Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 27 juni 2017 - torsdag 29 juni 2017

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

8 400 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lisa RisbyOK Kåreej godkänd
Emma BergmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OKej godkänd
Johanna LarssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Lina NilssonUlricehamns OKej godkänd
Karin FägerlindCentrum OKej godkänd
Aina EdgrenTrollhättans SOKej godkänd
Fredrika VångellLinköpings OKej godkänd
Anna HåkanssonOK Kolmårdenej godkänd
Frida SandbergStora Tuna OKej godkänd
Elin LindTierps SOKej godkänd
Johanna Börjesson ErikssonStorviks IFej godkänd
Pernilla ErikssonGävle OKej godkänd
Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sara NilssonOK Trananej godkänd
Ellinor ErikssonOK Tisarenej godkänd
Jennie Börjesson ErikssonStorviks IFej godkänd
Susanna TervoIFK Lidingö SOKej godkänd
Louise LundgrenVäxjö OKej godkänd
Stina EdejernIFK Bergvikej godkänd
Linnea GillbergCentrum OKej godkänd
Linda LindkvistLeksands OKej godkänd
Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Josefin ErlandssonOK Milanej godkänd
Kristin BomanGävle OKej godkänd
Kajsa SpetzUlricehamns OKej godkänd
Myrra CarlssonOK Orionej start

H21

10 200 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg1:13:387:13
2Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:15:48+2:107:25
3Erik AnderssonOK Orion1:17:54+4:167:38
4Rassmus AnderssonOK Linné1:17:58+4:207:38
5Daniel AttåsOK Tisaren1:18:02+4:247:39
6Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:20:25+6:477:53
7Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:20:45+7:077:55
8Roman RyapolovIFK Mora OK1:21:28+7:507:59
9Jonas GustafssonOK Kåre1:23:14+9:368:09
10Magnus GlänneforsTullinge SK1:24:41+11:038:18
11Mikael AnderssonOK Kolmården1:26:59+13:218:31
12Ola AnderssonOK Orion1:28:31+14:538:40
13Johan HöijOK Linné1:31:11+17:338:56
14Albin SjöhedGävle OK1:32:03+18:259:01
15Per EklöfOK Milan1:32:24+18:469:03
16Henrik JohannessonRonneby OK1:32:51+19:139:06
17Greger TyskOK Kåre1:33:45+20:079:11
18Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:34:35+20:579:16
19Andreas UllerKils OK1:36:19+22:419:26
20Pontus PeterssonOK Orion1:36:58+23:209:30
21Jere PajunenIFK Lidingö SOK1:37:00+23:229:30
22Eskil KinnebergIFK Göteborg1:39:47+26:099:46
23Oskar LeinonenOK Kolmården1:40:06+26:289:48
24Lasse JanssonGävle OK1:40:18+26:409:50
25Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:41:32+27:549:57
26Ville JohanssonOK Kolmården1:42:44+29:0610:04
27Oskar AndrénOK Tisaren1:42:54+29:1610:05
28Olof SandgrenOK Orion1:43:32+29:5410:09
29Patrik SvedbergGävle OK1:46:38+33:0010:27
30Oscar VångellÄrla IF1:47:47+34:0910:34
31Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:48:35+34:5710:38
32Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:49:15+35:3710:42
33Emil ÅbergOK Kåre1:50:05+36:2710:47
34Christoffer AndersénOK Alehof1:50:36+36:5810:50
35Albin BergkvistOK Kåre1:50:38+37:0010:50
36Mathias NyströmNorbergs OK1:52:24+38:4611:01
37Filip JacobssonOK Tisaren1:52:53+39:1511:04
38Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:53:34+39:5611:08
39Johan HallgrenBjursås OK1:56:41+43:0311:26
40Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK1:59:55+46:1711:45
41Richard HejdenbergGävle OK2:02:07+48:2911:58
42Lukas OlssonVäsby OK2:02:23+48:4511:59
43Simon SjöhedGävle OK2:05:45+52:0712:19
44Klas JohanssonOK Kolmården2:08:16+54:3812:34
45Nils SpetzUlricehamns OK2:09:57+56:1912:44
46Jonas VikströmKöping-Kolsva OK2:12:24+58:4612:58
47Albin AnderssonVäxjö OK2:16:19+1:02:4113:21
48Henrik BrusSävedalens AIK2:21:55+1:08:1713:54
49Johan CelanderKöping-Kolsva OK2:23:05+1:09:2714:01
50Sturla StokkelandÅlgård Orientering2:38:34+1:24:5615:32
Erik BjörklundOK Linnéej godkänd
Philip PerssonOK Orionej godkänd
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Simon BörjesonRyda SKej godkänd
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik FernlundOK Tisarenej start
Ola MartnerGöteborg-Majorna OKej start
Anton HallorOK Tisarenej start
Gustav HindérOK Tisarenej start
Robbin KantarpÄrla IFej start

D21 Kort

4 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne ErikssonOK Milan1:00:1912:33
2Maria HellströmVäsby OK1:10:02+9:4314:35
3Vendula SramkovaHemsedal IL1:21:22+21:0316:57
4Päivi MikkolainenValkeakosken Haka2:02:30+1:02:1125:31
5Joanna MalmkvistSävedalens AIK2:23:42+1:23:2329:56
6Hanna SvenssonFK Herkules3:17:31+2:17:1241:08
Elin FjellströmKFUM Örebro OKej godkänd
Emma KantarpÄrla IFej start
Josefin NorellSöders-Tyresöej start

H21 Kort

6 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas AxelssonLinköpings OK1:19:5111:55
2Viktor TovessonOK Orion1:25:48+5:5712:48
3Johannes KnutasAttunda OK1:31:21+11:3013:38
4Niclas LarssonKöping-Kolsva OK1:36:19+16:2814:22
5Theodor WahlbomOK Orion1:37:52+18:0114:36
6Johan EngströmOK Orion1:40:48+20:5715:02
7Michael PerssonIF Hagen1:48:21+28:3016:10

D20

4 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga SanderOK Milan59:3512:24
2Anna KarlströmOK Linné1:01:55+2:2012:53
3Sarah PerssonOK Denseln1:03:57+4:2213:19
4Mirjam DalénSala OK1:13:21+13:4615:16
Johanna HenrikssonOK Tisarenej godkänd

H20

7 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan EdenhamnLänna IF1:22:0610:56
2Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:25:12+3:0611:21
3Lukas LundgrenVäxjö OK1:28:07+6:0111:44
4Tom CampbellOK Kolmården1:29:21+7:1511:54
5Mårten OlssonGävle OK1:35:24+13:1812:43
6Olof LissmatsOK Södertörn2:51:34+1:29:2822:52
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Erik OlssonGävle OKej godkänd
Linus BacklundOK Södertörnej godkänd

D18

4 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tindra JernströmAvesta OK59:2112:21
2Lisa BerggrenOK Kolmården1:03:10+3:4913:09
3Sofia JohanssonOK Skärmen1:04:33+5:1213:26
4Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:05:45+6:2413:41
5Victoria AsketunOK Roxen1:07:17+7:5614:01
6Elsa HolmgårdKils OK1:09:46+10:2514:32
7Ella AnderssonOK Södertörn1:12:50+13:2915:10
8Hanna LagerbergOK Södertörn1:35:45+36:2419:56
9Hanna SundströmVästerås SOK1:42:45+43:2421:24
10Johanna SärnbrinkOK Tisaren1:56:49+57:2824:20
Sofia ZillingOK Södertörnej godkänd
Anna HallménOK Tisarenej start

H18

6 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK57:538:38
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö59:48+1:558:55
3Simon FriskGustavsbergs OK1:00:07+2:148:58
4Marcus CarlssonIF Hagen1:05:10+7:179:43
5Hampus NyströmIF Hagen1:06:02+8:099:51
6Zeb PalmHJS-Vansbro OK1:09:24+11:3110:21
7Martin LammFrölunda OL1:13:25+15:3210:57
8Mattias IvaresOK Södertörn1:13:52+15:5911:01
9Loke ÖstangårdGamleby OK1:16:20+18:2711:23
10Fredrik HamreforsVästerås SOK1:16:50+18:5711:28
11Simon FreylandEksjö SOK1:16:57+19:0411:29
12Jonathan UllerKils OK1:17:08+19:1511:30
13Love CarlssonOK Orion1:17:29+19:3611:33
14Sixten TörnqvistVästerås SOK1:20:46+22:5312:03
15Josef WennblomHagaby GoIF Örebro1:57:30+59:3717:32
16Jonas LauriFK Herkules2:10:42+1:12:4919:30
17Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro2:11:33+1:13:4019:38
Axel OlssonIF Hagenej godkänd
Axel BlomFrölunda OLej godkänd
Georg EklöwOK Södertörnej start
Robert ColeVäsby OKej start
Andreas JonssonOK Orionej start

D17-20 Kort

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RaskKungälvs OK1:08:5214:58

H17-20 Kort

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel JonassonÄlvdalens IF OK1:43:4622:33

D16

4 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia LundgrenVäxjö OK52:4411:27
2Emma ErikssonEksjö SOK1:01:23+8:3913:20
3Lilian PalmHJS-Vansbro OK1:04:31+11:4714:01
4Elin MartanovaSlavia Liberec Orienteering1:06:18+13:3414:24
5Lisa HallménOK Tisaren1:06:32+13:4814:27
6Cecilia LindgrenOK Kåre1:11:41+18:5715:35
7Lotten SandénOK Södertörn1:12:56+20:1215:51
8Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK1:18:11+25:2716:59
9Katarina NorrbyOK Södertörn1:26:22+33:3818:46
10Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL2:04:00+1:11:1626:57
Hanna JohannessonRonneby OKej godkänd
Linda RennerOK Södertörnej godkänd
Tilde BacklundOK Södertörnej start

H16

5 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred PetterssonMullsjö SOK46:148:15
2Hugo SetthagenOK Tranan54:02+7:489:38
3Hugo StrömMullsjö SOK57:48+11:3410:19
4Isak BerggrenGävle OK1:23:25+37:1114:53
5Axel BerglundUlricehamns OK1:25:50+39:3615:19
6Alfred LiljeströmGävle OK1:30:09+43:5516:05
7Alexander SchandlOK Södertörn1:35:20+49:0617:01
8Mattias LauriFK Herkules1:50:42+1:04:2819:46
Albin HainkeSnättringe SKej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd

H16 Kort

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emrik LindFK Herkules59:3714:54
2Viktor Le ClaireFK Herkules1:06:26+6:4916:36

D14

4 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SöderqvistOK Kåre44:3911:09
2Elsa GörasLeksands OK54:18+9:3913:34
3Lisa SwartzOK Orion55:43+11:0413:55
4Frida JohanssonOK Skärmen1:04:36+19:5716:09
5Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:06:00+21:2116:30
6Lea MartanovaSlavia Liberec Orienteering1:12:32+27:5318:08
7Linnea FridolfssonStora Tuna OK1:26:40+42:0121:40
8Saga MattssonDalaportens OL1:47:52+1:03:1326:58
9Elin BryggarGrycksbo IF OK1:59:45+1:15:0629:56
10Alicia BergkvistVästerbergslagens OL2:06:11+1:21:3231:32

H14

4 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer LindgrenOK Kåre37:099:17
2Eric HallnerOckelbo OK39:55+2:469:58
3Tobias JohanssonOK Löftan42:33+5:2410:38
4Hugo PerssonOK Denseln43:53+6:4410:58
5Linus VernströmRonneby OK48:16+11:0712:04
6Victor HanssonOK Löftan51:14+14:0512:48
7Anton ForsHJS-Vansbro OK54:26+17:1713:36
8Jon HanssonOK Kåre1:01:36+24:2715:24
9Anton KastrupFK Herkules1:02:59+25:5015:44
10Erik LingIK Hakarpspojkarna1:07:11+30:0216:47
11Alfred HallqvistUlricehamns OK1:10:25+33:1617:36
12Björn RennerOK Södertörn1:12:17+35:0818:04
13Linus SjödénÄlvdalens IF OK1:14:53+37:4418:43
14Albin MalmgrenOckelbo OK1:25:41+48:3221:25
15Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro1:29:27+52:1822:21
Viktor ZillingOK Södertörnej godkänd
Max ÖsterlingOK Södertörnej godkänd

D14 Kort

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja BäcklundRonneby OK1:02:0420:01
2Ellinor SvedjerotGävle OK1:17:03+14:5924:51

H14 Kort

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lowe HammarFK Herkules53:2817:14
2Oskar HanssonAskersunds OK1:04:44+11:1620:52

D12

3 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK36:3311:47
2Tuva HolmströmOK Ravinen41:51+5:1813:30
3Lina UllerKils OK42:07+5:3413:35
4Judit WennblomHagaby GoIF Örebro43:47+7:1414:07
5Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK44:21+7:4814:18
6Alva EliassonSundsvalls OK51:51+15:1816:43
7Ylva HanssonOK Kåre52:12+15:3916:50
8Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK52:14+15:4116:50
9Malin HållHJS-Vansbro OK55:11+18:3817:48
10Felicia RööhsSkattkärrs SOK55:34+19:0117:55
11Hanna BäcklundRonneby OK1:24:24+47:5127:13
Tuva ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Ella FridolfssonStora Tuna OKej godkänd

H12

3 100 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus NilssonOK Österåker31:0810:02
2Anton JonssonOK Tyr33:51+2:4310:55
3Simon LundellOK Österåker34:41+3:3311:11
4Ludvig EronnLinköpings OK35:18+4:1011:23
5Nils SwartzOK Orion36:57+5:4911:55
6Svante SandvikAttunda OK37:43+6:3512:10
7Liam HälldalSkogslöparna38:07+6:5912:17
8Max ÖsterbergGustavsbergs OK38:19+7:1112:21
9Axel HejdenbergGävle OK38:35+7:2712:26
10Olle LångbergHudiksvalls OK39:46+8:3812:49
11Martin ErikssonAnnebergs GIF41:42+10:3413:27
12Olle HallnerOckelbo OK42:21+11:1313:39
13Marcus GrunderJärfälla OK42:30+11:2213:42
14Marcus LammFrölunda OL44:00+12:5214:11
15Wille SöderqvistOK Kåre44:43+13:3514:25
16Arvid JonforsenHallstahammars OK47:46+16:3815:24
17Oskar WesterbergTrollhättans SOK52:06+20:5816:48
18Malte AlbinssonOK Österåker52:08+21:0016:49
19Isak HolmgårdKils OK53:58+22:5017:24
20Hugo BergenfurIK Vikings OK54:46+23:3817:40
21August GörasLeksands OK56:46+25:3818:18
22Joel AllmungsLeksands OK58:50+27:4218:58
23Samuel StokkelandÅlgård Orientering1:01:03+29:5519:41
24Karl ForsgrenVästerbergslagens OL1:01:25+30:1719:48
25Oskar KarlbergLeksands OK1:02:31+31:2320:10
26Oskar EnglénLeksands OK1:31:27+1:00:1929:30
Axel GräfningsGrycksbo IF OKej godkänd
Willgott SvedjerotGävle OKej godkänd
Filip HanssonOK Löftanej godkänd

D12 Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe WikstenGävle OK20:049:33

H12 Kort

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LauriFK Herkules17:538:30
2Felix SlagbrandVästerås SOK20:21+2:289:41

D10

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ada StokkelandÅlgård Orientering17:118:10
2Wilma JonssonOK Tyr18:09+0:588:38
3Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL21:40+4:2910:19
4Viola HolmströmOK Ravinen21:46+4:3510:21
5Edith BergenfurSkattkärrs SOK26:59+9:4812:50

H10

2 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NilssonSkogslöparna12:255:54
2Olle EnglénLeksands OK14:10+1:456:44
3Albin SvenssonFK Herkules14:34+2:096:56
4Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL15:29+3:047:22
5Herman EliassonSundsvalls OK16:55+4:308:03
6André BergkvistVästerbergslagens OL17:10+4:458:10
7Vilgot ÅhlundVänersborgs SK17:28+5:038:19
8Erik ZettervallKarlskrona SOK17:54+5:298:31
9Noah TyskOK Kåre18:41+6:168:53
10Hampus SahlénIF Hagen18:51+6:268:58
11Pontus AllmungsLeksands OK18:56+6:319:00
12Joel HolmgårdKils OK20:44+8:199:52
13Isak StinessenDalaportens OL21:25+9:0010:11
14Olle VillmanHJS-Vansbro OK22:35+10:1010:45
15Viggo LindgrenOK Kåre22:49+10:2410:51
Kalle JoonsLeksands OKej start

D35

6 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HolmgårdKils OK1:11:5211:46
2Lina RööhsSkattkärrs SOK1:24:26+12:3413:50
3Eva ElfvingDomnarvets GOIF1:24:31+12:3913:51
4Elin Dahlstedt TyskOK Kåre1:34:31+22:3915:29
5Maria SahlénIF Hagen1:43:02+31:1016:53
6Charlotte LindkvistLeksands OK2:07:25+55:3320:53
7Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK2:19:29+1:07:3722:51
8Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK2:40:00+1:28:0826:13
9Vanda KuthanovaFagersta OK3:02:57+1:51:0529:59
Camilla KäckAttunda OKej godkänd
Eva GustafssonVäxjö OKej start

H35

8 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK1:24:1310:31
2Erik SandhOK Roxen1:33:10+8:5711:38
3Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:36:19+12:0612:02
4Jiri MartanSlavia Liberec Orienteering1:58:19+34:0614:47
David HolmqvistOK Ödmårdenej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Gustav BäcklundRonneby OKej godkänd
Niclas ArkåsenOK Kåreej godkänd
Niklas NorlingOK Ödmårdenej godkänd

D40

4 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JonssonOK Tyr58:2412:10
2Jenny BergOK Ravinen1:00:57+2:3312:41
3Sara TimnerSundsvalls OK1:02:43+4:1913:03
4Johanna DalinLeksands OK1:02:54+4:3013:06
5Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK1:04:15+5:5113:23
6Ingela ErikssonGävle OK1:07:23+8:5914:02
7Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK1:10:56+12:3214:46
8Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:19:13+20:4916:30
9Monika MohnOLC Kapreolo1:25:42+27:1817:51
10Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK1:25:58+27:3417:54
11Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:27:08+28:4418:09
12Magdalena GrunderJärfälla OK2:02:10+1:03:4625:27
13Karolina AnderssonLänna IF2:10:27+1:12:0327:10
14Michaela LundellOK Österåker2:25:18+1:26:5430:16
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej godkänd

H40

7 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias EliassonSundsvalls OK1:14:129:53
2Anders DalinLeksands OK1:16:17+2:0510:10
3Christian MohnOLC Kapreolo1:24:04+9:5211:12
4Jens ThorildIFK Göteborg1:25:17+11:0511:22
5Christian EnbergLinköpings OK1:27:29+13:1711:39
6Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK1:29:55+15:4311:59
7Tomas HenrikssonAttunda OK1:34:18+20:0612:34
8Magnus HanssonOK Löftan1:35:45+21:3312:46
9Jonas HälldalSkogslöparna1:37:22+23:1012:58
10Ulrik MagnussonHalmstad OK1:43:23+29:1113:47
11Erik BacklundTrollhättans SOK2:04:26+50:1416:35
12Björn JanssonVäsby OK2:27:35+1:13:2319:40
Henrik HellborgCentrum OKej godkänd
Per NylanderGrangärde OKej godkänd
Marcus ArnoldssonVästerås SOKej godkänd
Mats ThunwallFagersta OKej godkänd
Johan ÅhlundVänersborgs SKej godkänd

D45

4 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK46:2510:47
2Linn NilssonOK Tyr47:13+0:4810:58
3Madelene AllmungsLeksands OK53:11+6:4612:22
4Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK55:38+9:1312:56
5Katarina LövgrenIFK Mora OK1:02:02+15:3714:25
6Mia EronnLinköpings OK1:02:40+16:1514:34
7Ann RollerJärfälla OK1:03:44+17:1914:49
8Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:04:49+18:2415:04
9Ylva LorentssonOK Kåre1:10:50+24:2516:28
10Therese HolmströmOK Ravinen1:18:52+32:2718:20
11Marie-louise PerssonFK Herkules1:20:12+33:4718:39
12Helena WidegrenIF Thor1:20:40+34:1518:45
13Annelie JohanssonOK Skärmen1:28:55+42:3020:40
14Anna UllerKils OK1:29:17+42:5220:45
15Anna BerggrenGävle OK1:32:44+46:1921:33
16Malin LammFrölunda OL1:32:54+46:2921:36
17Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:34:46+48:2122:02
18Pia GuståsOK Linné1:39:41+53:1623:10
19Annika LundströmSundbybergs IK1:39:52+53:2723:13
20Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK1:50:31+1:04:0625:42
21Erica HållHJS-Vansbro OK2:08:13+1:21:4829:49
22Sonja Ecke-WihanWAT.OL2:12:24+1:25:5930:47

H45

6 600 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna52:568:01
2Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:01:05+8:099:15
3Thomas PerssonOK Denseln1:08:24+15:2810:21
4Magnus GörasLeksands OK1:10:15+17:1910:38
5Peter TudénIK Hakarpspojkarna1:13:00+20:0411:03
6Stefan BergOK Ravinen1:14:17+21:2111:15
7Anders LundellGöteborg-Majorna OK1:15:36+22:4011:27
8Ola JodalGöteborg-Majorna OK1:17:45+24:4911:46
9Erik OlssonGöteborg-Majorna OK1:18:18+25:2211:51
10Rickard JonforsenHallstahammars OK1:19:43+26:4712:04
11Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro1:21:44+28:4812:23
12Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:22:05+29:0912:26
13Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:22:40+29:4412:31
14Torbjörn AnderssonOK Motala1:22:58+30:0212:34
15Erik LauriFK Herkules1:25:32+32:3612:57
16Claes SetthagenOK Tranan1:27:10+34:1413:12
17Neil MarstonHemsedal IL1:27:38+34:4213:16
18Mikael SvenssonFK Herkules1:28:13+35:1713:21
19Fredrik WikstenGävle OK1:29:50+36:5413:36
20Uwe RöhnerLOK Berlin1:33:04+40:0814:06
21Mikael RööhsSkattkärrs SOK1:33:07+40:1114:06
22Henrik LjungemyrOK Kolmården1:33:46+40:5014:12
23Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:34:50+41:5414:22
24David OlssonOK Skogsstjärnan1:37:48+44:5214:49
25Mats HainkeSnättringe SK1:39:38+46:4215:05
26Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:41:08+48:1215:19
27Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:43:58+51:0215:45
28Niklas OlssonFagersta OK1:50:53+57:5716:48
29Stefan BleidornLOK Berlin1:54:57+1:02:0117:25
30Frank BraatzLOK Berlin2:06:33+1:13:3719:10
31Erik ÅbergKorsnäs IF OK2:16:06+1:23:1020:37
32Mikael NilssonSkogslöparna2:41:13+1:48:1724:25
33Börje PerssonOK Ravinen2:41:39+1:48:4324:29
Peter BergkvistVästerbergslagens OLej godkänd
Andreas GrunderJärfälla OKej godkänd
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Johan HanssonOK Löftanej godkänd
Mats BergenfurIK Vikings OKej godkänd

D50

4 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette PalmHJS-Vansbro OK43:5410:58
2Annika ViiloTampereen Pyrintö45:27+1:3311:21
3Carina SandbergSäterbygdens OK48:51+4:5712:12
4Hana TichovskaSK Praga52:35+8:4113:08
5Lena CarlssonSävedalens AIK54:25+10:3113:36
6Maria ColeVäsby OK56:12+12:1814:03
7Inger GunnarssonVästerås SOK1:00:53+16:5915:13
8Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:03:32+19:3815:53
9Anna Von KrusenstiernaOK Kåre1:04:46+20:5216:11
10Monica BomanGävle OK1:05:22+21:2816:20
11Annlouise AlmqvistIFK Mora OK1:11:24+27:3017:51
12Karin FreylandSOK Aneby1:12:08+28:1418:02
13Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF1:13:59+30:0518:29
14Katarina SundqvistOK Kåre1:29:51+45:5722:27
15Elisabet ElmertoftNorbergs OK1:30:58+47:0422:44
16Åsa Marknell DewittLänna IF1:32:20+48:2623:05
17Susanne JohannessonRonneby OK1:36:31+52:3724:07
18Karin JägrydSkåneslättens OL1:53:35+1:09:4128:23
Kristina ZillingOK Södertörnej godkänd
Elisabet EnmarkGävle OKej start
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OKej start

H50

6 100 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas LöwegrenStora Tuna OK58:169:33
2Lars Håkan SandvikAttunda OK58:48+0:329:38
3Per BacklundOK Södertörn1:00:38+2:229:56
4Ola JernströmAvesta OK1:01:58+3:4210:09
5Ingvar ÅkessonIFK Göteborg1:02:09+3:5310:11
6Thomas JohannessonRonneby OK1:04:38+6:2210:35
7Per SandbergSäterbygdens OK1:11:03+12:4711:38
8Kennet AnderssonGrycksbo IF OK1:16:19+18:0312:30
9Anders LarssonVänersborgs SK1:16:28+18:1212:32
10Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:18:24+20:0812:51
11Eric RollerJärfälla OK1:18:56+20:4012:56
12Per SundströmVästerås SOK1:22:04+23:4813:27
13Anders JägrydSkåneslättens OL1:28:04+29:4814:26
14Stefan SpetzUlricehamns OK1:38:49+40:3316:11
15Anders LammFrölunda OL1:41:13+42:5716:35
16Bertil ÅkessonMarkbygdens OK1:41:57+43:4116:42
17Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:42:31+44:1516:48
18Jonas DetterfeltLinköpings OK1:48:54+50:3817:51
19Stefan TörnqvistVästerås SOK1:51:16+53:0018:14
20Mikael DavidssonVästerås SOK1:54:02+55:4618:41
21Lars HolmgårdKils OK1:55:00+56:4418:51
22Hans JonssonVäsby OK1:56:57+58:4119:10
23Jörgen DalénSala OK2:17:12+1:18:5622:29
Nils EklöwOK Södertörnej godkänd
Niclas AhlströmVästerås SOKej godkänd

D55

4 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva GrapeDalaportens OL51:2912:52
2Laila B HöglundFK Herkules53:14+1:4513:18
3Lena SwartzOK Orion1:00:55+9:2615:13
4Kristine Ø. TollefsenOK Øst1:02:39+11:1015:39
5Pia VångellLinköpings OK1:10:48+19:1917:42
6Christina BirathStenungsunds OK1:14:52+23:2318:43
7Mia GustafssonOK Kåre1:15:52+24:2318:58
8Ingrid KensbyOK Tyr1:16:14+24:4519:03
9Susanne LüscherStora Tuna OK1:23:58+32:2920:59
10Catharina KarlssonTrollhättans SOK1:27:35+36:0621:53
11Kerstin SvenssonTrollhättans SOK1:27:54+36:2521:58
Marianne BandixenOLG Pfäffikonej godkänd
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Monika PerssonOK Södertörnej start

H55

5 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EnmarkGävle OK1:00:5610:41
2Mats JönssonKorsnäs IF OK1:02:47+1:5111:00
3Martin TichovskySK Praga1:06:32+5:3611:40
4Anders LundJärfälla OK1:08:44+7:4812:03
5Bjørnar TollefsenOK Øst1:13:27+12:3112:53
6Per BjurströmOK Tisaren1:14:12+13:1613:01
7Dirk HartmannSV Mietraching1:17:16+16:2013:33
8Per EdenhamnLänna IF1:17:23+16:2713:34
9Björn AlbinssonIFK Mora OK1:21:25+20:2914:17
10Ulf HamreforsVästerås SOK1:22:16+21:2014:25
11Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:22:27+21:3114:27
12Arne ErikssonTierps SOK1:36:53+35:5716:59
13Mats KensbyOK Tyr1:43:39+42:4318:11
14Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:44:56+44:0018:24
15Lennart MyrehedVandrarringen1:57:58+57:0220:41
Lasse PedersenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd
Petter GullikstadRøros ILej start

D60

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK1:02:4217:25
2Elisabeth ÖströmOK Tyr1:04:02+1:2017:47
3Gudrun PerssonHallstahammars OK1:11:29+8:4719:51
4Mirja MikkolainenValkeakosken Haka1:17:32+14:5021:32
5Catherine DawsonGafanhori1:18:14+15:3221:43
6Monika BraatzLOK Berlin1:52:24+49:4231:13

H60

5 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF59:3011:54
2Andreas HjertsonOK Linné1:01:21+1:5112:16
3Olov ÖströmOK Tyr1:02:05+2:3512:25
4Anders Stefan VestlundOK Kåre1:08:51+9:2113:46
5Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF1:11:29+11:5914:17
6Tomas OlaussonAskersunds OK1:12:10+12:4014:26
7Arne HolmerIFK Mora OK1:19:08+19:3815:49
8Jan LindgrenOK Södertörn1:25:00+25:3017:00
9Sönke BandixenOLG Pfäffikon1:26:02+26:3217:12
10Carl-Erik BerglövFagersta OK1:34:02+34:3218:48
11Anders AlamaaIK Vikings OK1:36:32+37:0219:18
12Torbjörn BergmanSnättringe SK1:43:41+44:1120:44
13Roland NorellSöders-Tyresö1:55:17+55:4723:03
14Matts BjörkeSöders-Tyresö2:10:16+1:10:4626:03
15Jens TörnmarckAskersunds OK2:36:20+1:36:5031:16

D65

3 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné46:5813:02
2Monica DjurbergOK Tyr1:00:31+13:3316:48
3Helena HemströmGävle OK1:01:15+14:1717:00
4Lena HedmanHallstahammars OK1:02:40+15:4217:24
5Hilde BaderOLF Mainz1:06:48+19:5018:33
6Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:07:37+20:3918:46
7Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF1:09:37+22:3919:20
8Gun JanssonSala OK1:11:26+24:2819:50
9Eva TrangiusOK Tyr1:13:04+26:0620:17
10Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:15:07+28:0920:51
11Marit NilssonKils OK1:27:10+40:1224:12
12Eva Marie GranOK Øst1:30:28+43:3025:07
13Catharina JohanssonOK Kolmården1:41:25+54:2728:10
14Mona PetersenOK Motala1:43:09+56:1128:39
Annika NorströmHallstahammars OKej godkänd

H65

4 400 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ErikssonLinköpings OK48:5611:07
2Mats AnderssonSelånger SOK49:33+0:3711:15
3Gunnar MunkteliusSurahammars SOK53:18+4:2212:06
4Harry BreilandÅlgård Orientering54:12+5:1612:19
5Kent ErikssonLerums SOK54:26+5:3012:22
6Karl Evert SvenssonIF Hagen54:52+5:5612:28
7Ulf KjellinOK Hedströmmen55:29+6:3312:36
8Mats HemströmGävle OK56:03+7:0712:44
9Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb56:07+7:1112:45
10Jan ÅsbergHäverödals SK58:37+9:4113:19
11Göran LarssonSala OK1:00:19+11:2313:42
12Inge HultmanKovlands IF1:01:44+12:4814:01
13Juergen ZiescheLOK Berlin1:02:24+13:2814:10
14Göran SvärdOK Klemmingen1:03:14+14:1814:22
15Ove JohanssonOK Kolmården1:05:50+16:5414:57
16Hans Jörg SchifferleBjörnbär OK1:06:33+17:3715:07
17Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:12:03+23:0716:22
18Sven LarssonSärna SK1:13:36+24:4016:43
19Per Erik FogelVästerås SOK1:17:14+28:1817:33
20Lars PerssonOK Kompassen1:21:04+32:0818:25
21Ludwig GenderjahnLOK Berlin1:42:47+53:5123:21
22Yngve PetterssonLinköpings OK1:43:25+54:2923:30
23Michael FrenzelLOK Berlin1:52:32+1:03:3625:34
24Stig ForsbergDalaportens OL2:03:52+1:14:5628:09
Roy DawsonGafanhoriej godkänd
Kurt EkbergOK Orintoej godkänd

D70

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin JohanssonMarkbygdens OK55:4117:57
2Haldis GlendrangeStavanger OK58:36+2:5518:54
3Ewa NordlundLänna IF59:33+3:5219:12
4Kerstin SpetzNitta IF1:40:42+45:0132:29
Inga-Lill PetterssonLinköpings OKej start

H70

4 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen42:4210:24 Ladda ner rutt i gpx-format
2Leif SandgrenFrosta OK53:05+10:2312:56
3Kenneth JanssonSala OK58:28+15:4614:15
4Göran BengtssonTockarps IK59:10+16:2814:25
5Ingemar LindblomOK Orinto1:01:40+18:5815:02
6Achim BaderOLF Mainz1:02:17+19:3515:11
7Claus PetersenOK Motala1:08:36+25:5416:43
8Roland NilssonSOK Viljan1:10:47+28:0517:15
9Per-Erik WåhlbergOK Linné1:12:47+30:0517:45
10Lars TuvessonUlricehamns OK1:13:23+30:4117:53
11Svein GlendrangeStavanger OK1:14:16+31:3418:06
12Keller WernerBjörnbär OK1:23:37+40:5520:23
13Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK1:24:52+42:1020:41
14Hans L AnderssonVästerbergslagens OL1:35:52+53:1023:22
15Ronny HedlundOK Södertörn1:36:28+53:4623:31
16Bertil HermanssonStenungsunds OK1:39:29+56:4724:15
17Kjell JanssonVäsby OK2:07:24+1:24:4231:04
Leif NordlundLänna IFej godkänd
Håkan NilssonMalmö OKej godkänd
Stanley HolmerIFK Mora OKej godkänd
Elis ÅbergStorviks IFej start

D75

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK45:1114:34
2Gunborg WestinLeksands OK57:02+11:5118:23
3Britt ErikssonHammarby IF OF1:13:38+28:2723:45
4Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:29:20+44:0928:49
5Ulla NilssonSOK Viljan2:01:19+1:16:0839:08

H75

3 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK56:5315:48
2Lars FinbomOK Landehof59:56+3:0316:38
3Sverre JonssonOK Ravinen1:05:20+8:2718:08
4Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik1:13:23+16:3020:23
5Johnny BrandtHällefors OK1:13:29+16:3620:24
6Amund HerrebrødenOK Øst1:20:31+23:3822:21
7Harald WibyeOK Moss2:25:34+1:28:4140:26
Kjell MjöbergHallstahammars OKej godkänd

D80

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita KarlssonOK Alferna1:21:3532:38

H80

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke NyströmVästerbergslagens OL57:2618:31
2Åke SundbergFagersta OK58:50+1:2418:58
3Janne MånssonLeksands OK1:02:44+5:1820:14
4Holger PerssonOK Eken1:13:19+15:5323:39
5Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:38:22+40:5631:43
Bo LöwegrenVästerås SOKej godkänd
Valter AlamaaIK Vikings OKej godkänd

U1

2 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilianne MohnOLC Kapreolo17:228:16
2Jonna MohnOLC Kapreolo17:26+0:048:18
3Emma BergOK Ravinen20:18+2:569:40
4Rasmus KäckAttunda OK20:35+3:139:48
5Jonatan SahlénIF Hagen20:56+3:349:58
6Hanna HanssonAskersunds OK21:42+4:2010:20
7Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL22:45+5:2310:50
8Oskar PihelOK Tisaren24:43+7:2111:46
9Alfred PihelOK Tisaren24:45+7:2311:47
10Jonna Jodahl GötforsGöteborg-Majorna OK24:48+7:2611:48
11Olle WidegrenIF Thor25:13+7:5112:00
12Sara BergOK Ravinen25:18+7:5612:02
13Robin KäckAttunda OK25:21+7:5912:04
14Elvira ÅhlundVänersborgs SK26:46+9:2412:44
15Erik GräfningsGrycksbo IF OK28:09+10:4713:24
16Signe AlbinssonOK Österåker29:56+12:3414:15
17Nils ForsgrenVästerbergslagens OL30:01+12:3914:17
18Elliot TyskOK Kåre30:04+12:4214:19
19Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK31:12+13:5014:51
20Lilly BergenfurSkattkärrs SOK31:30+14:0815:00
21Alva RööhsSkattkärrs SOK31:35+14:1315:02
22Ture CarlssonKFUM Örebro OK34:35+17:1316:28
23Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK34:43+17:2116:31
24Anna EnbergLinköpings OK41:16+23:5419:39
25Lucas HenrikssonAttunda OK41:18+23:5619:40
26Sara Sofia L SimonsenOK Øst42:58+25:3620:27
27Tea StokkelandÅlgård Orientering43:32+26:1020:43
28Lea StokkelandÅlgård Orientering49:43+32:2123:40
29Thea TudénIK Hakarpspojkarna50:10+32:4823:53
30Jonatan Larsson EnerothVänersborgs SK1:00:20+42:5828:43
31Johanna Larsson EnerothVänersborgs SK1:01:20+43:5829:12

U2

2 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma SaleskogOK Tyr19:228:25
2Greta SandvikAttunda OK23:27+4:0510:11
3Alma CarlssonKFUM Örebro OK24:24+5:0210:36
4Carl RäimOK Enen24:27+5:0510:37
5Elin ForsHJS-Vansbro OK25:43+6:2111:10
6Stina VillmanHJS-Vansbro OK25:52+6:3011:14
7Maja VillmanHJS-Vansbro OK25:57+6:3511:16
8Lovisa PihelOK Tisaren27:32+8:1011:58
9Wilma LarssonSala OK27:35+8:1311:59
10Siri HejdenbergGävle OK28:14+8:5212:16
11David JonforsenHallstahammars OK30:42+11:2013:20
12Joar AnderssonVäxjö OK31:34+12:1213:43
13Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK36:30+17:0815:52
14Hugo BäcklundRonneby OK39:05+19:4316:59
Vera LindbergIFK Göteborgej godkänd

Öppen motion 1

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila VillmanHJS-Vansbro OK20:269:43
2Pia WilhelmssonOK Hedströmmen21:24+0:5810:11
3Leonid RyapolovIFK Mora OK22:57+2:3110:55
4Ludvig BernankerHallstahammars OK24:48+4:2211:48
5Moa WilhelmssonOK Hedströmmen27:36+7:1013:08
6Anders AnderssonOK Hedströmmen28:06+7:4013:22
7Unni HerrebrødenOK Øst28:08+7:4213:23
8Kajsa Eklund-BerglövFagersta OK28:13+7:4713:26
9Maj-Britt O LarssenOK Øst46:09+25:4321:58
Edla FornanderVästerbergslagens OLej godkänd

Öppen motion 3

3 100 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik WåhlströmIF Thor31:1010:03
2Anders JanssonGrycksbo IF OK38:18+7:0812:21
3Helena LindbergIFK Göteborg45:49+14:3914:46
4Anna LarssonHJS-Vansbro OK46:34+15:2415:01
5Öivind EriksenOK Øst49:33+18:2315:59
6Leif SalinOK Tyr50:17+19:0716:13
7Kenneth LjungbergNyköpings OK50:56+19:4616:25
8Erik ÖjeboKFUM Örebro OK51:55+20:4516:44
9Per StinessenDalaportens OL53:42+22:3217:19
10Frida JonforsenHallstahammars OK54:42+23:3217:38
11Oscar NybergKlubblös55:33+24:2317:55
12Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL55:44+24:3417:58
13Karin LindTierps SOK56:30+25:2018:13
14Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL59:51+28:4119:18
15Andreas HanssonAskersunds OK1:02:52+31:4220:16
16Lisa ÅströmUmeå OK1:03:03+31:5320:20
17Lisa JonassonÄlvdalens IF OK1:06:29+35:1921:26
18Linda SlagbrandVästerås SOK1:07:40+36:3021:49
19Maja ÅströmOK Ödmården1:10:54+39:4422:52
20Lovisa BylundFagersta OK1:11:34+40:2423:05
21Lars-Åke BylundFagersta OK1:11:38+40:2823:06
22Jonathan BjörkLeksands OK1:11:47+40:3723:09
23Gustaf SchejaFrosta OK1:18:23+47:1325:17
24Ylva EnglénLeksands OK1:25:42+54:3227:38
25Sofia Härdvall HanssonAskersunds OK1:26:56+55:4628:02
26Kalle AnderssonOK Hedströmmen1:29:04+57:5428:43
27Elisabeth ErikssonOK Milan1:30:25+59:1529:10
28Maria JaxnerOK Hedströmmen1:31:51+1:00:4129:37
29Anders BryggarGrycksbo IF OK1:33:09+1:01:5930:02
30Lena WesterbergTrollhättans SOK1:33:33+1:02:2330:10
31Anna KallinOK Motala1:35:05+1:03:5530:40
32Tarja PajonenKlublös1:37:13+1:06:0331:21
33Pekka MartikainenNavi1:37:44+1:06:3431:31
34Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:41:48+1:10:3832:50
35Britt-Marie EkbergOK Orinto1:46:53+1:15:4334:28
36Gunilla HamreforsVästerås SOK1:59:41+1:28:3138:36
Malin AlbinssonIFK Enskedeej godkänd
Nils ThorinHindås Skidklubbej godkänd
Julia KarlssonKlubblösej godkänd
Karolina NybergKarlsbyhedens IKej godkänd
Kajsa BäcklundRonneby OKej start

Öppen motion 4

5 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mark BaljeuLeksands OK1:08:3912:15
2Mia DammvikStora Tuna OK1:12:18+3:3912:54
3Matilda DammvikStora Tuna OK1:16:59+8:2013:44
4Katrin SjödénÄlvdalens IF OK1:17:31+8:5213:50
5Leif LindgrenLinköpings OK1:26:20+17:4115:25
6Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:29:51+21:1216:02
7Mari SjöbergÅmåls OK1:30:20+21:4116:07
8Mats SjöbergÅmåls OK1:30:21+21:4216:08
9Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:46:30+37:5119:01
10Ove PetterssonIdrefjällens OK1:48:02+39:2319:17
11Göran EnglénLeksands OK1:54:18+45:3920:24
12Mohsen NosratiniaFK Herkules2:30:27+1:21:4826:51
Erik HanssonOK Kåreej godkänd
Johan SpetzUlricehamns OKej godkänd
Per KnutasAttunda OKej godkänd
Mattias BrännströmFK Herkulesej godkänd
Maria Persson ej godkänd
Marlene HälldalSkogslöparnaej godkänd
Martina GabrielssonTrollhättans SOKej godkänd

Öppen motion 7

2 800 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IsraelssonStora Tuna OK30:0110:43
2Andreas EklundGöteborg-Majorna OK33:37+3:3612:00
3Johan OhlströmIF Thor33:55+3:5412:06
4Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK34:15+4:1412:13
5Magnus FridolfssonStora Tuna OK36:10+6:0912:55
6Olle WindeliusFrosta OK39:16+9:1514:01
7Fredrik LiljegrenHorndals IF41:05+11:0414:40
8Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK42:36+12:3515:12
9Sigrid LarssonSärna SK42:57+12:5615:20
10Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb43:55+13:5415:41
11Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK44:10+14:0915:46
12Tomas VångellLinköpings OK45:28+15:2716:14
13Niklas SahlénIF Hagen46:27+16:2616:35
14Boel NybergOK Kåre46:51+16:5016:43
15Tomas SundqvistOK Kåre46:58+16:5716:46
16Johanna HallqvistUlricehamns OK47:30+17:2916:57
17Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK47:40+17:3917:01
18Peter ThörnTenhults SOK47:53+17:5217:06
19Pia ÖstangårdGamleby OK49:03+19:0217:31
20Inger MattssonVästerbergslagens OL49:32+19:3117:41
21Annika DavidssonVästerås SOK49:41+19:4017:44
22Lennart PerssonHorndals IF49:57+19:5617:50
23Christer LarssonSala OK50:35+20:3418:03
24Niclas KjellmanLidköpings VSK51:02+21:0118:13
25Byron PalmHJS-Vansbro OK51:24+21:2318:21
26Ulrika JanssonOK Kåre52:04+22:0318:35
27Pia-Maria BondessonFrosta OK52:22+22:2118:42
28Lars HedbergIFK Mora OK53:18+23:1719:02
29Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb54:00+23:5919:17
30Ellen WikstenGävle OK54:04+24:0319:18
31Jens-Henrik SimonsenOK Øst55:01+25:0019:38
32Daniela MartanovaSlavia Liberec Orienteering55:13+25:1219:43
33Frida KjellmanLidköpings VSK58:40+28:3920:57
34Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK59:47+29:4621:21
35Nils-Erik BondessonFrosta OK1:00:58+30:5721:46
36Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:01:58+31:5722:07
37Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:04:44+34:4323:07
38Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK1:06:20+36:1923:41
39Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK1:06:29+36:2823:44
40Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:07:07+37:0623:58
41Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:12:15+42:1425:48
42Ulla LingJönköpings OK1:12:16+42:1525:48
43Anders ThomassonUlricehamns OK1:12:49+42:4826:00
44Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK1:13:43+43:4226:19
45Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:16:30+46:2927:19
46Malin HedbergSala OK1:23:29+53:2829:48
47William Heberg LarssonSala OK1:23:56+53:5529:58
48Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:35:41+1:05:4034:10
49Elof BackFagersta OK1:49:11+1:19:1038:59
Ove PetterssonÄlvdalens IF OKej godkänd
Berit GummusIFK Mora OKej godkänd

Öppen motion 9

7 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas UllerKils OK1:56:1514:42
2Niclas EnlundGamleby OK2:11:02+14:4716:35
3Björn ZettervallKarlskrona SOK2:27:50+31:3518:42
4Anna-Karin BondessonFrosta OK2:54:01+57:4622:01
5Patrik GustafssonSmedjebackens OK3:02:59+1:06:4423:09
Kenneth EdlundLycksele IFej godkänd
Carl MagnussonIFK Mora OKej godkänd
Jonna PetterssonIFK Mora OKej godkänd
Mats LagerbladIFK Mora OKej godkänd
Mikael WesterbergOK Kolmårdenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser