Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Garphytteträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Garphytteträffen
Arrangörsorganisationer: Garphyttans IF / OK Alferna
Datum: söndag 14 maj 2017

D21

6 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka NylinOK Tisaren1:05:309:23
2Anna-Stina PåledalOK Roxen1:06:11+0:419:29
3Elin VinbladHagaby GoIF Örebro1:11:25+5:5510:14
4Karin FägerlindCentrum OK1:24:35+19:0512:08
5Ida RoosIF Hagen1:27:11+21:4112:30
6Lisa WesterbergOK Milan1:30:42+25:1213:00
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej godkänd

H21

11 960 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus MillegårdSävedalens AIK1:19:416:39
2Lukas PetersonIFK Umeå1:23:13+3:326:57
3Per CarlborgLinköpings OK1:24:38+4:577:04
4Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:28:56+9:157:26
5Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:29:40+9:597:29
6Jonathan RosendahlÄrla IF1:39:45+20:048:20
7Patrik LindÄrla IF1:40:20+20:398:23
8Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:41:38+21:578:29
9Anton HallorOK Tisaren1:45:43+26:028:50
10Christoffer AndersénOK Alehof1:55:45+36:049:40
11Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:59:57+40:1610:01
12Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro2:14:24+54:4311:14
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej godkänd
Emil AnderssonÄrla IFutgått
Michael PerssonIF Hagenej start
Albin LarssonKatrineholms OKej start

D21 Kort

4 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese KorkeakoskiOK Milan48:389:44
2Susanne ErikssonOK Milan53:14+4:3610:40
3Johanna SärnbrinkOK Tisaren1:13:07+24:2914:39
Olivia FröbergOK Roxenej start

H18

6 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HedmanIF Hagen49:347:33
Emil AlpbergAlmby IKej godkänd

D16

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK50:5811:34
2Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK51:56+0:5811:48
3Hanna HenningssonBredaryds SOK1:01:32+10:3413:59
4Linnea SkalbergBredaryds SOK1:03:20+12:2214:23
5Hanna KromnérSkogspojkarnas OK1:08:03+17:0515:27
6Sofie FranzénAlmby IK1:08:50+17:5215:38
7Ellen SigvardsonBredaryds SOK1:09:33+18:3515:48

H16

5 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren47:018:32
2Melker ForsbergKFUM Örebro OK48:51+1:508:52
3Nils SchagerströmGarphyttans IF51:00+3:599:16
4Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:09:17+22:1612:35
5Filip BäckArboga OK1:17:01+30:0014:00
6David MårtenssonGarphyttans IF1:19:50+32:4914:30
7Christopher AnderssonVingåkers OK1:29:20+42:1916:14
Linus MalmKFUM Örebro OKej godkänd
William SeguraKFUM Örebro OKej godkänd
Johan AlpbergAlmby IKej godkänd
Axel ElmbladBredaryds SOKej start
Nils KylbornAlmby IKej start

H16 Kort

4 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melvin SpalinOK Milan1:36:5823:21

D14

4 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie BodinAlmby IK55:4613:56
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK57:08+1:2214:17
3Linn AldénOK Roxen1:06:50+11:0416:42
4Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro1:07:58+12:1216:59
5Julia BergKFUM Örebro OK1:08:10+12:2417:02
6Sanna SanderOK Milan1:12:50+17:0418:12
7Johanna HalldinKFUM Örebro OK1:14:41+18:5518:40
8Karin LindgrenKFUM Örebro OK1:22:55+27:0920:43
9Amanda SjödinOK Tisaren1:25:55+30:0921:28
10Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK1:25:58+30:1221:29
Anna NilssonGarphyttans IFutgått
Elin JonhedKFUM Örebro OKej start
Stina BernGarphyttans IFej start

H14

4 150 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo PerssonOK Denseln45:0310:51
2Anton ErikssonOK Milan46:00+0:5711:05
3Gustav AskrothKFUM Örebro OK47:49+2:4611:31
4Noel HelmerssonOK Tisaren48:30+3:2711:41
5Anton KruseKFUM Örebro OK51:53+6:5012:30
6Emil LarssonOK Tisaren56:24+11:2113:35
7Eric BäckArboga OK1:14:43+29:4018:00
8Johan GertzellGarphyttans IF1:18:14+33:1118:51
9Sten JonssonHällefors OK1:21:03+36:0019:31
Bruno GöranssonAlmby IKej godkänd
Rasmus PåledalOK Roxenej godkänd
Karl KylbornAlmby IKej start
David AlménTrollhättans SOKej start
Henrik FranzénAlmby IKej start
Vilmer SpalinOK Milanej start

D14 Kort

2 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HenningssonBredaryds SOK38:2912:54

H14 Kort

2 980 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Francesco SavaniSkogspojkarnas OKej start

D12

2 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK23:177:48
2Sofia TunessonSkogspojkarnas OK23:56+0:398:01
3Johanna BergKFUM Örebro OK28:02+4:459:24
4Nelly MårtenssonGarphyttans IF29:56+6:3910:02
5Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK31:22+8:0510:31
6Emelie DjerfGarphyttans IF31:54+8:3710:42
7Amanda BäckArboga OK39:23+16:0613:12
8Agnes SkogVingåkers OK48:00+24:4316:06

H12

2 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns BergqvistGarphyttans IF21:077:05
2Olle MalmKFUM Örebro OK21:32+0:257:13
3Robin HelmerssonOK Tisaren24:40+3:338:16
4Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK24:42+3:358:17
5Axel NilssonGarphyttans IF24:58+3:518:22
6Jacob PåledalOK Roxen25:51+4:448:40
7Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK29:47+8:409:59
8Viktor JonhedKFUM Örebro OK31:49+10:4210:40
9Alfred SjödinOK Tisaren32:26+11:1910:53
10Axel KylbornAlmby IK32:37+11:3010:56
11Rasmus DoeringGarphyttans IF33:05+11:5811:06
12Albin KlaseniusKFUM Örebro OK41:08+20:0113:48
13Isak FredrikssonGarphyttans IF42:58+21:5114:25
14Joel FredrikssonGarphyttans IF46:54+25:4715:44
15Hampus FahlstedtSkogspojkarnas OK1:00:19+39:1220:14
Marius DahlbergGarphyttans IFej start

D12 Kort

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loveli KungGarphyttans IF35:5714:55

H12 Kort

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin HalldinKFUM Örebro OK24:2310:07

D10

2 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DoeringGarphyttans IF22:359:22
2Lisa MalmKFUM Örebro OK22:45+0:109:26
3Alice EttlingSkogspojkarnas OK25:12+2:3710:27
4Emma LindkvistAlmby IK25:29+2:5410:34
5Ella KruseKFUM Örebro OK26:36+4:0111:02
6Emma SeguraKFUM Örebro OK27:21+4:4611:20
7Lovisa ThybeckLindebygdens OK34:21+11:4614:15
8Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK40:24+17:4916:45
9Maja SjödinOK Tisaren54:10+31:3522:28
Cecilia ErikssonOK Milanej start

H10

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK15:396:29
2Isak LarssonOK Tisaren17:21+1:427:11
3Axel ThybeckLindebygdens OK18:20+2:417:36
4Elias RingdahlNyköpings OK19:42+4:038:10
5Philip SjödinOK Tisaren20:41+5:028:34
6Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK23:50+8:119:53
7Ted NilssonKFUM Örebro OK38:13+22:3415:51

D35

5 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NordströmKFUM Örebro OK1:13:3512:19
2Elin PetterssonVingåkers OK1:49:43+36:0818:22

H35

8 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas LarssonOK Milan1:12:078:51
2Per SjögrenKFUM Örebro OK1:15:20+3:139:15
3Erik HarlénKFUM Örebro OK1:17:57+5:509:34

D40

4 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK59:5412:00
2Jenny JohanssonKFUM Örebro OK1:03:11+3:1712:39
3Sofia CarlssonLindebygdens OK1:05:11+5:1713:03
4Maria AskrothKFUM Örebro OK1:37:12+37:1819:28
Monica AnderssonVingåkers OKej start
Anna KullbergBjörkfors GOIFej start

H40

7 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus PerssonOK Tisaren57:147:49
2Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:01:23+4:098:23
3Lars JonhedKFUM Örebro OK1:01:52+4:388:27
4Dan LarssonOK Tisaren1:05:42+8:288:59
5Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:07:22+10:089:12
6Björn RosendahlÄrla IF1:08:09+10:559:19
7Henrik NordKFUM Örebro OK1:18:02+20:4810:40
8James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:33:29+36:1512:47
9Henrik HellborgCentrum OK1:36:28+39:1413:11
10Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:40:19+43:0513:43
11Daniel RejmentOK Linné1:43:12+45:5814:07
12Fredrik MalmKFUM Örebro OK2:05:18+1:08:0417:08
Henrik AskrothKFUM Örebro OKutgått

D45

4 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen43:489:35
2Karin AnderssonOK Tisaren55:40+11:5212:10
3Kristina PetterssonHagaby GoIF Örebro58:47+14:5912:51
4Kristina ForsOK Grip1:05:23+21:3514:18
Gith TellsénOK Roxenej godkänd

H45

6 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan AronssonKFUM Örebro OK52:398:01
2Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK56:31+3:528:36
3Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro58:54+6:158:58
4Fredrik KylbornAlmby IK1:00:25+7:469:12
5Thomas PerssonOK Denseln1:02:06+9:279:27
6Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:10:28+17:4910:44
7Pär-Magnus BjurekTibro OK1:19:51+27:1212:10
8Mickael GöranssonAlmby IK1:26:44+34:0513:13
9Nikolas HolmVingåkers OK1:49:40+57:0116:43
Johan PetterssonOK Motalaej start

D50

4 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK46:5311:14
2Yvonne FranzénAlmby IK50:14+3:2112:02
3Kristina KlangHaninge SOK1:26:36+39:4320:46
Berit WetterArboga OKej start

H50

5 970 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas RönnbäckOK Eken43:517:20
2Anders BergLinköpings OK44:25+0:347:26
3Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK46:06+2:157:43
4Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna49:24+5:338:16
5Per EdlundSigtuna OK51:30+7:398:37
6Pär StålVästerbergslagens OL51:52+8:018:41
7Stefan ThellsénOK Roxen55:22+11:319:16
8Mats HedmanIF Hagen56:33+12:429:28
9Patrik ThybeckLindebygdens OK57:56+14:059:42
10Jonas PetterssonOK Tisaren58:06+14:159:43
11Nils AronssonOK Tisaren1:03:10+19:1910:34
12Anders ErikssonOK Milan1:04:31+20:4010:48
13Lars-Erik LarssonOK Milan1:08:24+24:3311:27
14Peter ForsOK Grip1:09:15+25:2411:35
15Mikael DavidssonVästerås SOK1:11:28+27:3711:58
16Niklas SanderOK Milan1:13:28+29:3712:18
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej godkänd
Håkan SvenssonBredaryds SOKej godkänd
Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start

D55

4 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL45:5010:59
2Inger BergLinköpings OK47:49+1:5911:28
3Annika BrodinLindebygdens OK53:06+7:1612:44
4Susanne PerssonÄrla IF54:33+8:4313:04
5Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro1:02:52+17:0215:04
6Annika DavidssonVästerås SOK1:03:45+17:5515:17
7Barbro KarlssonKatrineholms OK1:17:40+31:5018:37

H55

5 430 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BjurströmOK Tisaren51:269:28
2Lars-Åke AnderssonArboga OK54:13+2:479:59
3Patrik AhlgrenTäby OK56:31+5:0510:24
4Jan-Åke IsraelssonOK Milan57:40+6:1410:37
5Reinert HallorOK Tisaren59:28+8:0210:57
6Björn AlpbergAlmby IK1:03:19+11:5311:39
7Henrik HallorLindebygdens OK1:04:21+12:5511:51
8Kenneth HagströmOK Letstigen1:09:34+18:0812:48
9Klas LindgrenVästerås SOK1:12:24+20:5813:20
10Håkan SvenssonAlmby IK1:24:29+33:0315:33

D60

3 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro IsakssonOK Tisaren45:2613:33
2Kerstin CarlssonOK Letstigen57:03+11:3717:01
3Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro58:49+13:2317:33
4Annette RagvaldVingåkers OK1:06:07+20:4119:44

H60

4 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK44:078:50
2Åke SundinHällefors OK51:24+7:1710:18
3Jörgen KarlssonAttunda OK53:51+9:4410:47
4Stefan ÖbergOK Milan54:43+10:3610:57
5Dan KlangHaninge SOK56:57+12:5011:24
6Jan-Ola KarlssonOK Njudung58:18+14:1111:41
7Lars PerssonHagaby GoIF Örebro58:54+14:4711:48
8Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro1:02:23+18:1612:30
9Bo DavidssonSolna OK1:02:45+18:3812:34
10Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:07:44+23:3713:34
11Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro1:10:19+26:1214:05
12Mats LandquistKöping-Kolsva OK1:12:21+28:1414:29
13Nils-Olof BodinAlmby IK1:17:54+33:4715:36
14Bengt HanssonSäterbygdens OK1:27:31+43:2417:32
Håkan GustafsonEskilstuna OLutgått
Håkan PalmfjordKatrineholms OKej start
Mats HastadFellingsbro GOIFej start
Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OKej start
Lars ÖstlinOK Milanej start

D65

3 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JansonArboga OK50:0014:55
2Mona ForsbergNyköpings OK55:35+5:3516:35
3Ann-Britt GöranssonAlmby IK57:44+7:4417:14
4Ulla ClevnertSpårvägens OK1:01:32+11:3218:22
5Annika GillgrenGävle OK1:12:00+22:0021:29

H65

4 570 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren42:449:21
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK48:46+6:0210:40
3Göran AnderssonOK Tylöskog49:52+7:0810:54
4Per ErikssonLinköpings OK51:33+8:4911:16
5Anders RobertssonAlmby IK52:47+10:0311:32
6Per-Åke HullAlmby IK53:55+11:1111:47
7Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK54:26+11:4211:54
8Robert LarssonHagaby GoIF Örebro55:55+13:1112:14
9Karl Henry AnderssonVingåkers OK57:26+14:4212:34
10Bengt JohanssonOK Skogshjortarna58:25+15:4112:46
11Göran HedbergHagaby GoIF Örebro59:04+16:2012:55
12Evert JohanssonOK Tisaren1:02:15+19:3113:37
13Sten ÅhlinOK Måsen1:03:01+20:1713:47
14Göran ForsbergNyköpings OK1:03:16+20:3213:50
15Karl-Göran WahlströmAlmby IK1:05:20+22:3614:17
16Olle ArmanNyköpings OK1:06:07+23:2314:28
17Hans RagvaldVingåkers OK1:10:41+27:5715:28
18Åke MossbergOK Milan1:29:32+46:4819:35

D70

2 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise-Marie NilssonOK Klemmingen59:3120:06
2Asta SjöbergLindebygdens OK1:04:39+5:0821:50
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:15:15+15:4425:25
4Britt ErikssonHammarby IF OF1:19:14+19:4326:46

H70

4 060 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen39:359:44
2Kjell ErikssonOK Djerf42:16+2:4110:24
3Leif StrandbergGustavsbergs OK50:50+11:1512:31
4Roland SandahlAnnebergs GIF50:52+11:1712:31
5Roger DanielssonLinköpings OK51:54+12:1912:46
6Lennart LundhOK Tisaren52:17+12:4212:52
7Runo JohanssonKristinehamns OK54:42+15:0713:28
8Larseric LarssonDegerfors OK56:28+16:5313:54
9Göran BengtssonTockarps IK58:03+18:2814:17
10Hans L AnderssonVästerbergslagens OL1:03:21+23:4615:36
11Börje ErikssonRegna IF1:05:00+25:2516:00
12Kjell NilssonOK Klemmingen1:07:59+28:2416:44
13Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:08:49+29:1416:56
14Ingvar HalldinOK Tylöskog1:16:51+37:1618:55
15Arne AnderssonOK Motala1:17:04+37:2918:58
Roland AlsénOK Roxenej start

H75

3 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord LidströmHagaby GoIF Örebro42:4612:45
2Erland LingJönköpings OK43:17+0:3112:55
3Stig IsraelssonOK Tylöskog44:48+2:0213:22
4Arne YngströmHagaby GoIF Örebro51:30+8:4415:22
5Uno BergOK Motala54:00+11:1416:07
6Nils MogrenHällefors OK1:05:19+22:3319:29
7Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:10:18+27:3220:59
Johnny BrandtHällefors OKej godkänd
Karl EkströmOK Alfernaej godkänd

Inskolning

1 910 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Iben AlvbrantGarphyttans IFfullföljt
Emelie AnderssonGarphyttans IFfullföljt
Fabian BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Petter BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Lovis ErikssonOK Milanfullföljt
Ludvig WesterbergKFUM Örebrofullföljt
Karl Vinblad- -fullföljt
Ella Öjebo LöfKFUM Örebro OKfullföljt
Nils Öjebo LöfKFUM Örebro OKfullföljt

U1

1 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allis SjödinOK Tisaren17:408:58
2Lovisa PihelOK Tisaren18:16+0:369:16
3Rasmus KruseKFUM Örebro OK18:19+0:399:17
4Sofia HalldinKFUM Örebro OK18:52+1:129:34
5Hugo AldenOK Roxen20:17+2:3710:17
6Svea SkogVingåkers OK22:43+5:0311:31
7Laura RaskVingåkers OK22:45+5:0511:32
8Oskar PihelOK Tisaren24:18+6:3812:20
9Alfred PihelOK Tisaren24:21+6:4112:21
10Olina PrejerGarphyttans IF24:38+6:5812:30
11Jonna DoeringGarphyttans IF30:56+13:1615:42
12Arvid VelletKFUM Örebro32:24+14:4416:26
13Iris DahlbergGarphyttans IF32:27+14:4716:28
14Agnes LarssonVingåkers OK32:36+14:5616:32
15Elwin KungGarphyttans IF33:54+16:1417:12
16Alfred KallinGarphyttans IF34:36+16:5617:33

U2

2 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JonhedKFUM Örebro OK25:3010:34
2Erik EttlingSkogspojkarnas OK27:52+2:2211:33
3Erik KylbornAlmby IK28:53+3:2311:59
4Mathilda RiisomOK Tylöskog34:12+8:4214:11
5Annie LindkvistAlmby IK34:48+9:1814:26
6Alicia LarssonVingåkers OK34:59+9:2914:30
7Elin DjerfGarphyttans IF35:48+10:1814:51
8Nils KallinGarphyttans IF37:35+12:0515:35
9Gustav RaskVingåkers OK39:24+13:5416:20
10Arvid LarssonOK Milan44:13+18:4318:20
Elvira SpalinOK Milanej start

Öppen motion 1

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmy JonssonKlubblös25:0510:24
2Samuel ErikssonOK Letstigen35:11+10:0614:35
3Erika RaskVingåkers OK36:23+11:1815:05
4Marie GustafsonOK Milan40:15+15:1016:42

Öppen motion 2

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid KarlssonTällmo-Godegårds OK49:1514:19
2Maria KarlssonTjällmo-Godegårds O49:45+0:3014:27
3Birgitte ThaningGarphyttans IF54:01+4:4615:42

Öppen motion 3

2 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica FredrikssonKlubblös32:5311:02
2Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OK42:26+9:3314:14
3Emma SätterlundKFUM Örebro OK44:06+11:1314:47
4Ann-Charlotte FranzeinTibro OK45:26+12:3315:14
5Monica GranströmVingåkers OK47:38+14:4515:59
6Annica AhlgrenOK Täby48:11+15:1816:10
7Andrea GillgrenSOK Aneby51:20+18:2717:13
8Anna WirénLinköpings OK55:27+22:3418:36
9Torbjörn NissonLetstigen55:36+22:4318:39
10Eva KorkekoskiOK Milan55:51+22:5818:44
11Johan KarlssonSolna OK1:10:46+37:5323:44
12Ann KarlstenSolna OK1:10:51+37:5823:46

Öppen motion 4

4 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia BergkvistVBOL45:1110:40
2Jennie BrobakkenKFUM Örebro46:44+1:3311:02
3Johanna ErikssonIFK Brattfors52:20+7:0912:22
4Julian Schöner- -1:01:02+15:5114:25
5Yves SeguraKFUM Örebro OK1:03:06+17:5514:55
6Sara BacklundAlmby IK1:18:48+33:3718:37
7Åsa PetterssonSättebygdens OK1:23:14+38:0319:40

Öppen motion 5

4 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert KruseKFUM Örebro OK54:4013:40
2Tomas DömstedtOK Letstigen56:04+1:2414:01
3Annelie HallblomOK Tisaren57:41+3:0114:25
4Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK58:57+4:1714:44
5Ludwig GertzellGarphyttans IF1:03:30+8:5015:52
6Helen LindkvistAlmby IK1:05:13+10:3316:18
7Ulrika SanderOK Milan1:11:22+16:4217:50
8Hugo SjödinOK Tisaren1:11:57+17:1717:59
9Tomas RingdahlNyköpings OK1:12:30+17:5018:07
10Magdalena SjödinOK Tisaren1:13:21+18:4118:20
11Anna Marthisson KarlssonStockholmspolisens IF OF1:14:50+20:1018:42
12Christer AldénOK Roxen1:19:59+25:1919:59
13Gert KromnerSkogspojkarnas OK1:21:12+26:3220:18
14Malin KlaseniusKFUM Örebro OK1:26:19+31:3921:34
15Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:27:53+33:1321:58
16Kristina BäckArboga OK1:33:38+38:5823:24
17Eva LindrenKFUM Örebro OK1:37:56+43:1624:29
Amelie AnderssonKlubblösej godkänd
Mikael HellgrenSkogspojkarnas OKej start

Öppen motion 6

6 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas VidfeltLindebygdens OK1:20:5913:21
2Catama CuibeKFUM Örebro OK1:46:29+25:3017:34
3Charlotta MellegårdVBOL1:49:14+28:1518:01
4David EngstedtOK Ravinen1:50:12+29:1318:11 Ladda ner rutt i gpx-format

Öppen motion 7

3 350 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats GustafssonKFUM Örebro OK29:008:39
2Björn LindgrenKFUM Örebro OK34:22+5:2210:15
3Moa GranstedtIKHP35:59+6:5910:44
4Weine FredrikssonKFUM Örebro OK37:20+8:2011:08
5Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro37:45+8:4511:16
6Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro38:30+9:3011:29
7Fredrik GöranssonAlmby IK40:54+11:5412:12
8Tony CarlssonKFUM Örebro OK41:15+12:1512:18
9Markus HanssonHagaby GoIF Örebro41:34+12:3412:24
10Peter BäckArboga OK41:50+12:5012:29
11Camilla KruseKFUM Örebro OK42:26+13:2612:40 Ladda ner rutt i gpx-format
12Dennis RoosSok Träff43:50+14:5013:05
13Kristina BornedalOK Milan45:20+16:2013:31
14Ingemar WidénKFUM Örebro45:38+16:3813:37
15Jörgen JonssonKlubblös47:50+18:5014:16
16Leif HörnellKFUM Örebro OK49:49+20:4914:52
17Filip SiderlundOK Milan50:09+21:0914:58
18Leif HjulströmOK Milan50:36+21:3615:06
19Jenny VinbladHagaby GoIF Örebro51:17+22:1715:18
20Olof HalfvarssonAlmby IK51:59+22:5915:31
21Johanna NäslundAlmby IK52:01+23:0115:31
22Bo KarlssonKatrineholms OK52:28+23:2815:39
23Anna LarssonVingåkers OK53:41+24:4116:01
24Ingrid PerssonHagaby Golf54:31+25:3116:16
25Lotta StålVB OL54:52+25:5216:22
26Gunilla ReinholdssonIF Tor55:00+26:0016:25
27Curt Reinholdsson- -55:01+26:0116:25
28Jesper AnderssonVingåkers OK55:55+26:5516:41
29Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro57:29+28:2917:09
30Bengt-Olof KaskOK Tisaren58:11+29:1117:22
31CG BoströmEnebybergs IF58:46+29:4617:32
32Karin SärbrinkOK Tisaren58:47+29:4717:32
33Jörgen HolmströmOK Milan58:48+29:4817:33
34Maja-Stina GustavssonOK Roxen59:18+30:1817:42
35Martin EnströmTSOK59:22+30:2217:43
36Elisabeth ErikssonOK Milan1:01:52+32:5218:28
37Evy EkströmOK Alferna1:04:26+35:2619:14
38Elenor GrönvallKFUM Örebro OK1:04:34+35:3419:16
39Inga HolmströmOK Milan1:04:58+35:5819:23
40Karin WaldermarssonKöping Kolsva OK1:11:14+42:1421:15
41Tuula ÅhlinOK Måsen1:12:45+43:4521:42
42Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:13:18+44:1821:52
43Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:15:50+46:5022:38
44Lars AllbertsonOK Tylöskog1:20:36+51:3624:03
45Lennart ErikssonOK Milan1:21:53+52:5324:26
Lina KromnefSkogspojkarnas OKutgått

Öppen motion 8

4 570 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK43:189:28
2Betty Ann BjrkreinIL Tyrving43:34+0:169:31
3Johan KaskKFUM Örebro47:15+3:5710:20
4Rudi KarlssonVästerås SOK47:32+4:1410:24
5Magnus HalbromOK Tisaren48:47+5:2910:40
6Peter ErikssonKFUM Örebro OK49:52+6:3410:54
7Örjan SäkerHagaby Golf52:23+9:0511:27
8Jakob BergKFUM Örebro OK53:50+10:3211:46
9Joakim BergströmOK Letstigen54:19+11:0111:53
10Jonas SpalinOK Milan54:22+11:0411:53
11Helena SandbergIKHP55:23+12:0512:07
12Daniel GarpenlundKFUM Örebro OK58:28+15:1012:47
13Tommy AnderssonKlubblös1:01:33+18:1513:28
14Rasa PtasekaiteOK Ravinen1:01:49+18:3113:31 Ladda ner rutt i gpx-format
15Tomas DehlinOK Tisaren1:05:12+21:5414:16
16Kari Talltjärn- -1:06:34+23:1614:33
17Catarina BoströmEnebybergs IF1:07:43+24:2514:49
18Linus LarssonVingåkers OK1:17:42+34:2417:00
19Yngre WegliusHagaby Golf1:22:52+39:3418:07
20Viktor GranströmKlubblös1:23:05+39:4718:10

Öppen motion 9

7 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro1:04:218:48
2Örjan VelletKFUM Örebro1:11:58+7:379:50
3Hans LibergOK Milan1:15:26+11:0510:19
4Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:18:17+13:5610:42
5Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:22:49+18:2811:19
6Benita HanssonHagaby GoIF Örebro1:29:52+25:3112:17
7Tomas AnderssonOK Tor1:38:59+34:3813:32
8Hans PetterssonLinköpings OK1:42:40+38:1914:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser