Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kvillebyns klassiska

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kvillebyns klassiska
Arrangörsorganisation: Kvillebyns SK
Datum: söndag 2 april 2017

D21 Elit

10 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK1:31:349:04
2Linnea GustafssonUddevalla OK1:44:53+13:1910:23
3Malin WidénUddevalla OK1:47:44+16:1010:40
Jo ShepherdHalden SKej godkänd

H21 Elit 1

13 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne DæhliHalden SK1:26:586:13
2Fredrik EliassonHalden SK1:39:17+12:197:06
3Johan HellmanVänersborgs SK1:50:29+23:317:54
4Sigurd Myhre AndreassenHalden SK1:56:29+29:318:19
Håvard BergetFredrikstad SKej start

D20 Elit

6 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK1:04:589:19
2Ingvild Ramtvedt NæssetSarpsborg OL1:06:19+1:219:30
3Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:09:53+4:5510:01
4Maria ErikssonEds SK1:14:54+9:5610:44

H20 Elit

10 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:19:457:54
2Viktor WassénVänersborgs SK1:25:56+6:118:31

D18 Elit

6 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RaskKungälvs OK1:11:0911:40
2Sofia JohanssonOK Skärmen1:21:23+10:1413:21

D21

6 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kine Hallan SteiwerHalden SK57:328:15
Elin LundkvistOK Tyrej godkänd
Frida StrömgårdUddevalla OKej godkänd

H21

10 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonUddevalla OK1:40:349:58
2Anders JohanssonUddevalla OK2:02:46+22:1212:10
3Anders OlssonUddevalla OK2:04:16+23:4212:18
Daniel SöderströmOK Skogsvargarnaej godkänd
Christoffer OlssonUddevalla OKej start

D18

4 970 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Marie Helene HansenSarpsborg OLej start

H18

6 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Erik LundStenungsunds OKej godkänd

D16

4 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marieluise Schmitt GranHalden SK59:0713:06
2Klara JohanssonVästvärmlands OK1:04:00+4:5314:11
3Ebba LindOK Skärmen1:05:03+5:5614:25
4Emma DanevadFredrikstad SK1:09:22+10:1515:22
5Marie Lindløv JensenSarpsborg OL1:10:04+10:5715:32
6Ida SüdhoffBrattås CK1:11:48+12:4115:55
7Clara JohanssonOK Skärmen1:12:52+13:4516:09
8Vera UhrbergBrattås CK1:36:39+37:3221:25

H16

5 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bendik EliassenFredrikstad SK40:507:34
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll46:19+5:298:35
3Isak OlssonStigsökarna49:27+8:379:10
4Jakob MoOL Toten-Troll56:32+15:4210:29
5Jakob TorgersenHalden SK1:04:40+23:5011:59
Anton KarlssonKvillebyns SKej godkänd

H16 Kort

3 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håvard GjestvangOL Toten-Troll1:13:2018:59
2Sigurd KvammeOL Toten-Troll1:28:30+15:1022:55
Felix PernefalkUddevalla OKej start

D14

3 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovis BergstrandBrattås CK52:4613:40
2Alice AnderssonEds SK53:25+0:3913:50
3Frida JohanssonOK Skärmen58:56+6:1015:16
4Rebecca TakeOK Tyr1:11:17+18:3118:28
Linnea AxelssonÅmåls OKej godkänd
Marie Lien BackstrømHalden SKej start

H14

3 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy FjällborgStenungsunds OK36:469:31
2Arvid EkströmStenungsunds OK40:26+3:4010:28
3Johan LundStenungsunds OK49:22+12:3612:47
4Melker AnderssonEds SK52:01+15:1513:28
5Axel BrönnestamOK Gipen57:22+20:3614:51
6Hjalmar OlssonUddevalla OK1:04:41+27:5516:45
David HermanssonÅmåls OKej godkänd
Oscar NymanOK Gipenej godkänd
Peder BryggenHalden SKej start
Herman Lien BackstrømHalden SKej start

D14 Kort

2 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma H OlsenHalden SK36:4612:43

D12

2 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa GlueOK Skärmen32:4111:18
2Molly BergstrandBrattås CK37:05+4:2412:49
3Malva ArvidssonBrattås CK38:19+5:3813:15
4Sigrid Schmitt GranHalden SK42:00+9:1914:31
5Felicia SandinOK Skärmen43:08+10:2714:55
6Lisa Hafstad WallanderBrattås CK44:58+12:1715:33
7Emma ChristianssonUddevalla OK47:54+15:1316:34
8Lina AhlstedtÅmåls OK56:32+23:5119:33

H12

2 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SkottÅmåls OK29:5410:20
2Liam HogedalVänersborgs SK30:05+0:1110:24
3Nils NiklassonKolbotn & Skimt OL37:32+7:3812:59
4Max NymanOK Gipen37:46+7:5213:04
5Liam Viggo WingstedtHalden SK40:41+10:4714:04
6Jakob A. GjedeboOppsal Orientering43:33+13:3915:04
7Erik SüdhoffBrattås CK44:03+14:0915:14
8oscar hallqvistVänersborgs SK49:56+20:0217:16
9Amund FlaskerudOL Toten-Troll50:43+20:4917:32
10Viktor NilssonStångenäs AIS55:51+25:5719:19
Johannes Bjørke SollienOL Toten-Trollej godkänd
Eric KarlssonStigsökarnaej start

H12 Kort

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JohanssonVästvärmlands OK39:1815:39
2Elliott WilsonKvillebyns SK47:09+7:5118:47
3Emil HerlufsenKvillebyns SK53:13+13:5521:12
4Harald RoessnerKvillebyns SK1:25:53+46:3534:12

D10

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna WingstedtHalden SK36:4114:36
2Ida AnderssonVänersborgs SK37:01+0:2014:44
3Erika GjedeboOppsal Orientering45:48+9:0718:14
4Lola NymanOK Gipen57:29+20:4822:54
5Rebecca ErikssonOK Skärmen1:00:35+23:5424:08
6Hilma EkströmStenungsunds OK1:00:56+24:1524:16
7Ingela GlueOK Skärmen1:04:08+27:2725:33

H10

2 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred DrottzOK Skärmen23:139:14
2Gabriel HogedalVänersborgs SK30:01+6:4811:57
3Vilgot ÅhlundVänersborgs SK30:26+7:1312:07
4Ivar KahraÅmåls OK31:07+7:5412:23
5Eric ÅhlÅmåls OK32:15+9:0212:50
6Oliver TjäderOK Skärmen32:53+9:4013:06
7Ville WingstedtHalden SK33:29+10:1613:20
8Johannes AnderssonVänersborgs SK39:29+16:1615:43

D40

4 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda TakeOK Tyr52:1010:29
2Gunilla OtterstenEds SK1:03:35+11:2512:47
Anna LarssonOK Gipenej godkänd
Guro BryggenHalden SKej start

H40

7 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonVänersborgs SK59:387:37
2Magnus HedmanKungälvs OK1:20:56+21:1810:20
3Thomas LieFredrikstad SK1:29:44+30:0611:28
Anders FranzénLidköpings VSKej start
Johan ÅhlundVänersborgs SKej start

D45

4 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Runa Lien BackstrømHalden SK45:3710:13
2Berit Sofie WiklundNydalens SK48:37+3:0010:54
3Frauke Schmitt GranHalden SK57:25+11:4812:52
4Annelie JohanssonOK Skärmen1:08:20+22:4315:19
5Ingrid Eide RappRaumar Orientering1:11:09+25:3215:57
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OKej godkänd

H45

6 520 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Øyvind StoksethHalden SK50:117:41
2Espen DanevadFredrikstad SK50:55+0:447:48
3Mats ChristianssonUddevalla OK58:24+8:138:57
4Pål MagnussonUddevalla IS1:01:30+11:199:25
5Jörgen ÅhlÅmåls OK1:03:06+12:559:40
6Tommy JohanssonVästvärmlands OK1:04:38+14:279:54
7Rolf Pettersen MoOL Toten-Troll1:05:59+15:4810:07
8Anders SollienOL Toten-Troll1:06:29+16:1810:11
9Bjørn Axel GranHalden SK1:07:48+17:3710:23
10Øystein RappRaumar Orientering1:16:38+26:2711:45
11Håvard KvammeOL Toten-Troll1:34:21+44:1014:28
Pål BackstrømHalden SKej start
Thomas BergstrandBrattås CKej start

D50

3 940 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pamela ÅstenKolbotn & Skimt OL48:3812:20
2Heli MarjomaaStigsökarna49:18+0:4012:30
3Christina HalvarssonOK Kroppefjäll49:46+1:0812:37
4Helena ErikssonEds SK50:43+2:0512:52
5Wenche LindløvSarpsborg OL54:39+6:0113:52
6Vanja StaffOL Toten-Troll56:17+7:3914:17
7Lena PeterssonOK Alehof1:11:34+22:5618:09
8Heidi BørstadSarpsborg OL1:14:13+25:3518:50

H50

6 090 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK46:487:41
2Anders YngströmGöteborg-Majorna OK56:24+9:369:15
3Ola WallinderGöteborg-Majorna OK57:51+11:039:29
4Jan Tore HenriksenNydalens SK1:00:39+13:519:57
5Mats HallstenOK Skärmen1:04:13+17:2510:32
6Lasse Karlsson-LodIstrums SK1:04:33+17:4510:35
7Tomas HermanssonÅmåls OK1:04:51+18:0310:38
8Tony GustavsenIstrums SK1:05:33+18:4510:45
9Karl ErikssonUddevalla OK1:07:50+21:0211:08
10Jo WiklundNydalens SK1:09:00+22:1211:19
11Johan LilljeqvistStigsökarna1:12:39+25:5111:55
12Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL1:13:16+26:2812:01
13Trygve LeivestadSarpsborg OL1:15:58+29:1012:28
14Gert AnderssonEds SK1:20:16+33:2813:10
15Roar ByeModum O-lag1:36:45+49:5715:53
Øistein JensenSarpsborg OLej godkänd
Tommy JohanssonStångenäs AISej start
Per KällvikÅmåls OKej start

D55

3 940 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Solheim HaugerudIndre Østfold OK44:0811:12
2Anne Elisabeth RamtvedtSarpsborg OL50:16+6:0812:45
3Tone HollowellOK Tyr54:43+10:3513:53
4Birgit HanssonHerrestads AIF59:08+15:0015:00
5Nina BejbomUddevalla OK1:02:55+18:4715:58
6Mona OlssonBrattås CK1:05:09+21:0116:32
7Christina BirathStenungsunds OK1:06:44+22:3616:56
8Anita DavalliusUddevalla IS1:11:13+27:0518:04
9Monika NilssonOK Alehof1:18:13+34:0519:51
10Marion HallstenUddevalla OK1:21:16+37:0820:37

H55

5 450 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt NiklassonKolbotn & Skimt OL47:098:39
2Axel WasseniusUddevalla OK47:15+0:068:40
3Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL47:51+0:428:46
4Erlend SlokvikOL Toten-Troll48:53+1:448:58
5Jussi SilvennoinenKalevan Rasti51:59+4:509:32
6Onno VerberneOL Toten-Troll55:05+7:5610:06
7Jan HanssonStenungsunds OK55:15+8:0610:08
8Bengt JohanssonOK Tyr58:09+11:0010:40 Ladda ner rutt i gpx-format
9Pär LundkvistSundbybergs IK1:00:29+13:2011:05
10Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:03:15+16:0611:36
11Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:06:18+19:0912:09
12Nils Harald StaffOL Toten-Troll1:07:04+19:5512:18
13Ingemar MånssonRonneby OK1:08:11+21:0212:30
14Jon LahlumIL GeoForm1:12:21+25:1213:16
15Tor LahlumKolbotn & Skimt OL1:12:48+25:3913:21
16Jørn HaugerudIndre Østfold OK1:16:41+29:3214:04
17Mats LindströmOK Skärmen1:20:48+33:3914:49
18Jan UhrbergBrattås CK1:32:42+45:3317:00
19Håkan WåhlanderFrölunda OL1:39:56+52:4718:20
20Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:41:10+54:0118:33
21Bo EmilssonOppsal Orientering1:46:05+58:5619:27
Arne SääfGudhems IFej start

D60

3 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK45:5213:24
2Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag46:11+0:1913:30
3Unni Strand KarlsenFredrikstad SK50:36+4:4414:47
4Elisabeth ÖströmOK Tyr52:12+6:2015:15
5Solveig HedenblomSjövalla FK52:13+6:2115:16
6Gunilla HogedalVänersborgs SK1:07:52+22:0019:50
7Eva KarlssonUddevalla OK1:09:04+23:1220:11
8Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:13:43+27:5121:33
9Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:28:39+42:4725:55
10Britt KarlssonStenungsunds OK1:32:17+46:2526:59
Susanne BerglundSävedalens AIKej godkänd
Mary OlssonVästvärmlands OKej start

H60

4 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JosefssonStångenäs AIS53:0210:40
2Morten DueMåren OK54:58+1:5611:03
3Olov ÖströmOK Tyr58:23+5:2111:44
4Carl-Göran StrutsEds SK59:27+6:2511:57
5Örjan WängdahlOK Gipen1:02:10+9:0812:30 Ladda ner rutt i gpx-format
6Erik LindströmModum O-lag1:02:32+9:3012:34 Ladda ner rutt i gpx-format
7Roger GustafssonIdefjordens SK1:04:46+11:4413:01
8Karl Aasmund ErøyOK Moss1:05:48+12:4613:14
9Johan BerglundSävedalens AIK1:06:08+13:0613:18
10Kjell Magne NordviGrue IL1:10:19+17:1714:08
11Bjørn ÅstorpSarpsborg OL1:12:32+19:3014:35
12Reine SpetzStenungsunds OK1:17:14+24:1215:32
13Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orientering1:19:43+26:4116:02
14Roy GjerdingOK Moss1:23:40+30:3816:50
15Odd OlssonUddevalla OK1:26:06+33:0417:19
16Thord EkströmTrollhättans SOK1:53:06+1:00:0422:45
Urban LarssonOK Gipenej godkänd
Tor Ragnar AndersenHalden SKej start

H65

4 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tom A. KarlsenFredrikstad SK46:3210:26
2Kent KardellLjungskile FK49:39+3:0711:07
3Dan WidercrantzOK Skärmen58:38+12:0613:08
4Per StensethFredrikstad SK1:01:16+14:4413:44
5Tommy WesterbergIF Hagen1:01:32+15:0013:47
6Arvid GalborgenEds SK1:04:40+18:0814:29
7Yngve NilssonOK Gipen1:04:45+18:1314:31
8Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:06:40+20:0814:56
9Per IvarssonTrollhättans SOK1:08:45+22:1315:24
10Arve SmestadLøten o-lag1:11:21+24:4915:59
11Sören SvenssonSjövalla FK1:18:04+31:3217:30
12Karl Petter OpsahlLøten o-lag1:20:15+33:4317:59
13Gunnar BejbomUddevalla OK1:23:37+37:0518:44
14Johnny KarlssonUddevalla OK1:38:47+52:1522:08
15Georg KapperudOppsal Orientering2:15:46+1:29:1430:26
Jimmy NordliTrøsken ILej godkänd
Arne AlfredssonUddevalla OKej godkänd
Lars OlssonVästvärmlands OKej start

D70

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof1:05:2522:28

H70

3 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy GrønstadGimle IF44:3111:17
2Leif BokerødIdd SPK51:14+6:4313:00
3Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS51:39+7:0813:06
4Tore LangaardOppsal Orientering52:01+7:3013:12
5Lennart HermanssonStångenäs AIS52:07+7:3613:13
6Per-Arne KällénUddevalla OK53:08+8:3713:29
7Åke GustavssonOK Älgen56:43+12:1214:23
8Hans PerssonOK Älgen57:29+12:5814:35
9Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK1:01:56+17:2515:43
10Lars-Evan PetterssonKolbotn & Skimt OL1:04:36+20:0516:23
11Rune SandbergUddevalla OK1:13:15+28:4418:35
12Bertil HermanssonStenungsunds OK1:25:46+41:1521:46
Oskar JohanssonStångenäs AISej start

H75

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svein BakkenStigsökarna1:16:2722:21

Inskolning

1 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Hanna  LarssonOK Gripenfullföljt
Einar RoessnerKvillebyns SKfullföljt
Assar SandUddevalla OKfullföljt
Sixten SandUddevalla OKfullföljt

U1

2 220 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira ÅhlundVänersborgs SK25:5811:41
2Johan Fredrik BraarudHalden SK27:04+1:0612:11
3Joel JohanssonHalden SK27:05+1:0712:11
4Klara ThoressonKvillebyns SK31:54+5:5614:22
5Arvid HermanssonKvillebyns SK32:23+6:2514:35
5Oliver HermanssonKvillebyns SK32:23+6:2514:35
7Jessica ErikssonOK Skärmen44:28+18:3020:01
8Patricia ErikssonOK Skärmen45:37+19:3920:32
Vilma DanevadFredrikstad SKej godkänd

U2

2 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
2Anton ArvidssonBrattås CK26:08+53:2710:24
3Jenny DanevadFredrikstad SK27:39+54:5811:00
4Nils ErikssonBrattås CK31:28+58:4712:32
5Klara HanssonUddevalla OK33:12+1:00:3113:13
6Jonna ÅhlÅmåls OK33:55+1:01:1413:30
7Andreas KvammeOL Toten-Troll34:48+1:02:0713:51
8Noah OlssonStigsökarna36:08+1:03:2714:23
9Inger Anne BraarudHalden SK36:09+1:03:2814:24
10Elina ChristianssonUddevalla OK38:29+1:05:4815:19
11Oscar AhlstedtÅmåls OK38:42+1:06:0115:25
12Peder MoOL Toten-Troll39:42+1:07:0115:49
13Markus PålssonKvillebyns SK40:05+1:07:2415:58
14Tor LindénUddevalla OK40:17+1:07:3616:02
15Simon SkottÅmåls OK41:14+1:08:3316:25
16Rasmus LindénUddevalla OK42:26+1:09:4516:54
17Selma KvammeOL Toten-Troll46:19+1:13:3818:27
18Lars FlaskerudOL Toten-Troll57:51+1:25:1023:02
19Lucas TjäderOK Skärmen1:03:48+1:31:0725:25
20Måns LindénUddevalla OK1:05:00+1:32:1925:53
Hilma KahraÅmåls OKfullföljt
Martin BryggenHalden SKej start
Oscar KarlssonStigsökarnaej start

Öppen motion 1

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard SandinIdefjordens SK27:2410:54
2Jorunn KrosbyFredrikstad SK45:39+18:1518:11
3Gro BakkenStigsökarna53:23+25:5921:16
4May IngridsdotterIdefjordens SK56:07+28:4322:21
5Elsa ForsengLjungskile FK1:09:24+42:0027:38
6Vera KlingbergLjungskile FK1:09:29+42:0527:40
7Celia KlingbergLjungskile FK1:09:32+42:0827:42

Öppen motion 2

4 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv LindOK Skärmen1:10:4417:20

Öppen motion 3

2 890 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sumali SkottÅmåls OK36:5912:47
2Eva LindkvistOK Gripen44:46+7:4715:29
3Kjersti SmåstuenOL Toten-Troll45:59+9:0015:54
4Karolina KahraÅmåls OK46:23+9:2416:02
5Sara AnderssonVänersborgs SK46:26+9:2716:04
6Lena AxelssonÅmåls OK47:42+10:4316:30
7Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK47:50+10:5116:33
8Elsa DrottzOK Skärmen49:37+12:3817:10
9Monica DrottzOK Skärmen50:02+13:0317:18
10Gustav CarlssonKvillebyns SK51:42+14:4317:53
11Inga-Lill NilssonUddevalla OK52:39+15:4018:13
12Johanna RonnedeOK Gipen52:48+15:4918:16
13Mia AnderssonEds SK59:01+22:0220:25
14Mårten SvenssonOK Gipen1:00:01+23:0220:46
15Birgit LjungOK Gipen1:00:03+23:0420:46
16Per-Olof LindKvillebyns SK1:04:48+27:4922:25
17Hillevi LindKvillebyns SK1:04:49+27:5022:25
18Monica BrönnestamOK Gipen1:05:29+28:3022:39
19Ingemar AnderssonStångenäs AIS1:08:25+31:2623:40
20Markus KvammeOL Toten-Troll1:13:46+36:4725:31
21Filip OlaussonBullarens GoIF1:40:00+1:03:0134:36
22Elise OlaussonBullarens GoIF1:42:18+1:05:1935:23

Öppen motion 5

3 860 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NymanOK Gipen39:0410:07
2Rolf AnderssonVästvärmlands OK45:27+6:2311:46
3Lars HogedalVänersborgs SK46:10+7:0611:57
4Svein AckenhausenKonnerud IL48:21+9:1712:31
5Rune SandinIdefjordens SK49:13+10:0912:45
6Jörgen NymanOK Gipen55:30+16:2614:22
7Kristina ÅhlundVänersborgs SK58:44+19:4015:12
8Guro MoOL Toten-Troll1:06:49+27:4517:18
9Linda ErikssonOK Skärmen1:08:14+29:1017:40
10Emilia SandinOK Skärmen1:08:38+29:3417:46
11Cajsa ChristenssonKvillebyns SK1:09:05+30:0117:53
12Henrik KahraÅmåls OK1:12:41+33:3718:49
13Tore HalvorsenIdefjordens SK1:21:47+42:4321:11
14Siv OlssonOK Kroppefjäll1:30:12+51:0823:22
15Christer ChristenssonKvillebyns SK1:38:00+58:5625:23
16Anita BergstedtOK Skogsvargarna2:08:13+1:29:0933:13
Marianne WasseniusUddevalla OKej godkänd
Bengt BivrinIdefjordens SKej godkänd
Per SlungårdKils OKej godkänd
Alicia LundgrenUddevalla OKej godkänd

Öppen motion 6

5 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LarssonVänersborgs SK1:03:0810:57
2Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Troll1:28:59+25:5115:26
3Øivind BergetSarpsborg OL1:39:10+36:0217:12
4Fredrik NilssonStångenäs AIS2:14:54+1:11:4623:25
Joakim BerglundSävedalens AIKej godkänd

Öppen motion 7

2 910 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odd WallanderBrattås CK35:1712:07
2Sten-Åke NilssonOK Alehof38:13+2:5613:07
3Christina SydowBrattås CK39:07+3:5013:26
4Mats KarlssonStenungsunds OK42:04+6:4714:27
5Mikael JohanssonOK Skärmen42:49+7:3214:42
6Hanna KarlssonStenungsunds OK43:19+8:0214:53
7Jonas AhlstedtÅmåls OK43:36+8:1914:58
8Tomas CarlssonÅmåls OK46:17+11:0015:54
9Sofia SamuelssonOK Gipen47:06+11:4916:11
10Thomas GlueOK Skärmen50:18+15:0117:17
11Björn Ketil HansenSarpsborg OL50:46+15:2917:26
12Arild AndersenOppsal Orientering51:43+16:2617:46
13Bernt MyrvoldSarpsborg OL51:46+16:2917:47
14Ulf RaskKungälvs OK53:18+18:0118:18
15Helena PepaHagaby GoIF Örebro55:50+20:3319:11
16Jenny OlssonStigsökarna1:04:19+29:0222:06
17Sven PerssonLjungskile FK1:15:16+39:5925:51
18Rönnaug SagbakkenLøten o-lag1:19:19+44:0227:15
19Gerborn MarianneVästvärmlands OK1:37:11+1:01:5433:23
Liv Edle GrønstadGimle IFej godkänd

Öppen motion 8

4 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JohanssonHalden SK36:418:13
2Kjell Arild KarlsenFredrikstad SK44:23+7:429:57
3Karin SkedsmoFredrikstad SK44:44+8:0310:01
4Malin SandUddevalla OK46:54+10:1310:30
5Ingrid BronebakkHalden SK49:07+12:2611:00
6Ellen SvendsbyHalden SK49:23+12:4211:04
7Anja WingstedtHalden SK49:28+12:4711:05
8Ståle SönsterudbråtenRaumar Orientering49:48+13:0711:09
9Johan anders  KrossbyFredrikstad SK1:01:19+24:3813:44
10Britt-Marie ErlandssonStigsökarna1:02:23+25:4213:59
11Linus JonassonVänersborgs SK1:12:33+35:5216:16
12Fredrik OlssonUddevalla OK1:21:01+44:2018:09
13Trond FlaskerudOL Toten-Troll1:33:45+57:0421:01

Öppen motion 9

7 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ArvidssonBrattås CK1:05:258:21
2Mattias KlingbergLjungskile FK1:10:24+4:599:00
3Jonatan LarssonUddevalla OK1:13:07+7:429:20
4Per BladLjungskile FK1:13:31+8:069:24
5Jonas ZakariassonUddevalla OK1:17:05+11:409:51
6Ulf JonssonLerums SOK1:34:13+28:4812:02
7Håkan LindénUddevalla OK1:35:45+30:2012:14
Emil WingstedtHalden SKej godkänd

Challenge

5 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika JensenÅmåls OK42:287:58
2Janne ErikssonEds SK50:31+8:039:29
3Susanne JohanssonStångenäs AIS1:40:18+57:5018:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser