Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bredareds medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bredareds medel
Arrangörsorganisation: Bredareds IF
Datum: söndag 24 september 2017

IK Uven

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Victor BeischerH14 (16)23:068:15
2Björn JägerströmH65 (15)43:01+3:1112:48
3Frida DahlbergD14 Kort (3)41:22+10:0617:01
3Albin HanssonU2 (13)35:20+13:1315:09
3Simon GrahnH12 (17)21:07+2:568:41
4Jonas HanssonU2 (13)35:36+13:2915:16
4Ingrid JohanssonÖppen motion 1 (13)30:43+6:4813:10
6Siw DoncicÖppen motion 1 (13)33:16+9:2114:16
6Stanley MattssonH65 (15)46:09+6:1913:44
7Lisa AgnvallÖppen motion 5 (40)41:38+8:5514:52
8William KraftH10 (20)26:52+12:1112:16
8Elias DoncicH12 (17)28:49+10:3811:51
8William RönnborgH14 (16)34:39+11:3312:22
10Albin KarlsmoH12 (17)32:31+14:2013:22
11Gustav AgnvallU1 (23)32:12+11:0015:33
11Mari KraftD45 (14)53:35+17:3215:56
12Mats RönnborgH45 (13)59:58+23:0415:08
12Anna RönnborgD45 (14)55:03+19:0016:23
12Anton HemlinH21 (29)51:12+13:2610:16
12Clas BörjessonH55 (18)47:58+17:3813:37
13Torbjörn GrahnH50 (29)42:32+10:1611:44
13Erik JohanssonH10 (20)27:46+13:0512:40
15Jacob GrahnH14 (16)1:04:35+41:2923:03
16Mikael BjörckH14 (16)1:18:14+55:0827:56
16Eric EkströmH10 (20)29:36+14:5513:30
24Monica DahlbergÖppen motion 5 (40)55:03+22:2019:39
25Leif HagmanH50 (29)55:38+23:2215:22
26Stefan EkströmÖppen motion 7 (55)59:36+20:0518:48
29Anneli KarlsmoÖppen motion 7 (55)1:00:54+21:2319:12
29Anders AgnvallÖppen motion 8 (41)1:16:15+39:2217:03
46Anna GrahnÖppen motion 7 (55)1:20:50+41:1925:29
47Pia HendbergÖppen motion 7 (55)1:22:24+42:5325:59
48Anna BeischerÖppen motion 7 (55)1:24:50+45:1926:45
Jesper CarlssonH16 Kort (1)ej godkänd
Cecilia BjörckD45 (14)ej godkänd
Miriam NorénD65 (7)ej godkänd
Karin BergdahlD55 (7)ej start
Christer CarlssonH55 (18)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser