Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie deltävling 3
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 25 maj 2016

D16

3 710 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stina JohanssonOK Bävernej start

H16

3 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TollOK Njudung25:346:53
2Linus LundbergOK Bävern32:06+6:328:39
3Melker ElofssonOK Njudung41:56+16:2211:18
4Adam StålhammarIFK Stockaryd59:53+34:1916:08
Karl PetersénOK Njudungej start

D14

3 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JennerstrandOK Njudung31:4610:08
2Amanda KarmetunOK Njudung33:00+1:1410:32
3Hanna OlssonIFK Sävsjö38:06+6:2012:10
4Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:06:21+34:3521:11

H14

3 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin FranssonIFK Stockaryd23:037:21
2Sebastian BjörkBodafors OK31:11+8:089:57
3Oscar HultgrenOK Njudung35:10+12:0711:14
4Hannes KolmodinOK Njudung39:12+16:0912:31
5Lucas RostedtBodafors OK39:52+16:4912:44
Gustav RibbholmOK Njudungej godkänd
Filip JennerstrandOK Njudungej godkänd

D12

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lizen BergströmOK Bävern18:247:30
2Ellen TollOK Njudung19:49+1:258:05
3Alice HallOK Bävern23:18+4:549:30
4Klara DahlénOK Njudung23:52+5:289:44
5Elsa ClaessonIFK Stockaryd32:17+13:5313:10
6Maja JosefssonOK Bävern33:11+14:4713:32
Vera GerhardssonOK Bävernej start

H12

2 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo HedströmOK Bävern16:426:48
2Aron RudbergOK Bävern18:19+1:377:28
3Olle PetersénOK Njudung20:12+3:308:14
4Mio PalmgrenOK Njudung28:38+11:5611:41
5Noel RostedtBodafors OK31:53+15:1113:00
6Kalle GustavssonIFK Stockaryd36:09+19:2714:45
7Emil Svanberg MörbergBodafors OK43:45+27:0317:51
Alexander GustafssonOK Njudungej godkänd
Melvin HildorssonOK Bävernej start
Axel AdelinBodafors OKej start

D10

2 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia GustafssonOK Njudung15:577:49
2Elsa HallOK Bävern20:19+4:229:57
3Tindra DavidssonOK Bävern24:59+9:0212:14
Loviza KarlssonOK Bävernej start
Linnéa SigfridssonOK Bävernej start
Evanna JohanssonOK Njudungej start

H10

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm KarmetunOK Njudung13:096:26
2Emil KarlssonOK Bävern18:16+5:078:57
Matti JohanssonOK Njudungej start

Inskolning

1 770 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kasper ArvedalIFK Sävsjöfullföljt
Oskar BerggrenIFK Sävsjöfullföljt
Lucy BjörkBodafors OKfullföljt
Benjamin BlixtOK Bävernfullföljt
Birgit BlixtOK Bävernfullföljt
Märta ClaessonIFK Stockarydfullföljt
Elsa EilertzonIFK Stockarydfullföljt
Maja GustavssonIFK Stockarydfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Leo HolmquistOK Bävernfullföljt
Noah MartinssonIFK Stockarydfullföljt
Arvid MelinIFK Sävsjöfullföljt
Elsa MossbrantIFK Stockarydfullföljt
Samuel NygrenIFK Stockarydfullföljt
Liam PeterssonIFK Sävsjöfullföljt
Gustav SalomonssonIFK Stockarydfullföljt
Emma SigfridssonOK Bävernfullföljt
Hilma SigfridssonOK Bävernfullföljt
Viktor BerggrenIFK Sävsjöej godkänd
August AdelinBodafors OKej start
Albin EhrnborgOK Bävernej start
Elsa GerhardssonOK Bävernej start
Neo HannoBodafors OKej start
Elin KvarnstrandOK Bävernej start
Felix MagnussonOK Bävernej start
Eledin MelicOK Bävernej start
Elias NimmersjöIFK Sävsjöej start

U1

2 040 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig GunnarIFK Sävsjö15:537:47
2Theo ElmerssonIFK Sävsjö16:28+0:358:04
3Nils LinderIFK Sävsjö16:42+0:498:11
4Lucas ÖhstlinIFK Sävsjö16:53+1:008:16
5Tilde ElmerssonIFK Sävsjö17:37+1:448:38
6Melvin HannoBodafors OK17:46+1:538:42
7Lovisa SalomonssonIFK Stockaryd17:56+2:038:47
8Max OlssonIFK Sävsjö18:50+2:579:13
9Tilda AdolfssonIFK Sävsjö19:34+3:419:35
10Viggo AlmquistIFK Sävsjö19:37+3:449:36
11Elsa GunnarssonIFK Sävsjö20:30+4:3710:02
12Karl HenrikssonIFK Stockaryd20:51+4:5810:13
13Thea WallstenOK Bävern20:56+5:0310:15
14Carin CedermarkIFK Sävsjö21:04+5:1110:19
15Ida HenrikssonIFK Stockaryd21:13+5:2010:24
16Oscar AdolfssonIFK Sävsjö21:34+5:4110:34
17Elias KarlssonOK Bävern21:39+5:4610:36
18Frida GunnarIFK Sävsjö23:41+7:4811:36
18Lexie LundgrenIFK Sävsjö23:41+7:4811:36
20Agnes MelinIFK Sävsjö23:48+7:5511:40
21Meja WingrenIFK Sävsjö23:50+7:5711:40
22Agnes LindstrandBodafors OK24:06+8:1311:48
23Adina FranssonIFK Stockaryd24:31+8:3812:01
24Ester ÖhstlinIFK Sävsjö24:36+8:4312:03
25Wilmer EngfeldtIFK Sävsjö24:52+8:5912:11
26Anton LindstrandBodafors OK29:07+13:1414:16
27Lovisa MossbrantIFK Stockaryd29:50+13:5714:37
28Ebba SundlingOK Njudung31:01+15:0815:12
29Linn PalmgrenOK Njudung33:59+18:0616:39
30Lukas SvenssonIFK Sävsjö37:48+21:5518:31
31William StormOK Njudung38:26+22:3318:50
32Edvin GunnarssonIFK Sävsjö46:27+30:3422:46
33Algot EngfeldtIFK Sävsjö46:30+30:3722:47
André HildorssonOK Bävernej start
Nova MagnussonOK Bävernej start
Ebba KvarnstrandOK Bävernej start
Alma VibergIFK Sävsjöej start
Agnes SjöstrandIFK Sävsjöej start
Matilda AronssonOK Bävernej start
Hampus KarlssonOK Bävernej start

U2

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriella NimmersjöIFK Sävsjö29:0011:50
2Linus NorénOK Njudung29:28+0:2812:01
3Edwin SundlingOK Njudung30:26+1:2612:25
4Filip EilertzonIFK Stockaryd37:37+8:3715:21
5Alexander FyrpilIFK Sävsjö40:12+11:1216:24
6Ebba Svanberg MörbergBodafors OK40:15+11:1516:25
Lukas EilertzonIFK Stockarydej start
Johanna AlexanderssonIFK Sävsjöej start
Alva StålhammarIFK Stockarydej start

Öppen motion 2

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan JennerstrandOK Njudung17:408:39
2Kristina JennerstrandOK Njudung17:43+0:038:41
3Maria EilertzonIFK Stockaryd21:51+4:1110:42
Jenny JosefssonOK Bävernej godkänd
Åsa BergströmOK Bävernej godkänd

Öppen motion 4

3 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KarmetunOK Njudung33:539:07
2Thomas ElofssonOK Njudung58:23+24:3015:44
3Ulrika RibbholmOK Njudung1:01:18+27:2516:31
4Marina JohanssonOK Njudung1:01:20+27:2716:31
Eva StålhammarIFK Stockarydej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser