Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagshelg, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagshelg, medel
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: söndag 7 maj 2017

D21

3 620 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergOK Linné27:157:31
2Gunilla SvärdIF Thor29:20+2:058:06
3Malin AnnegårdCentrum OK33:30+6:159:15
4Inga KazlauskaiteOK Linné34:26+7:119:30
5Amanda TellsénOK Roxen35:56+8:419:55
6Sofie BergendahlIF Thor36:24+9:0910:03
7Ingela ErikssonGävle OK39:31+12:1610:54
8Sanna BatzSkarpnäcks OL41:18+14:0311:24
9Lisa JohanssonOK Rodhen41:52+14:3711:33
10Karna ThorssonOK Linné41:58+14:4311:35
11Veranika ChernikOK Rodhen43:56+16:4112:08
12Caroline WestbomOK Österåker47:31+20:1613:07
13Pernilla ErikssonGävle OK52:50+25:3514:35
14Elin GidingVallentuna-Össeby OL53:38+26:2314:48
15Isabelle SjöbergOK Österåker55:11+27:5615:14
16Kristina LarssonOK Österåker1:04:05+36:5017:42 Ladda ner rutt i gpx-format
17Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:40:35+1:13:2027:47
Sara BengtssonLånghundra IFej start
Elin SjölanderOK Rodhenej start

H21

4 430 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné27:176:09
2Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK30:05+2:486:47
2Rassmus AnderssonOK Linné30:05+2:486:47
4Andreas HallJärla Orientering30:56+3:396:58
5Simon AnderssonOK Rodhen31:28+4:117:06
6Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF32:35+5:187:21
7Andreas BerganderEksjö SOK33:18+6:017:31
8Lasse JanssonGävle OK33:44+6:277:36
9Andrew QuinIFK Lidingö SOK33:46+6:297:37
10Waldemar AnderssonLånghundra IF34:33+7:167:47
11Karl EngesAttunda OK34:45+7:287:50
11Sandro SchmidOK Linné34:45+7:287:50
13Lars Håkan SandvikAttunda OK35:03+7:467:54
14Mattias NilssonOK Linné35:10+7:537:56
15Vasili StraltsouOK Rodhen35:14+7:577:57
16Gunnar LindbergGustavsbergs OK35:50+8:338:05
17Robert JohanssonTäby OK36:38+9:218:16
18Mattias OlofssonOK Enen36:46+9:298:17
18Torbjörn JacobssonOK Rodhen36:46+9:298:17
20Johan PerssonAttunda OK36:48+9:318:18
21Ruairi ShortOK Linné37:31+10:148:28
22Tomas AlbinssonOK Österåker38:20+11:038:39
23Ulrik ImbergOK Linné38:24+11:078:40
24Fredrik SteneboAttunda OK39:50+12:338:59
25Joakim AlmtorpLånghundra IF41:57+14:409:28
26Johan LindqvistTäby OK43:21+16:049:47
27William HultqvistVallentuna-Össeby OL44:49+17:3210:06
28Oskar NilssonVästerås SOK45:04+17:4710:10
29Tomas JohnssonSundsvalls OK46:20+19:0310:27
30Jens NyströmIF Hagen46:59+19:4210:36
31Martin HerbertTäby OK48:28+21:1110:56
32Nicklas BergströmTäby OK57:04+29:4712:52
33Adam LiljaOK Enen1:08:53+41:3615:32
34Gustav NordforsOK Enen1:13:35+46:1816:36
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Olle NilssonOK Linnéej start
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKej start
Anders GranbergOK Klemmingenej start
Leonas MockunasHellas Orienteringej start
Anders LagerwallOK Linnéej start

H20

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan EdenhamnLänna IF26:518:23
2Alexander AlnessLånghundra IF32:42+5:5110:13

D18

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma GumaeliusWaxholms OK28:188:50
2Ella SjöbergTullinge SK32:55+4:3710:17
3Malva SteenOK Enen33:01+4:4310:19
4Lina SvärdIF Thor33:40+5:2210:31
5Alva LindellIF Thor36:14+7:5611:19
6Elsa ChristofferssonOK Renen37:47+9:2911:48
7Carolina JonsellTäby OK37:48+9:3011:48
Klara MöllerOK Linnéej start

H18

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GrehnOK Rodhen23:287:20
2Ivar Lidström LauriSnättringe SK24:36+1:087:41
3Vidar PerssonTäby OK26:53+3:258:24
4Mattias IvaresOK Södertörn27:22+3:548:33
5William ErnlundOK Linné27:23+3:558:33

D16

3 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia BergströmOK Rodhen35:0810:18
2Ebba LindellIF Thor36:01+0:5310:33
3Agnes BromanOK Roslagen38:46+3:3811:22
4Sofia IversAttunda OK39:34+4:2611:36
5Ida HofstedtTäby OK40:42+5:3411:56
6Sara SundinWaxholms OK41:02+5:5412:01
7Lotta WeyhenmeyerIF Thor43:24+8:1612:43
8Alva JonssonLånghundra IF46:56+11:4813:45
9Elsa KarlssonIF Thor51:48+16:4015:11
10Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:02:03+26:5518:11
Kari LöeOK Linnéej start

H16

3 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid RoosOK Linné25:377:30
2Arvid UmegårdLånghundra IF26:15+0:387:41
3Oskar VahlbergOK Österåker29:14+3:378:34
4Manne HammarbergJärfälla OK30:32+4:558:57
5Hugo HanssonIF Thor31:05+5:289:06
6Otto BalckTäby OK31:16+5:399:10
7David MelinOK Rodhen32:59+7:229:40
8Axel Leijon ThorellLånghundra IF34:16+8:3910:02
9Oskar StenviOK Linné35:01+9:2410:16
10John McLellandOK Rodhen37:10+11:3310:53
11Oskar SundblomRånäs OK38:12+12:3511:12
12Kevin SjölanderOK Rodhen39:21+13:4411:32
13Gustav KüglerSigtuna OK41:53+16:1612:16
Emil KarlssonVäsby OKej start
Karl GrywenzOK Linnéej start

D14

2 820 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné27:419:49
2Tilda MårtenssonOK Ravinen29:30+1:4910:27
3Cornelia KrafftLänna IF30:38+2:5710:51
4Ester BlomsterIF Thor33:10+5:2911:45
5Fannie SjölanderOK Rodhen34:10+6:2912:06
6Malin SvenssonRånäs OK34:52+7:1112:21
6Joni Müller af UhrOK Linné34:52+7:1112:21
8Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL36:09+8:2812:49
9Emma PalmOK Roslagen37:35+9:5413:19
10Moa LundinOK Linné40:08+12:2714:13
11Sara SundqvistLånghundra IF45:45+18:0416:13
12Linn RistoOK Linné46:50+19:0916:36
13Fanny CedstedtLånghundra IF47:44+20:0316:55
14Moa JohanssonVäsby OK51:15+23:3418:10
15Erica KarlssonOK Rodhen52:58+25:1718:46
16Sofia SundinWaxholms OK57:04+29:2320:14
Isabelle StåhlbrandtRasbo IKej godkänd
Agnes WeissLånghundra IFej start
Emma LundbergOK Roslagenej start

H14

2 820 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK21:157:32
2Aron HellgrenIF Thor23:42+2:278:24 Ladda ner rutt i gpx-format
3Elias WesterberghRasbo IK26:43+5:289:28
4Axel GidlundOK Linné27:35+6:209:46
5Edvin NilssonLånghundra IF31:00+9:4510:59
6Elis IversAttunda OK31:06+9:5111:01
7Pelle NilssonOK Linné32:47+11:3211:37
8Jacob HenrikssonRånäs OK33:18+12:0311:48
9Simon WahlnäsOK Linné33:49+12:3411:59
10Mathias NordlinderOK Linné42:53+21:3815:12
11Jacob WaleOK Roslagen43:37+22:2215:28
12Simon PeterssonOK Roslagen48:49+27:3417:18
13Rasmus LindblomGustavsbergs OK52:36+31:2118:39
14Johan FochsenWaxholms OK55:12+33:5719:34
15Lucas AlzénGustavsbergs OK1:02:27+41:1222:08
16Erik FranklingIFK Lidingö SOK1:09:54+48:3924:47
Simon ClaessonOK Rodhenej godkänd
David NäslundOK Roslagenej start
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OKej start
Filip LindqvistTäby OKej start
Gustaf HofstedtTäby OKej start
Elliot AngelsiööOK Linnéej start

D14 Kort

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia HagrotTäby OK42:3714:54

H14 Kort

2 860 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Robin HyppelOK Österåkerej start

D12

2 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma MårtenssonOK Ravinen27:149:31
2Frida MelinOK Rodhen29:08+1:5410:11
3Emelie SvärdIF Thor29:10+1:5610:11
4Klara HartOK Linné29:49+2:3510:25
5Elsa HedinOK Linné31:30+4:1611:00
6Sara EkströmOK Linné44:32+17:1815:34
7Alva OláRånäs OK47:32+20:1816:37
8Felicia KrafftLänna IF49:43+22:2917:23
9Tove KarlssonOK Rodhen51:42+24:2818:04
10Nora Svedin JakobssonLånghundra IF1:35:58+1:08:4433:33

H12

2 860 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin TögenmarkOK Linné23:018:02
2Erik LundquistOK Ravinen23:41+0:408:16
3Simon LundellOK Österåker23:46+0:458:18
4Linus NilssonOK Österåker23:52+0:518:20
5Viktor FischerOK Linné24:06+1:058:25
6Erik NederheimTäby OK24:10+1:098:26
7Jens FochsenWaxholms OK26:22+3:219:13
8Svante SandvikAttunda OK26:52+3:519:23
9Emil ÅbergOK Linné27:10+4:099:29
10Love UmegårdLånghundra IF27:12+4:119:30
11Noa BerglundTäby OK27:37+4:369:39
12Rasmus ExellLänna IF28:06+5:059:49
13Axel WiknerOK Österåker30:24+7:2310:37
14Hugo ÖrtlundRånäs OK31:12+8:1110:54
15Felix JohnssonOK Linné32:29+9:2811:21
16Tomas FrömanOK Linné33:24+10:2311:40
17Axel BalckTäby OK34:52+11:5112:11
18Gustav SvenssonRånäs OK36:56+13:5512:54
19Svante NelanderOK Linné39:50+16:4913:55
20Tor NylundOK Linné42:34+19:3314:53
21Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL47:52+24:5116:44
22Lucas BorellOK Linné51:41+28:4018:04
23Axel WaleOK Roslagen54:21+31:2019:00
24Filip BorellOK Linné1:06:22+43:2123:12
25Olle PalmOK Linné1:15:39+52:3826:27 Ladda ner rutt i gpx-format
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Elis HanssonIF Thorej start
Villehart FrölidTäby OKej start

D12 Kort

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SjöstedtLånghundra IF45:4525:25

D10

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma HallstenTäby OK23:3513:06
2Emelie HolmströmTäby OK24:21+0:4613:31
3Anna FranklingIFK Lidingö SOK24:56+1:2113:51
4Paulina AlzénGustavsbergs OK26:12+2:3714:33
5Karin FaxénOK Roslagen27:33+3:5815:18
6Sara RoosOK Linné28:24+4:4915:46
7Ellen HedinOK Linné33:33+9:5818:38
8Alma WesselLänna IF1:00:21+36:4633:31

H10

1 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK17:389:47
2Arvid TögenmarkOK Linné19:02+1:2410:34
3Oscar LundquistOK Ravinen19:14+1:3610:41
4Edvin JohanssonVäsby OK21:11+3:3311:46
5Elliot PeterssonOK Roslagen23:57+6:1913:18
6Vincent EkesternOK Linné24:23+6:4513:32
7Alfred WesselLänna IF24:34+6:5613:38
8Vilhelm EkesternOK Linné26:18+8:4014:36
9Theo RistoOK Linné26:30+8:5214:43
10Elis QuistbergIF Thor29:18+11:4016:16
11Wilmer HagrotTäby OK32:14+14:3617:54
12Petter LjungqvistTäby OK44:05+26:2724:29
Erik BalckTäby OKej start
Petter FochsenWaxholms OKej start

D40

3 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK33:579:45
2Helene NilssonOK Linné35:31+1:3410:12
3Åsa HedinOK Linné40:17+6:2011:34
4Michaela LundellOK Österåker48:01+14:0413:47
5Anna  Lundquist OK Ravinen49:46+15:4914:18
6Karolina AnderssonLänna IF49:57+16:0014:21
7Stina ÅbergOK Linné59:33+25:3617:06
8Charlotte WiknerOK Österåker59:36+25:3917:07
9Sofia KrafftLänna IF1:04:40+30:4318:34
10Angelica LindblomGustavsbergs OK1:09:01+35:0419:49
11Ida WesselLänna IF1:37:53+1:03:5628:07
Catrine JohanssonVäsby OKej godkänd
Jenny  ÅmanValbo AIFej start

H40

4 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ÅbergOK Linné34:138:29
2Björn LundquistOK Ravinen34:32+0:198:34
3Emil AnderssonLänna IF36:13+2:008:59
4Stefan LundOK Linné37:50+3:379:23
5Johan WesterberghRasbo IK42:11+7:5810:28
6Jonas SellingLänna IF42:43+8:3010:35
7Björn LjungqvistTäby OK44:27+10:1411:01
8Magnus LindblomGustavsbergs OK44:51+10:3811:07
9Andreas KrafftLänna IF46:21+12:0811:30
10Daniel RejmentOK Linné48:06+13:5311:56
11Anders WiknerOK Österåker54:24+20:1113:29
12Fredrik AlzénGustavsbergs OK59:26+25:1314:44
Erik JonssonLånghundra IFej start
Olof BorellOK Linnéej start

D45

2 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne GrehnOK Rodhen30:4510:17
2Cecilia FochsenWaxholms OK31:36+0:5110:34
3Annika LindbergAttunda OK33:38+2:5311:14
4Marica TynellRånäs OK35:00+4:1511:42
5Pernilla SvedinLånghundra IF36:40+5:5512:15
6Anna FoghammarOK Österåker43:05+12:2014:24
Ane LaugenOK Linnéej start

H45

4 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan Jacobsson SvärdIF Thor33:538:24
2Johan BlomsterIF Thor34:04+0:118:27
3Pär TögenmarkOK Linné34:09+0:168:28
4Jörgen HellgrenIF Thor34:36+0:438:35
5Johan SundinWaxholms OK36:23+2:309:01
6Johan KüglerSigtuna OK41:23+7:3010:16
7Fredrik LindellIF Thor42:06+8:1310:26
8Daniel OlmIF Thor43:59+10:0610:54
8Christoffer NorrmanAttunda OK43:59+10:0610:54
8Roland PerssonSkarpnäcks OL43:59+10:0610:54
11Tommy StenviOK Linné51:36+17:4312:48
12Svante JonsellVallentuna-Össeby OL53:54+20:0113:22
13Anders BerkelundVäsby OK56:46+22:5314:05
14Niclas LarssonAttunda OK59:17+25:2414:42
15Mikael HedinJärfälla OK1:01:29+27:3615:15
16Jonas KarlssonVäsby OK1:05:59+32:0616:22
17Anders GustavssonOK Enen1:15:17+41:2418:40 Ladda ner rutt i gpx-format
Ola BengtssonTäby OKej godkänd
Ulrik IversAttunda OKej start
Andreas PerssonRasbo IKej start

D50

2 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK28:289:31
2Marie AlfredssonOK Tyr31:44+3:1610:36 Ladda ner rutt i gpx-format
3Anna SanderIF Thor31:48+3:2010:38
4Annika ArdellOK Rodhen34:22+5:5411:29
5Camilla AdlertegOK Enen36:35+8:0712:14
6Anette LantzOK Österåker38:46+10:1812:57
7Maria HartOK Linné40:25+11:5713:31
8Åsa BergströmTäby OK43:24+14:5614:30
9Anette ArksandVallentuna-Össeby OL44:46+16:1814:58
10Lena NilssonOK Linné46:23+17:5515:30
11Carina HammarlingLänna IF48:48+20:2016:19
12Iréne PerssonTäby OK56:48+28:2018:59
13Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL57:06+28:3819:05
Kristina MarteliusAttunda OKej start

H50

3 620 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MårtenssonOK Ravinen27:087:29
2Jonas GidingVallentuna-Össeby OL32:14+5:068:54
3Lars OlssonOK Linné34:04+6:569:24
4Kalle PerssonOK Österåker35:47+8:399:53
5Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL36:24+9:1610:03
6Anders OhlinRånäs OK36:57+9:4910:12
7Johan JakobssonLånghundra IF38:23+11:1510:36
8Christer ArksandVallentuna-Össeby OL39:20+12:1210:51
9Nils ErikssonVäsby OK42:47+15:3911:49
10Stefan NilssonOK Linné44:35+17:2712:18
11Mats HerbertTäby OK47:07+19:5913:00
12Kenneth HermanssonSigtuna OK48:27+21:1913:23
13Kjell RistoOK Linné49:13+22:0513:35
14Patrik SteenOK Enen50:30+23:2213:57
15Johan BalckTäby OK53:07+25:5914:40
16Per AndénHässleholms OK54:36+27:2815:04
17Stefan NordströmSigtuna OK54:44+27:3615:07
18Johan KarlssonIF Thor59:52+32:4416:32
19Stefan MarteliusAttunda OK1:00:55+33:4716:49
20Michael LindeIF Åland1:10:51+43:4319:34
Lars SpånbergOK Ravinenej start
Esa MyllyvainioSundbybergs IKej start

D55

2 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK33:5711:21
2Dorothe SpillmannIF Thor35:07+1:1011:44
3Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL38:31+4:3412:52
4Madelene BjernulfSundbybergs IK40:02+6:0513:23
5Carina JacobssonOK Rodhen42:40+8:4314:16
6Eva SvanbergJärfälla OK43:32+9:3514:33
7Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK46:14+12:1715:27
8Brita NilssonOK Linné47:09+13:1215:46
9Annika SvenssonSolna OK48:37+14:4016:15
10Ann NyströmIF Hagen48:42+14:4516:17
11Annica NylundUmeå OK53:09+19:1217:46
12Kristina TinglöfDegerfors OK1:05:57+32:0022:03
Inger SkantzLänna IFej start
Annika LundströmVäsby OKej start
Karin JanssonOK Rodhenej start

H55

3 620 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordströmTäby OK31:118:36
2Peter LundbergJärfälla OK31:34+0:238:43
3Tommy HolmérVäsby OK32:04+0:538:51
4Björn-Ove PetterssonAttunda OK32:53+1:429:05
5Bengt DjuvfeltOK Tyr33:42+2:319:18
6Lars-Olof JanssonOK Linné33:45+2:349:19
7Per EdenhamnLänna IF34:05+2:549:24
8Krister GumaeliusWaxholms OK34:34+3:239:32
9Lars AnderssonOK Södertörn35:07+3:569:42
10Gunnar LangsSkarpnäcks OL36:45+5:3410:09
11Erik AnderssonOK Österåker38:34+7:2310:39
12Håkan DahlbäckOK Österåker38:39+7:2810:40
13Jan-Olov BergmanVästerås SOK41:39+10:2811:30
14Gunnar SvanbergJärfälla OK41:57+10:4611:35
15Johan PalmgrenTäby OK42:25+11:1411:43
16Peder KarlssonRånäs OK42:44+11:3311:48
17Håkan LångLänna IF44:15+13:0412:13
18Thomas JanssonLänna IF44:34+13:2312:18
19Göran LarssonVallentuna-Össeby OL47:47+16:3613:11
20Stefan SundeliusJärfälla OK48:23+17:1213:21
21Göran IvarezOK Södertörn48:42+17:3113:27
22Roger TinglöfVäsby OK49:08+17:5713:34
23Svend Erik MathiassenOK Linné49:21+18:1013:37
24Jan NettelbjerJärfälla OK50:29+19:1813:56
25Hans MalmbergWaxholms OK56:18+25:0715:33
26Per-Olof SvenssonLänna IF1:06:46+35:3518:26

D60

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My RönnolsTäby OK36:4714:57
2Eva ElnerudSigtuna OK43:46+6:5917:47
3Margareta HallménAttunda OK56:05+19:1822:47
Christina OhlinRånäs OKej godkänd
Ulla WesterlundTäby OKej start
Monica OhlinRånäs OKej start
Elisabeth HedlöfRånäs OKej start

H60

3 480 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK30:208:42
2Lars OhlinRånäs OK31:37+1:179:05
3Anders LöfgrenJärfälla OK31:58+1:389:11 Ladda ner rutt i gpx-format
4Jörgen KarlssonAttunda OK33:41+3:219:40
5Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL37:37+7:1710:48
6Lars JanlövIF Åland37:40+7:2010:49
7Lars RönnolsTäby OK38:36+8:1611:05
8Tor-Olof BlomsterIF Åland38:38+8:1811:06
9Lars LandströmLånghundra IF39:20+9:0011:18
10Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL43:11+12:5112:24
11Mikael ByströmJärfälla OK46:10+15:5013:15
11Leif ÅkerblomOK Österåker46:10+15:5013:15
13Lars HagrotTäby OK52:05+21:4514:57
14Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL53:56+23:3615:29
15Reinhold LenneboIF Thor1:01:36+31:1617:42
16Per-Åke HolmSigtuna OK1:03:41+33:2118:17
17Per-Erik NyströmRånäs OK1:05:32+35:1218:49
18Lars BoudrieVäsby OK1:06:59+36:3919:14
Göran HanssonTäby OKej godkänd
Benny PetterssonVäsby OKej godkänd
Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OLej start
Peter OlssonTäby OKej start

D65

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK45:4218:34
2Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF48:42+3:0019:47
3Ulla GummesonVäsby OK49:49+4:0720:15
4Lena JohnssonRånäs OK52:16+6:3421:14
Kristina ErikssonLänna IFej start
Lena Nyström-NilssonRånäs OKej start

H65

2 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HallménAttunda OK32:1910:48
2Gerhard LilliestiernaOK Roslagen34:51+2:3211:39
3Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL36:20+4:0112:09
4Urban BoströmSolna OK37:05+4:4612:24
5Magnus HaraldssonGustavsbergs OK38:31+6:1212:52
6Björn LindgrenOK Österåker39:17+6:5813:08
7Sven-Inge NylundJärfälla OK40:30+8:1113:32
8Stig AnderssonOK Linné40:38+8:1913:35
9Lars-Erik HermanssonOK Linné41:37+9:1813:55
10Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK42:44+10:2514:17
11Mats LiljaOK Enen42:53+10:3414:20
12Per-Johan VikforsOK Österåker43:12+10:5314:26
13Tommy HöglundLånghundra IF44:55+12:3615:01
14Lars WestinVallentuna-Össeby OL49:40+17:2116:36
15Bengt-Göran StjernaLänna IF50:14+17:5516:48
16Gert OlssonTockarps IK52:29+20:1017:33
Kjell HolmbergOK Södertörnej start

D70

2 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun-Inger SahlbergLånghundra IF39:2215:56
2Birgitta KlangLånghundra IF41:05+1:4316:37
3Lena TimnerUmeå OK1:01:00+21:3824:41
4Ingrid JarlebringVäsby OK1:13:54+34:3229:55
Ingalill TimgrenOK Österåkerej godkänd
Margareta HagstedtVäsby OKej godkänd
Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H70

2 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjarne BlomsterIF Åland32:1311:30
2Tomas ÅhgrenLånghundra IF34:02+1:4912:09
3Ebbe AdolfssonSundbybergs IK35:16+3:0312:35
4Jan BojlingSolna OK37:35+5:2213:25
5Göran LarboAttunda OK38:28+6:1513:44
6Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb38:56+6:4313:54
7Per-Åke CarlenstamVäsby OK39:38+7:2514:09
8John ÖstlundSundbybergs IK40:06+7:5314:19
9Per-Erik WåhlbergOK Linné40:25+8:1214:26
10Håkan BoijeAttunda OK41:38+9:2514:52
11Torsten PetterssonLånghundra IF42:27+10:1415:09
12Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben43:37+11:2415:34
13Ulf SkogtjärnOK Linné44:41+12:2815:57
14Anders EdlingOK Linné46:15+14:0216:31
15Bo WestlingHäverödals SK49:02+16:4917:30
16Sven PihlEnköpings AIF49:27+17:1417:39
17Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL52:36+20:2318:47
Sören ErikssonLänna IFej godkänd
Boris HolmbergIF Ålandej godkänd
Mats TörngrenOK Linnéej start
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej start
Leif NordinAttunda OKej start

D75

1 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK32:2416:36
2Britt-Marie BengtssonOK Linné1:00:44+28:2031:08
3Margaretha NyströmLänna IF1:07:15+34:5134:29
4Eva von HeijneSigtuna OK1:07:34+35:1034:38
Margareta WallénTäby OKej start

H75

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thord RådbergOK Roslagen38:1213:38
2Sven-Olov NorlinRimbo SOK41:24+3:1214:47
3Kurt BoströmOK Linné43:50+5:3815:39
4Sven-Erik WidinOK Österåker46:38+8:2616:39
5Lennart JanssonHäverödals SK50:06+11:5417:53
6Jan-Olof MalmSigtuna OK52:43+14:3118:49
7Kjell TancredIBM-Klubben54:45+16:3319:33
8Roine MattssonHäverödals SK56:36+18:2420:12
9Olov JanssonHäverödals SK56:49+18:3720:17
10Bo SundénKarlsbyhedens OK1:04:05+25:5322:53
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Gunnar BramstenSundbybergs IKej godkänd
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OLej start
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej start
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej start

H80

2 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK36:4514:52
2Per-Urban BengtssonOK Linné46:05+9:2018:39
3Sigurd WallénTäby OK49:20+12:3519:58
4Gunnar TimnerUmeå OK1:04:06+27:2125:57
5Sven ErikssonOK Roslagen1:11:25+34:4028:54
Sten LarssonHäverödals SKej start

H85

1 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage AbrahamssonRånäs OK47:1224:12
2Ragnar AnderssonHäverödals SK55:14+8:0228:19

Inskolning

1 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Signe AlbinssonOK Österåkerfullföljt
Alfred EklundSkogsluffarnas OKfullföljt
Melker HallmanAttunda OKfullföljt
Sanna HolmqvistOK Österåkerfullföljt
Ebba JaneråsOK Linnéfullföljt
Ludvig LindbergGustavsbergs OKfullföljt
Ylva SjöstedtLånghundra IFfullföljt
Ebbe TroppIFK Lidingö SOKfullföljt
Joel WesterberghRasbo IKfullföljt
Mattias WestermarkTäby OKfullföljt

U1

1 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte HallmanAttunda OK25:1113:15
2Anton ÅbergOK Linné25:15+0:0413:17
3Sofie LysénLånghundra IF25:17+0:0613:18
4Jonas PalmOK Linné25:42+0:3113:31
5Emma PetterssonOK Linné26:32+1:2113:57
6Anita Müller ErikssonOK Linné31:09+5:5816:23
7Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK32:31+7:2017:06
8Johan NordénLånghundra IF33:06+7:5517:25
9Mia LagerströmAttunda OK35:50+10:3918:51
10Solveig AreskougLänna skola35:59+10:4818:56
11Axel BorellOK Linné39:35+14:2420:50
12Erik LjungqvistTäby OK40:11+15:0021:08
13Alfidis AreskougLänna skola47:11+22:0024:50
14Henry NilssonLånghundra IF48:12+23:0125:22
15Christina NordénLånghundra IF50:00+24:4926:18
16Ingrid WaleOK Roslagen57:30+32:1930:15
17Elin WahlqvistOK Roslagen1:27:40+1:02:2946:08
Sara LysénLånghundra IFej godkänd
Max LindqvistTäby OKej start

U2

1 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah MillmarkOK Enen40:0122:13
2Ossian OláRånäs OK40:17+0:1622:22
3Hampus AlzénGustavsbergs OK40:19+0:1822:23
4Nova RötkönenOK Linné40:57+0:5622:45
5Isak StåhlbrandtRasbo IK42:05+2:0423:22
Oscar NilssonLånghundra IFej godkänd
Valdemar LagerwallOK Linnéej start

Öppen motion 1

1 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon OlmIF Thor25:4514:18
2Susanne WahlqvistOK Roslagen29:52+4:0716:35
3Lena KarlssonOK Linné39:00+13:1521:40
4Hans SahlbergLånghundra IF39:39+13:5422:01
5Tilda SandqvistVallentuna-Össeby OL40:32+14:4722:31
6Håkan ErikssonSkogsluffarnas OK52:07+26:2228:57
7Veronica LarssonRasbo IK53:39+27:5429:48

Öppen motion 3

2 860 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara UlvhagOK Österåker28:5810:07
2Amanda TibellLånghundra IF33:13+4:1511:36
3Helene LindelavOK Roslagen39:39+10:4113:51
4Eva PalmOK Linné41:49+12:5114:37 Ladda ner rutt i gpx-format
5Terese LindbergGustavsbergs OK42:12+13:1414:45
6Birgitta NybergAttunda OK42:37+13:3914:54
7Lisa LundbergLånghundra IF43:13+14:1515:06
8Kerstin UmegårdLånghundra IF43:15+14:1715:07
9Catarina BernetOK Linné47:07+18:0916:28
10Hannah ÖrtlundRånäs OK47:32+18:3416:37
11Sandra JakobssonLånghundra IF50:06+21:0817:31
12Simon SpetsLånghundra IF51:38+22:4018:03
13Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL52:08+23:1018:13
14Clara SpetsLånghundra IF57:37+28:3920:08
15Bart WillemenKlubblös1:21:08+52:1028:22
Kenneth GysingKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

2 820 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas QuistbergIF Thor31:3211:10
2Ulf CarnbyTäby OK36:23+4:5112:54
3Sture SundqvistLånghundra IF37:01+5:2913:07
4Katja KinnunenTäby OK38:58+7:2613:49
5A-C SchunnessonAttunda OK42:18+10:4615:00
6Anna Martinsson KarlssonStockholmspolisen IF OF43:14+11:4215:19
7Maria KarlssonIF Thor43:18+11:4615:21
8Linda ErikssonGävle OK43:49+12:1715:32
9Stefan PalmOK Roslagen45:31+13:5916:08
10Daniel ArnekransLånghundra IF46:41+15:0916:33
11Mikaela WallerströmOK Österåker47:26+15:5416:49
12Eva SchönquistOK Linné50:41+19:0917:58
13Richard PaakkonenOK Roxen51:56+20:2418:24
14Marie ForshällenAttunda OK52:11+20:3918:30
15Ebba LindqvistKlubblös52:12+20:4018:30
16Andrea JonssonLånghundra IF53:00+21:2818:47
17Monica OlssonOK Renen55:12+23:4019:34
18Anders EkströmOK Linné59:39+28:0721:09
19Jacob KällströmKlubblös59:43+28:1121:10
20Peter NilssonRånäs OK1:00:55+29:2321:36
21Malin  MüllerOK Linné1:01:29+29:5721:48
22Magnus JosefssonVäsby OK1:02:30+30:5822:09
23Malin SjöstedtLånghundra IF1:03:22+31:5022:28
24Wilma JosefssonVäsby OK1:04:11+32:3922:45
25Maria FranklingIFK Lidingö SOK1:04:39+33:0722:55
26Sofia StiblertTockarps IK1:13:31+41:5926:04
27Per FranklingIFK Lidingö SOK1:15:32+44:0026:47
28Marie HalvorsenOK Södertörn1:17:11+45:3927:22
29Lisa JanssonLånghundra IF1:17:50+46:1827:36
30Nils FrömanOK Linné1:19:08+47:3628:03
31Arthur FaxénOK Roslagen1:23:51+52:1929:44
32Lena NilssonOK Österåker1:25:10+53:3830:12
33Susanne BartelsEmmaboda Verda OK1:39:16+1:07:4435:12
34Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK1:39:46+1:08:1435:22
35Isabella BarkRånäs OK1:47:55+1:16:2338:16
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Helene SvenssonRånäs OKej godkänd
Birgitta ByströmJärfälla OKej godkänd
Per ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Gry KyllingstadHäverödals SKej godkänd

Öppen motion 7

2 990 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus HolmqvistOK Österåker31:0710:24
2Jenny HallmanAttunda OK31:20+0:1310:28
3Jessica SjöbergTullinge SK32:04+0:5710:43
4Andrea BalakovaNyköpings OK34:31+3:2411:32
5Carl WaleOK Roslagen35:43+4:3611:56
6Lena KaskOK Linné36:01+4:5412:02
7Gabriella MelinOK Rodhen36:45+5:3812:17
8Karin HofstedtTäby OK37:58+6:5112:41
9Eddie BjärrenholtRånäs OK39:12+8:0513:06
10Johanna LännevallOK Roslagen41:16+10:0913:48
11Mattias ÖrtlundRånäs OK41:24+10:1713:50
12Kjell JanssonLånghundra IF43:55+12:4814:41
13Bernt-Olof GustafssonTäby OK46:23+15:1615:30
14Mikael AnderssonOK Österåker47:01+15:5415:43
15Marie EnokssonOK Österåker47:31+16:2415:53
16Agneta HolmgrenBergnäsets AIK47:37+16:3015:55
17Claes HammarlingLänna IF48:58+17:5116:22
18Marie StrandOK Österåker50:34+19:2716:54
19Stefan OhlsonKlubblös52:08+21:0117:26
20Karin JonsellVallentuna-Össeby OL52:57+21:5017:42
21Monika PerssonOK Södertörn53:02+21:5517:44
22Jeanette JonssonOK Österåker53:36+22:2917:55
23Peter HenizKlubblös54:05+22:5818:05
24Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK55:03+23:5618:24
25Malin MårtenssonOK Ravinen59:41+28:3419:57
26Stig LarssonLänna IF1:00:10+29:0320:07
27Katrin JosefssonVäsby OK1:00:25+29:1820:12
28Carina GullbergOK Österåker1:00:58+29:5120:23
29Staffan JacobsonOK Kroppefjäll1:02:15+31:0820:49
30Johan RosénOK Södertörn1:02:16+31:0920:49
31Kjell JanssonVäsby OK1:13:35+42:2824:36
32Karin HallinOK Linné1:18:35+47:2826:16
33Claes RibbingIFK Lidingö SOK1:20:46+49:3927:00
34Karl-Filip FaxénOK Roslagen1:23:35+52:2827:57
35Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:29:51+58:4430:03
36Christer LjungqvistLunds OK1:34:29+1:03:2231:35
Ingela AlnessLånghundra IFej godkänd
Per StridOK Roslagenej start

Öppen motion 8

4 430 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael JaneråsOK Linné31:447:09
2Magnus JohanssonNyköpings OK34:45+3:017:50
3Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF35:42+3:588:03
4Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL38:22+6:388:39
5Petter LindbergOK Linné39:57+8:139:01
6Marcus PherssonOK Linné41:06+9:229:16
7Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK42:35+10:519:36
8Tobias SvenssonOK Österåker42:42+10:589:38
9Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK44:35+12:5110:03
10Magnus JohanssonLånghundra IF45:49+14:0510:20
11Niklas WansölinOK Ravinen46:19+14:3510:27
12Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF48:04+16:2010:51
13Niclas NilssonOK Österåker48:48+17:0411:00
14Tomas UlanderKlubblös48:53+17:0911:02
15Per MelinOK Rodhen48:58+17:1411:03
16Björn JanssonVäsby OK49:06+17:2211:05
17Andreas FischerOK Linné52:28+20:4411:50
18Tobias AnderssonOK Österåker53:49+22:0512:08
19Mats FermOK Linné53:56+22:1212:10
20Kenneth LantzOK Österåker55:47+24:0312:35
21Tove HammarbergJärfälla OK57:36+25:5213:00
22Tarja VesantoEspoon Suunta57:41+25:5713:01
23Eric OlssonTockarps IK1:00:11+28:2713:35
24Jesper TibellLånghundra IF1:02:08+30:2414:01
25Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:03:08+31:2414:15
26Magnus ForshällenAttunda OK1:03:39+31:5514:22
27Katarina BengtssonLånghundra IF1:04:30+32:4614:33
28Johan StridhAttunda OK1:06:16+34:3214:57
29Maria HellströmVäsby OK1:06:31+34:4715:00
30Andreas EnforsTockarps IK1:08:27+36:4315:27
31Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:09:27+37:4315:40
32Lovisa NilssonOK Linné1:12:26+40:4216:21
33Håkan WahlnäsOK Linné1:18:01+46:1717:36
34Stefan NorellAttunda OK1:21:16+49:3218:20
35Hans JonssonVäsby OK1:21:24+49:4018:22
36Anders YttergårdVallentuna-Össeby OL1:29:38+57:5420:13
37Jan RisingerLånghundra IF1:29:42+57:5820:14
38Stefan perssonKlubblös1:35:42+1:03:5821:36
39Alexandra NiemiKlubblös1:57:51+1:26:0726:36
40Elina GrahnJärla Orientering1:57:54+1:26:1026:36
Jimmy SundblomOK Linnéej godkänd
Tobias ValentinGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser