Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre Fjäll-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre Fjäll-OL
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: söndag 26 juni 2011

D21

7 990 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anu ÅkermanHelsingin Suunnistajat1:01:567:45
2Sofia HolmgårdKils OK1:05:10+3:148:09
3Amy RankkaLinköpings OK1:05:38+3:428:12
4Helén PerssonFinspångs SOK1:07:13+5:178:24
5Lilian ForsgrenOK Tisaren1:08:18+6:228:32
6Michaela GigonOLT Trans1:10:42+8:468:50
7Sofia StenbergKarlsbyhedens IK1:16:30+14:349:34
8Amanda ThellsénOK Roxen1:18:19+16:239:48
9Susanne ErikssonKFUM Örebro OK1:28:49+26:5311:06
10Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:30:24+28:2811:18
11Maria BoisLeksands OK1:33:55+31:5911:45
12Laura FenyvesiIFK Moras OK1:34:26+32:3011:49
13Kristina RobertoOK Linné1:37:29+35:3312:12
14Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:44:32+42:3613:04
15Maria CutovaOK Pan-Kristianstad1:47:02+45:0613:23
16Lottie LindhOK Älgen1:48:11+46:1513:32
Cajsa GrapeIFK Moras OKej godkänd
Charlotte LindkvistLeksands OKej start
Ida LindkvistLeksands OKej start

H21

13 410 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zsolt LenkeiIFK Moras OK1:20:195:59
2David LingforsOK Linné1:20:54+0:356:01
3Daniel AttåsOK Tisaren1:21:15+0:566:03
4Fredrik EliassonHalden SK1:24:11+3:526:16
5Mattias AnderssonOK Tisaren1:28:32+8:136:36
6Oskar SjöbergOK Linné1:28:48+8:296:37
7Jacob WesterbergFinspångs SOK1:29:05+8:466:38
8Jonn Are MyhrenIFK Lidingös Skid o OK1:31:23+11:046:48
9Olof SandgrenOK Orion1:32:07+11:486:52
10Måns SandgrenOK Orion1:35:09+14:507:05
11Tomas HallménOK Tisaren1:35:13+14:547:06
12Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna1:35:26+15:077:06
13Mattias MårtsStora Tuna OK1:35:30+15:117:07
14Andreas AllerhedIFK Moras OK1:40:34+20:157:29
15Per EklöfKFUM Örebro OK1:50:20+30:018:13
16Samuel AnderssonIFK Umeå1:55:48+35:298:38
17Klaus CsucsIFK Moras OK2:19:21+59:0210:23
Mattias KarlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Carl WikingOK Kåreej godkänd
Daniel RunemalmNybro OKej godkänd
Mattias EliassonIK Sternej godkänd
Anders ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Lars Håkan SandvikTäby OKej start
Rassmus AnderssonOK Linnéej start

D21 Kort

5 370 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sigrid LarssonLeksands OKej start

H21 Kort

7 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KarlssonRehns BK1:22:0810:16
Daniel StunzKFUM Örebro OKej godkänd
Sven LarssonLeksands OKej start

D20

5 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedvig MarkgrenTäby OK53:209:55
2Sofie WetterArboga OK56:06+2:4610:26
3Marlene HabenichtIFK Moras OK56:21+3:0110:29
4Elisabeth AhlgrenTäby OK1:04:59+11:3912:06
Emma AlmehedFrölunda OLej start

H20

9 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HallorOK Tisaren1:22:398:56

H18

7 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel NilssonNyköpings OK52:596:49
2Jonas LundgrenLinköpings OK54:15+1:166:58
3Oskar AndrénOK Tisaren56:16+3:177:14
4Erik ClassonOK Orinto58:32+5:337:31
5Oscar VagmanOK Klemmingen59:40+6:417:40
6Leif SvenssonOK Tisaren1:00:19+7:207:45
7Rasmus LarssonOK Alehof1:04:28+11:298:17
8Conrad TingströmOK Klemmingen1:04:43+11:448:19
9Albin DetterfeltLinköpings OK1:06:22+13:238:32
10Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK1:06:41+13:428:34
11Erik SköldLinköpings OK1:11:51+18:529:14
12Erik SkärbergVänersborgs SK1:23:03+30:0410:41
13Martin VidfeltLindebygdens OK1:29:55+36:5611:34
14Hampus HammersbergFrölunda OL1:38:34+45:3512:41
Albin PetrénKungälvs OKej godkänd
David HunhammarBromma-Vällingby SOKej godkänd
Erik KarlssonMålilla OKej godkänd

H17-20

5 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jakob AttåsOK Tisarenej godkänd

D16

4 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sarah HaleOK Kåre35:388:02
2Elin ClassonOK Orinto39:00+3:228:48
3Hanna ÖstenbergHultsfreds OK39:55+4:179:00
4Hanna GustafssonOK Kåre46:11+10:3310:25
5Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK48:06+12:2810:51
6Sanna PetterssonOK Dacke49:23+13:4511:08
7Sanna StenholmKils OK53:47+18:0912:08
8Amanda JohanssonOK Dacke58:30+22:5213:12
9Anna BjörklundBjursås OK1:06:46+31:0815:04
Elin BerglinOK Dackeej godkänd
Lina FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Sara HamreforsVästerås SOKej godkänd

H16

5 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergKorsnäs IF OK44:218:18
2Oskar BrandtOK Tyr45:26+1:058:30
3Olle LindgrenKFUM Örebro OK46:10+1:498:38
4Andreas HenryssonOK Dacke49:52+5:319:20
5Herman BillingMålilla OK1:01:10+16:4911:27
6Fredrik LindFrölunda OL1:13:27+29:0613:45

H16 Kort

3 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dennis KarströmFrölunda OL41:4911:27
Arvid HammarFrölunda OLej start

D14

3 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica EdmanKorsnäs IF OK26:387:17
2Sanna SjödénÄlvdalens IF OK31:52+5:148:43
3Tova OlssonGrycksbo IF OK34:49+8:119:32
4Jonna JungåkerKorsnäs IF OK35:52+9:149:49
5Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK37:44+11:0610:20
6Tova StålVästerbergslagens OL39:09+12:3110:43
7Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK43:03+16:2511:47
8Sarah PerssonOK Denseln44:56+18:1812:18
9Carolina OlssonÄlvdalens IF OK45:16+18:3812:24
10Maria BergströmGrycksbo IF OK47:30+20:5213:00
11Frida FredrikssonKorsnäs IF OK59:12+32:3416:13
12Caroline SkeppstedtKFUM Örebro OK1:03:52+37:1417:29

H14

4 220 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohannessonRonneby OK25:276:01
2Jonas GustafssonOK Kåre28:04+2:376:39
3Rasmus LundbergOK Bävern30:13+4:467:09
4Melker JohanssonOK Orion30:48+5:217:17
5Oliwer LundbergOK Bävern33:21+7:547:54
6Johan LammFrölunda OL33:27+8:007:55
7Oscar JohanssonOK Dacke33:47+8:208:00
8Nils AlexanderssonStora Tuna OK38:03+12:369:00
9Rasmus ArfwedsonFrölunda OL40:07+14:409:30
10Henrik HamreforsVästerås SOK45:07+19:4010:41
11Jacob ErikssonKFUM Örebro OK49:58+24:3111:50
12Eric LöfkvistOK Njudung57:19+31:5213:34
13Karl HammersbergFrölunda OL1:01:12+35:4514:30
Isak ÅbergKorsnäs IF OKej godkänd

D12

2 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK19:166:31
2Ella OlssonGrycksbo IF OK21:59+2:437:27
3Elsa HolmgårdKils OK23:22+4:067:55
4Jenny PerérsKorsnäs IF OK23:43+4:278:02
5Anna HallménOK Tisaren24:08+4:528:10
6Tindra JernströmAvesta OK28:18+9:029:35
7Linnea NilssonNyköpings OK28:27+9:119:38
8Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna31:34+12:1810:42
9Katrin SjödénÄlvdalens IF OK39:06+19:5013:15
10Johanna WilhelmssonOK Dacke1:00:52+41:3620:37

H12

2 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK18:386:18
2Andreas JonssonOK Orion19:39+1:016:39
3Gustav StålVästerbergslagens OL28:37+9:599:42
4Thorsten SvenssonFinspångs SOK29:29+10:519:59
5Martin LammFrölunda OL31:21+12:4310:37
6Fredrik HamreforsVästerås SOK33:45+15:0711:26
7Nils HammarFrölunda OL44:50+26:1215:11
8Olle HammersbergFrölunda OL46:31+27:5315:46
Isak VidfeltLindebygdens OKej godkänd

H12 Kort

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl FredrikssonKorsnäs IF OK19:488:52

D10

2 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda JonssonOK Orion14:206:25
2Hanna JohannessonRonneby OK14:28+0:086:29
3Ebba BerglinOK Dacke15:16+0:566:50
4Lovisa JohanssonOK Dacke16:11+1:517:15
5Moa ArleboKFUM Örebro OK16:19+1:597:19
6Therese NilssonOK Österåker18:43+4:238:23
7Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK19:15+4:558:37
8Nora HolmgårdKils OK20:41+6:219:16
9Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna25:55+11:3511:37

H10

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias JonassonÄlvdalens IF OK14:476:37
2Oskar KarlssonMålilla OK16:48+2:017:32

D35

5 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin JonssonOK Orion52:079:03
2Maria von SchmalenséTäby OK56:43+4:369:51
3Linda LarssonOK Dacke1:00:30+8:2310:31
4Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK1:07:28+15:2111:44
5Åsa LarssonHylte OK1:15:58+23:5113:12

H35

9 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK1:01:296:39
2Tomas HenrikssonAttunda OK1:13:49+12:207:59
3Arne NilssonNyköpings OK1:34:12+32:4310:11
Stephen CraigOK Ravinenej godkänd
Mats CarlbergKFUM Örebro OKej godkänd
Johan SwartzOK Orionej godkänd

D40

4 440 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie BerglinOK Dacke36:278:12
2Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK36:42+0:158:15
3Barbara SvenssonFinspångs SOK36:49+0:228:17
4Martina CraigOK Ravinen38:51+2:248:45
5Laila HallménOK Tisaren40:49+4:229:11
6Elisabet HultAttunda OK43:43+7:169:50
7Anne JohanssonOK Dacke46:39+10:1210:30
8Annika HaleOK Kåre47:43+11:1610:44
9Malin LammFrölunda OL48:11+11:4410:51
10Susanne LindhAvesta OK49:07+12:4011:03
11Marie-Louise PerssonFK Herkules50:21+13:5411:20
12Kerstin KarlssonMålilla OK53:00+16:3311:56
13Gith ThellsénOK Roxen58:16+21:4913:07
14Malin PeterssonOK Denseln1:10:33+34:0615:53

H40

6 790 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PerssonOK Denseln47:036:55
2Thomas JohannessonRonneby OK48:39+1:367:09
3Magnus LarssonOK Dacke50:16+3:137:24
4Stefan BerglinOK Dacke51:22+4:197:33
5Ola JernströmDalaportens OL51:54+4:517:38
6Anders ArfwedsonFrölunda OL52:22+5:197:42
7Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK56:12+9:098:16
8Anders HellgrenFrölunda OL56:19+9:168:17
9Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK56:21+9:188:17
10Jonas BrånaltFrölunda OL57:27+10:248:27
11Erik ÅbergKorsnäs IF OK58:28+11:258:36
12Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:01:34+14:319:04
13Magnus HallblomOK Tisaren1:05:02+17:599:34
14Mikael TallbergOK Älgen1:07:49+20:469:59
15Niclas NilssonOK Österåker1:16:27+29:2411:15
16Jonas OlaussonMålilla OK1:20:07+33:0411:47
17Johan BillingMålilla OK1:39:24+52:2114:38

D45

4 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hana TichovskaSK Praga33:437:35
2Karina ÖstlundIFK Moras OK42:07+8:249:29
3Catharina JäderbergAttunda OK42:36+8:539:35
4Annika JosefssonOK Dacke43:30+9:479:47
5Lotta JungåkerKorsnäs IF OK44:03+10:209:55
6Berit WetterArboga OK47:57+14:1410:47
7Annika BrodinLindebygdens OK48:25+14:4210:54
8Mia GustafssonOK Kåre49:54+16:1111:14
9Lena Sandgren SwartzOK Orion51:59+18:1611:42
10Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL56:21+22:3812:41
10Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK56:21+22:3812:41

H45

6 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per SvenssonFinspångs SOK49:247:32
2Steven HaleOK Kåre51:42+2:187:53
3Stefan ThellsénOK Roxen55:34+6:108:29
4Per StålVästerbergslagens OL56:13+6:498:34
5Kent SkärbergVänersborgs SK59:38+10:149:06
6Anders LammFrölunda OL1:02:06+12:429:28
7Tomas VidfeltLindebygdens OK1:02:14+12:509:30
8Johan OhlströmIF Thor1:05:25+16:019:59 Ladda ner rutt i gpx-format
9Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:10:37+21:1310:46
10Per ForsbergOK Pan-Kristianstad1:13:14+23:5011:10
11Ulf JohanssonOK Dacke1:19:53+30:2912:11
12Stefan HammarFrölunda OL1:26:24+37:0013:11
Sven HunhammarBromma-Vällingby SOKej godkänd

D50

3 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annette Falck-LarssonVänersborgs SK32:448:55
2Kristina JohanssonKalmar OK36:30+3:469:56
3Ann-Marie AnderssonTenhults SOK41:45+9:0111:22
4Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren42:11+9:2711:29
5Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK42:44+10:0011:38
6Birgitta JanssonGarphyttans IF44:19+11:3512:04
7Gunilla BergströmGrycksbo IF OK50:20+17:3613:42

H50

6 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke AnderssonArboga OK50:107:58
2Martin TichovskySK Praga50:14+0:047:59
3Hans Boye SkogstadOL Gaula51:15+1:058:08
4Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK53:19+3:098:28
5Göran MånssonOK Dacke53:28+3:188:30
6Tommy ErikssonGOIF Tjalve53:47+3:378:33
7Thomas ÖstlundIFK Moras OK54:02+3:528:35
8Svante LindgrenKorsnäs IF OK58:45+8:359:20
9Gunnar KarlssonMålilla OK59:05+8:559:23
10Torbjörn JanssonKFUM Örebro OK1:00:20+10:109:35
11Erik WadmanIFK Moras OK1:02:40+12:309:57
12Ulf HamreforsVästerås SOK1:04:21+14:1110:13
13Peter HammersbergFrölunda OL1:51:29+1:01:1917:43
Mats JönssonKorsnäs IF OKej godkänd
Arne SääfGudhems IFej start
Stefan NybergAvesta OKej start

D55

3 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin SundbergOK Kåre48:1113:07
2Monica SvärdOK Klemmingen57:06+8:5515:33
3Maria KärrströmTullinge SK1:09:24+21:1318:54
4Margareta GranbergOK Klemmingen2:02:10+1:13:5933:17

H55

6 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olof BjörklundBjursås OK52:398:45
2Håkan PalmfjordKatrineholms OK52:54+0:158:48
3Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna54:16+1:379:01
4Per Erik FogelOK Kåre55:36+2:579:15
5Bengt KärrströmTullinge SK58:14+5:359:41
6Per-Åke LarshansLeksands OK1:06:29+13:5011:03
7Ola NordqvistKatrineholms OK1:27:25+34:4614:32
8Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:33:27+40:4815:32
9Jan BergströmGrycksbo IF OK1:37:27+44:4816:12
10Christer ForsgrenOK Tisaren1:38:03+45:2416:18
11Jan-Erik LarssonKils OK1:38:35+45:5616:24
Stefan ÖbergOK Milanej godkänd

D60

3 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården38:1011:15
2Lena HedmanHallstahammars OK42:32+4:2212:32
3Lisbeth DamsgaardSøllerød OK46:19+8:0913:39
4Mona ForsbergHagaby GOIF50:50+12:4014:59
5Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL52:33+14:2315:30
6Ingrid CarlstedtSävedalens AIK55:04+16:5416:14
7Eva Marie GranOK Øst59:56+21:4617:40
8Ewa NordlundLänna IF1:15:17+37:0722:12

H60

5 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto47:248:49
2Ronnie McGrailSøllerød OK56:08+8:4410:27
3Göran ForsbergHagaby GOIF57:32+10:0810:42
4Runar AldénOK Kolmården59:06+11:4211:00
5Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:02:30+15:0611:38
6Karl-Erik AnderssonIFK Moras OK1:05:11+17:4712:08
7Inge HultmanKovlands IF1:15:07+27:4313:59
8Lars PerssonOK Kompassen1:15:15+27:5114:00
9Kent PåledalSträngnäs-Malmby OL1:21:55+34:3115:15
10Göran SvärdOK Klemmingen1:27:43+40:1916:20
Ulf KjellinOK Hedströmmenej godkänd
Sven LarssonSärna SKej godkänd
Jan ÅsbergHäverödals SKej start

D65

3 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK41:2712:13
2Gunnel PalgrimVänersborgs SK41:33+0:0612:15
3Kerstin JohanssonMarkbygdens OK49:24+7:5714:34
4Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK52:08+10:4115:22
5Margareta TidmanOK Kolmården55:01+13:3416:13
6Birgitta ParknerOK Landehof1:02:54+21:2718:33
7Britt-Marie EklöfOK Milan1:07:05+25:3819:47

H65

4 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis ÅbergStorviks IF44:079:23
2Göran BengtssonTockarps IK44:43+0:369:30
3Bo-Göran GunnarssonMarkbygdens OK46:08+2:019:48
4Lars FinbomOK Landehof46:31+2:249:53
5Lars-Göran MolinMarkbygdens OK46:45+2:389:56
6Anders BjörnbergFrölunda OL49:25+5:1810:30
7Lars TuvessonUlricehamns OK51:16+7:0910:54
8Sverre JonssonOK Ravinen53:35+9:2811:24
9Hans CarlstedtSävedalens AIK55:49+11:4211:52
10Leif NordlundLänna IF56:13+12:0611:57
11Bror PalgrimVänersborgs SK56:52+12:4512:05
12Amund HerrebrødenOK Øst1:02:13+18:0613:14
13Sven Gustav DahlbergStorviks IF1:03:47+19:4013:34
14Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:10:16+26:0914:57
15Bertil GranbergOK Klemmingen1:10:23+26:1614:58
16Kurt SandströmSkutskärs OK1:12:40+28:3315:27
17Östen EklöfOK Milan1:16:01+31:5416:10
18Per-Olof FernbergIS Skanne1:24:32+40:2517:59
Harald WibyeOK Mossej godkänd
Christer SilfvernagelHärnösands OKej godkänd

D70

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanHammarby IF OF35:0411:20
2Britt EricsonHammarby IF OF35:19+0:1511:25
3Asta SjöbergLindebygdens OK37:11+2:0712:02
4Anne-Marie ByströmSidensjö IK38:46+3:4212:32

H70

4 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK44:2710:00
2Johnny Olof BrandtHällefors OK48:23+3:5610:53
3Arne WallbergOK Eken1:03:00+18:3314:11
4Stig Arild HaugskottOL Trollelg1:10:11+25:4415:48
5Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:12:22+27:5516:17
6Åke TidmanOK Kolmården1:20:39+36:1218:09
Torsten WestmanOK Nolaskogsarnaej start
Tore SöderstenIFK Moras OKej start

D75

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta WestergrenTäby OK48:3020:02

H75

3 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John VallinOK Hedströmmen38:4612:32
2Bo LöwegrenVästerås SOK43:27+4:4114:03
3Holger PerssonOK Eken44:02+5:1614:15
4Lars SöderstenIFK Moras OK49:39+10:5316:04
5Lennart StenbergStigfinnarna51:30+12:4416:40
6Birger ByströmSidensjö IK52:52+14:0617:06
7Claes SjöbergLindebygdens OK55:08+16:2217:50

H80

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart WestergrenSöders SOL Tyresö50:2220:48
2Lars-Erik JernströmNorbergs OK53:43+3:2122:11
Arne SpetzIFK Brattforsej start

D35 Motion

4 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrica VidfeltLindebygdens OK59:0614:06
2Susanne JohannessonRonneby OK1:02:12+3:0614:50
3Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:21:45+22:3919:30

H35 Motion

5 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EdmanKorsnäs IF OK51:419:58
2Johan OlssonGrycksbo IF OK1:03:10+11:2912:11
3Mikael SvenssonFK Herkules1:04:23+12:4212:25
Mats GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Mathias WestinOK Kåreej start

D45 Motion

4 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilde HaugskottOL Trollelg47:2711:19
2Lisa JonassonÄlvdalens IF OK56:14+8:4713:25
3Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK59:43+12:1614:15
4Petra PetterssonOK Dacke1:05:42+18:1515:40
5Gunnel HenryssonOK Dacke1:21:05+33:3819:21
6Lena HammersbergFrölunda OL1:31:35+44:0821:51

H45 Motion

4 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove PetterssonÄlvdalens IF OK45:3910:53
2Öivind EriksenOK Øst51:48+6:0912:21
3Jan ZennertunKFUM Örebro OK1:04:26+18:4715:22

D55 Motion

3 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK41:4812:44

U1

2 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus NilssonOK Österåker19:408:49
2Ida ArleboKFUM Örebro OK30:23+10:4313:37
3Max JanssonMålilla OK30:54+11:1413:51
4Alvin CraigOK Ravinen34:15+14:3515:21

U2

2 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HallménOK Tisaren17:387:32
2Jakob WilhelmssonOK Dacke24:47+7:0910:35
3Ella EkströmKFUM Örebro OK27:07+9:2911:35
4Simon EkströmKFUM Örebro OK29:12+11:3412:28
5Samuel JonassonÄlvdalens IF OK30:34+12:5613:03

Öppen 1

2 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LarssonOK Dacke21:309:38
2Tyr PerssonFinspångs SOK21:52+0:229:48
3Zebastian ArfwedsonFrölunda OL22:03+0:339:53
4Peter ÅbergKorsnäs IF OK23:59+2:2910:45
5Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK25:12+3:4211:18
6Hugo PerssonOK Denseln28:03+6:3312:34
7Linus JernströmAvesta OK31:22+9:5214:03
8Emma LarssonOK Dacke35:41+14:1116:00
9Frida BerglinOK Dacke35:42+14:1216:00

Öppen 2

2 950 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta StålVästerbergslagens OL30:3410:21
2Eva IvarssonOK Hammaren30:51+0:1710:27
3Markus OldinKFUM Örebro OK33:16+2:4211:16
4Anna FredrikssonKorsnäs IF OK36:49+6:1512:28
5Hanna LarssonMålilla OK38:33+7:5913:04
6Annette OldinKFUM Örebro OK38:50+8:1613:09
7Ingrid TengelandIK Gandvik40:09+9:3513:36
8Irmalinn NilssonHärlövs IF40:26+9:5213:42
9Unni HerrebrödenOK Øst41:40+11:0614:07
10Emma ZennertunKFUM Örebro OK44:30+13:5615:05
11Lena NilssonOK Österåker50:10+19:3617:00
12Karin JohanssonGagnefs OK55:18+24:4418:44
13Maria Johansson LissGagnefs OK55:27+24:5318:47
14Siv HultAttunda OK58:39+28:0519:52
Bo HedmanVandrarringenej godkänd

Öppen 3

5 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PalmfjordKatrineholms OK1:02:2912:03
2Kerstin ÅbergKorsnäs IF OK1:04:16+1:4712:24
3Karolina OlssonGrycksbo IF OK1:37:52+35:2318:53
Viktor HelanderMålilla OKej godkänd
Lucia TurcanuTurebergs IFej godkänd
mihaela furdui---ej godkänd
Anders BerghIFK Moras OKej godkänd
Peter Öman---ej godkänd

Öppen 7

3 390 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus JonssonOK Orion20:406:05
2Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK27:13+6:338:01
3Peter WilhelmssonOK Dacke28:46+8:068:29
4Nils-Olof LarssonVänersborgs SK34:07+13:2710:03
5Jonas DetterfeltLinköpings AIK35:03+14:2310:20
6Mats BerghIFK Moras OK36:59+16:1910:54
7Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL41:58+21:1812:22
8Torbjörn AndrénOK Tisaren43:13+22:3312:44
9Fredrik PetersonLinköpings OK43:45+23:0512:54
10Anette KlockarIFK Moras OK44:35+23:5513:09
11Ann-Marie RobertssonMålilla OK45:08+24:2813:18
12Ritva KärkkäinenAvesta OK47:07+26:2713:53
13Helene NilssonHärlövs IF47:23+26:4313:58
14Anna WadmanIFK Moras OK48:29+27:4914:18
15Ingemar WidénKFUM Örebro OK53:21+32:4115:44
16Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL58:31+37:5117:15
17Frank DanielssonKinnaströms SK1:00:52+40:1217:57
18Ola LindgrenLindebygdens OK1:01:08+40:2818:02
19Joel VidfeltLindebygdens OK1:01:09+40:2918:02
20Ann-Katrin LarssonMålilla OK1:05:05+44:2519:11
Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Lars LarssonOK Alehofej godkänd
Anne ErikssonKFUM Örebro OKej godkänd
Rune IvarssonOK Hammarenej godkänd

Öppen 8

5 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅttingLinköpings OK53:009:35
2Albin ArleboKFUM Örebro OK1:00:04+7:0410:51
Anders CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Björn NilssonHärlövs IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser