarkstedtOK Södertörn1:26:19+23:1510:18
12Helena MarkstedtOK Södertörn1:26:19+23:1510:18
13Emelie HolmströmJärla Orientering1:28:35+25:3110:35
13Emelie HolmströmJärla Orientering1:28:35+25:3110:35
14Caroline ErikssonTullinge SK1:30:32+27:2810:48
14Caroline ErikssonTullinge SK1:30:32+27:2810:48
15Emil WippJärla Orientering1:36:57+33:5311:34
15Emil WippJärla Orientering1:36:57+33:5311:34
16Thierry ReignierJärfälla OK1:37:50+34:4611:41
16Thierry ReignierJärfälla OK1:37:50+34:4611:41
17Olle ArmanNyköpings OK1:39:10+36:0611:50
17Olle ArmanNyköpings OK1:39:10+36:0611:50
18Emma RosénOK Njudung1:44:35+41:3112:29
18Emma RosénOK Njudung1:44:35+41:3112:29
19Arne KvarnefalkJärfälla OK1:48:22+45:1812:56
19Arne KvarnefalkJärfälla OK1:48:22+45:1812:56
20Andreas BorängSnättringe SK1:48:49+45:4513:00
20Andreas BorängSnättringe SK1:48:49+45:4513:00
21Gunnar SkärlénHaninge SOK1:56:00+52:5613:51
21Gunnar SkärlénHaninge SOK1:56:00+52:5613:51
22Åsa NylénBromma-Vällingby SOK2:06:26+1:03:2215:06
22Åsa NylénBromma-Vällingby SOK2:06:26+1:03:2215:06
23Angelica LindblomGustavsbergs OK2:22:31+1:19:2717:01
23Angelica LindblomGustavsbergs OK2:22:31+1:19:2717:01
Roland JanssonOK Linnéej start
Roland JanssonOK Linnéej start
Paula SilierJärfälla OKej start
Paula SilierJärfälla OKej start

Mix

10 260 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Galina RibediucHellas Orientering1:33:519:08
Galina RibediucHellas Orientering1:33:519:08
Anders BoströmJärfälla OK1:37:289:29
Anders BoströmJärfälla OK1:37:289:29
Hans WestmanVästerås SOK2:03:1612:00
Hans WestmanVästerås SOK2:03:1612:00
Ellen BromanOK Roslagen1:36:149:22
Ellen BromanOK Roslagen1:36:149:22
Björn BängtssonCentrum OK1:47:4510:30
Björn BängtssonCentrum OK1:47:4510:30
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:32:028:58
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:32:028:58
Anna NylundOK Södertörn2:28:2114:27
Mattias NylundOK Södertörn2:28:1914:27
Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:18:517:41
Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:18:517:41
Jeanette JonssonOK Österåker2:41:0415:41
Jeanette JonssonOK Österåker2:41:0415:41
Stefan TörnqvistVästerås SOK2:27:2414:21
Stefan TörnqvistVästerås SOK2:27:2414:21
Moa KjellstrandCentrum OK1:42:299:59
Moa KjellstrandCentrum OK1:42:299:59
Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF3:06:5318:12
Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF3:06:5318:12
Anna-Stina PåledalOK Roxen1:18:437:40
Anna-Stina PåledalOK Roxen1:18:437:40
Lill NallgårdVästerås SOK2:21:5513:49
Lill NallgårdVästerås SOK2:21:5513:49
Kalle BergmanOK Ravinen1:29:488:45
Kalle BergmanOK Ravinen1:29:488:45
Anton GumaeliusWaxholms OK1:41:479:55
Anton GumaeliusWaxholms OK1:41:479:55
Björn LidmanJärfälla OK2:36:0415:12
Björn LidmanJärfälla OK2:36:0415:12
Erik BerggrenTullinge SK1:35:549:20
Erik BerggrenTullinge SK1:35:549:20
Gustav BergmanOK Ravinen1:09:406:47
Helena BergmanOK Ravinen1:09:396:47
Noel WaldenfjordJärfälla OK1:19:277:44
Noel WaldenfjordJärfälla OK1:19:277:44
Dan WesterJärla Orientering1:23:148:06
Dan WesterJärla Orientering1:23:148:06
Charlotte LindkvistLeksands OK1:46:3810:23
Niclas NilssonOK Österåker1:46:4010:23
Emilia EngelOK Ravinenej godkänd
Emilia EngelOK Ravinenej godkänd
Ida HylanderNyköpings OKej godkänd
Ida HylanderNyköpings OKej godkänd
Lisa RönnolsOK Linnéej godkänd
Lisa RönnolsOK Linnéej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej start
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej start
Mattias JohanssonKamrat och IF KIFej start
Mattias JohanssonKamrat och IF KIFej start

HD40Mix

9 260 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FranzénOK Södertörn1:21:038:45
1Per FranzénOK Södertörn1:21:038:45
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF1:25:53+4:509:16
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF1:25:53+4:509:16
3Cecilia FochsenWaxholms OK1:29:09+8:069:37
3Cecilia FochsenWaxholms OK1:29:09+8:069:37
4Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK1:29:10+8:079:37
4Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK1:29:10+8:079:37
5Daniel AnderssonIK Gandvik1:32:08+11:059:56
5Daniel AnderssonIK Gandvik1:32:08+11:059:56
6Piero SannicoloTullinge SK1:35:29+14:2610:18
6Piero SannicoloTullinge SK1:35:29+14:2610:18
7Björn LinderGustavsbergs OK1:36:03+15:0010:22
7Björn LinderGustavsbergs OK1:36:03+15:0010:22
8Inger ZetterströmSkarpnäcks OL1:36:33+15:3010:25
8Inger ZetterströmSkarpnäcks OL1:36:33+15:3010:25
9Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK1:42:20+21:1711:03
9Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK1:42:20+21:1711:03
10Carina NilssonTäby OK1:43:52+22:4911:13
10Carina NilssonTäby OK1:43:52+22:4911:13
11Lena GumaeliusWaxholms OK1:45:22+24:1911:22
11Lena GumaeliusWaxholms OK1:45:22+24:1911:22
12Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:46:08+25:0511:27
12Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:46:08+25:0511:27
13Kjerstin MarkstedtOK Södertörn1:47:55+26:5211:39
13Kjerstin MarkstedtOK Södertörn1:47:55+26:5211:39
14Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:48:37+27:3411:43
14Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:48:37+27:3411:43
15Anders MattssonOK Älvsjö-Örby1:50:00+28:5711:52
15Anders MattssonOK Älvsjö-Örby1:50:00+28:5711:52
16Inger GunnarssonVästerås SOK1:51:40+30:3712:03
16Inger GunnarssonVästerås SOK1:51:40+30:3712:03
17Jan StridhSkogsluffarnas OK1:52:37+31:3412:09
17Jan StridhSkogsluffarnas OK1:52:37+31:3412:09
18Daniela RennerOK Södertörn1:54:42+33:3912:23
18Daniela RennerOK Södertörn1:54:42+33:3912:23
19Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:55:04+34:0112:25
19Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:55:04+34:0112:25
20Lotta ValentinGustavsbergs OK1:56:44+35:4112:36
20Lotta ValentinGustavsbergs OK1:56:44+35:4112:36
21Niclas RökenTäby OK1:59:37+38:3412:55
21Niclas RökenTäby OK1:59:37+38:3412:55
22Märit NordlundJärfälla OK2:00:46+39:4313:02
22Märit NordlundJärfälla OK2:00:46+39:4313:02
23Kristina ForsOK Grip2:02:38+41:3513:14
23Kristina ForsOK Grip2:02:38+41:3513:14
24Mia BarklandGustavsbergs OK2:09:24+48:2113:58
24Mia BarklandGustavsbergs OK2:09:24+48:2113:58
25Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK2:19:57+58:5415:06
25Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK2:19:57+58:5415:06
26Anders HallménAttunda OK2:28:22+1:07:1916:01
26Anders HallménAttunda OK2:28:22+1:07:1916:01
27Jessica StrömqvistAttunda OK2:52:08+1:31:0518:35
27Jessica StrömqvistAttunda OK2:52:08+1:31:0518:35
Per WadmanVästerås SOKej start
Per WadmanVästerås SOKej start

Öppen motion 3

3 680 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus PåledalOK Roxen33:479:10
2Ann GranqvistOK Ravinen36:35+2:489:56
3Gustav LübckeOK Ravinen40:50+7:0311:05
4Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF41:08+7:2111:10
5Jacob PåledalOK Roxen42:02+8:1511:25
6Albert NordSnättringe SK49:24+15:3713:25
7Ludvig NordSnättringe SK49:28+15:4113:26
8Per ArnessonSkarpnäcks OL50:34+16:4713:44
9Fanny BergmanTullinge SK51:16+17:2913:55
9Peter BergmanTullinge SK51:16+17:2913:55
11Julia HolmströmTäby OK53:46+19:5914:36
12Anna HolmströmTäby OK53:49+20:0214:37
13Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL54:20+20:3314:45
14Margareta BerghSkarpnäcks OL54:54+21:0714:55
15Alice RökenTäby OK56:17+22:3015:17
16Emelie RökenTäby OK56:30+22:4315:21
17Ida RökenTäby OK57:01+23:1415:29
18Bengt FahlinIBM-Klubben57:31+23:4415:37
19Bo  LandarvKlubblös59:08+25:2116:04
20Mats NylénKlubblös59:19+25:3216:07
21Filip DryseliusSkarpnäcks OL59:41+25:5416:13
22Viola HolmströmOK Ravinen1:03:21+29:3417:12
23Börje PerssonOK Ravinen1:03:22+29:3517:13
24Alexandra LickbergÄrla IF1:05:14+31:2717:43
25Magnus FranssonÄrla IF1:05:17+31:3017:44
26John DryseliusSkarpnäcks OL1:07:20+33:3318:17
27Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:09:21+35:3418:50
28Krister WessmarkOK Flundrehof1:09:54+36:0718:59
29Annika WessmarkOK Flundrehof1:09:58+36:1119:00
30Carolina AnderssonTullinge SK1:12:24+38:3719:40
31Bror WahlbergHaninge SOK1:15:06+41:1920:24
32Vidar LarssonIF Thor1:18:17+44:3021:16
33Jimmy LarssonIF Thor1:18:18+44:3121:16
34Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby1:19:43+45:5621:39
35Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:28:06+54:1923:56
36Paulina AlzénGustavsbergs OK1:38:01+1:04:1426:38
37Lucas AlzénGustavsbergs OK1:38:02+1:04:1526:38
38Hampus AlzénGustavsbergs OK1:38:28+1:04:4126:45
Anna LöwenhielmJärla Orienteringej godkänd
Helen InfeldtKlubblösej godkänd
Alf LennartssonJärla Orienteringej godkänd
Frida LennartssonJärla Orienteringej godkänd
Ulrika AxellIFK Enskedeej godkänd

Öppen motion 7

3 070 m, 120 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael GranqvistOK Ravinen28:119:10
2Christoffer LindqvistIFK Enskede28:14+0:039:11
3Lennart AgénTullinge SK29:40+1:299:39
4Anders GärderudIFK Lidingö SOK32:07+3:5610:27
5Ileana von MelenIFK Enskede33:06+4:5510:46
6Joanna MalmkvistSävedalens AIK33:14+5:0310:49
7Håkan KarlssonMälarö SOK33:24+5:1310:52
8Lena SundqvistTullinge SK33:49+5:3811:00
9Carin RosénGustavsbergs OK34:27+6:1611:13
10Lenka ZatloukalovaTullinge SK34:28+6:1711:13
11Anders S NybergSäterbygdens OK34:46+6:3511:19
12Karin GreilertHaninge SOK35:38+7:2711:36
13Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK35:43+7:3211:38
14Stina AndreassonGustavsbergs OK35:46+7:3511:39
15Peter FitgerSolna OK35:51+7:4011:40
16Liv HerneOK Ravinen36:56+8:4512:01
17Karl-Erik JohanssonOK Södertörn37:14+9:0312:07
18Torbjörn BergmanSnättringe SK37:50+9:3912:19
19Kjell HolmbergOK Södertörn37:51+9:4012:19
20Tommy LindbergHaninge SOK37:59+9:4812:22
21Börje LenasSkogsluffarnas OK38:05+9:5412:24
22Håkan SjunnestrandSolna OK38:09+9:5812:25
23Julia BergströmNyköpings OK38:23+10:1212:30
24Annika SvenssonSolna OK39:09+10:5812:45
25Anette ÖnerudOK Ravinen41:28+13:1713:30
26Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK41:35+13:2413:32
27Ulf CarnbyTäby OK41:44+13:3313:35
28Staffan ElmhagenSöders-Tyresö41:52+13:4113:38
29Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK41:57+13:4613:39
30Göran FriskAttunda OK42:08+13:5713:43
31Bror FureskogAlfta-Ösa OK42:25+14:1413:48
32Bo KarlssonNyköpings OK42:51+14:4013:57
33Margareta WadinOK Älvsjö-Örby43:17+15:0614:05
34Jan BojlingSolna OK43:18+15:0714:06
35Leif LundquistEnebybergs IF44:15+16:0414:24
36Karin BjörklundIFK Enskede44:18+16:0714:25
37Håkan SjökvistSöders-Tyresö44:21+16:1014:26
38Lovisa HöglundTullinge SK44:34+16:2314:31
39Stefan WisborgTullinge SK44:36+16:2514:31
40Ingrid GraneliHaninge SOK44:46+16:3514:34
41Leif JönssonKlubblös45:00+16:4914:39
42Leif MörkforsJärfälla OK45:04+16:5314:40
43John ÖstlundSundbybergs IK45:17+17:0614:45
44Arne LindqvistTäby OK45:22+17:1114:46
45Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna45:25+17:1414:47
46Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna45:28+17:1714:48
47Torbjörn HellquistTullinge SK45:51+17:4014:56
48Kurt AnderssonEnebybergs IF46:58+18:4715:17
49Anders GunnarssonSurahammars SOK47:42+19:3115:32
50Reine BorgströmSkogsluffarnas OK47:45+19:3415:33
51Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK48:41+20:3015:51
52Lisa LeicktTullinge SK49:09+20:5816:00
53Ann-Sofie JemthIF Thor49:19+21:0816:03
54Ann LeesmentMälarö SOK49:58+21:4716:16
55Marianne JernbergSöders-Tyresö50:09+21:5816:20
56Kristin AndréeJärla Orientering50:10+21:5916:20
57Gabriela EgerupTullinge SK50:52+22:4116:34
58Lars NordSödertälje IF51:10+22:5916:40
59Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby51:13+23:0216:40
60Anna-Clara WistedtSundbybergs IK51:19+23:0816:42
61Emil HelanderTullinge SK51:39+23:2816:49
62Daniel HelanderTullinge SK51:43+23:3216:50
63Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby51:52+23:4116:53
64Pille HedströmSöders-Tyresö51:53+23:4216:54
65Christer AskerblomKlubblös51:57+23:4616:55
65Anton HedströmSöders-Tyresö51:57+23:4616:55
67Kristina Nygren FriskAttunda OK52:07+23:5616:58
68Erik FochsenWaxholms OK52:20+24:0917:02
69Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF52:24+24:1317:04
70Björn StoltOK Ravinen52:27+24:1617:05
71Martin KvarnefalkJärfälla OK53:32+25:2117:26
72Helena GanslandtIFK Lidingö SOK54:05+25:5417:37
73Daniel EkenstedtTullinge SK54:47+26:3617:50
74Stefan FerdmanTullinge SK54:48+26:3717:51
75Jan RönnbergOK Älvsjö-Örby55:07+26:5617:57
76Ilic DejamOK Paracin55:12+27:0117:58
77Christer HedinIFK Enskede55:16+27:0518:00
78Lars NordinSolna OK56:52+28:4118:31
79Ewert EngstedtTullinge SK56:58+28:4718:33
80Caroline JohanssonSundsvalls OK57:53+29:4218:51
81Catrin JohanssonSundsvalls OK57:55+29:4418:51
82Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby58:14+30:0318:58
83Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby58:15+30:0418:58
84Evy NordSödertälje IF58:56+30:4519:11
85Martin ErikssonOK Södertörn59:03+30:5219:14
86Urban BoströmSolna OK59:57+31:4619:31
87Vincent WippJärla Orientering1:00:20+32:0919:39
88Annica LübckeOK Ravinen1:00:25+32:1419:40
89Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:00:26+32:1519:41
90Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK1:00:54+32:4319:50
90Anki HolmbergJärla Orientering1:00:54+32:4319:50
92Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:01:13+33:0219:56
92Carl CarlinSöders-Tyresö1:01:13+33:0219:56
94Anki LandarvKlubblös1:01:24+33:1320:00
95Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:01:26+33:1520:00
96Gunnar BramstenSundbybergs IK1:01:49+33:3820:08
97Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:02:25+34:1420:19
98Britt ErikssonHammarby IF OF1:02:58+34:4720:30
99Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:02:59+34:4820:30
100Kerstin MorastHaninge SOK1:03:49+35:3820:47
101Gunnar LindholmKlubblös1:04:30+36:1921:00
102Hans CarlheimTurebergs IF1:04:48+36:3721:06
103Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL1:06:46+38:3521:44
104Ulf EskilssonOK Södertörn1:07:06+38:5521:51
105Gunvor GranathNynäshamns OK1:07:07+38:5621:51
106Margaretha NylundOK Södertörn1:07:35+39:2422:00
107Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:08:22+40:1122:16
108Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:09:45+41:3422:43
109Kristina LorinSöders-Tyresö1:11:49+43:3823:23
110Heléne CardellTimrå SOK1:13:42+45:3124:00
111Pyttan AsplundOK Södertörn1:19:37+51:2625:56
112Heidi BjarkhaugRavinen1:20:42+52:3126:17
113Tobias GeliusSnättringe SK1:21:28+53:1726:32
114Lena GeliusSnättringe SK1:21:32+53:2126:33
115Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:23:28+55:1727:11
116Christina  NordströmBodens Bandyklubb OS1:40:56+1:12:4532:52
117Anette LinnersjöGustavsbergs OK1:56:55+1:28:4438:05
118Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK1:56:58+1:28:4738:05
Elin TörnqvistSnättringe SKej godkänd
Anton MörkforsJärfälla OKej godkänd

Öppen motion 8

5 720 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HerneOK Ravinen37:546:37
2Martin HunhammarOK Ravinen41:26+3:327:14
3Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna45:11+7:177:53
4Hans SundqvistTullinge SK46:34+8:408:08
5Tove LagerbergOK Södertörn46:58+9:048:12
6Henrik BrusSävedalens AIK48:19+10:258:26
7Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK49:18+11:248:37
8Zdenek LiscinskyTullinge SK49:21+11:278:37
9Niklas HallHaninge SOK49:59+12:058:44
10Andreas MagnvallOK Södertörn50:28+12:348:49
11Anders BjörklundIFK Enskede52:18+14:249:08
12Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF52:27+14:339:10
13Tomas JonssonJärfälla OK52:39+14:459:12
14Jan LavénGustavsbergs OK53:39+15:459:22
15Anders LundJärfälla OK53:47+15:539:24
16Bure NoreusKlubblös54:13+16:199:28
17Hans TarandiIFK Lidingö SOK54:23+16:299:30
18Malin AnnegårdCentrum OK55:02+17:089:37
19Janne NilssonCentrum OK55:24+17:309:41
20Olof LarssonKlubblös55:36+17:429:43
21Annie ForsbergOK Ravinen55:45+17:519:44
22Rickard AnderssonTullinge SK55:48+17:549:45
23Gunnar LangsSkarpnäcks OL56:13+18:199:49
24Lars GreilertHaninge SOK56:52+18:589:56
24Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK56:52+18:589:56
26Joachim WansölinKlubblös57:34+19:4010:03
27Bo NeidenströmFrölunda OL58:13+20:1910:10
28Mats GustafssonTrosabygdens OK58:31+20:3710:13
29Fredrik WessmarkOK Flundrehof59:06+21:1210:19
30Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn59:09+21:1510:20
31Sven JohanssonTäby OK1:00:32+22:3810:34
32Clas WickbomI 19 IF1:00:59+23:0510:39
33Elis IversAttunda OK1:01:41+23:4710:47
34Viktor  SomeAttunda OK1:01:42+23:4810:47
35Sofia IversAttunda OK1:01:45+23:5110:47
36Cecilia NordquistTäby OK1:02:32+24:3810:55
37Henrik ElmingHvSS1:02:34+24:4010:56
38Mikael NordquistTäby OK1:02:35+24:4110:56
39Camilla GöstasSöders-Tyresö1:02:47+24:5310:58
40Mårten KällmanSöders-Tyresö1:02:50+24:5610:59
41Rolf KarlssonJärla Orientering1:03:13+25:1911:03
42Sven EdvardssonSundbybergs IK1:03:15+25:2111:03
43Henrik HanssonJärfälla OK1:03:44+25:5011:08
44Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK1:03:50+25:5611:09
45Anton SteenTumba-Mälarhöjden OK1:03:54+26:0011:10
46Göran IvarezOK Södertörn1:04:21+26:2711:15
47Lena JanssonJärla Orientering1:04:46+26:5211:19
48Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:05:23+27:2911:25
48Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna1:05:23+27:2911:25
50Olem LeidnerSnättringe SK1:05:36+27:4211:28
51Harald BauerIFK Lidingö SOK1:05:37+27:4311:28
52Ingrid LeidnerSnättringe SK1:05:39+27:4511:28
53Elin SvenssonSnättringe SK1:05:47+27:5311:30
54Jonas SjöstrandSnättringe SK1:05:53+27:5911:31
55Per-Arne ForsbergTullinge SK1:06:32+28:3811:37
56Ola LindgrenÖstersunds OK1:06:35+28:4111:38
57Karin ForsbergTullinge SK1:08:33+30:3911:59
58Per ÖhlundGustavsbergs OK1:08:34+30:4011:59
59Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:08:58+31:0412:03
60Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:09:04+31:1012:04
61Lena ErlandssonOK Södertörn1:09:10+31:1612:05
62Katarina RingelsOK Klemmingen1:09:15+31:2112:06
63Gunnar SvanbergJärfälla OK1:09:43+31:4912:11
64Ebba LeicktTullinge SK1:11:09+33:1512:26
65Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna1:11:46+33:5212:32
66Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:12:02+34:0812:35
67Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö1:12:13+34:1912:37
68Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:12:47+34:5312:43
68Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:12:47+34:5312:43
70Lars BoudrieVäsby OK1:13:36+35:4212:52
71Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:14:10+36:1612:57
72Bo HedlundIFK Enskede1:14:17+36:2312:59
73Anna PernebyTullinge SK1:16:40+38:4613:24
74Carin HomannJärfälla OK1:18:21+40:2713:41
75Katja LeicktTullinge SK1:21:31+43:3714:15
76Martin NilssonSnättringe SK1:24:57+47:0314:51
76Ella PerkinsKlubblös1:24:57+47:0314:51
78Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK1:26:01+48:0715:02
79Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK1:26:03+48:0915:02
80Sebastian BolleSundbybergs IK1:26:34+48:4015:08
81Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:26:41+48:4715:09
82Katrin JosefssonVäsby OK1:27:06+49:1215:13
83Johan RosénBromma-Vällingby SOK1:29:21+51:2715:37
84Joel HaasdykGaringal Orienteers1:29:23+51:2915:37
85Stefan NorellAttunda OK1:29:40+51:4615:40
86Stefan OlssonKlubblös1:30:16+52:2215:46
87Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:30:43+52:4915:51
88Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:30:46+52:5215:52
89Pontus AxellIFK Enskede1:31:42+53:4816:01
90Jan LindgrenOK Södertörn1:35:10+57:1616:38
91Tove SundSundbybergs IK1:35:21+57:2716:40
92Dan MattissonHaninge SOK1:37:14+59:2016:59
93Kurt MaxéSundbybergs IK1:38:01+1:00:0717:08
94Anders JohnsonJärfälla OK1:41:04+1:03:1017:40
95Sara LennartssonJärla Orientering1:46:31+1:08:3718:37
96David LennartssonJärla Orientering1:46:34+1:08:4018:37
97Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:57:29+1:19:3520:32
98Stefan AnnellBromma-Vällingby SOK2:21:44+1:43:5024:46
99Maria HelanderBromma-Vällingby SOK2:21:45+1:43:5124:46
Lina MatthewsTullinge SKej godkänd
Stefan WångbergOK Ravinenej godkänd
Anders RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Eva SvanbergJärfälla OKej godkänd
Sara RuneborgAttunda OKej godkänd

Öppen motion 9

9 260 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion1:03:236:50
2Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:08:43+5:207:25
3Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK1:11:16+7:537:41
4Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK1:11:20+7:577:42
5Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:12:40+9:177:50
6Mattias ÅgrenCentrum OK1:16:21+12:588:14
7Fredrik HedinIFK Enskede1:18:02+14:398:25
8Peder PederssonCentrum OK1:18:08+14:458:26
9Patrik LeicktTullinge SK1:18:48+15:258:30
10Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:21:14+17:518:46
11Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:21:17+17:548:46
12Johan PalmgrenTäby OK1:21:47+18:248:49
13Magnus BacklundKlubblös1:22:57+19:348:57
14Per Ove WallénTäby OK1:23:57+20:349:03
15Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL1:24:21+20:589:06
16Frida ForsbergOK Ravinen1:24:59+21:369:10
17Kristina AnelandOK Ravinen1:25:27+22:049:13
18Claes ANDERSSONKlubblös1:26:08+22:459:18
19Joakim SkantzeSundbybergs IK1:26:54+23:319:23
20Mårten AxelssonKlubblös1:27:00+23:379:23
21Fredrik MorastHaninge SOK1:28:28+25:059:33
22Christian OlssonFrösö IF1:28:40+25:179:34
23Henrik MorastHaninge SOK1:29:19+25:569:38
24Anders WiknerOK Österåker1:29:46+26:239:41
25Albin HainkeSnättringe SK1:31:19+27:569:51
26Johan TirénSkogsluffarnas OK1:31:31+28:089:52
27Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL1:32:12+28:499:57
28Ola HenrikssonJärla Orientering1:32:35+29:129:59
29Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:35:12+31:4910:16
30Lars ForsbergOK Ravinen1:35:16+31:5310:17
31Kajsa BogrenSundbybergs IK1:35:19+31:5610:17
32Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:36:25+33:0210:24
33Ronny NordgrenSundbybergs IK1:44:14+40:5111:15
34Tapani MattusIFK Lidingö SOK1:44:58+41:3511:20
35Sara JonassonCentrum OK1:45:17+41:5411:22
36Teija LeppinenIFK Lidingö SOK1:45:26+42:0311:23
37Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:47:40+44:1711:37
38Gustaf EricsonJärla Orientering1:50:27+47:0411:55
39Mattias BorgKlubblös1:53:14+49:5112:13
40Michaela LundellOK Österåker1:54:43+51:2012:23
41Maria BörjessonKlubblös1:54:44+51:2112:23
42Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:55:11+51:4812:26
43Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:59:50+56:2712:56
44Ulrika ForsbergOK Ravinen2:01:04+57:4113:04
44Elinor LangeOK Ravinen2:01:04+57:4113:04
46Patrik Landstorp 2:03:50+1:00:2713:22
47Beatrice Amsköld 2:03:53+1:00:3013:22
48Pontus RosbergOK Linné2:13:43+1:10:2014:26
49Jennie BlomqvistCentrum OK2:23:26+1:20:0315:29
50Martin MattssonKlubblös2:23:29+1:20:0615:29

Öppen motion 10

14 260 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor AntonssonEksjö SOK1:38:556:56
2Lars Håkan SandvikAttunda OK1:46:12+7:177:26
3Martin LarboIFK Lidingö SOK1:49:05+10:107:38
4Per BerghTullinge SK1:54:54+15:598:03
5Björn NormarkTullinge SK1:54:56+16:018:03
6Erik FröödeKlubblös2:00:08+21:138:25
7Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:02:49+23:548:36
8Niclas SjögrenHaninge SOK2:10:54+31:599:10
9Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK2:13:48+34:539:22
10Magnus LennartssonJärfälla OK2:15:44+36:499:31
11Felix PerssonHaninge SOK2:15:53+36:589:31
12Hanna LagerbergOK Södertörn2:15:54+36:599:31
13Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL2:16:56+38:019:36
14Olof LethagenCentrum OK2:19:32+40:379:47
15Asbjörn GrøvlenJärfälla OK2:19:50+40:559:48
16Per LjungStockholms OK2:40:28+1:01:3311:15
17Magnus BurlingKlubblös2:42:52+1:03:5711:25
18Tobias DruggeKlubblös2:43:08+1:04:1311:26
19Per WolgastSnättringe SK2:45:04+1:06:0911:34
20John WolgastSnättringe SK2:45:09+1:06:1411:34
21Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK2:46:06+1:07:1111:38
22Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK2:57:49+1:18:5412:28
23Jerker DrottenmyrVisborgs OK3:08:27+1:29:3213:12
24Torbjörn ThufvessonCentrum OK3:17:49+1:38:5413:52
25Peter EdelsvärdCentrum OK3:17:55+1:39:0013:52
Mattias IvaresOK Södertörn2:25:20+46:2510:11

Mil-lunken

10 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:16:337:31
2Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:16:55+0:227:33
3Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK1:20:05+3:327:52
4Ulf ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK1:20:08+3:357:52
5Anders KällTumba-Mälarhöjden OK1:20:17+3:447:53
6Tomas UlanderKlubblös1:22:09+5:368:04
7Ted LagerströmAttunda OK1:22:31+5:588:06
8Ola LagerströmAttunda OK1:22:36+6:038:06
9Bengt SvenssonSundbybergs IK1:25:38+9:058:24
10Simon KappelHaninge SOK1:26:36+10:038:30
11Johan FochsenWaxholms OK1:28:49+12:168:43
12Mats AlhelmKlubblös1:32:21+15:489:04
13Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:34:47+18:149:18
14Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:55:05+38:3211:18
15Erland LjungströmSpårvägens OK2:58:41+1:42:0817:33
Petter FochsenWaxholms OKej godkänd
Hanna UlanderKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser