Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprintstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Sprintstafetten
Arrangörsorganisationer: Herrestads AIF / Uddevalla IS
Datum: söndag 14 maj 2017

Lätt

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Ljungskile SK 137:08
1. Bo Karlsson8:265+0:118:265+0:11
2. Kent Kardell7:362+0:4216:021-4-0:11
3. Bo Karlsson11:33127:3510
4. Kent Kardell9:33137:0810
2Brattås CK 139:02+1:54
1. Lisa Wallander8:1518:151
2. Molly Bergstrand8:193+1:2516:342+1+0:32+0:32
3. Melvin Håman12:154+0:4228:494+2+1:14+0:42
4. Molly Bergstrand10:132+0:4039:022-2+1:54+0:40
3Vänersborgs SK 239:06+1:58
1. Josef Eskilsson8:162+0:018:162+0:01
2. Linn Enbom8:193+1:2516:353+1+0:33+0:32
3. Gabriel Hogedal12:063+0:3328:412-1+1:06+0:33
4. Linn Enbom10:253+0:5239:063+1+1:58+0:52
4Vänersborgs SK 139:09+2:01
1. Maja Nyman8:194+0:048:194+0:04
2. Andrea Enbom8:205+1:2616:3940+0:37+0:33
3. Maja Nyman12:052+0:3228:443-1+1:09+0:32
4. Andrea Enbom10:253+0:5239:094+1+2:01+0:52
5Uddevalla OK 256:33+19:25
1. Tor Lindén12:097+3:5412:097+3:54
2. Alma Olsson12:497+5:5524:5870+8:56+5:02
3. Olivia Bjelke19:465+8:1344:445-2+17:09+8:13
4. Tilia Olsson11:495+2:1656:3350+19:25+2:16
Uddevalla OK 1ej godkänd
1. Emma Christiansson8:173+0:028:173+0:02
2. Klara Hansson9:346+2:4017:515+2+1:49+1:47
3. Alva Zakariassonej godkändej godkänd
4. Elina Christiansson23:416+14:08ej godkänd
Vänersborgs SK 3ej godkänd
1. Nore Modén11:026+2:4711:026+2:47
2. Liam Hogedal6:54117:5660+1:54
3. Vilgot Åhlund35:086+23:3553:0460+25:29+23:35
4. Liam Hogedalej godkändej godkänd
Brattås CK 2ej start
1. N.N. ej startej start
2. N.N. ej startej start
3. N.N. ej startej start
4. N.N. ej startej start

Medel

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stångenäs AIS 11:08:14
1. Lennart Hermansson17:502+0:2717:502+0:27
2. Bengt-Olof Johansson19:302+3:0437:2020+1:33+1:06
3. Oskar Johansson18:163+0:2755:361-1-1:33
4. Malin Kristiansson12:3811:08:1410
2Stenungsunds OK 21:12:34+4:20
1. Erik Lund17:23117:231
2. Kerstin Haugen Lund24:265+8:0041:493+2+6:02+6:02
3. Arne Lund17:49159:3830+4:02
4. Willy Fjällborg12:562+0:181:12:342-1+4:20+0:18
3Uddevalla OK 11:15:53+7:39
1. Hjalmar Olsson19:214+1:5819:214+1:58
2. William Wassenius16:26135:471-3
3. Malin Christiansson20:465+2:5756:332+1+0:57+0:57
4. Hjalmar Olsson19:204+6:421:15:533+1+7:39+6:42
4Brattås CK 11:27:14+19:00
1. Erik Persson27:326+10:0927:326+10:09
2. Lovis Bergstrand19:463+3:2047:185-1+11:31+1:22
3. Vera Uhrberg21:326+3:431:08:5050+13:14+1:43
4. Ida Sudhoff18:243+5:461:27:144-1+19:00+5:46
5Stångenäs AIS 21:31:14+23:00
1. Allan Wikström23:315+6:0823:315+6:08
2. Susanne Johansson27:447+11:1851:156+1+15:28+9:20
3. Katarina Johansson20:194+2:301:11:3460+15:58+0:30
4. Viktor Nilsson19:406+7:021:31:145-1+23:00+7:02
Stenungsunds OK 1ej godkänd
1. Arne Alexandersson18:353+1:1218:353+1:12
2. Bertil Hermansson25:076+8:4143:424+1+7:55+6:43
3. Arne Alexandersson17:512+0:021:01:3340+5:57-1:58
4. Bertil Hermanssonej godkändej godkänd
OK Gipen 1ej godkänd
1. Max Nymanej godkändej godkänd
2. Axel Brönnestam20:104+3:44ej godkänd
3. Oscar Nyman22:477+4:58ej godkänd
4. Max Nyman19:235+6:45ej godkänd

Svår

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stångenäs AIS 11:15:57
1. Mattias Johansson16:272+0:5816:272+0:58
2. Ralph Johansson18:212+0:1834:481-1-0:58
3. Inge Josefsson23:449+4:4258:322+1+1:19+1:19
4. Mattias Johansson17:252+1:111:15:571-1-1:19
2Eds SK 21:20:01+4:04
1. Maria Eriksson19:4811+4:1919:4811+4:19
2. Alice Andersson20:444+2:4140:325-6+5:44+1:25
3. Melker Andersson19:572+0:551:00:293-2+3:16-2:28
4. Maria Eriksson19:329+3:181:20:012-1+4:04+0:48
3Vänersborgs SK / Trollhättans SOK / OK Alehof 31:20:33+4:36
1. Martin Hogedal15:29115:291
2. Emelie Svalin (Vänersborgs SK)19:473+1:4435:162+1+0:28+0:28
3. Lars Hogedal (Vänersborgs SK)21:575+2:5557:131-1-0:28
4. Per Ivarsson23:2013+7:061:20:333+2+4:36+4:36
4OK Skärmen 11:23:54+7:57
1. Isak Olsson16:533+1:2416:533+1:24
2. Clara Johansson22:476+4:4439:4030+4:52+3:28
3. Ebba Lind20:514+1:491:00:314+1+3:18-1:34
4. Frida Johansson23:2314+7:091:23:5440+7:57+4:39
5Uddevalla OK 21:25:30+9:33
1. Håkan Lindén18:095+2:4018:095+2:40
2. Nina Bejbom25:498+7:4643:586+1+9:10+6:30
3. Agneta Eriksson23:298+4:271:07:275-1+10:14+1:04
4. Håkan Lindén18:034+1:491:25:3050+9:33-0:41
6Uddevalla OK 11:25:46+9:49
1. Daniel Olsson18:237+2:5418:237+2:54
2. Karl Eriksson22:015+3:5840:244-3+5:36+2:42
3. Eva Karlsson27:1314+8:111:07:376+2+10:24+4:48
4. Daniel Olsson18:096+1:551:25:4660+9:49-0:35
7Uddevalla OK / Trollhättans SOK 41:28:47+12:50
1. Axel Wassenius16:554+1:2616:554+1:26
2. Stefan Hornebrant (Trollhättans SOK)31:0512+13:0248:009+5+13:12+11:46
3. Gunnar Bejbom22:526+3:501:10:528-1+13:39+0:27
4. Axel Wassenius17:553+1:411:28:477-1+12:50-0:49
8Eds SK 31:32:56+16:59
1. Arvid Galborgen25:4414+10:1525:4414+10:15
2. Gunilla Ottersten23:257+5:2249:0910-4+14:21+4:06
3. Gert Andersson20:443+1:421:09:537-3+12:40-1:41
4. Lars-Henrik Galborgen23:0312+6:491:32:568+1+16:59+4:19
9Stenungsunds OK 11:33:29+17:32
1. Christina Birath23:1613+7:4723:1613+7:47
2. Louise Johansson25:579+7:5449:1311-2+14:25+6:38
3. Julia Birath25:1613+6:141:14:2910-1+17:16+2:51
4. Jan Hansson19:008+2:461:33:299-1+17:32+0:16
10Brattås CK 11:35:56+19:59
1. Thomas Bergstrand18:399+3:1018:399+3:10
2. Lars Persson29:1911+11:1647:588-1+13:10+10:00
3. Jan Uhrberg25:1312+6:111:13:119+1+15:58+2:48
4. Odd Wallander22:4511+6:311:35:5610+1+19:59+4:01
11Team Fristad1:36:37+20:40
1. Gøril Fristad18:318+3:0218:318+3:02
2. Sveinung Fristad40:5714+22:5459:2813+5+24:40+21:38
3. Gøril Fristad19:0211:18:3012-1+21:17
4. Ingunn Fristad18:075+1:531:36:3711-1+20:40-0:37
12OK Gipen 11:41:53+25:56
1. Tomas Nilsson18:5410+3:2518:5410+3:25
2. Anna Larsson26:5810+8:5545:527-3+11:04+7:39
3. Matts Mattsson34:5615+15:541:20:4813+6+23:35+12:31
4. Urban Larsson21:0510+4:511:41:5312-1+25:56+2:21
13OK Norrvirdarna 11:50:50+34:53
1. Anna Mattsson21:1312+5:4421:1312+5:44
2. Nora Andersson31:2013+13:1752:33120+17:45+12:01
3. Anna Mattsson25:0411+6:021:17:3711-1+20:24+2:39
4. Nora Andersson33:1315+16:591:50:5013+2+34:53+14:29
Eds SK 1ej godkänd
1. Lasse Johansson18:196+2:5018:196+2:50
2. Märit Gustafssonej godkändej godkänd
3. Janne Eriksson24:2210+5:20ej godkänd
4. Sten Gustafsson18:237+2:09ej godkänd
Vänersborgs SK 1ej godkänd
1. Jenny Nymanej godkändej godkänd
2. Robert Enbom18:031ej godkänd
3. Kristina Åhlund23:137+4:11ej godkänd
4. Robert Enbom16:141ej godkänd
Trollhättans SOK 1ej start
1. Linus Kristianssonej startej start
2. Malin Kristianssonej startej start
3. Linus Kristianssonej startej start
4. Malin Kristianssonej startej start
Trollhättans SOK 2ej start
1. Björn Kristianssonej startej start
2. Ida Kristianssonej startej start
3. Björn Kristianssonej startej start
4. Ida Kristianssonej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser