Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rigor/Uven-dubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rigor/Uven-dubbeln
Arrangörsorganisation: IF Rigor
Datum: lördag 25 mars 2017

D21 Elit

4 480 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK39:378:50
2Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK40:49+1:129:06
3Elin ClassonOK Orinto43:10+3:339:38
4Hilda ForsgrenOK Linné43:55+4:189:48
5Julia OhlssonOK Linné44:15+4:389:52
6Emmi JokelaIFK Göteborg44:16+4:399:52 Ladda ner rutt i gpx-format
7Johanna ÖbergOK Linné46:16+6:3910:19
8Rebecka OlssonOK Linné47:22+7:4510:34
9Frida SandbergStora Tuna OK47:23+7:4610:34
10Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK47:39+8:0210:38
11Lovisa LemanGöteborgs SK47:49+8:1210:40
12Kristin SkaarRyda SK48:04+8:2710:43
13Linnea GustafssonUddevalla OK48:29+8:5210:49
14Lisa JohanssonOK Tranan48:58+9:2110:55
15Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK50:14+10:3711:12
16Åsa HellquistIFK Göteborg50:38+11:0111:18
17Linda HallbergBredareds IF50:44+11:0711:19
18Aina EdgrenTrollhättans SOK50:53+11:1611:21
19Lisa CarlssonOK Linné51:25+11:4811:28
20Ingjerd MyhreIFK Göteborg51:29+11:5211:29
21Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna52:14+12:3711:39
22Magdalena OlssonStora Tuna OK54:16+14:3912:06
23Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK54:38+15:0112:11
24Lisa RönnolsOK Linné57:28+17:5112:49
25Karin ThernOK Skogshjortarna58:12+18:3512:59
26Frida NeroGöteborg-Majorna OK58:31+18:5413:03
27Klara PålssonSävedalens AIK58:40+19:0313:05
28Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK59:30+19:5313:16
29Maria ErikssonEds SK1:00:06+20:2913:24
30Stina BergSävedalens AIK1:01:50+22:1313:48
31Linnea GillbergCentrum OK1:07:17+27:4015:01
32Kristina SpångbergLunds OK1:07:30+27:5315:04
33Stina NeroMullsjö SOK1:10:52+31:1515:49
34Karin HåkanssonOK Gränsen1:13:04+33:2716:18
35Irma HåkanssonOK Gränsen1:14:57+35:2016:43
36Marie Arnesson GallerOK Löftan1:27:00+47:2319:25
Karin BjörnlingerUlricehamns OKej godkänd
Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OKej start
Camilla EngstrandSävedalens AIKej start
Elin MånssonIFK Göteborgej start
Sara Snogerup LinseLunds OKej start
Karna ThorssonOK Linnéej start
Sofia EbermarkSävedalens AIKej start
Johanna ErlandssonStora Tuna OKej start

H21 Elit

5 150 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas BassetOK Linné32:026:13
2Eskil KinnebergIFK Göteborg33:09+1:076:26
3Anton SjökvistStora Tuna OK34:13+2:116:38
4Joakim SvenskStora Tuna OK34:36+2:346:43
5Emil SvenskStora Tuna OK35:06+3:046:48
6Jonas PilbladIFK Göteborg35:09+3:076:49
7Albin RidefeltOK Linné35:43+3:416:56
8Niclas JonassonIFK Göteborg37:02+5:007:11
9Oskar SjöbergOK Linné37:03+5:017:11
10Alan CherryVaregg Fleridrett37:16+5:147:14
11Martin AhlbergerHestra IF37:24+5:227:15
12Johan LindbergIFK Mora OK37:25+5:237:15
12Henrik LöfåsOK Linné37:25+5:237:15
14Håvard HagaNydalens SK37:36+5:347:18
15Oliwer LundbergOK Bävern37:54+5:527:21
16Vincent CoupatOK Linné37:58+5:567:22
17Josef NordlundOK Linné38:12+6:107:25
18Erik JohanssonHalmstad OK38:20+6:187:26
19Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK38:43+6:417:31
20Jesper SjögrenHestra IF38:45+6:437:31
21Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK38:47+6:457:31
22Jesper JohanssonOK Löftan39:34+7:327:40
23Johan StrandGöteborg-Majorna OK39:45+7:437:43
24Johan TörnrothHestra IF40:19+8:177:49
25Jonas AnderssonStora Tuna OK40:27+8:257:51
26Viktor SvenskStora Tuna OK40:28+8:267:51
27Henrik LaasIFK Göteborg40:48+8:467:55
28Arvid VågIFK Göteborg41:08+9:067:59
28William PommerStora Tuna OK41:08+9:067:59
30Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK41:23+9:218:02
31Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad41:33+9:318:04
32Karl LevinSävedalens AIK41:38+9:368:05
33Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad42:42+10:408:17
34David LingforsOK Linné43:01+10:598:21
35Ken PeetersOK Linné43:07+11:058:22
36Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK43:17+11:158:24
37Anders HåkanssonOK Linné43:18+11:168:24
38Måns SandgrenOK Orion43:38+11:368:28
39Magnus JohanssonOK Löftan43:41+11:398:28
40Johan WikströmSävedalens AIK43:50+11:488:30
41Anders HöijeGöteborg-Majorna OK44:18+12:168:36
42Jesper SvenskStora Tuna OK44:57+12:558:43
43Markus LangStora Tuna OK45:06+13:048:45
44Albin ThunbergOK Alehof45:20+13:188:48
45Erik LindOK Linné45:29+13:278:49
46Adrian VartiaOK Löftan45:39+13:378:51
47Pontus JohanssonOK Linné45:47+13:458:53
48Olof ErikssonOK Linné46:09+14:078:57
49Gustav BoquistIK Uven46:44+14:429:04
50Björn ArnessonUlricehamns OK46:48+14:469:05
51Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK46:50+14:489:05
52Fabian WennerbergOK Klyftamo47:00+14:589:07
53Kevin StåhlOK Hammaren47:51+15:499:17
54Erik BjörklundOK Linné50:02+18:009:42
55Thibaut DerenneOK Linné50:08+18:069:44
56Adrian OpheimNTNUI51:22+19:209:58
57Mikal Brastad LarsenNydalens SK52:14+20:1210:08
58Jonatan FridolfssonOK Gränsen53:01+20:5910:17
59Joel BergkvistCentrum OK53:18+21:1610:20
60Mattias MårtsStora Tuna OK53:32+21:3010:23
61Jonas LundgrenStora Tuna OK53:55+21:5310:28
62Hampus MöllerStora Tuna OK53:57+21:5510:28
63Rickard IngessonLunds OK56:43+24:4111:00
64Ruairi ShortOK Linné56:57+24:5511:03
65Erik HanssonBredareds IF59:14+27:1211:30
66Christian ArnessonUlricehamns OK1:01:57+29:5512:01
67Erik SchultzLunds OK1:07:32+35:3013:06
Jonas MerzGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mats TroengOK Linnéej godkänd
Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik NeroMullsjö SOKej godkänd
Johan GustafssonOK Nackheej start
Erik EngstrandIFK Göteborgej start
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start

D20 Elit

4 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KarlströmOK Linné45:0510:59
Moa HenningssonIK Trenne Ullaredej godkänd

H20 Elit

4 570 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip KarlssonIF Hagen37:498:16
2Johan OlsonIK Uven38:21+0:328:23
3Simon WikströmOK Pan-Kristianstad38:33+0:448:26
4Albin ClaessonSävedalens AIK41:45+3:569:08
5Arvid NordIK Hakarpspojkarna44:12+6:239:40
6Loke AgmarkenHalmstad OK47:30+9:4110:23
7Hugo ThunbergOK Alehof54:31+16:4211:55
8Rasmus LundbergOK Bävern56:30+18:4112:21
9Hampus LarssonFK Göingarna57:06+19:1712:29
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Jesper LindströmIF Hagenej godkänd
Edvin CarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Olle NilssonOK Linnéej start

D18 Elit

3 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK36:5510:31
2Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan37:14+0:1910:36
3Emelie LorénOK Landehof42:23+5:2812:04
4Hanna BoquistIK Uven47:40+10:4513:34
5Alice HultinOK Löftan50:03+13:0814:15
6Sara ForsbergIK Uven51:49+14:5414:45
7Isabella LagoGöteborg-Majorna OK52:31+15:3614:57
8Lisa BörnstedtKungälvs OK56:02+19:0715:57
9Elina HansonKungälvs OK57:34+20:3916:24
10Lovisa RingHalmstad OK1:00:28+23:3317:13
11Paulina JägstedtHalmstad OK1:08:32+31:3719:31
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kajsa RaskKungälvs OKej godkänd
Emelie KarlssonOK Landehofej godkänd
Erika Källvik LeufvénÅmåls OKej godkänd
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ebba HjertbergHestra IFej godkänd

H18 Elit

4 210 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK33:007:50
2Olle GrywenzOK Linné37:15+4:158:50
3Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb38:31+5:319:08
4Sandro SchmidOK Linné39:24+6:249:21
5Axel OlssonIF Hagen40:28+7:289:36
6Marcus CarlssonIF Hagen40:42+7:429:40
6Hampus NyströmIF Hagen40:42+7:429:40
8Olle SörqvistMarkbygdens OK42:02+9:029:59
9Tim JohanssonFK Friskus-Varberg42:48+9:4810:09
10Hugo StrömMullsjö SOK43:15+10:1510:16
11Carl JosefssonSävedalens AIK43:44+10:4410:23
12Carl HolmbergIF Hagen44:41+11:4110:36
13Linus LundbergOK Bävern46:27+13:2711:01
14Jonas LauriFK Herkules46:45+13:4511:06
15Albin AlsiöIF Hagen47:56+14:5611:23
16Olle HedmanIF Hagen48:46+15:4611:35
17Filip SvenssonOK Löftan50:05+17:0511:53
18Klas JohanssonOK Tranan52:12+19:1212:23
19Reto GiezendannerIF Hagen54:01+21:0112:49
20Samuel PihlströmOK Landehof58:26+25:2613:52
21Jacob EnbergHalmstad OK59:29+26:2914:07
22Edvin LjungbergSjövalla FK1:03:52+30:5215:10
23Daniel GlimténOK Löftan1:41:11+1:08:1124:02
Axel ForsmanFK Herkulesej godkänd
Martin LammFrölunda OLej godkänd
Oscar StombergIF Hagenej godkänd
Daniel BogrenIF Hagenej godkänd
Axel BlomFrölunda OLej godkänd
Erik LundStenungsunds OKej godkänd
Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start

D21

3 440 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amilia BjörklundSävedalens AIK30:118:46
2Anne HanssonMarkbygdens OK40:26+10:1511:45
3Joanna MalmkvistSävedalens AIK42:13+12:0212:16
4Alice AronengHestra IF42:44+12:3312:25
5Elin TörnrothHjobygdens OK45:39+15:2813:16
6Ida WadmanKatrineholms OK46:50+16:3913:36
7Anna LjungqvistLunds OK47:10+16:5913:42
8Linda SkogOK Reftele47:59+17:4813:56
9Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb48:54+18:4314:12
10Emilia HenryssonTibro OK49:18+19:0714:19
11Linda MartinssonIF Marin Väst51:54+21:4315:05
12Tove UddMarkbygdens OK52:18+22:0715:12 Ladda ner rutt i gpx-format
13Elin KarlssonLycksele IF56:45+26:3416:29
14Tina LjungqvistLunds OK1:00:46+30:3517:39
15Maria LönnHalmstad OK1:01:19+31:0817:49
16Therese AlfredssonSävedalens AIK1:09:26+39:1520:11
17Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK1:14:12+44:0121:34
18Petra EklundLunds OK1:27:08+56:5725:19 Ladda ner rutt i gpx-format
Madeleine AttforsSävedalens AIKej godkänd
Therese EkströmHalmstad OKej godkänd
Eva CarlidenHalmstad OKej start

H21

4 460 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias NilssonOK Alehof37:268:23
2Simon LarssonSävedalens AIK37:27+0:018:23
3Tobias LindellOK Alehof38:53+1:278:43
4Johan DelvertOK Orion39:25+1:598:50 Ladda ner rutt i gpx-format
5Markus LarssonHestra IF39:33+2:078:52
6Daniel OlssonUddevalla OK43:47+6:219:49
7Henrik BrusSävedalens AIK44:21+6:559:56
8Lennart BengtssonFalkenbergs OK45:50+8:2410:16
9David RunemalmNybro OK46:27+9:0110:24
10Anton HemlinIK Uven47:20+9:5410:36
11Christoffer OlssonUddevalla OK48:19+10:5310:50
12Johnny HålsjöVänersborgs SK49:30+12:0411:05
13Jesper MelinGarphyttans IF49:47+12:2111:09
14Patrik CorneliussonOK Löftan50:17+12:5111:16
15Gabriel AnderssonUlricehamns OK51:01+13:3511:26
16Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb51:09+13:4311:28
17Fredrik HugossonLunds OK51:14+13:4811:29
18Simon NilssonEksjö SOK51:56+14:3011:38
19John GabrielssonSävedalens AIK52:16+14:5011:43
20Johnny NimvikLunds OK53:46+16:2012:03
21Stefan RoosIFK Göteborg54:26+17:0012:12
22Marcus UllmanOK Alehof55:12+17:4612:22 Ladda ner rutt i gpx-format
23Raul HindovLunds OK55:42+18:1612:29
24Jonatan BylarsForsa OK55:47+18:2112:30 Ladda ner rutt i gpx-format
25Andreas HermanssonOK Stigen55:54+18:2812:32
26Viktor TovessonOK Orion56:31+19:0512:40
27Arvid HammarFK Herkules1:01:04+23:3813:41
28Johan GustafsonLunds OK1:09:17+31:5115:32
29Mikael NilssonLunds OK1:10:58+33:3215:54
30Martin LundStenungsunds OK1:15:34+38:0816:56
31Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:15:52+38:2617:00
32Per SvenningssonLunds OK1:21:25+43:5918:15
Petter BergstedtMarkbygdens OKej godkänd
Victor AxbomOK Landehofej start
Kyrre ThalbergLunds OKej start
Pontus GustafssonBoxholm-Mjölby OLej start

D20

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin FritzellMullsjö SOK1:11:3520:48
2Cecilia SpångbergLunds OK1:13:18+1:4321:18
3Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:15:33+3:5821:57

D18

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK55:1516:03
2Olivia LönkvistOK Vivill1:07:38+12:2319:39
3Tove JohanssonOK Alehof1:19:39+24:2423:09

H18

3 410 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils HammarFK Herkulesej start

D16

3 280 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LagerHalmstad OK37:0911:19
2Moa AlsiöIF Hagen38:45+1:3611:48
3Alma HjertbergHestra IF40:59+3:5012:29
4Maria LogrenSjövalla FK41:14+4:0512:34
5Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK41:40+4:3112:42
6Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna42:27+5:1812:56
7Lovisa WeidenSkåneslättens OL43:28+6:1913:15
8Emma LingIK Hakarpspojkarna45:12+8:0313:46
9Ellika GrothKungälvs OK45:31+8:2213:52
10Thea FagerströmIFK Göteborg45:34+8:2513:53
11Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK46:24+9:1514:08
12Felicia LorénOK Landehof49:35+12:2615:07
13Vendela LönkvistOK Vivill50:39+13:3015:26
14Elin CarlssonIK Trenne Ullared50:52+13:4315:30
15Linnea BengtssonFalkenbergs OK51:00+13:5115:32
16Emely WeihartHestra IF52:34+15:2516:01
17Clara SamuelssonOK Vivill55:29+18:2016:54
18Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:01:53+24:4418:52
19Emilia ÖsterlundIK Ymer1:04:24+27:1519:38
20Kajsa NormanSävedalens AIK1:06:12+29:0320:10
21Emelie RönnborgIK Uven1:12:57+35:4822:14
22Matilda ÅkessonOK Landehof1:32:09+55:0028:05
23Louise JohanssonStenungsunds OK1:48:13+1:11:0432:59
Tilda HenningssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Erica BogrenIF Hagenej godkänd
Olivia AspIFK Göteborgej godkänd

H16

3 470 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel NalbinMullsjö SOK39:0811:16
2Nils KörleOK Landehof41:57+2:4912:05
3Jakob ZällHjärnarps OL42:03+2:5512:07
4Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK43:15+4:0712:27
5Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK46:08+7:0013:17
6Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK47:32+8:2413:41
7Noah BechtelFK Friskus-Varberg48:15+9:0713:54
8Felix DrejmoOK Landehof49:27+10:1914:15
9Olle BergstedtMarkbygdens OK51:01+11:5314:42
10Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK51:57+12:4914:58
11Albin PerssonHalmstad OK53:22+14:1415:22
12Arvid LundqvistHalmstad OK57:05+17:5716:27
13Johan HolmbergIF Hagen57:34+18:2616:35
14Simon NordbergGöteborg-Majorna OK59:59+20:5117:17
15Måns HenningssonIK Trenne Ullared1:00:10+21:0217:20
16Erik JohanssonOK Alehof1:00:26+21:1817:24
17Axel ErikssonOK Löftan1:06:29+27:2119:09
18Emil SundströmOK Orinto1:10:14+31:0620:14
19Erik HultanderIF Rigor1:16:51+37:4322:08
20Erik IngemarssonHestra IF1:16:59+37:5122:11
21Mattias LauriFK Herkules1:47:47+1:08:3931:03
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Marcus RagnarssonMarkbygdens OKej start
Olle ElfströmOK Orintoej start
Lukas GustafssonIK Ymerej start
Gustav BohmanOK Orintoej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start

D16 Kort

3 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Rebecka StenholdtFK Herkulesej godkänd

H16 Kort

3 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OKej godkänd
Philip EkbergTrollhättans SOKej start

D14

3 220 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK32:5210:12
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK37:06+4:1411:31
3Klara PerssonHalmstad OK40:59+8:0712:43
4Thilda SeldénIF Rigor43:04+10:1213:22
5Thea BökmanHelsingborgs SOK44:13+11:2113:43
6Elina ReinholdssonOK Alehof44:26+11:3413:47
7Erika ÅkessonMarkbygdens OK45:02+12:1013:59
8Elsa KarlssonOK Landehof47:15+14:2314:40
9Moa SkoogFalköpings AIK OK47:51+14:5914:51
10Elin FlakbergIFK Göteborg50:16+17:2415:36
11Maja KarmstigFK Friskus-Varberg59:03+26:1118:20
12Julia WesthMullsjö SOK1:00:10+27:1818:41
13Unni GranforsIF Rigor1:00:17+27:2518:43
14Emelie RengmyrIF Rigor1:00:33+27:4118:48
15Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:01:49+28:5719:11
16Maja GraadIF Rigor1:04:16+31:2419:57
17Matilda CederbergVänersborgs SK1:08:34+35:4221:17
18Anna SvenssonIF Rigor1:11:59+39:0722:21
19Marta TörnströmFK Friskus-Varberg1:12:33+39:4122:31
20Annie ErikssonOK Löftan1:13:58+41:0622:58
21Ida BruhnIF Rigor1:15:48+42:5623:32
22Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:34:26+1:01:3429:19
23Emmy WallinFalkenbergs OK1:42:34+1:09:4231:51
24Kristina BohmanOK Orinto2:33:36+2:00:4447:42
Matilda AspIFK Göteborgej godkänd
Hanna AlsiöIF Hagenej godkänd
Elsa BobergIF Rigorej godkänd
Filippa FagerströmIFK Göteborgej godkänd
Rebecka PihlströmOK Landehofej godkänd
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej start
Maria GergelyFK Herkulesej start
Ida BengtssonOK Alehofej start

H14

3 170 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton CarlssonIF Hagen31:189:52
2Willy FjällborgStenungsunds OK34:04+2:4610:44
3Albin WeidenSkåneslättens OL35:54+4:3611:19
4Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan36:52+5:3411:37
5Alfred ErdeliusIF Rigor39:20+8:0212:24
6Arvid EkströmStenungsunds OK39:40+8:2212:30
7Victor HanssonOK Löftan41:48+10:3013:11
8Alex JohanssonFK Friskus-Varberg42:19+11:0113:20
9Elias NordbergGöteborg-Majorna OK43:27+12:0913:42
10Anton KastrupFK Herkules46:20+15:0214:36
11Victor BeischerIK Uven47:44+16:2615:03
12Simon BååthSävedalens AIK48:35+17:1715:19
13Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb49:03+17:4515:28
14David AlménTrollhättans SOK49:05+17:4715:29 Ladda ner rutt i gpx-format
15Isak BengtssonOK Lindéna50:16+18:5815:51
16Karl GranforsOK Landehof53:13+21:5516:47
17Elias PerssonFjärås AIK53:47+22:2916:57
18Gunnar FovaeusSävedalens AIK56:04+24:4617:41
19Erik LingIK Hakarpspojkarna56:27+25:0917:48
20Liam JohanssonIF Hagen57:14+25:5618:03
21Lukas GrothKungälvs OK58:06+26:4818:19
22Albin NyqvistOK Landehof58:50+27:3218:33
23Axel BrönnestamOK Gipen58:57+27:3918:35
24Emil JägstedtHalmstad OK59:15+27:5718:41
25Axel BechtelFK Friskus-Varberg59:56+28:3818:54
26Melker ÅkessonOK Landehof1:00:18+29:0019:01
27Lucas BoströmOK Alehof1:00:26+29:0819:03
28Johan Wall JungbjerGöteborgs SK1:00:51+29:3319:11
29William RönnborgIK Uven1:01:56+30:3819:32
30Adam SkoglundUlricehamns OK1:02:54+31:3619:50
31Gustav AnderssonOK Löftan1:02:55+31:3719:50
32Andreas HandinOK Löftan1:08:30+37:1221:36
33Lowe HammarFK Herkules1:16:16+44:5824:03
34Ivar LampaIF Rigor1:18:20+47:0224:42
35Martin HanssonIF Rigor1:20:54+49:3625:31
36Malte KristianssonHalmstad OK1:28:50+57:3228:01
37Erik GullbrandIF Hagen1:34:13+1:02:5529:43
38Adrian BergqvistOK Alehof1:58:56+1:27:3837:31
39Jakob AspIFK Göteborg2:11:12+1:39:5441:23
Hugo ÅkerbergOK Löftanej godkänd
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej godkänd
Alvin OllanderOK Landehofej godkänd
Johan HedmanIF Hagenej godkänd
David HermanssonÅmåls OKej godkänd
Albin KruseIF Rigorej godkänd
Jacob GrahnIK Uvenej godkänd
Johan LundStenungsunds OKej godkänd
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd
Arvid SkeppSävedalens AIKej start
Tobias JohanssonOK Löftanej start
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej start
Casper SkeppSävedalens AIKej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

H14 Kort

2 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SamuelssonOK Vivill29:4813:21
2Oscar LundborgKungälvs OK30:24+0:3613:37
3Oscar NymanOK Gipen32:35+2:4714:36
4Simon LjungkvistOK Alehof34:47+4:5915:35
5Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb48:43+18:5521:50
6Benjamin ReulOK Orinto54:28+24:4024:25

D12

2 230 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna21:599:51
2Emilia LundstedtSjövalla FK23:26+1:2710:30
3Emma KarlssonOK Landehof24:51+2:5211:08
4Stina ThernOK Skogshjortarna25:02+3:0311:13
5Ida KörleOK Landehof26:04+4:0511:41
6Audrey HanssonFrölunda OL26:10+4:1111:44
7Wilma ReinholdssonOK Alehof26:54+4:5512:03
8Miranda WallströmSävedalens AIK29:03+7:0413:01 Ladda ner rutt i gpx-format
9Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK29:59+8:0013:26
10Signe HördegårdhIFK Göteborg31:26+9:2714:05
11Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb34:07+12:0815:17
12Frida LindénVäxjö OK34:43+12:4415:34
13Ida AnderssonOK Löftan35:41+13:4216:00
14Lisa ErikssonOK Landehof36:10+14:1116:13
15Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg36:25+14:2616:19
16Saga KällstrandÅmåls OK36:47+14:4816:29
17Lisa MossbergFK Herkules39:30+17:3117:42
18Julia BogeOK Alehof41:16+19:1718:30
19Johanna PihlströmOK Landehof41:43+19:4418:42
20Signe JohanssonFK Friskus-Varberg57:45+35:4625:53
Frida OdénFjärås AIKej godkänd
Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Nanna TorénHestra IFej godkänd
Emma ChristianssonUddevalla OKej start
Felicia AhlstrandFK Friskus-Varbergej start
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

H12

2 230 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan18:148:10
2Fabian AlinderSjövalla FK21:21+3:079:34
3Tom WeihartHestra IF21:26+3:129:36
4Emil SeldénIF Rigor22:55+4:4110:16
5Linus AlinderSjövalla FK24:24+6:1010:56
6Ola LeireGöteborg-Majorna OK25:31+7:1711:26
7Albin PaulssonOK Löftan25:43+7:2911:31
8Emil LindbladSävedalens AIK25:44+7:3011:32
9Adam SjööarvOK Nackhe26:05+7:5111:41
10Oskar BlomOK Löftan26:06+7:5211:42
11Elias NyqvistOK Landehof26:36+8:2211:55
12Otto LarssonOK Tranan27:47+9:3312:27
13Kasper VemdalMullsjö SOK28:29+10:1512:46
14Max NymanOK Gipen29:30+11:1613:13
15Alwin EinarssonKungälvs OK30:09+11:5513:31
16Love GaudenzHalmstad OK30:56+12:4213:52
17Felix JohanssonOK Alehof31:24+13:1014:04
18Simon WesthMullsjö SOK31:50+13:3614:16
19Isak SkoglundUlricehamns OK33:43+15:2915:07
20Samuel DahlbergIK Trenne Ullared34:20+16:0615:23
21Oscar ÖsterlundIK Ymer34:34+16:2015:30
22Filip HanssonOK Löftan37:50+19:3616:57
23Simon HanssonIF Rigor41:51+23:3718:46
24Olle KullmanOK Alehof43:26+25:1219:28
25Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb46:46+28:3220:58
26Magnus HammarqvistSjövalla FK48:01+29:4721:31
27Simon GrahnIK Uven48:43+30:2921:50
28Fredrik HedlundFK Herkules49:57+31:4322:23
29Gustav LundqvistHalmstad OK55:12+36:5824:45
30Carl-Johan StåhlSävedalens AIK56:04+37:5025:08
31Melvin LundOK Skogshjortarna1:04:08+45:5428:45
Isak TörnströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Edvin AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Einar SörqvistMarkbygdens OKej start
Oliver CarlidenHalmstad OKej start
Albin SundströmHestra IFej start
Lukas ErdalenIFK Göteborgej start
Albin BoellIFK Göteborgej start
Casper GunnarssonOK Lindénaej start

D12 Kort

1 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia SvarfvarSjövalla FK22:1611:54
2Stina NalbinMullsjö SOK23:32+1:1612:35
3Clara LövgärdOK Alehof27:48+5:3214:51

H12 Kort

1 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb18:5610:07
2Elias LauriFK Herkules21:21+2:2511:25
3Tim AnderssonOK Tranan22:57+4:0112:16
4Wilhelm VictorzonMullsjö SOK24:35+5:3913:08
5Adam BromsFK Friskus-Varberg24:57+6:0113:20
6Gabriel EkströmHalmstad OK30:25+11:2916:15
Noah RingströmRydboholms SKej start

D10

1 870 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK16:458:57
2Julia LönnHalmstad OK18:09+1:249:42
3Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb19:49+3:0410:35
4Edith HolmstrandOK Landehof22:14+5:2911:53
5Moa VemdalMullsjö SOK22:29+5:4412:01
6Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg22:39+5:5412:06
7Lova JohanssonFK Friskus-Varberg23:12+6:2712:24
8Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK24:11+7:2612:55
9Hedda  RoosIFK Göteborg24:13+7:2812:57
10Emma PerssonHalmstad OK24:47+8:0213:15
11Emma LindénVäxjö OK24:57+8:1213:20
12Amy JohanssonIK Uven25:34+8:4913:40
13Elin JohanssonIFK Göteborg26:19+9:3414:04
14Signe KullmanOK Alehof27:21+10:3614:37
15Elin AnderssonOK Löftan28:00+11:1514:58
16Hilma EkströmStenungsunds OK30:52+14:0716:30
17Ellen RubendahlFrölunda OL32:05+15:2017:09
18Molly GraadIF Rigor33:17+16:3217:47
19Agnes PaulssonOK Löftan39:16+22:3120:59
20Elvina BergdahlOK Orinto46:58+30:1325:06
Kajsa ElfströmOK Orintoej start
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start
Mira WallinFalkenbergs OKej start

H10

1 870 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SvenssonFK Herkules18:4910:03
2Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb19:47+0:5810:34
3Noah HedenblomSjövalla FK20:11+1:2210:47
4Oskar HjertbergHestra IF21:57+3:0811:44
5Isak DahlOK Alehof22:49+4:0012:12
6Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb23:46+4:5712:42
7Joar BlomqvistBredareds IF23:56+5:0712:47
8Alvar AlexanderssonIF Rigor24:59+6:1013:21
9Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg25:53+7:0413:50
10Einar BeckmanSjövalla FK26:15+7:2614:02
11Theander HulthénMölndal Outdoor IF28:10+9:2115:03
12Gustav AspIFK Göteborg28:34+9:4515:16
13William KraftIK Uven30:31+11:4216:19
14Andy GranforsIF Rigor36:34+17:4519:33
15Elias SamuelssonOK Vivill1:05:04+46:1534:47
Jacob RuderfeltIF Rigorej godkänd
Hugo CorneliussonOK Löftanej godkänd
Emil LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H35

4 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof39:058:45
2Anders SjööarvOK Nackhe54:03+14:5812:07
3Urban RingströmRydboholms SK54:12+15:0712:09
4Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:09:54+30:4915:40
5Fredrik EkströmHalmstad OK1:18:05+39:0017:30
Henrik EklundLunds OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

D40

3 410 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK38:1711:13
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK40:06+1:4911:45
3Linnéa BäckströmHestra IF40:15+1:5811:48
4Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK41:01+2:4412:01
5Ida HördegårdhIFK Göteborg41:31+3:1412:10
6Annika WesthMullsjö SOK42:28+4:1112:27
7Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof43:11+4:5412:39
8Anna LövgärdOK Alehof43:17+5:0012:41
9Lotta SaetreOK Landehof44:17+6:0012:59
10Susanne BiörsOK Tranan45:49+7:3213:26
11Katrin SkeppSävedalens AIK46:02+7:4513:29
12Lotta EnbergHalmstad OK51:45+13:2815:10
13Annica  Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK55:18+17:0116:13
14Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb56:40+18:2316:37
15Frida WallströmSävedalens AIK58:21+20:0417:06
16Sigrid VemdalMullsjö SOK1:04:24+26:0718:53
17Maria IngemarssonHestra IF1:06:44+28:2719:34
18Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:07:18+29:0119:44
19Christine LundOK Skogshjortarna1:19:01+40:4423:10
20Mona LindénVäxjö OK1:22:44+44:2724:15
21Annika AnderssonOK Orinto1:23:01+44:4424:20
Maria PetterssonHalmstad OKej godkänd
Gunilla CarlssonIK Trenne Ullaredej start
Jenny JohanssonIFK Göteborgej start

H40

4 180 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg28:046:42
2Staffan ErikssonStora Tuna OK31:15+3:117:28
3Stefan LundOK Linné37:36+9:328:59
4Sven GranforsOK Landehof39:08+11:049:21
5Magnus HanssonOK Löftan39:55+11:519:32
6Fredrik PerssonHalmstad OK40:09+12:059:36
7Mikael LundqvistHalmstad OK40:38+12:349:43
8Martin HjertbergHestra IF40:59+12:559:48
9Daniel RosénHalmstad OK42:48+14:4410:14
10Erik BengtssonFK Åsen44:47+16:4310:42
11Laust SörensenGöteborg-Majorna OK50:14+22:1012:01
12Max LarssonOK Tranan50:44+22:4012:08
13Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK52:58+24:5412:40
14Per RubendahlOK Skogshjortarna56:00+27:5613:23
15Erik KöllerströmFjärås AIK57:57+29:5313:51
16Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb58:06+30:0213:53
17Lars KullmanOK Alehof58:13+30:0913:55
18Ulf LunnhedOK Reftele1:01:22+33:1814:40
19Magnus EliassonFK Friskus-Varberg1:03:18+35:1415:08
20Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:05:52+37:4815:45
21Patrick EricsonMullsjö SOK1:07:41+39:3716:11
22Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:31:11+1:03:0721:48
Ola SkeppSävedalens AIKej godkänd
Mattias JägstedtHalmstad OKej godkänd
Morgan CarlidenHalmstad OKej start
Johan G HördegårdhIFK Göteborgej start
Anders LeireGöteborg-Majorna OKej start

D45

3 050 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna34:0211:09
2Pia JohanssonOK Landehof34:39+0:3711:21
3Anna ErikssonOK Landehof38:59+4:5712:46
4Marina AxelssonMarkbygdens OK40:42+6:4013:20
5Åsa JosarpFK Friskus-Varberg41:28+7:2613:35
6Kristina NilssonOK Tranan42:07+8:0513:48
7Sara LorénOK Landehof42:46+8:4414:01
8Jenny JohanssonIK Ymer44:39+10:3714:38
9Mari KraftIK Uven44:41+10:3914:39
10Ellinor JohanssonOK Alehof45:07+11:0514:47
11Maria BogrenIF Hagen46:33+12:3115:15
12Mia JodalGöteborg-Majorna OK46:42+12:4015:18
13Marie NordSol Tranås48:38+14:3615:56
14Anna StombergIF Hagen50:36+16:3416:35
15Malin LammFrölunda OL51:40+17:3816:56
16Malin BrorsonOK Nackhe53:25+19:2317:30
17Anna RönnborgIK Uven57:27+23:2518:50
18Maria AspIFK Göteborg58:31+24:2919:11
19Annika BechtelFK Friskus-Varberg58:43+24:4119:15
20Malin WeidenSkåneslättens OL1:07:50+33:4822:14
21Camilla WeihartOK Orinto1:13:20+39:1824:02
22Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:20:09+46:0726:16
23Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:25:52+51:5028:09
24Jeanette BlomOK Löftan1:38:15+1:04:1332:12
Annika JohanssonOK Trananej start
Jeanette LarssonFK Friskus-Varbergej start

H45

4 180 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SundströmHestra IF34:498:19
2Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK38:33+3:449:13
3Kenneth JohanssonOK Tranan39:16+4:279:23
4Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan39:29+4:409:26
5Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb40:19+5:309:38
6Peter AspIFK Göteborg40:39+5:509:43
7Thomas AnderssonOK Tranan43:01+8:1210:17
8Björn GrothKungälvs OK44:16+9:2710:35
9Thomas JosarpFK Friskus-Varberg44:29+9:4010:38
10Magnus HedmanKungälvs OK44:51+10:0210:43
11Thomas KarlssonOK Landehof45:17+10:2810:50
12Mikael BergstedtMarkbygdens OK48:12+13:2311:31
13Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb49:17+14:2811:47
14Mattias BååthSävedalens AIK50:41+15:5212:07
15Erik OlssonGöteborg-Majorna OK51:49+17:0012:23
16Anders LundellGöteborg-Majorna OK51:50+17:0112:24
17Erik LauriFK Herkules53:01+18:1212:41
18Martin JohanssonHalmstad OK54:04+19:1512:56
19Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OK54:41+19:5213:04
20Mikael SvenssonFK Herkules56:42+21:5313:33
21Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK59:52+25:0314:19
22Ulf NyqvistOK Landehof1:00:31+25:4214:28
23Johan HanssonOK Löftan1:02:42+27:5315:00
24Mikael NilssonOK Löftan1:08:45+33:5616:26
25Torbjörn LönkvistOK Vivill1:08:51+34:0216:28
26Tobias Den BraverOK Gränsen1:09:19+34:3016:34
27Per CarlssonIF Hagen1:09:52+35:0316:42
28Mats RönnborgIK Uven1:10:20+35:3116:49
29Atakilte BeyeneOK Gränsen1:12:24+37:3517:19
30Fredrik BrorsonOK Nackhe1:12:39+37:5017:22
31Ronnie BohmanOK Orinto1:18:12+43:2318:42
32Jonny LindénVäxjö OK1:19:55+45:0619:07
33Joakim ÅkessonOK Landehof1:20:41+45:5219:18
34Jonas HultinOK Löftan1:23:30+48:4119:58
35Henrik WeidenSkåneslättens OL1:26:38+51:4920:43
36Martin JohanssonOK Orinto1:26:47+51:5820:45
37Johan MeullerFK Herkules1:37:51+1:03:0223:24
38Ola SteneborgOK Orinto1:42:38+1:07:4924:33
Ola SamuelssonOK Vivillej godkänd
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jan LagerHalmstad OKej godkänd
Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Stefan GunnarssonOK Lindénaej start
Anders LingIK Hakarpspojkarnaej start

D50

2 850 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK33:0111:35
2Helena SvenssonFK Herkules33:56+0:5511:54
3Anette BernhedSävedalens AIK35:38+2:3712:30
4Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK36:21+3:2012:45
5Lena CarlssonSävedalens AIK37:26+4:2513:08
6Annika AasaIK Uven39:11+6:1013:44
7Hillevi ErikssonOK Linné41:17+8:1614:29
8Helena LindmanOK Gränsen42:14+9:1314:49
9Åsa NybergGöteborg-Majorna OK43:14+10:1315:10
10Susanne BaerveldtHalmstad OK43:27+10:2615:14
11Helena ErikssonEds SK43:59+10:5815:25
12Tuuli SaariFK Herkules44:11+11:1015:30
13Maria WidmarkIF Hagen44:26+11:2515:35
14Lena ArnoldssonMullsjö SOK46:05+13:0416:10
15Åsa AlsiöIF Hagen48:11+15:1016:54
16Eva PedersenOK Skogshjortarna48:49+15:4817:07
17Carina AnderssonFK Friskus-Varberg53:22+20:2118:43
18Eva NilssonKungälvs OK57:49+24:4820:17
19Lena PeterssonOK Alehof1:01:47+28:4621:40
20Ann ChihaniFK Herkules1:02:42+29:4122:00
21Katarina AlmehedFrölunda OL1:06:01+33:0023:09
22Karin JägrydSkåneslättens OL1:06:45+33:4423:25
23Helena StensötaFrölunda OL1:06:57+33:5623:29
24Annette ReulOK Orinto1:10:23+37:2224:41
Helena BengtssonSävedalens AIKej start

H50

3 530 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg31:559:02
2Anders YngströmGöteborg-Majorna OK33:16+1:219:25
3Christer BorgGöteborg-Majorna OK34:59+3:049:54
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK34:59+3:049:54
5Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg35:09+3:149:57
6Per KällvikÅmåls OK36:47+4:5210:25
7Magnus KarlssonOK Landehof36:56+5:0110:27
8Mats HedmanIF Hagen37:35+5:4010:38
9Tomas HermanssonÅmåls OK38:41+6:4610:57
10Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg39:35+7:4011:12
11Johan BökmanHelsingborgs SOK40:59+9:0411:36
12Anders LammFrölunda OL41:40+9:4511:48
13Ulf AlmehedFrölunda OL41:42+9:4711:48
14Kennet HorvathHalmstad OK41:51+9:5611:51
15Tony GustavsenIstrums SK41:59+10:0411:53
16Anders JägrydSkåneslättens OL42:02+10:0711:54
17Mårten WikströmHalmstad OK42:07+10:1211:55
18Richard BlomFrölunda OL42:43+10:4812:06
19Ola WallinderGöteborg-Majorna OK43:32+11:3712:19
20Mikael JungbjerGöteborgs SK44:03+12:0812:28
21Ragnar UppströmFK Herkules44:28+12:3312:35
22Magnus OhlssonSjövalla FK45:32+13:3712:53
23Göran NordSol Tranås46:19+14:2413:07
24Torbjörn GrahnIK Uven48:43+16:4813:48
25Jonas JohanssonOK Nackhe51:03+19:0814:27
26Hans NilssonKungälvs OK52:20+20:2514:49
27Bo SvenssonIstrums SK53:13+21:1815:04
28Magnus Ö BernhedSävedalens AIK53:55+22:0015:16
29Mats DahlrotIK Uven54:24+22:2915:24
30Leif HagmanIK Uven55:35+23:4015:44
31Anders SjöbergOK Reftele56:12+24:1715:55
32Stefan HammarFK Herkules56:17+24:2215:56
33Anders GustafssonFK Friskus-Varberg58:16+26:2116:30
34Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:00:12+28:1717:03
35Bernt BerndtssonFrölunda OL1:07:54+35:5919:14
36Graham KempGöteborg-Majorna OK1:12:07+40:1220:25
37Hans-Olof PerssonOK Alehof1:12:51+40:5620:38
38Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen1:14:27+42:3221:05
39Kjell JohanssonIF Hagen1:14:46+42:5121:10
40Stig GustafssonIK Ymer1:16:12+44:1721:35
41Sven ErikssonOK Landehof1:38:31+1:06:3627:54
42Peter GergelyFK Herkules1:45:01+1:13:0629:44
Torbjörn KjörkFrölunda OLej start

D55

3 070 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules32:0810:28
2Britt-Marie BengtssonFK Åsen38:49+6:4112:38
3Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK45:28+13:2014:48
4Ann-Marie AnderssonTenhults SOK45:39+13:3114:52
5Lena FromIK Stern48:14+16:0615:42
6Britta SahlinVänersborgs SK50:04+17:5616:18
7Ann NyströmIF Hagen54:55+22:4717:53
8Jane MelinGöteborg-Majorna OK58:16+26:0818:58
9Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:00:52+28:4419:49
10Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:01:40+29:3220:05
11Monika NilssonOK Alehof1:06:52+34:4421:46
12Karin BergdahlIK Uven1:12:43+40:3523:41
Lisa LarssonSjövalla FKej godkänd
Gunilla AxelssonSävedalens AIKej godkänd
Jane McpheatFK Herkulesej godkänd
Nina BejbomUddevalla OKej start

H55

3 530 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb34:149:41
2Hans MelinGöteborg-Majorna OK34:31+0:179:46
3Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL35:20+1:0610:00
4Jörgen IvarssonHestra IF37:19+3:0510:34
5Magnus JosefssonSävedalens AIK37:41+3:2710:40
6Stefan OlofssonOK Gisle38:19+4:0510:51
7Andres LaasOK Skogshjortarna38:33+4:1910:55
8Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK39:23+5:0911:09
9Pär ClaessonSävedalens AIK39:41+5:2711:14
10Per FlakbergIFK Göteborg39:49+5:3511:16
11Ulf WallinGöteborg-Majorna OK41:08+6:5411:39
12Andrew LagoGöteborg-Majorna OK42:49+8:3512:07
13Stig LarssonGöteborg-Majorna OK42:57+8:4312:10
14Magnus WideFrölunda OL43:58+9:4412:27
15Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK44:09+9:5512:30
16Thomas AttforsSävedalens AIK45:12+10:5812:48
17Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared46:01+11:4713:02
17Peter CederbergVänersborgs SK46:01+11:4713:02
19Tomas AnderssonTrollhättans SOK47:34+13:2013:28
20Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK48:36+14:2213:46
21Arne SääfGudhems IF48:54+14:4013:51
22Bengt KlassonUlricehamns OK49:05+14:5113:54
23Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK51:51+17:3714:41
24Lars-Johan VågLerums SOK53:34+19:2015:10
25Stefan SjöblomFrölunda OL55:29+21:1515:43
26Martin EickhoffSävedalens AIK1:01:13+26:5917:20
27Börje PerssonOK Alehof1:04:31+30:1718:16
28Mats KarestrandLerums SOK1:11:00+36:4620:06
29Göran OlesundOK Landehof1:11:50+37:3620:20
30Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:20:40+46:2622:51
31Jan SveideIF Hagen1:33:15+59:0126:24
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Krister KarlssonIstrums SKej godkänd
Roger HallgrenIFK Göteborgej godkänd
Håkan EggertIF Hagenej godkänd

D60

2 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK31:5613:42
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen34:22+2:2614:44
3Inger WesterbergIF Hagen36:53+4:5715:49
4Kerstin BurmanKvillebyns SK39:03+7:0716:45
5Solveig HedenblomSjövalla FK40:14+8:1817:16
6Gunilla LarssonBredareds IF42:38+10:4218:17
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared43:32+11:3618:41
8Monica WassFalkenbergs OK47:22+15:2620:19
9Eva KarlssonUddevalla OK53:23+21:2722:54
10Marita LarssonMarkbygdens OK56:18+24:2224:09
11My EngströmLerums SOK1:01:16+29:2026:17
12Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg1:12:20+40:2431:02
13Brith MohlinIK Stern1:40:44+1:08:4843:13
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej godkänd
Britt KarlssonStenungsunds OKej godkänd
Kerstin Haugen LundStenungsunds OKej start

H60

3 410 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas GeorgssonOK Nackhe35:0510:17
2Johan BerglundSävedalens AIK38:16+3:1111:13
3Ulf PalmérUlricehamns OK40:01+4:5611:44
4Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF42:16+7:1112:23
5Torbjörn LöfvingMullsjö SOK42:49+7:4412:33
6Uno MagnussonIF Hagen44:02+8:5712:54
7Pierre KarlssonOK Alehof44:24+9:1913:01
8Mikael BodénMarkbygdens OK46:09+11:0413:32
9Magnus AnderssonUlricehamns OK48:17+13:1214:09
10Karl SchneiderMölndal Outdoor IF51:58+16:5315:14
11Hans EkbergTrollhättans SOK53:36+18:3115:43
12Per-Olof LarssonHestra IF53:38+18:3315:43
13Lennart VamlingFrölunda OL56:31+21:2616:34
14Björn BorgGöteborg-Majorna OK57:56+22:5116:59
15Peter LarssonTrollhättans SOK58:25+23:2017:07
16Odd OlssonUddevalla OK1:03:19+28:1418:34
17Bertil AxbomOK Landehof1:10:22+35:1720:38
18Arne LundStenungsunds OK1:13:07+38:0221:26
19Thord EkströmTrollhättans SOK1:18:38+43:3323:03
20Lars LarssonSjövalla FK1:35:47+1:00:4228:05
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Roland SvenssonOK Skogsstjärnanej start
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej start

D65

2 330 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK31:5713:42
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK38:00+6:0316:18
3Gunlis LarssonOK Enen41:30+9:3317:48
4Karin AxelssonIK Uven41:51+9:5417:57
5Margareta JohanssonHalmstad OK43:37+11:4018:43
6Maria NorellFrölunda OL44:30+12:3319:05
7Marion HallstenUddevalla OK45:52+13:5519:41
8Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL49:31+17:3421:15
9Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb52:48+20:5122:39
10Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu53:43+21:4623:03
11Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:03:37+31:4027:18
12Eva BlomströmIK Stern1:07:47+35:5029:05
13Lotta BörjessonSävedalens AIK1:15:51+43:5432:33

H65

3 050 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto33:5711:07
2Björn JägerströmIK Uven35:56+1:5911:46
3Yngve NorellFrölunda OL36:17+2:2011:53
4Håkan WinnbergIK Trenne Ullared42:01+8:0413:46
5Inge LöwegrenKatrineholms OK42:46+8:4914:01
6Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb43:22+9:2514:13
7Ove ThorssonIK Trenne Ullared44:26+10:2914:34
8Torgny PetterssonMarkbygdens OK44:28+10:3114:34
9Per FredrikssonOK Skogshjortarna45:30+11:3314:55
10Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb45:39+11:4214:58
11Kent ErikssonLerums SOK45:50+11:5315:01
12Yngve NilssonOK Gipen46:20+12:2315:11
13Lennart SibeckFalköpings AIK OK49:49+15:5216:20
14Åke BrodénHalmstad OK50:46+16:4916:38 Ladda ner rutt i gpx-format
15Björn EngströmLerums SOK51:19+17:2216:49
16Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK53:24+19:2717:30
17Lennart AnderssonGöteborgs SK54:34+20:3717:53
18Sten BlomströmIK Stern55:41+21:4418:15
19Roalh KlevelandKvillebyns SK56:43+22:4618:35
20Ronald Mc GrailHjärnarps OL57:36+23:3918:53
21Mats KarlssonStenungsunds OK58:18+24:2119:06
22Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb58:21+24:2419:07
23Kent IvarssonOK Skogshjortarna58:58+25:0119:20
24Kenneth LarssonOK Enen59:04+25:0719:21
25Johnny KarlssonUddevalla OK1:03:35+29:3820:50
26Håkan AnderssonMarkbygdens OK1:04:23+30:2621:06
27Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:08:08+34:1122:20
28Anders KumlinIK Ymer1:22:12+48:1526:57
29Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:22:35+48:3827:04
30Anders MohlinIK Stern1:54:45+1:20:4837:37
Stanley MattssonIK Uvenej start
Sören SvenssonSjövalla FKej start
Gunnar BejbomUddevalla OKej start
Hasse ÅbergValbo AIFej start

D70

2 330 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SchedwinIK Stern42:2818:13
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof45:53+3:2519:41
3Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK48:26+5:5820:47
4Margareta LarssonOK Njudung51:03+8:3521:54
5Gun LarssonOK Lindéna51:33+9:0522:07
6Rosa JohanssonIK Uven52:35+10:0722:34
7Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK54:11+11:4323:15
8Ann-Britt JohanssonIK Stern54:49+12:2123:31
9Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK55:49+13:2123:57
10Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK57:31+15:0324:41
11Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL58:46+16:1825:13
12Inga GustavssonIK Uven1:32:34+50:0639:43
13Anna-Stina ArnessonIK Dran1:34:44+52:1640:39

H70

2 850 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran38:2913:30
2Rune SandbergUddevalla OK39:49+1:2013:58
3Lennart AlmströmIK Stern40:08+1:3914:04
4Ingemar ArnessonIK Dran40:36+2:0714:14
5Göran BengtssonTockarps IK43:45+5:1615:21
6Dag LorénOK Frisene43:50+5:2115:22
7Per-Arne KällénUddevalla OK44:15+5:4615:31
8Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna45:13+6:4415:51
9Olof KarlssonUddevalla OK45:34+7:0515:59
10Stig OvelandValbo AIF45:59+7:3016:08
11Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK49:21+10:5217:18
12Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL51:19+12:5018:00
13Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL52:57+14:2818:34
14Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb53:05+14:3618:37
15Lennart GustavssonIK Uven53:35+15:0618:48
16Torbjörn WikströmOK Orinto54:30+16:0119:07
17Anders AxelssonSävedalens AIK54:37+16:0819:09
18Ronny RagnarssonMarkbygdens OK54:38+16:0919:10
19Rune EliassonFalkenbergs OK56:13+17:4419:43
20Bengt MattssonOK Orinto56:18+17:4919:45
21Jan LarssonSävedalens AIK56:47+18:1819:55
22Lars TuvessonUlricehamns OK56:51+18:2219:56
23Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK57:20+18:5120:07
24Benny IvarssonFjärås AIK57:25+18:5620:08
25Sven Erik SjöholmMullsjö SOK58:51+20:2220:38
26Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:01:29+23:0021:34
27Christer SamuelssonOK Löftan1:04:41+26:1222:41
28Jan FlansbjerKinnaströms SK1:06:49+28:2023:26
29Lars MathiassonIK Stern1:07:02+28:3323:31
30Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:13:17+34:4825:42
31Bo BengtssonOK Alehof1:33:23+54:5432:45
32Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:35:56+57:2733:39
Stellan AhnströmForserums SOKej godkänd
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AISej start
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIKej start
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OLej start

D75

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern36:4217:28
2Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb46:11+9:2921:59
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK51:19+14:3724:26
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna52:06+15:2424:48
5Barbro VallinKungälvs OK53:35+16:5325:30
6Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK54:00+17:1825:42
7Barbro JohanssonSjövalla FK54:10+17:2825:47
8Gunnel BörjessonIK Uven1:01:39+24:5729:21
9Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK1:04:34+27:5230:44
10Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:05:02+28:2030:58
11Elvy BörjessonOK Alehof1:08:05+31:2332:25
12Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:09:10+32:2832:56
Lillemor HallinOK Landehofej godkänd

H75

3 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig-Ove TollIK Stern44:1714:25
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:32+0:1514:30
3Henrik HvoslefIK Stern47:22+3:0515:25
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna48:04+3:4715:39
5Magne HagströmFrölunda OL48:53+4:3615:55
6Lars LjungbergTrollhättans SOK49:06+4:4915:59
7Gösta LindqvistOK Löftan50:55+6:3816:35
8Roland BrandshageSävedalens AIK51:01+6:4416:37
9Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK55:44+11:2718:09
10Hans C JohanssonIK Stern1:01:02+16:4519:52
11Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:15:53+31:3624:43
12Göran LefflerLerums SOK1:18:53+34:3625:41
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej godkänd
Rune ArvidssonMarkbygdens OKej godkänd
Ragnar BewertOK Landehofej godkänd
JB LarssonOK Löftanej godkänd
Gunnar BylundRydboholms SKej start

D80

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg1:01:5529:29
Inger HallbergIK Uvenej godkänd

H80

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernt LarssonOK Lindéna55:1123:41
2Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:06:11+11:0028:24
3Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:11:37+16:2630:44

H85

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven53:1525:21
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:00:35+7:2028:50
Karleric FranssonTrollhättans SOKej godkänd

Inskolning

1 850 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sixten AlmerOK Landehoffullföljt
Wilmar AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ellen BengtssonFalkenbergs OKfullföljt
Vera BergquistSjövalla FKfullföljt
Agnes BöregårdOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Elin BöregårdOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Ethel CarstamSjövalla FKfullföljt
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Isak DellmingIFK Göteborgfullföljt
Saga DellmingIFK Göteborgfullföljt
Ines EjebornGöteborg-Majorna OKfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Astrid HellerströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Erik LidénOK Landehoffullföljt
Löfgren LinneaStångenäs AISfullföljt
Felicia PerssonFjärås AIKfullföljt
Sally PihlbladIFK Göteborgfullföljt
Elsa RambergOK Löftanfullföljt
Joel RåbergOK Landehoffullföljt
Olle Söderberg BäckmanSjövalla FKfullföljt
Tage WedlinLerums SOKfullföljt
Felix WeihardSävedalens AIKfullföljt
Vera WesthMullsjö SOKfullföljt
Viktor ZachrissonOK Alehoffullföljt
Douglas JohanssonIK Uvenej godkänd

U1

1 870 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker SundströmHestra IF18:089:41
2Olle RoosIFK Göteborg18:41+0:339:59
3Elsie HördegårdhIFK Göteborg18:43+0:3510:00
4Evelina BjörkmanKungälvs OK21:13+3:0511:20
5David ErdalenIFK Göteborg21:20+3:1211:24
6Jarvis HanssonFrölunda OL22:41+4:3312:07
7Arvid HägerstrandKungälvs OK23:13+5:0512:24
8Folke FranssonFK Friskus-Varberg26:44+8:3614:17
9Nikki WeihartHestra IF27:04+8:5614:28
10Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg27:46+9:3814:50
11Isabella BrattTolered-Utby Ol-klubb27:47+9:3914:51
12Alexander LindellOK Alehof27:56+9:4814:56
13Filip StåhlSävedalens AIK28:17+10:0915:07
14Moa DahlOK Alehof28:29+10:2115:13
15Mailis HolmqvistSjövalla FK28:30+10:2215:14
16Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg30:08+12:0016:06
17Hjalmar JohanssonOK Alehof30:41+12:3316:24
18Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb30:50+12:4216:29
19Alvar HedenblomSjövalla FK33:39+15:3117:59
20Ella RuderfeltIF Rigor33:43+15:3518:01
21Nelly GrothKungälvs OK35:15+17:0718:51
22Stina AnderssonOK Löftan36:14+18:0619:22
23Madeleine BergqvistOK Alehof38:45+20:3720:43
24Johannes BlomqvistBredareds IF39:31+21:2321:07
25Ebba BogeOK Alehof39:49+21:4121:17
26Isak AxelssonKlubblös40:29+22:2121:38
27Irene JohanssonGöteborg-Majorna OK41:43+23:3522:18
28Lova BergdahlOK Orinto42:19+24:1122:37
29Nils HallbergBredareds IF42:20+24:1222:38
30Ester GranforsOK Landehof42:56+24:4822:57
31Linnea LundstedtSjövalla FK46:57+28:4925:06

U2

1 900 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK18:329:45
2Gustav StåhlSävedalens AIK22:35+4:0311:53
3Alice FagerströmIFK Göteborg23:06+4:3412:09
4Edvin BrattTolered-Utby Ol-klubb23:11+4:3912:12
5Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb23:14+4:4212:13
6Bruno FovaeusSävedalens AIK23:37+5:0512:25
7Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg23:43+5:1112:28
8Agnes BogeOK Alehof24:04+5:3212:40
9Ella AnderssonOK Löftan24:05+5:3312:40
10Alice KällstrandÅmåls OK25:10+6:3813:14
11Egon EdmanIF Rigor25:56+7:2413:38
12Vera HöglundSjövalla FK26:21+7:4913:52
13Alvin LönkvistOK Vivill26:39+8:0714:01
14Ebba LövgärdOK Alehof27:58+9:2614:43
15Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg28:14+9:4214:51
16Isak OllanderOK Landehof28:51+10:1915:11
17Sara KLönnHalmstad OK32:37+14:0517:10
18Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg32:59+14:2717:21
19Elsa IngemarssonHestra IF33:02+14:3017:23
20Sandra JohanssonGöteborg-Majorna OK36:08+17:3619:01
21Edvin TolestamIF Rigor38:13+19:4120:06
22Julia SkogsbergIK Uven40:29+21:5721:18
23Albin SkogsbergIK Uven40:36+22:0421:22
24Frida SkoglundUlricehamns OK41:58+23:2622:05
25Wilhelm BjöremarkFjärås AIK42:47+24:1522:31
26Hanna SalbergIK Uven43:45+25:1323:01
27Hugo TolestamIF Rigor45:52+27:2024:08
28Elly EinarssonKungälvs OK47:43+29:1125:06
29Jonas LeireGöteborg-Majorna OK59:42+41:1031:25
30Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:00:10+41:3831:40
Elin LidénOK Landehofej godkänd
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKej start
Elina ChristianssonUddevalla OKej start

Öppen motion 1

1 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel AnderssonOK Tranan18:4710:02
2Valter CarstamSjövalla FK26:55+8:0814:23
3Agnes CahierIK Uven38:01+19:1420:19
4Dante CahierIK Uven47:38+28:5125:28
5Ing-Mari LarssonOK Löftan56:38+37:5130:17
Hilda PetterssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

2 230 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BackHalmstad OK29:5613:25
2Erik BromsFK Friskus-Varberg30:41+0:4513:45
3Robin NyqvistKungälvs OK31:26+1:3014:05
4Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg32:17+2:2114:28
5Moa KristianssonHalmstad OK32:19+2:2314:29
6Per KristianssonOK Kontinent32:36+2:4014:37
7Jenny DanielsonLunds OK33:58+4:0215:13
8Erika AnderssonUlricehamns OK34:02+4:0615:15
9Ingrid AlinderSjövalla FK34:31+4:3515:28
10Ayan LingIK Hakarpspojkarna34:52+4:5615:38
11Malin ÖsterlundIK Ymer38:51+8:5517:25
12Josephine RauOK Nackhe39:07+9:1117:32
13Pernilla JohanssonKlubblös39:11+9:1517:34
14Emmelie GeorgssonOK Nackhe39:35+9:3917:45
15Karin ÅkessonOK Landehof42:48+12:5219:11
16Bodil LjungkvistOK Alehof43:04+13:0819:18
17Kristina HellerströmFK Friskus-Varberg43:27+13:3119:29
18Valter DrejmoOK Landehof43:28+13:3219:29
19Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK43:57+14:0119:42
20Britt-Marie EkbergOK Orinto44:07+14:1119:46
21Nanna LarsenIFK Göteborg44:38+14:4220:00
22Ulf SkogmanMarkbygdens OK45:05+15:0920:13
23Mertz DennisKlubblös45:29+15:3320:23
24Carin LöfGöteborg-Majorna OK46:00+16:0420:37
25Mikael NilssonFK Friskus-Varberg46:17+16:2120:45
26Andreas PeterssonKlubblös47:20+17:2421:13
27Ulla RagnarssonMarkbygdens OK49:05+19:0922:00
28Ella MuthasOK Enen49:13+19:1722:04
29Gunilla Bengtsson WallinFalkenbergs OK50:36+20:4022:41
30Elin BlomqvistMarkbygdens OK52:20+22:2423:28
31Lena LarssonSävedalens AIK52:26+22:3023:30
32Rune JungbjerGöteborgs SK53:34+23:3824:01
33Anna VerhagenOK Orinto53:47+23:5124:07
34Catrine BöregårdOK Gläntan Vessigebro53:50+23:5424:08
35Erik VerhagenOK Orinto53:52+23:5624:09
36Mira FlansbjerKinnaströms SK54:03+24:0724:14
37Marie-Louise StridhHestra IF54:11+24:1524:17
38Kristina FlansbjerKinnaströms SK54:14+24:1824:19
39Helene JohanssonOK Nackhe55:25+25:2924:51
40Axel EckerlidSävedalens AIK56:52+26:5625:30
41Emil GabrielssonOK Orinto57:12+27:1625:39
42Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK1:00:58+31:0227:20
43Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg1:10:45+40:4931:43
44Nadja MoeschlinKlubblös1:11:43+41:4732:09
45Cecilia SamuelssonMölndal Outdoor IF1:16:32+46:3634:19
46Pia RagnmarkOK Skogshjortarna1:17:11+47:1534:36
47Eija LauriFK Herkules1:17:52+47:5634:55
48Maja CarlssonKungälvs OK1:20:56+51:0036:17
49Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg1:45:10+1:15:1447:09
50Rune KarlssonOK Löftan1:46:47+1:16:5147:53
51Bertil SagnérOK Gipen2:04:11+1:34:1555:41
Emma NykvistKlubblösej godkänd
Mary LarnerGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 5

3 340 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael BromsFK Friskus-Varberg42:0412:35
2Anders IvarssonFK Friskus-Varberg43:18+1:1412:57
3Johan ÅbergOK Landehof43:51+1:4713:07
4Jon WeihardKlubblös45:23+3:1913:35
5Olof BjörkmanKungälvs OK46:04+4:0013:47
6Anna KörleOK Landehof50:05+8:0114:59
7Josef LarssonKlubblös50:45+8:4115:11
8Linda WelinderKlubblös51:06+9:0215:17
9David OlssonOK Skogsstjärnan51:18+9:1415:21
10Erik AnderssonKlubblös52:07+10:0315:36
11Oskar AfzeliusKlubblös52:41+10:3715:46
12Jonas RuthbergKlubblös53:43+11:3916:04
13Fredrik OlinderssonOK Löftan55:27+13:2316:36
14Fredrik KörleOK Landehof1:00:41+18:3718:10
15Gunilla LindOK Landehof1:01:30+19:2618:24
16Charlotta MalmMarkbygdens OK1:02:42+20:3818:46
17Ellen NormanSävedalens AIK1:02:44+20:4018:46
18Stefan NormanSävedalens AIK1:02:47+20:4318:47
19Madelene HanssonOK Löftan1:04:22+22:1819:16
20Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK1:05:27+23:2319:35
21Mats LogrenSjövalla FK1:05:43+23:3919:40
22Jonas LarssonDegerfors OK1:07:17+25:1320:08
23Helena ErnstssonGöteborgs SK1:07:25+25:2120:11
24Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK1:08:58+26:5420:38
25Camilla TinglöfOK Gränsen1:09:44+27:4020:52
26Karin BergquistSjövalla FK1:11:18+29:1421:20 Ladda ner rutt i gpx-format
27Ulrika GreenIK Stern1:13:03+30:5921:52
28Immanuel StensötaFrölunda OL1:13:10+31:0621:54
29Nicole Lindblom-ReitzKlubblös1:13:19+31:1521:57
30Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:15:15+33:1122:31
31Jenny RönnqvistOK Löftan1:17:44+35:4023:16
32Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro1:18:17+36:1323:26
33Ulrika OdénFjärås AIK1:19:09+37:0523:41
34Malin EirefeltForsa OK1:19:11+37:0723:42
35Charlotta SvarfvarSjövalla FK1:19:18+37:1423:44
36Joakim  ÖsterlundIK Ymer1:22:37+40:3324:44
37Per-Johan PerssonFjärås AIK1:22:38+40:3424:44
38Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK1:23:55+41:5125:07
39Ulla EinarssonKungälvs OK1:25:13+43:0925:30
40Monica BrönnestamOK Gipen1:26:48+44:4425:59
41Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:28:54+46:5026:37
42Christina SchultzOK Löftan1:29:03+46:5926:39
43Lena TornéusSävedalens AIK1:29:31+47:2726:48
44Anders BorheimIK Uven1:30:14+48:1027:00
45Tobias SturmSävedalens AIK1:30:36+48:3227:07
46Angelica AlfzeliusGöteborg-Majorna OK1:32:29+50:2527:41
47Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:32:43+50:3927:45
48Maria LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:35:47+53:4328:40
49Amanda EckerlidSävedalens AIK1:36:35+54:3128:55
50Anton LundOK Skogshjortarna1:38:09+56:0529:23
51Klas SkogOK Gipen1:38:49+56:4529:35
52Ann-Christine BorgFrölunda OL1:42:48+1:00:4430:46
53Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:49:51+1:07:4732:53
54Barbro SandbergGöteborg-Majorna OK1:52:44+1:10:4033:45
Susanne BerganderEksjö SOKej godkänd
Maria ÅbergOK Landehofej godkänd
Linda NeroMullsjö SOKej godkänd
Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebroej godkänd
Bibbi GustafssonOK Gipenej godkänd
Magnus StrömUlricehamns OKej godkänd
Pernilla RehnOK Landehofej godkänd
Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Magnus FredrikssonFrölunda OLej godkänd
Elin VokseppOK Skogshjortarnaej godkänd
Kristina JonssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sofia PerssonOK Alehofej godkänd
Anna GranforsOK Landehofej godkänd
Alberto VegaKlubblösej godkänd
Magnus BergqvistOK Alehofej start
Anders SpaakGöteborg-Majorna OKej start

Öppen motion 7

3 530 m, 96 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus JanssonKungälvs OK36:1010:14
2Johan NilssonSävedalens AIK40:03+3:5311:20
3Markus Nilsson RauOK Nackhe42:45+6:3512:06
4Malin PerssonMarkbygdens OK42:50+6:4012:08
5Arve OpheimMåren OK45:03+8:5312:45
6Camilla ÖhgrenSävedalens AIK47:22+11:1213:25
7Kennet ÖhlundIK Ymer48:33+12:2313:45
8Stefan AgmarkenHalmstad OK48:48+12:3813:49
9Susanne BerglundSävedalens AIK48:57+12:4713:52
10Christer CarlssonIK Uven49:03+12:5313:53
11Jonas  AmbjörnsonOK Landehof51:46+15:3614:39
12Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK51:49+15:3914:40
13Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK51:58+15:4814:43
14Anders MelinGarphyttans IF52:41+16:3114:55
15Karin KullmanOK Alehof54:01+17:5115:18
16Jörgen JindöIK Uven54:24+18:1415:24
16Maria KlamfeltSävedalens AIK54:24+18:1415:24
18Andreas EklundGöteborg-Majorna OK56:59+20:4916:08
19Lotta NybergOK Alehof57:33+21:2316:18
20Filip LemanGöteborgs SK59:36+23:2616:53
21Hans WahlströmFjärås AIK1:00:26+24:1617:07
22Kristian SiverboMarkbygdens OK1:00:53+24:4317:14
23Sofia SamuelssonOK Gipen1:01:16+25:0617:21
24Kristin FranssonFK Friskus-Varberg1:01:22+25:1217:23
25Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:01:25+25:1517:23
26Jessica ElmerssonOK Bävern1:01:28+25:1817:24
27Malin JohanssonFK Friskus-Varberg1:01:36+25:2617:27
28Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:02:29+26:1917:42
29Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:02:34+26:2417:43
30Frans JohanssonFK Friskus-Varberg1:03:08+26:5817:53
31Karin SamuelssonIK Ymer1:03:15+27:0517:55
32Sofia KarlssonOK Landehof1:04:17+28:0718:12
33Anton BlomqvistMarkbygdens OK1:04:38+28:2818:18
34Linda CorneliussonOK Löftan1:04:40+28:3018:19
35Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK1:04:42+28:3218:19
36Helena BlomqvistMarkbygdens OK1:04:56+28:4618:23
37Lars ErikssonMarkbygdens OK1:05:53+29:4318:39
38Kristin OlssonOK Alehof1:06:10+30:0018:44
39Martin BaerveldtHalmstad OK1:06:21+30:1118:47
40Kurt EkbergOK Orinto1:06:22+30:1218:48
41Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:07:03+30:5318:59
42Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK1:09:39+33:2919:43
43Bengt KlassonOK Orinto1:10:28+34:1819:57
44Robert SkoogIF Hagen1:10:39+34:2920:00
45Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:10:58+34:4820:06
46Mattias HolmströmÅmåls OK1:11:05+34:5520:08
47Annica BörjessonSävedalens AIK1:11:13+35:0320:10
48Helena LarssonHestra IF1:12:11+36:0120:26
49Leif BlomqvistBredareds IF1:12:20+36:1020:29
50Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:12:45+36:3520:36
51Thomas OlofssonFjärås AIK1:12:55+36:4520:39
52Anette SundqvistOK Tranan1:13:41+37:3120:52
53Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:13:56+37:4620:56
54Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK1:14:36+38:2621:07
55Anna HandinOK Löftan1:15:10+39:0021:17
56Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK1:15:55+39:4521:30
57Axel NiklassonIK Uven1:17:34+41:2421:58
58Claes GreenSjövalla FK1:19:54+43:4422:38
59Maj-Britt ByströmRävetofta OK1:20:54+44:4422:55
60Michaela KällstrandÅmåls OK1:22:26+46:1623:21
61Anders LundOK Skogshjortarna1:23:56+47:4623:46
62Tommy PedersenIFK Hindås1:25:57+49:4724:20
63Hans VokseppOK Skogshjortarna1:26:41+50:3124:33
64Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:27:26+51:1624:46
65Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:28:32+52:2225:04
66Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:30:20+54:1025:35
67Leif CliffordsonSävedalens AIK1:31:34+55:2425:56
68Stig JohanssonMarkbygdens OK1:32:08+55:5826:06
69Lotta KihlbergHalmstad OK1:32:10+56:0026:06
70Helena AnderssonMarkbygdens OK1:34:23+58:1326:44
71Mårten ÅströmGöteborg-Majorna OK1:35:47+59:3727:08
72Anders AgnevallIK Dran1:36:58+1:00:4827:28
73Maja-Lisa HanssonOK Lindéna1:39:20+1:03:1028:08
74Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:43:24+1:07:1429:17
75Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:54:56+1:18:4632:33
76Anna BeischerIK Uven1:55:22+1:19:1232:40
77Kjell JohanssonMarkbygdens OK2:00:02+1:23:5234:00
78Reinhold ReulOK Orinto2:03:16+1:27:0634:55
79Birgitta VerhagenOK Orinto2:03:37+1:27:2735:01
80Inger GreenSjövalla FK2:16:25+1:40:1538:38
Kurt-Åke KarlssonSjövalla FKej godkänd
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bengt-Rune WallströmIK Uvenej godkänd
Lisa KumlinVäxjö OKej godkänd
Anna Ekbom OlssonIK Uvenej godkänd
Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Andreas PihlströmOK Landehofej godkänd
Christina VestergrenIK Uvenej godkänd
Inger VikströmOK Linnéej godkänd
Åsa RidefeltOK Linnéej godkänd
Anna GrahnIK Uvenej godkänd
Per SöderbergSjövalla FKej godkänd
Monica LarssonOK Trananej godkänd
Gunilla GlimténOK Löftanej godkänd
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Hanna SvenssonFK Herkulesej godkänd
Anna-Karin SärénHestra IFej start

Öppen motion 8

3 530 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK30:298:38
2Fredrik PerssonIFK Göteborg34:26+3:579:45
3Per-Anders EggertsenIFK Göteborg35:04+4:359:56
4Erik ClassonOK Orinto36:28+5:5910:19
5Johan LidströmOK Linné37:20+6:5110:34
6Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK37:51+7:2210:43
7Rikard PentonenIFK Göteborg41:15+10:4611:41
8Peter DellmingIFK Göteborg42:04+11:3511:55
9Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK42:33+12:0412:03
10Niklas LarssonIK Uven42:46+12:1712:06
11Andreas WikströmUddevalla OK43:17+12:4812:15
12Niclas AnderssonMarkbygdens OK43:30+13:0112:19
13Rikard SottFrölunda OL43:37+13:0812:21
14Lennart LarssonHestra IF43:42+13:1312:22
15Jonas NybergOK Alehof45:22+14:5312:51
16Anders LövgärdOK Alehof46:50+16:2113:16
17Jan JohanssonFrölunda OL46:58+16:2913:18
18Per AndreassonIFK Göteborg47:13+16:4413:22
19Ulf ErikssonStora Tuna OK47:20+16:5113:24
20David HallbergIK Ymer47:31+17:0213:27
21Fredrik WinteråsVästerbergslagens OL49:04+18:3513:53
22Fredrik EinarssonKlubblös49:05+18:3613:54
23Daniel HägerstrandKungälvs OK49:59+19:3014:09
24Emma AnderssonSävedalens AIK50:00+19:3114:09
25Magdalena CermakovaNydalens SK50:24+19:5514:16
26Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb51:33+21:0414:36
27Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL52:36+22:0714:54
28Per SundqvistOK Tranan53:07+22:3815:02
29Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK53:29+23:0015:09
30Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg54:22+23:5315:24
31Aron DavidssonUddevalla OK54:27+23:5815:25
32Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK54:40+24:1115:29
33Olle PenttinenIFK Hedemora OK54:51+24:2215:32
34Anna BerlinKungälvs OK55:39+25:1015:45
35Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK56:00+25:3115:51
36Johan WinteråsVästerbergslagens OL56:45+26:1616:04
37Mark UbbinkSävedalens AIK57:24+26:5516:15
38Robin LarssonFK Göingarna57:36+27:0716:19
39Håkan SalbergIK Uven58:56+28:2716:41
40Per BrattTolered-Utby Ol-klubb59:25+28:5616:49
41Daniel HåkanssonOK Gränsen59:59+29:3016:59
42Frida WinteråsVästerbergslagens OL1:00:46+30:1717:12
43Anja MinörKlubblös1:00:59+30:3017:16
44Pär JohanssonOK Alehof1:01:12+30:4317:20
45Johan GustafsonLunds OK1:01:33+31:0417:26
46Anna AndreassonOK Skogsfalken1:01:37+31:0817:27
47Mie ÖstlingKungälvs OK1:02:09+31:4017:36
48Petter HindérTolered-Utby Ol-klubb1:04:00+33:3118:07
49Linda HedenblomSjövalla FK1:04:25+33:5618:14
50Erik JosefssonSävedalens AIK1:04:52+34:2318:22
51Lina SundqvistOK Tranan1:05:37+35:0818:35
52Benny WallinFalkenbergs OK1:05:56+35:2718:40
53Yngve KihlbergHalmstad OK1:06:52+36:2318:56
54Henrik BechtelFK Friskus-Varberg1:08:47+38:1819:29
55Erik BernérusSävedalens AIK1:09:36+39:0719:43
56Tobias AnderssonGöteborgs SK1:10:24+39:5519:56
57Johan NilssonKlubblös1:14:54+44:2521:13
58Linnea LarssonUddevalla OK1:15:08+44:3921:17
59Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:16:06+45:3721:33
60Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:18:18+47:4922:10
61Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:18:53+48:2422:20
62Robert EneljungIFK Göteborg1:21:09+50:4022:59
63Maria HöglundSjövalla FK1:21:54+51:2523:12
64Karin KarlssonHalmstad OK1:27:47+57:1824:52
65Elin SandahlKlubblös1:27:59+57:3024:55
66Torbjörn NyströmTrollhättans SOK1:29:11+58:4225:15
67Martin HellbergKlubblös1:36:49+1:06:2027:25
68Sandra EkströmOK Orinto1:49:59+1:19:3031:09
69Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:54:11+1:23:4232:20
Tommy WedlinLerums SOKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Markus KarlssonSimlångsdalens IFej godkänd
Peder HallbergIK Ymerej godkänd
Michael PerssonIF Hagenej godkänd
Lars ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Erik BlomströmIK Sternej godkänd
Solrun GottebergMölndal Outdoor IFej godkänd
Henrik RosenkvistIF Rigorej godkänd
Jonas BergdahlOK Orintoej godkänd
Jan HildingHestra IFej godkänd
David GabrielssonSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser