Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gudhems vårtävling med Öppet Skaraborgsmästerskap, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gudhems vårtävling med Öppet Skaraborgsmästerskap, medel
Arrangörsorganisation: Gudhems IF
Datum: lördag 22 april 2017

D21

4 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda BlennowFalköpings AIK OK32:487:19
2Alicia FribergFalköpings AIK OK34:18+1:307:39
3Louise BorgTrollhättans SOK34:33+1:457:42
4Josefine KristianssonTrollhättans SOK34:41+1:537:44
5Kristine SvenssonFalköpings AIK OK36:30+3:428:08
6Lisa WeimannIK Uven36:52+4:048:13 Ladda ner rutt i gpx-format
7Maria Rosén ThelinJönköpings OK38:01+5:138:29
8Lina LarssonVänersborgs SK38:32+5:448:36
9Amanda HallénTrollhättans SOK40:48+8:009:06
10Karin HolmFalköpings AIK OK40:59+8:119:08
11Sara KarlssonOK Skogsstjärnan50:30+17:4211:16
Karin HåkanssonOK Gränsenej start

H21

4 990 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max SuderbysIF Hagen26:135:15
2Simon AnderssonOK Kullingshof27:16+1:035:27
3Thomas AspIFK Göteborg28:38+2:255:44
4Mattihas KjellFrämmestads IK29:38+3:255:56
5Jesper LiderudLidköpings VSK30:23+4:106:05
6Niclas StåhlIK Uven30:58+4:456:12 Ladda ner rutt i gpx-format
7Fredrik SvenssonJönköpings OK31:09+4:566:14
8Filip RosjöJönköpings OK31:10+4:576:14
9Erik NeroMullsjö SOK31:51+5:386:22
10Karl GellermanIF Hagen33:21+7:086:41
11Mikael TrofastJönköpings OK33:27+7:146:42
12Erik AnderssonIK Gandvik35:18+9:057:04
13Filip SödervallIK Gandvik36:19+10:067:16
14Michael PerssonIF Hagen38:09+11:567:38
15Petter BergstedtMarkbygdens OK39:39+13:267:56
16Johan HöögMariestads FK40:08+13:558:02
17Mikael MellegårdLidköpings VSK40:47+14:348:10
18Simon WallmanOK Kullingshof41:36+15:238:20
Eric RosjöJönköpings OKej godkänd
Emil SvenssonHjärnarps OLej godkänd

D20

4 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK27:086:35
2Johanna HagströmFalköpings AIK OK29:41+2:337:12
3Elvira LarssonRyda SK31:02+3:547:31
4Sara HägnanderLidköpings VSK33:37+6:298:09
5Emma KindbomIF Hagen33:54+6:468:13
6Filippa AnderssonLidköpings VSK37:43+10:359:09
7Malin JanssonHjobygdens OK39:17+12:099:32
8Malin FritzellMullsjö SOK46:36+19:2811:18

H20

4 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HoltbringOK Amne38:448:12

D18

3 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja KindlundOK Tranan29:267:25
2Alice SödervallIK Gandvik30:09+0:437:36
3Emma NordbergOK Tranan31:17+1:517:53
4Elin JohanssonFrämmestads IK32:07+2:418:06
5Alma LiderudLidköpings VSK36:38+7:129:15
6Sofi AnderssonIK Gandvik39:11+9:459:53
Saga HjerténIK Gandvikej start

H18

4 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LarssonTibro OK35:197:38
2Oscar KarlssonTrollhättans SOK41:48+6:299:02
Johan KindbomIF Hagenej start

D16

3 750 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna25:116:42
2Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK27:23+2:127:18
3Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna29:05+3:547:45
4Malin KristianssonTrollhättans SOK29:28+4:177:51
5Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna30:18+5:078:04
6Ida RoosIF Hagen30:38+5:278:10
7Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK30:49+5:388:13
8Tilda WiklundFalköpings AIK OK34:57+9:469:19
9Erica BogrenIF Hagen38:12+13:0110:11
10Elin HelmerssonOK Skogsvargarna40:24+15:1310:46
11Sofia JanssonHjobygdens OK43:34+18:2311:37
12Vera WallinFalköpings AIK OK46:25+21:1412:22
13Tove ErikssonRyda SK47:07+21:5612:33

H16

4 120 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred PetterssonMullsjö SOK21:515:18
2Hugo SetthagenOK Tranan25:23+3:326:09
3Linus KristianssonTrollhättans SOK25:49+3:586:15
4Hugo StrömMullsjö SOK26:07+4:166:20
5Hugo MandingerTrollhättans SOK27:29+5:386:40
6Joar TryggöTrollhättans SOK27:52+6:016:45
7Gustav OhlinOK Tranan28:07+6:166:49
8Axel NalbinMullsjö SOK28:45+6:546:58
9Gustav SvärdhagenLidköpings VSK29:39+7:487:11
10Johan HolmbergIF Hagen30:21+8:307:21
11Olle BergstedtMarkbygdens OK31:21+9:307:36
12Gustav ÖstenssonOK Tranan31:50+9:597:43
13Per HedmanIF Hagen35:19+13:288:34
14Alexander BromanderFalköpings AIK OK39:10+17:199:30
15Axel BerglundUlricehamns OK40:24+18:339:48
16Alfred AnderIstrums SK40:37+18:469:51
17Jacob ÖstermanVänersborgs SK40:55+19:049:55
18Clas NorgrenGällstadbygdens SOK42:00+20:0910:11

H16 Kort

3 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK35:159:44
2Edvin LarssonVänersborgs SK36:49+1:3410:10
3Hampus StockhedenOK Gränsen39:25+4:1010:53
Christoffer WallMariestads FKutgått

D14

3 220 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK22:427:02
2Moa SkoogFalköpings AIK OK25:43+3:017:59
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK26:02+3:208:05
4Vera PetterssonFalköpings AIK OK28:13+5:318:45
5Elsa SonessonFalköpings AIK OK28:18+5:368:47
6Moa ErikssonTrollhättans SOK29:19+6:379:06
7Ida JohanssonFrämmestads IK31:48+9:069:52
8Rebecka RundbladFrämmestads IK31:52+9:109:53 Ladda ner rutt i gpx-format
9Alva SvärdhagenLidköpings VSK32:02+9:209:56
10Ida RosjöJönköpings OK32:58+10:1610:14
11Elin AxelssonMullsjö SOK33:40+10:5810:27
12Wilma PetterssonOK Kullingshof34:38+11:5610:45
13Mirjam InemyrIstrums SK35:18+12:3610:57
14Agnes KamforsOK Kullingshof39:37+16:5512:18
15Thea TanhuaIstrums SK40:06+17:2412:27
16Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna42:30+19:4813:11
17Anna BackmanLidköpings VSK44:39+21:5713:51
18Malin KindbomIF Hagen45:28+22:4614:07
19Elin DanielssonIstrums SK53:26+30:4416:35
Eira HertinIK Hakarpspojkarnautgått
Julia WesthMullsjö SOKej start

H14

3 620 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna19:525:29
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan20:25+0:335:38
3Anton CarlssonIF Hagen21:13+1:215:51
4Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna24:16+4:246:42
5Edvin HenryssonTibro OK24:23+4:316:44
6Arvid BjörkTrollhättans SOK25:44+5:527:06
7Erik LingIK Hakarpspojkarna26:35+6:437:20
8Anton BlomqvistMarkbygdens OK26:43+6:517:22
9Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna26:55+7:037:26
10Olle MelénTrollhättans SOK27:12+7:207:30
11Adam SkoglundUlricehamns OK28:56+9:047:59
12David AlménTrollhättans SOK29:32+9:408:09
13Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna30:48+10:568:30
14Hjalmar KällIK Gandvik33:06+13:149:08
15Gustav LidmanTibro OK33:23+13:319:13
16Linus AhlénIF Hagen34:21+14:299:29
17Kalle InemyrIstrums SK35:42+15:509:51
18Erik GullbrandIF Hagen37:49+17:5710:26
19Oskar DahlinIK Gandvik37:53+18:0110:27
20Hugo BremerMariestads FK38:16+18:2410:34
21Jonathan HerzigIstrums SK46:47+26:5512:55
22Erik GrändingerIstrums SK51:42+31:5014:16
23Oskar JosefssonIstrums SK58:02+38:1016:01
Liam JohanssonIF Hagenej godkänd
Johan HedmanIF Hagenej godkänd
Samuel BökeOK Kullingshofej godkänd
Oliwer GöranssonLidköpings VSKutgått
Otto WibergFalköpings AIK OKej start

D14 Kort

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella IngströmBottnaryds IF31:3313:12
2Matilda AspIFK Göteborg32:00+0:2713:23
3MEIA Pyls-LuLidköpings VSK51:41+20:0821:37
Isabelle JarnelidOK Kullingshofej start
Dea SundmarkIK Gandvikej start

H14 Kort

2 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl StadigIK Gandvik27:2811:29
2Ludvig KarlssonTrollhättans SOK31:33+4:0513:12
3Isac TanhuaIstrums SK43:24+15:5618:09
4Emil AnderssonFalköpings AIK OK1:01:23+33:5525:41

D12

2 390 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna19:067:59
2Agnes JohanssonIF Hagen27:05+7:5911:19
3Elin SvärdhagenLidköpings VSK28:40+9:3411:59
4Emma AhlénIF Hagen29:23+10:1712:17
5Alice WahlbergFalköpings AIK OK29:29+10:2312:20
6Hanna WidegrenIK Gandvik29:47+10:4112:27
7Lisa AnderssonRyda SK30:52+11:4612:54
8Hilda AhlgrenIK Gandvik31:43+12:3713:16
9Moa HolmvikMullsjö SOK35:53+16:4715:00
10Molly HögIK Gandvik36:55+17:4915:26
11Stina NalbinMullsjö SOK37:35+18:2915:43
12Aida MehmedagicIK Gandvik37:42+18:3615:46
13Maja NymanVänersborgs SK37:43+18:3715:46
14Emy PetterssonIK Gandvik49:31+30:2520:43
15Alva KarlssonMariestads FK50:07+31:0120:58
16Ella JanssonTidaholm SOK Sisu53:33+34:2722:24
17Ida HederIK Gandvik1:03:31+44:2526:34
Amie WahllöfFrämmestads IKej godkänd
Alice KlassonTidaholm SOK Sisuej start

H12

2 390 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ErikssonOK Skogsvargarna20:218:30
2Liam HogedalVänersborgs SK20:34+0:138:36
3Hugo TofténSOK Träff21:51+1:309:08
4Julius WiklundFalköpings AIK OK22:19+1:589:20
5Edvin OckbornTrollhättans SOK22:32+2:119:25
6Isak SkoglundUlricehamns OK23:00+2:399:37
7Otto LarssonOK Tranan24:24+4:0310:12
8Erik Von RosenIstrums SK27:01+6:4011:18
9Jonas OlssonOK Amne27:26+7:0511:28
10Erik KindlundOK Tranan27:29+7:0811:29
11Kasper VemdalMullsjö SOK27:55+7:3411:40
12Leo NilssonMariestads FK31:42+11:2113:15
13Petter RybergMariestads FK33:22+13:0113:57
14Robin AnderssonTrollhättans SOK33:34+13:1314:02
15Hugo EngbladFrämmestads IK37:39+17:1815:45
16Alvin DahlinIK Gandvik41:24+21:0317:19
17Emil JosefssonIstrums SK45:58+25:3719:13
18Folke LundhFalköpings AIK OK1:08:28+48:0728:38
Wilhelm VictorzonMullsjö SOKej godkänd
Adam SamuelssonFalköpings AIK OKutgått
Johan AnderssonIK Gandvikej start
William HärströmFalköpings AIK OKej start
Oscar NystrandOK Klyftamoej start
Simon WesthMullsjö SOKej start

D12 Kort

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tindra MolinFalköpings AIK OK16:498:00
2Anna WibergFalköpings AIK OK23:19+6:3011:06
3Ida NordströmIK Gandvik42:47+25:5820:22
4Elin ForsbergIK Gandvik44:43+27:5421:17

H12 Kort

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim AnderssonOK Tranan18:318:49
2Aron MolanderOK Gränsen19:26+0:559:15

D10

2 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EnbomVänersborgs SK15:347:24
2Moa VemdalMullsjö SOK16:11+0:377:42
3Andrea EnbomVänersborgs SK17:19+1:458:14
4Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna19:09+3:359:07
5Hilma TrofastJönköpings OK19:48+4:149:25
6Emilia MellegårdLidköpings VSK20:02+4:289:32
7Ida AnderssonVänersborgs SK20:07+4:339:34
8Linnea HerzigIstrums SK21:47+6:1310:22
9Cornelia BerglundLidköpings VSK22:31+6:5710:43
10Arek MilevaTidaholm SOK Sisu22:33+6:5910:44
11Elsa BremerMariestads FK23:57+8:2311:24
12Tea BremerMariestads FK25:35+10:0112:10
13Ida TofténSOK Träff30:36+15:0214:34
Frida SkoglundUlricehamns OKej godkänd
Meron TeweldeIK Gandvikej start
Irma WesthMullsjö SOKej start

H10

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna11:345:30
2Hjalmar IngelsboOK Tranan13:26+1:526:23
3Oliver HammarFalköpings AIK OK14:43+3:097:00
4Gabriel HogedalVänersborgs SK14:59+3:257:08
5Gustav AspIFK Göteborg16:15+4:417:44
6Wilmer RybergMariestads FK16:25+4:517:49
7Hampus SahlénIF Hagen19:45+8:119:24
8Hugo GustavssonTibro OK20:48+9:149:54
9Emil AnderssonRyda SK21:54+10:2010:25
10Felix SvenssonJönköpings OK23:45+12:1111:18
11Egon KarlsonLidköpings VSK28:32+16:5813:35
12Vilgot ÅhlundVänersborgs SK31:06+19:3214:48

D35

4 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK32:027:46
2Malin SörstrandIstrums SK34:22+2:208:20
3Maria SahlénIF Hagen35:52+3:508:42
4Veronica SjödinOK Klyftamo39:39+7:379:37
5Anna JohanssonFrämmestads IK45:52+13:5011:07
6Jenny LarssonIstrums SK50:30+18:2812:15

H35

4 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan37:367:57
2Johan AnderssonFrämmestads IK54:26+16:5011:31

D40

3 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne BiörsOK Tranan26:506:46
2Nina AhlénIF Hagen29:42+2:527:30
3Ulrika RundbladFrämmestads IK31:27+4:377:56
4Angelica BrandqvistTibro OK32:38+5:488:14
5Katarina EnbomVänersborgs SK33:46+6:568:31
6Jessica HolstHjobygdens OK34:58+8:088:49
7Sofia HjortFalköpings AIK OK38:39+11:499:45
8Sofia ÖstenssonOK Tranan39:28+12:389:57
9Lena AnderssonTrollhättans SOK42:17+15:2710:40
10Fredrika ErikssonRyda SK45:56+19:0611:35

H40

4 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders PåhlmanIstrums SK28:576:15
2Robert EnbomVänersborgs SK29:42+0:456:25
3Daniel OlssonDalsjöfors GoIF30:23+1:266:34
4Patrick EricsonMullsjö SOK33:20+4:237:12
5Jan HjortFalköpings AIK OK34:23+5:267:26
6Mattias StockhedenOK Gränsen37:53+8:568:11
7Max LarssonOK Tranan38:17+9:208:17
8Magnus SundmarkIK Gandvik39:09+10:128:28
9Stefan AnderssonIstrums SK41:12+12:158:55
10Fredric PaulssonIstrums SK41:35+12:389:00
11Johani KaronenIK Gandvik42:48+13:519:15
12Mattias BerglundLidköpings VSK43:02+14:059:18
13Mikael PetterssonIK Gandvik43:45+14:489:28
14Tommy HögIK Gandvik45:15+16:189:47
15Henrik SahlströmFrämmestads IK45:23+16:269:49
Magnus SödervallIK Gandvikej start

D45

3 720 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK27:197:20
2Karin AnderssonIF Hagen36:51+9:329:54
3Maria BogrenIF Hagen36:57+9:389:55
4Anna StombergIF Hagen38:18+10:5910:17
5Sofia GustafssonTrollhättans SOK40:05+12:4610:46
6Charlotte ÖstermanVänersborgs SK40:59+13:4011:01
7Helena SödervallIK Gandvik41:23+14:0411:07
8Lena HögrellJönköpings OK43:17+15:5811:38
9Carin RosjöJönköpings OK45:25+18:0612:12
10Ann-Sophie OhlinOK Tranan46:08+18:4912:24
11Carina WallgrenIstrums SK59:54+32:3516:06
12Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:04:03+36:4417:13

H45

4 480 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan25:195:39
2Mats KindlundOK Tranan25:44+0:255:44
3Thomas AnderssonOK Tranan27:18+1:596:05
4Jonas NiklassonFalköpings AIK OK28:04+2:456:15
5Mikael BergstedtMarkbygdens OK29:23+4:046:33
6Anders KindbomIF Hagen31:22+6:037:00
7Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK31:44+6:257:04
8Mats JohnssonFalköpings AIK OK31:56+6:377:07
9Hans PåhlmanIstrums SK33:09+7:507:23
10Erik OlssonGöteborg-Majorna OK34:22+9:037:40
11Håkan SonessonFalköpings AIK OK34:25+9:067:40
12Anders LingIK Hakarpspojkarna34:37+9:187:43
13Anders LundellGöteborg-Majorna OK35:43+10:247:58
14Mika TolonenOK Amne36:36+11:178:10
15Mikael LundborgHjobygdens OK37:50+12:318:26
16Claes SetthagenOK Tranan38:00+12:418:28
17Jonas MelénTrollhättans SOK38:02+12:438:29
18Greger AhlénIF Hagen39:45+14:268:52
19Tomas BergstenIstrums SK39:46+14:278:52
20Tobias Den BraverOK Gränsen39:56+14:378:54
21Henrik StadigIK Gandvik40:09+14:508:57
22Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL42:06+16:479:23
23Sammy TanhuaIstrums SK42:37+17:189:30
24Oskar KarlsonLidköpings VSK45:43+20:2410:12
25Janingvar JohanssonLidköpings VSK45:45+20:2610:12
26Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna46:29+21:1010:22
27Tore WidegrenIK Gandvik48:29+23:1010:49
Henrik PetterssonFalköpings AIK OKutgått

D50

3 490 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena CarlssonSävedalens AIK27:047:45
2Marita KarlssonOK Skogsstjärnan28:45+1:418:14
3Helena LindmanOK Gränsen30:57+3:538:52
4Sari HåkanssonOK Gränsen31:37+4:339:03
5Gunnel JernstigTrollhättans SOK32:03+4:599:11
6Eva PedersenOK Skogshjortarna32:09+5:059:12
7Anna DolkJönköpings OK32:46+5:429:23
8Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK34:55+7:5110:00
9Lena ArnoldssonMullsjö SOK34:57+7:5310:00
10Gunnel SvenssonOK Tranan37:29+10:2510:44
11Nina SchmidtTrollhättans SOK38:21+11:1710:59
12Caroline HagströmFalköpings AIK OK39:11+12:0711:13
13Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna40:33+13:2911:37
14Nina OlssonFalköpings AIK OK43:49+16:4512:33
15Monica LaageFalköpings AIK OK45:24+18:2013:00
16Ewa HolmbergIF Hagen45:26+18:2213:01
17Margareta MandingerTrollhättans SOK46:55+19:5113:26
Maria SkogsbergMariestads FKutgått
Helena HammarTidaholm SOK Sisuej start
Anna JohanssonJönköpings OKej start

H50

4 120 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIFK Göteborg24:315:57
2Joachim FribergFalköpings AIK OK27:31+3:006:40 Ladda ner rutt i gpx-format
3Mats KristianssonTrollhättans SOK28:22+3:516:53
4Magnus NiklassonFalköpings AIK OK28:44+4:136:58
5Roger CarlssonOK Tranan29:00+4:297:02
6Bertil ÅkessonMarkbygdens OK29:11+4:407:05
7Jan WiklundFalköpings AIK OK29:19+4:487:06
8Jonas HagströmFalköpings AIK OK29:30+4:597:09
9Jens LindströmTibro OK31:15+6:447:35
10Martin MandingerTrollhättans SOK31:20+6:497:36
11Peter StrömdahlOK Skogsvargarna32:13+7:427:49
12Jörgen HallénTrollhättans SOK32:21+7:507:51
13Thomas LjungqvistTibro OK34:10+9:398:17
14Krister RosjöJönköpings OK34:11+9:408:17
15Peter TorgénIstrums SK34:26+9:558:21
16Sören LarssonTibro OK35:32+11:018:37
17Hans KööhlerTrollhättans SOK37:33+13:029:06
18Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna39:03+14:329:28
19Åke WijkmarkIF Hagen39:08+14:379:29
20Magnus PedersenOK Skogshjortarna39:54+15:239:41
21Kjell JohanssonIF Hagen40:41+16:109:52
22Ulf PerssonBottnaryds IF40:48+16:179:54
23Stefan LinderothIF Hagen43:16+18:4510:30
Erik LösethFalköpings AIK OKej godkänd
Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisuej start
Klaes AxelssonMullsjö SOKej start

D55

3 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annette Falck LarssonVänersborgs SK32:3010:07
2Britta SahlinVänersborgs SK32:50+0:2010:13
3Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK35:44+3:1411:07
4Katarina SjöholmMullsjö SOK41:39+9:0912:58
Ann-Marie AnderssonTenhults SOKej start
Catharina KarlssonTrollhättans SOKej start

H55

3 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SchmidtTrollhättans SOK25:396:28
2Lars HolmbergIF Hagen25:41+0:026:29
3Johan SandströmMullsjö SOK27:12+1:336:52
4Jörgen IvarssonHestra IF27:55+2:167:02
5Magnus JoelssonSOK 6828:37+2:587:13
6Anders AxelssonOK Skogsvargarna29:00+3:217:19
7Claes EkbergLidköpings VSK29:46+4:077:31
7Nils-Olof LarssonVänersborgs SK29:46+4:077:31
9Jan LindströmIK Wilske34:39+9:008:45
10Jan AlbertssonIstrums SK38:17+12:389:40
11Håkan HåkanssonOK Gränsen46:12+20:3311:40
Tomas AnderssonTrollhättans SOKej start

D60

2 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK25:548:43
2Pia SvenssonFalköpings AIK OK29:45+3:5110:01
3Inger SvenssonLidköpings VSK32:13+6:1910:50
4Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK33:36+7:4211:18
5Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK33:46+7:5211:22
6Berit KlamfeltTibro OK34:06+8:1211:28
7Britt-Marie AnderssonOK Amne34:39+8:4511:40
8Ingrid JessenFrämmestads IK35:57+10:0312:06
9Elise JohanssonFalköpings AIK OK36:24+10:3012:15
10Gunilla HogedalVänersborgs SK37:23+11:2912:35
11My EngströmLerums SOK37:40+11:4612:40
12Eva AndreassonBorås GIF38:57+13:0313:06
13Inger JohanssonOK Klyftamo39:00+13:0613:07
14Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan42:25+16:3114:16
15Margareta NetzTrollhättans SOK44:08+18:1414:51
16Evamarie LundahlIF Hagen44:47+18:5315:04
Erén Lång AlbinssonBredaryds SOKej start

H60

3 910 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas HjertFalköpings AIK OK30:567:54
2Thomas SjöholmMullsjö SOK30:59+0:037:55
3Owe TörnrothHjobygdens OK31:17+0:218:00
4Håkan SanderiLidköpings VSK31:54+0:588:09
5Johan KarlssonTrollhättans SOK31:57+1:018:10
6Jerker NetzTrollhättans SOK32:11+1:158:13
7Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:23+1:278:16
8Anders ErikssonIF Hagen35:33+4:379:05
9Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK36:50+5:549:25
10Tommy RoosFalköpings AIK OK38:33+7:379:51
11Per WennerbergOK Klyftamo40:11+9:1510:16
12Hans TuvessonIF Hagen41:28+10:3210:36
13Bengt AnderssonFrämmestads IK49:31+18:3512:39
14Per-Erik CarlssonIF Hagen1:00:38+29:4215:30
Sören KarlssonMullsjö SOKej godkänd

D65

2 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie LarssonSOK 6831:3210:37
2Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu36:55+5:2312:25
3Kristina LarssonOK Klyftamo38:12+6:4012:51
4Birgitta KarlsonRyda SK39:00+7:2813:07
5Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL42:00+10:2814:08
6Kajsa TofténHjobygdens OK44:38+13:0615:01
7Inger EismarkOK Orinto1:12:12+40:4024:18
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Marianne RosénIK Ymerej start

H65

3 750 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK27:007:12
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK31:15+4:158:20
3Rune LarssonOK Skogshjortarna32:00+5:008:32
4Håkan OlssonHjobygdens OK33:23+6:238:54
5Lars HogedalVänersborgs SK33:29+6:298:55
6Lars GrehnMullsjö SOK34:17+7:179:08
7Tommy WesterbergIF Hagen34:21+7:219:09
8Kent ErikssonLerums SOK36:17+9:179:40
9Torgny PetterssonMarkbygdens OK36:23+9:239:42
10Per FredrikssonOK Skogshjortarna37:11+10:119:54
11Per IvarssonTrollhättans SOK38:16+11:1610:12
12Ingvar AnderssonOK Amne38:49+11:4910:21
13Göran JohanssonIK Gandvik39:15+12:1510:28
14Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK39:43+12:4310:35
15Bernhard GrenaboHjobygdens OK41:51+14:5111:09
16Kent IvarssonOK Skogshjortarna42:10+15:1011:14
17Börje GustavssonTrollhättans SOK42:48+15:4811:24
18Björn EngströmLerums SOK42:57+15:5711:27
19Robert JessenFrämmestads IK43:24+16:2411:34
20Lennart GustafssonJönköpings OK43:39+16:3911:38
21Ove FlinkIK Albion47:58+20:5812:47
22Yngve AlfvénIK Wilske50:18+23:1813:24
23Tommy HoltbringOK Amne54:04+27:0414:25

D70

2 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid KullmanOK Alehof45:5618:58
2Anna-Stina ArnessonIK Dran47:49+1:5319:45
3Kristina JohanssonVänersborgs SK50:55+4:5921:02
4Louise LindbergIK Wilske51:36+5:4021:19
5Görel NordinVänersborgs SK55:33+9:3722:57
Gunnel ForsbladIK Wilskeej start

H70

3 490 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AdolfssonLerums SOK27:227:50
2Kenneth IvehagFrämmestads IK29:09+1:478:21
3Kalle JohanssonOK Skogshjortarna29:24+2:028:25
4Ingemar ArnessonIK Dran31:46+4:249:06
5Ingemar LindblomOK Orinto32:17+4:559:15
6Dag LorénOK Frisene33:22+6:009:33
7Lars-Erik NilssonMariestads FK34:46+7:249:57
8Rolf EinarssonIF Hagen35:10+7:4810:04
9Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo35:18+7:5610:06
10Christer OttossonOK P435:40+8:1810:13
11Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK35:50+8:2810:16
12Bo KlamfeltTibro OK37:02+9:4010:36
13Jonas LarssonOK Kullingshof38:04+10:4210:54
14Bengtåke AnderssonOK Amne39:29+12:0711:18
15Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL39:53+12:3111:25
16Bo GustafssonOK Gränsen40:52+13:3011:42
17Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL45:12+17:5012:57
18Sven Erik SjöholmMullsjö SOK45:20+17:5812:59
19Johnny GustafssonGamleby OK49:24+22:0214:09
20Sune GustavssonTibro OK49:34+22:1214:12
21Kenneth MörkIK Wilske55:53+28:3116:00
22Per-Arne JohanssonVänersborgs SK56:09+28:4716:05
23Jan-Olof AnderssonMariestads FK1:00:22+33:0017:17
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej godkänd
Leo KullmanOK Alehofutgått
Vidar LöfvingTibro OKej start
Lars WahlströmIstrums SKej start

D75

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna43:5318:08
2Ulla HöökOK Klyftamo44:02+0:0918:11
3Margareta HolmbergIF Hagen49:02+5:0920:15
4Anne-Catrine PerssonMariestads FK50:56+7:0321:02
5Birgit KarlssonMariestads FK54:36+10:4322:33
6Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK56:14+12:2123:14
7Kerstin HagströmIstrums SK56:59+13:0623:32
Monika NiklassonIK Albionutgått
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OKutgått

H75

2 940 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna29:2410:00
2Folke DahlénLidköpings VSK31:56+2:3210:51
3Lennart KarlssonTrollhättans SOK34:31+5:0711:44
4Lars FranssonBottnaryds IF35:34+6:1012:05
5Kent FredrikssonOK Skogsvargarna37:15+7:5112:40
6Carl-Otto WijkmarkIF Hagen39:05+9:4113:17
7Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK40:09+10:4513:39
8Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu41:08+11:4413:59
9Per-Olof JohanssonOK Klyftamo41:50+12:2614:13
10Harry SundbergOK Klyftamo42:05+12:4114:18
11Per LarssonJönköpings OK43:56+14:3214:56
12Regor NiklassonIK Albion44:50+15:2615:14
13Sigvard OskarssonIstrums SK45:42+16:1815:32
14Kurt RydinOK Tranan47:11+17:4716:02
15Karl-Inge KarlssonIstrums SK47:55+18:3116:17
16Gunnar GrönkvistBottnaryds IF51:21+21:5717:27
17Sune HagströmIstrums SK52:07+22:4317:43
18Tord LöövOK Klyftamo58:36+29:1219:55
19Thomas LiffnerFalköpings AIK OK1:04:06+34:4221:48
Lars-Erik LarssonOK Amneej godkänd

D80

2 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlIF Hagen1:04:1726:33
2Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:12:33+8:1629:58
Ruth NyströmOK Amneutgått

H80

2 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar HolmbergIF Hagen34:3214:16
2Kjell PerssonMariestads FK35:49+1:1714:48
3Mats JohanssonLidköpings VSK44:31+9:5918:23
4Erland OlssonDalsjöfors GoIF50:49+16:1720:59
Stig SahlIF Hagenej godkänd

H85

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL52:5021:49
Sture PetterssonFalköpings AIK OKdiskvalificerad

Inskolning

1 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Widar BodinGällstadbygdens SOKfullföljt
Svea EngbladFrämmestads IKfullföljt
Gustav HederIK Gandvikfullföljt
Elsa HolstHjobygdens OKfullföljt
Gustaf IngelsboOK Trananfullföljt
Natan KarlsonLidköpings VSKfullföljt
Agnes KarlssonGudhems IFfullföljt
Folke LarssonIstrums SKfullföljt
Ingrid LindgrenIstrums SKfullföljt
Valter LindgrenIstrums SKfullföljt
Valdemar LundhFalköpings AIK OKfullföljt
Ragnar PetterssonFalköpings AIK OKfullföljt
Vera PetterssonIK Gandvikfullföljt
Benias PärssonMarkbygdens OKfullföljt
Gabriel SandbergFalköpings AIK OKfullföljt
Tyra ThordsonGudhems IFfullföljt
Alma TrofastJönköpings OKfullföljt
Wictor WidegrenIK Gandvikfullföljt
Wellington RomFrämmestads IKdiskvalificerad
Klara AnderssonFalköpings AIK OKej start

U1

1 940 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel AnderssonOK Tranan13:587:11
2Imre IsebornFrämmestads IK15:02+1:047:44
3Agaton RomFrämmestads IK15:12+1:147:50
4Elsa FallgrenGudhems IF15:40+1:428:04
5Emil StrandhagIstrums SK16:53+2:558:42
6Oskar Von RosenIstrums SK17:24+3:268:58
7Felix NilssonMariestads FK17:33+3:359:02
8Eldrin IsebornFrämmestads IK19:49+5:5110:12
9Oskar GustafssonTrollhättans SOK20:04+6:0610:20
10Jonatan SahlénIF Hagen22:33+8:3511:37
11Arvid BladhFalköpings AIK OK23:23+9:2512:03
12Olle BlomqvistMarkbygdens OK24:13+10:1512:28
13Wilma PåhlmanIstrums SK26:24+12:2613:36
14Elias JohnssonFalköpings AIK OK32:01+18:0316:30
15Edvard SjödinOK Klyftamo32:19+18:2116:39
16Alwin HärströmFalköpings AIK OK33:03+19:0517:02
17Wilma MolinFalköpings AIK OK34:38+20:4017:51
18Felicia SvenssonJönköpings OK37:27+23:2919:18

U2

2 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu19:309:17
2Tuva SundmarkIK Gandvik21:16+1:4610:07
3Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK21:44+2:1410:20
4Olivia GustavssonTrollhättans SOK23:39+4:0911:15
5Siri BjörkSOK Träff24:43+5:1311:46
6Emil SandbergFalköpings AIK OK25:42+6:1212:14
7Ida ForsbergIK Gandvik25:58+6:2812:21
8Emilia PåhlmanIstrums SK26:10+6:4012:27
9Leo LarssonFalköpings AIK OK26:11+6:4112:28
10Astrid AhlgrenIK Gandvik26:15+6:4512:30
11Alfred FremängFalköpings AIK OK27:28+7:5813:04
12Eliva PerssonMarkbygdens OK28:04+8:3413:21
13Evelina LindgrenLidköpings VSK28:15+8:4513:27
14Assar Rosén ThelinJönköpings OK28:38+9:0813:38
15Albin StrandhagIstrums SK28:55+9:2513:46
16Elias AdolfssonOK Skogsstjärnan34:13+14:4316:17
17Alice HiultLidköpings VSK38:07+18:3718:09
18Ebba GöranssonLidköpings VSK38:09+18:3918:10
19Johannes KarlssonGudhems IF38:50+19:2018:29
20Olle AnderssonKlubblös39:05+19:3518:36
21Melker OckbornTrollhättans SOK39:35+20:0518:50
22Signe AdolfssonOK Skogsstjärnan41:03+21:3319:32
23Linus AdolfssonOK Skogsstjärnan41:04+21:3419:33
24Astrid LindgrenLidköpings VSK45:47+26:1721:48

Öppen motion 1

1 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva KarlssonTidaholm SOK Sisu15:568:12
2Alexander AnderssonTidaholm SOK Sisu16:04+0:088:16
3Freja BylanderKarlsbyhedens OK16:26+0:308:28
4Anna GellermanKlubblös29:36+13:4015:15
Anna-Lena AnderssonFalköpings AIK OKej start
Oskar AnderssonFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 3

2 390 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola NilssonMariestads FK19:498:17
2Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna25:48+5:5910:47
3Thomas HenryssonTibro OK27:16+7:2711:24
4Annie KamforsOK Kullingshof27:50+8:0111:38
5Hanna BremerMariestads FK30:26+10:3712:44
6Ida LarssonOK Klyftamo31:02+11:1312:59
7Sebastian Norman LarssonKlubblös31:04+11:1512:59
8Jessica StrandhagIstrums SK32:19+12:3013:31
9Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu32:42+12:5313:40
10Catrin MolanderOK Gränsen34:09+14:2014:17
11Oskar GrändingerIstrums SK35:01+15:1214:39
12Ebba BackmanLidköpings VSK35:48+15:5914:58
13Åsa NilssonMariestads FK36:18+16:2915:11
14Urban MolanderOK Gränsen37:03+17:1415:30
15Karin NalbinMullsjö SOK37:31+17:4215:41
16Elin SköldGudhems IF41:30+21:4117:21
17Lars FribergMariestads FK41:46+21:5717:28
17Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna41:46+21:5717:28
19Kristina MagnerfeltFalköpings AIK OK47:48+27:5920:00
20Berit WestmanFalköpings AIK OK57:27+37:3824:02
21John-Erik ErikssonJönköpings OK1:00:54+41:0525:28
22Jessica Käck KarlssonMariestads FK1:12:04+52:1530:09
23Jenny RybergMariestads FK1:12:09+52:2030:11
24Björn-Olof PetreIstrums SK1:20:42+1:00:5333:45
Cecilie RomFrämmestads IKej godkänd

Öppen motion 5

3 620 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gary LarssonOK Skogshjortarna26:317:19
2Sofia SjögrenOK Kullingshof29:47+3:168:13
3Ella JohanssonTibro OK32:21+5:508:56
4Amelie PetterssonKlubblös33:31+7:009:15
5Ove HanssonOfferdals SK34:25+7:549:30
6Lena FredénFalköpings AIK OK38:21+11:5010:35
7Therese SvantessonOK Klyftamo38:24+11:5310:36
8Magnus StafstedtFrämmestads IK39:07+12:3610:48
9Anna HanssonOfferdals SK39:19+12:4810:51
10Mats HelmerssonOK Skogsvargarna39:28+12:5710:54
11Sandra MagnussonTidaholm SOK Sisu40:02+13:3111:03
12Annika LidOK Tranan40:23+13:5211:09
13Mikael PetersonFalköpings AIK OK40:54+14:2311:17
14Magnus OttossonMölndal Outdoor IF40:57+14:2611:18
15Karin GundbergOK Kolmården41:00+14:2911:19
16Susanne HartikkaOK Skogsvargarna41:55+15:2411:34
17Rikard AnderssonFalköpings AIK OK43:32+17:0112:01
18Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK43:39+17:0812:03
19Niklas KamforsOK Kullingshof44:22+17:5112:15
20Ulf-Henrik BergkvistKlubblös46:37+20:0612:52
21Amanda MellqvistElfsborg SOK46:40+20:0912:53
22Sanna FantKlubblös47:01+20:3012:59
23Kiril MilevTidaholm SOK Sisu48:27+21:5613:23
24Camilla LiderudLidköpings VSK48:30+21:5913:23
25Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna49:08+22:3713:34
26Thomas AsplundOK Skogsvargarna49:15+22:4413:36 Ladda ner rutt i gpx-format
27Evelina HärströmFalköpings AIK OK49:54+23:2313:47
28Curt NorgrenGällstadbygdens SOK50:05+23:3413:50
29Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK51:13+24:4214:08
30Anette TanhuaIstrums SK51:16+24:4514:09
31Charles MolinFalköpings AIK OK55:34+29:0315:20
32Hans GustavssonKlubblös56:10+29:3915:30
33Sara LindgrenLidköpings VSK56:39+30:0815:38
34Berkley StaggOK Skogsvargarna56:52+30:2115:42
35Emma HultLidköpings VSK59:09+32:3816:20
36Jenny JohnssonLidköpings VSK59:10+32:3916:20
37Birgitta JohanssonIK Gandvik1:03:37+37:0617:34
38Linda NeroMullsjö SOK1:04:40+38:0917:51
39Åsa GrenaboHjobygdens OK1:11:37+45:0619:47

Öppen motion 7

3 210 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus IsebornFrämmestads IK27:108:27
2Nils GustavssonLidköpings VSK27:24+0:148:32
3Linda LarssonFrämmestads IK30:05+2:559:22
4Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu30:30+3:209:30
5Dennis RoosSOK Träff31:18+4:089:45
6Helena BlomqvistMarkbygdens OK31:38+4:289:51
7Robert SkoogIF Hagen32:41+5:3110:10
8Anders SjögrenOK Kullingshof33:07+5:5710:19
9Marcus BranellRyda SK33:28+6:1810:25
10Josefin BertilssonKlubblös33:58+6:4810:34
11Torbjörn BlomqvistJönköpings OK36:24+9:1411:20
12Lena ReisenIF Hagen36:56+9:4611:30
13Marie AnebreidMullsjö SOK38:23+11:1311:57
14Andreas JohanssonFrämmestads IK38:39+11:2912:02
15Martin AnderssonIK Gandvik39:08+11:5812:11
16Ammi AnderssonMariestads FK39:17+12:0712:14
17Kerstin LarssonIF Hagen42:10+15:0013:08
18Johanna AnderssonMariestads FK42:24+15:1413:12
19Gun LundbergIstrums SK43:45+16:3513:37
20Johan LiderudLidköpings VSK43:54+16:4413:40
21Catarina KarlssonSOK Träff45:09+17:5914:03
22Ove MuschkeKlubblös46:45+19:3514:33
23Maria TryggöTrollhättans SOK48:00+20:5014:57
24Karl-Eric BackmanLidköpings VSK48:43+21:3315:10
25Anders SwedinLidköpings VSK49:01+21:5115:16
26Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu49:15+22:0515:20
27Pär NorgrenGällstadbygdens SOK53:21+26:1116:37
28Camilla TinglöfOK Gränsen54:22+27:1216:56
29Bror PalgrimVänersborgs SK54:34+27:2416:59
30Per FrödénLidköpings VSK56:03+28:5317:27
31Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK58:22+31:1218:10
32Ingemar ÖbergOK Kullingshof1:00:02+32:5218:42
33Lennart NymanHestra IF1:03:34+36:2419:48
34Roland KarlssonSOK Träff1:06:06+38:5620:35
35Britt AnderssonRyda SK1:08:20+41:1021:17
36Evert JenhallOK Skogsvargarna1:21:12+54:0225:17
Niklas SahlénIF Hagenej godkänd
Sigrid VemdalMullsjö SOKej godkänd
Gert JohanssonIstrums SKutgått

Öppen motion 8

4 620 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK30:176:33
2Adam FredénFalköpings AIK OK35:29+5:127:40
3Hanna LindströmOK Tranan35:57+5:407:46
4Morgan BodinGällstadbygdens SOK37:50+7:338:11
5Robert BylanderKarlsbyhedens OK38:19+8:028:17 Ladda ner rutt i gpx-format
6Jan SamuelssonFalköpings AIK OK40:46+10:298:49
7Johan SjödinIK Hakarpspojkarna41:33+11:168:59
8Maria LundhRingsjö OK44:37+14:209:39
9Andreas GundbergOK Kolmården46:09+15:529:59
10Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK46:40+16:2310:06
11Victor ArvesvedTibro OK47:17+17:0010:14
12Per CarlssonIF Hagen49:33+19:1610:43
13Anki BlennowFalköpings AIK OK49:57+19:4010:48
14Magnus RamsinIstrums SK51:40+21:2311:10
15Jens DanielssonIstrums SK58:26+28:0912:38
16Hampus AnderssonLidköpings VSK1:21:42+51:2517:41

Öppen motion 9

4 990 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SjöbergOK Linné25:505:10
2Andreas BranellRyda SK33:09+7:196:38
3Daniel HärströmFalköpings AIK OK33:11+7:216:38
4Andreas RomFrämmestads IK35:22+9:327:05
5Erik dolfssonOK Skogsstjärnan35:32+9:427:07
6Tommy StenkvistRyda SK35:47+9:577:10
7Ludvig HolmbergOK Tranan38:56+13:067:48
8Ludwig JohanssonUlricehamns OK39:48+13:587:58
9Mikael PalgrimVänersborgs SK40:27+14:378:06
10Victoria AnderssonOK Tranan40:37+14:478:08
11Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK44:48+18:588:58
12Björn GullbrandIF Hagen49:04+23:149:49
13Christian JanssonOK Tranan50:46+24:5610:10
14Lars MelanderLidköpings VSK51:26+25:3610:18
15Åsa OttossonMölndal Outdoor IF59:03+33:1311:50
16Kristofer HolmbergOK Tranan59:29+33:3911:55
Henrik BalaguéFalköpings AIK OKej godkänd
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej start

Öppen motion Trail

5 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin HerrmannFalköpings AIK OK34:416:31
2Pär LarssonIF Hagen37:50+3:097:06
3Alice HägnanderLidköpings VSK43:43+9:028:13
4Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan48:53+14:129:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser