Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO Camp 1, night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO Camp 1, night
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: onsdag 20 april 2016

Women Elit

8 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marika HaraTeam Finland32:253:57
2Henna SaarinenTeam Finland33:08+0:434:02
3Cæcilie Rueløkke ChristoffersenOK Øst Birkerød33:52+1:274:07
4Katerina NovakovaCZE Elite35:45+3:204:21
5Anastasiya TrifilenkovaSHIMANO BERGAMONT36:29+4:044:26
6Anke DannowskiOK Øst Birkerød36:31+4:064:27
7Annika WigrenLunds OK36:49+4:244:29
8Caroline Ryge CarlsenOK Øst Birkerød37:07+4:424:31
9Mona LindrothAsikkalan Raikas37:13+4:484:32
10Nina HoffmannOK Sorø38:21+5:564:40
11Ingrid StengårdTeam Finland39:01+6:364:45
12Olga Shipilova-VinogradovaEnergy39:13+6:484:46
13Lou DenaixCOCS40:58+8:334:59
14Minna NärhiLS3743:51+11:265:20
14Jennifer AnderssonHaninge SOK43:51+11:265:20
16Caroline KonringSøllerød OK44:07+11:425:22
17Veronika KubinovaCzech Junior Team44:15+11:505:23
18Andrea KamenikovaCzech Junior Team49:04+16:395:59
19Wiviann OttossonMalmö OK1:12:07+39:428:47
Mia LindrothAsikkalan Raikasutgått
Eeva-Liisa HakalaTeam Finlandej start

Men Elit

9 700 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Grigory MedvedevCube Russia Team34:013:30
2Allan JensenOK Pan Århus34:41+0:403:34
3Ruslan GritsanSHIMANO BERGAMONT34:50+0:493:35
4Jussi LaurilaTeam Finland35:15+1:143:38
5Andreas BergmannAllerød OK35:30+1:293:39
6Marcus JanssonGarphyttans IF36:10+2:093:43
7Martin TisnovskyCZE Elite36:58+2:573:48
8Rasmus SøgaardHorsens OK37:06+3:053:49
9Marek PospisekCZE Elite37:50+3:493:54
10Jan SvobodaCZE Elite38:06+4:053:55
11Radek LacigaCZE Elite38:26+4:253:57
12Johan MacLassenTeam MacLassen39:05+5:044:01
13Sauli PietikäinenTeam Finland39:17+5:164:02
14Johan Holkmann JacobsenOK Øst Birkerød39:35+5:344:04
15Anders BlomsterOK Trian39:52+5:514:06
16Martin KantaCzech Junior Team39:56+5:554:07
17Linus MoodIFK Mora OK40:05+6:044:07
18Pontus Kullin AlfredssonOK Tyr40:07+6:064:08
19Luca DallavalleItaly MTBO Team40:25+6:244:10
19Bjørn AxelsenBallerup OK40:25+6:244:10
21Pasi PyykönenTeam Finland41:22+7:214:15
22Matyas LudvikCzech Junior Team42:14+8:134:21
23Oliver FriisHorsens OK42:34+8:334:23
24Rafael DobnikEksjö SOK43:50+9:494:31
25Thomas JanssonGarphyttans IF44:05+10:044:32
26Vojtech LudvikCZE Elite44:40+10:394:36
27Nicolas PinsardTeam Elite MTBO France44:48+10:474:37
28Thomas SteinthalFIF Hillerød45:33+11:324:41
29Felix TidermanSöders-Tyresö47:56+13:554:56
30Erik FrostIFK Mora OK48:23+14:224:59
31Joâo FerreiraCAB Clube de Aventura da Bairr49:10+15:095:04
32Karl UtterbackMalmö OK1:05:27+31:266:44
33Janus HøhneOK Sorø1:15:24+41:237:46
Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start
Frantisek BogarCZE Eliteej start
Mark HusterSV Sachsen 90 Werdauej start
Andreas KonringSøllerød OKej start
Aleksi RantalaTeam Finlandej start
Sebastian SvärdHaninge SOKej start
Eduard TomashevskiyWEST MTBO TEAM SVETLOGORSKej start

Women Long

5 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christine Reiber HansenAllerød OK27:354:50
2Tove AndersenOK Øst Birkerød29:30+1:555:10
3Ingela AlvmyrenHalmstad OK29:50+2:155:14
4Erica OlssonOK Djerf31:02+3:275:26
5Katja BrunstedtOK Øst Birkerød32:45+5:105:44
6Katja Reibert HansenAllerød OK32:57+5:225:46
7Saara Yli-HietanenTampereen Pyrintö33:12+5:375:49
8Julia KorhonenTeam Finland33:38+6:035:54
9Vilma KralovaCzech Junior Team34:17+6:426:00
10Charlotte BergmannAllerød OK35:57+8:226:18
11Henna NurminenHiiltomiehet36:41+9:066:26
12Jonna JuvaTeam Finland37:44+10:096:37
13Sös Munch HansenOK Øst Birkerød39:05+11:306:51
14Johanna AlmlundHaninge SOK41:08+13:337:12
15Malin ÅgrenLunds OK41:58+14:237:21
16Ulrika AnderssonHaninge SOK44:41+17:067:50
17Malin AlbinssonJärfälla OK48:23+20:488:29
18Margareta MeitonIFK Lidingö SOK52:21+24:469:11
19Miia JämsénJämsän Retki-Veikot1:04:30+36:5511:18
Birgitta JanssonGarphyttans IFej start
Maria MarinopoulouOK Tyrej start
Charlie Somers-CocksGBR MTBOej start
Sylvia ThomasOL-Team Wehrsdorfej start
Anette WästlundOK Tyrej start

Men Long

8 100 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter Reibert HansenAllerød OK30:183:44
2Per GustavssonGöteborg-Majorna OK30:28+0:103:45
3Jean-Charles LaleveeYcone-Sens31:02+0:443:49
4Vesa ForsblomRajamäen Rykmentti31:22+1:043:52
5Eerik NurminenTeam Finland31:47+1:293:55
6Andreas ProschowskyAllerød OK32:09+1:513:58
7Stefan KollbergEksjö SOK32:20+2:023:59
8Verneri NurminenTeam Finland32:27+2:094:00
9Mikael GustafssonIK Vista32:45+2:274:02
10Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK33:12+2:544:05
11Sakari PuolakanahoTeam Finland33:29+3:114:08
12Göran AnderssonJärla Orientering33:53+3:354:10
13Fedor ShchepelevOrienta SKI-O33:56+3:384:11
14Juha LiljaTeam Finland33:59+3:414:11
15Bjarne HoffmannOK Pan Århus34:10+3:524:13
16Ilkka NurminenHiiltomiehet34:37+4:194:16
17Jan MøllerAalborg OK34:39+4:214:16
18Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK34:49+4:314:17
19Nils PistoraLunds OK34:53+4:354:18
20Jørgen NielsenAllerød OK34:57+4:394:18
20Kenneth SvenssonFinspångs SOK34:57+4:394:18
22Morten Bang NørgaardOK Øst Birkerød34:58+4:404:19
22Michel DenaixCOCS34:58+4:404:19
24Per LeidevallDomnarvets GOIF35:06+4:484:20
25Nils GustavssonLidköpings VSK35:09+4:514:20
26Jesper LindahlTeam Finland35:12+4:544:20
27Troels Bent HansenAllerød OK35:13+4:554:20
28Yury BalevOrienta SKI-O35:37+5:194:23
29Ronnie PetterssonHaninge SOK36:01+5:434:26
30Allan ToppOK Øst Birkerød36:03+5:454:27
31Jørn SvensenViborg OK37:11+6:534:35
32Petr LukavecCzech Junior Team37:32+7:144:38
33Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK37:48+7:304:40
34Ulf ErikssonStora Tuna OK38:05+7:474:42
35Niels DuedahlOK Øst Birkerød38:06+7:484:42
36Max LindforsOK Trian38:15+7:574:43
37Jørn RiisOK Pan Århus38:30+8:124:45
38Jens Peter GundorfOK Øst Birkerød38:56+8:384:48
39Henrik Konge JohansenNo club39:06+8:484:49
40Claus RasmussenOK Roskilde39:10+8:524:50
41Ola SvärdHaninge SOK39:13+8:554:50
42Kent LodbergOK Pan Århus39:34+9:164:53
43Christian Peter MaclassenBUL Tromsö39:51+9:334:55
44Casper WilkenOK Øst Birkerød40:17+9:594:58
45Jiri VranyCZE Elite40:19+10:014:58
46Stefan JohanssonTrosabygdens OK40:25+10:074:59
47Arto VoutilainenJämsän Retki-Veikot41:18+11:005:05
48Ole AndersenHerning O-Klub41:36+11:185:08
49Magnus HellbergEskilstuna OL42:09+11:515:12
50Ove JanssonHaninge SOK42:15+11:575:12
51Peter RosénAlfta-Ösa OK42:37+12:195:15
52Martin SundinOK Renen42:38+12:205:15
53Ulf AnderssonHaninge SOK42:39+12:215:15
54Johan SvärdLunds OK43:22+13:045:21
55Nicolai KliemFarum OK43:23+13:055:21
56Dan NielsenViborg OK44:30+14:125:29
57Francois LorangCO Colmar45:13+14:555:34
58Tobias SteenHaninge SOK45:50+15:325:39
59Josep SelgaWakhan Raiders47:35+17:175:52
60Tony Brand-BarkerGBR MTBO48:36+18:186:00
61Jaakko PaasiTampereen Pyrintö49:08+18:506:03
62Gunnar SieOK Øst Birkerød49:23+19:056:05
63Christian WenneckeNuuk OK, GRL/DEN49:44+19:266:08
64Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK49:45+19:276:08
65Ole JensenDet skaeve Hjul50:20+20:026:12
66Mikael KullinOK Tyr52:12+21:546:26
67Bruno LegrandEcho 73 (France Master Team)52:52+22:346:31
68Daniel SteenHaninge SOK53:18+23:006:34
69Tim EvansGBR MTBO53:56+23:386:39
70John RawdenGBR MTBO54:09+23:516:41
71Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK56:26+26:086:58
72Peter AlbinssonJärfälla OK56:33+26:156:58
73Uffe SpannerOK Pan Århus57:25+27:077:05
74Robert AmbjörnssonOK Tyr58:18+28:007:11
75Mikael MalinovskyOK Øst Birkerød1:23:23+53:0510:17
Claus SihmOK Roskildeej godkänd
Karsten Ulrik NissMCK Himmerlandej godkänd
Peter SimmondsGBR MTBOutgått
Douglas Fransson LeeOK Alehofutgått
Emil AnderssonHaninge SOKutgått
Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start
Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start
Keith DawsonGBR MTBOej start
Anders ForsbergOK Tyrej start
Peter HedbergLunds OKej start
Harald MännelOL-Team Wehrsdorfej start
Peter OlssonOK Djerfej start
Manfred StockmayerHSV OL Wiener Neustadtej start
Swen VogelSV Sachsen 90 Werdauej start

Women Short

4 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viivi VoutilainenJämsän Retki-Veikot23:135:02
2Kaarina NurminenTampereen Pyrintö23:48+0:355:10
3Marta KliemFarum OK28:04+4:516:06
4Emmy AlbinssonJärfälla OK29:16+6:036:21
5Annelise MacLassenTeam MacLassen33:22+10:097:15
6Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken36:26+13:137:55
7Katrin NilssonLunds OK37:51+14:388:13
8Ingrid SvenssonFinspångs SOK37:52+14:398:13
9Kirsten BrunstedtOK Øst Birkerød39:59+16:468:41
10Anne-Maj BlomsterOK Trian41:19+18:068:58
11Tuija LindrothAsikkalan Raikas44:19+21:069:38
12Rakel Eva GunnarsdottirBUL Tromsö1:10:35+47:2215:20
Ing-Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OKej start
Gitte HoffmannOK FROSej start
Tuula OhramaaRasti-Jyryej start
Ellen Brun PedersenOK FROSej start
Ellis Byrgiel SommerOK Øst Birkerødej start

Men Short

5 700 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikkel Brunstedt NørgaardOK Øst Birkerød28:214:58
2Anders ThomassonUlricehamns OK29:58+1:375:15
3Sonny MyrefeltKalmar OK33:05+4:445:48
4Linus AlbinssonJärfälla OK33:10+4:495:49
5Jes SteenOK Øst Birkerød33:39+5:185:54
6Walter RahmOLG Pfaeffikon36:10+7:496:20
7Vladimir LysovOrienta SKI-O36:18+7:576:22
8Christian ProstVOR (France Master Team)37:37+9:166:35
9Ole HoffmannOK FROS38:06+9:456:41
10Eero O NiemiSkogslöparna38:37+10:166:46
11Claes-Göran LundbergUlricehamns OK38:38+10:176:46
12Carl MallingRanders OK38:57+10:366:50
13Sergej SonnenbergOsnabrücker TB40:29+12:087:06
14Martin SkärlénHaninge SOK41:40+13:197:18
15Antti PaasiTampereen Pyrintö42:49+14:287:30
16Per Allan PedersenOK FROS47:20+18:598:18
17Ronny HedlundOK Södertörn50:06+21:458:47
18Max PrangFredensborg OK50:59+22:388:56
19Ulf KristenssonHalmstad OK52:21+24:009:11
20Jörgen JacobsenOK Øst Birkerød52:28+24:079:12
21Wolf EberleÖsterrike52:51+24:309:16
22Ole VexøTisvilde Hegn OK1:08:53+40:3212:05
Søren BjørnøenOK Øst Birkerødej godkänd
Seppo KettunenRasti-Jyryej start
John RasmussenSilkeborg OKej start
Lars-Åke SjökvistVärend GN OLej start

Cool Kids

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrick Reibert HansenAllerød OK9:174:25
2Malte KliemFarum OK12:51+3:346:07
3Miri Brunstedt NørgaardOK Øst Birkerød18:08+8:518:38
4Lotta VoutilainenJämsän Retki-Veikot19:36+10:199:20
5Iris Tinna MacLassenBUL Tromsö27:02+17:4512:52
Luna Brunstedt JacobsenOK Øst Birkerødej godkänd
Lasse Brunstedt JacobsenOK Øst Birkerødej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser