Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Björkforskampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Björkforskampen
Arrangörsorganisation: Björkfors GOIF
Datum: söndag 17 september 2017

D21

3 960 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF35:338:58
2Malin Leijon LindOK Kolmården36:17+0:449:09
3Lena Eliasson-LööfDomnarvets GOIF38:00+2:279:35
4Sara HelanderDomnarvets GOIF41:57+6:2410:35
5Annika IvarssonLinköpings OK42:08+6:3510:38
6Moa SvenssonNässjö OK43:57+8:2411:05
7Charlotte NedforsOK Roxen53:59+18:2613:37
8Klara LjunggrenLinköpings OK54:20+18:4713:43
9Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF58:40+23:0714:48
10Malin AxFinspångs SOK1:04:16+28:4316:13
11Erika BlixtOK Hammaren1:05:20+29:4716:29
12Karin MidestadLinköpings OK1:09:54+34:2117:39
13Linnéa BorgLinköpings OK1:11:09+35:3617:58
14Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:12:54+37:2118:24

H21

4 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna32:247:14
2Love BerzellOK Ravinen34:47+2:237:46
3Pontus LindblomOK Roxen40:55+8:319:09
4Mattias ZachrissonOK Roxen41:00+8:369:10
5Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL41:11+8:479:12
6Joakim GustafssonFinspångs SOK41:17+8:539:14
7Adam SandstedtEksjö SOK44:23+11:599:55
8Christoffer JohanssonTrollhättans SOK44:28+12:049:56
9Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK45:10+12:4610:06
10Magnus NordlanderÖstgöta Helikopter SK & IF49:43+17:1911:07
Jonas AxénMotala AIF OLej godkänd
Oskar HöglundMotala AIF OLej start
Henrik TostebergLinköpings OKej start
Björn CarlsonOK Roxenej start

D18

3 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina KromnérSkogspojkarnas OK51:5614:06
2Johanna GuståsLinköpings OK52:06+0:1014:09
3Linnea HanssonOK Roxen56:35+4:3915:22
Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OLej start

D16

3 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy LindgrenLinköpings OK45:3613:08
2Hanna LundgrenLinköpings OK46:06+0:3013:17
3Hanna KromnérSkogspojkarnas OK48:49+3:1314:04
4Jonna AlfredssonOK Roxen51:02+5:2614:42
5Karolina RönnbäckOK Eken1:01:59+16:2317:51
Ellen EkingeOK Motalaej start

D14

3 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea LundOK Kolmården27:499:16
2Agnes DjurstedtEksjö SOK28:34+0:459:31
3Tove ValleriusGamleby OK29:38+1:499:52
4Hanna ÖbergGamleby OK30:23+2:3410:07
5Alice JohanssonFinspångs SOK32:31+4:4210:50
6Kristin HerberthsonLinköpings OK32:48+4:5910:56
7Elin KjellmanLinköpings OK34:50+7:0111:36
8Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb34:55+7:0611:38
9Sofia TunessonSkogspojkarnas OK35:43+7:5411:54
10Ida HjortOK Roxen46:13+18:2415:24
11Malin BorgLinköpings OK49:22+21:3316:27
12Sara WänströmFinspångs SOK58:27+30:3819:29
13Ellen OlovssonGamleby OK1:00:29+32:4020:09

H14

3 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns BjörnskiöldOK Roxen25:098:21
2Hugo PerssonOK Denseln26:53+1:448:55
3Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping27:56+2:479:16
4Isak LiljeholmGamleby OK30:31+5:2210:08
5Oliver HöögOK Motala33:58+8:4911:17
6Mattias JosefssonOK Roxen36:43+11:3412:11
7Albin KjellbergBjörkfors GOIF39:52+14:4313:14
8Johan ÅrbrinkLinköpings OK40:42+15:3313:31
9Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK41:34+16:2513:48
10Axel BorgBjörkfors GOIF1:07:49+42:4022:31
Rasmus PåledalOK Roxenej godkänd
Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Simon FlankegårdTjalve IF Norrköpingej godkänd
Edvin WalterssonOK Roxenej start

D12

2 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården17:337:18
2Annie LundOK Kolmården18:17+0:447:37
3Tuva ÖstangårdGamleby OK19:27+1:548:06
4Sigrid LjunggrenLinköpings OK19:29+1:568:07
5Sofie EttlingSkogspojkarnas OK19:34+2:018:09
6Anja SvenssonGamleby OK20:25+2:528:30
7Ellen LindforsBjörkfors GOIF27:33+10:0011:28
8Tyra LindellOK Roxen34:59+17:2614:34
9Fanny WalterssonOK Roxen36:19+18:4615:07
10Frida SamuelssonBjörkfors GOIF38:03+20:3015:51
11Malva ÖsterbergOK Eken38:20+20:4715:58

H12

2 410 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK18:567:51
2Jacob PåledalOK Roxen19:05+0:097:55
3Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK19:20+0:248:01
4Carl ÖbergGamleby OK19:26+0:308:03
5Otto NilssonLinköpings OK22:46+3:509:26
6Hugo BraamOK Denseln23:37+4:419:47
7Emil NilssonGamleby OK23:43+4:479:50
8Arvid SvenssonBjörkfors GOIF25:02+6:0610:23
9Vincent DahmTjalve IF Norrköping27:25+8:2911:22
10Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF27:36+8:4011:27
11Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OL29:55+10:5912:24
12Olle MalmströmLinköpings OK30:31+11:3512:39
13August EkingeOK Motala31:25+12:2913:02
14Elis BönnerBjörkfors GOIF35:07+16:1114:34
15Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL37:10+18:1415:25
Filip HöögOK Motalaej start
Rasmus VibergOK Roxenej start
Elias TellsénOK Roxenej start

D10

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL22:409:51
2Emilia MarcussonLinköpings OK28:23+5:4312:20
3Sigrid HolmgrenGamleby OK28:47+6:0712:30
4Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb29:11+6:3112:41
5Alva LindforsBjörkfors GOIF30:34+7:5413:17
6Katie SamuelssonBjörkfors GOIF32:13+9:3314:00
7Alice EttlingSkogspojkarnas OK37:55+15:1516:29
8Selma WielanderLinköpings OK1:17:14+54:3433:34

H10

2 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK16:277:22
2Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK20:54+4:279:22
3Vidar PihlGamleby OK24:32+8:0511:00
4Casper BjörklundGamleby OK24:50+8:2311:08
5Linus SöderbergLinköpings OK27:39+11:1212:23
6Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb29:19+12:5213:08
7Love OtterströmLinköpings OK30:09+13:4213:31
8Felix NidebornOK Roxen33:34+17:0715:03
9Felix GustafssonBjörkfors GOIF34:04+17:3715:16
10Fredrik SelldinStjärnorps SK34:07+17:4015:17
11Oskar SelldinStjärnorps SK45:45+29:1820:30
Samuel SylvanTullinge SKej godkänd
Erik SjöstrandLinköpings OKej start

D35

3 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carin MarcussonLinköpings OK1:43:2228:47
Marie RubérLinköpings OKej start

H35

4 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus HenrikssonLinköpings OK53:2111:54
2Martin HammarlundMotala AIF OL56:42+3:2112:39
3Mathias NilssonGamleby OK1:10:02+16:4115:37
4Robert HögbergLinköpings OK1:19:13+25:5217:40
Henrik WielanderLinköpings OKej start

D40

3 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL46:0012:50
2Marie WalterssonOK Roxen1:17:07+31:0721:32
Anna-Stina PåledalOK Roxenej godkänd

H40

4 150 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK36:138:43
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen38:44+2:319:19
3Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK44:56+8:4310:49
4Richard OlovssonGamleby OK46:04+9:5111:06
5Peter EttlingSkogspojkarnas OK47:29+11:1611:26
6Johan KällsandLinköpings OK48:19+12:0611:38
7Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK52:11+15:5812:34
8Erik ÖsterbergOK Eken52:26+16:1312:38
9Stefan NidebornOK Roxen55:58+19:4513:29
10Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:01:35+25:2214:50
11Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL1:04:27+28:1415:31
12James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:18:29+42:1618:54
13Joakim WalterssonOK Roxen1:31:19+55:0622:00
Joakim KarlströmBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Christian EnbergLinköpings OKej start

D45

3 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL35:1210:23
2Jenny RöjgårdOK Kolmården35:57+0:4510:36
3Susanna DjurstedtEksjö SOK37:47+2:3511:08
4Kristina LjunggrenLinköpings OK40:08+4:5611:50
5Maria LillieströmOK Roxen44:37+9:2513:09
6Pernilla HörwingOK Roxen47:00+11:4813:51
7Maria OlofssonLinköpings OK47:32+12:2014:01
8Lotta BorgLinköpings OK1:08:51+33:3920:18
9Linda WänströmFinspångs SOK1:18:16+43:0423:05
Susanne GranGamleby OKej godkänd

H45

3 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OtterströmLinköpings OK31:038:03
2Per MagnussonLinköpings OK31:50+0:478:16
3Åke LjunggrenLinköpings OK32:31+1:288:26
4Patrik NilssonLinköpings OK33:52+2:498:47
5Tomas BomanLinköpings OK35:57+4:549:20
6Christian ErikssonLinköpings OK36:21+5:189:26
7Torbjörn AnderssonOK Motala36:55+5:529:35
8Erik HelanderOK Roxen37:11+6:089:39
9Martin JarelandLinköpings OK41:36+10:3310:48
10John HylandStjärnorps SK41:56+10:5310:53
11Johan WänströmFinspångs SOK42:07+11:0410:56
12Örjan SandellOK Roxen43:08+12:0511:12
13Jonas RåbergLinköpings OK44:47+13:4411:37
14Fredrik KorallMotala AIF OL44:59+13:5611:41
15Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL46:30+15:2712:04
16Christer ÖbergGamleby OK51:57+20:5413:29
17Johan DahmTjalve IF Norrköping1:07:32+36:2917:32
Magnus SahlmanLinköpings OKej start
Thomas JohanssonGamleby OKej start
Thomas PerssonOK Denselnej start

D50

2 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK30:3810:27
2Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL32:03+1:2510:56
3Inger GuståsLinköpings OK41:53+11:1514:17
4Anna KullbergLinköpings OK48:07+17:2916:25
5Lena StrömbäckLinköpings OK1:04:30+33:5222:00
Lena MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd

H50

3 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK26:197:14
2Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF26:40+0:217:20
3Niklas RönnbäckOK Eken27:38+1:197:36
4Per JohanssonMotala AIF OL28:27+2:087:50
5Stefan ThellsénOK Roxen33:11+6:529:08
6Per GuståsLinköpings OK34:05+7:469:23
7Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL35:10+8:519:41 Ladda ner rutt i gpx-format
8Johan MalmOK Kolmården38:52+12:3310:42
9Jörgen SköldLinköpings OK42:56+16:3711:49
10Ola SvärmOK Roxen43:49+17:3012:04
11Patric MolinBoxholm-Mjölby OL49:01+22:4213:30
12Fredrik UrbergHammarkinds OK49:29+23:1013:37
13Thomas RimhagenLinköpings OK58:54+32:3516:13
Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd

D55

2 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK31:5310:55
2Ingrid RoosMotala AIF OL54:53+23:0018:47
3Ann-Sofie FalkVimmerby OK56:54+25:0119:29
4Yvonne JohanssonGamleby OK1:11:08+39:1524:21
Margareta RuntegenBoxholm-Mjölby OLej start

H55

3 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard BorgLinköpings OK35:0710:21
2Torbjörn FalkVimmerby OK36:12+1:0510:40
3Börje AnderssonLinköpings OK36:37+1:3010:48
4Pedro LundqvistLinköpings OK37:37+2:3011:05
5Torbjörn JohanssonNyköpings OK42:59+7:5212:40
6Sören BremerBoxholm-Mjölby OL43:46+8:3912:54
7Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:14:10+39:0321:52
8Per FröbergTjalve IF Norrköping1:14:35+39:2822:00
Thomas StenströmLinköpings OKej start

D60

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gerd HagströmTjalve IF Norrköping48:1417:51
2Catharina ForsénOK Denseln1:05:57+17:4324:25
3Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:24:36+36:2231:20
Lena PerssonGamleby OKej godkänd
Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OKej godkänd
Lena FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd

H60

3 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär ForsströmStjärnorps SK40:3111:50
2Christer FranssonMotala AIF OL40:52+0:2111:56
3Leif CarlssonSOK Viljan41:41+1:1012:11
4Sven GranathTjällmo-Godegårds OK42:53+2:2212:32
5Ingemar PerssonGamleby OK44:12+3:4112:55
6Jan LundgrenLinköpings OK55:00+14:2916:04
7Jan JohanssonGamleby OK55:59+15:2816:22
8Hans EkTjalve IF Norrköping1:03:18+22:4718:30
9Stephan SvenssonLinköpings OK1:03:33+23:0218:34
10Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:03:59+23:2818:42

D65

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maud Göthe LundgrenLinköpings OK45:4218:21
2Mona PetersenOK Motala45:57+0:1518:27
3Kerstin BlomOK Kolmården1:04:57+19:1526:05
Elisabeth ÖsterbergLinköpings OKej godkänd

H65

3 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran BlombergTjalve IF Norrköping33:4110:49
2Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL34:56+1:1511:13
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK37:39+3:5812:06
4Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL43:48+10:0714:05
5Kjell JohanssonAnkarsrums OK48:12+14:3115:29
6Anders HedinMotala AIF OL1:01:51+28:1019:53
7Bengt ÖstlundOK Roxen1:25:41+52:0027:33
Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubbej godkänd

D70

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SandahlGamleby OK57:5623:38
2Britt-Marie BjörklundVästerviks OK58:10+0:1423:44
Britt-Marie OlsOK Roxenej godkänd

H70

3 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL38:0411:38
2Roland AlsénOK Roxen44:32+6:2813:37
3Rune RingsgårdOK Roxen44:45+6:4113:41
4Johnny GustafssonGamleby OK46:29+8:2514:12
5Göran FredrikssonMålilla OK50:44+12:4015:30
6Claus PetersenOK Motala51:45+13:4115:49
7Peter HagströmTjalve IF Norrköping52:30+14:2616:03
8Arne LarsenVästerviks OK52:52+14:4816:10
9Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK53:02+14:5816:13
10Jerry MartinssonOK Motala53:35+15:3116:23
11Roland NilssonSOK Viljan56:12+18:0817:11
12Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:07:09+29:0520:32
13Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:24:30+46:2625:50
Arne AnderssonOK Motalaej godkänd
Lars-Erik OlsOK Roxenej start
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OLej start

D75

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK42:4621:23
2Inger GustafssonOK Roxen46:07+3:2123:03
3Britt PetterssonOK Roxen50:45+7:5925:22
4Ann-Cathrine SundqvistOK Motala1:00:13+17:2730:06
5Ulla NilssonSOK Viljan1:06:25+23:3933:12
6Chatarina AnderssonOK Motala1:28:00+45:1444:00
Gunnel Cassel-söderbäckOK Ekenej godkänd
Gudrun ThigerLinköpings AIKej godkänd

H75

2 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Göran KempeOK Denseln46:3116:54
2Bengt KarlssonLinköpings AIK53:46+7:1519:33
3Anders AdlerLinköpings AIK59:25+12:5421:36
4Åke BjörklundVästerviks OK1:01:16+14:4522:16
5Kjell HagströmLinköpings OK1:05:05+18:3423:40
6Sven JonssonOK Roxen1:18:07+31:3628:24
7Leif AnderssonOK Motala1:30:40+44:0932:58

H80

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:10:4526:23
Evert ElgefjordOK Kolmårdenej godkänd

Inskolning

1 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alvin BjörklundGamleby OKfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Simon OlssonSidensjö IKfullföljt
Einar SelldinStjärnorps SKfullföljt
Frode SylvanVäxjö OKfullföljt
Love SylvanVäxjö OKfullföljt
Vera SylvanTullingefullföljt
Tilde SöderbergLinköpings OKfullföljt
Simon SöderbergLinköpings OKej start

U1

1 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl KullbergBjörkfors GOIF16:399:15
2Linnéa PåledalOK Roxen17:08+0:299:31
3Cassandra GustafssonBjörkfors GOIF20:57+4:1811:38
4Axel NygårdsBjörkfors GOIF21:13+4:3411:47
5Saga LindellOK Roxen21:20+4:4111:51
6Filip CasselBjörkfors GOIF22:42+6:0312:36
7Måns FrejdBjörkfors GOIF23:13+6:3412:53
8Stina WallinOK Roxen23:39+7:0013:08
9Elias WedinNAIS Orienteringsklubb23:48+7:0913:13
10Ida KjellmanLinköpings OK23:55+7:1613:17
11Matilda TorstenssonBjörkfors GOIF24:45+8:0613:45
12Alexander MarcussonLinköpings OK27:44+11:0515:24
13Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OK27:51+11:1215:28
14Elmer WielanderLinköpings OK29:33+12:5416:25
15Holger WänströmFinspångs SOK33:15+16:3618:28
16Erik EttlingSkogspojkarnas OK37:40+21:0120:55

U2

2 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta HolmgrenGamleby OK39:1416:16
2Moa ÖbergBjörkfors GOIF42:34+3:2017:39
3Agnes OlovssonGamleby OK47:09+7:5519:33
4Elina OlssonBjörkfors GOIF1:06:37+27:2327:38
5Simon HultmanBjörkfors GOIF1:10:32+31:1829:16

Öppen motion 1

2 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa WallinOK Roxen32:1714:24
2Lena NordlanderOK Roxen32:35+0:1814:32
3Marita EricsonLinköpings OK37:30+5:1316:44
4Sara NygårdsBjörkfors GOIF40:30+8:1318:04
5Brigitte AlsénOK Roxen41:45+9:2818:38
6Solvig PeterssonGamleby OK51:52+19:3523:09
7Göran DjurstedtKisa SK1:05:24+33:0729:11

Öppen motion 3

2 720 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖbergBjörkfors GOIF27:1310:00
2Anna-Karin MagnussonLinköpings OK30:29+3:1611:12
3Elin LankerOK Roxen33:08+5:5512:10
4Wilma TudénBoxholm-Mjölby OL37:02+9:4913:36
5Viktoria TudénBoxholm-Mjölby OL37:05+9:5213:38
6Camilla HöögOK Motala38:36+11:2314:11
7Inger EkmanOK Roxen40:17+13:0414:48
8Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL53:13+26:0019:33
9Madelene EricsonLinköpings OK59:36+32:2321:54
10Boel JohnssonOK Denseln1:00:11+32:5822:07

Öppen motion 5

3 520 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK31:348:58
2Erik SylvanTullinge SK47:54+16:2013:36
3Rolf JonssonBjörkfors GOIF49:52+18:1814:10
4Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL50:09+18:3514:14
5Harald BrandeTjalve IF Norrköping51:13+19:3914:33
6Albin PetterssonHammarkinds OK56:33+24:5916:03
7Joakim HöglundMotala AIF OL57:38+26:0416:22
8Jörgen AskbrinkHammarkinds OK58:45+27:1116:41
9Mattias OlssonSidensjö IK58:54+27:2016:43
10Tilda TudénBoxholm-Mjölby OL1:00:21+28:4717:08
11Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL1:01:21+29:4717:25
12Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping1:01:32+29:5817:28
13Annika LindellOK Roxen1:01:52+30:1817:34
14Erik WedinNAIS Orienteringsklubb1:05:15+33:4118:32
15Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:05:34+34:0018:37
16Leif SjögrenLinköpings OK1:05:58+34:2418:44
17Emma SylvanVäxjö OK1:13:10+41:3620:47
18Eva EkingeOK Motala1:46:50+1:15:1630:21
Lina EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Gert KromnérSkogspojkarnas OKej godkänd

Öppen motion 7

3 030 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus DjerfstenLinköpings OK29:559:52
2Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping35:18+5:2311:39
3Robert SöderbergLinköpings OK35:42+5:4711:46
4Niclas SylvanVäxjö OK35:49+5:5411:49
5Jesper JohanssonLinköpings OK39:43+9:4813:06
6Josefina BerntssonLinköpings OK40:35+10:4013:23
7Markus JohanssonLinköpings OK42:41+12:4614:05
8Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb44:42+14:4714:45
9Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb44:43+14:4814:45
10Frida JohanssonLinköpings OK45:57+16:0215:09
11Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL47:29+17:3415:40
12Marika LundinTjällmo-Godegårds OK47:57+18:0215:49
13Matz HöögOK Motala49:14+19:1916:14
14Bo FrisbergOK Roxen51:18+21:2316:55
15Ulla NyströmVisborgs OK51:50+21:5517:06
16Tommy GustavssonBjörkfors GOIF51:56+22:0117:08
17Roger StigssonLinköpings OK52:29+22:3417:19
18Pia ÖstangårdGamleby OK54:02+24:0717:49
19Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK55:43+25:4818:23
20Hans-Åke ChristianssonGamleby OK56:25+26:3018:37
21Lars HolmgrenGamleby OK56:34+26:3918:40
22Lars JohanssonOK Motala58:46+28:5119:23
23Erik HanssonOK Roxen59:03+29:0819:29
24Andreas MidestadLinköpings OK1:01:18+31:2320:13
25Lars KarlssonGamleby OK1:02:31+32:3620:37
26Per-Ove EkmanOK Roxen1:06:01+36:0621:47
27Helena HolmOK Roxen1:08:20+38:2522:33
28Per GustavssonOK Roxen1:13:02+43:0724:06
29Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:14:31+44:3624:35
30Åsa BraamOK Denseln1:15:25+45:3024:53
31Otto HolmdahlLinköpings OK1:20:11+50:1626:27
32Annevi FredängOK Motala1:25:11+55:1628:06
33Gustaf OlssonLinköpings OK1:25:25+55:3028:11
34Curt AnderssonOK Denseln1:35:52+1:05:5731:38
35Staffan PaulssonKlubblös1:53:54+1:23:5937:35
36Peter AugustssonOK Motala2:15:45+1:45:5044:48
37Kerry KempeLinköpings OK2:34:00+2:04:0550:49
Åke BorgerAnkarsrums OKej godkänd
Björn EkmanOK Roxenej godkänd

Öppen motion 8

4 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MartinssonLinköpings OK29:456:27
2Nils NedforsOK Roxen36:31+6:467:55
3Mikael AxinHagaby GoIF Örebro37:42+7:578:10
4Erik PetterssonOK Linné38:49+9:048:25
5Stefan DjurstedtEksjö SOK42:42+12:579:15
6Erik AnderssonIK Gandvik46:00+16:159:58
7Petter ValleriusGamleby OK46:54+17:0910:10
8Jennie AxinHagaby GoIF Örebro1:00:02+30:1713:01
9Per ÖstlundOK Roxen1:01:51+32:0613:24
10Jörgen HjortOK Roxen1:10:37+40:5215:19
11Niclas KinnanderMatteus SI1:22:57+53:1217:59
12Ulf IsakssonHässleby SOK1:26:06+56:2118:40

Öppen motion 11

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin HolmgrenGamleby OK28:2912:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser