Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 27 juni 2017 - torsdag 29 juni 2017

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

3 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa RisbyOK Kåre33:139:46
2Fredrika VångellLinköpings OK33:56+0:439:58
3Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK34:46+1:3310:13
4Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK39:39+6:2611:39
5Susanna TervoIFK Lidingö SOK41:51+8:3812:18
6Linda LindkvistLeksands OK41:52+8:3912:18
7Johanna LarssonKöping-Kolsva OK42:59+9:4612:38
8Aina EdgrenTrollhättans SOK43:26+10:1312:46
9Sara NilssonOK Tranan43:58+10:4512:55
10Josefin ErlandssonOK Milan45:44+12:3113:27
11Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF46:26+13:1313:39
12Ellinor ErikssonOK Tisaren46:54+13:4113:47
13Louise LundgrenVäxjö OK48:37+15:2414:17
14Frida SandbergStora Tuna OK48:56+15:4314:23
15Pernilla ErikssonGävle OK53:35+20:2215:45
16Lina NilssonUlricehamns OK57:09+23:5616:48
17Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK57:57+24:4417:02
18Emma BergmanGöteborg-Majorna OK59:00+25:4717:21
19Kajsa SpetzUlricehamns OK59:06+25:5317:22
20Karin FägerlindCentrum OK1:01:25+28:1218:03
21Kristin BomanGävle OK1:01:32+28:1918:05
22Linnea GillbergCentrum OK1:05:50+32:3719:21
23Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:06:20+33:0719:30
24Anna HåkanssonOK Kolmården1:10:32+37:1920:44
25Elin LindTierps SOK1:25:28+52:1525:08
Myrra CarlssonOK Orionej start

H21

4 600 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil KinnebergIFK Göteborg35:537:48
2Rassmus AnderssonOK Linné37:50+1:578:13
3Daniel AttåsOK Tisaren37:57+2:048:15
4Christian TingströmGöteborg-Majorna OK38:17+2:248:19
5Ville JohanssonOK Kolmården38:41+2:488:24
6Roman RyapolovIFK Mora OK39:15+3:228:31
7Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF39:16+3:238:32
8Fredrik BakkmanIFK Göteborg42:00+6:079:07
9Jonas GustafssonOK Kåre42:09+6:169:09
10Oskar AndrénOK Tisaren42:21+6:289:12
11Oskar LeinonenOK Kolmården42:27+6:349:13
12Magnus GlänneforsTullinge SK42:36+6:439:15
13Erik AnderssonOK Orion42:41+6:489:16
14Pontus PeterssonOK Orion43:06+7:139:22
15Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK44:03+8:109:34
16Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna44:29+8:369:40
17Ola AnderssonOK Orion45:52+9:599:58
18Per EklöfOK Milan46:35+10:4210:07
19Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK47:18+11:2510:16
20Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK47:50+11:5710:23
21Mikael AnderssonOK Kolmården48:05+12:1210:27
22Philip PerssonOK Orion48:39+12:4610:34
23Olof SandgrenOK Orion48:50+12:5710:36
24Johan HöijOK Linné49:15+13:2210:42
25Emil ÅbergOK Kåre49:22+13:2910:43
26Albin BergkvistOK Kåre49:28+13:3510:45
27Nils SpetzUlricehamns OK49:36+13:4310:46
28Johan HallgrenBjursås OK49:59+14:0610:51
29Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna50:36+14:4311:00
29Greger TyskOK Kåre50:36+14:4311:00
31Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna51:29+15:3611:11
32Andreas UllerKils OK52:23+16:3011:23
33Lasse JanssonGävle OK52:51+16:5811:29
34Lukas OlssonVäsby OK53:20+17:2711:35
35Tomas AlbinssonOK Österåker54:12+18:1911:46
36Klas JohanssonOK Kolmården54:42+18:4911:53
37Erik BjörklundOK Linné55:03+19:1011:58
38Måns SandgrenOK Orion55:40+19:4712:06
39Filip JacobssonOK Tisaren56:18+20:2512:14
40Mikael WesterbergOK Kolmården56:25+20:3212:15
41Albin SjöhedGävle OK56:41+20:4812:19
42Simon SjöhedGävle OK57:04+21:1112:24
43Patrik SvedbergGävle OK58:40+22:4712:45
44Oscar VångellÄrla IF59:36+23:4312:57
45Albin AnderssonVäxjö OK1:00:50+24:5713:13
46Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:00:59+25:0613:15
47Anton HallorOK Tisaren1:01:26+25:3313:21
48Richard HejdenbergGävle OK1:03:25+27:3213:47
49Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:04:47+28:5414:05
50Sturla StokkelandÅlgård Orientering1:05:06+29:1314:09
51Christoffer AndersénOK Alehof1:08:27+32:3414:52
52Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:12:25+36:3215:44
53Henrik BrusSävedalens AIK1:13:45+37:5216:01
54Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:24:26+48:3318:21
55Simon BörjesonRyda SK1:30:45+54:5219:43
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Gustav HindérOK Tisarenej godkänd
Henrik JohannessonRonneby OKej godkänd
Mathias NyströmNorbergs OKej godkänd
Jere PajunenIFK Lidingö SOKej godkänd
Isac von KrusenstiernaOK Kåreej godkänd
Erik FernlundOK Tisarenej start
Robbin KantarpÄrla IFej start
Ola MartnerGöteborg-Majorna OKej start

D21 Kort

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vendula SramkovaHemsedal IL45:5415:18
2Susanne ErikssonOK Milan50:36+4:4216:52
3Maria HellströmVäsby OK56:58+11:0418:59
4Päivi MikkolainenValkeakosken Haka59:23+13:2919:47
5Emma KantarpÄrla IF59:24+13:3019:48
6Elin FjellströmKFUM Örebro OK1:40:39+54:4533:33
7Joanna MalmkvistSävedalens AIK2:01:53+1:15:5940:37
8Hanna SvenssonFK Herkules2:20:31+1:34:3746:50
Josefin NorellSöders-Tyresöej start

H21 Kort

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EngströmOK Orion37:1910:21
2Viktor TovessonOK Orion39:59+2:4011:06
3Andreas AxelssonLinköpings OK42:55+5:3611:55
4Niclas LarssonKöping-Kolsva OK45:43+8:2412:41
5Johannes KnutasAttunda OK57:55+20:3616:05
6Theodor WahlbomOK Orion1:03:40+26:2117:41
7Michael PerssonIF Hagen1:40:52+1:03:3328:01

D20

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sarah PerssonOK Denseln38:5812:59
2Anna KarlströmOK Linné44:31+5:3314:50
3Saga SanderOK Milan46:05+7:0715:21
4Johanna HenrikssonOK Tisaren1:17:08+38:1025:42
Mirjam DalénSala OKej start

H20

3 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LundgrenVäxjö OK37:079:31
2Tom CampbellOK Kolmården40:24+3:1710:21
3Johan EdenhamnLänna IF54:02+16:5513:51
4Erik OlssonGävle OK55:10+18:0314:08
5Jacob ErikssonKFUM Örebro OK57:08+20:0114:38
6Rasmus ArfwedsonFrölunda OL57:59+20:5214:52
7Henrik HamreforsVästerås SOK59:42+22:3515:18
8Linus BacklundOK Södertörn1:03:45+26:3816:20
9Mårten OlssonGävle OK1:03:46+26:3916:21
10Olof LissmatsOK Södertörn1:36:03+58:5624:37

D18

3 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra JernströmAvesta OK38:0912:43
2Johanna SärnbrinkOK Tisaren40:34+2:2513:31
3Lisa BerggrenOK Kolmården43:08+4:5914:22
4Elsa HolmgårdKils OK43:32+5:2314:30
5Ella AnderssonOK Södertörn47:15+9:0615:45
6Sofia JohanssonOK Skärmen50:44+12:3516:54
7Sofia ZillingOK Södertörn51:40+13:3117:13
8Hanna LagerbergOK Södertörn54:56+16:4718:18
9Lisa BörnstedtKungälvs OK57:53+19:4419:17
10Victoria AsketunOK Roxen1:00:32+22:2320:10
11Hanna SundströmVästerås SOK1:46:21+1:08:1235:27
Vilma Von KrusenstiernaOK Kåreej godkänd
Anna HallménOK Tisarenej start

H18

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö32:249:00
2Hampus NyströmIF Hagen36:57+4:3310:15
3Simon FriskGustavsbergs OK37:31+5:0710:25
4Loke ÖstangårdGamleby OK38:37+6:1310:43
5Zeb PalmHJS-Vansbro OK38:47+6:2310:46
6Mattias IvaresOK Södertörn40:21+7:5711:12
7Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro40:38+8:1411:17
8Martin LammFrölunda OL41:30+9:0611:31
9Axel BlomFrölunda OL42:20+9:5611:45
10Marcus CarlssonIF Hagen43:39+11:1512:07
11Axel OlssonIF Hagen44:28+12:0412:21
12Jonathan UllerKils OK44:31+12:0712:21
13Elias TidevallSkogsluffarnas OK45:11+12:4712:33
14Fredrik HamreforsVästerås SOK45:58+13:3412:46
15Simon FreylandEksjö SOK48:03+15:3913:20
16Love CarlssonOK Orion56:28+24:0415:41
17Sixten TörnqvistVästerås SOK1:02:41+30:1717:24
18Jonas LauriFK Herkules1:14:25+42:0120:40
19Josef WennblomHagaby GoIF Örebro1:16:51+44:2721:20
Georg EklöwOK Södertörnej start
Andreas JonssonOK Orionej start

D17-20 Kort

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa RaskKungälvs OK29:1810:06

H17-20 Kort

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel JonassonÄlvdalens IF OK31:0410:42

D16

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LundgrenVäxjö OK37:4814:32
2Emma ErikssonEksjö SOK38:55+1:0714:58
3Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK40:47+2:5915:41
4Lotten SandénOK Södertörn42:12+4:2416:13
5Elin MartanovaSlavia Liberec Orienteering50:00+12:1219:13
6Cecilia LindgrenOK Kåre54:01+16:1320:46
7Tilde BacklundOK Södertörn54:44+16:5621:03
8Linda RennerOK Södertörn55:00+17:1221:09
9Lilian PalmHJS-Vansbro OK55:20+17:3221:16
10Lisa HallménOK Tisaren55:53+18:0521:29
11Katarina NorrbyOK Södertörn1:03:01+25:1324:14
12Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL1:31:07+53:1935:02
Hanna JohannessonRonneby OKej godkänd

H16

3 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred PetterssonMullsjö SOK32:0110:19
2Aron ÖstangårdGamleby OK37:24+5:2312:03
3Hugo StrömMullsjö SOK39:43+7:4212:48
4Hugo SetthagenOK Tranan40:56+8:5513:12
5Alfred LiljeströmGävle OK49:10+17:0915:51
6Isak BerggrenGävle OK52:44+20:4317:00
7Albin HainkeSnättringe SK1:02:24+30:2320:07
8Alexander SchandlOK Södertörn1:05:57+33:5621:16
9Mattias LauriFK Herkules1:06:53+34:5221:34
10Axel BerglundUlricehamns OK1:08:14+36:1322:00
11Andreas BorängSnättringe SK1:19:35+47:3425:40

H16 Kort

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor Le ClaireFK Herkules26:579:17
2Emrik LindFK Herkules33:25+6:2811:31

D14

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vendela SöderqvistOK Kåre31:1813:02
2Frida JohanssonOK Skärmen33:09+1:5113:48
3Lea MartanovaSlavia Liberec Orienteering40:40+9:2216:56
4Lisa SwartzOK Orion41:15+9:5717:11
5Elsa GörasLeksands OK44:15+12:5718:26
6Linnea FridolfssonStora Tuna OK58:44+27:2624:28
7Saga MattssonDalaportens OL58:47+27:2924:29
8Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:01:11+29:5325:29
9Alicia BergkvistVästerbergslagens OL1:33:16+1:01:5838:51
Elin BryggarGrycksbo IF OKej godkänd

H14

2 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer LindgrenOK Kåre23:429:52
2Linus VernströmRonneby OK24:46+1:0410:19
3Tobias JohanssonOK Löftan25:05+1:2310:27
4Hugo PerssonOK Denseln25:38+1:5610:40
5Erik LingIK Hakarpspojkarna28:20+4:3811:48
6Anton ForsHJS-Vansbro OK31:18+7:3613:02
7Albin MalmgrenOckelbo OK33:44+10:0214:03
8Jon HanssonOK Kåre34:06+10:2414:12
9Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro34:33+10:5114:23
10Victor HanssonOK Löftan37:39+13:5715:41
11Alfred HallqvistUlricehamns OK43:56+20:1418:18
12Max ÖsterlingOK Södertörn47:36+23:5419:50
13Anton KastrupFK Herkules48:50+25:0820:20
14Linus SjödénÄlvdalens IF OK55:48+32:0623:15
Björn RennerOK Södertörnej godkänd
Viktor ZillingOK Södertörnej godkänd
Eric HallnerOckelbo OKej start

D14 Kort

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja BäcklundRonneby OK32:5612:11
2Ellinor SvedjerotGävle OK41:27+8:3115:21

H14 Kort

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar HanssonAskersunds OK27:5910:21
2Lowe HammarFK Herkules29:44+1:4511:00

D12

2 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva ÖstangårdGamleby OK22:008:08
2Emma ZettervallKarlskrona SOK22:15+0:158:14
3Lina UllerKils OK23:32+1:328:42
4Malin HållHJS-Vansbro OK24:16+2:168:59
5Judit WennblomHagaby GoIF Örebro25:41+3:419:30
6Tuva HolmströmOK Ravinen27:03+5:0310:01
7Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK27:42+5:4210:15
8Ylva HanssonOK Kåre28:25+6:2510:31
9Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK29:47+7:4711:01
10Alva EliassonSundsvalls OK30:40+8:4011:21
11Felicia RööhsSkattkärrs SOK34:24+12:2412:44
12Hanna BäcklundRonneby OK40:30+18:3015:00
Ella FridolfssonStora Tuna OKej start

H12

2 700 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JonssonOK Tyr17:486:35
2Marcus LammFrölunda OL19:32+1:447:14
3Simon LundellOK Österåker19:52+2:047:21
4Wille SöderqvistOK Kåre20:48+3:007:42
5Liam HälldalSkogslöparna20:52+3:047:43
6Linus NilssonOK Österåker21:02+3:147:47
7Arvid JonforsenHallstahammars OK22:11+4:238:12
8Axel HejdenbergGävle OK23:01+5:138:31
9Marcus GrunderJärfälla OK23:27+5:398:41
10Olle HallnerOckelbo OK24:02+6:148:54
11Olle LångbergHudiksvalls OK24:05+6:178:55
12Oskar KarlbergLeksands OK24:40+6:529:08
13Nils SwartzOK Orion24:56+7:089:14
14Malte AlbinssonOK Österåker25:28+7:409:25
15Hugo BergenfurIK Vikings OK25:29+7:419:26
16Martin ErikssonAnnebergs GIF26:06+8:189:40
17Oskar WesterbergTrollhättans SOK26:19+8:319:44
18Isak HolmgårdKils OK26:47+8:599:55
19Ludvig EronnLinköpings OK26:55+9:079:58
20Joel AllmungsLeksands OK27:59+10:1110:21
21Oskar EnglénLeksands OK29:01+11:1310:44
22Svante SandvikAttunda OK29:38+11:5010:58
23Karl ForsgrenVästerbergslagens OL31:16+13:2811:34
24Samuel StokkelandÅlgård Orientering31:24+13:3611:37
25Axel GräfningsGrycksbo IF OK34:10+16:2212:39
26Filip HanssonOK Löftan34:12+16:2412:39
27August GörasLeksands OK38:05+20:1714:06
28Willgott SvedjerotGävle OK1:02:47+44:5923:15
Max ÖsterbergGustavsbergs OKej godkänd

D12 Kort

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe WikstenGävle OK23:3713:53

H12 Kort

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias LauriFK Herkules16:269:40
2Felix SlagbrandVästerås SOK21:30+5:0412:38

D10

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ada StokkelandÅlgård Orientering17:5310:31
2Viola HolmströmOK Ravinen18:54+1:0111:07
3Wilma JonssonOK Tyr26:28+8:3515:34
4Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL28:05+10:1216:31
5Edith BergenfurSkattkärrs SOK29:05+11:1217:06

H10

1 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NilssonSkogslöparna12:577:37
2Albin SvenssonFK Herkules14:05+1:088:17
3Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL14:33+1:368:33
4Pontus AllmungsLeksands OK16:19+3:229:35
5André BergkvistVästerbergslagens OL16:39+3:429:47
6Olle VillmanHJS-Vansbro OK17:03+4:0610:01
7Herman EliassonSundsvalls OK17:10+4:1310:05
8Hampus SahlénIF Hagen17:12+4:1510:07
9Joel HolmgårdKils OK17:51+4:5410:30
10Isak StinessenDalaportens OL18:52+5:5511:05
11Erik ZettervallKarlskrona SOK19:30+6:3311:28
12Vilgot ÅhlundVänersborgs SK20:06+7:0911:49
13Viggo LindgrenOK Kåre21:46+8:4912:48
14Noah TyskOK Kåre26:09+13:1215:22
Olle EnglénLeksands OKej godkänd
Kalle JoonsLeksands OKej start

D35

2 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ElfvingDomnarvets GOIF34:2412:44
2Charlotte LindkvistLeksands OK43:32+9:0816:07
3Maria SahlénIF Hagen44:42+10:1816:33
4Elin Dahlstedt TyskOK Kåre45:26+11:0216:49
5Eva GustafssonVäxjö OK47:03+12:3917:25
6Camilla KäckAttunda OK50:25+16:0118:40
7Sofia HolmgårdKils OK51:38+17:1419:07
8Lina RööhsSkattkärrs SOK56:18+21:5420:51
9Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK1:04:52+30:2824:01
10Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK1:18:04+43:4028:54
11Vanda KuthanovaFagersta OK1:24:10+49:4631:10

H35

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK37:1210:20
2Erik SandhOK Roxen37:36+0:2410:26
3Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK45:05+7:5312:31
4Niklas NorlingOK Ödmården1:09:20+32:0819:15
5Jiri MartanSlavia Liberec Orienteering1:23:38+46:2623:13
6Gustav BäcklundRonneby OK1:25:04+47:5223:37
7David HolmqvistOK Ödmården1:43:47+1:06:3528:49
Niclas ArkåsenOK Kåreej start

D40

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara TimnerSundsvalls OK33:1312:46
2Malin JonssonOK Tyr34:15+1:0213:10
3Jenny BergOK Ravinen34:38+1:2513:19
4Ann HyvönenSkattkärrs SOK40:36+7:2315:36
5Ingela ErikssonGävle OK45:33+12:2017:31
6Karolina AnderssonLänna IF45:34+12:2117:31
7Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK48:37+15:2418:41
8Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK50:46+17:3319:31
9Magdalena GrunderJärfälla OK53:05+19:5220:25
10Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK55:29+22:1621:20
11Michaela LundellOK Österåker1:01:45+28:3223:45
12Monika MohnOLC Kapreolo1:02:14+29:0123:56
13Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:02:48+29:3524:09
14Stina BorängSnättringe SK1:09:24+36:1126:41
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start

H40

3 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna30:009:40
2Tobias EliassonSundsvalls OK31:30+1:3010:09
3Tomas HenrikssonAttunda OK34:48+4:4811:13
4Christian EnbergLinköpings OK38:27+8:2712:24
5Magnus HanssonOK Löftan40:25+10:2513:02
6Ulrik MagnussonHalmstad OK43:25+13:2514:00
7Jonas HälldalSkogslöparna47:01+17:0115:10
8Christian MohnOLC Kapreolo52:50+22:5017:02
9Jens ThorildIFK Göteborg57:15+27:1518:28
10Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK1:02:43+32:4320:13
11Erik BacklundTrollhättans SOK1:09:24+39:2422:23
12Björn JanssonVäsby OK1:17:46+47:4625:05
13Henrik HellborgCentrum OK1:35:36+1:05:3630:50
14Mats ThunwallFagersta OK1:43:07+1:13:0733:15
15Per NylanderGrangärde OK1:56:00+1:26:0037:25
Johan ÅhlundVänersborgs SKej start

D45

2 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK31:4912:14
2Madelene AllmungsLeksands OK36:12+4:2313:55
3Katarina LövgrenIFK Mora OK36:51+5:0214:10
4Mia EronnLinköpings OK37:46+5:5714:31
5Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK41:14+9:2515:51
6Linn NilssonOK Tyr42:04+10:1516:10
7Nina IversAttunda OK43:57+12:0816:54
8Therese HolmströmOK Ravinen49:58+18:0919:13
8Marie-louise PerssonFK Herkules49:58+18:0919:13
10Ann RollerJärfälla OK50:14+18:2519:19
11Helena WidegrenIF Thor50:27+18:3819:24
12Annika LundströmSundbybergs IK54:58+23:0921:08
13Annelie JohanssonOK Skärmen55:03+23:1421:10
14Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL56:05+24:1621:34
15Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK1:01:58+30:0923:50
16Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:03:26+31:3724:23
17Erica HållHJS-Vansbro OK1:03:50+32:0124:33
18Anna BerggrenGävle OK1:04:42+32:5324:53
19Ylva LorentssonOK Kåre1:04:55+33:0624:58
20Malin LammFrölunda OL1:09:51+38:0226:51
21Anna UllerKils OK1:24:11+52:2232:22
Sonja Ecke-WihanWAT.OLej godkänd
Pia GuståsOK Linnéej godkänd

H45

3 100 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola JodalGöteborg-Majorna OK30:149:45
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK32:23+2:0910:26
3Stefan BergOK Ravinen32:39+2:2510:31
4Magnus GörasLeksands OK34:13+3:5911:02
5Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro34:33+4:1911:08
6Thomas PerssonOK Denseln35:32+5:1811:27
7Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK36:21+6:0711:43
8Peter TudénIK Hakarpspojkarna40:21+10:0713:00
9Erik LauriFK Herkules40:56+10:4213:12
10Neil MarstonHemsedal IL42:13+11:5913:37
11Erik OlssonGöteborg-Majorna OK42:24+12:1013:40
12Mats BergenfurIK Vikings OK42:34+12:2013:43
13Jonas BergenfurSkattkärrs SOK42:44+12:3013:47
14Anders LundellGöteborg-Majorna OK45:23+15:0914:38
15Michael WennblomHagaby GoIF Örebro46:23+16:0914:57
16Rickard JonforsenHallstahammars OK47:31+17:1715:19
17Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL48:06+17:5215:30
18Mikael RööhsSkattkärrs SOK51:37+21:2316:39
19Torbjörn AnderssonOK Motala52:19+22:0516:52
20Andreas GrunderJärfälla OK52:33+22:1916:57
21Johan HanssonOK Löftan53:42+23:2817:19
22Claes SetthagenOK Tranan55:05+24:5117:46
23Stefan BleidornLOK Berlin55:16+25:0217:49
24Mats HainkeSnättringe SK56:09+25:5518:06
25Uwe RöhnerLOK Berlin56:29+26:1518:13
26Henrik LjungemyrOK Kolmården56:56+26:4218:21
27Mikael SvenssonFK Herkules59:07+28:5319:04
28Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:01:39+31:2519:53
29Johan SwartzOK Orion1:02:16+32:0220:05
30Niklas OlssonFagersta OK1:05:32+35:1821:08
31Börje PerssonOK Ravinen1:05:49+35:3521:13
32Fredrik WikstenGävle OK1:06:47+36:3321:32
33Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:08:46+38:3222:10
34Erik ÅbergKorsnäs IF OK1:12:21+42:0723:20
35David OlssonOK Skogsstjärnan1:17:24+47:1024:58
36Peter BergkvistVästerbergslagens OL1:24:17+54:0327:11
37Frank BraatzLOK Berlin1:36:36+1:06:2231:09
38Mikael NilssonSkogslöparna2:06:53+1:36:3940:55

D50

2 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hana TichovskaSK Praga32:2612:28
2Inger GunnarssonVästerås SOK37:11+4:4514:18
3Monica BomanGävle OK39:48+7:2215:18
4Anna Von KrusenstiernaOK Kåre40:07+7:4115:25
5Anette PalmHJS-Vansbro OK41:55+9:2916:07
6Elisabet EnmarkGävle OK43:46+11:2016:50
7Carina SandbergSäterbygdens OK45:47+13:2117:36
8Lena CarlssonSävedalens AIK46:28+14:0217:52
9Annlouise AlmqvistIFK Mora OK46:36+14:1017:55
10Lotta JungåkerKorsnäs IF OK48:08+15:4218:30
11Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF53:59+21:3320:45
12Karin JägrydSkåneslättens OL1:04:20+31:5424:44
13Katarina SundqvistOK Kåre1:05:54+33:2825:20
14Kristina ZillingOK Södertörn1:06:13+33:4725:28
15Elisabet ElmertoftNorbergs OK1:06:23+33:5725:31
16Karin FreylandSOK Aneby1:06:43+34:1725:39
17Åsa Marknell DewittLänna IF1:07:16+34:5025:52
18Susanne JohannessonRonneby OK1:11:21+38:5527:26
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OKej start

H50

2 900 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars Håkan SandvikAttunda OK26:149:02
2Per BacklundOK Södertörn28:59+2:459:59
3Thomas JohannessonRonneby OK33:08+6:5411:25
4Ola JernströmAvesta OK33:35+7:2111:34
5Anders LammFrölunda OL35:45+9:3112:19
6Anders JägrydSkåneslättens OL37:42+11:2813:00
7Bertil ÅkessonMarkbygdens OK37:54+11:4013:04
8Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb39:59+13:4513:47
9Per SundströmVästerås SOK40:38+14:2414:00
10Kennet AnderssonGrycksbo IF OK43:09+16:5514:52
11Niklas LöwegrenStora Tuna OK43:15+17:0114:54
12Eric RollerJärfälla OK45:13+18:5915:35
13Mikael DavidssonVästerås SOK45:26+19:1215:40
14Stefan TörnqvistVästerås SOK51:27+25:1317:44
15Jonas DetterfeltLinköpings OK51:42+25:2817:49
16Niclas AhlströmVästerås SOK54:12+27:5818:41
17Stefan SpetzUlricehamns OK55:48+29:3419:14
18Lars HolmgårdKils OK59:47+33:3320:36
19Anders LarssonVänersborgs SK1:00:57+34:4321:01
20Per SandbergSäterbygdens OK1:03:15+37:0121:48
21Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:08:07+41:5323:29
22Nils EklöwOK Södertörn1:21:44+55:3028:11
23Jörgen DalénSala OK1:25:43+59:2929:33
Hans JonssonVäsby OKej godkänd
Ingvar ÅkessonIFK Göteborgej start

D55

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila B HöglundFK Herkules40:2215:31
2Ylva GrapeDalaportens OL44:35+4:1317:08
3Christina BirathStenungsunds OK48:27+8:0518:38
4Pia VångellLinköpings OK55:31+15:0921:21
5Susanne LüscherStora Tuna OK59:03+18:4122:42
6Mia GustafssonOK Kåre1:02:46+22:2424:08
7Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:03:29+23:0724:25
8Lena SwartzOK Orion1:07:17+26:5525:52
9Kerstin SvenssonTrollhättans SOK1:08:45+28:2326:26
10Ingrid KensbyOK Tyr1:08:56+28:3426:30
11Marianne BandixenOLG Pfäffikon1:09:47+29:2526:50
12Catharina KarlssonTrollhättans SOK1:12:45+32:2327:58
Monika PerssonOK Södertörnej godkänd
Kristine Ø. TollefsenOK Østej godkänd

H55

2 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LundJärfälla OK33:2612:22
2Mats JönssonKorsnäs IF OK38:05+4:3914:06
3Per BjurströmOK Tisaren39:58+6:3214:48
4Martin TichovskySK Praga41:23+7:5715:19
5Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb41:46+8:2015:28
6Per EdenhamnLänna IF42:02+8:3615:34
7Arne ErikssonTierps SOK42:24+8:5815:42
8Jan HanssonStenungsunds OK42:58+9:3215:54
9Dirk HartmannSV Mietraching44:27+11:0116:27
10Björn AlbinssonIFK Mora OK44:35+11:0916:30
11Anders EnmarkGävle OK44:58+11:3216:39
12Mats KensbyOK Tyr46:23+12:5717:10
13Ulf HamreforsVästerås SOK48:50+15:2418:05
14Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF50:29+17:0318:41
15Bjørnar TollefsenOK Øst54:38+21:1220:14
16Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:10:40+37:1426:10
17Lennart MyrehedVandrarringen1:21:00+47:3430:00
Lasse PedersenGöteborg-Majorna OKej godkänd

D60

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK43:4319:00
2Mirja MikkolainenValkeakosken Haka47:22+3:3920:35
3Elisabeth ÖströmOK Tyr48:23+4:4021:02
4Gudrun PerssonHallstahammars OK1:02:48+19:0527:18
5Monika BraatzLOK Berlin1:20:41+36:5835:04
6Catherine DawsonGafanhori1:29:37+45:5438:57

H60

2 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HjertsonOK Linné32:4611:17
2Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF37:29+4:4312:55
3Olov ÖströmOK Tyr38:51+6:0513:23
4Tomas OlaussonAskersunds OK40:16+7:3013:53
5Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF48:37+15:5116:45
6Anders Stefan VestlundOK Kåre52:08+19:2217:58
7Sönke BandixenOLG Pfäffikon56:04+23:1819:20
8Carl-Erik BerglövFagersta OK57:04+24:1819:40
9Jan LindgrenOK Södertörn1:00:22+27:3620:48
10Torbjörn BergmanSnättringe SK1:02:58+30:1221:42
11Roland NorellSöders-Tyresö1:03:00+30:1421:43
12Matts BjörkeSöders-Tyresö1:05:30+32:4422:35
13Anders AlamaaIK Vikings OK1:10:00+37:1424:08
14Jens TörnmarckAskersunds OK1:43:55+1:11:0935:50
Arne HolmerIFK Mora OKej godkänd

D65

2 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica DjurbergOK Tyr38:1416:37
2Annika NorströmHallstahammars OK43:49+5:3519:03
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF47:37+9:2320:42
4Christina HjertsonOK Linné50:43+12:2922:03
5Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL59:30+21:1625:52
6Eva TrangiusOK Tyr1:01:06+22:5226:33
7Mona PetersenOK Motala1:02:55+24:4127:21
8Helena HemströmGävle OK1:05:01+26:4728:16
9Lena HedmanHallstahammars OK1:07:57+29:4329:32
10Gun JanssonSala OK1:07:59+29:4529:33
11Hilde BaderOLF Mainz1:10:34+32:2030:40
12Marit NilssonKils OK1:10:51+32:3730:48
13Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:19:02+40:4834:21
14Catharina JohanssonOK Kolmården1:43:36+1:05:2245:02
Eva Marie GranOK Østej godkänd

H65

2 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran LarssonSala OK37:0313:13
2Per ErikssonLinköpings OK38:26+1:2313:43
3Per Erik FogelVästerås SOK40:37+3:3414:30
4Mats AnderssonSelånger SOK41:47+4:4414:55
5Inge HultmanKovlands IF47:08+10:0516:50
6Jan ÅsbergHäverödals SK48:05+11:0217:10
7Karl Evert SvenssonIF Hagen48:10+11:0717:12
8Mats HemströmGävle OK50:56+13:5318:11
9Sven LarssonSärna SK52:15+15:1218:39
10Juergen ZiescheLOK Berlin52:36+15:3318:47
11Ronald Mc GrailHjärnarps OL59:51+22:4821:22
12Roy DawsonGafanhori1:00:10+23:0721:29
13Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:00:44+23:4121:41
14Hans Jörg SchifferleBjörnbär OK1:01:29+24:2621:57
15Göran SvärdOK Klemmingen1:01:43+24:4022:02
16Harry BreilandÅlgård Orientering1:01:56+24:5322:07
17Ove JohanssonOK Kolmården1:08:44+31:4124:32
18Kent ErikssonLerums SOK1:09:02+31:5924:39
19Yngve PetterssonLinköpings OK1:09:27+32:2424:48
20Kurt EkbergOK Orinto1:11:29+34:2625:31
21Ludwig GenderjahnLOK Berlin1:12:39+35:3625:56
22Michael FrenzelLOK Berlin1:24:16+47:1330:05
23Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:24:30+47:2730:10
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Ulf KjellinOK Hedströmmenej godkänd
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd
Stig ForsbergDalaportens OLej start

D70

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Haldis GlendrangeStavanger OK37:0719:32
2Kerstin JohanssonMarkbygdens OK43:05+5:5822:40
3Ewa NordlundLänna IF58:02+20:5530:32
4Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:06:57+29:5035:14
5Kerstin SpetzNitta IF1:12:57+35:5038:23

H70

2 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Erik WåhlbergOK Linné52:1518:01
2Kenneth JanssonSala OK53:49+1:3418:33
3Achim BaderOLF Mainz56:11+3:5619:22
4Christer SandhOK Roxen1:01:50+9:3521:19
5Göran BengtssonTockarps IK1:02:38+10:2321:35
6Håkan NilssonMalmö OK1:04:03+11:4822:05
7Bertil HermanssonStenungsunds OK1:04:05+11:5022:05
8Leif SandgrenFrosta OK1:04:40+12:2522:17
9Lars TuvessonUlricehamns OK1:10:12+17:5724:12
10Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK1:13:37+21:2225:23
11Svein GlendrangeStavanger OK1:20:05+27:5027:36
12Hans L AnderssonVästerbergslagens OL1:21:17+29:0228:01
13Ronny HedlundOK Södertörn1:28:25+36:1030:29
14Kjell JanssonVäsby OK1:34:28+42:1332:34
15Keller WernerBjörnbär OK1:41:34+49:1935:01
16Stanley HolmerIFK Mora OK1:44:47+52:3236:07
17Ingemar LindblomOK Orinto2:18:22+1:26:0747:42
Roland NilssonSOK Viljanej godkänd
Leif NordlundLänna IFej godkänd
Claus PetersenOK Motalaej godkänd
Elis ÅbergStorviks IFej start

D75

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunborg WestinLeksands OK49:4527:38
2Ulla NilssonSOK Viljan1:49:13+59:281:00:40
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Britt ErikssonHammarby IF OFej godkänd
Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OKej start

H75

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen40:0117:23
2Sverre JonssonOK Ravinen45:57+5:5619:58
3Lars FinbomOK Landehof50:30+10:2921:57
4Erland LingJönköpings OK51:38+11:3722:26
5Kjell MjöbergHallstahammars OK52:13+12:1222:42
6Amund HerrebrødenOK Øst56:03+16:0224:22
7Harald WibyeOK Moss1:06:35+26:3428:56
8Johnny BrandtHällefors OK1:07:01+27:0029:08
9Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik1:08:47+28:4629:54

D80

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marita KarlssonOK Alferna1:19:0543:56

H80

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke SundbergFagersta OK53:1928:03
2Folke NyströmVästerbergslagens OL55:19+2:0029:06
3Janne MånssonLeksands OK1:02:56+9:3733:07
4Holger PerssonOK Eken1:04:25+11:0633:54
5Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:14:26+21:0739:10
Bo LöwegrenVästerås SOKej start

U1

1 700 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna MohnOLC Kapreolo17:4210:24
2Lilianne MohnOLC Kapreolo19:04+1:2211:12
3Emma BergOK Ravinen20:08+2:2611:50
4Hanna HanssonAskersunds OK21:07+3:2512:25
5Alfred PihelOK Tisaren21:47+4:0512:48
6Jakob WåhlströmIF Thor21:48+4:0612:49
7Oskar PihelOK Tisaren21:49+4:0712:50
8Jonatan SahlénIF Hagen21:52+4:1012:51
9Olle WidegrenIF Thor22:08+4:2613:01
10Jonna Jodahl GötforsGöteborg-Majorna OK22:46+5:0413:23
11Elliot TyskOK Kåre22:48+5:0613:24
12Signe AlbinssonOK Österåker23:14+5:3213:40
13Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK23:19+5:3713:42
14Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL24:59+7:1714:41
15Jamie RollerJärfälla OK26:47+9:0515:45
16Rasmus KäckAttunda OK27:05+9:2315:55
17Ture CarlssonKFUM Örebro OK27:44+10:0216:18
18Lilly BergenfurSkattkärrs SOK27:48+10:0616:21
19Alva RööhsSkattkärrs SOK27:53+10:1116:24
20Lukas KantarpÄrla IF27:56+10:1416:25
21Elvira ÅhlundVänersborgs SK28:19+10:3716:39
22Robin KäckAttunda OK28:36+10:5416:49
23Olle RymanGrycksbo IF OK31:47+14:0518:41
24Sara BergOK Ravinen32:06+14:2418:52
25Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK32:34+14:5219:09
26Erik GräfningsGrycksbo IF OK32:48+15:0619:17
27Sara Sofia L SimonsenOK Øst32:55+15:1319:21
28Algot RymanGrycksbo IF OK33:06+15:2419:28
29Ella ÖjeboKFUM Örebro OK36:18+18:3621:21
30Isak LindbergOK Mark36:33+18:5121:30
31Emil OscarssonFinspångs SOK36:51+19:0921:40
32Felix LindbergOK Mark36:54+19:1221:42
33Johanna Larsson EnerothVänersborgs SK37:12+19:3021:52
34Joel LindbergKlubblös37:33+19:5122:05
35Olle StinessenDalaportens OL40:00+22:1823:31
36Lea StokkelandÅlgård Orientering43:44+26:0225:43
37Tea StokkelandÅlgård Orientering44:04+26:2225:55
38Thea TudenIK Hakarpspojkarna44:19+26:3726:04
39Markus KantarpÄrla IF44:32+26:5026:11
40Jonathan Larsson EnerothVänersborgs SK1:51:16+1:33:341:05:27
Otto JanssonKlubblösej godkänd
Noah LindbergKlubblösej godkänd

U2

1 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl RäimOK Enen17:089:31
2Emma SaleskogOK Tyr18:26+1:1810:14
3Stina VillmanHJS-Vansbro OK18:57+1:4910:31
4Alma CarlssonKFUM Örebro OK19:44+2:3610:57
5Lovisa PihelOK Tisaren20:11+3:0311:12
6Maja VillmanHJS-Vansbro OK22:06+4:5812:16
7Greta SandvikAttunda OK22:44+5:3612:37
8Elin ForsHJS-Vansbro OK22:58+5:5012:45
9David JonforsenHallstahammars OK23:29+6:2113:02
10Joar AnderssonVäxjö OK24:58+7:5013:52
11Wilma LarssonSala OK25:15+8:0714:01
12Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK25:21+8:1314:05
13Vera LindbergIFK Göteborg25:58+8:5014:25
14Hugo BäcklundRonneby OK25:59+8:5114:26
15Siri HejdenbergGävle OK27:13+10:0515:07

Öppen motion 1

1 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HanssonOK Kåre13:327:57
2Helena LöfKFUM Örebro OK16:27+2:559:40
3Thomas WihanKlubblös16:49+3:179:53
4Ludvig BernankerHallstahammars OK21:21+7:4912:33
5Laila VillmanHJS-Vansbro OK23:13+9:4113:39
6Unni HerrebrødenOK Øst29:13+15:4117:11
7Kajsa BäcklundRonneby OK33:16+19:4419:34
8Helmer Malmström HöjOK Linné34:16+20:4420:09
9Kajsa Eklund-BerglövFagersta OK46:43+33:1127:28
10Solfrid NikolaisenOK Øst1:12:39+59:0742:44

Öppen motion 3

2 700 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils ThorinHindås Skidklubb27:0010:00
2Oscar NybergKlubblös27:31+0:3110:11
3Magnus GustafssonUlricehamns OK27:33+0:3310:12
4Frida JonforsenHallstahammars OK27:57+0:5710:21
5Anna LarssonHJS-Vansbro OK28:00+1:0010:22
6Per StinessenDalaportens OL28:46+1:4610:39
7Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL29:09+2:0910:47
8Erik ÖjeboKFUM Örebro OK29:11+2:1110:48
9Magnus StrömUlricehamns OK29:15+2:1510:50
10Sara OlssonGrycksbo IF OK31:56+4:5611:49
11Lisa ÅströmUmeå OK34:36+7:3612:48
12Maja ÅströmOK Ödmården34:37+7:3712:49
13Öivind EriksenOK Øst36:01+9:0113:20
14Tarja PajonenKlublös36:11+9:1113:24
14Tindra YngströmOK Tisaren36:11+9:1113:24
16Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK36:52+9:5213:39
17Annika ErikssonTierps SOK37:37+10:3713:55
18Britt-Marie EkbergOK Orinto37:58+10:5814:03
19Ylva EnglénLeksands OK38:34+11:3414:17
20Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK39:04+12:0414:28
21William HedbergSala OK39:46+12:4614:43
22Elisabeth ErikssonOK Milan44:02+17:0216:18
23Gustaf SchejaFrosta OK44:18+17:1816:24
24Linda SlagbrandVästerås SOK44:41+17:4116:32
25Pekka MartikainenNavi44:58+17:5816:39
26Anna KallinOK Motala46:27+19:2717:12
27Kalle AnderssonOK Hedströmmen50:38+23:3818:45
28Lovisa BylundFagersta OK50:41+23:4118:46
29Julia KarlssonKlubblös51:10+24:1018:57
30Lena WesterbergTrollhättans SOK52:43+25:4319:31
31Per NikolaisenOK Øst59:03+32:0321:52
32Gunilla HamreforsVästerås SOK59:57+32:5722:12
33Anders AnderssonOK Hedströmmen1:00:44+33:4422:29
34Maria JaxnerOK Hedströmmen1:01:00+34:0022:35
35Margareta RingRonneby OK1:18:19+51:1929:00
36Jonatan JönssonGrycksbo IF OK1:24:21+57:2131:14
37Josefin JönssonGrycksbo IF OK1:24:23+57:2331:15
38Valter AlamaaOK Vikings IK1:27:12+1:00:1232:17

Öppen motion 4

2 900 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel Börjesson ErikssonStorviks IF21:077:16
2Göran EnglénLeksands OK24:28+3:218:26
3Magda JassonKlubblös24:47+3:408:32
4Jonna PetterssonIFK Mora OK25:32+4:258:48
5Lina LindbergOK Mark25:40+4:338:51
6Kristina ÅhlundVänersborgs SK30:45+9:3810:36
7Andreas HanssonAskersunds OK31:14+10:0710:46
8Magnus JanssonKlubblös32:30+11:2311:12
9Eva PålssonIFK Mora OK33:58+12:5111:42
10Jonas LångbergHudiksvalls OK34:14+13:0711:48
11Martina GabrielssonTrollhättans SOK34:58+13:5112:03
12Maria Persson 35:37+14:3012:16
13Ove PetterssonIdrefjällens OK36:05+14:5812:26
14Mattias BrännströmFK Herkules36:12+15:0512:28
15Erik HanssonOK Kåre37:30+16:2312:55
16Linda WåhlströmIF Thor39:39+18:3213:40
17Ellen WikstenGävle OK40:17+19:1013:53
18Lisa JonassonÄlvdalens IF OK41:00+19:5314:08
19Olle RingRonneby OK49:16+28:0916:59
20Lars-Åke BylundFagersta OK50:08+29:0117:17
21Märta SandvikAttunda OK53:36+32:2918:28
22Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL54:18+33:1118:43
23Lotta LarssonVästerbergslagens OL54:48+33:4118:53
24Sofia Härdvall HanssonAskesunds OK58:32+37:2520:11
25Mohsen NosratiniaFK Herkules58:37+37:3020:12
26Marlene HälldalSkogslöparna1:02:06+40:5921:24
27Anders BryggarGrycksbo IF OK1:13:53+52:4625:28
28Marcus ArnoldssonVästerås SOK1:26:25+1:05:1829:47

Öppen motion 7

2 900 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan OhlströmIF Thor45:2815:40
2Göran HellgrenOK Södertörn46:26+0:5816:00
3Henrik WåhlströmIF Thor47:36+2:0816:24
4Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK48:45+3:1716:48
5Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK50:35+5:0717:26
6Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK54:29+9:0118:47
7Niclas EnlundGamleby OK57:52+12:2419:57
8Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK58:04+12:3620:01
9Lennart PerssonHorndals IF58:35+13:0720:12
10Anders JanssonGrycksbo IF OK58:41+13:1320:14
11Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb59:39+14:1120:34
12Jens-Henrik SimonsenOK Øst1:01:49+16:2121:18
13Anders ThomassonUlricehamns OK1:02:59+17:3121:43
14Caroline WestbomOK Österåker1:03:44+18:1621:58
15Johanna HallqvistUlricehamns OK1:05:28+20:0022:34
16Linda StinessenDalaportens OL1:05:46+20:1822:40
17Ulrika JanssonOK Kåre1:06:04+20:3622:46
18Byron PalmHJS-Vansbro OK1:09:07+23:3923:50
19Berit GummusIFK Mora OK1:09:33+24:0523:58
20Ove PetterssonÄlvdalens IF OK1:09:37+24:0924:00
21Lars HedbergIFK Mora OK1:10:27+24:5924:17
22Mario SpelbergSelånger SOK1:11:37+26:0924:41
23Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:11:41+26:1324:43
24Liza SpelbergSelånger SOK1:11:46+26:1824:44
25Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK1:12:34+27:0625:01
26Inga-Lill AnderssonSelånger SOK1:13:34+28:0625:22
27Boel NybergOK Kåre1:16:11+30:4326:16
28Monika SchifferleOLV ZUG1:16:47+31:1926:28
29Bengt HolmIFK Mora OK1:18:21+32:5327:01
30Tomas VångellLinköpings OK1:21:06+35:3827:57
31Per KnutasAttunda OK1:23:43+38:1528:52
32Pia ÖstangårdGamleby OK1:24:19+38:5129:04
33Madeleine GunnarssonOK Pan-Kristianstad1:26:28+41:0029:48
34Tomas SundqvistOK Kåre1:32:01+46:3331:43
35Nils-Erik BondessonFrosta OK1:37:14+51:4633:31
36Peter ThörnTenhults SOK1:37:44+52:1633:42
37Daniela MartanovaSlavia Liberec Orienteering1:38:19+52:5133:54
38Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:44:36+59:0836:04
39Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:45:26+59:5836:21
40Christer LarssonSala OK1:53:39+1:08:1139:11
41Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:57:43+1:12:1540:35
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Johan IsraelssonStora Tuna IK SKej godkänd
Karin JohanssonKlubblösej godkänd
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Frida KjellmanLidköpings VSKej godkänd
Niclas KjellmanLidköpings VSKej godkänd
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOKej godkänd
Niklas SahlénIF Hagenej godkänd
Ida MattssonVästerbergslagens OLej start

Öppen motion 9

3 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK45:1011:34
2Emil LjungemyrOK Kolmården47:54+2:4412:16
3Carl MagnussonIFK Mora OK52:21+7:1113:25
4Olof SkoglundKils OK53:11+8:0113:38
5Per HolmIFK Mora OK56:01+10:5114:21
6Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:02:28+17:1816:01
7Anna-Karin BondessonFrosta OK1:07:46+22:3617:22
8Henric BrohedeOK Tyr1:11:19+26:0918:17
9Mark BaljeuLeksands OK1:13:03+27:5318:43
10Mats SjöbergÅmåls OK1:13:24+28:1418:49
11Maria BylundFagersta OK1:20:25+35:1520:37
12Mats LagerbladIFK Mora OK1:32:05+46:5523:36
13Pia-Maria BondessonFrosta OK1:39:25+54:1525:29
14Olle WindeliusFrosta OK1:53:16+1:08:0629:02
15Patrik GustafssonSmedjebackens OK2:07:11+1:22:0132:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser