Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagshelg, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagshelg, lång
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: lördag 6 maj 2017

D21

7 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergOK Linné57:337:48
2Malin AnnegårdCentrum OK1:02:43+5:108:30
3Sara BengtssonLånghundra IF1:05:22+7:498:52
4Lisa JohanssonOK Rodhen1:06:12+8:398:58
5Jenny WegmüllerOK Rodhen1:06:48+9:159:03
6Elin SjölanderOK Rodhen1:07:32+9:599:09
7Amanda TellsénOK Roxen1:08:12+10:399:15
8Johanna RagvaldOK Linné1:30:54+33:2112:20
9Isabelle SjöbergOK Österåker1:32:48+35:1512:35
10Charlotte IhrforsOK Linné1:35:47+38:1412:59

H21

10 570 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné56:485:22
2Rassmus AnderssonOK Linné1:02:16+5:285:53
3Oskar SjöbergOK Linné1:03:01+6:135:57
4Anton ForsbergLånghundra IF1:07:21+10:336:22
5Niklas AldénOK Linné1:10:11+13:236:38
6Anders BoströmOK Linné1:13:22+16:346:56
7Karl EngesAttunda OK1:14:29+17:417:02
8Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:16:16+19:287:12
9Torbjörn JacobssonOK Rodhen1:17:22+20:347:19
10Ivan ForsgrenOK Tisaren1:18:04+21:167:23
11Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:20:52+24:047:39
12Waldemar AnderssonLånghundra IF1:22:11+25:237:46
13Johan EdenhamnLänna IF1:26:18+29:308:09
14David DahlgrenOK Linné1:26:20+29:328:10
15Robert JohanssonTäby OK1:30:11+33:238:31
16Johan PerssonAttunda OK1:31:57+35:098:41
17Ulrik ImbergOK Linné1:34:29+37:418:56
18Sandro SchmidOK Linné1:35:01+38:138:59
19Olof LethagenCentrum OK1:53:26+56:3810:43
20Alejandro Martinez FlorTäby OK1:54:51+58:0310:51 Ladda ner rutt i gpx-format
21Joakim OlssonVäsby OK1:55:40+58:5210:56
22Nicklas BergströmTäby OK1:56:57+1:00:0911:03
23Glenn KällströmOK Roslagen1:58:49+1:02:0111:14
24Alexander AlnessLånghundra IF2:06:34+1:09:4611:58
Simon BohmanRånäs OKej godkänd
Frode KonstIL Tyrvingej start

D21 Kort

4 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline WestbomOK Österåker1:02:3712:35
2Ebba WesterbergOK Kolmården1:03:01+0:2412:40
3Kristina LarssonOK Österåker1:08:32+5:5513:47

D18

4 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JanssonOK Linné53:3710:47
2Elsa ChristofferssonOK Renen58:50+5:1311:50
3Alva LindellIF Thor59:30+5:5311:58
4Carolina JonsellTäby OK1:01:19+7:4212:20
5Linnea JohanssonTäby OK1:01:29+7:5212:22
6Klara MöllerOK Linné1:03:13+9:3612:43
7Sofia GidingVallentuna-Össeby OL1:09:06+15:2913:54

H18

6 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John LarssonRånäs OK44:146:45
2Erik HannrupIF Thor45:55+1:417:01
3Emil GrehnOK Rodhen47:21+3:077:14
4Mattias IvaresOK Södertörn49:47+5:337:36
5Ivar Lidström LauriSnättringe SK51:15+7:017:50
6Emil JonsellIF Thor53:02+8:488:06
7Vidar PerssonTäby OK54:19+10:058:18
8Axel BergströmOK Rodhen54:28+10:148:19
9Victor BylundIF Thor58:55+14:419:00
10Hugo BäsénIF Thor59:20+15:069:04
11Robert ColeVäsby OK1:02:03+17:499:29
12Filip ElihnOK Linné1:24:05+39:5112:51
13Samuel KyletoftVäsby OK1:34:01+49:4714:22
Nicolas BarbozaAttunda OKej godkänd
William ErnlundOK Linnéej start

D16

4 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes BromanOK Roslagen33:578:10
2Lotta WeyhenmeyerIF Thor35:24+1:278:31
3Ebba LindellIF Thor37:51+3:549:07
4Lovisa WigertzLånghundra IF39:36+5:399:32
5Lovisa HambäckLånghundra IF43:54+9:5710:34
6Emilia BergströmOK Rodhen44:01+10:0410:36
7Alva JonssonLånghundra IF50:39+16:4212:12
8Anna LithellOK Linné54:21+20:2413:05
Kari LöeOK Linnéej start
Elsa KarlssonIF Thorej start

H16

5 310 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid UmegårdLånghundra IF39:407:28
2Axel Leijon ThorellLånghundra IF43:41+4:018:13
3David MelinOK Rodhen44:25+4:458:21
4Emil BoströmOK Linné45:06+5:268:29
5Oskar VahlbergOK Österåker45:38+5:588:35
6Manne HammarbergJärfälla OK45:42+6:028:36
7John McLellandOK Rodhen49:27+9:479:18
8Arvid BylundIF Thor1:01:07+21:2711:30
9Gustav KüglerSigtuna OK1:03:39+23:5911:59
10Oskar SundblomRånäs OK1:15:49+36:0914:16
11Kevin SjölanderOK Rodhen1:18:15+38:3514:44
12Oskar StenviOK Linné1:22:58+43:1815:37
Karl GrywenzOK Linnéej start

D16 Kort

3 860 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alma EmbretsenTäby OKej start

H16 Kort

3 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hampus WiknerOK Österåkerej godkänd

D14

3 860 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné37:109:37
2Hanna JonsellIF Thor37:13+0:039:38
3Cornelia KrafftLänna IF37:37+0:279:44
4Fannie SjölanderOK Rodhen37:59+0:499:50
5Moa LundinOK Linné44:26+7:1611:30
6Sara SundqvistLånghundra IF44:51+7:4111:37
7Malin SvenssonRånäs OK46:57+9:4712:09
8Joni Müller af UhrOK Linné47:40+10:3012:20
9Emma LundbergOK Roslagen48:44+11:3412:37
10Emma PalmOK Roslagen55:30+18:2014:22
11Ellen HannrupIF Thor55:44+18:3414:26
12Isabelle StåhlbrandtRasbo IK59:09+21:5915:19
13Ella ServinLånghundra IF1:03:59+26:4916:34
14Fanny CedstedtLånghundra IF1:04:20+27:1016:40
15Moa JohanssonVäsby OK1:12:40+35:3018:49
16Linn RistoOK Linné1:20:04+42:5420:44
17Tilde JonssonOK Österåker1:20:45+43:3520:55
Agnes WeissLånghundra IFej start
Erica KarlssonOK Rodhenej start

H14

3 860 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JemthIF Thor31:038:02
2Edvin NilssonLånghundra IF33:49+2:468:45
3Aron HellgrenIF Thor34:43+3:408:59
4Elias WesterberghRasbo IK35:03+4:009:04
5Viktor BoströmOK Linné37:18+6:159:39
6Axel GidlundOK Linné37:35+6:329:44
7Elliot AngelsiööOK Linné41:47+10:4410:49
8Albin WarvelinLånghundra IF42:38+11:3511:02
9Jacob WaleOK Roslagen48:53+17:5012:39
10Gustav LyckebäckSigtuna OK50:07+19:0412:59
11Simon ClaessonOK Rodhen1:01:18+30:1515:52
12Mathias NordlinderOK Linné1:02:53+31:5016:17
13Simon PeterssonOK Roslagen1:07:10+36:0717:24
David NäslundOK Roslagenej start

D12

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HedinOK Linné26:228:54
2Frida MelinOK Rodhen32:36+6:1411:00
3Malin NilssonOK Linné35:00+8:3811:49
4Tove KarlssonOK Rodhen37:52+11:3012:47
5Sara EkströmOK Linné42:06+15:4414:13
6Ida WarvelinLånghundra IF55:05+28:4318:36
7Felicia KrafftLänna IF55:40+29:1818:48

H12

2 960 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné20:396:58
2Edvin TögenmarkOK Linné21:33+0:547:16
3Love BylundIF Thor22:41+2:027:39
4Simon LundellOK Österåker24:28+3:498:15
5Viktor FischerOK Linné24:36+3:578:18
6Valle LarssonIF Thor26:13+5:348:51
7Rasmus ExellLänna IF27:44+7:059:22
8Aron BromanLänna IF28:02+7:239:28
9Hugo ÖrtlundRånäs OK28:55+8:169:46
10Marcus BarbozaAttunda OK30:29+9:5010:17
11Malte AlbinssonOK Österåker30:39+10:0010:21
12Axel WiknerOK Österåker34:33+13:5411:40
13Albin JemthIF Thor38:43+18:0413:04
14Gustav SvenssonRånäs OK39:11+18:3213:14
15Tor NylundOK Linné42:54+22:1514:29
16Olle PalmOK Linné53:13+32:3417:58 Ladda ner rutt i gpx-format
17Filip BorellOK Linné53:15+32:3617:59
18Svante NelanderOK Linné58:38+37:5919:48
Lucas BorellOK Linnéej godkänd
Jakob NordströmSigtuna OKej start

D10

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné23:0610:10
2Maja LyckebäckSigtuna OK34:13+11:0715:04
3Alma WesselLänna IF47:03+23:5720:43

H10

2 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LindbergOK Roslagen24:0010:34
2Arvid TögenmarkOK Linné24:30+0:3010:47
3Cedric WangheimOK Linné24:42+0:4210:52
4Alfons WesterberghRasbo IK25:06+1:0611:03
5Viktor NilssonOK Linné26:37+2:3711:43
6Elliot PeterssonOK Roslagen31:54+7:5414:03
7Theo RistoOK Linné39:28+15:2817:23
8Alfred WesselLänna IF1:03:29+39:2927:57
9Vilhelm EkesternOK Linné1:11:12+47:1231:21
10Vincent EkesternOK Linné1:18:27+54:2734:33
Edvin JohanssonVäsby OKej start
Rickard JemthIF Thorej start

H35

8 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LagerwallOK Linné1:10:358:49
2Oskar NilssonVästerås SOK1:18:13+7:389:46
Matti JanlövIF Ålandej start

D40

4 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie LyckebäckSigtuna OK58:2911:46
2Michaela LundellOK Österåker1:00:51+2:2212:14
3Gabriella MelinOK Rodhen1:06:26+7:5713:22
4Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:08:49+10:2013:50
5Jenny  ÅmanValbo AIF1:10:02+11:3314:05
6Catrine JohanssonVäsby OK1:13:34+15:0514:48
7Sofia KrafftLänna IF1:17:50+19:2115:39
8Åsa BergSigtuna OK1:19:03+20:3415:54
9Karolina AnderssonLänna IF1:19:13+20:4415:56
10Andrea JonssonLånghundra IF1:27:02+28:3317:30

H40

7 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ÅbergOK Linné55:387:31
2Håkan BerglundIF Thor56:42+1:047:39
3Olof BorellOK Linné1:00:26+4:488:10
4Henrik SundblomRånäs OK1:04:31+8:538:43
5Emil AnderssonLänna IF1:08:40+13:029:16
6Per JemthIF Thor1:10:29+14:519:31
7Johan WesterberghRasbo IK1:11:45+16:079:41
8Andreas KrafftLänna IF1:13:52+18:149:58
9Carl WennertorpOK Linné1:15:11+19:3310:09
10Mats WarvelinLånghundra IF1:17:12+21:3410:25
11Jonas SellingLänna IF1:17:45+22:0710:30
12Patrik ServinLånghundra IF1:25:42+30:0411:34
13Per GöthssonTäby OK1:26:02+30:2411:37
14Mikael HeimdahlFöreningen Uppsala Multisport1:34:04+38:2612:42
Erik JonssonLånghundra IFej start
Anders WiknerOK Österåkerej start

D45

4 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne GrehnOK Rodhen43:219:20
2Pia GuståsOK Linné48:26+5:0510:26
3Marica TynellRånäs OK54:56+11:3511:50
4Ewa Edström ForsbergLånghundra IF55:47+12:2612:01
5Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL56:22+13:0112:08
Ane LaugenOK Linnéej start

H45

6 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas AlbinssonOK Österåker50:147:40
2Bo SegermanIF Thor50:18+0:047:41
3Ulf BergströmOK Rodhen52:02+1:487:57
4Klas BirgerssonLånghundra IF54:35+4:218:20
5Pär TögenmarkOK Linné55:01+4:478:24
6Johan KüglerSigtuna OK57:08+6:548:44
7Magnus AnderssonSundbybergs IK58:50+8:368:59
8Roger NilssonOK Linné1:01:29+11:159:24
9Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:04:50+14:369:54
10Sven JohanssonTäby OK1:05:10+14:569:57
11Anders EdquistTäby OK1:05:24+15:1010:00
12Andreas PerssonRasbo IK1:10:37+20:2310:47
13Anders JonssonSøllerød OK1:13:17+23:0311:12
Svante JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd

D50

3 870 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK34:288:54
2Marianne CarlbergRånäs OK37:32+3:049:41
3Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb38:17+3:499:53
4Annika ArdellOK Rodhen39:18+4:5010:09
5Ulrika WahlströmTenhults SOK39:27+4:5910:11
6Maria ColeVäsby OK40:31+6:0310:28
7Marie AlfredssonOK Tyr40:44+6:1610:31
8Anette LantzOK Österåker43:25+8:5711:13
9Monica RoosAttunda OK49:53+15:2512:53
10Carina NilssonTäby OK50:01+15:3312:55
11Lena NilssonOK Linné50:34+16:0613:03
12Jeanette JonssonOK Österåker53:38+19:1013:51
13Evonne StrandOK Linné54:37+20:0914:06
14Annette WigertzLånghundra IF57:47+23:1914:55
15Åsa HallgrenOK Österåker1:02:29+28:0116:08
16Iréne PerssonTäby OK1:04:10+29:4216:34
17Marie KyletoftVäsby OK1:26:22+51:5422:19
Anette ArksandVallentuna-Össeby OLej godkänd
Kristina MarteliusAttunda OKej godkänd
Agneta KarlssonRånäs OKej start

H50

6 170 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny ForsbergLånghundra IF42:276:52
2Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK43:44+1:177:05
3Mats JonsellIF Thor44:04+1:377:08
4Juha LoenbergSkarpnäcks OL46:35+4:087:32
5Stefan LundOK Linné47:01+4:347:37
6Jonas GidingVallentuna-Össeby OL47:16+4:497:39
7Kjell ObergerIFK Lidingö SOK47:19+4:527:40
8Roland SannicoloTäby OK48:05+5:387:47
9Jonas NylundCentrum OK49:25+6:588:00
10Ola TorstenssonVästerås SOK50:59+8:328:15 Ladda ner rutt i gpx-format
11Lars SpånbergOK Ravinen51:13+8:468:18
12Anders OhlinRånäs OK51:57+9:308:25
13Christer ArksandVallentuna-Össeby OL53:14+10:478:37
14Lars OlssonOK Linné53:20+10:538:38
15Per CarlbergRånäs OK53:29+11:028:40
16Peter HambäckLånghundra IF53:33+11:068:40
17Kalle PerssonOK Österåker54:59+12:328:54
18Stefan NilssonOK Linné1:02:14+19:4710:05
19Hans OlsénSundbybergs IK1:02:45+20:1810:10
20Johan SköldJärfälla OK1:04:16+21:4910:24
21Nils ErikssonVäsby OK1:04:30+22:0310:27
22Kjell RistoOK Linné1:04:57+22:3010:31
23Stefan MarteliusAttunda OK1:05:02+22:3510:32
24Carl PerssonTäby OK1:09:46+27:1911:18
25Per DahlkarVäsby OK1:12:27+30:0011:44
26Per AndénHässleholms OK1:19:30+37:0312:53
27Michael LindeIF Åland1:22:22+39:5513:20
Anders NilssonTäby OKej godkänd

D55

3 870 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL46:5012:06
2Kia NordströmTäby OK51:04+4:1413:11
3Pia BoudrieVäsby OK52:11+5:2113:29
4Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK52:51+6:0113:39
5Brita NilssonOK Linné1:02:58+16:0816:16
6Annica NylundUmeå OK1:09:35+22:4517:58
7Kristina TinglöfDegerfors OK1:25:28+38:3822:05

H55

5 540 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordströmTäby OK43:417:53
2Björn-Ove PetterssonAttunda OK46:25+2:448:22
3Peter LundbergJärfälla OK47:29+3:488:34
4Bengt DjuvfeltOK Tyr48:34+4:538:45
5Gunnar LangsSkarpnäcks OL49:08+5:278:52
6Hans TarandiIFK Lidingö SOK49:28+5:478:55
7Lars-Olof JanssonOK Linné50:44+7:039:09
8Sven WigertzLånghundra IF51:50+8:099:21
9Peder KarlssonRånäs OK52:47+9:069:31
10Johan PalmgrenTäby OK52:57+9:169:33
11Per EdenhamnLänna IF54:26+10:459:49
12Lars AnderssonOK Södertörn54:47+11:069:53
13Tryggve RönnqvistOK Linné55:04+11:239:56
14Tapani MattusIFK Lidingö SOK55:45+12:0410:03
15Peter RidefeltOK Linné57:34+13:5310:23
16Rolf LarssonOK Linné57:44+14:0310:25
17Mats LundinLånghundra IF59:03+15:2210:39
18Roger TinglöfVäsby OK1:00:53+17:1210:59
19Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:07:14+23:3312:08
20Per-Olof OlofssonSigtuna OK1:08:21+24:4012:20
21Göran LarssonVallentuna-Össeby OL1:09:35+25:5412:33
22Stefan SundeliusJärfälla OK1:12:39+28:5813:06
23Göran IvarezOK Södertörn1:18:30+34:4914:10
24Per-Olof SvenssonLänna IF1:37:19+53:3817:33

D60

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK36:2010:22
2Eva ElnerudSigtuna OK46:51+10:3113:23
3Ulla WesterlundTäby OK51:43+15:2314:46
4Christina OhlinRånäs OK1:00:38+24:1817:19
Monica OhlinRånäs OKej godkänd
Margareta HallménAttunda OKej godkänd

H60

4 970 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK42:478:36
2Göran NilssonSnättringe SK43:40+0:538:47
3Jörgen KarlssonAttunda OK44:25+1:388:56
4Lars OhlinRånäs OK44:39+1:528:59
5Anders LöfgrenJärfälla OK45:09+2:229:05 Ladda ner rutt i gpx-format
6Mikael TarandiIFK Lidingö SOK47:25+4:389:32
7Göran HillgrenOK Södertörn48:30+5:439:45
8Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL49:24+6:379:56
9Lars LandströmLånghundra IF51:42+8:5510:24
10Lars JanlövIF Åland52:52+10:0510:38
11Mikael ByströmJärfälla OK53:09+10:2210:41
12Tor-Olof BlomsterIF Åland54:22+11:3510:56
13Leif ÅkerblomOK Österåker55:40+12:5311:12
14Roger LarssonSnättringe SK1:00:54+18:0712:15
15Jan LarssonVäsby OK1:01:10+18:2312:18
16Svend Erik MathiassenOK Linné1:05:08+22:2113:06
17Lars BoudrieVäsby OK1:06:21+23:3413:21
18Sture AnderssonIF Åland1:06:49+24:0213:26
19Peter OlssonTäby OK1:08:09+25:2213:42
20Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL1:10:25+27:3814:10
21Reinhold LenneboIF Thor1:28:45+45:5817:51

D65

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK54:5515:41
2Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:04:37+9:4218:27
3Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF1:06:49+11:5419:05
4Lena JohnssonRånäs OK1:12:35+17:4020:44
5Kristina ErikssonLänna IF1:13:11+18:1620:54

H65

4 640 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Johan VikforsOK Österåker45:419:50
2Stig AnderssonOK Linné46:09+0:289:56
3Leif AlmtorpLånghundra IF50:21+4:4010:51
4Anders HallménAttunda OK50:22+4:4110:51
5Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL51:01+5:2010:59
6Magnus HaraldssonGustavsbergs OK52:40+6:5911:21
7Lars-Erik HermanssonOK Linné54:46+9:0511:48
8Björn LindgrenOK Österåker56:09+10:2812:06
9Bengt-Göran StjernaLänna IF59:21+13:4012:47
10Kjell LindblomJärfälla OK1:00:14+14:3312:58
11Tommy HöglundLånghundra IF1:01:53+16:1213:20
12Gert OlssonTockarps IK1:08:51+23:1014:50
Lars WestinVallentuna-Össeby OLej start

D70

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HagstedtVäsby OK43:3615:02
2Birgitta KlangLånghundra IF43:45+0:0915:05
3Gun-Inger SahlbergLånghundra IF44:56+1:2015:29
4Ewa NordlundLänna IF57:05+13:2919:41
5Ingrid JarlebringVäsby OK1:09:02+25:2623:48
Lena TimnerUmeå OKej godkänd

H70

3 870 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK37:119:36
2Leif NordlundLänna IF40:00+2:4910:20
3Bjarne BlomsterIF Åland40:01+2:5010:20
4Tomas ÅhgrenLånghundra IF43:25+6:1411:13
5Leif NordinAttunda OK44:15+7:0411:26
6Per-Erik WåhlbergOK Linné47:06+9:5512:10
7Torsten PetterssonLånghundra IF48:28+11:1712:31
8Sven PihlEnköpings AIF49:12+12:0112:42
9Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben49:55+12:4412:53
10Per-Åke CarlenstamVäsby OK52:00+14:4913:26
11Leif BergSigtuna OK52:14+15:0313:29
12Göran LarboAttunda OK52:40+15:2913:36
13Sören ErikssonLänna IF57:23+20:1214:49
14Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK59:11+22:0015:17
15Ulf SkogtjärnOK Linné1:00:57+23:4615:44
16Mats TörngrenOK Linné1:03:30+26:1916:24
Bengt FribergJärfälla OKej start

D75

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK45:5015:48
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby53:03+7:1318:17
3Eva von HeijneSigtuna OK59:06+13:1620:22
4Ann SjöbergEnebybergs IF1:07:21+21:3123:13
5Britt ErikssonHammarby IF OF1:08:28+22:3823:36
6Yvonne  RoosAttunda OK1:16:50+31:0026:29
7Margareta WallénTäby OK1:18:26+32:3627:02

H75

3 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thord RådbergOK Roslagen43:5412:32
2Stellan FehrnströmEnebybergs IF46:45+2:5113:21
3Leif LundquistEnebybergs IF47:30+3:3613:34
4Sven-Olov NorlinRimbo SOK53:51+9:5715:23
5Kurt BoströmOK Linné57:22+13:2816:23
6Sven-Erik WidinOK Österåker57:41+13:4716:28
7Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL58:11+14:1716:37
8Sverre JonssonOK Ravinen58:48+14:5416:48
9Bo SundénKarlsbyhedens OK59:17+15:2316:56
10Lennart TorstenssonOK Rodhen1:02:33+18:3917:52
11Lars RoosAttunda OK1:03:00+19:0618:00
12Bertil KarlssonOK Linné1:04:18+20:2418:22
13Kjell TancredIBM-Klubben1:04:42+20:4818:29
14Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL1:06:51+22:5719:06

H80

2 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK42:2114:36
2Lars PerssonVäsby OK43:03+0:4214:50
3Stig RoosOK Linné50:30+8:0917:24
4Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:00:33+18:1220:52
5Sten LarssonHäverödals SK1:05:28+23:0722:34
6Alf PerssonOK Österåker1:05:34+23:1322:36
7Gunnar TimnerUmeå OK1:07:34+25:1323:17
8Carl LangOK Österåker1:26:33+44:1229:50
Sigurd WallénTäby OKej godkänd

H85

2 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge HåkanssonOK Linné53:4920:27
2Ragnar AnderssonHäverödals SK54:08+0:1920:34
3Tage AbrahamssonRånäs OK1:17:09+23:2029:20

Inskolning

1 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Louise AlmtorpLånghundra IFfullföljt
Felicia BlomstenOK Roslagenfullföljt
Thilda BlomstenKlubblösfullföljt
Julia BölskeKlubblösfullföljt
Ebba JaneråsOK Linnéfullföljt
Sarah LundellOK Österåkerfullföljt
Hugo RundlöfVäsby OKfullföljt
Moa WegmüllerOK Rodhenfullföljt

U1

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid HellbergSundbybergs IK21:1410:37
2Anton ÅbergOK Linné26:56+5:4213:28
3Olle WidegrenIF Thor28:24+7:1014:12
4Emma PetterssonOK Linné31:41+10:2715:50
5Noah BlomstenKlubblös33:21+12:0716:40
6Lovisa BlomstenOK Roslagen33:23+12:0916:41
7Lukas TarandiIFK Lidingö SOK37:35+16:2118:47
8Amanda GranboLänna skola38:01+16:4719:00
9Axel BorellOK Linné40:05+18:5120:02
10Jonas PalmOK Linné54:40+33:2627:20
11Elin WahlqvistOK Roslagen1:02:59+41:4531:29

U2

2 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak StåhlbrandtRasbo IK49:4621:55
2Karl-Filip FaxénOK Roslagen52:08+2:2222:57
3Teo LundinOK Linné53:40+3:5423:38
4Marike StäglichOK Linné57:03+7:1725:07
5Anton StalandOK Linné1:04:48+15:0228:32
Valdemar LagerwallOK Linnéej start

Öppen motion 1

2 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne WahlqvistOK Roslagen41:2418:14
2Håkan ErikssonSkogsluffarnas OK44:06+2:4219:25
3Hans SahlbergLånghundra IF46:40+5:1620:33
4Ave PladoOK Roslagen50:50+9:2622:23
Veronica LarssonRasbo IKej godkänd

Öppen motion 3

2 960 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy RoosIF Thor36:2612:18
2Madelene BarbozaAttunda OK36:59+0:3312:29
3Emanuel RoosIF Thor37:38+1:1212:42
4Ulrika LarssonRånäs OK41:31+5:0514:01
5Hannah ÖrtlundRånäs OK42:54+6:2814:29
6Arthur FaxénOK Roslagen46:49+10:2315:48
7Alexandra EdengrenVallentuna-Össeby OL48:34+12:0816:24
8Katarina SellingLänna IF48:41+12:1516:26
9Alexander SvenssonLänna skola48:56+12:3016:31
10Margareta SvenssonKlubblös48:59+12:3316:32
11Anna LanttoKlubblös50:14+13:4816:58
12Annelie SneitzJärfälla OK51:40+15:1417:27
13Pia BylundIF Thor52:25+15:5917:42
14Eva PalmOK Linné54:54+18:2818:32 Ladda ner rutt i gpx-format
15Lava TrautenbergerOK Linné58:42+22:1619:49
16Malte TrautenbergerOK Linné1:00:18+23:5220:22
17Alvin TrautenbergerOK Linné1:02:08+25:4220:59
18Leif  HagstedtVäsby OK1:15:05+38:3925:21
19Margit PalokangasIF Thor1:24:18+47:5228:28
20August WeissLånghundra IF1:42:31+1:06:0534:38
Minna HaikonenOK Linnéej start

Öppen motion 4

3 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas LundinOK Linné34:599:24
2Leif LyckebäckSigtuna OK44:05+9:0611:51
3Birgitta ByströmJärfälla OK49:36+14:3713:20
4Klara StrandOK Linné55:26+20:2714:54
5Peter JohanssonRånäs OK59:26+24:2715:58
6Maria JönssonKlubblös1:14:47+39:4820:06
Anette NilssonOK Linnéej godkänd
Manfred StüberIF Thorej godkänd

Öppen motion 5

3 860 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan JacobsonOK Kroppefjäll47:3212:18
2Richard PaakkonenOK Roxen47:47+0:1512:22
3Adam BergmanOK Linné48:07+0:3512:27
4Sture SundqvistLånghundra IF48:36+1:0412:35
5Anders NilssonKlubblös51:38+4:0613:22
6Monika PerssonOK Södertörn56:59+9:2714:45
7Stefan PalmOK Roslagen59:59+12:2715:32
8Anders EkströmOK Linné1:02:26+14:5416:10
9Monica RostöRånäs OK1:03:02+15:3016:19
10Elvira ForsströmOK Roslagen1:03:13+15:4116:22
11Elin TögenmarkOK Linné1:03:44+16:1216:30
12Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF1:08:29+20:5717:44
13Malin Müller ErikssonOK Linné1:11:48+24:1618:36
14Marie HalvorsenOK Södertörn1:12:43+25:1118:50
15Linnéa KarlssonRånäs OK1:17:32+30:0020:05
16Maria OhlinRånäs OK1:20:28+32:5620:50
17Kristoffer OhlinRånäs OK1:20:30+32:5820:51
Ingegerd ErikssonIF Thorej godkänd
Anita RahmqvistIFK Lidingö SOKej godkänd
Ann-Sofie JemthIF Thorej start

Öppen motion 6

5 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LöfgrenTäby OK1:03:5511:12
2Mattias ÖstlundRånäs OK1:07:29+3:3411:50
3Jan RisingerLånghundra IF1:10:56+7:0112:26
Jens WicksénCentrum OKej godkänd

Öppen motion 7

2 900 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OhlströmIF Thor28:269:48
2Björn HannrupIF Thor29:25+0:5910:08
3Linus HolmqvistOK Österåker30:31+2:0510:31
4Roger TynellRånäs OK30:48+2:2210:37
5Jennie Hellström OlssonOK Linné32:42+4:1611:16
6Rolf Vikström LookKlubblös36:40+8:1412:38
7Carina BoströmOK Linné37:00+8:3412:45
8Helena WidegrenIF Thor37:33+9:0712:56
9Per GrundbergRimbo SOK38:43+10:1713:21
10Kristin HellbergSundbybergs IK39:40+11:1413:40
11Anders MalmerUmeå OK39:45+11:1913:42
12Karin KjellinJärfälla OK41:26+13:0014:17
13Jimmy LarssonIF Thor41:37+13:1114:21
14Johan SandbergAttunda OK41:53+13:2714:26
15Ola BlomdinVallentuna-Össeby OL44:16+15:5015:15
16Mikael AnderssonOK Österåker45:56+17:3015:50
17Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF46:11+17:4515:55
18Anna AldénOK Linné49:26+21:0017:02
19Charlotte WiknerOK Österåker50:01+21:3517:14
20Britt-Marie ErikssonOK Rodhen50:56+22:3017:33
21Marita MoodLänna IF56:49+28:2319:35
22Evelina RostöRånäs OK58:10+29:4420:03
23Anette HagelinGustavsbergs OK58:54+30:2820:18
24Kjell JanssonLånghundra IF1:03:13+34:4721:47
25Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:07:28+39:0223:15
26Åsa RidefeltOK Linné1:11:29+43:0324:38
27Karin HannrupIF Thor1:13:26+45:0025:19
28Anna OlssonIF Thor1:14:08+45:4225:33
29Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:16:07+47:4126:14
30Pia VikströmTäby OK1:16:26+48:0026:21
31Ida WesselLänna IF1:37:55+1:09:2933:45
32Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:38:17+1:09:5133:53
Inger VikströmOK Linnéej godkänd
Lise-Lott AlmgrenOK Rodhenej godkänd

Öppen motion 8

4 640 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran JohanssonOK Österåker38:198:15
2Per MelinOK Rodhen38:32+0:138:18
3Erik ViklundRånäs OK38:57+0:388:23
4Christofer NäsholmÄrla IF39:35+1:168:31
5Jenny WeserberghRasbo IK40:12+1:538:39
6Joel BohmanRånäs OK41:13+2:548:52
7Erik MelinOK Linné41:40+3:218:58
8Anna LindeOK Linné45:29+7:109:48
9Linnea RönnqvistOK Linné45:52+7:339:53
10Erik ÅkessonIFK Lidingö SOK45:55+7:369:53
11Mikael BäsénIF Thor46:04+7:459:55
12Tommy StenviOK Linné46:24+8:0510:00
13Thomas EdwallOK Österåker46:55+8:3610:06
14Leif AnderssonRånäs OK47:01+8:4210:07
15Hans JonssonVäsby OK47:56+9:3710:19
16Andrea BalakovaNyköpings OK48:54+10:3510:32
17Johanna LännevallOK Roslagen49:44+11:2510:43
18Nigel ColeVäsby OK51:42+13:2311:08
19Anders BengtssonKlubblös51:53+13:3411:10
20Nils EklöwOK Södertörn52:13+13:5411:15
21Thomas RoosIF Thor52:17+13:5811:16
22Peter VestmanOK Österåker53:32+15:1311:32
23Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK53:44+15:2511:34
24Eric OlssonTockarps IK53:48+15:2911:35
25Jakob VestmanOK Österåker54:29+16:1011:44
26Anders ÖnerudOK Ravinen55:22+17:0311:55
27Fredrik LundellOK Österåker56:29+18:1012:10
28Per BrahmLånghundra IF57:09+18:5012:19
29Mats LindeOK Linné57:47+19:2812:27
30Maria KvarnlöfOK Roslagen58:39+20:2012:38
31Tove HammarbergJärfälla OK1:00:22+22:0313:00
32Catarina BoströmEnebybergs IF1:01:07+22:4813:10
33Mattias GålnanderRånäs OK1:02:33+24:1413:28
33Anders RyrmanCentrum OK1:02:33+24:1413:28
35Ann-Sofie EdenhamnLänna IF1:03:56+25:3713:46
36Stefan NorellAttunda OK1:06:23+28:0414:18
37Fanny RostöRånäs OK1:09:22+31:0314:56
38Kenneth AlnessLånghundra IF1:14:40+36:2116:05
39Robert AlmLänna IF1:24:39+46:2018:14
Emma ViklundRånäs OKej godkänd

Öppen motion 9

7 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK50:406:50
2Nils OlssonOK Linné52:35+1:557:06
3Mikael JaneråsOK Linné53:40+3:007:15
4Magnus JohanssonNyköpings OK57:02+6:227:42
5Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL1:00:55+10:158:13
6Magnus BergmanOK Kåre1:02:11+11:318:24
7Björn RundlöfVäsby OK1:03:45+13:058:36
8Fredrik StalandOK Linné1:10:43+20:039:33
9Niklas WansölinOK Ravinen1:13:48+23:089:58
10Magnus SneitzJärfälla OK1:14:53+24:1310:07
11Magnus JohanssonLånghundra IF1:29:31+38:5112:05
12Johan StenbäckOK Roslagen1:32:50+42:1012:32
13Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:33:35+42:5512:38
14Eddie BjärrenholtRånäs OK1:42:12+51:3213:48
15Kjell VallinSundbybergs IK1:43:52+53:1214:02
16Andreas FischerOK Linné1:55:15+1:04:3515:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser