Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Idre 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 27 juni 2017 - torsdag 29 juni 2017

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

3 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lisa RisbyOK Kåre33:13
2Fredrika VångellLinköpings OK33:56+0:43
3Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK34:46+1:33
4Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK39:39+6:26
5Susanna TervoIFK Lidingö SOK41:51+8:38
6Linda LindkvistLeksands OK41:52+8:39
7Johanna LarssonKöping-Kolsva OK42:59+9:46
8Aina EdgrenTrollhättans SOK43:26+10:13
9Sara NilssonOK Tranan43:58+10:45
10Josefin ErlandssonOK Milan45:44+12:31
11Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF46:26+13:13
12Ellinor ErikssonOK Tisaren46:54+13:41
13Louise LundgrenVäxjö OK48:37+15:24
14Frida SandbergStora Tuna OK48:56+15:43
15Pernilla ErikssonGävle OK53:35+20:22
16Lina NilssonUlricehamns OK57:09+23:56
17Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK57:57+24:44
18Emma BergmanGöteborg-Majorna OK59:00+25:47
19Kajsa SpetzUlricehamns OK59:06+25:53
20Karin FägerlindCentrum OK1:01:25+28:12
21Kristin BomanGävle OK1:01:32+28:19
22Linnea GillbergCentrum OK1:05:50+32:37
23Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:06:20+33:07
24Anna HåkanssonOK Kolmården1:10:32+37:19
25Elin LindTierps SOK1:25:28+52:15
Myrra CarlssonOK Orionej start

H21

4 600 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg1:55:38
2Rassmus AnderssonOK Linné1:55:48+0:10
3Daniel AttåsOK Tisaren1:55:59+0:21
4Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:58:42+3:04
5Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF2:00:01+4:23
6Erik AnderssonOK Orion2:00:35+4:57
7Roman RyapolovIFK Mora OK2:00:43+5:05
8Jonas GustafssonOK Kåre2:05:23+9:45
9Magnus GlänneforsTullinge SK2:07:17+11:39
10Ola AnderssonOK Orion2:14:23+18:45
11Mikael AnderssonOK Kolmården2:15:04+19:26
12Eskil KinnebergIFK Göteborg2:15:40+20:02
13Per EklöfOK Milan2:18:59+23:21
14Pontus PeterssonOK Orion2:20:04+24:26
15Johan HöijOK Linné2:20:26+24:48
16Ville JohanssonOK Kolmården2:21:25+25:47
17Oskar LeinonenOK Kolmården2:22:33+26:55
18Greger TyskOK Kåre2:24:21+28:43
19Oskar AndrénOK Tisaren2:25:15+29:37
20Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna2:26:01+30:23
21Andreas UllerKils OK2:28:42+33:04
22Albin SjöhedGävle OK2:28:44+33:06
23Olof SandgrenOK Orion2:32:22+36:44
24Lasse JanssonGävle OK2:33:09+37:31
25Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK2:36:33+40:55
26Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna2:39:11+43:33
27Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK2:39:22+43:44
28Emil ÅbergOK Kåre2:39:27+43:49
29Albin BergkvistOK Kåre2:40:06+44:28
30Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK2:41:24+45:46
31Patrik SvedbergGävle OK2:45:18+49:40
32Johan HallgrenBjursås OK2:46:40+51:02
33Oscar VångellÄrla IF2:47:23+51:45
34Filip JacobssonOK Tisaren2:49:11+53:33
35Lukas OlssonVäsby OK2:55:43+1:00:05
36Christoffer AndersénOK Alehof2:59:03+1:03:25
37Nils SpetzUlricehamns OK2:59:33+1:03:55
38Simon SjöhedGävle OK3:02:49+1:07:11
39Klas JohanssonOK Kolmården3:02:58+1:07:20
40Richard HejdenbergGävle OK3:05:32+1:09:54
41Jonas VikströmKöping-Kolsva OK3:13:23+1:17:45
42Albin AnderssonVäxjö OK3:17:09+1:21:31
43Johan CelanderKöping-Kolsva OK3:35:30+1:39:52
44Henrik BrusSävedalens AIK3:35:40+1:40:02
45Sturla StokkelandÅlgård Orientering3:43:40+1:48:02
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Erik BjörklundOK Linnéej godkänd
Simon BörjesonRyda SKej godkänd
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Gustav HindérOK Tisarenej godkänd
Henrik JohannessonRonneby OKej godkänd
Mathias NyströmNorbergs OKej godkänd
Jere PajunenIFK Lidingö SOKej godkänd
Philip PerssonOK Orionej godkänd
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Mikael WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Isac von KrusenstiernaOK Kåreej godkänd
Erik FernlundOK Tisarenej start
Anton HallorOK Tisarenej start
Robbin KantarpÄrla IFej start
Ola MartnerGöteborg-Majorna OKej start

D21 Kort

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne ErikssonOK Milan1:50:55
2Maria HellströmVäsby OK2:07:00+16:05
3Vendula SramkovaHemsedal IL2:07:16+16:21
4Päivi MikkolainenValkeakosken Haka3:01:53+1:10:58
5Joanna MalmkvistSävedalens AIK4:25:35+2:34:40
6Hanna SvenssonFK Herkules5:38:02+3:47:07
Elin FjellströmKFUM Örebro OKej godkänd
Emma KantarpÄrla IFej start
Josefin NorellSöders-Tyresöej start

H21 Kort

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas AxelssonLinköpings OK2:02:46
2Viktor TovessonOK Orion2:05:47+3:01
3Johan EngströmOK Orion2:18:07+15:21
4Niclas LarssonKöping-Kolsva OK2:22:02+19:16
5Johannes KnutasAttunda OK2:29:16+26:30
6Theodor WahlbomOK Orion2:41:32+38:46
7Michael PerssonIF Hagen3:29:13+1:26:27

D20

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sarah PerssonOK Denseln1:42:55
2Saga SanderOK Milan1:45:40+2:45
3Anna KarlströmOK Linné1:46:26+3:31
Johanna HenrikssonOK Tisarenej godkänd
Mirjam DalénSala OKej start

H20

3 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lukas LundgrenVäxjö OK2:05:14
2Tom CampbellOK Kolmården2:09:45+4:31
3Johan EdenhamnLänna IF2:16:08+10:54
4Jacob ErikssonKFUM Örebro OK2:22:20+17:06
5Mårten OlssonGävle OK2:39:10+33:56
6Olof LissmatsOK Södertörn4:27:37+2:22:23
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Linus BacklundOK Södertörnej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Erik OlssonGävle OKej godkänd

D18

3 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tindra JernströmAvesta OK1:37:30
2Lisa BerggrenOK Kolmården1:46:18+8:48
3Elsa HolmgårdKils OK1:53:18+15:48
4Sofia JohanssonOK Skärmen1:55:17+17:47
5Ella AnderssonOK Södertörn2:00:05+22:35
6Victoria AsketunOK Roxen2:07:49+30:19
7Hanna LagerbergOK Södertörn2:30:41+53:11
8Johanna SärnbrinkOK Tisaren2:37:23+59:53
9Hanna SundströmVästerås SOK3:29:06+1:51:36
Lisa BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Vilma Von KrusenstiernaOK Kåreej godkänd
Sofia ZillingOK Södertörnej godkänd
Anna HallménOK Tisarenej start

H18

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:32:12
2Simon FriskGustavsbergs OK1:37:38+5:26
3Hampus NyströmIF Hagen1:42:59+10:47
4Elias TidevallSkogsluffarnas OK1:43:04+10:52
5Zeb PalmHJS-Vansbro OK1:48:11+15:59
6Marcus CarlssonIF Hagen1:48:49+16:37
7Mattias IvaresOK Södertörn1:54:13+22:01
8Martin LammFrölunda OL1:54:55+22:43
9Loke ÖstangårdGamleby OK1:54:57+22:45
10Jonathan UllerKils OK2:01:39+29:27
11Fredrik HamreforsVästerås SOK2:02:48+30:36
12Simon FreylandEksjö SOK2:05:00+32:48
13Love CarlssonOK Orion2:13:57+41:45
14Sixten TörnqvistVästerås SOK2:23:27+51:15
15Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro2:52:11+1:19:59
16Josef WennblomHagaby GoIF Örebro3:14:21+1:42:09
17Jonas LauriFK Herkules3:25:07+1:52:55
Axel BlomFrölunda OLej godkänd
Axel OlssonIF Hagenej godkänd
Georg EklöwOK Södertörnej start
Andreas JonssonOK Orionej start

D17-20 Kort

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kajsa RaskKungälvs OK1:38:10

H17-20 Kort

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Samuel JonassonÄlvdalens IF OK2:14:50

D16

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alicia LundgrenVäxjö OK1:30:32
2Emma ErikssonEksjö SOK1:40:18+9:46
3Lotten SandénOK Södertörn1:55:08+24:36
4Elin MartanovaSlavia Liberec Orienteering1:56:18+25:46
5Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK1:58:58+28:26
6Lilian PalmHJS-Vansbro OK1:59:51+29:19
7Lisa HallménOK Tisaren2:02:25+31:53
8Cecilia LindgrenOK Kåre2:05:42+35:10
9Katarina NorrbyOK Södertörn2:29:23+58:51
10Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL3:35:07+2:04:35
Hanna JohannessonRonneby OKej godkänd
Linda RennerOK Södertörnej godkänd
Tilde BacklundOK Södertörnej start

H16

3 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alfred PetterssonMullsjö SOK1:18:15
2Hugo SetthagenOK Tranan1:34:58+16:43
3Hugo StrömMullsjö SOK1:37:31+19:16
4Isak BerggrenGävle OK2:16:09+57:54
5Alfred LiljeströmGävle OK2:19:19+1:01:04
6Axel BerglundUlricehamns OK2:34:04+1:15:49
7Alexander SchandlOK Södertörn2:41:17+1:23:02
8Mattias LauriFK Herkules2:57:35+1:39:20
Andreas BorängSnättringe SKej godkänd
Albin HainkeSnättringe SKej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd

H16 Kort

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emrik LindFK Herkules1:33:02
2Viktor Le ClaireFK Herkules1:33:23+0:21

D14

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vendela SöderqvistOK Kåre1:15:57
2Lisa SwartzOK Orion1:36:58+21:01
3Frida JohanssonOK Skärmen1:37:45+21:48
4Elsa GörasLeksands OK1:38:33+22:36
5Lea MartanovaSlavia Liberec Orienteering1:53:12+37:15
6Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb2:07:11+51:14
7Linnea FridolfssonStora Tuna OK2:25:24+1:09:27
8Saga MattssonDalaportens OL2:46:39+1:30:42
9Alicia BergkvistVästerbergslagens OL3:39:27+2:23:30
Elin BryggarGrycksbo IF OKej godkänd

H14

2 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christoffer LindgrenOK Kåre1:00:51
2Tobias JohanssonOK Löftan1:07:38+6:47
3Hugo PerssonOK Denseln1:09:31+8:40
4Linus VernströmRonneby OK1:13:02+12:11
5Anton ForsHJS-Vansbro OK1:25:44+24:53
6Victor HanssonOK Löftan1:28:53+28:02
7Erik LingIK Hakarpspojkarna1:35:31+34:40
8Jon HanssonOK Kåre1:35:42+34:51
9Anton KastrupFK Herkules1:51:49+50:58
10Alfred HallqvistUlricehamns OK1:54:21+53:30
11Albin MalmgrenOckelbo OK1:59:25+58:34
12Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro2:04:00+1:03:09
13Linus SjödénÄlvdalens IF OK2:10:41+1:09:50
Björn RennerOK Södertörnej godkänd
Viktor ZillingOK Södertörnej godkänd
Max ÖsterlingOK Södertörnej godkänd
Eric HallnerOckelbo OKej start

D14 Kort

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maja BäcklundRonneby OK1:35:00
2Ellinor SvedjerotGävle OK1:58:30+23:30

H14 Kort

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lowe HammarFK Herkules1:23:12
2Oskar HanssonAskersunds OK1:32:43+9:31

D12

2 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma ZettervallKarlskrona SOK58:48
2Lina UllerKils OK1:05:39+6:51
3Tuva HolmströmOK Ravinen1:08:54+10:06
4Judit WennblomHagaby GoIF Örebro1:09:28+10:40
5Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK1:12:03+13:15
6Malin HållHJS-Vansbro OK1:19:27+20:39
7Ylva HanssonOK Kåre1:20:37+21:49
8Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:22:01+23:13
9Alva EliassonSundsvalls OK1:22:31+23:43
10Felicia RööhsSkattkärrs SOK1:29:58+31:10
11Hanna BäcklundRonneby OK2:04:54+1:06:06
Tuva ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Ella FridolfssonStora Tuna OKej start

H12

2 700 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton JonssonOK Tyr51:39
2Linus NilssonOK Österåker52:10+0:31
3Simon LundellOK Österåker54:33+2:54
4Liam HälldalSkogslöparna58:59+7:20
5Axel HejdenbergGävle OK1:01:36+9:57
6Nils SwartzOK Orion1:01:53+10:14
7Ludvig EronnLinköpings OK1:02:13+10:34
8Marcus LammFrölunda OL1:03:32+11:53
9Olle LångbergHudiksvalls OK1:03:51+12:12
10Wille SöderqvistOK Kåre1:05:31+13:52
11Marcus GrunderJärfälla OK1:05:57+14:18
12Olle HallnerOckelbo OK1:06:23+14:44
13Svante SandvikAttunda OK1:07:21+15:42
14Martin ErikssonAnnebergs GIF1:07:48+16:09
15Arvid JonforsenHallstahammars OK1:09:57+18:18
16Malte AlbinssonOK Österåker1:17:36+25:57
17Oskar WesterbergTrollhättans SOK1:18:25+26:46
18Hugo BergenfurIK Vikings OK1:20:15+28:36
19Isak HolmgårdKils OK1:20:45+29:06
20Joel AllmungsLeksands OK1:26:49+35:10
21Oskar KarlbergLeksands OK1:27:11+35:32
22Samuel StokkelandÅlgård Orientering1:32:27+40:48
23Karl ForsgrenVästerbergslagens OL1:32:41+41:02
24August GörasLeksands OK1:34:51+43:12
25Oskar EnglénLeksands OK2:00:28+1:08:49
Axel GräfningsGrycksbo IF OKej godkänd
Filip HanssonOK Löftanej godkänd
Willgott SvedjerotGävle OKej godkänd
Max ÖsterbergGustavsbergs OKej godkänd

D12 Kort

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Signe WikstenGävle OK43:41

H12 Kort

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elias LauriFK Herkules34:19
2Felix SlagbrandVästerås SOK41:51+7:32

D10

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ada StokkelandÅlgård Orientering35:04
2Viola HolmströmOK Ravinen40:40+5:36
3Wilma JonssonOK Tyr44:37+9:33
4Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL49:45+14:41
5Edith BergenfurSkattkärrs SOK56:04+21:00

H10

1 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin NilssonSkogslöparna25:22
2Albin SvenssonFK Herkules28:39+3:17
3Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL30:02+4:40
4André BergkvistVästerbergslagens OL33:49+8:27
5Herman EliassonSundsvalls OK34:05+8:43
6Pontus AllmungsLeksands OK35:15+9:53
7Hampus SahlénIF Hagen36:03+10:41
8Erik ZettervallKarlskrona SOK37:24+12:02
9Vilgot ÅhlundVänersborgs SK37:34+12:12
10Joel HolmgårdKils OK38:35+13:13
11Olle VillmanHJS-Vansbro OK39:38+14:16
12Isak StinessenDalaportens OL40:17+14:55
13Viggo LindgrenOK Kåre44:35+19:13
14Noah TyskOK Kåre44:50+19:28
Olle EnglénLeksands OKej godkänd
Kalle JoonsLeksands OKej start

D35

2 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva ElfvingDomnarvets GOIF1:58:55
2Sofia HolmgårdKils OK2:03:30+4:35
3Elin Dahlstedt TyskOK Kåre2:19:57+21:02
4Lina RööhsSkattkärrs SOK2:20:44+21:49
5Maria SahlénIF Hagen2:27:44+28:49
6Charlotte LindkvistLeksands OK2:50:57+52:02
7Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK3:24:21+1:25:26
8Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK3:58:04+1:59:09
9Vanda KuthanovaFagersta OK4:27:07+2:28:12
Camilla KäckAttunda OKej godkänd
Eva GustafssonVäxjö OKej start

H35

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK2:09:18
2Erik SandhOK Roxen2:10:46+1:28
3Anders HöijeGöteborg-Majorna OK2:13:31+4:13
4Jiri MartanSlavia Liberec Orienteering3:21:57+1:12:39
Gustav BäcklundRonneby OKej godkänd
David HolmqvistOK Ödmårdenej godkänd
Niklas NorlingOK Ödmårdenej godkänd
Niclas ArkåsenOK Kåreej start

D40

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malin JonssonOK Tyr1:32:39
2Jenny BergOK Ravinen1:35:35+2:56
3Sara TimnerSundsvalls OK1:35:56+3:17
4Ingela ErikssonGävle OK1:52:56+20:17
5Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK1:59:44+27:05
6Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:59:49+27:10
7Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK2:01:42+29:03
8Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK2:14:35+41:56
9Monika MohnOLC Kapreolo2:27:56+55:17
10Ylva FornanderVästerbergslagens OL2:29:56+57:17
11Magdalena GrunderJärfälla OK2:55:15+1:22:36
12Karolina AnderssonLänna IF2:56:01+1:23:22
13Michaela LundellOK Österåker3:27:03+1:54:24
Stina BorängSnättringe SKej godkänd
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start

H40

3 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias EliassonSundsvalls OK1:45:42
2Christian EnbergLinköpings OK2:05:56+20:14
3Tomas HenrikssonAttunda OK2:09:06+23:24
4Magnus HanssonOK Löftan2:16:10+30:28
5Christian MohnOLC Kapreolo2:16:54+31:12
6Jens ThorildIFK Göteborg2:22:32+36:50
7Jonas HälldalSkogslöparna2:24:23+38:41
8Ulrik MagnussonHalmstad OK2:26:48+41:06
9Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK2:32:38+46:56
10Erik BacklundTrollhättans SOK3:13:50+1:28:08
11Björn JanssonVäsby OK3:45:21+1:59:39
Henrik HellborgCentrum OKej godkänd
Per NylanderGrangärde OKej godkänd
Mats ThunwallFagersta OKej godkänd
Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Johan ÅhlundVänersborgs SKej start

D45

2 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK1:18:14
2Linn NilssonOK Tyr1:29:17+11:03
3Madelene AllmungsLeksands OK1:29:23+11:09
4Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK1:36:52+18:38
5Katarina LövgrenIFK Mora OK1:38:53+20:39
6Mia EronnLinköpings OK1:40:26+22:12
7Ann RollerJärfälla OK1:53:58+35:44
8Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL2:00:54+42:40
9Therese HolmströmOK Ravinen2:08:50+50:36
10Marie-louise PerssonFK Herkules2:10:10+51:56
11Helena WidegrenIF Thor2:11:07+52:53
12Ylva LorentssonOK Kåre2:15:45+57:31
13Annelie JohanssonOK Skärmen2:23:58+1:05:44
14Annika LundströmSundbybergs IK2:34:50+1:16:36
15Anna BerggrenGävle OK2:37:26+1:19:12
16Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro2:38:12+1:19:58
17Malin LammFrölunda OL2:42:45+1:24:31
18Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK2:52:29+1:34:15
19Anna UllerKils OK2:53:28+1:35:14
20Erica HållHJS-Vansbro OK3:12:03+1:53:49
Sonja Ecke-WihanWAT.OLej godkänd
Pia GuståsOK Linnéej godkänd
Nina IversAttunda OKej godkänd

H45

3 100 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:37:26
2Thomas PerssonOK Denseln1:43:56+6:30
3Magnus GörasLeksands OK1:44:28+7:02
4Stefan BergOK Ravinen1:46:56+9:30
5Ola JodalGöteborg-Majorna OK1:47:59+10:33
6Peter TudénIK Hakarpspojkarna1:53:21+15:55
7Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro1:56:17+18:51
8Erik OlssonGöteborg-Majorna OK2:00:42+23:16
9Anders LundellGöteborg-Majorna OK2:00:59+23:33
10Jonas BergenfurSkattkärrs SOK2:04:49+27:23
11Erik LauriFK Herkules2:06:28+29:02
12Rickard JonforsenHallstahammars OK2:07:14+29:48
13Neil MarstonHemsedal IL2:09:51+32:25
14Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL2:10:46+33:20
15Torbjörn AnderssonOK Motala2:15:17+37:51
16Michael WennblomHagaby GoIF Örebro2:21:13+43:47
17Claes SetthagenOK Tranan2:22:15+44:49
18Mikael RööhsSkattkärrs SOK2:24:44+47:18
19Mikael SvenssonFK Herkules2:27:20+49:54
20Uwe RöhnerLOK Berlin2:29:33+52:07
21Henrik LjungemyrOK Kolmården2:30:42+53:16
22Mats HainkeSnättringe SK2:35:47+58:21
23Fredrik WikstenGävle OK2:36:37+59:11
24Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK2:42:47+1:05:21
25Stefan BleidornLOK Berlin2:50:13+1:12:47
26Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK2:52:44+1:15:18
27David OlssonOK Skogsstjärnan2:55:12+1:17:46
28Niklas OlssonFagersta OK2:56:25+1:18:59
29Erik ÅbergKorsnäs IF OK3:28:27+1:51:01
30Frank BraatzLOK Berlin3:43:09+2:05:43
31Börje PerssonOK Ravinen3:47:28+2:10:02
32Mikael NilssonSkogslöparna4:48:06+3:10:40
Mats BergenfurIK Vikings OKej godkänd
Peter BergkvistVästerbergslagens OLej godkänd
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Andreas GrunderJärfälla OKej godkänd
Johan HanssonOK Löftanej godkänd
Johan SwartzOK Orionej godkänd

D50

2 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hana TichovskaSK Praga1:25:01
2Anette PalmHJS-Vansbro OK1:25:49+0:48
3Carina SandbergSäterbygdens OK1:34:38+9:37
4Inger GunnarssonVästerås SOK1:38:04+13:03
5Lena CarlssonSävedalens AIK1:40:53+15:52
6Anna Von KrusenstiernaOK Kåre1:44:53+19:52
7Monica BomanGävle OK1:45:10+20:09
8Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:51:40+26:39
9Annlouise AlmqvistIFK Mora OK1:58:00+32:59
10Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF2:07:58+42:57
11Karin FreylandSOK Aneby2:18:51+53:50
12Katarina SundqvistOK Kåre2:35:45+1:10:44
13Elisabet ElmertoftNorbergs OK2:37:21+1:12:20
14Åsa Marknell DewittLänna IF2:39:36+1:14:35
15Susanne JohannessonRonneby OK2:47:52+1:22:51
16Karin JägrydSkåneslättens OL2:57:55+1:32:54
Kristina ZillingOK Södertörnej godkänd
Elisabet EnmarkGävle OKej start
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OKej start

H50

2 900 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars Håkan SandvikAttunda OK1:25:02
2Per BacklundOK Södertörn1:29:37+4:35
3Ola JernströmAvesta OK1:35:33+10:31
4Thomas JohannessonRonneby OK1:37:46+12:44
5Niklas LöwegrenStora Tuna OK1:41:31+16:29
6Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:58:23+33:21
7Kennet AnderssonGrycksbo IF OK1:59:28+34:26
8Per SundströmVästerås SOK2:02:42+37:40
9Eric RollerJärfälla OK2:04:09+39:07
10Anders JägrydSkåneslättens OL2:05:46+40:44
11Per SandbergSäterbygdens OK2:14:18+49:16
12Anders LammFrölunda OL2:16:58+51:56
13Anders LarssonVänersborgs SK2:17:25+52:23
14Bertil ÅkessonMarkbygdens OK2:19:51+54:49
15Stefan SpetzUlricehamns OK2:34:37+1:09:35
16Mikael DavidssonVästerås SOK2:39:28+1:14:26
17Jonas DetterfeltLinköpings OK2:40:36+1:15:34
18Stefan TörnqvistVästerås SOK2:42:43+1:17:41
19Peter ErikssonKFUM Örebro OK2:50:38+1:25:36
20Lars HolmgårdKils OK2:54:47+1:29:45
21Jörgen DalénSala OK3:42:55+2:17:53
Niclas AhlströmVästerås SOKej godkänd
Nils EklöwOK Södertörnej godkänd
Hans JonssonVäsby OKej godkänd
Ingvar ÅkessonIFK Göteborgej start

D55

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Laila B HöglundFK Herkules1:33:36
2Ylva GrapeDalaportens OL1:36:04+2:28
3Christina BirathStenungsunds OK2:03:19+29:43
4Pia VångellLinköpings OK2:06:19+32:43
5Lena SwartzOK Orion2:08:12+34:36
6Mia GustafssonOK Kåre2:18:38+45:02
7Susanne LüscherStora Tuna OK2:23:01+49:25
8Ingrid KensbyOK Tyr2:25:10+51:34
9Kerstin SvenssonTrollhättans SOK2:36:39+1:03:03
10Catharina KarlssonTrollhättans SOK2:40:20+1:06:44
Marianne BandixenOLG Pfäffikonej godkänd
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Monika PerssonOK Södertörnej godkänd
Kristine Ø. TollefsenOK Østej godkänd

H55

2 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats JönssonKorsnäs IF OK1:40:52
2Anders LundJärfälla OK1:42:10+1:18
3Anders EnmarkGävle OK1:45:54+5:02
4Martin TichovskySK Praga1:47:55+7:03
5Per BjurströmOK Tisaren1:54:10+13:18
6Per EdenhamnLänna IF1:59:25+18:33
7Dirk HartmannSV Mietraching2:01:43+20:51
8Björn AlbinssonIFK Mora OK2:06:00+25:08
9Bjørnar TollefsenOK Øst2:08:05+27:13
10Ulf HamreforsVästerås SOK2:11:06+30:14
11Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF2:12:56+32:04
12Arne ErikssonTierps SOK2:19:17+38:25
13Mats KensbyOK Tyr2:30:02+49:10
14Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK2:55:36+1:14:44
15Lennart MyrehedVandrarringen3:18:58+1:38:06
Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd
Lasse PedersenGöteborg-Majorna OKej godkänd

D60

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK1:46:25
2Elisabeth ÖströmOK Tyr1:52:25+6:00
3Mirja MikkolainenValkeakosken Haka2:04:54+18:29
4Gudrun PerssonHallstahammars OK2:14:17+27:52
5Catherine DawsonGafanhori2:47:51+1:01:26
6Monika BraatzLOK Berlin3:13:05+1:26:40

H60

2 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas HjertsonOK Linné1:34:07
2Olov ÖströmOK Tyr1:40:56+6:49
3Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF1:48:07+14:00
4Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF1:48:58+14:51
5Tomas OlaussonAskersunds OK1:52:26+18:19
6Anders Stefan VestlundOK Kåre2:00:59+26:52
7Sönke BandixenOLG Pfäffikon2:22:06+47:59
8Jan LindgrenOK Södertörn2:25:22+51:15
9Carl-Erik BerglövFagersta OK2:31:06+56:59
10Anders AlamaaIK Vikings OK2:46:32+1:12:25
11Torbjörn BergmanSnättringe SK2:46:39+1:12:32
12Roland NorellSöders-Tyresö2:58:17+1:24:10
13Matts BjörkeSöders-Tyresö3:15:46+1:41:39
14Jens TörnmarckAskersunds OK4:20:15+2:46:08
Arne HolmerIFK Mora OKej godkänd

D65

2 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christina HjertsonOK Linné1:37:41
2Monica DjurbergOK Tyr1:38:45+1:04
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF1:57:14+19:33
4Helena HemströmGävle OK2:06:16+28:35
5Lena HedmanHallstahammars OK2:10:37+32:56
6Eva TrangiusOK Tyr2:14:10+36:29
7Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL2:14:37+36:56
8Hilde BaderOLF Mainz2:17:22+39:41
9Gun JanssonSala OK2:19:25+41:44
10Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK2:26:39+48:58
11Marit NilssonKils OK2:38:01+1:00:20
12Mona PetersenOK Motala2:46:04+1:08:23
13Catharina JohanssonOK Kolmården3:25:01+1:47:20
Eva Marie GranOK Østej godkänd
Annika NorströmHallstahammars OKej godkänd

H65

2 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per ErikssonLinköpings OK1:27:22
2Mats AnderssonSelånger SOK1:31:20+3:58
3Göran LarssonSala OK1:37:22+10:00
4Karl Evert SvenssonIF Hagen1:43:02+15:40
5Jan ÅsbergHäverödals SK1:46:42+19:20
6Mats HemströmGävle OK1:46:59+19:37
7Inge HultmanKovlands IF1:48:52+21:30
8Juergen ZiescheLOK Berlin1:55:00+27:38
9Harry BreilandÅlgård Orientering1:56:08+28:46
10Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:56:51+29:29
11Per Erik FogelVästerås SOK1:57:51+30:29
12Kent ErikssonLerums SOK2:03:28+36:06
13Göran SvärdOK Klemmingen2:04:57+37:35
14Sven LarssonSärna SK2:05:51+38:29
15Hans Jörg SchifferleBjörnbär OK2:08:02+40:40
16Ronald Mc GrailHjärnarps OL2:11:54+44:32
17Ove JohanssonOK Kolmården2:14:34+47:12
18Gunnar MunkteliusSurahammars SOK2:17:48+50:26
19Yngve PetterssonLinköpings OK2:52:52+1:25:30
20Ludwig GenderjahnLOK Berlin2:55:26+1:28:04
21Michael FrenzelLOK Berlin3:16:48+1:49:26
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Roy DawsonGafanhoriej godkänd
Kurt EkbergOK Orintoej godkänd
Ulf KjellinOK Hedströmmenej godkänd
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd
Stig ForsbergDalaportens OLej start

D70

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Haldis GlendrangeStavanger OK1:35:43
2Kerstin JohanssonMarkbygdens OK1:38:46+3:03
3Ewa NordlundLänna IF1:57:35+21:52
4Kerstin SpetzNitta IF2:53:39+1:17:56
Inga-Lill PetterssonLinköpings OKej start

H70

2 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christer SandhOK Roxen1:44:32
2Kenneth JanssonSala OK1:52:17+7:45
3Leif SandgrenFrosta OK1:57:45+13:13
4Achim BaderOLF Mainz1:58:28+13:56
5Göran BengtssonTockarps IK2:01:48+17:16
6Per-Erik WåhlbergOK Linné2:05:02+20:30
7Lars TuvessonUlricehamns OK2:23:35+39:03
8Svein GlendrangeStavanger OK2:34:21+49:49
9Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK2:38:29+53:57
10Bertil HermanssonStenungsunds OK2:43:34+59:02
11Hans L AnderssonVästerbergslagens OL2:57:09+1:12:37
12Ronny HedlundOK Södertörn3:04:53+1:20:21
13Keller WernerBjörnbär OK3:05:11+1:20:39
14Ingemar LindblomOK Orinto3:20:02+1:35:30
15Kjell JanssonVäsby OK3:41:52+1:57:20
Stanley HolmerIFK Mora OKej godkänd
Håkan NilssonMalmö OKej godkänd
Roland NilssonSOK Viljanej godkänd
Leif NordlundLänna IFej godkänd
Claus PetersenOK Motalaej godkänd
Elis ÅbergStorviks IFej start

D75

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunborg WestinLeksands OK1:46:47
2Ulla NilssonSOK Viljan3:50:32+2:03:45
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Britt ErikssonHammarby IF OFej godkänd
Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OKej start

H75

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erland LingJönköpings OK1:48:31
2Lars FinbomOK Landehof1:50:26+1:55
3Sverre JonssonOK Ravinen1:51:17+2:46
4Amund HerrebrødenOK Øst2:16:34+28:03
5Johnny BrandtHällefors OK2:20:30+31:59
6Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik2:22:10+33:39
7Harald WibyeOK Moss3:32:09+1:43:38
Ragnar ErikssonOK Hedströmmenej godkänd
Kjell MjöbergHallstahammars OKej godkänd

D80

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marita KarlssonOK Alferna2:40:40

H80

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Åke SundbergFagersta OK1:52:09
2Folke NyströmVästerbergslagens OL1:52:45+0:36
3Janne MånssonLeksands OK2:05:40+13:31
4Holger PerssonOK Eken2:17:44+25:35
5Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby2:52:48+1:00:39
Bo LöwegrenVästerås SOKej start

U1

1 700 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonna MohnOLC Kapreolo35:08
2Lilianne MohnOLC Kapreolo36:26+1:18
3Emma BergOK Ravinen40:26+5:18
4Jonatan SahlénIF Hagen42:48+7:40
5Hanna HanssonAskersunds OK42:49+7:41
6Alfred PihelOK Tisaren46:32+11:24
6Oskar PihelOK Tisaren46:32+11:24
8Olle WidegrenIF Thor47:21+12:13
9Jonna Jodahl GötforsGöteborg-Majorna OK47:34+12:26
10Rasmus KäckAttunda OK47:40+12:32
11Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL47:44+12:36
12Elliot TyskOK Kåre52:52+17:44
13Signe AlbinssonOK Österåker53:10+18:02
14Robin KäckAttunda OK53:57+18:49
15Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK54:31+19:23
16Elvira ÅhlundVänersborgs SK55:05+19:57
17Sara BergOK Ravinen57:24+22:16
18Lilly BergenfurSkattkärrs SOK59:18+24:10
19Alva RööhsSkattkärrs SOK59:28+24:20
20Erik GräfningsGrycksbo IF OK1:00:57+25:49
21Ture CarlssonKFUM Örebro OK1:02:19+27:11
22Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK1:07:17+32:09
23Sara Sofia L SimonsenOK Øst1:15:53+40:45
24Tea StokkelandÅlgård Orientering1:27:36+52:28
25Lea StokkelandÅlgård Orientering1:33:27+58:19
26Johanna Larsson EnerothVänersborgs SK1:38:32+1:03:24
Otto JanssonKlubblösej godkänd
Lukas KantarpÄrla IFej godkänd
Markus KantarpÄrla IFej godkänd
Jonathan Larsson EnerothVänersborgs SKej godkänd
Felix LindbergOK Markej godkänd
Isak LindbergOK Markej godkänd
Joel LindbergKlubblösej godkänd
Noah LindbergKlubblösej godkänd
Emil OscarssonFinspångs SOKej godkänd
Jamie RollerJärfälla OKej godkänd
Algot RymanGrycksbo IF OKej godkänd
Olle RymanGrycksbo IF OKej godkänd
Olle StinessenDalaportens OLej godkänd
Thea TudenIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jakob WåhlströmIF Thorej godkänd
Ella ÖjeboKFUM Örebro OKej godkänd

U2

1 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma SaleskogOK Tyr37:48
2Carl RäimOK Enen41:35+3:47
3Alma CarlssonKFUM Örebro OK44:08+6:20
4Stina VillmanHJS-Vansbro OK44:49+7:01
5Greta SandvikAttunda OK46:11+8:23
6Lovisa PihelOK Tisaren47:43+9:55
7Maja VillmanHJS-Vansbro OK48:03+10:15
8Elin ForsHJS-Vansbro OK48:41+10:53
9Wilma LarssonSala OK52:50+15:02
10David JonforsenHallstahammars OK54:11+16:23
11Siri HejdenbergGävle OK55:27+17:39
12Joar AnderssonVäxjö OK56:32+18:44
13Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK1:01:51+24:03
14Hugo BäcklundRonneby OK1:05:04+27:16
Vera LindbergIFK Göteborgej godkänd

Öppen motion 1

1 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Laila VillmanHJS-Vansbro OK43:39
2Ludvig BernankerHallstahammars OK46:09+2:30
3Unni HerrebrødenOK Øst57:21+13:42
4Kajsa Eklund-BerglövFagersta OK1:14:56+31:17
Erik HanssonOK Kåreej godkänd
Helena LöfKFUM Örebro OKej godkänd
Helmer Malmström HöjOK Linnéej godkänd
Solfrid NikolaisenOK Østej godkänd
Thomas WihanKlubblösej godkänd
Kajsa BäcklundRonneby OKej start

Öppen motion 3

2 700 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna LarssonHJS-Vansbro OK1:14:34
2Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:21:06+6:32
3Per StinessenDalaportens OL1:22:28+7:54
4Frida JonforsenHallstahammars OK1:22:39+8:05
5Oscar NybergKlubblös1:23:04+8:30
6Öivind EriksenOK Øst1:25:34+11:00
7Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL1:29:00+14:26
8Lisa ÅströmUmeå OK1:37:39+23:05
9Maja ÅströmOK Ödmården1:45:31+30:57
10Linda SlagbrandVästerås SOK1:52:21+37:47
11Lovisa BylundFagersta OK2:02:15+47:41
12Gustaf SchejaFrosta OK2:02:41+48:07
13Ylva EnglénLeksands OK2:04:16+49:42
14Tarja PajonenKlublös2:13:24+58:50
15Elisabeth ErikssonOK Milan2:14:27+59:53
16Kalle AnderssonOK Hedströmmen2:19:42+1:05:08
17Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK2:20:52+1:06:18
18Anna KallinOK Motala2:21:32+1:06:58
19Pekka MartikainenNavi2:22:42+1:08:08
20Britt-Marie EkbergOK Orinto2:24:51+1:10:17
21Lena WesterbergTrollhättans SOK2:26:16+1:11:42
22Maria JaxnerOK Hedströmmen2:32:51+1:18:17
23Gunilla HamreforsVästerås SOK2:59:38+1:45:04
Valter AlamaaOK Vikings IKej godkänd
Anders AnderssonOK Hedströmmenej godkänd
Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Annika ErikssonTierps SOKej godkänd
Magnus GustafssonUlricehamns OKej godkänd
William HedbergSala OKej godkänd
Jonatan JönssonGrycksbo IF OKej godkänd
Josefin JönssonGrycksbo IF OKej godkänd
Julia KarlssonKlubblösej godkänd
Per NikolaisenOK Østej godkänd
Sara OlssonGrycksbo IF OKej godkänd
Margareta RingRonneby OKej godkänd
Magnus StrömUlricehamns OKej godkänd
Nils ThorinHindås Skidklubbej godkänd
Tindra YngströmOK Tisarenej godkänd

Öppen motion 4

2 900 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joel Börjesson ErikssonStorviks IF2:07:37
2Göran EnglénLeksands OK2:18:46+11:09
3Ove PetterssonIdrefjällens OK2:24:07+16:30
4Mohsen NosratiniaFK Herkules3:29:04+1:21:27
Marcus ArnoldssonVästerås SOKej godkänd
Anders BryggarGrycksbo IF OKej godkänd
Mattias BrännströmFK Herkulesej godkänd
Lars-Åke BylundFagersta OKej godkänd
Martina GabrielssonTrollhättans SOKej godkänd
Andreas HanssonAskersunds OKej godkänd
Erik HanssonOK Kåreej godkänd
Marlene HälldalSkogslöparnaej godkänd
Sofia Härdvall HanssonAskesunds OKej godkänd
Magnus JanssonKlubblösej godkänd
Magda JassonKlubblösej godkänd
Lisa JonassonÄlvdalens IF OKej godkänd
Lotta LarssonVästerbergslagens OLej godkänd
Lina LindbergOK Markej godkänd
Jonas LångbergHudiksvalls OKej godkänd
Charlotta MellegårdVästerbergslagens OLej godkänd
Maria Persson ej godkänd
Jonna PetterssonIFK Mora OKej godkänd
Eva PålssonIFK Mora OKej godkänd
Olle RingRonneby OKej godkänd
Märta SandvikAttunda OKej godkänd
Ellen WikstenGävle OKej godkänd
Linda WåhlströmIF Thorej godkänd
Kristina ÅhlundVänersborgs SKej godkänd

Öppen motion 7

2 900 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan OhlströmIF Thor1:19:23
2Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK1:23:00+3:37
3Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK1:38:15+18:52
4Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:38:39+19:16
5Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK1:40:40+21:17
6Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:45:18+25:55
7Lennart PerssonHorndals IF1:48:32+29:09
8Johanna HallqvistUlricehamns OK1:52:58+33:35
9Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb1:53:39+34:16
10Jens-Henrik SimonsenOK Øst1:56:50+37:27
11Ulrika JanssonOK Kåre1:58:08+38:45
12Byron PalmHJS-Vansbro OK2:00:31+41:08
13Boel NybergOK Kåre2:03:02+43:39
14Lars HedbergIFK Mora OK2:03:45+44:22
15Tomas VångellLinköpings OK2:06:34+47:11
16Pia ÖstangårdGamleby OK2:13:22+53:59
17Anders ThomassonUlricehamns OK2:15:48+56:25
18Tomas SundqvistOK Kåre2:18:59+59:36
19Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK2:19:03+59:40
20Peter ThörnTenhults SOK2:25:37+1:06:14
21Daniela MartanovaSlavia Liberec Orienteering2:33:32+1:14:09
22Nils-Erik BondessonFrosta OK2:38:12+1:18:49
23Christer LarssonSala OK2:44:14+1:24:51
24Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL2:49:20+1:29:57
25Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb2:59:41+1:40:18
26Anne ErikssonKFUM Örebro OK3:21:07+2:01:44
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Inga-Lill AnderssonSelånger SOKej godkänd
Niclas EnlundGamleby OKej godkänd
Berit GummusIFK Mora OKej godkänd
Madeleine GunnarssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Göran HellgrenOK Södertörnej godkänd
Bengt HolmIFK Mora OKej godkänd
Johan IsraelssonStora Tuna IK SKej godkänd
Anders JanssonGrycksbo IF OKej godkänd
Karin JohanssonKlubblösej godkänd
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Frida KjellmanLidköpings VSKej godkänd
Niclas KjellmanLidköpings VSKej godkänd
Per KnutasAttunda OKej godkänd
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOKej godkänd
Ove PetterssonÄlvdalens IF OKej godkänd
Niklas SahlénIF Hagenej godkänd
Monika SchifferleOLV ZUGej godkänd
Liza SpelbergSelånger SOKej godkänd
Mario SpelbergSelånger SOKej godkänd
Linda StinessenDalaportens OLej godkänd
Caroline WestbomOK Österåkerej godkänd
Henrik WåhlströmIF Thorej godkänd
Ida MattssonVästerbergslagens OLej start

Öppen motion 9

3 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle WindeliusFrosta OK2:32:32
2Anna-Karin BondessonFrosta OK4:01:47+1:29:15
3Patrik GustafssonSmedjebackens OK5:10:10+2:37:38
Mark BaljeuLeksands OKej godkänd
Pia-Maria BondessonFrosta OKej godkänd
Henric BrohedeOK Tyrej godkänd
Maria BylundFagersta OKej godkänd
Adam GeorgssonKarlskrona SOKej godkänd
Per HolmIFK Mora OKej godkänd
Mats LagerbladIFK Mora OKej godkänd
Emil LjungemyrOK Kolmårdenej godkänd
Carl MagnussonIFK Mora OKej godkänd
Lukas OlmKils OKej godkänd
Mats SjöbergÅmåls OKej godkänd
Olof SkoglundKils OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser