Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Boxholmsloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Boxholmsloppet
Arrangörsorganisation: Boxholms OK
Datum: söndag 9 april 2017

D21

4 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa HammarströmLinköpings OK39:138:32
2Stina NeroMullsjö SOK45:33+6:209:55
3Josefine HöögHagaby GoIF Örebro49:40+10:2710:49
4Elisabeth AhlgrenLinköpings OK53:46+14:3311:42
5Emelie LarssonÄrla IF54:32+15:1911:52
Fredrika VångellLinköpings OKej start

H21

5 390 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel NilssonNyköpings OK32:596:07
2Simon LundinFinspångs SOK35:44+2:456:37
3Oskar GustafssonCentrum OK36:27+3:286:45
4Hans BrolundOK Denseln36:46+3:476:49
5Niklas OlssonLinköpings OK36:58+3:596:51
6Maxime BonneauLinköpings OK37:28+4:296:57
7Sören Nilsson PåledalOK Roxen37:53+4:547:01
8Albin OlaussonOK Rodhen37:59+5:007:02
9Nils NedforsOK Roxen38:26+5:277:07
10Mattias ZachrissonOK Roxen39:33+6:347:20
11Simon RuneforsVäxjö OK39:56+6:577:24
12Johan PerssonHagaby GoIF Örebro40:10+7:117:27
13David ModigOK Denseln40:14+7:157:27
14Victor BergstrandMotala AIF OL42:13+9:147:49
15Oskar HöglundMotala AIF OL43:22+10:238:02
16Johan EklundVäxjö OK43:50+10:518:07
17Joakim GustafssonFinspångs SOK45:09+12:108:22
18Johan AllardLinköpings OK45:14+12:158:23
19Erik AnderssonIK Gandvik51:25+18:269:32
20Markus HenrikssonLinköpings OK54:38+21:3910:08
21Fredrik JohanssonLinköpings OK55:27+22:2810:17
22Martin HammarlundMotala AIF OL58:11+25:1210:47
23Johan StenströmLinköpings OK1:11:25+38:2613:14
William PommerStora Tuna OKej godkänd
Peter TudénIK Hakarpspojkarnaej start
Tobias KonradssonOK Roxenej start

H20

4 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric JehrlanderTjalve IF Norrköping41:128:58

D18

3 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa BlomgrenSOK Aneby37:2810:40
2Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb40:44+3:1611:36

H18

4 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel SjödinOK Kolmården38:199:19
2Sixten ElehedLinköpings OK46:28+8:0911:18

D16

3 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK38:5810:31
2Hanna KromnérSkogspojkarnas OK40:21+1:2310:54
3Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF55:11+16:1314:54
4Jonna AlfredssonOK Roxen58:53+19:5515:54
5Karolina RönnbäckOK Eken59:27+20:2916:04
6Hanna LundgrenLinköpings OK1:00:46+21:4816:25
Anna JohnssonSkogspojkarnas OKej start

H16

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob ThellsénOK Roxen26:597:17
2Adrian SiiraOK Motala38:45+11:4610:28
3Erik JohnssonOK Kolmården39:19+12:2010:37
Maxim JohanssonSol Tranåsej start
Erik WikströmNAIS Orienteringsklubbej start

H16 Kort

3 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik KämmerlingOK Motala43:5313:50
David LagerqvistOK Motalaej godkänd
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej start

D14

3 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården24:427:47
2Elin KjellmanLinköpings OK26:42+2:008:25
3Linnea LundOK Kolmården28:08+3:268:52
4Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK28:18+3:368:55
5Kristin HerberthsonLinköpings OK29:38+4:569:20 Ladda ner rutt i gpx-format
6Alice JohanssonFinspångs SOK30:47+6:059:42
7Lova ElnegårdLinköpings OK32:07+7:2510:07
8Jensine SvenssonFinspångs SOK32:41+7:5910:18
9Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK42:49+18:0713:30
10Märta KämmerlingOK Motala46:19+21:3714:36
11Felicia FyhrSOK Aneby58:34+33:5218:28
12Linn JohnssonMatteus SI1:04:02+39:2020:11
Linn AldénOK Roxenej start

H14

3 170 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo PerssonOK Denseln25:197:59
2Sverre RöjgårdOK Kolmården26:06+0:478:14
3Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna26:14+0:558:16
4Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna29:05+3:469:10
5Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping30:58+5:399:46
6Johan ÅrbrinkLinköpings OK35:25+10:0611:10
7Gustaf KullbergBjörkfors GOIF38:23+13:0412:06
8Mattias JosefssonOK Roxen42:28+17:0913:23
9Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK42:40+17:2113:27
10William SvartlingOK Motala44:25+19:0614:00
11Oliver HöögOK Motala47:31+22:1214:59
12Edvin WalterssonOK Roxen51:09+25:5016:08
13Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK53:38+28:1916:55
14Tim MartinssonOK Motala54:53+29:3417:18
15Vilgot KempeOK Denseln57:58+32:3918:17
16Albin KjellbergBjörkfors GOIF1:01:18+35:5919:20
Allan WigrenOK Motalaej godkänd
Rasmus PåledalOK Roxenej godkänd
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start

D14 Kort

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LövgrenBoxholm-Mjölby OL37:2215:15

D12

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården17:567:19
2Annie LundOK Kolmården18:19+0:237:28
3Sigrid LjunggrenLinköpings OK19:15+1:197:51
4Sofia TunessonSkogspojkarnas OK21:13+3:178:39
5Stella RosengrenTjalve IF Norrköping27:29+9:3311:13
6Ellen LindforsBjörkfors GOIF33:13+15:1713:33
7Moa PihlströmOK Roxen35:16+17:2014:23
8Klara HaraldssonMotala AIF OL42:44+24:4817:26
9Stina SöderqvistLinköpings OK43:24+25:2817:42
10Fanny WalterssonOK Roxen45:22+27:2618:31
11Tyra LindellOK Roxen45:56+28:0018:44

H12

2 450 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob PåledalOK Roxen21:098:37
2Wilmer KempeOK Denseln22:53+1:449:20
3Hugo BraamOK Denseln25:38+4:2910:27
4Rasmus VibergOK Roxen29:30+8:2112:02
5Vincent DahmTjalve IF Norrköping29:36+8:2712:04
6Lucas BerggrenLinköpings OK30:17+9:0812:21
7Elias ThellsénOK Roxen32:21+11:1213:12
8Olle MalmströmLinköpings OK32:49+11:4013:23
9Elias SjöwallOK Denseln33:32+12:2313:41
10Vilgot ElnegårdLinköpings OK34:10+13:0113:56
11Ted JohnssonMatteus SI34:49+13:4014:12
12Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK36:13+15:0414:46
13Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping38:00+16:5115:30
14Noah KorallMotala AIF OL48:22+27:1319:44
15Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL51:28+30:1921:00
Adrian SandellOK Roxenej start
Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OKej start
Oscar KjellmanLinköpings OKej start
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start
Filip HöögOK Motalaej start
Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIFej start

D12 Kort

2 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SamuelssonBjörkfors GOIF25:0111:25
2Moa KleistBoxholm-Mjölby OL26:36+1:3512:08
3Cornelia LarssonFinspångs SOK28:54+3:5313:11

D10

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SöderqvistLinköpings OK27:3412:35
2Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping27:53+0:1912:43
3Emma EngströmFinspångs SOK28:17+0:4312:54
4Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL40:51+13:1718:39
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej start
Ebba SkullmanLinköpings OKej start

H10

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK17:508:08
2Elliott RehnGränna-Bygdens OK21:58+4:0810:01
3Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK24:21+6:3111:07
4Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK34:12+16:2215:36

D35

3 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK35:199:38
2Anna KempeOK Denseln41:05+5:4611:13
3Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL42:21+7:0211:34

D40

3 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Stina PåledalOK Roxen28:278:06
2Veronica LundOK Kolmården32:07+3:409:09
3Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK33:24+4:579:30
4Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL37:05+8:3810:33
5Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL38:33+10:0610:58
6Erika ErikssonSkattkärrs SOK39:36+11:0911:16
7Marie WalterssonOK Roxen52:38+24:1114:59
8Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL59:35+31:0816:58 Ladda ner rutt i gpx-format
Elin TudénIK Hakarpspojkarnaej start

H40

4 110 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK29:467:14
2Peter EttlingSkogspojkarnas OK30:57+1:117:31
3Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL33:07+3:218:03
4Marcus AnderssonMatteus SI33:54+4:088:14
5Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK34:12+4:268:19
6James MelanderTjällmo-Godegårds OK40:30+10:449:51
7Mattias NilssonBjörkfors GOIF40:32+10:469:51
8Kristian NylanderMotala AIF OL40:41+10:559:53
9Magnus FranssonSOK Aneby42:14+12:2810:16
10Martin LindforsBjörkfors GOIF44:18+14:3210:46
11Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK44:37+14:5110:51
12Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF48:17+18:3111:44
13Mattias FredsbergOK Roxen56:16+26:3013:41
14Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:03:19+33:3315:24
Joakim WalterssonOK Roxenej start

D45

3 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny RöjgårdOK Kolmården24:007:34
2Susanne AldénOK Roxen25:12+1:127:56
3Annika IvarssonLinköpings OK25:26+1:268:01
4Annica CrispinOK Denseln29:16+5:169:13
5Lena LindmanFinspångs SOK34:00+10:0010:43
6Pernilla HörwingOK Roxen35:48+11:4811:17
7Lotta BorgLinköpings OK37:56+13:5611:57
8Anna KullbergBjörkfors GOIF37:58+13:5811:58
9Eva EngmanOK Denseln40:24+16:2412:44
10Gith TellsénOK Roxen41:02+17:0212:56
11Jessica HallrosMotala AIF OL41:41+17:4113:08
12Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF46:03+22:0314:31
13Monika HjellströmGränna-Bygdens OK52:38+28:3816:36
Liselott RothLinköpings OKej start

H45

4 110 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik MartinssonOK Motala27:516:46
2Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK29:03+1:127:04
3Fredrik EngmanOK Denseln29:05+1:147:04
4Åke LjunggrenLinköpings OK29:57+2:067:17
5Christian ErikssonLinköpings OK30:00+2:097:17
6Per MagnussonLinköpings OK30:11+2:207:20
7Peter LundOK Kolmården31:52+4:017:45
8Erik HelanderOK Roxen32:27+4:367:53
9Per KempeOK Denseln32:29+4:387:54
10Fredrik JönssonMotala AIF OL33:39+5:488:11
11Torbjörn AnderssonOK Motala33:57+6:068:15
12Martin JarelandLinköpings OK34:18+6:278:20
13Fredrik KorallMotala AIF OL34:58+7:078:30
14Mattias HolmbergCentrum OK35:33+7:428:38
15Örjan SandellOK Roxen35:38+7:478:40
16Pontus JohnssonMatteus SI36:10+8:198:47
17Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna57:36+29:4514:00
Henrik LjungemyrOK Kolmårdenej godkänd

D50

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby32:2810:34
2Ebba HedegårdOK Kolmården36:37+4:0911:55
3Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK41:44+9:1613:35

H50

3 660 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas RönnbäckOK Eken25:176:54
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK27:10+1:537:25
3Olle LindmanFinspångs SOK28:26+3:097:46
4Magnus HerberthsonLinköpings OK29:58+4:418:11
5Per GuståsLinköpings OK30:02+4:458:12
6Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL31:36+6:198:38
7Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK33:48+8:319:14
8Per JohanssonMotala AIF OL34:37+9:209:27
9Jörgen SköldLinköpings OK35:15+9:589:37
10Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping37:32+12:1510:15
11Anders BruhnMotala AIF OL37:43+12:2610:18
12Thomas RimhagenLinköpings OK38:39+13:2210:33
13Magnus HedegårdOK Kolmården40:55+15:3811:10
14Fredrik UrbergHammarkinds OK46:03+20:4612:34
Jonas DetterfeltLinköpings OKej godkänd
Ulf JohnssonSkogspojkarnas OKej start

D55

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia VångellLinköpings OK31:5710:24
2Inger BergLinköpings OK33:43+1:4610:58
3Ingrid RoosMotala AIF OL45:45+13:4814:54

H55

3 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna28:577:54
2Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb30:14+1:178:15
3Thomas StenströmLinköpings OK34:34+5:379:26
4Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:16:50+47:5320:59

D60

2 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås26:5011:05
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb27:07+0:1711:12
3Vivianne LindstamSol Tranås27:49+0:5911:29
4Lena PerssonGamleby OK28:44+1:5411:52
5Catharina ForsénOK Denseln41:38+14:4817:12
Liselott SigbyIK Vistaej godkänd

H60

3 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna27:037:42
2Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna31:12+4:098:53
3Pär ForsströmStjärnorps SK33:54+6:519:39
4Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna33:56+6:539:40
5Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF36:18+9:1510:20
6Stephan SvenssonLinköpings OK41:31+14:2811:49
7Ingemar PerssonGamleby OK41:40+14:3711:52
8Christer FranssonMotala AIF OL42:31+15:2812:06
9Leif EfraimssonMotala AIF OL42:40+15:3712:09
10Björn Erik OhlssonFinspångs SOK44:49+17:4612:46
11Torgny JohanssonBjörkfors GOIF45:36+18:3312:59
12Tomas VångellLinköpings OK49:35+22:3214:07
13Torsten BråmåOK Roxen51:51+24:4814:46
14Ove ErikssonNyköpings OK52:00+24:5714:48
15Jan LundgrenLinköpings OK53:35+26:3215:15
Stefan ArbinAnnebergs GIFej start

D65

2 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona PetersenOK Motala32:3213:26
2Annie GunnarstorpOK Motala36:53+4:2115:14
3Maja-Stina GustavssonOK Roxen42:32+10:0017:34
4Anna-Stina Högemo-KarlssonSOK Aneby42:58+10:2617:45
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKej godkänd
Barbro ÖstlundOK Roxenej start
Gunvor ArbinAnnebergs GIFej start

H65

3 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK26:258:20
2Pelle SkullmanLinköpings OK29:14+2:499:13
3Göran DehlinAnnebergs GIF30:14+3:499:32
4Per ErikssonLinköpings OK31:05+4:409:48
5Lars-Åke BrengdahlSol Tranås33:01+6:3610:24
6Conny NilssonNyköpings OK35:14+8:4911:06
7Tord FranssonMotala AIF OL36:47+10:2211:36 Ladda ner rutt i gpx-format
8Bengt ÖstlundOK Roxen40:06+13:4112:38
9Yngve PetterssonLinköpings OK41:33+15:0813:06
10Olle ArmanNyköpings OK42:04+15:3913:16
11Lars-Åke NordénSOK Aneby42:29+16:0413:24
12Leif HasselströmMotala AIF OL45:04+18:3914:12
13Tommy OlaussonSOK Aneby45:06+18:4114:13
14Hans GustavssonNyköpings OK47:14+20:4914:54
15Sven-Olof FranssonSOK Aneby56:23+29:5817:47
Göran BlombergTjalve IF Norrköpingej start
Per  GustavssonOK Roxenej start

D70

2 420 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina LindmanFinspångs SOK38:1415:47
2Inga-Lill PetterssonLinköpings OK41:16+3:0217:03
3Eva LindgrenLinköpings OK43:03+4:4917:47
4Kerstin GunnarssonNässjö OK45:28+7:1418:47
5Kicki SanderBjörkfors GOIF48:26+10:1220:00
6Stina KorallMotala AIF OL51:30+13:1621:16
7Inger PetterssonBjörkfors GOIF52:19+14:0521:37
Kerstin BengtssonMotala AIF OLej godkänd

H70

3 170 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen28:178:55
2Åke EckerbomIFK Sävsjö28:33+0:169:00
3Jerry MartinssonOK Motala34:13+5:5610:47
4Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL35:33+7:1611:12
5Roger DanielssonLinköpings OK35:47+7:3011:17
6Bo JernbergOK Roxen36:07+7:5011:23
7Claus PetersenOK Motala36:15+7:5811:26
8Ulf WaldenfjordLinköpings OK37:52+9:3511:56
9Rune RingsgårdOK Roxen40:26+12:0912:45
10Lennart PetterssonBjörkfors GOIF43:12+14:5513:37
11Bo TuressonOK Bävern44:15+15:5813:57
12Göran KarlssonSOK Aneby45:18+17:0114:17
13Roland AlsénOK Roxen46:18+18:0114:36
14Gunnar HejdenbergMotala AIF OL46:42+18:2514:43
15Rolf Arne AnderssonOK Motala48:20+20:0315:14
16Nils SjödinTjalve IF Norrköping48:43+20:2615:22
17Göran LillieströmSOK Aneby59:20+31:0318:43
18Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:03:21+35:0419:59
Nils-Birger JohanssonSol Tranåsej godkänd
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFej start

D75

2 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK31:2814:38
2Britt PetterssonOK Roxen36:34+5:0617:00
3Chatarina AnderssonOK Motala42:21+10:5319:41
Lotta GranholmLinköpings OKej godkänd
Gudrun ThigerLinköpings AIKej start

H75

3 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune GunnarssonNässjö OK45:2314:46
2Bengt KarlssonLinköpings AIK48:10+2:4715:41
3Uno BergOK Motala52:16+6:5317:01
4Kjell HagströmLinköpings OK55:00+9:3717:54
5Stig BengtssonMotala AIF OL1:01:17+15:5419:57
6Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:06:21+20:5821:36
7Leif AnderssonOK Motala1:09:00+23:3722:28
Bertil ArdellOK Roxenej godkänd

H80

2 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto HolmdahlLinköpings OK36:4515:11
2Sven JonssonOK Roxen39:57+3:1216:30
3Holger PerssonOK Eken44:15+7:3018:17
Bengt LifSol Tranåsej start
Anders AdlerLinköpings AIKej start
Olle LifSol Tranåsej start

Inskolning

1 680 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Arvid BomanLinköpings OKfullföljt
Gustav BomanLinköpings OKfullföljt
Adam DjerfstenLinköpings OKfullföljt
Elias KarlssonBoxholmfullföljt
Alvar KempeOK Denselnfullföljt
Heidi KleistBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Disa KorallMotala AIF OLfullföljt
Charles MonteliusBoxholmfullföljt
Isabelle MonteliusÅsbofullföljt
Ivar MonteliusÅsbofullföljt
Malte MonteliusÅsbofullföljt
Olle MonteliusBoxholmfullföljt
Viktor NinoOK Roxenfullföljt
Astrid NordqvistBoxholmfullföljt
Freja NorqvistBoxholmfullföljt
Elias OlefalkBoxholmfullföljt
Oscar OlefalkÅsbofullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Astrid RenckÅsbofullföljt
Hugo SvendzenMantorpfullföljt
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Lina SvenzenMantorpfullföljt
August WallermanÅsbofullföljt
Molly WallermanÅsbofullföljt
Mille ÅgrenBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Emma EkegrenSOK Anebyej godkänd
Grete WistedtBoxholm-Mjölby OLej godkänd

U1

1 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl KullbergBjörkfors GOIF13:568:17
2Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL14:33+0:378:39
3Emilia MarcussonLinköpings OK14:46+0:508:47
4Nils WistedtBoxholm-Mjölby OL15:05+1:098:58
5Stina BerggrenLinköpings OK15:29+1:339:12
6Hugo AldénOK Roxen15:56+2:009:29
7Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OL16:03+2:079:33
8Nils JohnssonMatteus SI16:33+2:379:51
9Amanda FyhrSOK Aneby17:43+3:4710:32
10Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL17:58+4:0210:41
11Saga LindellOK Roxen20:02+6:0611:55
12Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OK26:57+13:0116:02
Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OLej start

U2

2 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna HäggFinspångs SOK20:269:19
2Alexander LarssonFinspångs SOK20:55+0:299:33
3Erik EttlingSkogspojkarnas OK22:25+1:5910:14
4Lova BraamOK Denseln22:44+2:1810:22
5Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL25:52+5:2611:48
6Lisa EkegrenSOK Aneby26:47+6:2112:13
7Klara JohanssonSOK Aneby30:57+10:3114:07
8Linn HallgrenSOK Aneby31:20+10:5414:18
9Jalmar OtterströmLinköpings OK31:26+11:0014:21
10Elsa KorallMotala AIF OL31:59+11:3314:36
11Arvid RosanderSOK Aneby32:17+11:5114:44
12Märta HaraldssonMotala AIF OL34:07+13:4115:34
13Love OtterströmLinköpings OK34:51+14:2515:54
14Siri RehnGränna-Bygdens OK36:47+16:2116:47
15Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL42:59+22:3319:37
16Malva StrömquistMotala AIF OL45:44+25:1820:52
17Joel JärvenpääMotala AIF OL1:31:11+1:10:4541:38

Öppen motion 1

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton NinoOK Roxen27:1012:24
2Angelica FyhrSOK Aneby28:29+1:1913:00
3Tilde BrickarpSol Tranås34:11+7:0115:36
4Brigitte AlsénOK Roxen40:48+13:3818:37
Lina RengstedtLinköpingej godkänd

Öppen motion 3

2 450 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RönnbyTjalve IF Norrköping20:418:26
2Emil ÅslundSol Tranås26:37+5:5610:51
3Magnus AnderssonOK Denseln27:16+6:3511:07
4Stefan ÅslundSol Tranås27:30+6:4911:13
5Ylva HolmqvistTranås29:00+8:1911:50
6Erik HörbergLinköping29:18+8:3711:57
7Lina FärjeStockholm Multisport Klubb29:27+8:4612:01
8Lars-Erik KarlssonSol Tranås29:40+8:5912:06
9Annevi FredängMotala OK29:47+9:0612:09
10Peter KorallMotala AIF OL33:26+12:4513:38
11Anna KorallMotala AIF OL33:30+12:4913:40
12Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OK39:03+18:2215:56
13Inger EkmanOK Roxen39:06+18:2515:57
14Alice StenqvistOK 64 Torpa39:09+18:2815:58
15Marie RuberLOK intensivkurs39:25+18:4416:05
16Ann-Charlotte StenquistOK 64 Torpa40:03+19:2216:20
17Erik SkoglundSol Tranås40:23+19:4216:28
18Sam VettermarkSol Tranås40:27+19:4616:30
19Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL40:52+20:1116:40
20Ella SandstadSK Freidig42:11+21:3017:13
21Carin BergmanLunds OK42:22+21:4117:17
22AnneMarie VindFinspångs SOK42:31+21:5017:21
23Frida BergstrandMotala AIF OL42:33+21:5217:22
24Sven-Olof LundinSol Tranås42:59+22:1817:32
25Anna HallrosMotala AIF OL45:21+24:4018:30
26Therese SvenzenMantorp46:31+25:5018:59
27Åsa KjellbergBjörkfors GOIF46:34+25:5319:00
28Molly BrickarpSol Tranås46:49+26:0819:06
29Anna WirénLinköpings Skidklubb47:24+26:4319:20
30Lena StrömbäckLOK intensivkurs48:33+27:5219:48
31Ulla-Britt GärdBoxholm-Mjölby OL50:20+29:3920:32
32Xin  ZhangLOK Intesnsivkurs58:46+38:0523:59
33Liselott AnderssonLinkping1:10:24+49:4328:44
34Annie PetterssonMotala AIF OL1:15:26+54:4530:47
35Katrine VestlingLOK intensivkurs1:20:10+59:2932:43
35Holger BjörklundLOK intensivkurs1:20:10+59:2932:43
37Ann HjelmLOK intensivkurs1:25:04+1:04:2334:43
38Cecilia BjörklundLOK intensivkurs1:25:06+1:04:2534:44

Öppen motion 5

4 080 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennie AxinHagaby GoIF Örebro40:199:52
2Lars PerssonGamleby OK40:45+0:269:59
3Lina KromnérSkogspojkarnas OK42:30+2:1110:25
4Ulf JonareLinköpings OK45:34+5:1511:10
5Björn EkmanOK Roxen48:50+8:3111:58
6Henrik JohanssonSOK Aneby50:08+9:4912:17
7Anders SkoglundSol Tranås53:43+13:2413:09
8Albin PetterssonHammarkinds OK54:06+13:4713:15
9Marcus SkoglundSol Tranås55:15+14:5613:32
10Alfons EnellSol Tranås58:25+18:0614:19
11Leif JohanssonSol Tranås58:28+18:0914:19
12Johan DahmTjalve IF Norrköping58:37+18:1814:22
13Christian LuckeyLOK intensivkurs1:02:23+22:0415:17
14Liza JohanssonSol Tranås1:03:19+23:0015:31
15Henrik ElnegårdLinköpings OK1:04:22+24:0315:46
16Erik HanssonOK Roxen1:04:36+24:1715:50
17Rasmus  LindvallLOK intensivkurs1:04:51+24:3215:53
18Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:06:16+25:5716:14
19Jacob CarlssonLOK intensivkurs1:06:51+26:3216:23
20Anders SvenssonFinspångs SOK1:06:57+26:3816:24
21Carin MarcussonLinköpings OK1:08:14+27:5516:43
22Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:12:57+32:3817:52
23Erik UhlinLOK intensivkurs1:16:04+35:4518:38
24Elisabet StrömLOK intensivkurs1:19:29+39:1019:28
25Anders KnutssonLOK intensivkurs1:19:30+39:1119:29
26Björn NorellLOK intensivkurs1:20:15+39:5619:40
27Marianne HörbergLinköping1:20:42+40:2319:46
28Anneli BlomgrenSOK Aneby1:20:43+40:2419:47
29Roger ÖdénSOK Aneby1:21:20+41:0119:56
30Matilda MagnussonLOK intensivkurs1:23:34+43:1520:28
31Anna-Karin EkmanOK Roxen1:24:01+43:4220:35
32Berit EklöfMatteus SI1:24:31+44:1220:42
33Adam HanssonOK 64 Torpa1:24:57+44:3820:49
33Sofia RosenquistLinköping1:24:57+44:3820:49
35Frida TunnssonLOK intensivkurs1:27:04+46:4521:20
36Anna KullbergLOK intensivkurs1:27:15+46:5621:23
37Pelle ZeijlonLOK intensivkurs1:34:31+54:1223:09
38Jannika JosefssonOK Roxen1:38:11+57:5224:03
39Lisa HallingströmLOK intensivkurs1:38:23+58:0424:06
40Emilia BaeckströmLOK intensivkurs2:08:01+1:27:4231:22
Joakim HöglundMotala AIF OLej godkänd
Markus BrageLinköpingej godkänd
Jonas LindellOK Motalaej godkänd
Milla StrömquistMotala AIF OLej godkänd

Öppen motion 7

3 300 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KleistBoxholm-Mjölby OL29:178:52
2Christer LindellLinköpings OK33:25+4:0810:07
3Sara SöderqvistLinköpings OK33:30+4:1310:09
4Per-Inge JohanssonNorrköping34:03+4:4610:19
5Linnéa BorgLinköpings OK36:22+7:0511:01
6Emma BerggrenLinköpings OK36:57+7:4011:11
7Henrik SöderqvistLinköpings OK37:25+8:0811:20
8Helena AnderssonSOK Aneby40:37+11:2012:18
9Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF40:44+11:2712:20
10Urban PeterssonLinköpings OK42:08+12:5112:46
11Gunnar CarlsonOK Roxen42:27+13:1012:51
12Bengt BergmanLunds OK42:57+13:4013:00
13Sofia BorgLinköpings OK43:02+13:4513:02
14Lena MalmströmTjalve IF Norrköping43:31+14:1413:11
14Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping43:31+14:1413:11
16Dan JosefssonOK Roxen44:14+14:5713:24
17Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK45:39+16:2213:50
18Stina AnderjonVäxjö OK46:28+17:1114:04
19Bo FrisbergOK Roxen46:51+17:3414:11
20Torgny FaxénLinköpings OK48:14+18:5714:36
21Karin ErnfridssonOK 64 Torpa48:30+19:1314:41
22Anna KallinSOK Aneby48:41+19:2414:45
23Åsa DetterfeltLinköpings OK49:57+20:4015:08
24Roger StigssonLinköpings OK50:08+20:5115:11
25Malin AxFinspångs SOK51:37+22:2015:38
26Ola GustafssonSOK Aneby52:52+23:3516:01
27Jörgen SvenssonLinköpings OK54:24+25:0716:29
28Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL54:27+25:1016:30
29Gustaf OlssonLinköpings OK54:59+25:4216:39
30Håkan AxelssonSol Tranås55:35+26:1816:50
31Gabriella LundqvistLinköping55:53+26:3616:56
32Maria KjellmanLinkpings OK56:15+26:5817:02
33Per-Ove EkmanOK Roxen57:03+27:4617:17
34Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK57:52+28:3517:32
35Sigvard ErikssonOK Gränsen59:01+29:4417:53
36Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF59:23+30:0617:59
36Sara AnderssonOK Denseln59:23+30:0617:59
38Hannes CarlssonHammarkinds OK1:01:53+32:3618:45
39Malin BorgLinköpings OK1:09:51+40:3421:10
40Sofie EttlingSkogspojkarnas OK1:15:05+45:4822:45
41Göran HektorLinköpings OK1:21:58+52:4124:50
42Rikard BorgLinköpings OK1:42:10+1:12:5330:57
Bo LundqvistLinköpingej godkänd
Jörgen AskbrinkHammarkinds OKej godkänd

Öppen motion 8

5 420 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IvarssonSK Freidig37:276:54
2Anton WibergOK Skogsfalken40:11+2:447:24
3Mikael AxinHagaby GoIF Örebro41:14+3:477:36
4Johan SköldLinköpings OK41:24+3:577:38
5Mats RöjgårdOK Kolmården42:33+5:067:51
6Andreas ErikssonUmeå OK44:24+6:578:11
7Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb44:56+7:298:17
8Roger KihlbergLinköpings OK49:30+12:039:07
9Kristian BirathSurahammars SOK49:44+12:179:10
10Simon KärrströmLinköping50:38+13:119:20
11Philip HjellströmGränna-Bygdens OK52:51+15:249:45
12Per SidénLinköpings OK58:02+20:3510:42
13Joakim FornanderOK Roxen58:38+21:1110:49
14Mattias RehnGränna-Bygdens OK59:00+21:3310:53
15Jimmy IbyGränna-Bygdens OK59:06+21:3910:54
16Lars DanielsonMatteus SI1:01:14+23:4711:17
17Gustav VeideVäsby OK1:03:02+25:3511:37
18David RosénLinköping1:04:00+26:3311:48
19Charlotte ÖstlundOK Roxen1:04:15+26:4811:51
20Ove SvenssonLinköping1:05:46+28:1912:08
21Anna AlgotssonOK Rodhen1:06:12+28:4512:12
22Hans PetterssonLinköpings Skidklubb1:07:15+29:4812:24
23Christer AnderssonSOK Aneby1:10:01+32:3412:55
Filippa AnderenLinköpingej godkänd
Johan SjödinIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser