Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 27 juni 2017 - torsdag 29 juni 2017

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

Öppen motion 3

3 100 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik WåhlströmIF Thor31:10
2Anders JanssonGrycksbo IF OK38:18+7:08
3Helena LindbergIFK Göteborg45:49+14:39
4Anna LarssonHJS-Vansbro OK46:34+15:24
5Öivind EriksenOK Øst49:33+18:23
6Leif SalinOK Tyr50:17+19:07
7Kenneth LjungbergNyköpings OK50:56+19:46
8Erik ÖjeboKFUM Örebro OK51:55+20:45
9Per StinessenDalaportens OL53:42+22:32
10Frida JonforsenHallstahammars OK54:42+23:32
11Oscar NybergKlubblös55:33+24:23
12Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL55:44+24:34
13Karin LindTierps SOK56:30+25:20
14Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL59:51+28:41
15Andreas HanssonAskersunds OK1:02:52+31:42
16Lisa ÅströmUmeå OK1:03:03+31:53
17Lisa JonassonÄlvdalens IF OK1:06:29+35:19
18Linda SlagbrandVästerås SOK1:07:40+36:30
19Maja ÅströmOK Ödmården1:10:54+39:44
20Lovisa BylundFagersta OK1:11:34+40:24
21Lars-Åke BylundFagersta OK1:11:38+40:28
22Jonathan BjörkLeksands OK1:11:47+40:37
23Gustaf SchejaFrosta OK1:18:23+47:13
24Ylva EnglénLeksands OK1:25:42+54:32
25Sofia Härdvall HanssonAskersunds OK1:26:56+55:46
26Kalle AnderssonOK Hedströmmen1:29:04+57:54
27Elisabeth ErikssonOK Milan1:30:25+59:15
28Maria JaxnerOK Hedströmmen1:31:51+1:00:41
29Anders BryggarGrycksbo IF OK1:33:09+1:01:59
30Lena WesterbergTrollhättans SOK1:33:33+1:02:23
31Anna KallinOK Motala1:35:05+1:03:55
32Tarja PajonenKlublös1:37:13+1:06:03
33Pekka MartikainenNavi1:37:44+1:06:34
34Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:41:48+1:10:38
35Britt-Marie EkbergOK Orinto1:46:53+1:15:43
36Gunilla HamreforsVästerås SOK1:59:41+1:28:31
Malin AlbinssonIFK Enskedeej godkänd
Nils ThorinHindås Skidklubbej godkänd
Julia KarlssonKlubblösej godkänd
Karolina NybergKarlsbyhedens IKej godkänd
Kajsa BäcklundRonneby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser