Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockenfejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockenfejden
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: lördag 19 augusti 2017

Arboga OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sven-Olov WiklundH65 (11)29:589:03
7Rasmus MöllerH21 (9)38:02+9:557:37

Eskilstuna OL

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jerry HolmH75 (5)41:1613:08
1Monica GustafssonD50 (7)33:4310:24
1Inger OnsbringD60 (5)30:1811:39
2Kenneth JohanssonH65 (11)31:06+1:089:23
2Eva DanielssonD40 (2)54:12+13:4715:13
2Kerstin LissD65 (7)39:52+4:0516:00
5Ulf SvedestamH70 (12)47:44+17:5014:43
6Rolf MathisenH65 (11)40:06+10:0812:06
7Görel SvedestamD65 (7)57:53+22:0623:14
Agneta NilssonD60 (5)ej godkänd
Guy LindellH55 (6)ej start

FMTM

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Jonas PålssonÖppen motion 8 (14)52:44+20:3510:51Ladda ner rutt i gpx-format

Gymmix Huddinge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Lotta LindbergÖppen motion 7 (30)56:51+26:3517:52

Gävle OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hans AurellH65 (11)ej start

IK Standard

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Kjell BlombergH70 (12)ej godkänd

Katrineholms OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Melker LundinH16 (13)23:54+1:076:39
5Lars-Olof MagnellÖppen motion 8 (14)47:15+15:069:43
6Karl LundinH16 (13)29:52+7:058:19

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Andreas UllerÖppen motion 8 (14)32:096:36
5Jörgen GranefeltH40 (10)37:49+7:538:39

Kjula IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Bo NorrmanH55 (6)35:52+8:0110:04
3Kerstin PalmD65 (7)42:18+6:3116:59
6Peter YlsöbäckH55 (6)50:04+22:1314:03
9Jarl Erik PalmÖppen motion 5 (12)1:13:45+35:3222:29
Gittan JonssonD65 (7)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Els-Marie TideliusÖppen motion 3 (3)58:06+11:5618:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Eva DyremarkÖppen motion 5 (12)50:34+12:2115:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Anna Ridderstad-WollbergÖppen motion 5 (12)54:25+16:1216:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Lars-Göra TideliusÖppen motion 5 (12)1:02:03+23:5018:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Anders SvenskÖppen motion 7 (30)1:17:32+47:1624:22

Köping-Kolsva OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Alf LindbergH70 (12)41:32+11:3812:49
5Pernilla KlemetsD50 (7)38:18+4:3511:49
7Thomas TörnkvistH40 (10)40:06+10:109:10
8Karl-Gustav KlemetsH70 (12)1:12:02+42:0822:13
9Benneth SundqvistH50 (12)38:26+8:1610:05
Mats LandquistH60 (6)ej start

Nyköpings OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Isak SöderblomH14 Kort (1)1:06:2523:53
1Ludvig EkH18 (4)24:226:43
1Signe NilssonD16 (4)31:028:55
1Per EkH45 (6)29:217:08
1Henrik AnängenH40 (10)29:566:50
1Marika Nylund EkD45 (5)32:069:41
1Anna GuttkeÖppen motion 3 (3)46:1014:36
1Mona ForsbergD65 (7)35:4714:22
1Hans-Ove ErikssonH70 (12)29:549:13
1Hanna AnängenD12 (7)23:548:35
1Albin FalkH16 (13)22:476:20
1Jens WängdahlH21 (9)28:075:38
2Carl CarlssonH18 (4)25:40+1:187:05
2Odin EkH14 (8)22:33+2:037:16
2Dan NilssonH50 (12)31:45+1:358:20
2Cajsa AleniusD12 (7)25:11+1:179:03
2Emil ClashammarH12 (5)20:05+0:017:13
3William NilssonH18 (4)31:17+6:558:38
3Kent BergendahlH65 (11)35:49+5:5110:49
3Anders JohanssonH75 (5)1:01:39+20:2319:38
3Axel LindgrenH14 (8)29:06+8:369:23
3Filippa GuttkeD12 (7)25:30+1:369:10
3Alice EkD14 (8)36:40+4:5511:49
3Niclas ClashammarÖppen motion 7 (30)35:31+5:1511:10
4Göran ForsbergH65 (11)37:17+7:1911:15
4Kasper LagerströmH14 (8)36:29+15:5911:46
4Meja AleniusD14 (8)39:06+7:2112:36
5Oscar EkenborgH14 (8)40:40+20:1013:07
5Caroline GuttkeD14 (8)43:39+11:5414:04
5Philip CarlssonH16 (13)25:45+2:587:10
6Ove ErikssonH60 (6)1:08:03+33:1519:50
6Mikael GuttkeH45 (6)53:24+24:0312:59
6Eva-Lena NilssonD50 (7)39:36+5:5312:13
6Emma WesterlundD14 (8)45:34+13:4914:41
7Isak AnängenH16 (13)32:08+9:218:57
8Andreas HolmqvistH14 (8)42:56+22:2613:50
9Fredrik EkenborgH40 (10)43:29+13:339:57
9Maria FredrikssonÖppen motion 7 (30)49:25+19:0915:32
10Sofie HagbergÖppen motion 7 (30)50:13+19:5715:47
11Per CarlssonH50 (12)42:40+12:3011:11
13Hans GustavssonÖppen motion 7 (30)52:09+21:5316:23
16Arne WesterlundÖppen motion 7 (30)55:48+25:3217:32
22Magnus FredrikssonÖppen motion 7 (30)1:04:15+33:5920:12
25Patrick HolmqvistÖppen motion 7 (30)1:12:05+41:4922:40
Inga JohanssonD70 (7)ej godkänd
Nadja Dixon KassmanD16 (4)ej start
Karl-Gösta HarvenbergH65 (11)ej start
Lennart JohanssonH21 (9)ej start
Theo AleniusU1 (7)ej start

OK Djerf

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ellen PelanderD14 (8)31:4510:14
2Edvard PelanderH10 (7)11:45+0:296:13
2Charlotte FlansbjerD45 (5)33:33+1:2710:08
5Jan-Olof BäckH55 (6)45:00+17:0912:38
11Anders PelanderÖppen motion 8 (14)54:02+21:5311:07
Lena WesterlundD40 (2)ej start
Lin PelanderU1 (7)ej start

OK Enen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Barbro MelvingerÖppen motion 7 (30)1:31:09+1:00:5328:39
Lennart ErikssonÖppen motion 7 (30)ej godkänd

OK Grip

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marcus ErikssonÖppen motion 7 (30)30:169:31
2Heidi ForsD18 (2)56:23+15:0116:26
2Anders LindeborgH55 (6)30:13+2:228:29
2Klas ErikssonÖppen motion 7 (30)31:52+1:3610:01
5Kristina ForsD45 (5)39:38+7:3211:58
8Ida ErikssonÖppen motion 7 (30)48:21+18:0515:12
12Peter ForsH50 (12)49:08+18:5812:53
12Anna BergÖppen motion 5 (12)2:29:02+1:50:4945:26

OK Hällen

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stefan GustafssonH60 (6)34:4810:08
1Linnéa GustafssonD18 (2)41:2212:03
1Mikael KindbornH55 (6)27:517:49
1Hugo KindbornH14 (8)20:306:36
2Melvin JohanssonÖppen motion 3 (3)53:07+6:5716:48
3Matilda LarssonD16 (4)42:03+11:0112:05
4Björn CarlssonH50 (12)32:54+2:448:38
5Roger NorbergH45 (6)45:55+16:3411:10
5Mattias ZeijlonH50 (12)34:03+3:538:56
6Chantelle HesselbergD21 (11)34:08+2:348:57
7Gustav NorbergH14 (8)41:50+21:2013:29
7Vilma JohanssonD12 (7)56:17+32:2320:14
8Vera CarlssonD14 (8)53:31+21:4617:15
10Åsa CarlssonÖppen motion 5 (12)1:17:59+39:4623:46
14Ebba CarneliusÖppen motion 7 (30)54:17+24:0117:04
15Niklas CarneliusÖppen motion 7 (30)54:18+24:0217:04
19Mats JohanssonÖppen motion 7 (30)59:42+29:2618:46
26Åsa LarssonÖppen motion 7 (30)1:12:20+42:0422:44
Sune LindellH75 (5)ej godkänd
Jan SundbüeH55 (6)ej start
Albin JohanssonU1 (7)ej start

OK Klemmingen

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gun JanssonD55 (2)1:00:28+24:4419:15
3Louise-Marie NilssonD70 (7)41:45+1:0016:46
3Margareta ErikssonD60 (5)46:38+16:2017:56
4Stefan KarlssonH45 (6)42:40+13:1910:22
4Charlotta AskeljungD50 (7)37:25+3:4211:32
5Monica SvärdD65 (7)47:03+11:1618:53
6Kjell NilssonH70 (12)52:01+22:0716:03
8Kjell-Åke PramlidÖppen motion 5 (12)1:07:53+29:4020:41
10Göran SvärdH65 (11)49:53+19:5515:04
10Peter AskeljungH50 (12)42:29+12:1911:09
18Arvid BergÖppen motion 7 (30)58:59+28:4318:32
Sven-Arne NilssonH70 (12)ej godkänd
Rolf LindblomH65 (11)ej start

OK Måsen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Andreas MagnussonÖppen motion 8 (14)42:46+10:378:47
4Titti BergendahlD65 (7)43:00+7:1317:16
8Tobias SjöstedtH16 (13)32:23+9:369:01
21Lena  KarlssonÖppen motion 7 (30)1:01:06+30:5019:12

OK Nalle

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lennart LundquistH65 (11)39:04+9:0611:48

OK Tisaren

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Filip JacobssonH21 (9)33:00+4:536:36
7Lennart GustafssonÖppen motion 7 (30)44:59+14:4314:08
10Johanna HenrikssonD21 (11)39:51+8:1710:27

OK Tjärnen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Dagny AnderssonD80 (1)1:18:5938:09
3Lena PetterssonD50 (7)36:57+3:1411:24
Ingemar GustafssonH70 (12)ej godkänd
Nils JohanssonH80 (3)ej godkänd

OK Tor

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eva HallD40 (2)40:2511:21
1Casper KarlssonH12 (5)20:047:13
2Melker VernerU1 (7)17:05+0:118:59
2Lina HolmqvistD14 Kort (2)40:20+5:1914:30
2Klara BjällhageD10 (2)41:39+27:5322:02
2Lars JohanssonH75 (5)43:38+2:2213:53
2Arvid FröbergH12 Kort (2)24:27+4:2912:56
2Marie HedarD50 (7)35:16+1:3310:53
3Anders FröbergH40 (10)35:39+5:438:09
3Ludvig HolmqvistH16 (13)24:55+2:086:56
4Tomas AnderssonH60 (6)37:38+2:5010:58
4Stig LandstorpH70 (12)47:31+17:3714:39
4Casper HedarH16 (13)25:40+2:537:08
4Rasmus HedarH12 (5)23:52+3:488:35
5Per VernerH35 (5)59:30+13:3813:36
5Elsa VernerD12 (7)47:32+23:3817:05
6Magnus ÖhlingH40 (10)38:16+8:208:45
6Henrik OlssonH50 (12)34:19+4:099:00
6Viktor FröbergH14 (8)41:36+21:0613:25
8Stefan VikströmÖppen motion 8 (14)51:19+19:1010:33
11Kurt Håkan AnderssonH65 (11)54:31+24:3316:28
12Roger HaapaniemiÖppen motion 8 (14)54:14+22:0511:09
23Niclas BjällhageÖppen motion 7 (30)1:06:50+36:3421:01
André ÖhlingInskolning (3)fullföljt
Alf LundkvistH80 (3)ej godkänd
Britt-Marie SjöbergD70 (7)ej godkänd
Pablo Aristondo MagnussonH14 (8)ej start
Joel Aristondo MagnussonH16 (13)ej start
Anita JohanssonD70 (7)ej start

OK Tyr

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malte GranefeltH10 (7)11:165:57
1Olle GranefeltU1 (7)16:548:53
3Stina GranefeltD21 (11)32:06+0:328:25

OK Älvsjö-Örby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Christer NordströmH65 (11)42:47+12:4912:55

Sala OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Sören JohanssonH70 (12)52:06+22:1216:04

Selånger SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Sven Erik SundinH65 (11)49:27+19:2914:56

Snättringe SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Hugo PelanderH10 (7)12:57+1:416:51
8Hugo FlordalH40 (10)41:59+12:039:36
27Frank PelanderÖppen motion 7 (30)1:12:21+42:0522:45

Stora Sundby GoIF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Frida GustavssonD14 Kort (2)35:0112:35
1Melvin StranskyH12 Kort (2)19:5810:33
1Marcus WibergÖppen motion 5 (12)38:1311:39
2Fredrik HildenborgH35 (5)49:59+4:0711:26
2Lovisa Eriksson WibergU2 (5)21:09+1:509:31
3Helena EkmanÖppen motion 5 (12)49:42+11:2915:09
3Mikael StranskyH35 (5)52:07+6:1511:55
10Lukas WibergH16 (13)43:33+20:4612:07

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Lina LångD21 (11)36:39+5:059:37

Strängnäs-Malmby OL

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sara LagermanD16 Kort (1)1:03:4020:32
3Sixten WallinH10 (7)12:00+0:446:20
3Gösta WallinU2 (5)21:46+2:279:48
4Emilia LennellU2 (5)24:25+5:0610:59
4Hillevie SvärdD16 (4)43:54+12:5212:36
4Kajsa WallinD12 (7)25:47+1:539:16
6Oscar LennellH10 (7)15:48+4:328:21
6Agnes LindholmU1 (7)28:53+11:5915:12
7Noah AlnebergU1 (7)29:21+12:2715:26
9Hampus NyholmH16 (13)36:25+13:3810:08
11Vincent LindvallH16 (13)45:28+22:4112:39
11Wilma AnderssonÖppen motion 5 (12)2:29:00+1:50:4745:25
12Erik JonssonH16 (13)52:01+29:1414:29
13Joel WiklundH16 (13)1:00:40+37:5316:53
Jakob SternerInskolning (3)fullföljt
Frej SöderholmH10 (7)ej start
Hanna LundströmD10 (2)ej start
Vidar SöderholmH12 (5)ej start

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Tommy FröjdH50 (12)36:33+6:239:35

Söders-Tyresö

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Åsa LinnersjöÖppen motion 7 (30)40:48+10:3212:49
7Linn NilssonD14 (8)51:26+19:4116:35

Södertälje IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Solveig TjernbergD70 (7)ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tilde WestbomU2 (5)19:198:42
1Katarina BorgD21 (11)31:348:17
1Göran LarssonH80 (3)41:0815:49
2Cecilia WeistrandÖppen motion 5 (12)49:11+10:5814:59
2Margareta LundhD60 (5)37:22+7:0414:22
2Lennart BorgÖppen motion 8 (14)38:01+5:527:49
3Mats JohanssonH60 (6)37:13+2:2510:51
3Isak WestbomU1 (7)17:53+0:599:24
3Marianne PetterssonD45 (5)35:21+3:1510:40
3Urban LarssonÖppen motion 8 (14)42:30+10:218:44
3Erik LiljequistH21 (9)30:32+2:256:07
3Axel RystedtH12 (5)21:15+1:117:38
4Tore EklundH55 (6)43:41+15:5012:16
4Boel RystedtÖppen motion 7 (30)37:47+7:3111:52
5Leif BergmanH60 (6)57:01+22:1316:37
5Viktor BrolundU2 (5)27:19+8:0012:18
5Sofia HeldtD21 (11)33:17+1:438:44
5Johan BrolundH12 (5)39:06+19:0214:03
6Matilda MarjakajD12 (7)48:35+24:4117:28
6Martin LampinenH21 (9)36:38+8:317:20
7Mats HeldtH50 (12)35:27+5:179:18
7Annamari SjöblomD50 (7)45:07+11:2413:55
7Lovisa WestbomD21 (11)36:19+4:459:31
8Jonas BorgH21 (9)43:57+15:508:48
9Sven-Anders MelinH21 (9)44:02+15:558:49
11Anna EkD21 (11)40:37+9:0310:39
12Susanna KarlssonÖppen motion 7 (30)51:56+21:4016:19
20Bert KoskinenÖppen motion 7 (30)1:00:28+30:1219:00
24Weine JohanssonÖppen motion 7 (30)1:09:51+39:3521:57
Martin MarjakajInskolning (3)fullföljt
Tomas NorlénH65 (11)ej start
Jeanette EnckellD45 (5)ej start
Emma EnckellU2 (5)ej start

Trosabygdens OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Miriam GustafssonD10 (2)13:467:17
2Katja GustafssonD14 (8)33:18+1:3310:44
6Anna GustafssonÖppen motion 5 (12)54:27+16:1416:36
10Mats GustafssonH40 (10)47:45+17:4910:55

Tullinge SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kenneth JönssonH50 (12)30:107:55
6Lennart AgénÖppen motion 7 (30)43:43+13:2713:44

Tumba-Mälarhöjden OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ulrik EnglundH45 (6)31:25+2:047:38
2Björn NilssonH40 (10)33:55+3:597:45
Arne KarlssonH55 (6)ej start

Vandrarringen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Eva KjellmanD70 (7)40:50+0:0516:23
3Tomas JonssonH45 (6)41:35+12:1410:07
4Lars KjellmanH75 (5)1:10:42+29:2622:30
6Sören LindgrenÖppen motion 8 (14)48:00+15:519:52
8Leo JohanssonH65 (11)46:44+16:4614:07
Anna-Karin JohanssonD60 (5)ej godkänd

Visborgs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel SeestrandH35 (5)45:5210:29

Västerås SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Martin JuhlinH40 (10)36:59+7:038:27
5Ludvig JuhlinH10 (7)14:58+3:427:55
7Gustav JuhlinH10 (7)34:33+23:1718:16
7Jonna ForsÖppen motion 8 (14)50:10+18:0110:19
10Karin AnderssonÖppen motion 8 (14)52:59+20:5010:54
11Toni AnderssonÖppen motion 7 (30)51:21+21:0516:08
14Kari TalltjärnÖppen motion 8 (14)58:57+26:4812:07

Åkers IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sonja JedarD70 (7)40:4516:21
2Bengt JönssonH70 (12)38:59+9:0512:01
4Christian BjörkmanH35 (5)56:01+10:0912:49
Margareta JönssonD70 (7)ej godkänd

Ärla IF

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mona BierfeldtD55 (2)35:4411:22
2Malin BierfeldtD16 (4)40:19+9:1711:35
2Ivar NäsholmH60 (6)36:16+1:2810:34
2Sandra Karlsson BierfeldtD21 (11)32:04+0:308:24
2Emil AnderssonH21 (9)30:12+2:056:03
3Håkan OlofssonH50 (12)32:10+2:008:26
4Pontus BierfeldtH18 (4)36:36+12:1410:06
4Annika OhlssonD45 (5)39:12+7:0611:50
4Maria WesterD21 (11)33:14+1:408:43
4Theo BorgU1 (7)23:46+6:5212:30
4Patrik LindH21 (9)31:43+3:366:21
5Ellen BorgU1 (7)24:51+7:5713:04
6Irene ÖhlingD65 (7)55:28+19:4122:16
9Linn AxelssonD21 (11)37:26+5:529:49
13Marcus NilssonÖppen motion 8 (14)57:40+25:3111:51
Tommy ÖhlingH70 (12)ej godkänd
Donald McCarthyH40 (10)ej start
Tommy LjungkvistH60 (6)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser