Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fjällsprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fjällsprinten
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: måndag 27 juni 2011

D21

2 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilian ForsgrenOK Tisaren14:306:46
2Helén PerssonFinspångs SOK15:12+0:427:06
3Sofia HolmgårdKils OK17:22+2:528:06
4Laila B HöglundFK Herkules17:26+2:568:08
5Amanda ThellsénOK Roxen18:22+3:528:34
6Sofia StenbergKarlsbyhedens IK18:34+4:048:40
7Hedvig MarkgrenTäby OK18:40+4:108:43
8Kristina RobertoOK Linné18:49+4:198:47
9Laura FenyvesiIFK Moras OK20:00+5:309:20
10Susanne ErikssonKFUM Örebro OK20:54+6:249:45
11Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK22:46+8:1610:38
12Elin LindTierps SOK22:50+8:2010:40
13Elisabeth AhlgrenTäby OK23:22+8:5210:55
Charlotte LindkvistLeksands OKej start

H21

2 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonn Are MyhrenIFK Lidingös Skid o OK14:365:36
2Mattias AnderssonOK Tisaren14:59+0:235:45
3Mattias KarlssonIK Hakarpspojkarna16:18+1:426:16
4Oskar SjöbergOK Linné16:52+2:166:29
5Fredrik EliassonHalden SK16:59+2:236:31
6Daniel AttåsOK Tisaren17:04+2:286:33
7Samuel AnderssonIFK Umeå17:12+2:366:36
8David LingforsOK Linné17:22+2:466:40
9Olof SandgrenOK Orion17:25+2:496:41
10Per EklöfKFUM Örebro OK18:07+3:316:58
11Ali KuoskuJärfälla OK18:40+4:047:10
12Tomas HallménOK Tisaren18:51+4:157:15
13Daniel RunemalmNybro OK19:36+5:007:32
13Peter ErikssonLinköpings OK19:36+5:007:32
15Örjan ErikssonKFUM Örebro OK19:51+5:157:38
16Klaus CsucsIFK Moras OK19:53+5:177:38
17Carl WikingOK Kåre20:05+5:297:43
18Nils SpetzUlricehamns OK20:52+6:168:01
19Sven LarssonLeksands OK21:56+7:208:26
20Mats CarlbergKFUM Örebro OK23:07+8:318:53
21Mattias EliassonIK Stern24:05+9:299:15
22Jacob WesterbergFinspångs SOK24:19+9:439:21
23Albin ArleboKFUM Örebro OK1:27:45+1:13:0933:45
Daniel StunzKFUM Örebro OKej godkänd
Rassmus AnderssonOK Linnéej start
Zsolt LenkeiIFK Moras OKej start

D20

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ErikssonIFK Moras OK18:538:49
2Lina NilssonOK Tranan20:34+1:419:36
3Sofie WetterArboga OK21:25+2:3210:00
Emma AlmehedFrölunda OLej godkänd
Cajsa GrapeIFK Moras OKåterbud

H20

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns SandgrenOK Orion16:146:14
2Jakob AttåsOK Tisaren22:22+6:088:36
Anton HallorOK Tisarenej godkänd

H18

2 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto16:586:31
2Jonas LundgrenLinköpings OK16:59+0:016:31
3Leif SvenssonOK Tisaren17:24+0:266:41
4Oskar AndrénOK Tisaren18:49+1:517:14
5Oscar VagmanOK Klemmingen19:13+2:157:23
6Erik SkärbergVänersborgs SK19:29+2:317:29
7Joakim ErikssonTierps SOK19:56+2:587:40
8Conrad TingströmOK Klemmingen20:00+3:027:41
9Albin DetterfeltLinköpings OK20:35+3:377:55
10Daniel NilssonNyköpings OK21:09+4:118:08
11Rasmus LarssonOK Alehof21:21+4:238:12
12Jonatan AronssonOK Tisaren22:08+5:108:30
13Robin HöglundFK Herkules22:26+5:288:37
14Martin VidfeltLindebygdens OK25:31+8:339:48
15Albin PetrénKungälvs OK26:31+9:3310:11
16Hampus HammersbergFrölunda OL28:37+11:3911:00
David HunhammarBromma-Vällingby SOKej godkänd
Erik SköldLinköpings OKej godkänd
Erik KarlssonMålilla OKej start

D16

1 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin ClassonOK Orinto15:008:22
2Hanna ÖstenbergHultsfreds OK15:24+0:248:36
3Amanda JohanssonOK Dacke15:57+0:578:54
4Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK17:37+2:379:50
5Sara HamreforsVästerås SOK18:30+3:3010:20
6Hanna GustafssonOK Kåre19:23+4:2310:49
7Elin BerglinOK Dacke19:43+4:4311:00
8Lina FredrikssonKorsnäs IF OK20:12+5:1211:17
9Sanna PetterssonOK Dacke21:08+6:0811:48

H16

2 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK15:207:09
2Emil ÅbergKorsnäs IF OK17:14+1:548:03
3Kristian SöderAlfta-Ösa OK19:09+3:498:56
4Herman BillingMålilla OK19:35+4:159:09
5Olle LindgrenKFUM Örebro OK21:29+6:0910:02
6Fredrik LindFrölunda OL25:31+10:1111:55
7Andreas HenryssonOK Dacke27:19+11:5912:45
8Arvid HammarFrölunda OL31:56+16:3614:55
9Dennis KarströmFrölunda OL32:18+16:5815:05
Oskar BrandtOK Tyrej start

D14

1 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna JungåkerKorsnäs IF OK12:577:18
2Erica EdmanKorsnäs IF OK13:21+0:247:32
3Tova OlssonGrycksbo IF OK14:05+1:087:57
4Tova StålVästerbergslagens OL15:55+2:588:59
5Ellen SarasGrycksbo IF OK16:00+3:039:02
6Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK16:23+3:269:15
7Engla FläckGrycksbo IF OK18:17+5:2010:19
8Frida FredrikssonKorsnäs IF OK18:42+5:4510:33
9Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna18:58+6:0110:42
10Maria BergströmGrycksbo IF OK19:59+7:0211:17
11Caroline SkeppstedtKFUM Örebro OK22:16+9:1912:34
12Karin JäderbergAttunda OK27:35+14:3815:35
13Emma ZennertunKFUM Örebro OK33:06+20:0918:42

H14

1 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohannessonRonneby OK11:356:32
2Oscar JohanssonOK Dacke11:40+0:056:35
3Jonas GustafssonOK Kåre11:49+0:146:40
4Isak ÅbergKorsnäs IF OK11:57+0:226:45
5Oliwer LundbergOK Bävern12:15+0:406:55
6Rasmus LundbergOK Bävern12:57+1:227:18
7Nils AlexanderssonStora Tuna OK13:10+1:357:26
8Melker JohanssonOK Orion13:56+2:217:52
9Johan LammFrölunda OL14:53+3:188:24
10Rasmus ArfwedsonFrölunda OL15:46+4:118:54
11Andreas SöderAlfta-Ösa OK16:13+4:389:09
12Jacob ErikssonKFUM Örebro OK16:39+5:049:24
13Henrik HamreforsVästerås SOK18:10+6:3510:15
14Karl HammersbergFrölunda OL20:05+8:3011:20
15Eric LöfkvistOK Njudung20:35+9:0011:37
Albin HenryssonOK Dackeej godkänd

D12

1 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK10:246:40
2Anna HallménOK Tisaren10:48+0:246:55
3Ella OlssonGrycksbo IF OK12:04+1:407:44
4Elsa HolmgårdKils OK12:06+1:427:45
5Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan13:50+3:268:52
6Tindra JernströmAvesta OK13:53+3:298:53
7Lova KlasérKorsnäs IF OK14:07+3:439:02
8Jenny PerérsKorsnäs IF OK14:38+4:149:22
9Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna16:28+6:0410:33
10Linnea NilssonNyköpings OK17:44+7:2011:22
11Ella EkströmKFUM Örebro OK21:10+10:4613:34

H12

1 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JonssonOK Orion10:106:31
2Thorsten SvenssonFinspångs SOK12:09+1:597:47
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK12:42+2:328:08
4Fredrik HamreforsVästerås SOK14:09+3:599:04
5Gustav StålVästerbergslagens OL15:30+5:209:56
6Anton OlivestamVimmerby OK16:00+5:5010:15
7Martin LammFrölunda OL16:23+6:1310:30
8Nils HammarFrölunda OL17:46+7:3611:23
9Samuel JonassonÄlvdalens IF OK18:07+7:5711:36
10Karl FredrikssonKorsnäs IF OK18:39+8:2911:57
11Linus OlhausGrycksbo IF OK19:46+9:3612:40
12Olle HammersbergFrölunda OL22:57+12:4714:42

D10

1 120 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JohannessonRonneby OK7:476:56
2Moa ArleboKFUM Örebro OK8:05+0:187:13
2Lisa HallménOK Tisaren8:05+0:187:13
4Linda JonssonOK Orion8:08+0:217:15
5Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna8:11+0:247:18
6Ebba BerglinOK Dacke8:26+0:397:31
6Lovisa JohanssonOK Dacke8:26+0:397:31
8Therese NilssonOK Österåker10:01+2:148:56
9Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK10:39+2:529:30
10Nora HolmgårdKils OK11:51+4:0410:34
11Ida ArleboKFUM Örebro OK16:02+8:1514:18
12Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna37:38+29:5133:36
Hans JonhedKFUM Örebro OKej start

H10

1 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar KarlssonMålilla OK9:128:12
2Mattias JonassonÄlvdalens IF OK10:28+1:169:20
3Pontus LindgrenVästerås SOK11:33+2:2110:18
4Simon EkströmKFUM Örebro OK11:50+2:3810:33

D35

1 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin JonssonOK Orion16:149:04
2Linda LarssonOK Dacke17:14+1:009:37
3Anna LindgrenVästerås SOK21:58+5:4412:16
4Åsa LarssonHylte OK24:30+8:1613:41

H35

2 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK14:366:49
2Klas DalbergGöteborg-Majorna OK15:15+0:397:07
3Anders DalinLeksands OK17:01+2:257:57
4Mathias WestinOK Kåre19:01+4:258:53
5Tomas HenrikssonAttunda OK19:10+4:348:57
6Johan SwartzOK Orion19:28+4:529:05

D40

1 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin LammFrölunda OL15:138:30
2Marie BerglinOK Dacke16:12+0:599:03
3Anne JohanssonOK Dacke18:08+2:5510:07
4Louise RundkvistIK Hakarpspojkarna18:31+3:1810:20
5Gith ThellsénOK Roxen20:50+5:3711:38
6Anna GustafssonKFUM Örebro OK23:56+8:4313:22
7Susanne LindhAvesta OK25:27+10:1414:13

H40

2 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan13:046:09
2Anders ArfwedsonFrölunda OL14:14+1:106:42
3Ola JernströmDalaportens OL14:26+1:226:48
4Stefan BerglinOK Dacke14:47+1:436:58
5Magnus LarssonOK Dacke14:49+1:456:59
6Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK14:54+1:507:01
7Thomas JohannessonRonneby OK15:17+2:137:12
8Anders HellgrenFrölunda OL15:42+2:387:24
9Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK15:50+2:467:28
10Björn NilssonHärlövs IF16:03+2:597:34
11Erik ÅbergKorsnäs IF OK16:16+3:127:40
12Jonas BrånaltFrölunda OL16:44+3:407:53
13Mikael TallbergOK Älgen17:17+4:138:09
14Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK17:57+4:538:28
15Niclas NilssonOK Österåker18:23+5:198:40
15Cristian OlivestamVimmerby OK18:23+5:198:40
17Mats GustafssonKFUM Örebro OK18:47+5:438:51
18Peter EdmanKorsnäs IF OK21:59+8:5510:22
19Johan BillingMålilla OK24:00+10:5611:19
Magnus HallblomOK Tisarenej start

D45

1 760 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK15:018:31
2Catharina JäderbergAttunda OK15:45+0:448:56
3Hana TichovskaSK Praga16:42+1:419:29
4Karina ÖstlundIFK Moras OK16:44+1:439:30
5Lotta JungåkerKorsnäs IF OK19:14+4:1310:55
6Lottie LindhOK Älgen19:26+4:2511:02
7Mia GustafssonOK Kåre19:40+4:3911:10
8Annette Falck-LarssonVänersborgs SK19:57+4:5611:20
9Lena Sandgren SwartzOK Orion20:20+5:1911:33
10Hilde HaugskottOL Trollelg20:44+5:4311:46
11Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL20:55+5:5411:53
12Annika BrodinLindebygdens OK22:57+7:5613:02
13Berit WetterArboga OK23:19+8:1813:14
14Helen NilssonHärlövs IF26:03+11:0214:48
15Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK30:25+15:2417:16
16Lisa JonassonÄlvdalens IF OK32:35+17:3418:30
17Annika ErikssonTierps SOK33:12+18:1118:51
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OKej godkänd

H45

2 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per StålVästerbergslagens OL15:027:05
2Kennet AnderssonGrycksbo IF OK16:08+1:067:36
3Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK17:26+2:248:13
4Ulf JohanssonOK Dacke17:33+2:318:16
5Anders LammFrölunda OL17:39+2:378:19
6Kent SkärbergVänersborgs SK18:10+3:088:34
7Johan OhlströmIF Thor18:30+3:288:43 Ladda ner rutt i gpx-format
8Tomas VidfeltLindebygdens OK19:06+4:049:00
9Stefan HammarFrölunda OL19:25+4:239:09
10Stefan SpetzUlricehamns OK20:23+5:219:36
11Peter ErikssonKFUM Örebro OK23:17+8:1510:58
12Jan ZennertunKFUM Örebro OK37:48+22:4617:49
Stefan ThellsénOK Roxenej godkänd
Stefan HenrikssonOK Ravinenej start

D50

1 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta OlivestamVimmerby OK16:329:23
2Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK16:47+0:159:32
3Gunilla BergströmGrycksbo IF OK23:58+7:2613:37
4Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren24:18+7:4613:48
5Kristina JohanssonKalmar OK27:10+10:3815:26
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK31:54+15:2218:07

H50

2 120 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke AnderssonArboga OK15:127:10
2Hans Boye SkogstadOL Gaula15:26+0:147:16
3Martin TichovskySK Praga15:48+0:367:27
4Gunnar KarlssonMålilla OK17:04+1:528:03
5Arne NilssonNyköpings OK17:29+2:178:14
6Göran MånssonOK Dacke17:38+2:268:19
7Ulf HamreforsVästerås SOK19:53+4:419:22
8Ove PetterssonÄlvdalens IF OK20:43+5:319:46
9Arne ErikssonTierps SOK21:08+5:569:58
10Peter HammersbergFrölunda OL22:18+7:0610:31
11Stefan NybergAvesta OK29:25+14:1313:52
Thomas ÖstlundIFK Moras OKej start

D55

1 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria KärrströmTullinge SK20:0011:21
2Kerstin SundbergOK Kåre22:54+2:5413:00
3Anne-Marie RobertssonMålilla OK29:43+9:4316:53
4Margareta GranbergOK Klemmingen39:27+19:2722:24

H55

2 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt KärrströmTullinge SK19:489:20
2Jan BergströmGrycksbo IF OK20:15+0:279:33
3Stefan ÖbergOK Milan25:12+5:2411:53
4Christer ForsgrenOK Tisaren26:30+6:4212:30
Per Erik FogelOK Kåreej godkänd

D60

1 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ewa NordlundLänna IF17:5214:31
2Lisbeth DamsgaardSøllerød OK19:31+1:3915:52
3Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL21:56+4:0417:49
4Lena HedmanHallstahammars OK23:25+5:3319:02
5Eva Marie GranOK Øst31:54+14:0225:56

H60

1 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar MunkteliusSurahammars SOK15:318:40
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto17:21+1:509:41
3Ulf KjellinOK Hedströmmen18:13+2:4210:10
4Ronnie McGrailSøllerød OK18:20+2:4910:14
5Sven LarssonSärna SK20:02+4:3111:11
6Kent PåledalSträngnäs-Malmby OL20:43+5:1211:34
Karl-Erik AnderssonIFK Moras OKej godkänd
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd

D65

1 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel PalgrimVänersborgs SK18:2414:57
2Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK20:11+1:4716:24
3Birgitta ParknerOK Landehof22:27+4:0318:15

H65

1 760 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis ÅbergStorviks IF13:087:27
2Lars FinbomOK Landehof16:17+3:099:15
3Lars TuvessonUlricehamns OK16:37+3:299:26
4Göran BengtssonTockarps IK17:00+3:529:39
5Leif NordlundLänna IF17:04+3:569:41
6Lars-Göran MolinMarkbygdens OK18:35+5:2710:33
7Anders BjörnbergFrölunda OL18:45+5:3710:39
8Bror PalgrimVänersborgs SK19:11+6:0310:53
9Jan-Ulf KarlssonMålilla OK20:05+6:5711:24
10Kurt SandströmSkutskärs OK20:35+7:2711:41
11Sven Gustav DahlbergStorviks IF20:56+7:4811:53
12Amund HerrebrødenOK Øst21:14+8:0612:03
13Bo-Göran GunnarssonMarkbygdens OK21:37+8:2912:16
14Per-Olof FernbergIS Skanne22:50+9:4212:58
15Östen EklöfOK Milan23:32+10:2413:22
16Bertil GranbergOK Klemmingen23:45+10:3713:29
17Harald WibyeOK Moss29:11+16:0316:34

D70

1 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie ByströmSidensjö IK14:2611:44
2Solveig DillmanHammarby IF OF16:30+2:0413:24
3Britt EricsonHammarby IF OF16:41+2:1513:33

H70

1 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny Olof BrandtHällefors OK20:5811:54
2Stig Arild HaugskottOL Trollelg23:07+2:0913:08
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej godkänd
Torsten WestmanOK Nolaskogsarnaej start

D75

1 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta WestergrenTäby OK21:2217:22

H75

1 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John VallinOK Hedströmmen17:4114:22
2Lennart StenbergStigfinnarna20:13+2:3216:26
Birger ByströmSidensjö IKej godkänd

H80

1 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik JernströmNorbergs OK29:0223:36
2Lennart WestergrenSöders SOL Tyresö39:47+10:4532:20

Öppen 1

1 120 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan9:448:41
2Peter ÅbergKorsnäs IF OK10:39+0:559:30
3Zebastian ArfwedsonFrölunda OL11:21+1:3710:08
4Madelena LarssonMålilla OK11:46+2:0210:30
5Gustav SillanpääLeksands OK12:19+2:3510:59
6Mario SpelbergSelånger SOK12:28+2:4411:07
7Melvin FfredrikssonKorsnäs IF OK12:57+3:1311:33
8Ida KlasérKorsnäs IF OK13:34+3:5012:06
9Isak DahlinLeksands OK13:53+4:0912:23
10Max JanssonMålilla OK14:07+4:2312:36
11Milou NieminenGrycksbo IF OK14:40+4:5613:05
12Oskar DahlinLeksands OK14:47+5:0313:11
13Linus JernströmAvesta OK14:50+5:0613:14
14Fröjdis OlhansGagnefs OK15:25+5:4113:45
15Ann-Sofie BillingMålilla OK16:26+6:4214:40
16Meja JanssonMålilla OK16:44+7:0014:56
17Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu18:50+9:0616:48
18Felix LindhOK Älgen19:58+10:1417:49
19Saga MattssonDalaportens OL23:06+13:2220:37
20Julia GustafssonKFUM Örebro OK23:47+14:0321:14
21Isak StinesenDalaportens OL25:04+15:2022:22
22Edvin ÅttingLinköpings OK25:53+16:0923:06
23Julia ÅttlingLinköpings AIK25:55+16:1123:08

Öppen 2

1 560 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina OlssonGrycksbo IF OK13:468:49
2Anette OldinKFUM Örebro OK15:17+1:319:47
3Per StinesenDalaportens OL15:53+2:0710:10
4Hanna LarssonMålilla OK16:30+2:4410:34
5Markus OldinKFUM Örebro OK16:37+2:5110:39
6Oivind ErikssenOK Öst16:41+2:5510:41
7Johan OlssonGrycksbo IF OK17:33+3:4711:15
8Lotta StålVästerbergslagens OL18:27+4:4111:49
9Clara JacobssonTidaholm SOK Sisu18:57+5:1112:08
10Viktor HelanderMålilla OK19:43+5:5712:38
11Irmalinn NilssonHärlövs IF22:41+8:5514:32
12Tyr PerssonFinspångs SOK24:05+10:1915:26
13Anna FredrikssonKorsnäs IF OK24:19+10:3315:35
14Unni HerrebrödenOK Øst25:40+11:5416:27
15Lena HammersbergFrölunda OL28:14+14:2818:05
16Lina WissnerOK Pan-Kristianstad34:08+20:2221:52
17Mihaela Furdui---47:39+33:5330:32
18Lucia TurcanuTurebergs IF47:51+34:0530:40
Lena NilssonOK Österåkerej godkänd

Öppen 8

2 060 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ForsbergOK Pan-Kristianstad22:5611:07
2Maria CutovaOK Pan-Kristianstad25:49+2:5312:31
3Helena WidegrenIF Thor26:24+3:2812:48
4Ingemar WidénKFUM Örebro OK28:45+5:4913:57
5Torbjörn AndrénOK Tisaren29:24+6:2814:16
6Tomas EkströmKFUM Örebro OK29:49+6:5314:28
7Johanna DahlinLeksands OK32:15+9:1915:39
8Tomas KlasérKorsnäs IF OK32:17+9:2115:40
9Robbin EmanuelssonMålilla OK32:50+9:5415:56
10Ritva KärkkäinenAvesta OK33:27+10:3116:14
11Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu33:34+10:3816:17
12Ann-Katrin LarssonMålilla OK34:24+11:2816:41
13Sven-Inge BrååhedenMålilla OK36:28+13:3217:42
14Frank DanielssonKinnaströms SK37:46+14:5018:20
15Ola LindgrenLindebygdens OK39:27+16:3119:09
16Ingrid TengelandIK GandvikIK 48:47+25:5123:40
Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Hampus BillingMålilla OKej godkänd
Emelie HallblomOK Tisarenej godkänd
Linnéa BerglinOK Dackeej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser