Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro Län

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro Län
Arrangörsorganisationer: Arboga OK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: söndag 11 juni 2017

D21 V

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Köping-Kolsva OK 133:39
1. Martina Welén8:232+0:378:232
2. Malin Welén8:573+0:3217:201-1
3. Martina Welén8:28125:4810
4. Malin Welén7:512+0:3633:3910
2Västerås SOK 133:42
1. Eva Ode8:584+1:128:584
2. Emma Helmersson8:25117:232-2
3. Eva Ode9:044+0:3626:2720
4. Emma Helmersson7:15133:4220
3Köping-Kolsva OK 235:08
1. Emma Jansson8:553+1:098:553
2. Sandra Burén8:472+0:2217:4230
3. Emma Jansson8:593+0:3126:4130
4. Sandra Burén8:273+1:1235:0830
4Västerås SOK 440:50
1. Alva Limbäck9:596+2:139:596
2. Elsa Limbäck10:416+2:1620:405-1
3. Alva Limbäck9:415+1:1330:214-1
4. Elsa Limbäck10:296+3:1440:5040
5Köping-Kolsva OK 343:33
1. Agnes Jansson10:257+2:3910:257
2. Kajsa Jansson9:084+0:4319:334-3
3. Agnes Jansson12:008+3:3231:335+1
4. Kajsa Jansson12:007+4:4543:3350
6Sala OK 245:42
1. Erica Bengtsson10:288+2:4210:288
2. Anna Norrbom10:285+2:0320:566-2
3. Erica Bengtsson10:567+2:2831:5260
4. Anna Norrbom13:5010+6:3545:4260
7Västerås SOK 247:48
1. Elin Nallgård9:305+1:449:305
2. Lill Nallgård15:088+6:4324:387+2
3. Elin Nallgård10:106+1:4234:4870
4. Lill Nallgård13:008+5:4547:4870
8Fagersta OK 149:10
1. Marie Berggren13:3611+5:5013:3611
2. Maria Bylund13:107+4:4526:468-3
3. Marie Berggren12:049+3:3638:5080
4. Maria Bylund10:205+3:0549:1080
9Avesta OK 153:39
1. Maria Strömberg12:1810+4:3212:1810
2. Anna-Karin Lövgren15:239+6:5827:419-1
3. Maria Strömberg12:3110+4:0340:1290
4. Anna-Karin Lövgren13:279+6:1253:3990
10Västerås SOK 31:03:55
1. Lena Törnqvist16:5012+9:0416:5012
2. Catharina Dahlmark16:5810+8:3333:4811-1
3. Lena Törnqvist15:4812+7:2049:36110
4. Catharina Dahlmark14:1911+7:041:03:5510-1
11Sala OK 11:20:12
1. Josefin Bengtsson25:0913+17:2325:0913
2. Ingela Bengtsson18:0011+9:3543:0912-1
3. Josefin Bengtsson20:4113+12:131:03:50120
4. Ingela Bengtsson16:2212+9:071:20:1211-1
Surahammars SOK 1ej godkänd
1. Anna Lund10:389+2:5210:389
2. Amanda Lund18:0712+9:4228:4510+1
3. Anna Lund12:4511+4:1741:30100
4. Amanda Lundej godkändej godkänd
Vandrarringen 1ej godkänd
1. Jenny Lindberg7:4617:461
2. Karin Swärd Lindbergej godkändej godkänd
3. Jenny Lindberg8:382+0:10ej godkänd
4. Karin Swärd Lindberg9:314+2:16ej godkänd

H21 V

22 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sala OK 884834:01
1. Martin Norrbom8:455+1:018:455
2. Anton Källström8:07116:522-3
3. Martin Norrbom8:466+1:0725:381-1
4. Anton Källström8:232+0:0834:0110
2Köping-Kolsva OK 134:34
1. Marcus Ek8:103+0:268:103
2. Johan Celander8:404+0:3316:501-2
3. Marcus Ek8:567+1:1725:462+1
4. Johan Celander8:485+0:3334:3420
3Surahammars SOK 134:59
1. John Gunnarsson8:586+1:148:586
2. Magnus Thornell9:556+1:4818:537+1
3. John Gunnarsson7:39126:323-4
4. Magnus Thornell8:273+0:1234:5930
4Västerås SOK 1035:19
1. Alfred Lönn7:512+0:077:512
2. Simon Österlund9:597+1:5217:503+1
3. Alfred Lönn8:455+1:0626:354+1
4. Simon Österlund8:444+0:2935:1940
5Västerås SOK 1135:34
1. Dan Österlund9:398+1:559:398
2. Anders Österlund8:363+0:2918:154-4
3. Dan Österlund9:048+1:2527:196+2
4. Anders Österlund8:15135:345-1
6Surahammars SOK 237:32
1. Ulf Johansson8:254+0:418:254
2. Lars-Erik Hasler10:078+2:0018:325+1
3. Ulf Johansson9:249+1:4527:567+2
4. Lars-Erik Hasler9:367+1:2137:326-1
7Västerås SOK 441:03
1. Per Sundström9:4811+2:049:4811
2. Hanna Sundström10:359+2:2820:238-3
3. Per Sundström10:4917+3:1031:1211+3
4. Hanna Sundström9:518+1:3641:037-4
8Västerås SOK 141:18
1. Anders Sahlén10:4716+3:0310:4716
2. Jan Viklund11:3412+3:2722:2112-4
3. Anders Sahlén9:4511+2:0632:0613+1
4. Jan Viklund9:126+0:5741:188-5
9Västerås SOK 641:36
1. Fredrik Hamrefors7:4417:441
2. Ulf Hamrefors13:5617+5:4921:4011+10
3. Fredrik Hamrefors8:444+1:0530:248-3
4. Ulf Hamrefors11:1212+2:5741:369+1
10Västerås SOK 541:40
1. Sixten Törnqvist9:347+1:509:347
2. Stefan Törnqvist13:1715+5:1022:5113+6
3. Sixten Törnqvist8:092+0:3031:0010-3
4. Stefan Törnqvist10:409+2:2541:40100
11Surahammars SOK 442:39
1. Stefan Bjurstedt10:2913+2:4510:2913
2. Oscar Thornell10:4110+2:3421:1010-3
3. Stefan Bjurstedt10:1716+2:3831:2712+2
4. Oscar Thornell11:1212+2:5742:3911-1
12Surahammars SOK 343:57
1. Henrik Hallin13:3418+5:5013:3418
2. Kristian Birath9:415+1:3423:1515-3
3. Henrik Hallin10:0013+2:2133:15150
4. Kristian Birath10:4210+2:2743:5712-3
13Västerås SOK 944:37
1. Joakim Ahlström10:4515+3:0110:4515
2. Malena Ahlström13:1014+5:0323:5516+1
3. Joakim Ahlström9:4712+2:0833:42160
4. Malena Ahlström10:5511+2:4044:3713-3
14Västerås SOK 849:05
1. Magnus Larsson9:469+2:029:469
2. Catarina Larsson13:2416+5:1723:1014+5
3. Magnus Larsson10:0013+2:2133:10140
4. Catarina Larsson15:5518+7:4049:05140
15Västerås SOK 1350:32
1. Eva Wadman11:5617+4:1211:5617
2. Per Wadman14:1718+6:1026:13170
3. Eva Wadman12:1722+4:3838:30170
4. Per Wadman12:0214+3:4750:3215-2
16Surahammars SOK 555:41
1. Anders Galin14:4820+7:0414:4820
2. Sofia Hasler15:3119+7:2430:1919-1
3. Anders Galin11:2519+3:4641:44190
4. Sofia Hasler13:5716+5:4255:4116-3
17Västerås SOK 1257:23
1. Magnus Limbäck10:3614+2:5210:3614
2. Nina Limbäck18:5820+10:5129:3418+4
3. Magnus Limbäck11:4220+4:0341:16180
4. Nina Limbäck16:0719+7:5257:2317-1
Västerås SOK 3ej godkänd
1. Robert Palm10:1812+2:3410:1812
2. Johan Ahlström8:252+0:1818:436-6
3. Robert Palm8:283+0:4927:115-1
4. Johan Ahlströmej godkändej godkänd
Västerås SOK 2ej godkänd
1. Mats Thulin9:469+2:029:469
2. Johan Herbst10:5111+2:4420:3790
3. Mats Thulin10:1215+2:3330:4990
4. Johan Herbstej godkändej godkänd
Vandrarringen 1ej godkänd
1. Peter Nordströmej godkändej godkänd
2. Ebba Råback20:1621+12:09ej godkänd
3. Peter Nordström11:5021+4:11ej godkänd
4. Ebba Råback12:5115+4:36ej godkänd
Vandrarringen 2ej godkänd
1. Tomas Jonssonej godkändej godkänd
2. Leo Johansson12:1113+4:04ej godkänd
3. Tomas Jonsson9:3310+1:54ej godkänd
4. Leo Johansson15:2017+7:05ej godkänd
Västerås SOK 7ej godkänd
1. Fredrik Dahlmark14:2719+6:4314:2719
2. Elin Dahlmarkej godkändej godkänd
3. Fredrik Dahlmark11:1918+3:40ej godkänd
4. Elin Dahlmarkej godkändej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej start
1. Joakim Törnrosej startej start
2. Elsa Törnrosej startej start
3. Joakim Törnrosej startej start
4. Elsa Törnrosej startej start

D16 V

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Surahammars SOK 138:11
1. Wilma Thornell8:212+0:018:212
2. My Velander11:266+3:1219:473+1
3. Wilma Thornell9:012+0:1428:481-2
4. My Velander9:235+1:2638:1110
2Surahammars SOK 238:35
1. Ida Hallin9:093+0:499:093
2. Rebecka Hasler10:545+2:4020:034+1
3. Ida Hallin8:47128:502-2
4. Rebecka Hasler9:457+1:4838:3520
3Västerås SOK 239:47
1. Hanna Hermann11:185+2:5811:185
2. Amanda Hall8:14119:321-4
3. Hanna Hermann12:186+3:3131:504+3
4. Amanda Hall7:57139:473-1
4Västerås SOK 440:36
1. Sofie Thornell10:094+1:4910:094
2. Ida Larsson9:343+1:2019:432-2
3. Sofie Thornell11:144+2:2730:573+1
4. Ida Larsson9:396+1:4240:364+1
5Västerås SOK 141:38
1. Fanny Andersson12:077+3:4712:077
2. Kristina Lindgren9:312+1:1721:385-2
3. Fanny Andersson10:433+1:5632:2150
4. Kristina Lindgren9:174+1:2041:3850
6Västerås SOK 344:50
1. Felicia Sahlén12:368+4:1612:368
2. Maja Holmgren9:374+1:2322:136-2
3. Felicia Sahlén13:557+5:0836:0860
4. Maja Holmgren8:423+0:4544:5060
7Surahammars SOK 350:32
1. Clara Svensson11:326+3:1211:326
2. Tilde Johansson13:307+5:1625:027+1
3. Clara Svensson11:445+2:5736:4670
4. Tilde Johansson13:468+5:4950:3270
Västerås SOK 5ej godkänd
1. Hanna Thulin12:368+4:1612:368
2. ej startej start
3. Hanna Thulinej godkändinaktiv
4. ej startej start
Vandrarringen 1ej godkänd
1. Elin Lindberg8:2018:201
2. Alice Helmerssonej godkändej godkänd
3. Elin Lindbergej godkändej godkänd
4. Alice Helmersson8:092+0:12ej godkänd

H16 V

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Västerås SOK 728:19
1. Tamás Szüts7:372+0:017:372
2. Noa Sjöstrand6:553+14:2114:321-1
3. Tamás Szüts7:15121:4710
4. Noa Sjöstrand6:325+0:3328:1910
2Västerås SOK 628:43
1. Sixten Slagbrand22:169+14:4022:169
2. Martin Sandqvist0:00114:503-6
3. Sixten Slagbrand7:263+0:1122:162-1
4. Martin Sandqvist6:273+0:2828:4320
3Västerås SOK 428:46
1. Tobias Dahlmark8:166+0:408:166
2. Kalle Åkerman Sjöström7:014+14:2715:175-1
3. Tobias Dahlmark7:304+0:1522:473-2
4. Kalle Åkerman Sjöström5:59128:4630
4Västerås SOK 329:37
1. Dennis Asp8:155+0:398:155
2. Andreas Näslund6:212+13:4714:362-3
3. Dennis Asp8:378+1:2223:135+3
4. Andreas Näslund6:242+0:2529:374-1
5Västerås SOK 529:39
1. Hugo Frisk7:3617:361
2. Lucas Ahlström7:467+15:1215:226+5
3. Hugo Frisk7:465+0:3123:084-2
4. Lucas Ahlström6:314+0:3229:395+1
6Västerås SOK 130:32
1. Maja Ahlström8:104+0:348:104
2. Markus Österlund7:175+14:4315:277+3
3. Maja Ahlström8:086+0:5323:356-1
4. Markus Österlund6:578+0:5830:3260
7Västerås SOK 833:24
1. Edvin Vare8:548+1:188:548
2. Simon Svensson8:138+15:3917:0780
3. Edvin Vare9:099+1:5426:167-1
4. Simon Svensson7:089+1:0933:2470
8Arboga OK 236:30
1. Tilda Wigforss8:537+1:178:537
2. Eric Bäck9:279+16:5318:209+2
3. Tilda Wigforss8:257+1:1026:458-1
4. Eric Bäck9:4510+3:4636:3080
Arboga OK 1ej godkänd
1. Casper Vånsjö7:383+0:027:383
2. Filip Bäck7:386+15:0415:164+1
3. Casper Vånsjöej godkändej godkänd
4. Filip Bäck6:506+0:51ej godkänd
Västerås SOK 2ej godkänd
1. Noah Andertoftej godkändej godkänd
2. Pontus Lindgrenej godkändej godkänd
3. Noah Andertoft7:202+0:05ej godkänd
4. Pontus Lindgren6:527+0:53ej godkänd
Arboga OK 3ej start
1. Gustav Göranssonej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
Fagersta OK 1ej start
1. Ludvig Bylundej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start

D12 V

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Arboga OK 126:07
1. Amanda Bäck6:304+0:476:304
2. Alva Wickström6:41113:111-3
3. Amanda Bäck6:353+12:1919:4610
4. Alva Wickström6:213+0:2426:0710
2Västerås SOK 328:54
1. Nova Sahlén6:283+0:456:283
2. Elin Palm8:592+2:1815:2730
3. Nova Sahlén7:305+13:1422:574+1
4. Elin Palm5:57128:542-2
3Västerås SOK 229:09
1. Kajsa Hall5:542+0:115:542
2. Alicia Hermann9:133+2:3215:0720
3. Kajsa Hall7:496+13:3322:563+1
4. Alicia Hermann6:132+0:1629:0930
4Västerås SOK 431:03
1. Ebba Thenander5:4315:431
2. Lovisa Björnberg10:004+3:1915:434+3
3. Ebba Thenander6:364+12:2022:192-2
4. Lovisa Björnberg8:444+2:4731:034+2
Surahammars SOK 1ej godkänd
1. Ellen Thorsén7:206+1:377:206
2. Agnes Johanssonej godkändej godkänd
3. Ellen Thorsén0:001ej godkänd
4. Agnes Johanssonej startej godkänd
Västerås SOK 1ej godkänd
1. Vilma Thulin7:005+1:177:005
2. Frida Herbstej godkändej godkänd
3. Vilma Thulin4:412+10:25ej godkänd
4. Frida Herbst10:245+4:27ej godkänd
Västerås SOK 5ej start
1. Elvira Björnbergej startej start
2. Elvira Björnbergej startej start
3. Elvira Björnbergej startej start
4. Elvira Björnbergej startej start

H12 V

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Västerås SOK 223:01
1. Erik Palm5:072+0:015:072
2. David Thapper6:202+1:0411:2720
3. Erik Palm6:083+0:4217:351-1
4. David Thapper5:26123:0110
2Surahammars SOK 323:53
1. Arvid Jontersson5:395+0:335:395
2. Ludvig Hasler6:374+1:2112:164-1
3. Arvid Jontersson5:26117:422-2
4. Ludvig Hasler6:113+0:4523:5320
3Västerås SOK 325:58
1. Carl Sandqvist5:163+0:105:163
2. Filip Andersson6:323+1:1611:4830
3. Carl Sandqvist6:094+0:4317:574+1
4. Filip Andersson8:016+2:3525:583-1
4Västerås SOK 426:52
1. Elis Wiklund5:204+0:145:204
2. Felix Slagbrand6:565+1:4012:1640
3. Elis Wiklund5:302+0:0417:463-1
4. Felix Slagbrand9:067+3:4026:524+1
5Surahammars SOK 427:06
1. Ludvig Hasler5:395+0:335:395
2. Gabriella Hasler7:276+2:1113:066+1
3. Ludvig Hasler7:415+2:1520:475-1
4. Gabriella Hasler6:194+0:5327:0650
6Västerås SOK 129:51
1. Samuel Lindqvist6:317+1:256:317
2. Gustav Thenander8:117+2:5514:4270
3. Samuel Lindqvist8:036+2:3722:456-1
4. Gustav Thenander7:065+1:4029:5160
Surahammars SOK 1ej godkänd
1. Anton Velander5:0615:061
2. Albin Velander5:16110:2210
3. Anton Velanderej godkändej godkänd
4. Albin Velander5:362+0:10ej godkänd
Surahammars SOK 2ej godkänd
1. Edwin Asplundej godkändej godkänd
2. Albin Svensson11:388+6:22ej godkänd
3. Edwin Asplund8:067+2:40ej godkänd
4. Albin Svensson9:138+3:47ej godkänd

D50 V

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sala OK 138:13
1. Britt Linnéa Eriksson11:402+2:0411:402
2. Lena Larsson8:01119:411-1
3. Britt Linnéa Eriksson10:482+0:0230:2910
4. Lena Larsson7:44138:1310
2Vandrarringen 144:41
1. Anna-Karin Johansson9:3619:361
2. Eva Kjellman14:092+6:0823:452+1
3. Anna-Karin Johansson10:46134:3120
4. Eva Kjellman10:102+2:2644:4120

H50 V

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Köping-Kolsva OK 134:44
1. Thomas Danielsson8:3218:321
2. Mats Birkestål9:432+1:0918:1510
3. Thomas Danielsson8:38126:5310
4. Mats Birkestål7:51134:4410
2Köping-Kolsva OK 241:46
1. Leif Wadman9:454+1:139:454
2. Anders Waldemarsson10:053+1:3119:502-2
3. Leif Wadman10:566+2:1830:4620
4. Anders Waldemarsson11:005+3:0941:4620
3Sala OK 143:03
1. Jörgen Dalén10:366+2:0410:366
2. Göran Larsson10:424+2:0821:183-3
3. Jörgen Dalén12:167+3:3833:344+1
4. Göran Larsson9:293+1:3843:033-1
4Sala OK 244:28
1. David Söderström10:175+1:4510:175
2. Erik Bengtsson11:255+2:5121:424-1
3. David Söderström10:093+1:3131:513-1
4. Erik Bengtsson12:377+4:4644:284+1
5Västerås SOK 254:43
1. Anders Millinger16:237+7:5116:237
2. Gun Millinger15:456+7:1132:085-2
3. Anders Millinger10:525+2:1443:0050
4. Gun Millinger11:436+3:5254:4350
6Köping-Kolsva OK / Sala OK 31:07:44
1. Alf Lindberg9:132+0:419:132
2. Sören Johansson30:297+21:5539:426+4
3. Alf Lindberg10:214+1:4350:0360
4. Sören Johansson17:418+9:501:07:4460
OK Hedströmmen 1ej godkänd
1. Ulf Kjellinej godkändej godkänd
2. Roger Åsberg8:341ej godkänd
3. Ulf Kjellinej godkändej godkänd
4. Roger Åsberg8:412+0:50ej godkänd
Surahammars SOK 1ej godkänd
1. Gunnar Munktelius9:323+1:009:323
2. Anders Gunnarssonej godkändej godkänd
3. Gunnar Munktelius8:422+0:04ej godkänd
4. Anders Gunnarsson10:414+2:50ej godkänd
Västerås SOK 1ej start
1. Hans-Erik Skalbergej startej start
2. Lars Jakobssonej godkändej start
3. Hans-Erik Skalbergej startej start
4. Lars Jakobssonej godkändej start

D21 Ö

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tisaren 130:00
1. Ellinor Eriksson7:3017:301
2. Lovisa Persson7:46115:1610
3. Ellinor Eriksson7:19122:3510
4. Lovisa Persson7:25130:0010
2Hagaby GoIF Örebro 132:59
1. Elin Vinblad7:322+0:027:322
2. Karin E Gustafsson8:382+0:5216:1020
3. Elin Vinblad8:082+0:4924:1820
4. Karin E Gustafsson8:413+1:1632:5920
3OK Milan 135:06
1. Josefin Erlandsson8:493+1:198:493
2. Lisa Westerberg9:454+1:5918:3430
3. Josefin Erlandsson8:243+1:0526:5830
4. Lisa Westerberg8:082+0:4335:0630
4OK Tisaren 438:28
1. Malin Lignell9:335+2:039:335
2. Nina Hallor9:183+1:3218:514-1
3. Malin Lignell10:316+3:1229:225+1
4. Nina Hallor9:064+1:4138:284-1
5OK Milan 241:00
1. Therese Korkeakoski8:564+1:268:564
2. Ingela Pettersson11:228+3:3620:185+1
3. Therese Korkeakoski8:454+1:2629:034-1
4. Ingela Pettersson11:5710+4:3241:005+1
6OK Tisaren 341:30
1. Linda Larsson9:427+2:129:427
2. Magdalena Sjödin11:106+3:2420:5270
3. Linda Larsson11:029+3:4331:5470
4. Magdalena Sjödin9:365+2:1141:306-1
7OK Tisaren 242:17
1. Karin Andersson10:359+3:0510:359
2. Annelie Hallblom10:065+2:2020:416-3
3. Karin Andersson10:498+3:3031:3060
4. Annelie Hallblom10:476+3:2242:177+1
8Hagaby GoIF Örebro 243:06
1. Eva Gustafsson (vacant)9:416+2:119:416
2. Birgitta Gustafsson (vacant)12:4610+5:0022:279+3
3. Eva Gustafsson (vacant)9:515+2:3232:1890
4. Birgitta Gustafsson10:487+3:2343:068-1
9OK Milan 343:40
1. Sofia Troedsson9:528+2:229:528
2. Carolina Eriksson11:349+3:4821:2680
3. Sofia Troedsson10:337+3:1431:5980
4. Carolina Eriksson11:419+4:1643:409+1
10KFUM Örebro OK 147:38
1. Maria Askroth13:3310+6:0313:3310
2. Elin Sundkvist Berg11:127+3:2624:45100
3. Maria Askroth11:2810+4:0936:13100
4. Elin Sundkvist Berg11:258+4:0047:38100
Hagaby GoIF Örebro 1ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start

H21 Ö

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hagaby GoIF Örebro 130:14
1. Viktor Larsson7:0517:051
2. Oskar Eklöf8:204+1:3115:253+2
3. Viktor Larsson7:352+0:0223:001-2
4. Oskar Eklöf7:14130:1410
2OK Tisaren 131:14
1. Oskar Andrén (vacant)7:282+0:237:282
2. Erik Fernlund (vacant)7:412+0:5215:0920
3. Oskar Andrén (vacant)7:535+0:2023:0220
4. Erik Fernlund8:125+0:5831:1420
3OK Tisaren 431:19
1. Johan Aronsson8:405+1:358:405
2. Gustav Hindér7:523+1:0316:324-1
3. Johan Aronsson7:33124:053-1
4. Gustav Hindér7:14131:1930
4OK Tisaren 232:47
1. Jonathan Karlsson8:123+1:078:123
2. Tomas Hallmén9:135+2:2417:255+2
3. Jonathan Karlsson7:433+0:1025:084-1
4. Tomas Hallmén7:394+0:2532:4740
5Garphyttans IF 140:31
1. Jesper Melin10:547+3:4910:547
2. Leif Krüger10:176+3:2821:116-1
3. Jesper Melin9:026+1:2930:135-1
4. Leif Krüger10:188+3:0440:3150
6Almby IK 243:30
1. Fredrik Kylborn10:316+3:2610:316
2. Mickael Göransson12:359+5:4623:067+1
3. Fredrik Kylborn9:167+1:4332:226-1
4. Mickael Göransson11:089+3:5443:3060
OK Tisaren 3ej godkänd
1. Jakob Attås8:194+1:148:194
2. Daniel Attås6:49115:081-3
3. Jakob Attåsej godkändej godkänd
4. Daniel Attås7:223+0:08ej godkänd
Almby IK 1ej godkänd
1. Johan Alpbergej godkändej godkänd
2. Emil Alpberg12:228+5:33ej godkänd
3. Johan Alpberg10:598+3:26ej godkänd
4. Emil Alpberg9:557+2:41ej godkänd
KFUM Örebro OK 1ej godkänd
1. Erik Lindgrenej godkändej godkänd
2. Olle Lindgren11:407+4:51ej godkänd
3. Erik Lindgren7:524+0:19ej godkänd
4. Olle Lindgren9:516+2:37ej godkänd

D16 Ö

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Almby IK 134:44
1. Sofie Bodin8:292+0:328:292
2. Sofia Green8:47117:161-1
3. Sofie Bodin8:432+0:4125:5910
4. Sofia Green8:45134:4410
2Hagaby GoIF Örebro 138:14
1. Ellen Andersson9:585+2:019:585
2. Edith Fållsten9:382+0:5119:364-1
3. Ellen Andersson9:055+1:0328:4140
4. Edith Fållsten9:332+0:4838:142-2
3KFUM Örebro OK 1/Almby IK38:17
1. Karin Lindgren7:5717:571
2. Linn Brosten11:164+2:2919:132+1
3. Karin Lindgren8:02127:1520
4. Linn Brosten11:025+2:1738:173+1
4OK Milan 138:32
1. Sanna Sander9:284+1:319:284
2. Vilma Larsson10:033+1:1619:313-1
3. Sanna Sander8:503+0:4828:2130
4. Vilma Larsson10:113+1:2638:324+1
5OK Tisaren 142:01
1. Amanda Sjödin9:273+1:309:273
2. Lisa Hallmén11:455+2:5821:125+2
3. Amanda Sjödin8:564+0:5430:0850
4. Lisa Hallmén11:536+3:0842:0150
Garphyttans IF 1ej godkänd
1. Signe Schagerström10:356+2:3810:356
2. Anna Nilssonej godkändej godkänd
3. Signe Schagerström10:066+2:04ej godkänd
4. Anna Nilsson10:274+1:42ej godkänd
Garphyttans IF 2ej godkänd
1. Stina Bernej godkändej godkänd
2. Linnéa Skeppnerej godkändej godkänd
3. Stina Bern18:187+10:16ej godkänd
4. Linnéa Skeppnerej godkändej godkänd

H16 Ö

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1KFUM Örebro OK 124:51
1. William Segura6:2216:221
2. Melker Forsberg5:52112:1410
3. William Segura6:404+0:3018:5410
4. Melker Forsberg5:57124:5110
2OK Tisaren 125:26
1. Emil Larsson6:384+0:166:384
2. Valter Pettersson6:172+0:2512:552-2
3. Emil Larsson6:172+0:0719:1220
4. Valter Pettersson6:143+0:1725:2620
3KFUM Örebro OK 226:03
1. Linus Malm6:273+0:056:273
2. Marcus Klasenius7:165+1:2413:434+1
3. Linus Malm6:10119:533-1
4. Marcus Klasenius6:102+0:1326:0330
4Almby IK 126:27
1. Karl Kylborn6:252+0:036:252
2. Nils Kylborn6:453+0:5313:103+1
3. Karl Kylborn6:486+0:3819:584+1
4. Nils Kylborn6:294+0:3226:2740
5KFUM Örebro OK 429:41
1. Gustav Askroth6:596+0:376:596
2. Julia Berg8:036+2:1115:025-1
3. Gustav Askroth6:475+0:3721:4950
4. Julia Berg7:529+1:5529:4150
6OK Milan 131:23
1. Anton Eriksson8:0510+1:438:0510
2. Oliver Pettersson8:057+2:1316:106-4
3. Anton Eriksson7:5210+1:4224:0260
4. Oliver Pettersson7:216+1:2431:2360
7Garphyttans IF 232:46
1. Ludwig Gertzell8:018+1:398:018
2. Johan Gertzell8:178+2:2516:187-1
3. Ludwig Gertzell8:3912+2:2924:5770
4. Johan Gertzell7:498+1:5232:4670
8OK Tisaren 232:56
1. Linus Karlsson8:018+1:398:018
2. Noel Helmersson9:3610+3:4417:3780
3. Linus Karlsson7:519+1:4125:2880
4. Noel Helmersson7:287+1:3132:5680
9Almby IK 435:13
1. Olof Halfvarsson8:1211+1:508:1211
2. Johan Thuresson9:259+3:3317:378-3
3. Olof Halfvarsson8:1811+2:0825:559+1
4. Johan Thuresson9:1812+3:2135:1390
Almby IK 2ej godkänd
1. Sofie Franzén7:427+1:207:427
2. Bruno Göranssonej godkändej godkänd
3. Sofie Franzén7:118+1:01ej godkänd
4. Bruno Göransson8:3611+2:39ej godkänd
Garphyttans IF 1ej godkänd
1. Nils Schagerström6:565+0:346:565
2. David Mårtenssonej godkändej godkänd
3. Nils Schagerström6:373+0:27ej godkänd
4. David Mårtensson8:2610+2:29ej godkänd
KFUM Örebro OK 3ej godkänd
1. Anton Kruseej godkändej godkänd
2. Hugo Örn7:064+1:14ej godkänd
3. Anton Kruse7:087+0:58ej godkänd
4. Hugo Örn6:515+0:54ej godkänd
Almby IK 3ej start
1. Jonatan Green9:0912+2:479:0912
2. Johannes Greenej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Milan 2ej start
1. Vilmer Spalinej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start

D12 Ö

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hagaby GoIF Örebro 128:53
1. Judit Wennblom5:3815:381
2. Fia Andersson7:424+0:2913:203+2
3. Judit Wennblom9:152+2:4422:352-1
4. Fia Andersson6:183+0:5128:531-1
2OK Tisaren 140:55
1. Maja Sjödin7:115+1:337:115
2. Hedda Lindberg13:305+6:1720:4150
3. Maja Sjödin11:113+4:4031:523-2
4. Hedda Lindberg9:034+3:3640:552-1
Garphyttans IF 1ej godkänd
1. Nelly Mårtensson5:402+0:025:402
2. Emelie Djerf7:323+0:1913:1220
3. Nelly Mårtenssonej godkändej godkänd
4. Emelie Djerf5:352+0:08ej godkänd
KFUM Örebro OK 1ej godkänd
1. Julia Gustafsson5:402+0:025:402
2. Johanna Berg7:282+0:1513:081-1
3. Julia Gustafssonej godkändej godkänd
4. Johanna Berg5:271ej godkänd
KFUM Örebro OK 2ej godkänd
1. Lisa Malm7:074+1:297:074
2. Ella Kruse7:13114:2040
3. Lisa Malm6:31120:511-3
4. Ella Kruseej godkändej godkänd

H12 Ö

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1KFUM Örebro OK 121:47
1. Albin Klasenius4:5814:581
2. Olle Malm5:23110:2110
3. Albin Klasenius7:106+0:3317:3110
4. Olle Malm4:164+0:0421:4710
2Almby IK 121:48
1. Alvin Isenström5:175+0:195:175
2. Axel Kylborn5:372+0:1410:542-3
3. Alvin Isenström6:403+0:0317:3420
4. Axel Kylborn4:142+0:0221:4820
3OK Tisaren 321:52
1. Alfred Sjödin5:093+0:115:093
2. Robin Helmersson5:493+0:2610:584+1
3. Alfred Sjödin6:392+0:0217:3740
4. Robin Helmersson4:153+0:0321:523-1
4OK Tisaren 121:54
1. Isak Larsson5:093+0:115:093
2. Philip Sjödin5:505+0:2710:595+2
3. Isak Larsson6:434+0:0617:4250
4. Philip Sjödin4:12121:544-1
5Garphyttans IF 121:57
1. Axel Nilsson5:082+0:105:082
2. Rasmus Doering5:493+0:2610:573+1
3. Axel Nilsson6:37117:342-1
4. Rasmus Doering4:235+0:1121:575+3
6OK Milan 126:31
1. Cecilia Eriksson6:266+1:286:266
2. Fabian Larsson7:236+2:0013:4960
3. Cecilia Eriksson6:485+0:1120:3760
4. Fabian Larsson5:546+1:4226:3160

H50 Ö

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Almby IK 132:48
1. Björn Alpberg8:313+1:008:313
2. Mats Carlsvärd7:46116:171-2
3. Björn Alpberg7:53124:1010
4. Mats Carlsvärd8:383+0:4032:4810
2OK Tisaren 132:55
1. Göran Attås7:3117:311
2. Jonas Pettersson9:263+1:4016:572+1
3. Göran Attås8:002+0:0724:5720
4. Jonas Pettersson7:58132:5520
3Hagaby GoIF Örebro 136:56
1. Jan Gustafsson9:384+2:079:384
2. Hans Egefalk8:452+0:5918:233-1
3. Jan Gustafsson10:084+2:1528:314+1
4. Hans Egefalk8:252+0:2736:563-1
4OK Milan 138:32
1. Anders Eriksson8:242+0:538:242
2. Hans Liberg11:524+4:0620:164+2
3. Anders Eriksson8:123+0:1928:283-1
4. Hans Liberg10:044+2:0638:324+1

Öppen

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Garphyttans IF 332:04
1. Niklas Doering7:353+0:067:353
2. Tobias Bern8:442+1:0816:191-2
3. Niklas Doering7:263+0:5323:452+1
4. Tobias Bern8:192+0:0532:041-1
2Hagaby GoIF Örebro 232:54
1. Mikael Andersson7:342+0:057:342
2. Johan Gerdevåg9:214+1:4516:5520
3. Mikael Andersson6:512+0:1823:463+1
4. Johan Gerdevåg9:083+0:5432:542-1
3OK Milan 134:25
1. Klas Larsson7:2917:291
2. Kerstin Larsson9:405+2:0417:093+2
3. Klas Larsson6:33123:421-2
4. Kerstin Larsson10:437+2:2934:253+2
4Hagaby GoIF Örebro 138:15
1. Gabriella Wennblom9:205+1:519:205
2. Maria Berg9:436+2:0719:034-1
3. Gabriella Wennblom7:555+1:2226:5840
4. Maria Berg11:179+3:0338:1540
5Garphyttans IF 138:50
1. Karin Nilsson8:214+0:528:214
2. Kaisa Mårtensson10:478+3:1119:085+1
3. Karin Nilsson7:544+1:2127:0250
4. Kaisa Mårtensson11:4810+3:3438:5050
6Garphyttans IF 242:05
1. Karuna Dahlberg10:236+2:5410:236
2. Ylva Doering11:479+4:1122:107+1
3. Karuna Dahlberg9:316+2:5831:4170
4. Ylva Doering10:245+2:1042:056-1
7Hagaby goif Örebro 342:14
1. Emil Ekdahl10:497+3:2010:497
2. Lukas Fogel10:357+2:5921:246-1
3. Emil Ekdahl10:137+3:4031:3760
4. Lukas Fogel10:376+2:2342:147+1
8KFUM Örebro OK 149:05
1. Jonas Örn16:1310+8:4416:1310
2. Filip Örn7:36123:498-2
3. Jonas Örn17:0211+10:2940:5110+2
4. Filip Örn8:14149:058-2
9Garphyttans IF 449:34
1. Anette Forss18:1711+10:4818:1711
2. Helmina Pallhed9:103+1:3427:279-2
3. Anette Forss12:279+5:5439:548-1
4. Helmina Pallhed9:404+1:2649:349+1
10Sala OK 150:54
1. Calle Bengtsson14:078+6:3814:078
2. Sverker Karlsson14:0710+6:3128:1410+2
3. Calle Bengtsson11:548+5:2140:089-1
4. Sverker Karlsson10:468+2:3250:5410+1
11Sala OK 256:15
1. Tanja-Birgit Söderström14:309+7:0114:309
2. Yosief Arkebom15:0811+7:3229:3811+2
3. Tanja-Birgit Söderström12:5510+6:2242:33110
4. Yosief Arkebom13:4211+5:2856:15110

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser