Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, natt, med Swedish League, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, natt, med Swedish League, #3
Arrangörsorganisationer: OK Tisaren / Örebro Läns OF
Datum: fredag 21 april 2017

D21 Elit

9 720 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:29:289:12
2Nadiya VolynskaOK Orion1:34:50+5:229:45
3Maria MagnussonSävedalens AIK1:38:05+8:3710:05
4Ellinor ErikssonOK Tisaren1:38:07+8:3910:05
5Johanna ÖbergOK Linné1:39:27+9:5910:13
6Rebecka LindbergOK Roslagen1:41:56+12:2810:29
7Frida SandbergStora Tuna OK1:43:06+13:3810:36
8Andrea SvenssonOK Tisaren1:44:54+15:2610:47
9Sara SjökvistJärla Orientering1:45:33+16:0510:51
10Kristin HylanderNyköpings OK1:46:03+16:3510:54
11Josefine KlintbergOK Ravinen1:46:45+17:1710:58
12Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:47:48+18:2011:05
13Fredrika VångellLinköpings OK1:48:17+18:4911:08
14Fanny AsketunOK Roxen1:49:15+19:4711:14
15Rebecka HeinrupTullinge SK1:49:34+20:0611:16
16Elin HögstrandIFK Göteborg1:49:54+20:2611:18
17Linda LindkvistLeksands OK1:50:00+20:3211:19
18Lisa AnderssonÄrla IF1:50:08+20:4011:19
19Kajsa HammarströmLinköpings OK1:51:20+21:5211:27
20Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:52:17+22:4911:33
21Malin SørensenOK Rodhen1:52:34+23:0611:34
22Elin ClassonOK Orinto1:53:16+23:4811:39
23Julia DavidssonÄrla IF1:54:46+25:1811:48
24Lovisa NilssonSävedalens AIK1:57:28+28:0012:05
25Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:58:00+28:3212:08
26Sofia HolmgårdKils OK1:58:26+28:5812:11
27Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna2:00:04+30:3612:21
28Annika BjörkOK Linné2:00:53+31:2512:26
29Karin PerssonHagaby GoIF Örebro2:01:48+32:2012:31
30Sanna SkoogKils OK2:02:47+33:1912:37
31Kate MorrisonOK Linné2:02:56+33:2812:38
32Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK2:03:06+33:3812:39
33Hanna KorhonenOK Ravinen2:04:46+35:1812:50
34Annika CarlbergSundsvalls OK2:07:03+37:3513:04
35Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna2:16:24+46:5614:01
36Julia AdolfssonOK Kåre2:38:36+1:09:0816:19
Jessica NilssonOK Tyrej godkänd
Kristin OlovssonRehns BKej godkänd
Magdalena OlssonStora Tuna OKej godkänd
Johanna EngströmOK Hällenej godkänd
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadej godkänd
Filippa JohanssonJönköpings OKåterbud
Marie SpångmyrLeksands OKåterbud
Carolin SvenssonHaninge SOKåterbud
Susanna ForsellMotala AIF OLåterbud

H21 Elit

12 980 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thierry GueorgiouKalevan Rasti1:29:556:55
2Jens RönnolsJärla Orientering1:31:59+2:047:05
3Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:32:14+2:197:06
4Pavlo UshkvarokOK Denseln1:32:34+2:397:07
5Oskar DanielsAttunda OK1:32:44+2:497:08
6Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:33:43+3:487:13
7Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:34:31+4:367:16
8Mathias HallménOK Denseln1:34:42+4:477:17
9Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna1:34:45+4:507:17
10Karl WalheimÄrla IF1:35:57+6:027:23
11Filip GrahnHestra IF1:36:00+6:057:23
11Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:36:00+6:057:23
13Emil AnderssonÄrla IF1:36:32+6:377:26
14David BejbomJärla Orientering1:37:40+7:457:31
15Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:38:02+8:077:33
16Hector HainesIFK Lidingö SOK1:38:05+8:107:33
17Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:38:14+8:197:34
18Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK1:38:18+8:237:34
19Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:38:40+8:457:36
20Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:39:21+9:267:39
21Mats TroengOK Linné1:39:30+9:357:39
22Erik ClassonOK Orinto1:39:49+9:547:41
23Artem PanchenkoIFK Mora OK1:39:55+10:007:41
24Rasmus ElmelidLinköpings OK1:40:49+10:547:46
25Martin AhlbergerHestra IF1:41:14+11:197:47
26Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:41:33+11:387:49
27Fredrik IngelssonRehns BK1:42:12+12:177:52
28Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:42:25+12:307:53
29Peter ÖbergOK Hällen1:42:28+12:337:53
30Denys ShcherbakovRonneby OK1:42:44+12:497:54
31Josef NordlundOK Linné1:43:32+13:377:58
32Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:43:34+13:397:58
33Erik MartinssonLinköpings OK1:43:47+13:527:59
34Filip WadstenOK Landehof1:43:55+14:008:00
35Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:44:08+14:138:01
36Miloš NykodýmOK Linné1:44:09+14:148:01
37Göran WinbladRehns BK1:44:48+14:538:04
38Joakim SvenskStora Tuna OK1:44:49+14:548:04
39Simon HedlundÄrla IF1:46:06+16:118:10
40Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:46:54+16:598:14
41Emil GranqvistOK Ravinen1:48:00+18:058:19
42Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:49:38+19:438:26
43Ludvig ErikssonKils OK1:50:40+20:458:31
44Xander BergerOK Pan-Kristianstad1:51:10+21:158:33
45Oskar LundqvistOK Orion1:51:29+21:348:35
46Robbin KantarpÄrla IF1:53:03+23:088:42
47Simon JakobssonLånghundra IF1:53:30+23:358:44
48Oskar LeinonenOK Kolmården1:53:52+23:578:46
49Linus RappIFK Mora OK1:54:52+24:578:50
50Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:55:02+25:078:51
51Daniel NilssonNyköpings OK1:56:04+26:098:56
52Heino OllinSävedalens AIK1:57:04+27:099:01
53Philip PerssonOK Orion1:57:49+27:549:04
54Emil KaleredOK Denseln1:59:10+29:159:10
55Sixten WalheimOK Rodhen2:01:52+31:579:23
56Ivan KuchmenkoJärla Orientering2:04:59+35:049:37
57Johan SöderlundLeksands OK2:21:53+51:5810:55
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Viktor SilvemarkÄrla IFej godkänd
Henrik LöfåsOK Linnéej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Oscar VångellÄrla IFej godkänd
Jonas EngströmOK Hällenej godkänd
Per BrolundOK Denselnej godkänd
Vladimir TregubovRehns BKej godkänd
Daniel RoosAttunda OKej godkänd
Henrik JonssonÄrla IFej godkänd
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Petter ErikssonÄrla IFej godkänd
Martin JanssonOK Rodhenåterbud
Niklas AldénOK Linnéåterbud
Johan LindbergIFK Mora OKåterbud
Fredrik EdénIFK Göteborgåterbud
Johan TörnrothHestra IFåterbud

D20 Elit

7 160 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterEksjö SOK1:11:229:58
2Hanna HänströmOK Ravinen1:13:10+1:4810:13
3Emma HagrotTäby OK1:13:50+2:2810:18
4Lisa JohanssonOK Tranan1:14:24+3:0210:23
5Sara KindlundOK Tranan1:16:17+4:5510:39 Ladda ner rutt i gpx-format
6Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:16:34+5:1210:41
7Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:16:41+5:1910:42
8Amelia SkalbergBredaryds SOK1:19:21+7:5911:04
9Myrra CarlssonOK Orion1:19:45+8:2311:08
10Ronja BjörklundOK Kåre1:19:46+8:2411:08
11Emma PetterssonOK Roxen1:21:28+10:0611:22
12Gabriella S BerganderEksjö SOK1:21:45+10:2311:25
13Ekaterina RyazanovaRehns BK1:21:52+10:3011:26
14Erica EdmanRehns BK1:22:31+11:0911:31
15Amanda BerggrenTullinge SK1:22:59+11:3711:35
16Jonna ForsVästerås SOK1:23:15+11:5311:37
17Hanna HugossonSundsvalls OK1:23:23+12:0111:38
18Tone AlbrektssonOK Ravinen1:25:48+14:2611:58
19Anna KarlströmOK Linné1:28:04+16:4212:17
20Matilda ErikssonVästerbergslagens OL1:28:30+17:0812:21
21Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:30:21+18:5912:37
22Elsa AnderssonBredaryds SOK1:31:59+20:3712:50
23Elin JohanssonFinspångs SOK1:38:47+27:2513:47
24Lova EvebornOK Roxen1:40:30+29:0814:02
25Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF1:41:21+29:5914:09
26Jonna JungåkerSundsvalls OK1:43:45+32:2314:29
27Emma HelmerssonVästerås SOK1:46:05+34:4314:48
28Hanna RöstinOK Ravinen1:48:36+37:1415:10
29Matilda MelénOK Kåre1:49:33+38:1115:18
30Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:56:29+45:0716:16
31Stina ErikssonJönköpings OK1:58:29+47:0716:32
32Linnea GustafssonOK Gynge2:00:41+49:1916:51
33Chantelle HesselbergOK Hällen2:07:28+56:0617:48
34Erica ErikssonHjärnarps OL2:26:46+1:15:2420:29
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Josefin ErlandssonOK Milanej godkänd
Saga SanderOK Milanej godkänd
Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Frida JunegardTullinge SKej start
Maria GustafssonHagaby GoIF Örebroej start
Moa HanssonBredaryds SOKej start
Stina NordinSundsvalls OKej start
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaåterbud

H20 Elit

9 920 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:08:086:52
2Simon ImarkTullinge SK1:09:11+1:036:58
3Simon HectorSnättringe SK1:10:29+2:217:06
4Filip JacobssonOK Tisaren1:11:51+3:437:14
5Andreas UllerKils OK1:12:13+4:057:16
6Ville JohanssonOK Kolmården1:12:41+4:337:19
7Lucas SundbladEksjö SOK1:16:42+8:347:43
8Oliwer LundbergOK Bävern1:18:32+10:247:55
9Anton ForsbergLånghundra IF1:18:59+10:517:57
10Mattis HallbergIK Uven1:19:00+10:527:57
11Henning SjökvistStora Tuna OK1:19:37+11:298:01
12Gustaf SundbüeOK Hällen1:20:23+12:158:06
13Victor HelgessonHestra IF1:20:55+12:478:09
14Otto StuhlhoferOK Landehof1:21:19+13:118:11
15Victor ImarkTullinge SK1:21:22+13:148:12
16Albin LillieströmOK Roxen1:22:08+14:008:16
17Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:22:45+14:378:20
18Jesper SvenskStora Tuna OK1:23:55+15:478:27
19Per KarlssonOK Tylöskog1:24:51+16:438:33
20Oskar LindEksjö SOK1:24:52+16:448:33
21Emil LjungemyrOK Kolmården1:25:03+16:558:34
22Olle JosarpOK Tisaren1:25:16+17:088:35
23Filip KarlssonIF Hagen1:25:42+17:348:38
24Olle NilssonOK Linné1:26:19+18:118:42
25Johannes RidefeltOK Linné1:27:08+19:008:47
26Viktor WassénVänersborgs SK1:28:09+20:018:53
27Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:28:10+20:028:53
28Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:28:21+20:138:54
29Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:28:33+20:258:55
30Waldemar AnderssonLånghundra IF1:29:03+20:558:58
31Ola AnderssonOK Orion1:30:02+21:549:04
32Henrik JohannessonRonneby OK1:30:12+22:049:05
33Hugo DahlbergHaninge SOK1:30:50+22:429:09
34Joakim SkärlénHaninge SOK1:31:22+23:149:12
35Fredrik JohanssonOK Nackhe1:32:20+24:129:18
36Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:32:30+24:229:19
37Tuve MöllerOK Linné1:33:29+25:219:25
38Fryderyk PryjmaRehns BK1:34:18+26:109:30 Ladda ner rutt i gpx-format
39Egil MorastHaninge SOK1:36:20+28:129:42
40Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:36:54+28:469:46
41Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:37:18+29:109:48
42Albin AnderssonOK Ravinen1:37:48+29:409:51
43Fritjof AxelssonFK Göingarna1:38:14+30:069:54
44David RisbergKils OK1:42:17+34:0910:18
45Rasmus MöllerArboga OK1:42:43+34:3510:21
46Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:43:56+35:4810:28
47Olle AnderssonTullinge SK1:43:58+35:5010:28
48Adam SegerslättSkåneslättens OL1:46:29+38:2110:44
49Nils Hammaräng GripOK Orion1:46:55+38:4710:46
50Jesper VikmanOK Nolaskogsarna1:48:54+40:4610:58
51Johan PerssonAttunda OK1:49:27+41:1911:01
52Simon RuneforsVäxjö OK1:49:35+41:2711:02
53Tim OlssonBrattås CK1:50:34+42:2611:08
54Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:50:44+42:3611:09
55Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:52:17+44:0911:19
56Arvid LinderOK Hällen1:52:41+44:3311:21
57Linus BacklundOK Södertörn1:52:54+44:4611:22
58John GunnarssonSurahammars SOK1:53:15+45:0711:24
59Martin StorkampSundsvalls OK1:54:32+46:2411:32
60Alfred LönnVästerås SOK1:55:24+47:1611:37
61Erik NallgårdVästerås SOK1:57:30+49:2211:50
62Hugo ThunbergOK Alehof1:58:18+50:1011:55
63Jakob FranssonOK Milan1:59:17+51:0912:01
64Pontus LindblomOK Roxen1:59:32+51:2412:02
65Andreas PerssonOK Hammaren2:00:00+51:5212:05
66Erik OlssonGävle OK2:03:08+55:0012:24
67Oliver MalmkvistJönköpings OK2:03:29+55:2112:26
Douglas Fransson LeeOK Alehofej godkänd
Mårten OlssonGävle OKej godkänd
Christopher WilestedtAttunda OKej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd
Arvid ClaessonJönköpings OKej godkänd
Amadeus HanssonGotlands Bro OKej godkänd
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Henrik HamreforsVästerås SOKåterbud
Alexander WiklundFinspångs SOKåterbud
Jonas GustafssonOK Kåreåterbud
Rickard DjerfTibro OKåterbud
André AnderssonOK Kåreåterbud
Martin MörsellOK Kåreåterbud
Erik ZeilonSkåneslättens OLåterbud

D18 Elit

6 300 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Djerf1:10:0811:07
2Frida VikströmSundsvalls OK1:10:19+0:1111:09
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna1:10:27+0:1911:10
4Hanna LagerbergOK Södertörn1:10:29+0:2111:11
5Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:12:19+2:1111:28
6Fanny SundbladEksjö SOK1:13:09+3:0111:36
7Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:13:59+3:5111:44
8Sandra BoströmOK Linné1:14:24+4:1611:48
9Klara AxelssonMarkbygdens OK1:14:26+4:1811:48
10Ella OlssonGrycksbo IF OK1:14:29+4:2111:49
11Jenny WegebroSundsvalls OK1:14:59+4:5111:54
12Ellen KallerbäckOK Orion1:15:06+4:5811:55
13Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK1:17:38+7:3012:19
14Lina SvärdIF Thor1:19:11+9:0312:34
15Hanna KjellinForsa OK1:19:27+9:1912:36
16Frida HectorSnättringe SK1:19:45+9:3712:39
17Moa WestbladOK Ravinen1:20:05+9:5712:42
18Elsa LindeblomHestra IF1:20:57+10:4912:50
19Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan1:21:13+11:0512:53
20Ebba HjertbergHestra IF1:21:42+11:3412:58
21Vilma KarlssonSnättringe SK1:23:05+12:5713:11
22Ida KristianssonTrollhättans SOK1:23:36+13:2813:16
23Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:23:39+13:3113:16
23Malva SteenOK Enen1:23:39+13:3113:16
25Ellen BlennowFalköpings AIK OK1:23:45+13:3713:17
26Irmalinn NilssonHärlövs IF1:24:40+14:3213:26
27Tove EkströmLinköpings OK1:25:25+15:1713:33
28Victoria AsketunOK Roxen1:25:29+15:2113:34
29Sofia JohanssonOK Skärmen1:25:48+15:4013:37
30Maria JanssonOK Linné1:25:49+15:4113:37
31Emelie JonassonForsa OK1:26:09+16:0113:40
32Tindra JernströmAvesta OK1:26:11+16:0313:40
33Johanna NilssonKungälvs OK1:27:10+17:0213:50
34Hanna BoquistIK Uven1:27:22+17:1413:52
35Alva RingiOK Kåre1:27:32+17:2413:53
36Elsa HolmgårdKils OK1:28:21+18:1314:01
37Emma BlixtOK Hammaren1:30:38+20:3014:23
38Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:30:40+20:3214:23
39Ella NordströmKils OK1:31:15+21:0714:29
40Hilda AxelssonFK Göingarna1:33:09+23:0114:47
41Elin SchagerströmGarphyttans IF1:33:14+23:0614:47
42Ellen WahlbomOK Orion1:33:37+23:2914:51
43Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad1:34:30+24:2215:00
44Maja MörthLeksands OK1:35:21+25:1315:08
45Linnéa GustafssonOK Hällen1:35:40+25:3215:11
46Ella PalmIK Hakarpspojkarna1:37:58+27:5015:33
47Elina HansonKungälvs OK1:39:04+28:5615:43
48Tove FlodmanOK Hammaren1:39:41+29:3315:49
49Tindra HjortFalköpings AIK OK1:41:15+31:0716:04
50Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:41:17+31:0916:04
51Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:41:24+31:1616:05
52Elin SvenssonOK Älme1:42:31+32:2316:16
53Kajsa RaskKungälvs OK1:44:04+33:5616:31
54Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:46:26+36:1816:53
55Sofia KlassonHestra IF1:48:56+38:4817:17
56Emelie BrudinIFK Mora OK1:49:25+39:1717:22
57Isabella LagoGöteborg-Majorna OK1:50:11+40:0317:29
58Emelie KarlssonOK Landehof1:50:38+40:3017:33
59Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:51:17+41:0917:39
60Adelina FunkeLeksands OK1:54:10+44:0218:07
61Malva EvebornOK Roxen2:03:25+53:1719:35
Lisa BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Sofia ZillingOK Södertörnej godkänd
Isa LundqvistJärfälla OKej godkänd
Erika Källvik LeufvénÅmåls OKej godkänd
Tilde BacklundOK Södertörnej start
Lisa BerggrenOK Kolmårdenej start
Tuva NikolaussonSvaide Roma SOKåterbud
Julia RajanIFK Lidingö SOKåterbud

H18 Elit

8 060 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK59:507:25
2Hugo LillieströmOK Roxen1:03:46+3:567:54
3Erik HannrupIF Thor1:04:07+4:177:57
4Felix AxelssonMarkbygdens OK1:04:55+5:058:03
5Jonas AnderssonOK Roxen1:05:32+5:428:07
6August MollénOK Denseln1:05:35+5:458:08
7Ludvig EkNyköpings OK1:05:49+5:598:09
8Gustav RuneforsVäxjö OK1:06:16+6:268:13
9Axel GranqvistOK Ravinen1:07:30+7:408:22
10Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:07:33+7:438:22
11Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:08:04+8:148:26
12Niklas CarlssonSundbybergs IK1:08:57+9:078:33
13Albin AnderssonTullinge SK1:09:32+9:428:37
13Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:09:32+9:428:37
15Oskar EdvardssonJärfälla OK1:09:41+9:518:38
16Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:10:58+11:088:48
17Joar HertinIK Hakarpspojkarna1:11:28+11:388:52
18Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:11:29+11:398:52
19Felix PerssonHaninge SOK1:13:42+13:529:08
20Martin LammFrölunda OL1:14:25+14:359:13
21Emil GrehnOK Rodhen1:14:48+14:589:16
22Lukas OlmKils OK1:14:53+15:039:17
23Emil PetterssonKarlskrona SOK1:17:04+17:149:33
24Georg EklöwOK Södertörn1:17:34+17:449:37
25Fredrik HamreforsVästerås SOK1:17:53+18:039:39
26Olle HedmanIF Hagen1:18:04+18:149:41
27Filip TrofastBredaryds SOK1:18:06+18:169:41
28Hampus NyströmIF Hagen1:18:31+18:419:44
29Oskar NymanOK Tyr1:19:39+19:499:52
30Emil KarlssonHestra IF1:19:58+20:089:55
31Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:20:09+20:199:56
32Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:20:18+20:289:57
33Hugo DalhammerOK Roxen1:21:04+21:1410:03
34Carl HolmbergIF Hagen1:21:35+21:4510:07
35Carl CarlssonNyköpings OK1:21:42+21:5210:08
36Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:22:13+22:2310:12
37Love CarlssonOK Orion1:22:19+22:2910:12
38Arvid WesterbergOK Kolmården1:22:54+23:0410:17
39Olof SkoglundKils OK1:22:59+23:0910:17
40Olof LjunggrenLinköpings OK1:23:10+23:2010:19
41Eskil TryggöTrollhättans SOK1:24:04+24:1410:25
42Samuel PihlströmOK Landehof1:24:50+25:0010:31
43Lukas HellgrenOK Ravinen1:25:06+25:1610:33
44Albin AlsiöIF Hagen1:25:07+25:1710:33
45Mattias IvaresOK Södertörn1:25:13+25:2310:34
46Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:25:58+26:0810:39
47Gabriel SturessonLerums SOK1:26:00+26:1010:40
48Leo JohanssonOK Kolmården1:26:40+26:5010:45
49Olle GrywenzOK Linné1:27:01+27:1110:47
50Philip CarlssonNyköpings OK1:28:31+28:4110:58
51Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:28:39+28:4910:59
52Erik WinbladhKarlskrona SOK1:28:40+28:5011:00
53Gustav JonssonIFK Mora OK1:29:03+29:1311:02
54Anton GlivesonRonneby OK1:29:32+29:4211:06
55Filip MöllerOK Södertörn1:30:19+30:2911:12
56William LundstedtMullsjö SOK1:32:10+32:2011:26
57Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:32:35+32:4511:29
58Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:33:50+34:0011:38
59Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:35:19+35:2911:49
60William NilssonNyköpings OK1:35:27+35:3711:50
61Hannes SvahnOK Ravinen1:35:34+35:4411:51
62Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:36:03+36:1311:55
63Axel OlssonIF Hagen1:37:37+37:4712:06
64Walter LagerhällRehns BK1:39:35+39:4512:21
65Olle SörqvistMarkbygdens OK1:40:51+41:0112:30
66Reto GiezendannerIF Hagen1:42:25+42:3512:42
67Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:51:43+51:5313:51
68Carl EkbringKexholms SK1:54:38+54:4814:13
69Martin SkärlénHaninge SOK2:36:08+1:36:1819:22
Sixten TörnqvistVästerås SOKej godkänd
Mattias KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Ludvig HallabroHässleholms OKej godkänd
Jonathan UllerKils OKej godkänd
Simon BjörklundLindebygdens OKej godkänd
Benjamin LangerakJärfälla OKej godkänd
Marcus CarlssonIF Hagenej godkänd
Victor HanssonJönköpings OKej godkänd
Andreas JonssonOK Orionej godkänd
Erik HerneOK Ravinenej godkänd
Hampus LindmanIK Hakarpspojkarnaej start
Emanuel HerberthsonLinköpings OKåterbud
John LarssonRånäs OKåterbud

H21 Elit 2

11 230 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid VågIFK Göteborg1:34:228:24
2Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:36:23+2:018:34
3William PommerStora Tuna OK1:36:52+2:308:37
4John PerssonIFK Göteborg1:38:25+4:038:45
5Anders AxlingSundsvalls OK1:39:22+5:008:50
6Jonathan RosendahlÄrla IF1:39:28+5:068:51
7Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:43:41+9:199:13
8Viktor AntonssonEksjö SOK1:44:13+9:519:16
9Assar HellströmOK Ravinen1:45:20+10:589:22
10Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOK1:45:26+11:049:23
11Kevin StåhlOK Hammaren1:46:42+12:209:30
12Per LindmanFinspångs SOK1:48:18+13:569:38
13Henrik EklundVäxjö OK1:52:16+17:549:59
14Johannes KnutasAttunda OK1:54:36+20:1410:12
15Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:55:21+20:5910:16
16Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:57:05+22:4310:25
17Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:57:52+23:3010:29
18Markus LangStora Tuna OK1:58:10+23:4810:31
19Samuel HedlundLånghundra IF2:01:30+27:0810:49
20Mattias KarlssonVäxjö OK2:05:11+30:4911:08
21Magnus BjörkOK Rodhen2:06:48+32:2611:17
22Emil TellsénOK Roxen2:08:04+33:4211:24
Karl EngesAttunda OKej godkänd
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Jonas AnderssonStora Tuna OKej godkänd
Erik LindgrenKFUM Örebro OKej godkänd
Noak SanderbergFinspångs SOKej godkänd
Maxime BonneauLinköpings OKej godkänd
Martin NorrbomSala OKej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej start
Anton LifRehns BKej start
Simon SvenssonOK Pan-Kristianstadej start
Andreas HallJärla Orienteringåterbud
Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborgåterbud
Johan AlfredssonOK Tylöskogåterbud
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadåterbud
Axel WrådheAttunda OKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser