Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 27 juni 2017 - torsdag 29 juni 2017

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

Öppen motion 7

2 800 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan IsraelssonStora Tuna OK30:01
2Andreas EklundGöteborg-Majorna OK33:37+3:36
3Johan OhlströmIF Thor33:55+3:54
4Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK34:15+4:14
5Magnus FridolfssonStora Tuna OK36:10+6:09
6Olle WindeliusFrosta OK39:16+9:15
7Fredrik LiljegrenHorndals IF41:05+11:04
8Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK42:36+12:35
9Sigrid LarssonSärna SK42:57+12:56
10Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb43:55+13:54
11Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK44:10+14:09
12Tomas VångellLinköpings OK45:28+15:27
13Niklas SahlénIF Hagen46:27+16:26
14Boel NybergOK Kåre46:51+16:50
15Tomas SundqvistOK Kåre46:58+16:57
16Johanna HallqvistUlricehamns OK47:30+17:29
17Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK47:40+17:39
18Peter ThörnTenhults SOK47:53+17:52
19Pia ÖstangårdGamleby OK49:03+19:02
20Inger MattssonVästerbergslagens OL49:32+19:31
21Annika DavidssonVästerås SOK49:41+19:40
22Lennart PerssonHorndals IF49:57+19:56
23Christer LarssonSala OK50:35+20:34
24Niclas KjellmanLidköpings VSK51:02+21:01
25Byron PalmHJS-Vansbro OK51:24+21:23
26Ulrika JanssonOK Kåre52:04+22:03
27Pia-Maria BondessonFrosta OK52:22+22:21
28Lars HedbergIFK Mora OK53:18+23:17
29Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb54:00+23:59
30Ellen WikstenGävle OK54:04+24:03
31Jens-Henrik SimonsenOK Øst55:01+25:00
32Daniela MartanovaSlavia Liberec Orienteering55:13+25:12
33Frida KjellmanLidköpings VSK58:40+28:39
34Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK59:47+29:46
35Nils-Erik BondessonFrosta OK1:00:58+30:57
36Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:01:58+31:57
37Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:04:44+34:43
38Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK1:06:20+36:19
39Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK1:06:29+36:28
40Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:07:07+37:06
41Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:12:15+42:14
42Ulla LingJönköpings OK1:12:16+42:15
43Anders ThomassonUlricehamns OK1:12:49+42:48
44Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK1:13:43+43:42
45Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:16:30+46:29
46Malin HedbergSala OK1:23:29+53:28
47William Heberg LarssonSala OK1:23:56+53:55
48Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:35:41+1:05:40
49Elof BackFagersta OK1:49:11+1:19:10
Ove PetterssonÄlvdalens IF OKej godkänd
Berit GummusIFK Mora OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser