Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 27 juni 2017 - torsdag 29 juni 2017

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

Öppen motion 7

2 800 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik WåhlströmIF Thor27:13
2Andreas EklundGöteborg-Majorna OK29:11+1:58
3Björn ZettervallKarlskrona SOK30:09+2:56
4Johan OhlströmIF Thor31:54+4:41
5Anders JanssonGrycksbo IF OK33:13+6:00
6Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb33:18+6:05
7Magnus FridolfssonStora Tuna OK33:56+6:43
8Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK35:53+8:40
9Tomas VångellLinköpings OK35:54+8:41
10Tomas SundqvistOK Kåre35:58+8:45
11Samuel LindbergHagfors SK36:05+8:52
12Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK36:23+9:10
13Cecilia EnbergLinköpings OK36:29+9:16
14Kajsa RaskKungälvs OK38:28+11:15
15Pia-Maria BondessonFrosta OK39:17+12:04
16Annika DavidssonVästerås SOK39:24+12:11
17Lars HedbergIFK Mora OK40:28+13:15
18Henrik HamreforsVästerås SOK40:31+13:18
19Lina LindbergOK Mark40:46+13:33
20Christer LarssonSala OK42:23+15:10
21Olle WindeliusFrosta OK42:31+15:18
22Peter ThörnTenhults SOK42:57+15:44
23Erik HanssonOK Kåre43:31+16:18
24Pia ÖstangårdGamleby OK44:02+16:49
25Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb45:02+17:49
26Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK45:25+18:12
27Lennart PerssonDalaportens OL45:27+18:14
28Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK46:08+18:55
29Ove PetterssonÄlvdalens IF OK46:24+19:11
30Ulrika JanssonOK Kåre46:35+19:22
31Eva PålssonIFK Mora OK46:52+19:39
32Monika SchifferleOLV ZUG47:38+20:25
33Boel NybergOK Kåre47:40+20:27
34Johanna HallqvistUlricehamns OK48:27+21:14
35Niclas KjellmanLidköpings VSK49:55+22:42
36Mario SpelbergSelånger SOK50:12+22:59
37Liza SpelbergSelånger SOK50:17+23:04
38Frida KjellmanLidköpings VSK51:19+24:06
39Inga-Lill AnderssonSelånger SOK51:28+24:15
40Magnus JanssonKlubb lös51:29+24:16
41Jens-Henrik SimonsenOK Øst51:34+24:21
42Berit GummusIFK Mora OK52:01+24:48
43Magda JanssonKlubb lös52:09+24:56
44Leif SalinOK Tyr53:00+25:47
45Olle RingRonneby OK53:49+26:36
46Lars PerssonOK Kompassen59:23+32:10
47Niklas SahlénIF Hagen1:00:35+33:22
48Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK1:03:10+35:57
49Johan HanssonOK Löftan1:03:38+36:25
50Daniela MartanovaSlavia Liberec Orienteering1:04:43+37:30
51Tobias LindbergOK Mark1:11:17+44:04
52Ellen WikstenGävle OK1:12:11+44:58
53Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:14:00+46:47
54Nils-Erik BondessonFrosta OK1:18:59+51:46
55Gustaf SchejaFrosta OK1:23:10+55:57
56Linda WåhlströmIF Thor1:23:55+56:42
57Fredrik SollenbergAttunda OK1:32:59+1:05:46
58Kalle AnderssonOK Hedströmmen1:43:07+1:15:54
59Lovisa BylundFagersta OK1:43:10+1:15:57
60Anders AnderssonOK Hedströmmen1:43:53+1:16:40
61Maria JaxnerOK Hedströmmen1:44:39+1:17:26
Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Karin JohanssonKlubb lösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser