Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Målilla OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Målilla OK
Arrangörsorganisation: Målilla OK
Datum: måndag 1 maj 2017

D21

3 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia OlssonOK Pan-Kristianstad33:058:42
2Linda NordinEksjö SOK33:51+0:468:54
3Malin AnnegårdCentrum OK34:49+1:449:09
4Maria ArvidssonKalmar OK40:11+7:0610:34
5Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK40:16+7:1110:35 Ladda ner rutt i gpx-format
6Moa SvenssonNässjö OK43:53+10:4811:32
7Anna ArvidssonKalmar OK44:08+11:0311:36
8Emma LingIK Hakarpspojkarna45:36+12:3112:00
9Cecilia BerganderEksjö SOK45:42+12:3712:01
10Julia ArvidssonVimmerby OK49:11+16:0612:56
11Maria JohanssonTorsås OK52:53+19:4813:55
12Moa ErlandssonVimmerby OK52:55+19:5013:55
13Stefanie AnderssonHagaby GoIF Örebro54:25+21:2014:19
14Julia GlowaczKalmar OK1:04:52+31:4717:04
15Karina SvenssonVimmerby OK1:07:18+34:1317:42
16Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:12:25+39:2019:03
17Stina JohanssonOK Bävern1:18:38+45:3320:41
18Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK1:23:17+50:1221:55
Ann-Sofie FalkVimmerby OKej godkänd
Gabriella S BerganderEksjö SOKej start
Anna JohanssonAnkarsrums OKej start
Anneli ArvidssonVimmerby OKej start
Amelia SkalbergBredaryds SOKej start

H21

5 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliwer LundbergOK Bävern38:057:28
2Jakob JakobssonNybro OK44:40+6:358:45
3Håkan SvenssonBredaryds SOK44:51+6:468:47
4Per ErlandssonVimmerby OK45:27+7:228:54
5Benjamin SturekSOK Viljan45:38+7:338:56
6Simon NilssonEksjö SOK48:12+10:079:27
7Tord HultbergSOK Viljan48:17+10:129:28
8Gustav OlssonTorsås OK49:33+11:289:42
9Rasmus LundbergOK Bävern51:32+13:2710:06
10Erik LennartssonSOK Viljan51:43+13:3810:08
11Pontus ErlandssonSOK Viljan52:24+14:1910:16
12Torbjörn FalkVimmerby OK58:05+20:0011:23
13Rickard DanielssonVimmerby OK1:07:19+29:1413:11
14Robert LarssonGamleby OK1:14:37+36:3214:37
15Robert HjelmVimmerby OK1:26:45+48:4017:00
Loke ÖstangårdGamleby OKutgått
Patrik ArvidssonVimmerby OKutgått
Oskar LindEksjö SOKej start
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej start

H18

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton DanielssonVäxjö OK1:59:2131:24

D16

4 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KarmetunOK Njudung43:4910:57
2Julia MianowskaKalmar OK48:15+4:2612:03
3Lisa OlssonTorsås OK50:02+6:1312:30
4Tuva LövdahlSOK Viljan53:30+9:4113:22
5Linnea SkalbergBredaryds SOK58:56+15:0714:44
6Hanna OlssonIFK Sävsjö1:13:43+29:5418:25
Klara HöglundEksjö SOKutgått
Clara DanielssonVäxjö OKej start
Wilma BerganderEksjö SOKej start

H16

4 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin TollOK Njudung32:098:02
2Hugo DjurstedtEksjö SOK35:09+3:008:47
3Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK36:32+4:239:08
4Karl PetersénOK Njudung37:08+4:599:17
5Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK37:55+5:469:28
6Fabian ValleriusGamleby OK39:13+7:049:48
7Hugo JakobssonEksjö SOK39:38+7:299:54
8Aron ÖstangårdGamleby OK40:42+8:3310:10
9Michal PierzchalaKalmar OK41:35+9:2610:23
10Adrian SkobeKalmar OK47:09+15:0011:47
11Melker ElofssonOK Njudung48:06+15:5712:01
12Arvid KronmarKarlskrona SOK52:50+20:4113:12
13Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK54:05+21:5613:31
14Edvin StrandbergKalmar OK56:37+24:2814:09
15Simon FogelströmTorsås OK59:42+27:3314:55
16Erik ErlandssonVimmerby OK1:09:53+37:4417:28
17Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:26:33+54:2421:38
Linus LundbergOK Bävernej start
Albin EronnLinköpings OKej start

D16 Kort

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin GöthEksjö SOK43:3013:35
2Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:08:19+24:4921:20

D14

3 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna26:378:19
2Hanna ÖbergGamleby OK27:19+0:428:32
3Lena ChabieraKalmar OK30:08+3:319:25
4Alma SvennerudKarlskrona SOK32:19+5:4210:05
5Tove ValleriusGamleby OK33:09+6:3210:21
6Ellen TollOK Njudung34:01+7:2410:37
7Agnes DjurstedtEksjö SOK36:09+9:3211:17
8Vendela SturekSOK Viljan40:03+13:2612:30
9Thea Nordin AbajiEksjö SOK41:43+15:0613:02
10Filippa SöderbergKalmar OK42:02+15:2513:08
11Lisa SwartzOK Orion44:49+18:1214:00
12Emma RindstigSOK Viljan45:44+19:0714:17
13Sandra WiduchKarlskrona SOK45:55+19:1814:20
14Aleksandra NitschKalmar OK52:34+25:5716:25
15Ellen OlovssonGamleby OK56:25+29:4817:37
16Linnea SkobeKalmar OK1:24:04+57:2726:16
Hanna StalebrantGamleby OKej godkänd

H14

3 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel EvebornSOK Viljan28:078:47
2Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK28:46+0:398:59
3Hugo LarssonKarlskrona SOK28:53+0:469:01
4Alexander GustafssonOK Njudung30:29+2:229:31
5Hugo UnossonKalmar OK31:07+3:009:43
6Isak LiljeholmGamleby OK31:57+3:509:59
7Theo LövdahlSOK Viljan33:21+5:1410:25
8Erik LingIK Hakarpspojkarna33:44+5:3710:32
9Olle ErlandssonSOK Viljan34:50+6:4310:53
10Oscar HultgrenOK Njudung37:15+9:0811:38 Ladda ner rutt i gpx-format
11Filip JennerstrandOK Njudung39:27+11:2012:19
12Hannes DegermanGamleby OK45:24+17:1714:11
13Niklas HillströmVimmerby OK49:21+21:1415:25
14Rasmus JohanssonOK Stigen53:30+25:2316:43
15Gustav EvebornSOK Viljan55:40+27:3317:23
16Markus LjungqvistKexholms SK56:42+28:3517:43
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start
Anton TörnqvistKarlskrona SOKej start
Liam KarlssonAlvesta SOKej start

D14 Kort

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja FredrikssonKalmar OK49:4218:24

H14 Kort

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HanssonSOK Viljan38:3314:16
2Adam HesselmarkKalmar OK2:17:15+1:38:4250:49

D12

2 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva ÖstangårdGamleby OK23:458:47
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna25:48+2:039:33
3Emma ZettervallKarlskrona SOK26:41+2:569:52
4Felicia GustafssonOK Njudung28:08+4:2310:25
5Frida LindénVäxjö OK29:58+6:1311:05
6Klara HultbergSOK Viljan31:05+7:2011:30
7Molly WirefeldtNybro OK33:30+9:4512:24
8Emma LarssonKarlskrona SOK34:41+10:5612:50
9Alice HallOK Bävern35:52+12:0713:17
10Julia AbajiEksjö SOK40:01+16:1614:49
11Linn BjörneldKalmar OK48:15+24:3017:52
Alma FredrikssonKalmar OKej godkänd
Alice DegermanGamleby OKej godkänd

H12

2 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ÖbergGamleby OK20:567:45
2Olle PetersénOK Njudung23:28+2:328:41
3Nils SwartzOK Orion23:35+2:398:44
4Ludvig EronnLinköpings OK24:39+3:439:07
5Wilhelm KarmetunOK Njudung26:57+6:019:58
6Matti JohanssonOK Njudung27:47+6:5110:17
7Emil KreutnerSOK Viljan30:17+9:2111:12
8Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna30:35+9:3911:19
9Walter LöfqvistSOK Viljan31:49+10:5311:47
10Linus HanssonSOK Viljan35:58+15:0213:19
11Emil HesselmarkKalmar OK1:48:13+1:27:1740:04

D12 Kort

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evanna JohanssonOK Njudung59:5026:00
2Elvira SkobeKalmar OK1:00:16+0:2626:12

D10

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LindénVäxjö OK22:249:44
2Ebba SkullmanLinköpings OK25:40+3:1611:09
3Emilia JakobssonNybro OK26:48+4:2411:39
4Agnes ErlandssonVimmerby OK28:59+6:3512:36
5Saga FredrikssonKalmar OK36:07+13:4315:42
6Anna EnbergLinköpings OK38:34+16:1016:46
7Saga ChristensenSkåneslättens OL41:26+19:0218:00
8Tindra DavidssonOK Bävern48:43+26:1921:10
9Jasmine GustavssonVimmerby OK49:26+27:0221:29
10Amalia ErlandssonSOK Viljan52:34+30:1022:51
Hanna AxelssonMålilla OKutgått

H10

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna16:127:02
2Axel ErikssonKexholms SK31:41+15:2913:46
3Elias HedHultsfreds OK35:08+18:5615:16
4Pelle JakobssonEksjö SOK35:50+19:3815:34
5Noah GöthEksjö SOK39:27+23:1517:09
6Filip HultbergSOK Viljan54:39+38:2723:45
Vidar PihlGamleby OKej start

D35

3 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sandra BackEksjö SOKej start

H35

5 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan LöfqvistSOK Viljan49:309:42
2Mikael HallOK Bävern58:40+9:1011:30
3Markus HenrikssonLinköpings OK1:02:41+13:1112:17

D40

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PerssonVäxjö OK48:5413:12
2Cecilia KarmetunOK Njudung1:02:47+13:5316:58 Ladda ner rutt i gpx-format

H40

4 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian EnbergLinköpings OK40:359:39
2Joakim KarmetunOK Njudung42:16+1:4110:03
3Richard OlovssonGamleby OK47:33+6:5811:19
4Niklas PetterssonSOK Viljan57:28+16:5313:40
5Fredrik AugustssonOK Bävern1:07:11+26:3615:59
6Magnus ErikssonKexholms SK1:18:38+38:0318:43
Petter ValleriusGamleby OKutgått
Jonas HåkanssonEksjö SOKutgått
Bertil EronnLinköpings OKej start
Magnus NilssonEksjö SOKej start

D45

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK33:569:58
2Åsa BergforsSOK Viljan38:25+4:2911:17
3Anna NyqvistKalmar OK44:27+10:3113:04
4Camilla JohanssonOK Stigen45:04+11:0813:15
5Maria LangVästerviks OK47:53+13:5714:05
6Susanne GranGamleby OK49:56+16:0014:41
7Sara HektorJärla Orientering1:35:08+1:01:1227:58

H45

4 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Våge RindstigSOK Viljan35:228:25
2Anders ArfwedsonFrölunda OL40:07+4:459:33
2Anders LingIK Hakarpspojkarna40:07+4:459:33
4Magnus LarssonKarlskrona SOK41:22+6:009:50
5Anders PeterssonOK Njudung43:18+7:5610:18
6Michael AdamssonNybro OK45:31+10:0910:50
7Christer ÖbergGamleby OK45:35+10:1310:51
8Dennis TollOK Njudung47:19+11:5711:15
9Viktor SkobeKalmar OK52:40+17:1812:32 Ladda ner rutt i gpx-format
10Håkan DanielssonVäxjö OK53:04+17:4212:38
11Johan EvebornSOK Viljan53:20+17:5812:41
12Björn KarlssonKexholms SK1:02:12+26:5014:48
13Magnus OlssonTorsås OK1:10:13+34:5116:43
14Olle BjörneldKalmar OK1:18:46+43:2418:45
15Ulf IsakssonHässleby SOK1:31:35+56:1321:48
16Henrik PeterssonNybro OK1:39:39+1:04:1723:43
17Jimmy NicklassonKexholms SK1:50:15+1:14:5326:15
Tobias BorgerKalmar OKutgått
Johan SwartzOK Orionej start
Thomas JohanssonGamleby OKej start
Rickard JakobssonEksjö SOKej start

D50

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby39:3611:38
2Anna RosénOK Njudung40:01+0:2511:46
3Helena KarlssonNässjö OK43:24+3:4812:45
4Anne LindellKalmar OK44:33+4:5713:06
5Åsa Flink-SvenssonNässjö OK47:21+7:4513:55
6Karin SkullmanLinköpings OK56:21+16:4516:34
7Pia LundbergOK Bävern1:09:00+29:2420:17
Gunilla GustafssonOK Orionej start

H50

3 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK27:217:23
2Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna30:46+3:258:18
3Per FranssonOK Njudung30:53+3:328:20
4Mats LjungqvistKexholms SK31:15+3:548:26
5Glen HåkanssonVäxjö OK31:34+4:138:31
6Tomas KarlssonKexholms SK32:13+4:528:42
7Jonas PerssonTorsås OK35:19+7:589:32
8Fredrik SturekSOK Viljan36:16+8:559:48
9Magnus PorleVäxjö OK45:33+18:1212:18
10Jonas BergforsSOK Viljan52:25+25:0414:10
11Lars KreutnerSOK Viljan1:24:05+56:4422:43
Stefan NormanKalmar OKutgått

D55

3 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK37:0710:55
2Monica HenrikssonEksjö SOK43:36+6:2912:49
3Lena SwartzOK Orion45:45+8:3813:27
4Mariann JohanssonKexholms SK47:01+9:5413:49
5Ingrid JohanssonGamleby OK52:20+15:1315:23
6Kristina JohanssonKalmar OK53:17+16:1015:40
7Marianne RosgrenOK Njudung53:37+16:3015:46
8Kati NémethStigmännen Karlshamns OK55:32+18:2516:20
9Eva TollsternVäxjö AIS1:06:16+29:0919:29
10Yvonne JohanssonGamleby OK1:10:08+33:0120:37
11Ragnhild FrejdOK Njudung1:21:59+44:5224:06
12Berit RuneforsVäxjö OK1:22:01+44:5424:07

H55

3 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna28:287:41
2Ove LernåKalmar OK31:59+3:318:38
3John KarlssonOK Norrvirdarna34:59+6:319:27
4Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna35:20+6:529:32
5Arne KlintbergEksjö SOK37:55+9:2710:14
6Egon GustavssonOK Bävern40:53+12:2511:02
7Harald MagnussonOK Bävern41:04+12:3611:05
8Evert JohanssonOK Bävern41:13+12:4511:08
9Bengt HesslekransOK Njudung52:44+24:1614:15

D60

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HenrikssonEksjö SOK37:2515:35
2Eva PetterssonVäxjö OK43:27+6:0218:06
3Inger EnglundIFK Sävsjö45:51+8:2619:06
4Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:40:44+1:03:1941:58

H60

3 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart KalénSOK Viljan37:0610:01
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna37:10+0:0410:02
3Jan-Ola KarlssonOK Njudung38:01+0:5510:16
4Stefan CarlssonSOK Viljan38:26+1:2010:23
5Christer FolkessonEksjö SOK40:26+3:2010:55
6Jan DanielssonKalmar OK41:39+4:3311:15
7Kjell NeroNässjö OK41:40+4:3411:15
8Björn AxemoHultsfreds OK46:52+9:4612:40
9Stefan ArbinAnnebergs GIF46:53+9:4712:40
10Bo SalomonsonKalmar OK51:37+14:3113:57
11Ulric SvenssonVimmerby OK53:03+15:5714:20
12Thomas AlmqvistVästerviks OK53:12+16:0614:22
13Torbjörn SandebäckÅlems OK56:53+19:4715:22
14Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK57:56+20:5015:39
15Jan JohanssonGamleby OK59:14+22:0816:00
16Jerker GustavssonVimmerby OK1:01:25+24:1916:35
17Manfred OlejnikSOK Viljan1:01:45+24:3916:41
Göran CarnanderIK Hakarpspojkarnaej start

D65

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor ArbinAnnebergs GIF43:0917:58
2Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF55:59+12:5023:19
3Marie-Louise KarlssonNybro OK56:37+13:2823:35
4Kristin JohanssonKarlskrona SOK57:36+14:2724:00
5Eva ArvidssonAlvesta SOK1:03:47+20:3826:34
Inga-Britt JohanssonHultsfreds OKutgått
Vanja GummessonNybro OKej start
Margareta SvenssonAnkarsrums OKej start

H65

3 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pelle SkullmanLinköpings OK39:0511:29
2Hans SvensonSOK Viljan39:16+0:1111:32
3Kent GranqvistVästerviks OK40:39+1:3411:57
4Krister NilssonVäxjö OK41:29+2:2412:12
5Roger BergvikVäxjö OK41:38+2:3312:14
6Bertil KalénSOK Viljan41:53+2:4812:19
7Kjell JohanssonAnkarsrums OK42:30+3:2512:30
8Lennart AnderssonOK Orion45:03+5:5813:15
9Åke KarlssonAlvesta SOK45:52+6:4713:29
10Peter EnglundIFK Sävsjö54:12+15:0715:56
11Åke PerssonOK Bävern1:05:25+26:2019:14
12Åke ArvidssonHultsfreds OK1:06:12+27:0719:28
13Stellan HäggbrinkBerga SOK1:12:26+33:2121:18
Bengt ElmerssonOK Norrvirdarnaej godkänd
Göran ErikssonKexholms SKutgått

D70

2 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Mari PerssonVäxjö OK44:5117:56
2Margareta LarssonOK Njudung45:29+0:3818:11
3Gullevi SvenssonRonneby OK46:32+1:4118:36
4Ros-Mari KarlssonNybro OK49:15+4:2419:42
5Kerstin GunnarssonNässjö OK50:22+5:3120:08
6Britt-Marie BjörklundVästerviks OK52:14+7:2320:53
7Marianne BergVimmerby OK53:45+8:5421:30
8Eivor PetterssonGamleby OK54:53+10:0221:57
9Lena SandahlGamleby OK57:19+12:2822:55
10Gunilla SävenstrandHultsfreds OK58:46+13:5523:30
11Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:01:21+16:3024:32
12Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:09:20+24:2927:44
13Harriet KarlssonTorsås OK1:09:35+24:4427:50
14Margareta WikströmVäxjö AIS1:11:10+26:1928:28
15Eva BergstrandVärend GN OL1:14:37+29:4629:50
16Siv EkelöfVärend GN OL1:22:57+38:0633:10

H70

3 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen34:4611:35 Ladda ner rutt i gpx-format
2Tommy OlssonKarlskrona SOK37:35+2:4912:31
3Anders BuhréNybro OK37:39+2:5312:33
4Lennart PetterssonBjörkfors GOIF37:48+3:0212:36
5Leif LindströmNybro OK39:07+4:2113:02
6Åke BorgerAnkarsrums OK39:25+4:3913:08
7Stig JonssonBjörkfors GOIF42:46+8:0014:15
8Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan45:06+10:2015:02
9Lars-Åke ÅbergKalmar OK45:39+10:5315:13
10Lars PetterssonVimmerby OK47:13+12:2715:44
11Kent EkdahlEmmaboda Verda OK48:47+14:0116:15
12Ingemar AnderssonOK Orion49:42+14:5616:34
13Lars LångVimmerby OK51:33+16:4717:11
14Gerth SällströmLessebo OK51:46+17:0017:15
15Tommy PerssonVäxjö OK52:26+17:4017:28
16Bo TuressonOK Bävern55:25+20:3918:28
17Lars JohanssonÅlems OK1:01:40+26:5420:33
18Rune BergLunds OK1:04:44+29:5821:34
19Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:07:05+32:1922:21
20Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:14:10+39:2424:43
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Allan KarlssonÅlems OKutgått
Anders SvenssonAnkarsrums OKej start
Nils KarlssonVäxjö AISej start
Åke EckerbomIFK Sävsjöej start

H75

3 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK39:4413:14
2Stig KarlssonLessebo OK48:12+8:2816:04
3Hagbert PerssonVäxjö OK50:15+10:3116:45
4Erling EkelöfVärend GN OL51:58+12:1417:19
4Stig KarlssonTorsås OK51:58+12:1417:19
6Rune GunnarssonNässjö OK56:26+16:4218:48
7Erland LingJönköpings OK58:32+18:4819:30
8Krister SandbladVäxjö OK1:02:34+22:5020:51
9Kurt BergstrandLessebo OK1:04:20+24:3621:26
10Åke BjörklundVästerviks OK1:04:50+25:0621:36
11Kjell MånssonKarlskrona SOK1:11:48+32:0423:56
12Hans-Åke ChristianssonGamleby OK1:14:38+34:5424:52
13John-Erik BergstrandVärend GN OL1:24:46+45:0228:15
14Torgny JonssonVäxjö AIS1:36:19+56:3532:06
Göran ThourVärend GN OLutgått

D80

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila MalmqvistVäxjö OK44:5122:25

H80

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Werner TörnblomVäxjö OK44:1717:42
2Allan HåkanssonSOK Viljan47:01+2:4418:48
3Gillis AlmVäxjö OK51:35+7:1820:38
4Göran GabrielssonSOK Viljan51:43+7:2620:41
5Roland SkyttBjörkfors GOIF55:09+10:5222:03
6Hans-Åke OlssonHultsfreds OK1:10:31+26:1428:12

H85

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-erik MalmqvistVäxjö OK38:0719:03
2Henry GustafssonÅlems OK41:02+2:5520:31

Inskolning

1 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Meja AlexanderMålilla OKfullföljt
Izabella GranqvistVästerviks OKfullföljt
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Olivia JohanssonMålilla OKfullföljt
Sofia JuelKexholms SKfullföljt
Maximilian KarlssonMålilla OKfullföljt
Sofie WiduchKarlskrona SOKfullföljt

U1

1 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SvetnickyKarlskrona SOK15:378:13
2Oskar JuelKexholms SK21:11+5:3411:08
3Alma TräffMålilla OK22:12+6:3511:41
4Elsa HallOK Bävern22:39+7:0211:55
5Sofia GustavssonVimmerby OK23:54+8:1712:34
6Tuva ChristensenSkåneslättens OL25:03+9:2613:11
7Stina SvenssonVimmerby OK25:22+9:4513:21
8Vilgot PerniusMålilla OK26:03+10:2613:42
9Felicia GustavssonVimmerby OK26:51+11:1414:07
10Molly ValleriusGamleby OK27:19+11:4214:22
11Ellen HedHultsfreds OK28:07+12:3014:47
12Viggo LöfbergKexholms SK28:37+13:0015:03
13Fredrik JuelKexholms SK28:49+13:1215:10
14Maja KarlssonAlvesta SOK28:57+13:2015:14
15Theo ElofssonOK Njudung29:28+13:5115:30
16Ida HanssonSOK Viljan29:29+13:5215:31
17Alva JohanssonMålilla OK35:03+19:2618:26
18Benjamin SandinMålilla OK36:17+20:4019:05
19Agnes ErikssonKexholms SK43:53+28:1623:05
20Ida BillingMålilla OK55:49+40:1229:22

U2

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar LöfbergKexholms SK31:5512:16
2Alvin JakobssonNybro OK32:30+0:3512:30
3Love KarlssonVäxjö OK36:43+4:4814:07
4Neo LivfKexholms SK39:28+7:3315:10
5Ruben QwickEksjö SOK41:30+9:3515:57
6Svante ArbrandtKalmar OK45:21+13:2617:26
7Oscar KristianssonKexholms SK45:26+13:3117:28
8Hanna FribergGamleby OK45:50+13:5517:37
9Sigrid HolmgrenGamleby OK45:55+14:0017:39
10Vilma FribergGamleby OK49:46+17:5119:08
11Märta HolmgrenGamleby OK49:49+17:5419:09
12Agnes HöglundEksjö SOK50:17+18:2219:20

Öppen motion 1

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla MelkerssonKexholms SK29:0411:10
2Joakim FredrikssonKalmar OK32:51+3:4712:38
3Ida HässelmarkKalmar OK33:04+4:0012:43
4Martina ErikssonKexholms SK43:07+14:0316:35
5Elin SvenssonVimmerby OK45:34+16:3017:31
6Ulf PalmqvistIFK Sävsjö57:41+28:3722:11
7Göte KarlssonKexholms SK1:00:33+31:2923:17
8Anna HolmgrenNässjö OK1:13:46+44:4228:22

Öppen motion 3

3 000 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus NorénOK Njudung34:1411:24
2Timofej SibilevKarlskrona SOK36:11+1:5712:03
3Christina EvebornSOK Viljan36:17+2:0312:05
4Kristina AnderssonVimmerby OK36:21+2:0712:07
5Carolina BoreliusKalmar OK38:25+4:1112:48
6Anton DahlbergGamleby OK40:47+6:3313:35
7Kristina JennerstrandOK Njudung41:08+6:5413:42
8Ulrik JohanssonOK Bävern41:50+7:3613:56
9Mikael WiduchKarlskrona SOK41:57+7:4313:59
10Susanne BerganderEksjö SOK42:00+7:4614:00
11Johanna OttossonAlvesta SOK46:07+11:5315:22
12MariAnn SvenssonVäxjö AIS46:53+12:3915:37
13Ayan LingIK Hakarpspojkarna48:01+13:4716:00
14Sofia GranqvistVästerviks OK49:04+14:5016:21
15Ulrika LjungqvistKexholms SK49:43+15:2916:34
16Carina RubenssonSOK Viljan50:26+16:1216:48
17William AnderssonVimmerby OK54:03+19:4918:01
18Samuel FagerVäxjö OK55:20+21:0618:26
19Ingrid NilssonVäxjö OK1:04:49+30:3521:36
20Barbro NilssonAlvesta SOK1:04:59+30:4521:39
21Sandra DavidssonOK Bävern1:05:03+30:4921:41
22Britt-Marie CarlssonSOK Viljan1:08:39+34:2522:53
23MariAnne MånssonRonneby OK1:29:23+55:0929:47
24Moa NicklassonKexholms SK1:41:29+1:07:1533:49
Hans StodellGamleby OKej godkänd
Kjell RosgrenOK Njudungej godkänd
Robert NorénOK Njudungej godkänd
Johannes FagerVäxjö OKej godkänd
Lena JohanssonIFK Sävsjöej start

Öppen motion 5

3 400 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmy GranqvistVästerviks OK30:479:03
2Emma ErlandssonSOK Viljan36:15+5:2810:39
3Björn DavidssonOK Bävern36:17+5:3010:40
4Malin FredrikssonKalmar OK36:43+5:5610:47
5Anders NilssonVimmerby OK37:26+6:3911:00
6Arne ErlandssonSOK Viljan38:22+7:3511:17
7Thomas HässelmarkKalmar OK38:44+7:5711:23
8Stefan UnossonKalmar OK39:26+8:3911:35
9Karin Rahm BjörneldKalmar OK40:44+9:5711:58
10Martina SturekSOK Viljan43:11+12:2412:42
11Carola BillingHultsfreds OK46:15+15:2813:36
12Mikael AlexanderMålilla OK48:06+17:1914:08
13Jessica KarmetunOK Bävern52:33+21:4615:27
14Kent HolmgrenNässjö OK52:36+21:4915:28
15Roy StrandbergKalmar OK55:32+24:4516:20
16Carin AnderssonKexholms SK57:02+26:1516:46
17Jonas LagergrenMålilla OK57:53+27:0617:01
18Sara JohanssonMålilla OK57:54+27:0717:01
19Jonas JuelKexholms SK1:01:42+30:5518:08
20Britt AxelssonNybro OK1:02:52+32:0518:29
21Jenny JakobssonEksjö SOK1:02:54+32:0718:30
22Johan JernsbladVästerviks OK1:05:24+34:3719:14
23Anna StrömbergKalmar OK1:08:49+38:0220:14
24Maria PetterssonOK Njudung1:10:33+39:4620:45
25Maud GustavssonOK Bävern1:13:57+43:1021:45
26Eva DegermanGamleby OK1:17:08+46:2122:41
27Stefan ClaessonOK Stigen1:42:43+1:11:5630:12
28Annika GranqvistVärend GN OL1:44:31+1:13:4430:44
Anders ErikssonKexholms SKej godkänd
Karin HemmingsVimmerby OKutgått

Öppen motion 7

3 000 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SvenssonNässjö OK29:409:53
2Johan AnderssonHultsfreds OK33:43+4:0311:14
3Mats SöderbergKalmar OK35:23+5:4311:47
4Susanna DjurstedtEksjö SOK36:45+7:0512:15
5Jonny JohanssonOK Njudung38:59+9:1912:59
6Stefan CaleklintKarlskrona SOK41:27+11:4713:49
7Ola LöfgrenSOK Viljan42:12+12:3214:04
8Dennis GustafssonOK Njudung43:19+13:3914:26
9Torbjörn QvistHässleby SOK43:32+13:5214:30
10Stefan G LarssonOK Njudung43:44+14:0414:34
11Peter LindrotEksjö SOK44:07+14:2714:42
12Robin ÖhrnOK Bävern45:18+15:3815:06
13Hanna FagerVäxjö OK46:19+16:3915:26
14Maria HåkanssonVäxjö OK47:23+17:4315:47
15Lars HolmgrenGamleby OK48:08+18:2816:02
16Conny BerggrenVäxjö AIS48:31+18:5116:10
17Emelie DanielssonVimmerby OK49:05+19:2516:21
18Jessica ElmerssonOK Bävern49:33+19:5316:31
19Stefan JennerstrandOK Njudung49:35+19:5516:31
20Lennart HolstNässjö OK50:18+20:3816:46
21Tor-Björn LöfbergKexholms SK50:22+20:4216:47
22Mona LindénVäxjö OK50:52+21:1216:57
23Mats HolmVäxjö OK50:58+21:1816:59
24Leif JohanssonKexholms SK51:32+21:5217:10
25Anders GranqvistVärend GN OL52:03+22:2317:21
26Bengt HenrikssonVäxjö AIS52:30+22:5017:30
27Ingela KlintbergEksjö SOK53:15+23:3517:45
28Pelle HöglundEksjö SOK55:46+26:0618:35
29Jerry SvenssonSOK Viljan56:03+26:2318:41
30Catrine OlssonTorsås OK56:49+27:0918:56
31Karolina KarlssonNybro OK57:02+27:2219:00
32Lars KarlssonGamleby OK57:47+28:0719:15
33Ann-Katrin LarssonMålilla OK58:58+29:1819:39
33Rebecca SvenssonVärend GN OL58:58+29:1819:39
35Björn LiljeholmAnkarsrums OK1:01:35+31:5520:31
36Hanna MyrehedVandrarringen1:02:40+33:0020:53
37Jonas FagerVäxjö OK1:06:19+36:3922:06
38Ingemar LennartssonSOK Viljan1:06:35+36:5522:11
39Pia ÖstangårdGamleby OK1:06:52+37:1222:17
40Tomas PeterssonSOK Viljan1:06:56+37:1622:18
41Maria SundbergOK Njudung1:09:30+39:5023:10
42Tommy OlssonTorsås OK1:12:26+42:4624:08
43Ulrika RibbholmOK Njudung1:13:51+44:1124:37
44Ellinor FärgHässleby SOK1:14:43+45:0324:54
45Ann-Sofie OlovssonGamleby OK1:18:20+48:4026:06
46Anette OlssonEksjö SOK1:25:37+55:5728:32
47Ulla OlssonTorsås OK1:27:01+57:2129:00
48Per HellendorffEksjö SOK1:28:32+58:5229:30
Anna HenrikssonTorsås OKej godkänd
Lina LiljeholmAnkarsrums OKutgått

Öppen motion 8

5 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif JohanssonOK Njudung49:539:46
2Stefan DjurstedtEksjö SOK51:54+2:0110:10
3Johan SandlundOK Njudung56:37+6:4411:06
4Simon SvahnEksjö SOK1:02:43+12:5012:17
5Bo HultgrenOK Njudung1:04:03+14:1012:33
6Rasmus SvenssonVärend GN OL1:04:26+14:3312:38
7Marcus FärgAnnebergs GIF1:04:30+14:3712:38
8Urban AnderssonKexholms SK1:04:35+14:4212:39
9Alexander LivfKexholms SK1:06:56+17:0313:07
10Marina JohanssonOK Njudung1:08:55+19:0213:30
11Urban BillingHultsfreds OK1:11:15+21:2213:58
12Pär SvenssonVärend GN OL1:11:40+21:4714:03
13Thomas ElofssonOK Njudung1:15:21+25:2814:46
14Andreas BergLinköpings OK1:17:48+27:5515:15
15Ophelia AlmqvistNybro OK1:19:53+30:0015:39
16Nicklas EnlundGamleby OK1:21:50+31:5716:02
17Per SandlundOK Njudung1:24:57+35:0416:39
18Robin KarlssonAlvesta SOK1:26:31+36:3816:57
19Oskar SvahnEksjö SOK1:28:45+38:5217:24
20Petra OlejnikSOK Viljan1:28:56+39:0317:26
21Sonja HaasNybro OK1:35:36+45:4318:44
Peter SvahnEksjö SOKutgått
Lars RibbholmOK Njudungutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser