Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 27 juni 2017 - torsdag 29 juni 2017

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

Öppen motion 3

2 700 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils ThorinHindås Skidklubb27:0010:00
2Oscar NybergKlubblös27:31+0:3110:11
3Magnus GustafssonUlricehamns OK27:33+0:3310:12
4Frida JonforsenHallstahammars OK27:57+0:5710:21
5Anna LarssonHJS-Vansbro OK28:00+1:0010:22
6Per StinessenDalaportens OL28:46+1:4610:39
7Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL29:09+2:0910:47
8Erik ÖjeboKFUM Örebro OK29:11+2:1110:48
9Magnus StrömUlricehamns OK29:15+2:1510:50
10Sara OlssonGrycksbo IF OK31:56+4:5611:49
11Lisa ÅströmUmeå OK34:36+7:3612:48
12Maja ÅströmOK Ödmården34:37+7:3712:49
13Öivind EriksenOK Øst36:01+9:0113:20
14Tarja PajonenKlublös36:11+9:1113:24
14Tindra YngströmOK Tisaren36:11+9:1113:24
16Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK36:52+9:5213:39
17Annika ErikssonTierps SOK37:37+10:3713:55
18Britt-Marie EkbergOK Orinto37:58+10:5814:03
19Ylva EnglénLeksands OK38:34+11:3414:17
20Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK39:04+12:0414:28
21William HedbergSala OK39:46+12:4614:43
22Elisabeth ErikssonOK Milan44:02+17:0216:18
23Gustaf SchejaFrosta OK44:18+17:1816:24
24Linda SlagbrandVästerås SOK44:41+17:4116:32
25Pekka MartikainenNavi44:58+17:5816:39
26Anna KallinOK Motala46:27+19:2717:12
27Kalle AnderssonOK Hedströmmen50:38+23:3818:45
28Lovisa BylundFagersta OK50:41+23:4118:46
29Julia KarlssonKlubblös51:10+24:1018:57
30Lena WesterbergTrollhättans SOK52:43+25:4319:31
31Per NikolaisenOK Øst59:03+32:0321:52
32Gunilla HamreforsVästerås SOK59:57+32:5722:12
33Anders AnderssonOK Hedströmmen1:00:44+33:4422:29
34Maria JaxnerOK Hedströmmen1:01:00+34:0022:35
35Margareta RingRonneby OK1:18:19+51:1929:00
36Jonatan JönssonGrycksbo IF OK1:24:21+57:2131:14
37Josefin JönssonGrycksbo IF OK1:24:23+57:2331:15
38Valter AlamaaOK Vikings IK1:27:12+1:00:1232:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser