Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Häxjakten, Five-O, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Häxjakten, Five-O, #1
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / IK Gandvik
Datum: torsdag 13 april 2017

D21

5 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa PerssonOK Tisaren45:058:03
2Elin ClassonOK Orinto46:39+1:348:20
3Lovisa LemanGöteborgs SK48:38+3:338:42
4Pernilla OlssonSkåneslättens OL49:09+4:048:47
5Kristin SkaarRyda SK50:18+5:138:59
6Filippa JohanssonJönköpings OK53:34+8:299:34
7Sofia HolmgårdKils OK53:36+8:319:35
8Evelina EricssonSöders-Tyresö56:55+11:5010:10
9Karin HåkanssonOK Gränsen58:53+13:4810:32
10Irma HåkanssonOK Gränsen1:02:03+16:5811:06
11Marianne DæhliHalden SK1:02:19+17:1411:08
12Sara IvarssonOK Kullingshof1:02:51+17:4611:14
13Kristine SvenssonFalköpings AIK OK1:10:25+25:2012:35

H21

8 470 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GrahnHestra IF52:176:10
2Erik ClassonOK Orinto53:09+0:526:16
3Viktor WassénVänersborgs SK56:06+3:496:37
4Victor HelgessonHestra IF57:20+5:036:46
5Jesper SjögrenHestra IF57:31+5:146:47
6Martin HogedalOK Alehof58:43+6:266:55
7Karl LarssonOK Skogshjortarna1:00:40+8:237:09
8Peter ArnessonUlricehamns OK1:01:30+9:137:15
9Jesper NilssonUlricehamns OK1:01:54+9:377:18 Ladda ner rutt i gpx-format
9Victor FlingmarkUddevalla OK1:01:54+9:377:18
9Marcus KvarndalUlricehamns OK1:01:54+9:377:18
12Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:02:29+10:127:22
13Waldemar AnderssonLånghundra IF1:03:06+10:497:26
14Andreas HolmqvistHestra IF1:04:10+11:537:34
15Håkan PetterssonOK Djerf1:04:42+12:257:38
16Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:04:44+12:277:38
17Mattias NilssonOK Alehof1:04:52+12:357:39
18Magnus HomannOK Orinto1:05:15+12:587:42
19Emil KarlssonHestra IF1:06:02+13:457:47
20Marcus UllmanOK Alehof1:06:08+13:517:48
21Jonatan FridolfssonOK Gränsen1:06:43+14:267:52
22Johan LindqvistTäby OK1:08:54+16:378:08
23Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK1:09:40+17:238:13
24Christoffer AndersénOK Alehof1:10:35+18:188:20
25Max KarleOK Skogshjortarna1:13:14+20:578:38
26Johan LarssonOK Skogshjortarna1:13:34+21:178:41
27Mattias KarlssonOK Alehof1:16:20+24:039:00
28Marcus LööfOK Kullingshof1:17:07+24:509:06
29Daniel OlssonUddevalla OK1:18:41+26:249:17
30Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:20:34+28:179:30
31Johan BlickOK Alehof1:21:31+29:149:37
32Anton KarlssonOK Kullingshof1:23:27+31:109:51
33Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:26:04+33:4710:09
34Pontus JohanssonOK Kullingshof1:39:06+46:4911:42
Anders OlssonUddevalla OKej godkänd
Sjur HoviKristiansand OKej godkänd
Fabian WennerbergOK Klyftamoej godkänd
Calle StenbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Emil LarssonTibro OKej godkänd
Viktor SundströmBredareds IFutgått
Tommy AnderssonVänersborgs SKej start
Oskar CervinHelsingborgs SOKej start
Anton SundströmBredareds IFej start
Rickard DjerfTibro OKej start

D21 Kort

3 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina LångStora Tuna OK36:259:08
2Ida Mari Borge HoviSkien OK36:49+0:249:15
3Sara KarlssonOK Skogsstjärnan52:21+15:5613:09

H21 Kort

6 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor ArvesvedTibro OK1:28:2713:42

D20

4 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna ForsVästerås SOK37:578:28
2Agnes WesterbergTrollhättans SOK38:49+0:528:39
3Erica EdmanRehns BK39:40+1:438:51

H20

6 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HoltbringOK Amne1:08:3811:04

D18

4 070 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Djerf33:338:14
2Kajsa RaskKungälvs OK35:18+1:458:40
3Elsa HolmgårdKils OK37:29+3:569:12
4Aurora GjølsjøOK Moss40:17+6:449:53
5Sofia KlassonHestra IF41:04+7:3110:05
6Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss42:44+9:1110:29
7Tindra HjortFalköpings AIK OK43:36+10:0310:42
8Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK43:55+10:2210:47
9Sofia JohanssonOK Skärmen45:12+11:3911:06
10Lisa BörnstedtKungälvs OK45:14+11:4111:06
11Tove JohanssonOK Alehof54:26+20:5313:22

H18

5 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo StrömMullsjö SOK40:077:42
2Ludvig WaktelSvaide Roma SOK48:20+8:139:17
3Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna48:46+8:399:22
4Oscar KarlssonTrollhättans SOK50:14+10:079:39
5Elias ÖhmanGjø-Vard OL50:43+10:369:45
Alfred PetterssonMullsjö SOKej start

H10

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna16:448:12
2Gabriel HogedalVänersborgs SK19:52+3:089:44
3Alfons WesterberghRasbo IK20:40+3:5610:07
4Hannes HolmbergOK Gränsen22:43+5:5911:08
Hampus SahlénIF Hagenej godkänd

D10

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK15:086:52
2Emilia MellegårdLidköpings VSK30:43+15:3513:57

D12

2 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna19:328:20
2Elsa SödervallIK Gandvik22:22+2:509:33
3Alva EliassonSundsvalls OK24:42+5:1010:33
4Hanna WidegrenIK Gandvik26:42+7:1011:24
5Alva KarlssonMariestads FK30:46+11:1413:08

H12

2 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias WesterberghRasbo IK16:306:49
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK20:36+4:068:30
3Liam HogedalVänersborgs SK20:39+4:098:31
4Olle PetersénOK Njudung21:15+4:458:46
5Albert BrohedeOK Tyr22:25+5:559:15
6Arvid JohanssonOK Djerf24:39+8:0910:11
7Isak HolmgårdKils OK27:08+10:3811:12
8Jonas OlssonOK Amne29:28+12:5812:10
9Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL33:04+16:3413:39
10Simon WesthMullsjö SOK34:43+18:1314:20
11Noel BengtssonOK Skogshjortarna35:31+19:0114:40
Mathias LinløkkenØstmarka OKfullföljt
oscar hallqvistVänersborgs SKej godkänd

D12 Kort

2 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Molly HögIK Gandvik30:4514:06
1Emy PetterssonIK Gandvik30:4514:06
3Alva GrönkvistJönköpings OK32:48+2:0315:02

H14 Five-O

3 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin HenryssonTibro OK31:288:33
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan32:14+0:468:45
3Lukas LarssonOK Skogshjortarna37:25+5:5710:10
4Willy FjällborgStenungsunds OK37:46+6:1810:15
5Erik LingIK Hakarpspojkarna44:38+13:1012:07
6Alfred BjørnerødOK Moss51:17+19:4913:56
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Lukas GrothKungälvs OKutgått
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start
Filip LindqvistTäby OKej start

D14 Five-O

3 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara WänströmFinspångs SOK32:489:25
2Elsa SonessonFalköpings AIK OK32:49+0:019:25
3Alina NiggliO Jura33:26+0:389:36
4Frida JohanssonOK Skärmen33:46+0:589:42
5Julia WesthMullsjö SOK42:50+10:0212:18
6Olivia GrönkvistJönköpings OK51:55+19:0714:55
7Agnes KamforsOK Kullingshof1:28:50+56:0225:31
Alma AppelgrenTrollhättans SOKej godkänd
Johanna FredrixonOK Skogshjortarnaej godkänd
Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarnaej godkänd

H16 Five-O

4 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK34:026:56
2Joar TryggöTrollhättans SOK34:07+0:056:57
3Erik HogedalGöteborg-Majorna OK34:12+0:106:58
4Hugo MandingerTrollhättans SOK36:06+2:047:22
5Arvid AronssonOK Kroppefjäll39:16+5:148:00
6Isak OlssonStigsökarna40:57+6:558:21
7Tobias ErixonOK Kullingshof43:51+9:498:56
8Erik JohanssonOK Alehof1:38:38+1:04:3620:07
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karl PetersénOK Njudungej godkänd

D16 Five-O

4 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna32:278:05
2Alva SonessonFalköpings AIK OK33:15+0:488:17
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK33:23+0:568:19
4Ebba LindOK Skärmen33:24+0:578:19
5Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK34:00+1:338:28
6Alexandra LinløkkenØstmarka OK35:40+3:138:53
7Clara JohanssonOK Skärmen36:33+4:069:06
8Natalja NiggliO Jura36:34+4:079:07
9Ida HelgessonHestra IF36:43+4:169:09
10Lovisa HambäckLånghundra IF37:34+5:079:22
11Nicolina MobergOK Tyr37:45+5:189:24
12Karoline BjørnerødOK Moss38:26+5:599:35
13Ylva JohanssonOK Djerf39:02+6:359:44
14Irma SvenssonOK Klyftamo46:52+14:2511:41
15Karin WedmanVästerbergslagens OL46:53+14:2611:41
16Emma IvarssonOK Kullingshof1:01:47+29:2015:24
Alma HjertbergHestra IFej godkänd
Ellika GrothKungälvs OKej start
Nora HolmgårdKils OKej start

H16 Kort

3 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus StockhedenOK Gränsen41:3112:53

D35

5 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad50:1810:03
2Emelie SvalinVänersborgs SK53:01+2:4310:36
3Malin SörstrandIstrums SK1:05:54+15:3613:10
4Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:25:03+34:4517:00
Karin FägerlindCentrum OKej godkänd

H35

6 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas ClaessonOK Kullingshof59:369:20
2Patrik WallinFalköpings AIK OK1:03:40+4:049:58
3Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna1:04:54+5:1810:10
4Erik JohanssonOK Kullingshof1:05:41+6:0510:17
Mikael BergstedtMarkbygdens OKej start

D40

4 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK44:3110:09
2Sara TimnerSundsvalls OK48:10+3:3910:59
3Gunilla FredmanOK Skogshjortarna1:03:07+18:3614:24
4Angelica BrandqvistTibro OK1:04:55+20:2414:49
5Daria NiggliO Jura1:14:57+30:2617:06
Marita LemmingOK Skogsstjärnanej start
Ann HyvönenSkattkärrs SOKej start

H40

6 220 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK42:356:50
2Tobias EliassonSundsvalls OK44:23+1:487:08
3Mikael JanssonIFK Lidingö SOK44:47+2:127:11
4Daniel BrohedeOK Tyr47:21+4:467:36
5Andreas JohanssonOK Kullingshof48:27+5:527:47
6Jan HjortFalköpings AIK OK53:28+10:538:35
7Jimmy LanevikOK Kullingshof55:00+12:258:50
8Henning Bratland CarlsenOK Moss56:18+13:439:03
9Erik AderstedtKungälvs OK57:06+14:319:10
10Magnus BertilssonOK Skogshjortarna58:38+16:039:25
11Mattias StockhedenOK Gränsen1:11:38+29:0311:30
12Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:25:07+42:3213:41
13Henrik HellborgCentrum OK1:38:19+55:4415:48
Björn GrothKungälvs OKej godkänd
Johan WesterberghRasbo IKej start

D45

3 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina PatrikssonOK Klyftamo42:5811:25
2Annelie JohanssonOK Skärmen44:55+1:5711:56
3Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK45:56+2:5812:12
4Anna-Karin RybergOK Klyftamo54:12+11:1414:24
Katarina StockhedenOK Gränsenej start
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarnaej start

H45

5 230 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna40:297:44
2Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna42:44+2:158:10
3Martin ÖhmanGjø-Vard OL43:49+3:208:22
4Jonas NiklassonFalköpings AIK OK46:07+5:388:49
5Klas GrönkvistJönköpings OK48:16+7:479:13
6Håkan LindénUddevalla OK49:52+9:239:32
7Anders LingIK Hakarpspojkarna51:31+11:029:51
8Mats HolmbergOK Gränsen51:49+11:209:54
9Conny ErixonOK Kullingshof52:46+12:1710:05
10Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK53:40+13:1110:15
11Mattias LundbladOK Linné53:56+13:2710:18
12Mika TolonenOK Amne1:00:55+20:2611:38
13Bo KronOK Flundrehof1:01:12+20:4311:42
14Mathias FredrixonOK Skogshjortarna1:01:14+20:4511:42
15Tobias Den BraverOK Gränsen1:03:44+23:1512:11
16Johan HanssonOK Löftan1:06:10+25:4112:39
17Fredrik PlumppuHestra IF1:07:58+27:2912:59
Tomas FridénOK Gränsenej godkänd
Mattias AnderssonFrämmestads IKutgått
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKej start

D50

3 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK34:5510:09
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna36:11+1:1610:31
3Gunilla EdgrenTrollhättans SOK39:07+4:1211:22 Ladda ner rutt i gpx-format
4Sari HåkanssonOK Gränsen39:28+4:3311:28
5Astrid BjørnerødOK Moss39:34+4:3911:30
6Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK41:35+6:4012:05
7Lena ArnoldssonMullsjö SOK43:04+8:0912:31
8Christina HalvarssonOK Kroppefjäll45:12+10:1713:08
9Maria SkogsbergMariestads FK46:11+11:1613:25
10Gunnel JernstigTrollhättans SOK51:27+16:3214:57
11Marita FilipssonMarkaryds FK54:12+19:1715:45

H50

4 750 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan AronengHestra IF40:218:29
1Lars HolmgårdKils OK40:218:29
3Jonas LångStora Tuna OK40:45+0:248:34
4Jonas NylundCentrum OK40:54+0:338:36
5Bo HallbergFalköpings AIK OK40:58+0:378:37
6Jurg NiggliO Jura41:30+1:098:44
7Magnus NiklassonFalköpings AIK OK41:31+1:108:44
8Tony GustavsenIstrums SK42:48+2:279:00
9Johan MarsMarkbygdens OK43:16+2:559:06
10Bengt NorrmanTrollhättans SOK44:56+4:359:27 Ladda ner rutt i gpx-format
11Lars BjörkingOK Skogshjortarna45:14+4:539:31
12Jens LindströmTibro OK45:52+5:319:39
13Martin MandingerTrollhättans SOK47:21+7:009:58
14Peter ForsOK Grip47:28+7:079:59
15Jonas MånssonK 3 IF47:43+7:2210:02 Ladda ner rutt i gpx-format
16Peter StrömdahlOK Skogsvargarna49:01+8:4010:19
17Peter HambäckLånghundra IF49:50+9:2910:29
18Kjell EinarssonOK Skogshjortarna50:06+9:4510:32
19Erik LösethFalköpings AIK OK50:54+10:3310:42
20Tore BjørnerødOK Moss51:29+11:0810:50
21Karl ErikssonUddevalla OK51:55+11:3410:55
22Per AnderssonUlricehamns OK57:06+16:4512:01
23Bo WesterbergTrollhättans SOK1:01:12+20:5112:53
24Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:10:46+30:2514:53
25Kasperi LaunisASS Raisu Lumous1:13:55+33:3415:33
26Thomas AlmgrenBorås GIF1:22:28+42:0717:21
Tommy BäckOK Kullingshofej start
Thomas LjungqvistTibro OKej start
Fritiof AnderssonGudhems IFej start
Jens AnderssonOK Roslagenej start

D55

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Grete HoviSkien OK30:489:37
2Christina BirathStenungsunds OK32:05+1:1710:01
3Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK38:03+7:1511:53
4Annika SvenssonSolna OK38:47+7:5912:07
5Susanne LüscherStora Tuna OK39:54+9:0612:28
Susanne OlssonGudhems IFej start
Anita BodinGällstadbygdens SOKej start

H55

4 580 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HanssonStenungsunds OK40:228:48
2Jörgen BatzSkarpnäcks OL42:25+2:039:15
3Bengt SvenssonSundbybergs IK45:02+4:409:49
4Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK48:44+8:2210:38
5Anders AxelssonOK Skogsvargarna50:23+10:0111:00
6Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK53:19+12:5711:38
7Arne SääfGudhems IF56:37+16:1512:21
8Leif SandahlOK Tyr58:39+18:1712:48
9Ulf SundinGöteborg-Majorna OK58:49+18:2712:50
10Håkan PerssonLaxå OK59:22+19:0012:57
11Tomas NilssonOK Gipen1:01:30+21:0813:25
12Klas LindgrenVästerås SOK1:08:20+27:5814:55
13Håkan HåkanssonOK Gränsen1:10:29+30:0715:23
14Herman BakkeLøten o-lag1:14:15+33:5316:12
Svante AndrénTibro OKej start

H60

4 230 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LandströmLånghundra IF39:119:15
2Pierre KarlssonOK Alehof39:31+0:209:20
3Urban LarssonOK Gipen39:49+0:389:24
4Harald HoviSkien OK42:00+2:499:55
5Tomas KarlssonOK Skogshjortarna43:57+4:4610:23
6Tommy RoosFalköpings AIK OK44:45+5:3410:34
7Magnus AnderssonUlricehamns OK44:46+5:3510:34
8Stefan GunnarssonKristinehamns OK44:57+5:4610:37
9Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK50:56+11:4512:02
10Sören KarlssonMullsjö SOK51:06+11:5512:04
11Bo AnderssonFalköpings AIK OK51:22+12:1112:08
12Hans Andersson StrinningAttunda OK53:18+14:0712:36
13Sven SundströmBredareds IF58:05+18:5413:43
14Björn PetterssonUlricehamns OK1:07:56+28:4516:03
Roland SvenssonOK Skogsstjärnanej start
Carl-Göran StrutsEds SKej start
Sven-Erik BrodinKristinehamns OKej start

U1

1 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman EliassonSundsvalls OK16:228:56
2Joel HolmgårdKils OK19:39+3:1710:44
3Alvin HogedalOK Alehof28:00+11:3815:18
4Gustav OlssonOK Amne33:07+16:4518:05

U2

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova TidquistFalköpings AIK OK28:2113:18
2Nelly GrothKungälvs OK32:25+4:0415:13
3Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL47:24+19:0322:15
4Noé KarlssonHjobygdens OK49:30+21:0923:14

Öppen motion 1

2 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip LindqvistTäby OK33:5014:58
2Liv LindOK Skärmen35:17+1:2715:36
3Lars KarlssonOK Gränsen36:13+2:2316:01
4Ida KarlssonOK Gränsen36:24+2:3416:06

Öppen motion 2

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LemanGöteborgs SK48:4418:40

Öppen motion 3

2 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida EdmanKorsnäs IF OK30:5811:49
2William HärströmFalköpings AIK OK31:21+0:2311:57
3Teija LaunisASS Raisu Lumous34:25+3:2713:08
4Monika LarssonSkarpnäcks OL35:00+4:0213:21
5Britt GunnarssonKristinehamns OK38:58+8:0014:52
6Jessica Käck KarlssonMariestads FK51:08+20:1019:30
7Greta KarlssonLidköpings VSK1:06:30+35:3225:22

Öppen motion 4

3 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa Den BraverOK Gränsen27:108:02
2Filip BarkestedtOK Kullingshof28:29+1:198:25
3Hjalmar KällIK Gandvik29:02+1:528:35
4Nora KällIK Gandvik29:05+1:558:36
5Janne ErikssonEds SK30:54+3:449:08
6Emil JohanssonOK Kullingshof34:40+7:3010:15

Öppen motion 5

2 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK20:226:48
2Jessica HolstHjobygdens OK33:54+13:3211:20
3Sofia KarlssonIstrums SK33:58+13:3611:21
4Ella JohanssonTibro OK39:21+18:5913:09
5Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK40:15+19:5313:27
6Ulf RaskKungälvs OK42:03+21:4114:03
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK44:45+24:2314:57
8Jonas Rutbergklubblös48:15+27:5316:08
9Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna54:43+34:2118:17
10Annica HöckergårdIF Hagen55:11+34:4918:27
11Isis JernstigVänersborgs SK59:38+39:1619:56
12Annika JohanssonOK Alehof1:10:01+49:3923:25
Anna HammarFalköpings AIK OKej godkänd

Öppen motion 7

2 710 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu23:508:47
2Sofia SjögrenOK Kullingshof24:45+0:559:07
3Lisa WinbergStenungsunds OK30:34+6:4411:16
4Odd-Ragnar PettersenOK Moss31:04+7:1411:27
5Staffan OlssonStigsökarna31:08+7:1811:29
6Marie AnebreidMullsjö SOK31:25+7:3511:35
7Elin WinbergStenungsunds OK31:41+7:5111:41
8Bengt KlassonOK Orinto32:20+8:3011:55
9Per PetterssonOK Djerf33:17+9:2712:16
10Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK36:11+12:2113:21
11Sune GustavssonTibro OK37:33+13:4313:51
12Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu37:48+13:5813:56
13Anders SwedinLidköpings VSK38:24+14:3414:10
14Frida KjellmanLidköpings VSK41:23+17:3315:16
15Eva KarlssonLidköpings VSK57:19+33:2921:09
Bert ThorssonRyda SKej godkänd
Niclas KjellmanLidköpings VSKej godkänd

Öppen motion 8

3 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor ThorssonRyda SK40:3710:55
2Cecilia GrothKungälvs OK44:27+3:5011:56
3Bernt HenrikssonGudhems IF49:25+8:4813:17

Öppen motion 9

5 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel HärströmFalköpings AIK OK49:488:32
2Jonas BuudIFK Mora OK50:50+1:028:43
3Daniel HåkanssonOK Gränsen1:01:40+11:5210:34
4Peter Borgklubblös1:16:38+26:5013:08
Hans-Olof Carlssonklubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser