Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, natt, publiktävling (dag), (Tisarträffen)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, natt, publiktävling (dag), (Tisarträffen)
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: lördag 22 april 2017

D21

3 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese KorkeakoskiOK Milan33:069:35
2Lisa WesterbergOK Milan33:08+0:029:36
3Evelina EricssonSöders-Tyresö36:11+3:0510:29
4Josefine AhlbäckOK Milan38:12+5:0611:04
Sara JosarpFK Friskus-Varbergej godkänd

H21

4 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor BergstrandMotala AIF OL32:547:11
2Jan CechFinspångs SOK33:29+0:357:19
3Martin LarboIFK Lidingö SOK35:13+2:197:42
4Mikael AnderssonStora Tuna OK35:54+3:007:51
5Ulf HallménHagaby GoIF Örebro36:03+3:097:53
6Patrik BlomRehns BK37:21+4:278:10
7Joakim GustafssonFinspångs SOK38:29+5:358:25
8Jonas AxénMotala AIF OL44:01+11:079:37
9Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK46:52+13:5810:15
10Henrik FlordalKatrineholms OK53:32+20:3811:42
11Alejandro Martinez FlorTäby OK1:08:00+35:0614:52 Ladda ner rutt i gpx-format
Mathias JanssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Jesper MelinGarphyttans IFej godkänd

D20

3 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tereza CechovaFinspångs SOK29:058:27
2Jana PeterovaFinspångs SOK30:26+1:218:50
3Jana SemradovaFinspångs SOK32:16+3:119:22
4Martina WankovaFinspångs SOK33:49+4:449:49
5Elin SchagerströmGarphyttans IF34:55+5:5010:09
6Anna KopeckaFinspångs SOK35:30+6:2510:19
7Viktorie VojtiskovaFinspångs SOK38:34+9:2911:12
8Emelie BrudinIFK Mora OK38:56+9:5111:19
9Klara NechanickaFinspångs SOK39:35+10:3011:30
10Lina ErdeliusIF Rigor46:39+17:3413:33

H20

3 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RoudnyFinspångs SOK26:027:25
2Ondrej VolakFinspångs SOK27:30+1:287:50
3Jonas FenclFinspångs SOK27:32+1:307:50
4Jan RusinFinspångs SOK28:02+2:007:59
5Vaclav RoudnyFinspångs SOK32:40+6:389:18
6Petr CechFinspångs SOK35:49+9:4710:12

H18

3 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK28:208:01
2Vidar PerssonTäby OK31:00+2:408:46
3Hugo EkingeOK Motala38:38+10:1810:56
4Emil AlpbergAlmby IK42:59+14:3912:10
5Filip ÖrnKFUM Örebro OK44:59+16:3912:44
Edvin NordströmTäby OKej godkänd

D16

3 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katerina BlazkovaOK Lokomotiva Pardubice33:219:33
2Sofie FranzénAlmby IK37:38+4:1710:46 Ladda ner rutt i gpx-format
3Katerina KoberovaOK Lokomotiva Pardubice40:08+6:4711:29
4Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK40:34+7:1311:37
5Tilda WigforssArboga OK48:31+15:1013:54
6Lisa HallménOK Tisaren1:08:45+35:2419:41
Ellen EkingeOK Motalaej start
Josefine JonssonOK Torej start

H16

3 490 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ondrej PipekOK Lokomotiva Pardubice28:588:17
2Jan NechanickyOK Lokomotiva Pardubice29:17+0:198:23
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK30:08+1:108:38
4Simon MarecekOK Lokomotiva Pardubice30:12+1:148:39
5Karl LundinKatrineholms OK31:03+2:058:53
6William SeguraKFUM Örebro OK31:43+2:459:05
7Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK31:45+2:479:05
8Linus MalmKFUM Örebro OK32:53+3:559:25
9Johannes GreenAlmby IK35:12+6:1410:05
10Ondrej MacekOK Lokomotiva Pardubice35:48+6:5010:15
11Melker LundinKatrineholms OK36:46+7:4810:32
12Johan AlpbergAlmby IK36:54+7:5610:34
13David MårtenssonGarphyttans IF41:40+12:4211:56
14Christopher AnderssonVingåkers OK48:55+19:5714:00
15Emil JanssonVingåkers OK56:05+27:0716:04
16Simon EricssonGarphyttans IF1:06:09+37:1118:57
Nils KylbornAlmby IKej godkänd
Melker ForsbergKFUM Örebro OKej start
Nils SchagerströmGarphyttans IFej start

D14

2 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna SanderOK Milan34:5212:01
2Unni GranforsIF Rigor36:29+1:3712:34
3Julia BergKFUM Örebro OK37:03+2:1112:46
4Sofie BodinAlmby IK39:26+4:3413:35
5Elsa BobergIF Rigor44:53+10:0115:28
6Signe SchagerströmGarphyttans IF47:52+13:0016:30
7Sofia GreenAlmby IK48:52+14:0016:51
8Stina BernGarphyttans IF50:54+16:0217:33
9Amanda SjödinOK Tisaren56:19+21:2719:25
10Jonna SandbergKöping-Kolsva OK1:05:08+30:1622:27
Maja GraadIF Rigorej godkänd
Elin JonhedKFUM Örebro OKej godkänd

H14

2 890 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK25:048:40
2Henrik FranzénAlmby IK27:30+2:269:30 Ladda ner rutt i gpx-format
3Noel HelmerssonOK Tisaren31:05+6:0110:45
4Gustav AskrothKFUM Örebro OK33:29+8:2511:35
5Oliver PetterssonOK Milan35:32+10:2812:17
6Emil LarssonOK Tisaren37:45+12:4113:03
7Anton ErikssonOK Milan38:19+13:1513:15
8Olof HalfvarssonAlmby IK40:55+15:5114:09
9Alfred ErdeliusIF Rigor42:13+17:0914:36
10Johan ThuressonAlmby IK50:53+25:4917:36
11Jonatan GreenAlmby IK1:05:07+40:0322:31
12Albert GustafssonKFUM Örebro OK1:09:10+44:0623:55
Anton KruseKFUM Örebro OKej godkänd
Martin HanssonIF Rigorej godkänd

D14 Kort

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna HalldinKFUM Örebro OK34:1913:40

D12

2 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna BergKFUM Örebro OK35:0113:15
2Love EklundOK Tylöskog36:50+1:4913:57
3Emelie DjerfGarphyttans IF40:36+5:3515:22
4Julia GustafssonKFUM Örebro OK41:01+6:0015:32
5Elsa GustafssonOK Tylöskog45:53+10:5217:22
6Nelly MårtenssonGarphyttans IF1:01:09+26:0823:09

H12

2 710 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns BergqvistGarphyttans IF23:008:29
2Olle MalmKFUM Örebro OK26:56+3:569:56
3Rasmus DoeringGarphyttans IF30:21+7:2111:11
4Viktor JonhedKFUM Örebro OK31:40+8:4011:41
5Viggo HolmbergOK Tylöskog32:37+9:3712:02
6August EkingeOK Motala36:33+13:3313:29
7Victor JacobsenOK Måsen36:34+13:3413:29
8Jonathan AnderssonVingåkers OK1:18:24+55:2428:55
Robin HelmerssonOK Tisarenej start

D12 Kort

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes  SkogVingåkers OK22:3511:24

H12 Kort

1 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin HalldinKFUM Örebro OK16:048:06
2Oscar AskrothKFUM Örebro OK24:49+8:4512:32

D10

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella KruseKFUM Örebro OK14:587:22
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK18:47+3:499:15
2Maja SjödinOK Tisaren18:47+3:499:15
4Cecilia ErikssonOK Milan20:20+5:2210:00
5Sanna KallinKFUM Örebro OK21:40+6:4210:40
6Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb23:55+8:5711:46
7Elin DoeringGarphyttans IF32:09+17:1115:50

H10

2 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LarssonOK Tisaren13:256:28
2Axel ThybeckLindebygdens OK13:50+0:256:40
3Philip SjödinOK Tisaren15:32+2:077:30
4Fabian BergqvistGarphyttans IF17:45+4:208:34
5August JacobsenOK Måsen18:20+4:558:51
6Jakob SandbergKöping-Kolsva OK18:54+5:299:07
7Ted NilssonKFUM Örebro OK19:45+6:209:32
8Max GustafssonKFUM Örebro OK30:15+16:5014:36

D35

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NordströmKFUM Örebro OK36:3610:45
2Charlotte WahlströmAlmby IK44:36+8:0013:07
3Karin ForsbergKFUM Örebro OK46:48+10:1213:45
4Anna-Maria IsraelssonOK Tylöskog1:02:37+26:0118:25

D40

3 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BogrenHagaby GoIF Örebro40:5811:46
2Sofia CarlssonLindebygdens OK53:52+12:5415:28
3Monica AnderssonVingåkers OK1:04:08+23:1018:25
Malin HalldinKFUM Örebro OKej start

H40

4 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JonhedKFUM Örebro OK33:448:17
2Stefan GraadIF Rigor38:02+4:189:20
3Henrik NordKFUM Örebro OK38:44+5:009:31
4Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK45:09+11:2511:05
5Jakob BergKFUM Örebro OK46:48+13:0411:29
6Robert ForsbergOK Tylöskog48:11+14:2711:50
7Vaclav RoudnyOK Lokomotiva Pardubice52:45+19:0112:57
8Henrik AskrothKFUM Örebro OK53:16+19:3213:05
9Kamil PipekOK Lokomotiva Pardubice55:24+21:4013:36
10Jan KaplanOK Lokomotiva Pardubice58:39+24:5514:24
11Pavel NechanickyOK Lokomotiva Pardubice1:06:20+32:3616:17
12Jens JacobsenOK Måsen1:09:33+35:4917:05

D45

2 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa JosarpFK Friskus-Varberg33:0411:10
2Zuzana CechovaOK Lokomotiva Pardubice38:26+5:2212:59
3Ulrika GranforsIF Rigor40:35+7:3113:42
4Ulrika SanderOK Milan52:44+19:4017:48
5Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:05:27+32:2322:06

H45

4 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils EdvardssonJärfälla OK33:158:18
2Pontus HalldinKFUM Örebro OK34:01+0:468:30
3Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL38:04+4:499:31
4Fredrik JönssonMotala AIF OL38:47+5:329:41
5Emil ErdeliusIF Rigor38:48+5:339:42
6Thomas JosarpFK Friskus-Varberg44:35+11:2011:08
7Per-Ola ThuressonOK Tylöskog1:21:19+48:0420:19
Jörgen JonssonOK Torej start

D50

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne FranzénAlmby IK36:5212:17 Ladda ner rutt i gpx-format
2Anne BodinAlmby IK36:54+0:0212:18
3Berit WetterArboga OK47:21+10:2915:47
4Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK49:32+12:4016:30
5Helen NilssonHärlövs IF1:23:46+46:5427:55

H50

3 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SchagerströmGarphyttans IF27:037:55
2Anders ErikssonOK Milan33:07+6:049:42
3Patrik ThybeckLindebygdens OK38:19+11:1611:14
4Hans MandahlÖstra Almby FK40:11+13:0811:47
5Niklas SanderOK Milan51:35+24:3215:07
6Kenneth KarlssonAskersunds OK52:11+25:0815:18
7Tomasz PryjmaUNTS Warszawa1:00:52+33:4917:50
Nils EklöwOK Södertörnej start
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start

D55

2 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BrodinLindebygdens OK38:4213:07
2Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro41:19+2:3714:00
3Ingrid RoosMotala AIF OL52:17+13:3517:43
4Mona PetersenOK Motala57:46+19:0419:34
5Annette RagvaldVingåkers OK1:11:39+32:5724:17
Eva KorkeakoskiOK Milanej godkänd

H55

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas KarlssonOK Tylöskog35:4110:17
2Peter NordströmTäby OK36:18+0:3710:27
3Henrik HallorLindebygdens OK37:34+1:5310:49
4Jan-Åke IsraelssonOK Milan39:56+4:1511:30
5Lars-Åke AnderssonArboga OK42:18+6:3712:11
6Mats BirkestålKöping-Kolsva OK48:04+12:2313:51
7Håkan SvenssonAlmby IK52:39+16:5815:10
Mats CarlsvärdAlmby IKej godkänd
Björn AlpbergAlmby IKej godkänd

H60

3 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland NotstamArboga OK36:0810:24
2Nils-Olof BodinAlmby IK39:53+3:4511:29
3Stefan ÖbergOK Milan43:46+7:3812:36 Ladda ner rutt i gpx-format
4Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro43:49+7:4112:37
5Bo DavidssonSolna OK45:45+9:3713:11
6Christer FranssonMotala AIF OL47:02+10:5413:33
7Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro48:39+12:3114:01
8Bengt RobertssonAlmby IK1:09:16+33:0819:57
Leif WadmanKöping-Kolsva OKej start
Lars ÖstlinOK Milanej start

H65

2 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto27:109:16
2Sven-Olov WiklundArboga OK31:55+4:4510:53
3Tord FranssonMotala AIF OL37:00+9:5012:37
4Inge LöwegrenKatrineholms OK37:33+10:2312:48
5Per-Åke HullAlmby IK38:06+10:5613:00
6Karl-Göran WahlströmAlmby IK38:15+11:0513:03
7Anders RobertssonAlmby IK38:49+11:3913:14
8Lennart LundquistOK Nalle39:58+12:4813:38
9Hans RagvaldVingåkers OK47:05+19:5516:04
Göran HedbergHagaby GoIF Örebroej start

D70

2 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina LindmanFinspångs SOK44:2418:20
2Anita JohanssonOK Tor49:26+5:0220:25
3Birgitta ArleboKFUM Örebro OK59:38+15:1424:38

H70

3 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK30:409:59
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK32:41+2:0110:38
3Ingvar HalldinOK Tylöskog54:51+24:1117:51
4Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:05:03+34:2321:11
5Tommy HallménVingåkers OK1:10:55+40:1523:05
Claus PetersenOK Motalaej godkänd
Christer SandhOK Roxenej start

D75

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK33:0016:20
2Asta SjöbergLindebygdens OK33:54+0:5416:46
3Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK42:11+9:1120:52

H75

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog40:2812:50
2Lars JohanssonOK Tor54:55+14:2717:26
3Lars JellvertFellingsbro GOIF1:07:19+26:5121:22

H85

1 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt HolgerssonOK Tisaren36:2018:37
2Bo BrånnAskersunds OK41:38+5:1821:21
3Olov LagerströmOK Tisaren52:13+15:5326:46

Inskolning

1 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Petter BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Jonna DoeringGarphyttans IFfullföljt
James John ForsbergOK Tylöskogfullföljt
Tove GustafssonKFUM Örebro OKfullföljt
Emanuel JacobsenKlubblösfullföljt
Isak JanssonOK Tisarenfullföljt
Viktor KallinKFUM Örebro OKfullföljt
Lowe LandqvistGarphyttans IFfullföljt
Ebba VestmanAlmby IKej start

U1

1 940 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes KarlssonKlubblös18:019:17
2MATILDA KarlssonKlubblös18:05+0:049:19
3Sofia HalldinKFUM Örebro OK18:38+0:379:36
4Robin ForsbergAskersunds OK20:44+2:4310:41
5Josefin SandbergKöping-Kolsva OK21:53+3:5211:16
6Axel GustafssonOK Tylöskog23:43+5:4212:13
7Vilmer SundermanAlmby IK25:30+7:2913:08
8Rasmus KruseKFUM Örebro OK25:49+7:4813:18
9Oliver RunestavAlmby IK26:12+8:1113:30
10Moa MejmanVingåkers OK27:41+9:4014:16
11Svea SkogVingåkers OK27:59+9:5814:25
11Tindra KarlssonAskersunds OK27:59+9:5814:25
11Hanna HanssonAskersunds OK27:59+9:5814:25
14Erik JanssonOK Tisaren30:32+12:3115:44
15Alfred PihelOK Tisaren30:57+12:5615:57
16Oskar PihelOK Tisaren31:00+12:5915:58

U2

2 440 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar HanssonAskersunds OK20:588:35
2Elliot VikströmOK Tor23:40+2:429:41
3johannes forsbergAskersunks ok25:13+4:1510:20
4Rasmus KarlssonAskersunds OK26:22+5:2410:48
5Lovisa PihelOK Tisaren30:24+9:2612:27
6Lovisa MöllerAlmby IK32:37+11:3913:22
7Måns DahlbergAlmby IK33:58+13:0013:55
8Alicia LarssonVingåkers OK35:40+14:4214:37
9Elin DjerfGarphyttans IF36:44+15:4615:03
10Henning HjelteOK Tisaren38:38+17:4015:50
11Julia VestmanAlmby IK39:03+18:0516:00
12Wilma WikströmFellingsbro GOIF41:09+20:1116:51
13Elliot RunestavAlmby IK44:33+23:3518:15
14Noomi GreenAlmby IK55:40+34:4222:48
15Agnes LarssonVingåkers OK56:29+35:3123:08
16Amandus KraftAlmby IK57:54+36:5623:43
17Sofia EricssonGarphyttans IF1:04:45+43:4726:32

Öppen motion 1

2 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmy JonssonKlubblös28:2012:03
2Håkan LindströmKlubblös33:59+5:3914:27
3Samuel ErikssonOK Letstigen40:24+12:0417:11
4Johan ErikssonGarphyttans IF42:37+14:1718:08

Öppen motion 3

2 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb28:4110:21
2Eva SchagerströmGarphyttans IF28:46+0:0510:23
3Johanna ErikssonIFK Brattfors29:07+0:2610:30
4Anna JacobsenOK Måsen36:18+7:3713:06
5Jesper JacobsenOK Måsen37:53+9:1213:40
6Annelie KarlssonOK Måsen37:59+9:1813:42
7Hanna ThuressonAlmby IK45:53+17:1216:33
8Lena HolmKlubblös54:20+25:3919:36
9Jennifer WennerholmOK Tisaren1:03:36+34:5522:57

Öppen motion 5

3 330 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert KruseKFUM Örebro OK40:0812:03
2Niklas DoeringGarphyttans IF41:45+1:3712:32
3Fredrik CampbellAlmby IK44:12+4:0413:16
4Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro47:31+7:2314:16
5Niclas RisbergGarphyttans IF47:33+7:2514:16
6Magdalena SjödinOK Tisaren49:42+9:3414:55
7Johanna NäslundAlmby IK54:13+14:0516:16
8Ingela PetterssonOK Milan54:42+14:3416:25
9Alicia EinarssonIF Rigor1:00:40+20:3218:13
10Jonas ÖrnKFUM Örebro OK1:03:28+23:2019:03
11Anders FältdKlubblös1:03:42+23:3419:07
12Stina WålbergKlubblös1:03:46+23:3819:08
13Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:06:18+26:1019:54
14Nikolas HolmVingåkers OK1:13:16+33:0822:00
Oscar ForsbergKFUM Örebro OKej godkänd
Jonatan MöllerAlmby IKej godkänd

Öppen motion 7

2 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per WallOK Södertörn32:1911:08
2Stefan VikströmOK Tor33:08+0:4911:25
3Anders MelinGarphyttans IF33:54+1:3511:41
4Sara GarpenlundKFUM Örebro OK34:15+1:5611:48
5Bo MagnussonKFUM Örebro OK36:04+3:4512:26
6Fredrik GöranssonAlmby IK37:48+5:2913:02
7Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog37:58+5:3913:05
8Axel FlordalKatrineholms OK38:21+6:0213:13
9Camilla KruseKFUM Örebro OK39:37+7:1813:39
10Leif HörnellKFUM Örebro OK40:32+8:1313:58
11Elin PetterssonVingåkers OK45:54+13:3515:49
12Annica MagnussonKFUM Örebro OK46:49+14:3016:08
13Mats KåbergKöping-Kolsva OK47:35+15:1616:24
14Jörgen JonssonKlubblös48:35+16:1616:45
15Linus LarssonVingåkers OK49:40+17:2117:07
16Birgitta JanssonGarphyttans IF51:41+19:2217:49
17Irmalinn NilssonHärlövs IF52:20+20:0118:02
18Valter FallAlmby IK52:28+20:0918:05
19Catarina CuibeKFUM Örebro OK54:39+22:2018:50
20Mona HullAlmby IK56:29+24:1019:28
21Anders LarssonAlmby IK1:02:15+29:5621:27
22Mikael ÅhlundAlmby IK1:05:32+33:1322:35
23Jesper AnderssonVingåkers OK1:06:19+34:0022:52
24Hanna WigforssArboga OK1:09:07+36:4823:50
25Maria AskrothKFUM Örebro OK1:09:39+37:2024:01
26Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:17:18+44:5926:39
Lars AlbertssonOK Tylöskogej godkänd

Öppen motion 8

4 570 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SundemanAlmby IK34:567:38
2Marcus AnderssonKFUM Örebro OK35:21+0:257:44
3Albin ArleboKFUM Örebro OK35:58+1:027:52
4Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro37:00+2:048:05
5Fryderyk PryjmaRehns BK40:08+5:128:46
6Emma VictorinKFUM Örebro OK42:22+7:269:16
7Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan43:10+8:149:26
8Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg44:19+9:239:41
9Anders KallinKFUM Örebro OK45:41+10:459:59
10Joakim DahlbergAlmby IK48:53+13:5710:41
11Per SandbergSäterbygdens OK49:08+14:1210:45
12Torbjörn ErikssonIFK Brattfors50:47+15:5111:06
13Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK51:53+16:5711:21
14Tommy AnderssonKlubblös54:19+19:2311:53
15Carina SandbergSäterbygdens OK55:36+20:4012:09
16Daniel DjuvfeltKFUM Örebro OK56:56+22:0012:27
17Lars KarlssonAlmby IK59:40+24:4413:03
18Mattias GustafssonIF Start1:00:55+25:5913:19
19Daniel StunzKFUM Örebro OK1:04:42+29:4614:09
20Joel ForsgrenOK Tisaren1:08:31+33:3514:59
21Tobias BernGarphyttans IF1:09:51+34:5515:17
22Magnus BernGarphyttans IF1:09:57+35:0115:18
23Sven JacobsonOK Milan1:31:31+56:3520:01
24Agneta HasselkvistOK Milan1:31:34+56:3820:02
25Yngve WegeliusHagaby GoIF Örebro1:45:45+1:10:4923:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser