Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre Fjäll-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre Fjäll-OL
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: söndag 26 juni 2011

---

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
mihaela furduiÖppen 3 (8)ej godkänd

---

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Peter ÖmanÖppen 3 (8)ej godkänd

Arboga OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars-Åke AnderssonH50 (14)50:107:58
2Sofie WetterD20 (4)56:06+2:4610:26
6Berit WetterD45 (11)47:57+14:1410:47

Attunda OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tomas HenrikssonH35 (6)1:13:49+12:207:59
3Catharina JäderbergD45 (11)42:36+8:539:35
6Elisabet HultD40 (14)43:43+7:169:50
14Siv HultÖppen 2 (15)58:39+28:0519:52

Avesta OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Tindra JernströmD12 (10)28:18+9:029:35
7Linus JernströmÖppen 1 (9)31:22+9:5214:03
10Susanne LindhD40 (14)49:07+12:4011:03
12Ritva KärkkäinenÖppen 7 (24)47:07+26:2713:53
Stefan NybergH50 (14)ej start

Bjursås OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jan-Olof BjörklundH55 (12)52:398:45
9Anna BjörklundD16 (12)1:06:46+31:0815:04

Björkfors GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Torgny JohanssonH55 (12)1:33:27+40:4815:32

Boxholm-Mjölby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Annelie AleniusD45 (11)56:21+22:3812:41
Jimmy AleniusÖppen 7 (24)ej godkänd

Bromma-Vällingby SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Martin HunhammarH18 (17)1:06:41+13:428:34
10Cia HunhammarD45 (11)56:21+22:3812:41
Sven HunhammarH45 (13)ej godkänd
David HunhammarH18 (17)ej godkänd

Dalaportens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ola JernströmH40 (17)51:54+4:517:38

Finspångs SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per SvenssonH45 (13)49:247:32
2Tyr PerssonÖppen 1 (9)21:52+0:229:48
3Barbara SvenssonD40 (14)36:49+0:228:17
4Helén PerssonD21 (17)1:07:13+5:178:24
4Thorsten SvenssonH12 (9)29:29+10:519:59
7Jacob WesterbergH21 (22)1:29:05+8:466:38

FK Herkules

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mikael SvenssonH35 Motion (4)1:04:23+12:4212:25
11Marie-Louise PerssonD40 (14)50:21+13:5411:20

Frölunda OL

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Dennis KarströmH16 Kort (1)41:4911:27
3Zebastian ArfwedsonÖppen 1 (9)22:03+0:339:53
5Martin LammH12 (9)31:21+12:4310:37
6Anders BjörnbergH65 (20)49:25+5:1810:30
6Lena HammersbergD45 Motion (6)1:31:35+44:0821:51
6Anders LammH45 (13)1:02:06+12:429:28
6Johan LammH14 (14)33:27+8:007:55
6Fredrik LindH16 (6)1:13:27+29:0613:45
6Anders ArfwedsonH40 (17)52:22+5:197:42
7Nils HammarH12 (9)44:50+26:1215:11
8Anders HellgrenH40 (17)56:19+9:168:17
8Olle HammersbergH12 (9)46:31+27:5315:46
9Rasmus ArfwedsonH14 (14)40:07+14:409:30
9Malin LammD40 (14)48:11+11:4410:51
10Jonas BrånaltH40 (17)57:27+10:248:27
12Stefan HammarH45 (13)1:26:24+37:0013:11
13Peter HammersbergH50 (14)1:51:29+1:01:1917:43
13Karl HammersbergH14 (14)1:01:12+35:4514:30
14Hampus HammersbergH18 (17)1:38:34+45:3512:41
Arvid HammarH16 Kort (1)ej start
Emma AlmehedD20 (4)ej start

Gagnefs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Karin JohanssonÖppen 2 (15)55:18+24:4418:44
13Maria Johansson LissÖppen 2 (15)55:27+24:5318:47

Garphyttans IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Birgitta JanssonD50 (7)44:19+11:3512:04

GOIF Tjalve

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Tommy ErikssonH50 (14)53:47+3:378:33

Grycksbo IF OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan OlssonH35 Motion (4)1:03:10+11:2912:11
2Ella OlssonD12 (10)21:59+2:437:27
3Karolina OlssonÖppen 3 (8)1:37:52+35:2318:53
3Tova OlssonD14 (12)34:49+8:119:32
7Gunilla BergströmD50 (7)50:20+17:3613:42
9Jan BergströmH55 (12)1:37:27+44:4816:12
10Maria BergströmD14 (12)47:30+20:5213:00

Gudhems IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Arne SääfH50 (14)ej start

Göteborg-Majorna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Elvira SellgrenD14 (12)37:44+11:0610:20
Anders CarlssonÖppen 8 (4)ej godkänd

Hagaby GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Göran ForsbergH60 (12)57:32+10:0810:42
4Mona ForsbergD60 (8)50:50+12:4014:59

Halden SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Fredrik EliassonH21 (22)1:24:11+3:526:16

Hallstahammars OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lena HedmanD60 (8)42:32+4:2212:32

Hammarby IF OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Solveig DillmanD70 (4)35:0411:20
2Britt EricsonD70 (4)35:19+0:1511:25
5Bjarne ErlandssonH70 (6)1:12:22+27:5516:17

Helsingin Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anu ÅkermanD21 (17)1:01:567:45

Hultsfreds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Hanna ÖstenbergD16 (12)39:55+4:179:00

Hylte OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Åsa LarssonD35 (5)1:15:58+23:5113:12

Hällefors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johnny Olof BrandtH70 (6)48:23+3:5610:53

Härlövs IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Irmalinn NilssonÖppen 2 (15)40:26+9:5213:42
13Helene NilssonÖppen 7 (24)47:23+26:4313:58
Björn NilssonÖppen 8 (4)ej godkänd

Härnösands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Christer SilfvernagelH65 (20)ej godkänd

Häverödals SK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jan ÅsbergH60 (12)ej start

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Johan OhlströmH45 (13)1:05:25+16:019:59Ladda ner rutt i gpx-format

IFK Brattfors

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Arne SpetzH80 (2)ej start

IFK Lidingös Skid o OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Jonn Are MyhrenH21 (22)1:31:23+11:046:48

IFK Moras OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Zsolt LenkeiH21 (22)1:20:195:59
2Karina ÖstlundD45 (11)42:07+8:249:29
3Marlene HabenichtD20 (4)56:21+3:0110:29
4Lars SöderstenH75 (7)49:39+10:5316:04
5Ylva Grape AnderssonD50 (7)42:44+10:0011:38
6Karl-Erik AnderssonH60 (12)1:05:11+17:4712:08
6Mats BerghÖppen 7 (24)36:59+16:1910:54
7Thomas ÖstlundH50 (14)54:02+3:528:35
10Anette KlockarÖppen 7 (24)44:35+23:5513:09
11Erik WadmanH50 (14)1:02:40+12:309:57
12Laura FenyvesiD21 (17)1:34:26+32:3011:49
14Andreas AllerhedH21 (22)1:40:34+20:157:29
14Anna WadmanÖppen 7 (24)48:29+27:4914:18
17Klaus CsucsH21 (22)2:19:21+59:0210:23
Cajsa GrapeD21 (17)ej godkänd
Anders BerghÖppen 3 (8)ej godkänd
Tore SöderstenH70 (6)ej start

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Samuel AnderssonH21 (22)1:55:48+35:298:38

IK Gandvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ingrid TengelandÖppen 2 (15)40:09+9:3513:36

IK Hakarpspojkarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Alice Svensson FinndahlD12 (10)31:34+12:1810:42
9Irmelie SjögrenD10 (9)25:55+11:3511:37
Mattias KarlssonH21 (22)ej godkänd

IK Stern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mattias EliassonH21 (22)ej godkänd

IS Skanne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Per-Olof FernbergH65 (20)1:24:32+40:2517:59

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kristina JohanssonD50 (7)36:30+3:469:56

Karlsbyhedens IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Sofia StenbergD21 (17)1:16:30+14:349:34
7Magnus RunsvikH40 (17)56:12+9:098:16

Katrineholms OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mikael PalmfjordÖppen 3 (8)1:02:2912:03
2Håkan PalmfjordH55 (12)52:54+0:158:48
7Ola NordqvistH55 (12)1:27:25+34:4614:32

KFUM Örebro OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonatan GustafssonH12 (9)18:386:18
2Ida ArleboU1 (4)30:23+10:4313:37
2Albin ArleboÖppen 8 (4)1:00:04+7:0410:51
3Markus OldinÖppen 2 (15)33:16+2:4211:16
3Ella EkströmU2 (5)27:07+9:2911:35
3Anna GustafssonD35 Motion (3)1:21:45+22:3919:30
3Jan ZennertunH45 Motion (3)1:04:26+18:4715:22
3Olle LindgrenH16 (6)46:10+1:498:38
4Simon EkströmU2 (5)29:12+11:3412:28
4Elisabeth ErikssonD65 (7)52:08+10:4115:22
5Ellinor ErikssonD16 (12)48:06+12:2810:51
5Moa ArleboD10 (9)16:19+1:597:19
6Annette OldinÖppen 2 (15)38:50+8:1613:09
7Lovisa GustafssonD10 (9)19:15+4:558:37
9Peter ErikssonH45 (13)1:10:37+21:1310:46
9Susanne ErikssonD21 (17)1:28:49+26:5311:06
10Torbjörn JanssonH50 (14)1:00:20+10:109:35
10Emma ZennertunÖppen 2 (15)44:30+13:5615:05
11Jacob ErikssonH14 (14)49:58+24:3111:50
12Caroline SkeppstedtD14 (12)1:03:52+37:1417:29
15Per EklöfH21 (22)1:50:20+30:018:13
15Ingemar WidénÖppen 7 (24)53:21+32:4115:44
Anne ErikssonÖppen 7 (24)ej godkänd
Mats GustafssonH35 Motion (4)ej godkänd
Mats CarlbergH35 (6)ej godkänd
Daniel StunzH21 Kort (2)ej godkänd

Kils OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sofia HolmgårdD21 (17)1:05:10+3:148:09
3Elsa HolmgårdD12 (10)23:22+4:067:55
7Sanna StenholmD16 (12)53:47+18:0912:08
8Nora HolmgårdD10 (9)20:41+6:219:16
11Jan-Erik LarssonH55 (12)1:38:35+45:5616:24

Kinnaströms SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Frank DanielssonÖppen 7 (24)1:00:52+40:1217:57

Korsnäs IF OK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karl FredrikssonH12 Kort (1)19:488:52
1Peter EdmanH35 Motion (4)51:419:58
1Erica EdmanD14 (12)26:387:17
1Ronja JungåkerD12 (10)19:166:31
1Emil ÅbergH16 (6)44:218:18
2Kerstin ÅbergÖppen 3 (8)1:04:16+1:4712:24
4Peter ÅbergÖppen 1 (9)23:59+2:2910:45
4Anna FredrikssonÖppen 2 (15)36:49+6:1512:28
4Jenny PerérsD12 (10)23:43+4:278:02
4Jonna JungåkerD14 (12)35:52+9:149:49
5Lotta JungåkerD45 (11)44:03+10:209:55
5Melvin FredrikssonÖppen 1 (9)25:12+3:4211:18
7Emmy FredrikssonD14 (12)43:03+16:2511:47
8Svante LindgrenH50 (14)58:45+8:359:20
9Ulf FredrikssonH40 (17)56:21+9:188:17
11Erik ÅbergH40 (17)58:28+11:258:36
11Frida FredrikssonD14 (12)59:12+32:3416:13
12Magnus FredrikssonH40 (17)1:01:34+14:319:04
Mats JönssonH50 (14)ej godkänd
Isak ÅbergH14 (14)ej godkänd
Lina FredrikssonD16 (12)ej godkänd

Kovlands IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Inge HultmanH60 (12)1:15:07+27:4313:59

Kungälvs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Albin PetrénH18 (17)ej godkänd

Leksands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Per-Åke LarshansH55 (12)1:06:29+13:5011:03
11Maria BoisD21 (17)1:33:55+31:5911:45
Charlotte LindkvistD21 (17)ej start
Sigrid LarssonD21 Kortej start
Sven LarssonH21 Kort (2)ej start
Ida LindkvistD21 (17)ej start

Lindebygdens OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulrica VidfeltD35 Motion (3)59:0614:06
3Asta SjöbergD70 (4)37:11+2:0712:02
7Annika BrodinD45 (11)48:25+14:4210:54
7Claes SjöbergH75 (7)55:08+16:2217:50
7Tomas VidfeltH45 (13)1:02:14+12:509:30
13Martin VidfeltH18 (17)1:29:55+36:5611:34
18Ola LindgrenÖppen 7 (24)1:01:08+40:2818:02
19Joel VidfeltÖppen 7 (24)1:01:09+40:2918:02
Isak VidfeltH12 (9)ej godkänd

Linköpings AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jonas DetterfeltÖppen 7 (24)35:03+14:2310:20

Linköpings OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per MagnussonH35 (6)1:01:296:39
1Johan ÅttingÖppen 8 (4)53:009:35
2Madeleine ÖlfvingssonÖppen 7 (24)27:13+6:338:01
2Jonas LundgrenH18 (17)54:15+1:166:58
3Amy RankkaD21 (17)1:05:38+3:428:12
9Fredrik PetersonÖppen 7 (24)43:45+23:0512:54
9Albin DetterfeltH18 (17)1:06:22+13:238:32
10Hanna Modig TjärnströmD21 (17)1:30:24+28:2811:18
11Erik SköldH18 (17)1:11:51+18:529:14
14Julia Modig TjärnströmD21 (17)1:44:32+42:3613:04

Länna IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Ewa NordlundD60 (8)1:15:17+37:0722:12
10Leif NordlundH65 (20)56:13+12:0611:57

Malungs OK Skogsmårdarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lars HarkmanH55 (12)54:16+1:379:01
12Lars ÅkermanH21 (22)1:35:26+15:077:06
Anders ÅkermanH21 (22)ej godkänd

Markbygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Bo-Göran GunnarssonH65 (20)46:08+2:019:48
3Kerstin JohanssonD65 (7)49:24+7:5714:34
5Lars-Göran MolinH65 (20)46:45+2:389:56

Målilla OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Oskar KarlssonH10 (2)16:48+2:017:32
3Max JanssonU1 (4)30:54+11:1413:51
5Hanna LarssonÖppen 2 (15)38:33+7:5913:04
5Herman BillingH16 (6)1:01:10+16:4911:27
9Gunnar KarlssonH50 (14)59:05+8:559:23
11Ann-Marie RobertssonÖppen 7 (24)45:08+24:2813:18
12Kerstin KarlssonD40 (14)53:00+16:3311:56
14Jan-Ulf KarlssonH65 (20)1:10:16+26:0914:57
16Jonas OlaussonH40 (17)1:20:07+33:0411:47
17Johan BillingH40 (17)1:39:24+52:2114:38
20Ann-Katrin LarssonÖppen 7 (24)1:05:05+44:2519:11
Viktor HelanderÖppen 3 (8)ej godkänd
Erik KarlssonH18 (17)ej godkänd

Norbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lars-Erik JernströmH80 (2)53:43+3:2122:11

Nybro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Daniel RunemalmH21 (22)ej godkänd

Nyköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel NilssonH18 (17)52:596:49
3Arne NilssonH35 (6)1:34:12+32:4310:11
7Linnea NilssonD12 (10)28:27+9:119:38

OK Alehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Rasmus LarssonH18 (17)1:04:28+11:298:17
Lars LarssonÖppen 7 (24)ej godkänd

OK Bävern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Rasmus LundbergH14 (14)30:13+4:467:09
5Oliwer LundbergH14 (14)33:21+7:547:54

OK Dacke

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marie BerglinD40 (14)36:278:12
1Hugo LarssonÖppen 1 (9)21:309:38
2Jakob WilhelmssonU2 (5)24:47+7:0910:35
3Magnus LarssonH40 (17)50:16+3:137:24
3Ebba BerglinD10 (9)15:16+0:566:50
3Linda LarssonD35 (5)1:00:30+8:2310:31
3Peter WilhelmssonÖppen 7 (24)28:46+8:068:29
4Lovisa JohanssonD10 (9)16:11+1:517:15
4Stefan BerglinH40 (17)51:22+4:197:33
4Annika JosefssonD45 (11)43:30+9:479:47
4Petra PetterssonD45 Motion (6)1:05:42+18:1515:40
4Andreas HenryssonH16 (6)49:52+5:319:20
5Gunnel HenryssonD45 Motion (6)1:21:05+33:3819:21
5Göran MånssonH50 (14)53:28+3:188:30
6Sanna PetterssonD16 (12)49:23+13:4511:08
7Anne JohanssonD40 (14)46:39+10:1210:30
7Oscar JohanssonH14 (14)33:47+8:208:00
8Amanda JohanssonD16 (12)58:30+22:5213:12
8Emma LarssonÖppen 1 (9)35:41+14:1116:00
9Frida BerglinÖppen 1 (9)35:42+14:1216:00
10Johanna WilhelmssonD12 (10)1:00:52+41:3620:37
11Ulf JohanssonH45 (13)1:19:53+30:2912:11
Elin BerglinD16 (12)ej godkänd

OK Denseln

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Thomas PerssonH40 (17)47:036:55
6Hugo PerssonÖppen 1 (9)28:03+6:3312:34
8Sarah PerssonD14 (12)44:56+18:1812:18
14Malin PeterssonD40 (14)1:10:33+34:0615:53

OK Eken

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Arne WallbergH70 (6)1:03:00+18:3314:11
3Holger PerssonH75 (7)44:02+5:1614:15

OK Hammaren

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Eva IvarssonÖppen 2 (15)30:51+0:1710:27
Rune IvarssonÖppen 7 (24)ej godkänd

OK Hedströmmen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1John VallinH75 (7)38:4612:32
Ulf KjellinH60 (12)ej godkänd

OK Klemmingen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Monica SvärdD55 (4)57:06+8:5515:33
4Margareta GranbergD55 (4)2:02:10+1:13:5933:17
5Oscar VagmanH18 (17)59:40+6:417:40
8Conrad TingströmH18 (17)1:04:43+11:448:19
10Göran SvärdH60 (12)1:27:43+40:1916:20
15Bertil GranbergH65 (20)1:10:23+26:1614:58

OK Kolmården

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britt-Marie AldénD60 (8)38:1011:15
4Runar AldénH60 (12)59:06+11:4211:00
5Margareta TidmanD65 (7)55:01+13:3416:13
6Åke TidmanH70 (6)1:20:39+36:1218:09

OK Kompassen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Lars PerssonH60 (12)1:15:15+27:5114:00

OK Kåre

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sarah HaleD16 (12)35:388:02
1Kerstin SundbergD55 (4)48:1113:07
2Steven HaleH45 (13)51:42+2:187:53
2Jonas GustafssonH14 (14)28:04+2:376:39
4Per Erik FogelH55 (12)55:36+2:579:15
4Hanna GustafssonD16 (12)46:11+10:3310:25
8Annika HaleD40 (14)47:43+11:1610:44
8Mia GustafssonD45 (11)49:54+16:1111:14
Carl WikingH21 (22)ej godkänd
Mathias WestinH35 Motion (4)ej start

OK Landehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lars FinbomH65 (20)46:31+2:249:53
6Birgitta ParknerD65 (7)1:02:54+21:2718:33

OK Linné

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2David LingforsH21 (22)1:20:54+0:356:01
6Oskar SjöbergH21 (22)1:28:48+8:296:37
13Kristina RobertoD21 (17)1:37:29+35:3312:12
Rassmus AnderssonH21 (22)ej start

OK Milan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Britt-Marie EklöfD65 (7)1:07:05+25:3819:47
17Östen EklöfH65 (20)1:16:01+31:5416:10
Stefan ÖbergH55 (12)ej godkänd

OK Moss

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Harald WibyeH65 (20)ej godkänd

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Eric LöfkvistH14 (14)57:19+31:5213:34

OK Nolaskogsarna

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Torsten WestmanH70 (6)ej start

OK Orinto

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Carl-Henry AnderssonH60 (12)47:248:49
2Elin ClassonD16 (12)39:00+3:228:48
4Erik ClassonH18 (17)58:32+5:337:31

OK Orion

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linda JonssonD10 (9)14:206:25
1Anna-Karin JonssonD35 (5)52:079:03
1Pontus JonssonÖppen 7 (24)20:406:05
2Andreas JonssonH12 (9)19:39+1:016:39
4Melker JohanssonH14 (14)30:48+5:217:17
9Olof SandgrenH21 (22)1:32:07+11:486:52
9Lena Sandgren SwartzD45 (11)51:59+18:1611:42
10Måns SandgrenH21 (22)1:35:09+14:507:05
Johan SwartzH35 (6)ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Per ForsbergH45 (13)1:13:14+23:5011:10
15Maria CutovaD21 (17)1:47:02+45:0613:23

OK Ravinen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Martina CraigD40 (14)38:51+2:248:45
4Alvin CraigU1 (4)34:15+14:3515:21
8Sverre JonssonH65 (20)53:35+9:2811:24
Stephen CraigH35 (6)ej godkänd

OK Roxen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Stefan ThellsénH45 (13)55:34+6:108:29
8Amanda ThellsénD21 (17)1:18:19+16:239:48
13Gith ThellsénD40 (14)58:16+21:4913:07

OK Tisaren

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anton HallorH20 (1)1:22:398:56
1Lisa HallménU2 (5)17:387:32
3Daniel AttåsH21 (22)1:21:15+0:566:03
3Oskar AndrénH18 (17)56:16+3:177:14
4Britt-Marie ForsgrenD50 (7)42:11+9:2711:29
5Lilian ForsgrenD21 (17)1:08:18+6:228:32
5Laila HallménD40 (14)40:49+4:229:11
5Anna HallménD12 (10)24:08+4:528:10
5Mattias AnderssonH21 (22)1:28:32+8:136:36
6Leif SvenssonH18 (17)1:00:19+7:207:45
8Torbjörn AndrénÖppen 7 (24)43:13+22:3312:44
10Christer ForsgrenH55 (12)1:38:03+45:2416:18
11Tomas HallménH21 (22)1:35:13+14:547:06
13Magnus HallblomH40 (17)1:05:02+17:599:34
Jakob AttåsH17-20 (1)ej godkänd

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Oskar BrandtH16 (6)45:26+1:058:30

OK Älgen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Mikael TallbergH40 (17)1:07:49+20:469:59
16Lottie LindhD21 (17)1:48:11+46:1513:32

OK Øst

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Öivind EriksenH45 Motion (3)51:48+6:0912:21
7Eva Marie GranD60 (8)59:56+21:4617:40
9Unni HerrebrödenÖppen 2 (15)41:40+11:0614:07
12Amund HerrebrødenH65 (20)1:02:13+18:0613:14

OK Österåker

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linus NilssonU1 (4)19:408:49
6Therese NilssonD10 (9)18:43+4:238:23
11Lena NilssonÖppen 2 (15)50:10+19:3617:00
15Niclas NilssonH40 (17)1:16:27+29:2411:15

OL Gaula

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Hans Boye SkogstadH50 (14)51:15+1:058:08

OL Trollelg

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hilde HaugskottD45 Motion (6)47:2711:19
4Stig Arild HaugskottH70 (6)1:10:11+25:4415:48

OLT Trans

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Michaela GigonD21 (17)1:10:42+8:468:50

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Björn KarlssonH21 Kort (2)1:22:0810:16

Ronneby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Henrik JohannessonH14 (14)25:276:01
2Susanne JohannessonD35 Motion (3)1:02:12+3:0614:50
2Thomas JohannessonH40 (17)48:39+1:367:09
2Hanna JohannessonD10 (9)14:28+0:086:29

Sidensjö IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anne-Marie ByströmD70 (4)38:46+3:4212:32
6Birger ByströmH75 (7)52:52+14:0617:06

SK Praga

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hana TichovskaD45 (11)33:437:35
2Martin TichovskyH50 (14)50:14+0:047:59

Skutskärs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Kurt SandströmH65 (20)1:12:40+28:3315:27

Stigfinnarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lennart StenbergH75 (7)51:30+12:4416:40

Stora Tuna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ingrid AlexanderssonD35 (5)1:07:28+15:2111:44
8Nils AlexanderssonH14 (14)38:03+12:369:00
13Mattias MårtsH21 (22)1:35:30+15:117:07

Storviks IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elis ÅbergH65 (20)44:079:23
13Sven Gustav DahlbergH65 (20)1:03:47+19:4013:34

Strängnäs-Malmby OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Birgitta PåledalD60 (8)52:33+14:2315:30
7Gullan AnderssonÖppen 7 (24)41:58+21:1812:22
9Kent PåledalH60 (12)1:21:55+34:3115:15
16Bo AnderssonÖppen 7 (24)58:31+37:5117:15

Surahammars SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ingrid Munktelius ÖhlénD55 Motion (1)41:4812:44
5Gunnar MunkteliusH60 (12)1:02:30+15:0611:38

Särna SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sven LarssonH60 (12)ej godkänd

Sävedalens AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Ingrid CarlstedtD60 (8)55:04+16:5416:14
9Hans CarlstedtH65 (20)55:49+11:4211:52

Söders SOL Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lennart WestergrenH80 (2)50:2220:48

Søllerød OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ronnie McGrailH60 (12)56:08+8:4410:27
3Lisbeth DamsgaardD60 (8)46:19+8:0913:39

Tenhults SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ann-Marie AnderssonD50 (7)41:45+9:0111:22

Tockarps IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Göran BengtssonH65 (20)44:43+0:369:30

Tullinge SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Maria KärrströmD55 (4)1:09:24+21:1318:54
5Bengt KärrströmH55 (12)58:14+5:359:41

Turebergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lucia TurcanuÖppen 3 (8)ej godkänd

Täby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hedvig MarkgrenD20 (4)53:209:55
1Birgitta WestergrenD75 (1)48:3020:02
2Maria von SchmalenséD35 (5)56:43+4:369:51
4Elisabeth AhlgrenD20 (4)1:04:59+11:3912:06
Lars Håkan SandvikH21 (22)ej start

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Lars TuvessonH65 (20)51:16+7:0910:54

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bo HedmanÖppen 2 (15)ej godkänd

Vänersborgs SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Annette Falck-LarssonD50 (7)32:448:55
2Gunnel PalgrimD65 (7)41:33+0:0612:15
4Nils-Olof LarssonÖppen 7 (24)34:07+13:2710:03
5Kent SkärbergH45 (13)59:38+10:149:06
11Bror PalgrimH65 (20)56:52+12:4512:05
12Erik SkärbergH18 (17)1:23:03+30:0410:41

Västerbergslagens OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lotta StålÖppen 2 (15)30:3410:21
3Gustav StålH12 (9)28:37+9:599:42
4Per StålH45 (13)56:13+6:498:34
6Tova StålD14 (12)39:09+12:3110:43

Västerås SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bo LöwegrenH75 (7)43:27+4:4114:03
6Fredrik HamreforsH12 (9)33:45+15:0711:26
10Henrik HamreforsH14 (14)45:07+19:4010:41
12Ulf HamreforsH50 (14)1:04:21+14:1110:13
Sara HamreforsD16 (12)ej godkänd

Älvdalens IF OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mattias JonassonH10 (2)14:476:37
1Ove PetterssonH45 Motion (3)45:3910:53
1Lena LeanderssonD65 (7)41:2712:13
1Sven LeanderssonH70 (6)44:2710:00
2Yvonne SjödénD40 (14)36:42+0:158:15
2Lisa JonassonD45 Motion (6)56:14+8:4713:25
2Sanna SjödénD14 (12)31:52+5:148:43
3Elisabeth OlssonD45 Motion (6)59:43+12:1614:15
4Hans-Peter OlssonH50 (14)53:19+3:098:28
5Samuel JonassonU2 (5)30:34+12:5613:03
9Carolina OlssonD14 (12)45:16+18:3812:24
9Katrin SjödénD12 (10)39:06+19:5013:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser