Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO Camp 2, middle

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO Camp 2, middle
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: torsdag 21 april 2016

Women Elit

13 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marika HaraTeam Finland1:08:335:09
2Henna SaarinenTeam Finland1:11:49+3:165:23
3Nina HoffmannOK Sorø1:12:43+4:105:28
4Mona LindrothAsikkalan Raikas1:13:05+4:325:29
5Ingrid StengårdTeam Finland1:13:16+4:435:30
6Cæcilie Rueløkke ChristoffersenOK Øst Birkerød1:13:34+5:015:31
7Eeva-Liisa HakalaTeam Finland1:15:39+7:065:41
8Katerina NovakovaCZE Elite1:16:31+7:585:45
9Kajsa EngströmOK Kåre1:17:16+8:435:48
10Anke DannowskiOK Øst Birkerød1:17:30+8:575:49
11Anastasiya TrifilenkovaSHIMANO BERGAMONT1:17:50+9:175:51
12Lou DenaixCOCS1:19:25+10:525:58
13Olga Shipilova-VinogradovaEnergy1:21:43+13:106:08
14Annika WigrenLunds OK1:23:04+14:316:14
15Veronika KubinovaCzech Junior Team1:24:00+15:276:18
16Caroline KonringSøllerød OK1:24:36+16:036:21
17Mia LindrothAsikkalan Raikas1:25:18+16:456:24
18Caroline Ryge CarlsenOK Øst Birkerød1:27:43+19:106:35
19Minna NärhiLS371:31:20+22:476:52
20Andrea KamenikovaCzech Junior Team1:35:42+27:097:11
21Jennifer AnderssonHaninge SOK1:37:52+29:197:21

Men Elit

15 000 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan JensenOK Pan Århus1:10:584:43
2Jussi LaurilaTeam Finland1:11:05+0:074:44
3Radek LacigaCZE Elite1:11:09+0:114:44
4Marcus JanssonGarphyttans IF1:11:23+0:254:45
5Grigory MedvedevCube Russia Team1:12:14+1:164:48
6Ruslan GritsanSHIMANO BERGAMONT1:12:41+1:434:50
7Linus MoodIFK Mora OK1:14:07+3:094:56
8Andreas BergmannAllerød OK1:15:02+4:045:00
9Luca DallavalleItaly MTBO Team1:15:08+4:105:00
10Rasmus SøgaardHorsens OK1:15:15+4:175:01
11Vojtech LudvikCZE Elite1:15:38+4:405:02
12Jan SvobodaCZE Elite1:15:45+4:475:03
13Marek PospisekCZE Elite1:16:40+5:425:06
14Anders BlomsterOK Trian1:19:15+8:175:17
15Rafael DobnikEksjö SOK1:20:18+9:205:21
16Nicolas PinsardTeam Elite MTBO France1:21:09+10:115:24
17Oliver FriisHorsens OK1:21:53+10:555:27
18Thomas JanssonGarphyttans IF1:22:27+11:295:29
19Johan MacLassenTeam MacLassen1:22:50+11:525:31
20Thomas SteinthalFIF Hillerød1:22:58+12:005:31
21Martin TisnovskyCZE Elite1:23:52+12:545:35
22Joâo FerreiraCAB Clube de Aventura da Bairr1:24:20+13:225:37
23Matyas LudvikCzech Junior Team1:24:27+13:295:37
24Pasi PyykönenTeam Finland1:25:54+14:565:43
25Eduard TomashevskiyWEST MTBO TEAM SVETLOGORSK1:28:23+17:255:53
26Mark HusterSV Sachsen 90 Werdau1:28:28+17:305:53
27Erik FrostIFK Mora OK1:28:32+17:345:54
28Pontus Kullin AlfredssonOK Tyr1:28:45+17:475:55
29Sauli PietikäinenTeam Finland1:30:08+19:106:00
30Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:36:09+25:116:24
31Hampus LarssonFK Göingarna1:36:56+25:586:27
32Bjørn AxelsenBallerup OK1:38:04+27:066:32
33Felix TidermanSöders-Tyresö1:42:35+31:376:50
34Martin KantaCzech Junior Team2:03:06+52:088:12
Janus HøhneOK Sorøej godkänd
Johan Holkmann JacobsenOK Øst Birkerødutgått
Aleksi RantalaTeam Finlandej start
Andreas KonringSøllerød OKej start
Frantisek BogarCZE Eliteej start
Sebastian SvärdHaninge SOKej start

Women Long

9 500 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela AlvmyrenHalmstad OK57:446:04
2Jonna JuvaTeam Finland1:00:23+2:396:21
3Vilma KralovaCzech Junior Team1:00:57+3:136:24
4Christine Reiber HansenAllerød OK1:01:10+3:266:26
5Annika EngströmOK Kåre1:01:35+3:516:28
6Erica OlssonOK Djerf1:02:57+5:136:37
7Saara Yli-HietanenTampereen Pyrintö1:04:00+6:166:44
8Katja BrunstedtOK Øst Birkerød1:05:37+7:536:54
9Søs Munch HansenOK Øst Birkerød1:06:45+9:017:01
10Julia KorhonenTeam Finland1:07:08+9:247:04
11Charlie Somers-CocksGBR MTBO1:12:45+15:017:39
12Tove AndersenOK Øst Birkerød1:15:10+17:267:54
13Johanna AlmlundHaninge SOK1:18:29+20:458:15
14Sylvia ThomasOL-Team Wehrsdorf1:18:36+20:528:16
15Henna NurminenHiiltomiehet1:22:45+25:018:42
16Katja Reibert HansenAllerød OK1:24:21+26:378:52
17Miia JämsénJämsän Retki-Veikot1:28:23+30:399:18
18Ulrika AnderssonHaninge SOK1:31:03+33:199:35
19Wiviann OttossonMalmö OK1:35:38+37:5410:04
20Malin AlbinssonJärfälla OK1:37:34+39:5010:16
Maria MarinopoulouOK Tyrej godkänd
Charlotte BergmannAllerød OKej godkänd
Anette WästlundOK Tyrej godkänd
Margareta MeitonIFK Lidingö SOKutgått
Malin ÅgrenLunds OKutgått

Men Long

11 300 m, 90 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vesa ForsblomRajamäen Rykmentti57:345:05
2Verneri NurminenTeam Finland57:40+0:065:06
3Andreas ProschowskyAllerød OK57:44+0:105:06
4Per GustavssonGöteborg-Majorna OK57:52+0:185:07
5Jean-Charles LaleveeYcone-Sens57:54+0:205:07
6Juha LiljaTeam Finland57:58+0:245:07
7Fedor ShchepelevOrienta SKI-O58:37+1:035:11
8Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK58:44+1:105:11
9Sakari PuolakanahoTeam Finland59:01+1:275:13
10Manfred StockmayerHSV OL Wiener Neustadt59:02+1:285:13
11Yury BalevOrienta SKI-O59:43+2:095:17
12Nils GustavssonLidköpings VSK1:00:38+3:045:21
13Eerik NurminenTeam Finland1:00:40+3:065:22
14Peter Reibert HansenAllerød OK1:00:52+3:185:23
15Bjarne HoffmannOK Pan Århus1:01:06+3:325:24
16Ola SvärdHaninge SOK1:01:10+3:365:24
16Nils PistoraLunds OK1:01:10+3:365:24
18Morten Bang NørgaardOK Øst Birkerød1:01:35+4:015:26
19Johan SvärdLunds OK1:01:38+4:045:27
20Jan MøllerAalborg OK1:01:46+4:125:27
21Göran AnderssonJärla Orientering1:02:03+4:295:29
22Ilkka NurminenHiiltomiehet1:02:07+4:335:29
23Ronnie PetterssonHaninge SOK1:02:08+4:345:29
24Troels Bent HansenAllerød OK1:02:17+4:435:30
25Christian Peter MaclassenBUL Tromsö1:02:54+5:205:33
26Peter AlbinssonJärfälla OK1:03:43+6:095:38
26Allan ToppOK Øst Birkerød1:03:43+6:095:38
28Michel DenaixCOCS1:03:47+6:135:38
29Jesper LindahlTeam Finland1:04:05+6:315:40
30Mikael GustafssonIK Vista1:04:27+6:535:42
31Göran PerssonVärend GN OL1:04:36+7:025:43
32Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK1:05:00+7:265:45
33Peter SimmondsGBR MTBO1:05:05+7:315:45
34Daniel SteenHaninge SOK1:05:08+7:345:45
35Claus RasmussenOK Roskilde1:05:49+8:155:49
36Petr LukavecCzech Junior Team1:05:54+8:205:49
37Per LeidevallDomnarvets GOIF1:06:01+8:275:50
38Douglas Fransson LeeOK Alehof1:06:20+8:465:52
39Jiri VranyCZE Elite1:06:40+9:065:53
40Juan Combarro GallegoTierra Trágame1:06:43+9:095:54
41Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:06:45+9:115:54
42Jens Peter GundorfOK Øst Birkerød1:07:08+9:345:56
43Daniel ÖstvallLunds OK1:07:34+10:005:58
44Jørgen NielsenAllerød OK1:07:40+10:065:59
45Kenneth SvenssonFinspångs SOK1:08:10+10:366:01
46Claus SihmOK Roskilde1:08:23+10:496:03
47Martin SundinOK Renen1:08:41+11:076:04
48Tim EvansGBR MTBO1:09:49+12:156:10
49Ulf ErikssonStora Tuna OK1:10:22+12:486:13
50Tobias SteenHaninge SOK1:10:25+12:516:13
51Arto VoutilainenJämsän Retki-Veikot1:10:52+13:186:16
52Henrik Konge JohansenNo club1:11:57+14:236:22
53Niels DuedahlOK Øst Birkerød1:12:14+14:406:23
54Bruno LegrandEcho 73 (France Master Team)1:12:17+14:436:23
55Magnus HellbergEskilstuna OL1:12:21+14:476:24
56Ove JanssonHaninge SOK1:12:41+15:076:25
57John RawdenGBR MTBO1:13:00+15:266:27
58Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK1:13:01+15:276:27
59Jørn RiisOK Pan Århus1:13:20+15:466:29
60Josep SelgaWakhan Raiders1:13:25+15:516:29
61Francois LorangCO Colmar1:13:30+15:566:30
62Kent LodbergOK Pan Århus1:13:56+16:226:32
63Dan NielsenViborg OK1:14:18+16:446:34
64Harald MännelOL-Team Wehrsdorf1:14:27+16:536:35
65Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:15:26+17:526:40
66Tony Brand-BarkerGBR MTBO1:15:39+18:056:41
67Ulf AnderssonHaninge SOK1:16:07+18:336:44
68Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:17:02+19:286:49
69Max LindforsOK Trian1:17:33+19:596:51
70Nicolai KliemFarum OK1:17:37+20:036:52
71Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:19:16+21:427:00
72Christian WenneckeNuuk OK, GRL/DEN1:19:45+22:117:03
73Casper WilkenOK Øst Birkerød1:23:12+25:387:21
74Swen VogelSV Sachsen 90 Werdau1:25:50+28:167:35
75Karl UtterbackMalmö OK1:26:57+29:237:41
76Ole AndersenHerning O-Klub1:29:39+32:057:56
77Keith DawsonGBR MTBO1:30:19+32:457:59
78Ole JensenDet skaeve Hjul1:31:07+33:338:03
79Mikael KullinOK Tyr1:31:32+33:588:06
80Anders ForsbergOK Tyr1:34:07+36:338:19
81Robert AmbjörnssonOK Tyr1:37:23+39:498:37
82Gunner SieOK Øst Birkerød1:39:21+41:478:47
83Mikael MalinovskyOK Øst Birkerød1:44:23+46:499:14
84Uffe SpannerOK Pan Århus1:50:28+52:549:46
85Karsten Ulrik NissMCK Himmerland1:59:49+1:02:1510:36
Emil AnderssonHaninge SOKej godkänd
Stefan KollbergEksjö SOKej godkänd
Jaakko PaasiTampereen Pyrintöej godkänd
Jørn SvensenViborg OKej godkänd
Peter RosénAlfta-Ösa OKutgått
Peter HedbergLunds OKej start
Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start
Peter OlssonOK Djerfej start

Women Short

7 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viivi VoutilainenJämsän Retki-Veikot52:367:12
2Kaarina NurminenTampereen Pyrintö55:12+2:367:33
3Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken1:03:12+10:368:39
4Emmy AlbinssonJärfälla OK1:05:16+12:408:56
5Marta KliemFarum OK1:11:10+18:349:44
6Birgit HausnerOK SG1:11:31+18:559:47
7Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås1:11:49+19:139:50
8Ellis Byrgiel SommerOK Øst Birkerød1:17:08+24:3210:33
9Annelise MacLassenTeam MacLassen1:18:14+25:3810:43
10Ingrid SvenssonFinspångs SOK1:26:07+33:3111:47
11Ing-Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:27:36+35:0012:00
12Tuija LindrothAsikkalan Raikas1:40:57+48:2113:49
13Katrin NilssonLunds OK1:44:48+52:1214:21
14Ellen Brun PedersenOK FROS1:45:37+53:0114:28
15Gitte HoffmannOK FROS2:21:58+1:29:2219:26
Anne-Maj BlomsterOK Trianej godkänd
Kirsten BrunstedtOK Øst Birkerødej godkänd
Rakel Eva GunnarsdottirBUL Tromsöutgått
Tuula OhramaaRasti-Jyryej start

Men Short

8 700 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian ProstVOR (France Master Team)54:046:12
2Mikkel Brunstedt NørgaardOK Øst Birkerød56:16+2:126:28
3Antti PaasiTampereen Pyrintö59:52+5:486:52
4Claes LindbergLunds OK1:02:48+8:447:13
5Walter RahmOLG Pfaeffikon1:04:12+10:087:22
6Sonny MyrefeltKalmar OK1:05:16+11:127:30
7Kirill KinalWest MTBO Team1:05:29+11:257:31
8Stuart NormanBAOC1:10:02+15:588:02
9Eero O NiemiSkogslöparna1:10:39+16:358:07
10Ole HoffmannOK FROS1:11:42+17:388:14
11Claes-Göran LundbergUlricehamns OK1:12:21+18:178:18
12Vladimir LysovOrienta SKI-O1:13:57+19:538:30
13Carl MallingRanders OK1:14:18+20:148:32
14Ronny HedlundOK Södertörn1:17:03+22:598:51
15Per Allan PedersenOK FROS1:20:04+26:009:12
16Martin SkärlénHaninge SOK1:21:26+27:229:21
17Wolf EberleÖsterrike1:22:42+28:389:30
18Max PrangFredensborg OK1:27:02+32:5810:00
19Nils-Birger JohanssonSol Tranås1:27:39+33:3510:04
20Ole VexøTisvilde Hegn OK1:33:00+38:5610:41
21Sergej SonnenbergOsnabrücker TB1:33:38+39:3410:45
22Jörgen JacobsenOK Øst Birkerød1:59:03+1:04:5913:41
23Jan HausnerOK SG2:13:30+1:19:2615:20
John RasmussenSilkeborg OKej godkänd
Linus AlbinssonJärfälla OKej godkänd
Jes SteenOK Øst Birkerødej godkänd
Mads Bergmann SchjödtSilkeborg OKej godkänd
Anders ThomassonUlricehamns OKej godkänd
Lars SahlbergIK Jarl Rättvikej godkänd
Søren BjørnøenOK Øst Birkerødutgått
Ulf KristenssonHalmstad OKutgått
Per ChristensenOK Esbjergutgått
Seppo KettunenRasti-Jyryej start

Cool Kids

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte KliemFarum OK21:326:56
2Lotta VoutilainenJämsän Retki-Veikot25:49+4:178:19
3Miri Brunstedt NørgaardOK Øst Birkerød26:47+5:158:38
4Patrick Reibert HansenAllerød OK27:01+5:298:42
Iris Tinna MacLassenBUL Tromsöej godkänd
Lasse Brunstedt JacobsenOK Øst Birkerødej godkänd
Luna Brunstedt JacobsenOK Øst Birkerødej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser