*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie deltävling 4
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 24 augusti 2016

H16

3 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TollOK Njudung20:496:04
2Linus LundbergOK Bävern21:58+1:096:24
3Karl PetersénOK Njudung24:00+3:116:59
4Adam StålhammarIFK Stockaryd38:41+17:5211:16

D14

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda KarmetunOK Njudung22:197:19
2Hanna OlssonIFK Sävsjö27:04+4:458:52
3Elin JennerstrandOK Njudung32:10+9:5110:32
4Bella PalmqvistIFK Sävsjö37:01+14:4212:08

H14

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas RostedtBodafors OK25:288:20
2Oscar HultgrenOK Njudung25:39+0:118:24
3Filip JennerstrandOK Njudung33:08+7:4010:51
Hannes KolmodinOK Njudungej godkänd

D12

2 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen TollOK Njudung15:107:23
2Alice HallOK Bävern16:31+1:218:03
3Lizen BergströmOK Bävern17:11+2:018:22
4Klara DahlénOK Njudung18:55+3:459:13
5Vera GerhardssonOK Bävern19:33+4:239:32
6Elsa ClaessonIFK Stockaryd32:49+17:3916:00
7Maja JosefssonOK Bävern40:48+25:3819:54

H12

2 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm KarmetunOK Njudung14:487:13
2Alexander GustafssonOK Njudung15:09+0:217:23
3Olle PetersénOK Njudung15:12+0:247:24
4Aron RudbergOK Bävern15:22+0:347:29
5Hugo HedströmOK Bävern15:43+0:557:40
6Melvin HildorssonOK Bävern17:56+3:088:44
7Mio PalmgrenOK Njudung18:57+4:099:14
8Noel RostedtBodafors OK26:08+11:2012:44

D10

1 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loviza KarlssonOK Bävern16:0710:32
2Elsa HallOK Bävern19:44+3:3712:53
3Linnéa SigfridssonOK Bävern20:21+4:1413:18
4Tindra DavidssonOK Bävern30:26+14:1919:53

H10

1 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matti JohanssonOK Njudung14:219:22
2Emil KarlssonOK Bävern16:02+1:4110:28

Inskolning

1 370 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kasper ArvedalIFK Sävsjöfullföljt
Benjamin BlixtOK Bävernfullföljt
Birgit BlixtOK Bävernfullföljt
Alex BrinkhammarOK Bävernfullföljt
Noel BrinkhammarOK Bävernfullföljt
Märta ClaessonIFK Stockarydfullföljt
Albin EhrnborgOK Bävernfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Neo HannoBodafors OKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Elin KvarnstrandOK Bävernfullföljt
Felix MagnussonOK Bävernfullföljt
Elias NimmersjöIFK Sävsjöfullföljt
Emma SigfridssonOK Bävernfullföljt
Hilma SigfridssonOK Bävernfullföljt
August AdelinBodafors OKej start

U1

1 570 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max OlssonIFK Sävsjö14:359:17
1Theo ElmerssonIFK Sävsjö14:359:17
3Tilde ElmerssonIFK Sävsjö14:59+0:249:32
4Ludvig GunnarIFK Sävsjö15:09+0:349:38
5Melvin HannoBodafors OK15:29+0:549:51
6Gustaf KarlssonOK Njudung17:12+2:3710:57
7Agnes MelinIFK Sävsjö17:28+2:5311:07
8Ida HenrikssonIFK Stockaryd17:29+2:5411:08
9Frida GunnarIFK Sävsjö17:30+2:5511:08
10Viggo AlmquistIFK Sävsjö17:37+3:0211:13
11Evanna JohanssonOK Njudung18:01+3:2611:28
12Ebba KvarnstrandOK Bävern18:04+3:2911:30
13Thea WallstenOK Bävern18:08+3:3311:32
14Nils LinderIFK Sävsjö18:13+3:3811:36
15Elias KarlssonOK Bävern18:15+3:4011:37
15Eric AnderssonOK Njudung18:15+3:4011:37
17Tilda AdolfssonIFK Sävsjö18:16+3:4111:38
18Albin StormOK Njudung20:17+5:4212:55
19Hampus KarlssonOK Bävern20:45+6:1013:12
20Ebba SundlingOK Njudung20:56+6:2113:20
21Lovisa SalomonssonIFK Stockaryd22:43+8:0814:28
22Ester ÖhstlinIFK Sävsjö23:23+8:4814:53
23Lexie LundgrenIFK Sävsjö23:28+8:5314:56
24André HildorssonOK Bävern23:35+9:0015:01
25Karl HenrikssonIFK Stockaryd23:36+9:0115:01
26Adina FranssonIFK Stockaryd23:40+9:0515:04
27Gustav SalomonssonIFK Stockaryd24:22+9:4715:31
28Nova MagnussonOK Bävern25:10+10:3516:01
29Anton LindstrandBodafors OK25:34+10:5916:17
30Agnes LindstrandBodafors OK26:10+11:3516:40
31Lukas SvenssonIFK Sävsjö28:19+13:4418:02
32Matilda AronssonOK Bävern29:25+14:5018:44
33Linn PalmgrenOK Njudung29:47+15:1218:58

U2

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus NorénOK Njudung21:3410:16
2William StormOK Njudung24:59+3:2511:53
3Gabriella NimmersjöIFK Sävsjö28:56+7:2213:46
4Edwin SundlingOK Njudung30:53+9:1914:42
5Alexander FyrpihlIFK Sävsjö34:24+12:5016:22
6Alicia NilssonOK Njudung44:04+22:3020:59

Öppen motion 2

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva StålhammarIFK Stockaryd23:5611:40
2Felicia GustafssonOK Njudung29:46+5:5014:31

Öppen motion 4

3 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KarmetunOK Njudung22:536:40
2Anton EricksonBodafors OK27:09+4:167:54
3Niklas ErikssonBodafors OK36:17+13:2410:34
4Cecilia KarmetunOK Njudung39:10+16:1711:25
5Stefan AnderssonOK Njudung39:11+16:1811:25
6Göran JanssonGränna-Bygdens OK53:13+30:2015:30
Jörgen GerardssonOK Bävernej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser