Officiell resultatlista för O-event, dag 2, Downhill Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-event, dag 2, Downhill Sprint
Arrangörsorganisation: Hestra IF
Datum: lördag 11 november 2017

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 15 timmar! (13 svar)

D21

2 480 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anastasia DzianisavaSävedalens AIK17:036:52
2Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF17:34+0:317:05
3Karin ThernOK Skogshjortarna17:37+0:347:06
4Linda HallbergBredareds IF18:40+1:377:31
5Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK18:58+1:557:38
6Elin DahlinDomnarvets GOIF19:11+2:087:44
7Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK19:13+2:107:44
8Elvira BjörklundTrollhättans SOK19:34+2:317:53
9Jenny WegebroSundsvalls OK19:56+2:538:02
10Linnéa JohnssonOK Nackhe20:37+3:348:18
11Katya DzemaSävedalens AIK20:51+3:488:24
12Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF20:54+3:518:25
13Andrea WesterdahlTäby OK22:50+5:479:12
14Caroline LindelöwHärlövs IF23:17+6:149:23
15Elinor LindelöwHärlövs IF25:07+8:0410:07
16Sandra SällbergFK Åsen26:20+9:1710:37
17Ida Katrine Børstad ThoresenSarpsborg OL29:50+12:4712:01
18Sara HägnanderLidköpings VSK30:04+13:0112:07
19Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK31:24+14:2112:39
20Karin JohanssonSävedalens AIK31:56+14:5312:52
21Sara SöderblomÄtrans IF32:39+15:3613:09
22Frida KjellmanLidköpings VSK41:00+23:5716:31
Alicia FribergC.E.Colivencej godkänd

H21

2 730 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto16:035:52
2Ruslan GlebovOK Ravinen16:06+0:035:53
3Felix AxelssonMarkbygdens OK16:35+0:326:04
4Pontus KarlssonMarkbygdens OK16:49+0:466:09
5Filip TrofastBredaryds SOK17:04+1:016:15
6August MollénOK Denseln17:05+1:026:15
7Ola AnderssonOK Orion17:06+1:036:15
8Emil WingstedtHalden SK17:38+1:356:27
9Torgny LindströmRonneby OK18:05+2:026:37
10Arvid NordIK Hakarpspojkarna18:17+2:146:41
11Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK19:08+3:057:00
12Vitaliy GichkoSävedalens AIK19:40+3:377:12
13Nick BarrableOK Ravinen20:41+4:387:34
14Mattias OlofssonOK Enen21:20+5:177:48
15Andreas PerssonOK Hammaren21:40+5:377:56
16Tobias NobornIFK Göteborg21:58+5:558:02
17John GabrielssonSävedalens AIK22:17+6:148:09
18Rasmus MöllerArboga OK22:22+6:198:11
19Filip BarkestedtOK Kullingshof22:59+6:568:25
20Joel Börjesson ErikssonStorviks IF23:17+7:148:31
21Albin AnderssonVäxjö OK23:44+7:418:41
22Daniel HåkanssonOK Gränsen24:10+8:078:51
23Johan HagströmFalkenbergs OK26:22+10:199:39
24Tobias ErixonOK Kullingshof26:23+10:209:39
25Mattias BerglundLidköpings VSK26:53+10:509:50
26Simon BjörnehällOK Gränsen27:03+11:009:54
27Per JemthIF Thor27:06+11:039:55
28Emil JohanssonOK Kullingshof27:55+11:5210:13
29Robin SvennbergDegerfors OK28:07+12:0410:17
29Johan NilssonHultsfreds OK28:07+12:0410:17
31Conny ErixonOK Kullingshof28:10+12:0710:19
32Rasmus SteenOK Enen29:52+13:4910:56
33David SällbergFK Åsen30:21+14:1811:07
34Mikael MellegårdLidköpings VSK32:48+16:4512:00
35Isak KällsmyrOK Kullingshof36:45+20:4213:27
36Viktor TorstenssonÄtrans IF37:08+21:0513:36
37Jonas LarssonOK Kullingshof38:31+22:2814:06
Anders SjögrenOK Kullingshofej godkänd
Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebroej start
Stefan IsakssonOK Kullingshofej start
Arvid HammarFK Herkulesej start

D20

2 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara LjunggrenLinköpings OK22:259:34
2Emma KindbomIF Hagen25:12+2:4710:46
3Julia StrömUlricehamns OK28:02+5:3711:58
4Helena ÅsbergSarpsborg OL29:23+6:5812:33
5Malin JanssonHjobygdens OK37:26+15:0115:59
6Malin FritzellMullsjö SOK38:53+16:2816:37

H20

2 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis NordströmKils OK30:5611:56
2Oskar ErikssonOK Älgen35:36+4:4013:44
3Thomas TubbehaugenOK Moss35:55+4:5913:52

D18

2 160 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad16:547:49
2Aurora GjølsjøOK Moss17:00+0:067:52
3Ellen KallerbäckOK Orion18:10+1:168:24
4Lina SvärdIF Thor18:55+2:018:45
5Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad19:20+2:268:57
6Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna19:28+2:349:00
7Linn LugneKils OK19:30+2:369:01
8Malva SteenOK Enen19:33+2:399:03
9Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK20:01+3:079:16
10Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss20:08+3:149:19
11Tindra HjortFalköpings AIK OK20:26+3:329:27
12Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK20:50+3:569:38
13Lovisa BlomgrenSOK Aneby21:19+4:259:52
14Lovisa NordSol Tranås21:35+4:419:59
15Selma KristiansenOK Moss22:32+5:3810:25
16Kajsa Den BraverOK Gränsen22:44+5:5010:31
17Olivia FröbergOK Roxen22:48+5:5410:33
18Sara ErlandssonOK Vivill22:54+6:0010:36
19Ella NordströmKils OK23:11+6:1710:43
20Johanna RundqvistOK Nackhe23:49+6:5511:01
21Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL24:07+7:1311:09
22Julia ElverlindOK Tranan24:30+7:3611:20
23Olivia LönkvistOK Vivill24:39+7:4511:24
24Irmalinn NilssonHärlövs IF24:44+7:5011:27
25Marie Helene HansenSarpsborg OL24:50+7:5611:29
26Moa ErlandssonVimmerby OK24:56+8:0211:32
27Paulina JägstedtHalmstad OK25:29+8:3511:47
28Bea WanstadiusFK Åsen25:43+8:4911:54
29Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK26:03+9:0912:03
30Amanda MellerdalKils OK27:16+10:2212:37
30Mirjam BucherIF Thor27:16+10:2212:37
32Evelina BergOK Ravinen28:55+12:0113:23
33Lovisa RingHalmstad OK29:06+12:1213:28
34Elinor DelinOK Pan-Kristianstad29:07+12:1313:28
35Thea BadKils OK29:58+13:0413:52
36Karolina DjerfVästerbergslagens OL31:18+14:2414:29
37Tove JohanssonOK Alehof31:33+14:3914:36
38Amy FrankMalmö OK33:05+16:1115:18
39Emma BernerssonOK Enen36:04+19:1016:41
40Amanda MullinsSjövalla FK36:23+19:2916:50
41Amanda NylénDegerfors OK39:47+22:5318:25
42Elin LoodIK Gandvik48:44+31:5022:33
43Kajsa NilssonHärlövs IF53:30+36:3624:46
44Madelene NilssonFK Åsen1:05:07+48:1330:08
Linn PeterssonOK Vivillej godkänd
Kajsa IsidorssonOK Vivillej godkänd
Alva LindellIF Thorej start
Emma BillingHultsfreds OKej start

H18

2 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik Fredriksen AasAsker SK14:385:51
2Sander ArntzenAsker SK15:23+0:456:09
3Isac EricssonVäxjö OK15:38+1:006:15
4Carl CarlssonNyköpings OK15:47+1:096:18
5Tim JohanssonFK Friskus-Varberg16:30+1:526:36
6Pontus BierfeldtÄrla IF16:57+2:196:46
7Per Clemet WisløffAsker SK17:03+2:256:49
8Emil PetterssonKarlskrona SOK17:46+3:087:06
9Lukas KatvalaKarlskrona SOK18:12+3:347:16
10Johannes HolmgrenSävedalens AIK18:41+4:037:28
11Trygve MyhrAsker SK19:07+4:297:38
12Filip BengtssonOK Lindéna19:13+4:357:41
13Victor BylundIF Thor19:21+4:437:44
14Martin LammFrölunda OL19:32+4:547:48
15Erik ErikssonOK Älgen19:49+5:117:55
16Daniel HellbergLunds OK20:08+5:308:03
17Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb20:26+5:488:10
18Emil JonsellIF Thor20:51+6:138:20
19Jesper NyströmIF Thor21:45+7:078:42
20Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro22:22+7:448:56
21Oscar KarlssonTrollhättans SOK24:58+10:209:59
22Samuel HåkanssonRonneby OK27:19+12:4110:55
23Marcus NylénDegerfors OK29:22+14:4411:44
24Erik LundStenungsunds OK32:36+17:5813:02
25Daniel GlimténOK Löftan38:43+24:0515:29
26Emil NilssonAndrarums IF42:57+28:1917:10
Hugo HåkanssonIK Ymerej start
Simon BjörklundLindebygdens OKej start
Hugo BäsénIF Thorej start
Simon HardenFK Bokenej start

D16

2 070 m, 99 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BaklidKonnerud IL13:406:36
2Amanda JanssonOK Djerf15:14+1:347:21
3Lovisa LagerHalmstad OK15:19+1:397:23
4Thea FagerströmIFK Göteborg15:39+1:597:33
5Elin EmilssonOK Skogsfalken16:03+2:237:45
6Emma LingIK Hakarpspojkarna16:24+2:447:55
7Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna16:29+2:497:57
8Silje Marie VågeAsker SK16:31+2:517:58
9Agnes LindblomMalmö OK16:33+2:537:59
10Maja PorleVäxjö OK16:45+3:058:05
11Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna16:51+3:118:08
12Ida JohnssonOK Kåre17:09+3:298:17
13Alva RyttherVästerbergslagens OL17:25+3:458:24
14Anna Øfsthus GravirAsker SK17:42+4:028:33
15Kajsa BogrenSundbybergs IK17:44+4:048:34
16Lotta WeyhenmeyerIF Thor18:10+4:308:46
17Amanda KarmetunOK Njudung18:14+4:348:48
18Klara AnderssonOK Orion18:15+4:358:48
19Märta LjungbergSjövalla FK18:21+4:418:51
20Elsa NilssonDomnarvets GOIF18:31+4:518:56
21Tove RingiOK Kåre18:32+4:528:57
22Olivia AspIFK Göteborg18:35+4:558:58
23Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK19:12+5:329:16
24Lovisa HambäckLånghundra IF19:33+5:539:26
25Isabella JoonsLeksands OK19:40+6:009:30
26Klara AnderssonDomnarvets GOIF19:46+6:069:32
27Alma GustafssonSOK Aneby19:55+6:159:37
28Nellie RydlundHässleholms OK20:21+6:419:49
29Tilda GolsäterKorsnäs IF OK20:23+6:439:50
30Tilda WiklundFalköpings AIK OK20:32+6:529:55
31Hilma HolmströmHärlövs IF20:43+7:0310:00
32Ida HallinSurahammars SOK20:58+7:1810:07
33Tomine Lysaker SandenEiker OL21:04+7:2410:10
34Hanna RothLinköpings OK21:15+7:3510:15
35Annie FridRonneby OK21:30+7:5010:23
36Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF21:38+7:5810:27
37Marie Lindløv JensenSarpsborg OL21:55+8:1510:35
38Vendela LönkvistOK Vivill22:06+8:2610:40
38Malene InstanesIF Sturla22:06+8:2610:40
40Karoline TorøKongsberg OL22:10+8:3010:42
41Sofia DjerfVästerbergslagens OL22:12+8:3210:43
42Solveig LetmolieEiker OL22:15+8:3510:44
43Oda Isnes TyseEiker OL22:18+8:3810:46
44Elsa BäsénIF Thor22:19+8:3910:46
45Lisa FalkGöteborg-Majorna OK22:26+8:4610:50
46Irma SvenssonOK Klyftamo22:29+8:4910:51
47Emelie RönnborgIK Uven22:51+9:1111:02
48Christine HoenEiker OL22:56+9:1611:04
49Kajsa NormanSävedalens AIK23:08+9:2811:10
50Karoline BjørnerødOK Moss23:11+9:3111:11
51Matilda JohannessonFrölunda OL23:29+9:4911:20
52Elin NilssonAndrarums IF23:30+9:5011:21
53Nora Småge-HilsenKonnerud IL23:44+10:0411:27
54Hanna RingRonneby OK23:46+10:0611:28
55Hanna HenningssonBredaryds SOK23:50+10:1011:30
55Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg23:50+10:1011:30
57Lilian PalmHJS-Vansbro OK24:01+10:2111:36
58Johanna NilssonFK Göingarna24:20+10:4011:45
59Thea LandKonnerud IL24:28+10:4811:49
59Lisa VogtVästerbergslagens OL24:28+10:4811:49
61Hanna SkoglundSol Tranås24:33+10:5311:51
61Vera WallinFalköpings AIK OK24:33+10:5311:51
63Tyra DernfalkVästerbergslagens OL24:37+10:5711:53
64Mirjam JoonsLeksands OK24:38+10:5811:54
65Embla CinthioSkåneslättens OL24:50+11:1011:59
66Elsa KamforsOK Kullingshof25:24+11:4412:16
67Nina PedersenSarpsborg OL25:34+11:5412:21
67Nellie NilssonOK Orion25:34+11:5412:21
69Ellen GrantingerIF Thor25:39+11:5912:23
70Sanna HedbergOK Södertörn26:17+12:3712:41
71Emma IvarssonOK Kullingshof26:18+12:3812:42
72Iselin SørensenIF Sturla26:19+12:3912:42
73Hanna OlssonIFK Sävsjö26:32+12:5212:49
74Amanda  Skyttersæter SaugerudKonnerud IL26:59+13:1913:02
75Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL27:19+13:3913:11
76Isabella AumoKungälvs OK27:56+14:1613:29
77Elisabeth Brandal SøftingKongsberg OL28:06+14:2613:34
77Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL28:06+14:2613:34
79Synne Marie JenssenHalden SK28:29+14:4913:45
80Nelli OlvegårdFK Göingarna28:56+15:1613:58
81Clara SamuelssonOK Vivill29:03+15:2314:02
82Alvilde Lysaker SandenEiker OL29:51+16:1114:25
83Nadja SchulerMalmö OK30:00+16:2014:29
84Moa SahlstedtSol Tranås30:08+16:2814:33
85Elin JohanssonGudhems IF30:21+16:4114:39
86Julia FunkeLeksands OK31:16+17:3615:06
87Maria LogrenSjövalla FK31:48+18:0815:21
88Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK32:01+18:2115:28
89Martina BraunVäxjö OK32:32+18:5215:42
90Alma LeijonHärlövs IF33:07+19:2715:59
91Ingeborg KvarmeIF Sturla33:37+19:5716:14
92Alva NyströmIF Thor36:27+22:4717:36
93Hedda Slang-SundsetvikHalden SK38:56+25:1618:48
94Ine InstanesIF Sturla47:12+33:3222:48
95Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:09:17+55:3733:28
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Alma SandVästerbergslagens OLej godkänd
Sofia JanssonHjobygdens OKej godkänd
Karin WedmanVästerbergslagens OLej godkänd
Klara BourneGöteborg-Majorna OKej start
Cecilia LindgrenOK Kåreej start
Ebba LindellIF Thorej start
Anna FlakbergIFK Göteborgej start
Ebba BerglinKarlskrona SOKej start
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
My BlixtAvesta OKej start
Clara DahlHärlövs IFej start
Julia LindbladSävedalens AIKej start
Linn KarlssonOK Vilse 87ej start
Åsne HaavengenKongsberg OLej start
Sigrid FröbergOK Roxenej start

H16

2 260 m, 109 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK14:106:16
2Samuel PihlströmOK Landehof14:13+0:036:17
3Jesper JohanssonOK Löftan14:34+0:246:26
4Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK14:36+0:266:27
5Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:12+1:026:43
6Erik HogedalGöteborg-Majorna OK15:13+1:036:43
7Albin PerssonHalmstad OK15:14+1:046:44
8Melker NordgrenOK Kåre15:17+1:076:45
9Christopher LadimOK Moss15:18+1:086:46
10Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK15:22+1:126:47
11Sondre YtterbøAsker SK15:27+1:176:50
12Olof LjunggrenLinköpings OK15:29+1:196:51
13Allan HedbergLunds OK15:32+1:226:52
14Erik ÅkessonVäxjö OK15:33+1:236:52
15Felix SilverGävle OK15:45+1:356:58
16Arvid AronssonOK Kroppefjäll15:47+1:376:59
17Axel NalbinMullsjö SOK15:50+1:407:00
18Olle BergstedtMarkbygdens OK15:59+1:497:04
19Adrian SkobeKalmar OK16:07+1:577:07
20Jonas CarlssonStora Tuna OK16:17+2:077:12
21Isak OlssonStigsökarna16:37+2:277:21
22Kristoffer HelminsenFredrikstad SK16:57+2:477:30
23Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK17:00+2:507:31
24Emil BybergDomnarvets GOIF17:15+3:057:37
25Felix DrejmoOK Landehof17:16+3:067:38
26Mattis PerssonEksjö SOK17:23+3:137:41
26Karl GranathOK Kåre17:23+3:137:41
28Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarna17:26+3:167:42
29Rolf HaugKongsberg OL17:28+3:187:43
30Arvid BlomsterRonneby OK17:39+3:297:48
31Per NordholmSävedalens AIK17:44+3:347:50
32Felix BäckstädeVisborgs OK17:53+3:437:54
33Albin TollOK Njudung17:55+3:457:55
34Anton GunnarssonBredaryds SOK17:57+3:477:56
34Hugo MandingerTrollhättans SOK17:57+3:477:56
36Sixten EkbladhSol Tranås18:16+4:068:04
37Casper HedarOK Tor18:26+4:168:09
38Simon GiselssonRonneby OK18:31+4:218:11
39Olle ElfströmOK Orinto18:38+4:288:14
40Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad18:39+4:298:15
41Henrik PetrisiVästerbergslagens OL18:40+4:308:15
42Jakob GunnarssonLerums SOK18:42+4:328:16
43Jacob MobergHelsingborgs SOK18:46+4:368:18
44Gustav OhlinOK Tranan18:50+4:408:20
45Arvid KronmarKarlskrona SOK18:52+4:428:20
46Felix FinsrudAsker SK19:00+4:508:24
47Henry SvensVästerbergslagens OL19:05+4:558:26
48Tim DalheimerIK Vikings OK19:40+5:308:42
49Erik NilssonDalaportens OL19:44+5:348:43
50Tore Herman KirkebøenHalden SK19:56+5:468:49
51Iver RingheimLarvik OK20:11+6:018:55
52Isak HagbergKalmar OK20:19+6:098:59
52Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF20:19+6:098:59
54Gustav ÖstenssonOK Tranan20:20+6:108:59
55Ludvig ZaarLunds OK20:33+6:239:05
56Emil AxelssonLerums SOK20:44+6:349:10
57Tobias CarlstedtHjärnarps OL20:57+6:479:16
58Melvin NilssonHärlövs IF21:26+7:169:29
59Anton HolmOK Djerf21:29+7:199:30
60Eilev KvaaleAsker SK21:44+7:349:36
61Vetle DrageKongsberg OL21:51+7:419:40
62Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK21:52+7:429:40
63Ludvig CarlbomUlricehamns OK22:04+7:549:45
64Erik HultanderIF Rigor22:15+8:059:50
65Edvin StrandbergKalmar OK22:21+8:119:53
66Johan VinbladLunds OK22:41+8:3110:02
67Albin EronnLinköpings OK22:42+8:3210:02
68Edvin BorneFrölunda OL23:00+8:5010:10
69Emil SundströmOK Orinto23:05+8:5510:12
70Frikk Alvaro EmbergsrudAsker SK23:14+9:0410:16
71Ole Henrik WoxholthAsker SK23:15+9:0510:17
72Olaf Halsaa DolvenAsker SK23:23+9:1310:20
73Adrian VartiaOK Löftan23:27+9:1710:22
74Sigurd SmemoIF Sturla23:33+9:2310:25
75Erik BrandtDomnarvets GOIF23:58+9:4810:36
76Gustav HarrysonOK Skogshjortarna24:10+10:0010:41
77Alf Kristian HelleHalden SK24:38+10:2810:53
78Fredrik JunevikLeksands OK24:51+10:4110:59
79William BjörkmanVäxjö OK24:54+10:4411:01
80Emil RavakkoSävedalens AIK24:58+10:4811:02
81Adam LindblomMalmö OK26:13+12:0311:36
82Simon OlssonHjärnarps OL26:58+12:4811:55
83Martin BirkelundAsker SK27:34+13:2412:11
84Teodor LundborgHjobygdens OK27:48+13:3812:18
85Alfred ÖstergrenAlvesta SOK28:18+14:0812:31
86Simon ElmRonneby OK28:24+14:1412:33
87Charlie EliassonDalaportens OL28:48+14:3812:44
88Gustav BohmanOK Orinto28:51+14:4112:45
89Axel ErikssonOK Löftan29:00+14:5012:49
90Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK29:46+15:3613:10
91Ville FontellOK Enen29:51+15:4113:12
92Marcus RagnarssonMarkbygdens OK30:13+16:0313:22
93Jakob TorgersenHalden SK30:24+16:1413:27
94Lukas AndrénTibro OK30:31+16:2113:30
94Arvid BylundIF Thor30:31+16:2113:30
96Erik JohanssonOK Alehof31:07+16:5713:46
97Jonathan KonradssonKalmar OK32:13+18:0314:15
98Gabriel HåkanssonRonneby OK34:05+19:5515:04
99Erik HanssonKarlskrona SOK36:09+21:5915:59
100Jesper CarlssonIK Uven36:29+22:1916:08
101Pontus ErikssonHjärnarps OL37:28+23:1816:34
102Carl SvenssonOK Norrvirdarna38:27+24:1717:00
103Alexander WestlingFK Friskus-Varberg48:25+34:1521:25
104Fabian AnderssonRonneby OK48:32+34:2221:28
105Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK52:15+38:0523:07
Axel OrrhedeHelsingborgs SOKej godkänd
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Linus BjørkeHalden SKej godkänd
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd
Adam KristiansenOK Mossej start
Noah BechtelFK Friskus-Varbergej start
Brian AhlmAndrarums IFej start
Karl PetersénOK Njudungej start
Anton SegermanIF Thorej start
Linus BacklundTrollhättans SOKej start
Herman AlbinssonOK Skogsfalkenej start
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej start
Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OKej start

D14

2 000 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK13:506:55
2Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna13:54+0:046:57
3Lisa ÅkessonMarkbygdens OK14:14+0:247:07
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna14:35+0:457:17
5Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna14:39+0:497:19
6Sabina AumoKungälvs OK14:52+1:027:26
7Elsa SonessonFalköpings AIK OK15:02+1:127:31
8Vendela SöderqvistOK Kåre15:21+1:317:40
9Erika ÅkessonMarkbygdens OK15:27+1:377:43
10Moa WallenborgOK Kontinent15:49+1:597:54
11Ella SöderbergOK Skogsfalken16:03+2:138:01
12Hanna JonsellIF Thor16:41+2:518:20
13Elsa KarlssonOK Landehof16:42+2:528:21
14Klara PerssonHalmstad OK17:21+3:318:40
15Mille JægtvikKonnerud IL17:23+3:338:41
16Emma EliassonDomnarvets GOIF17:30+3:408:45
17Olivia LundstedtSjövalla FK17:51+4:018:55
18Moa SkoogFalköpings AIK OK17:59+4:098:59
19Elin FlakbergIFK Göteborg18:13+4:239:06
20Filippa SöderbergKalmar OK18:36+4:469:18
21Eira HertinIK Hakarpspojkarna18:54+5:049:27
22Thilda SeldénIF Rigor18:59+5:099:29
23Thea NordinKorsnäs IF OK19:08+5:189:34
23Selma HøivoldKongsberg OL19:08+5:189:34
25Emilia JohnssonOK Kåre19:27+5:379:43
26Elsa GörasLeksands OK19:42+5:529:51
27Emma EliassonFK Friskus-Varberg19:56+6:069:58
28Tuva-Cajsa SpikLeksands OK19:58+6:089:59
29Lina HällstenStora Tuna OK20:01+6:1110:00
30Unni GranforsIF Rigor20:19+6:2910:09
31Selma LarssonLunds OK20:38+6:4810:19
32Disa RangertKungälvs OK20:53+7:0310:26
33Malin KindbomIF Hagen21:03+7:1310:31
34Emma IsidorssonOK Vivill21:04+7:1410:32
35Elvira LjungbergOK Skogsfalken21:14+7:2410:37
36Nora AnderssonOK Norrvirdarna21:17+7:2710:38
37Linnea LeijonHärlövs IF21:26+7:3610:43
38Tova LevinssonMalmö OK21:28+7:3810:44
39Maja BergqvistKorsnäs IF OK21:34+7:4410:47
40Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL21:36+7:4610:48
41Alma WallmanVästerbergslagens OL21:52+8:0210:56
42Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro22:01+8:1111:00
43Rebecka PihlströmOK Landehof22:36+8:4611:18
44Elin RahmOK Norrvirdarna22:50+9:0011:25
45Alva NystedtSkåneslättens OL22:57+9:0711:28
46Emma OlssonOK Gränsen23:04+9:1411:32
47Agnes WeissLånghundra IF23:06+9:1611:33
48Sofia RaskKungälvs OK23:08+9:1811:34
49Lisa OlmKils OK23:37+9:4711:48
50Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb23:41+9:5111:50
51Hanna LarssonYstads OK24:00+10:1012:00
52Fanny CedstedtLånghundra IF24:20+10:3012:10
53Klara NordströmKils OK24:25+10:3512:12
54Matilda HolmOK Djerf25:06+11:1612:33
54Cornelia MöllerOK Kontinent25:06+11:1612:33
56Konstanse MoholthKongsberg OL27:07+13:1713:33
57Rebecka WestlundKils OK27:13+13:2313:36
58Ellen OhrtSol Tranås27:17+13:2713:38
59Tove Den BraverOK Gränsen27:25+13:3513:42
60Ellen HannrupIF Thor27:46+13:5613:53
61Ellinor LihvOK Gränsen27:59+14:0913:59
62Emelie RengmyrIF Rigor28:20+14:3014:10
63Linn RistoOK Linné29:04+15:1414:32
64Olivia LarssonLunds OK29:11+15:2114:35
65Johanna GersneSkåneslättens OL29:16+15:2614:38
66Hedda SpangbergKonnerud IL29:58+16:0814:59
67Linnea FridolfssonStora Tuna OK30:06+16:1615:03
68Mari ØverbyKongsberg OL30:23+16:3315:11
69Ronja KarlssonRonneby OK31:34+17:4415:47
70Jennie FridRonneby OK31:49+17:5915:54
71Meja HanssonEmmaboda Verda OK32:26+18:3616:13
72Tilda BorgströmAvesta OK35:07+21:1717:33
73Julia KarlssonOK Skogsfalken38:10+24:2019:05
74Julia ArvidssonIF Rigor39:21+25:3119:40
75Elsa EricssonLunds OK43:31+29:4121:45
Ronja KarlssonHärlövs IFej godkänd
Ronja GérardOK Kontinentej godkänd
Astrid ErikssonUlricehamns OKej start
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej start

H14

2 120 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK13:246:19
2Alex JohanssonFK Friskus-Varberg15:22+1:587:14
3Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK15:25+2:017:16
4Emil JägstedtHalmstad OK15:30+2:067:18
5Lukas LarssonOK Skogshjortarna15:32+2:087:19
6Edvin HenryssonTibro OK16:03+2:397:34
7Anton KastrupFK Herkules16:05+2:417:35
8Hugo EricssonVäxjö OK16:16+2:527:40
9Oscar OlinIK Hakarpspojkarna16:17+2:537:40
10Johan EgerKongsberg OL16:28+3:047:46
11Christoffer LindgrenOK Kåre16:44+3:207:53
12Arvid EkströmStenungsunds OK16:48+3:247:55
13Tor Erling GjølsjøOK Moss16:56+3:327:59
14Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna17:05+3:418:03
15Anton TörnqvistKarlskrona SOK17:10+3:468:05
16Atle Nikolai WølloKongsberg OL17:16+3:528:08
17Casper SkeppSävedalens AIK17:18+3:548:09
17Sigurd Saxe SandvikHalden SK17:18+3:548:09
19Hugo LarssonKarlskrona SOK17:21+3:578:11
20Kristian Fredriksen AasAsker SK17:43+4:198:21
21Loke HedbergLunds OK17:53+4:298:26
22Anton BlomqvistMarkbygdens OK18:07+4:438:32
23Oscar HultgrenOK Njudung18:27+5:038:42
24Klockar-Eskil NääsLeksands OK18:28+5:048:42
25Axel BechtelFK Friskus-Varberg18:29+5:058:43
26Albin NyqvistOK Landehof18:31+5:078:44
27Mikkel BerglundRingerike OL18:52+5:288:53
28Felix GustafssonLunds OK18:59+5:358:57
29Markus HalvarssonLeksands OK19:12+5:489:03
30William SturessonLerums SOK19:29+6:059:11
31Gustav LidmanTibro OK19:39+6:159:16
32Samuel BökeOK Kullingshof19:49+6:259:20
33David AlménTrollhättans SOK20:02+6:389:26
34Erik LingIK Hakarpspojkarna20:16+6:529:33
35Oskar DahlinIK Gandvik20:28+7:049:39
36Anton UllerKils OK20:29+7:059:39
37Jakob MobergOK Löftan20:37+7:139:43
38Fabian OdénFjärås AIK21:01+7:379:54
39Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna21:29+8:0510:08
40Anton HanssonOK Kontinent21:40+8:1610:13
40Jacob GrahnIK Uven21:40+8:1610:13
42Oscar LundborgKungälvs OK22:37+9:1310:40
43Daniel NystuenRøyken O-lag22:42+9:1810:42
44Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna23:47+10:2311:13
45Henrik NorgrenStora Tuna OK23:59+10:3511:18
46Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK24:03+10:3911:20
47Stellan GradinAndrarums IF24:12+10:4811:24
48Markus MelénOK Kåre24:40+11:1611:38
49Hugo UnossonKalmar OK24:56+11:3211:45
50Tage KinellIFK Göteborg25:44+12:2012:08
51Hjalmar KällIK Gandvik26:45+13:2112:37
52Linus NorénOK Njudung27:02+13:3812:45
53Frank KrouwelStora Tuna OK27:21+13:5712:54
54Filip JanekeIK Hakarpspojkarna27:35+14:1113:00
55Ivar LampaIF Rigor28:02+14:3813:13
56Isak HenningssonOK Gisle28:05+14:4113:14
57Johan LundStenungsunds OK28:16+14:5213:20
58Philip VibergRyda SK28:54+15:3013:37
59Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL29:22+15:5813:51
60Malte GunnarssonEmmaboda Verda OK29:57+16:3314:07
61Simen VågeAsker SK30:48+17:2414:31
62Jakob WidelundOK Kåre31:15+17:5114:44
63Erik GottmoLunds OK33:02+19:3815:34
64Jonathan EylertsenHalden SK33:30+20:0615:48
65Erik AlbinssonHjärnarps OL34:00+20:3616:02
66Oscar LindqvistOK Norrvirdarna34:35+21:1116:18
67Anton LundOK Skogshjortarna34:47+21:2316:24
68Axel CondrupKalmar OK35:32+22:0816:45
69Filip JennerstrandOK Njudung35:41+22:1716:49
70Jacob JohanssonLidköpings VSK35:59+22:3516:58
71Linus BenjaminssonLidköpings VSK36:14+22:5017:05
72Simon HermanssonGudhems IF36:43+23:1917:19
73Robin CarlstedtHjärnarps OL36:52+23:2817:23
74Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg37:03+23:3917:28
75Edvin SahlinOK Löftan37:08+23:4417:30
75Gustav NilssonHärlövs IF37:08+23:4417:30
77Erik BromsFK Friskus-Varberg37:11+23:4717:32
78Albin GenbergUlricehamns OK37:15+23:5117:34
79Erik FredrikssonStora Tuna OK40:23+26:5919:02
80Simen KolbergsrudRøyken O-lag41:40+28:1619:39
Rasmus LindbergAvesta OKej godkänd
Simon SchmutzLeksands OKej godkänd
Lucas TreldalLunds OKej godkänd
Elias PerssonFjärås AIKej godkänd
Kalle VogtVästerbergslagens OLej start
Adam SkoglundUlricehamns OKej start

D13

1 940 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba ThernOK Skogshjortarna13:196:51
2Emma EmilssonOK Skogsfalken13:22+0:036:53
3Liv NorbergAvesta OK14:56+1:377:41
4Tuva NylundBredaryds SOK15:00+1:417:43
5Elin BryggarGrycksbo IF OK15:36+2:178:02
6Alma SvennerudKarlskrona SOK15:43+2:248:06
7Ellen FunkeLeksands OK15:45+2:268:07
8Linnea RydlundHässleholms OK15:54+2:358:11
9Karolina AnderssonDalaportens OL16:03+2:448:16
10Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna16:28+3:098:29
11Anja NilssonDomnarvets GOIF16:54+3:358:42
12Ingvild GustafssonKongsberg OL17:15+3:568:53
13Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF17:23+4:048:57
14Sandra WiduchKarlskrona SOK17:24+4:058:58
15Stina AnderssonAnderstorps OK17:40+4:219:06
16Agnes KamforsOK Kullingshof17:41+4:229:06
17Agnes WallinKorsnäs IF OK17:43+4:249:07
17Maja GraadIF Rigor17:43+4:249:07
19Maja KarmstigFK Friskus-Varberg17:55+4:369:14
20Tilda HagelbergEksjö SOK18:01+4:429:17 Ladda ner rutt i gpx-format
21Filippa FagerströmIFK Göteborg18:16+4:579:24
22Joanna PerssonOK Tyringe18:28+5:099:31
23Lovisa WahlbomLunds OK18:43+5:249:38
24Tuva ÖhgrenSävedalens AIK18:52+5:339:43
25Lovisa MasesStora Tuna OK19:06+5:479:50
26Elsa BobergIF Rigor19:18+5:599:56
27Wilma PetterssonOK Kullingshof19:30+6:1110:03
28Alice PerssonOK Tyringe19:32+6:1310:04
29Ina ÅmanOK Vilse 8719:56+6:3710:16
30Alice OlvegårdFK Göingarna20:04+6:4510:20
31Marie KvarmeIF Sturla20:08+6:4910:22
32Matilda WallströmSävedalens AIK20:09+6:5010:23
33Ellen TollOK Njudung20:18+6:5910:27
34Alicia BergkvistVästerbergslagens OL20:27+7:0810:32
35Lisa SwartzOK Orion20:28+7:0910:32
36Alva SvenssonFK Åsen20:34+7:1510:36
37Maja InghammarHestra IF21:08+7:4910:53
38Matilda AspIFK Göteborg21:10+7:5110:54
39Marta TörnströmFK Friskus-Varberg21:34+8:1511:07
40Anna BackmanLidköpings VSK21:38+8:1911:09
41Linn AnderssonOK Tyr21:45+8:2611:12
42Olga RindeskogVästerbergslagens OL21:46+8:2711:13
43Judith LundqvistKalmar OK22:04+8:4511:22
43Vera ElfströmOK Orinto22:04+8:4511:22
45Vilma EngströmOK Orion22:15+8:5611:28
46Klara BäckstädeVisborgs OK22:51+9:3211:46
47Annie ErikssonOK Löftan23:03+9:4411:52
48Martina NiklassonVäxjö OK23:10+9:5111:56
49Emelie ForslundKristinehamns OK23:30+10:1112:06
50Elsa WibergHelsingborgs SOK23:36+10:1712:09
51Asta TörnkvistAnderstorps OK24:05+10:4612:24
51Maja BäcklundRonneby OK24:05+10:4612:24
53Linnea HöökFjärås AIK24:34+11:1512:39
54Linnea AxelssonÅmåls OK24:48+11:2912:47
55Linnea SkobeKalmar OK25:50+12:3113:18
56Ellen ArneborgUlricehamns OK26:24+13:0513:36
57Ida MeijerFK Åsen29:47+16:2815:21
58Ida HenningssonBredaryds SOK31:08+17:4916:02
59Saga MattssonDalaportens OL32:57+19:3816:59
60Anette Jauhojärvi MarkussenAsker SK33:18+19:5917:09
61Klara ErssonOK Kåre35:00+21:4118:02
62Tilde BlixtAvesta OK38:39+25:2019:55
63Sara WallinKorsnäs IF OK40:05+26:4620:39
64Selma SjöstrandUlricehamns OK42:10+28:5121:44
65Helene Brandal SøftingKongsberg OL44:51+31:3223:07
66Amanda AxelsonEiker OL48:18+34:5924:53
Mina Akiko JohnsenIF Sturlaej godkänd
Emia HjortFalköpings AIK OKej godkänd
Stella RangertIK Hakarpspojkarnaej start

H13

2 120 m, 92 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna13:546:33
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna13:56+0:026:34
3Arvid SkeppSävedalens AIK14:30+0:366:50
4Viktor JemthIF Thor14:54+1:007:01
5Alfred BjørnerødOK Moss15:53+1:597:29
6Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna16:01+2:077:33
7Joel GolsäterKorsnäs IF OK16:17+2:237:40
8Lucas WannerAvesta OK17:03+3:098:02
9Victor BeischerIK Uven17:06+3:128:03
10Simon CorneliussonOK Löftan17:09+3:158:05
11Victor HanssonOK Löftan17:29+3:358:14
12Jakob Backer-TellnesAsker SK17:47+3:538:23
13Tobias JohanssonOK Löftan17:53+3:598:26
14Sondre LadimOK Moss18:05+4:118:31
15Filip BrolingBredaryds SOK18:07+4:138:32
16Gunnar FovaeusSävedalens AIK18:12+4:188:35
17Halvor LøkenKongsberg OL18:22+4:288:39
18Simon BååthSävedalens AIK18:29+4:358:43
19Jon HanssonOK Kåre18:40+4:468:48
19Elias NordbergGöteborg-Majorna OK18:40+4:468:48
21Albin SamuelssonOK Vivill18:54+5:008:54
22William RönnborgIK Uven19:00+5:068:57
23Alfred HallqvistUlricehamns OK19:09+5:159:01
24Hugo CedervallÖrkelljunga FK19:15+5:219:04
25Henrik Kaupang LyeLarvik OK19:22+5:289:08
26Anders SkoglundSol Tranås20:44+6:509:46
27David MorénHjärnarps OL20:47+6:539:48
28Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre20:59+7:059:53
29Jakob CarlssonStora Tuna OK21:08+7:149:58
30Måns EliassonIK Hakarpspojkarna21:25+7:3110:06
31Alexander GustafssonOK Njudung21:41+7:4710:13
32Olof EdvardssonRonneby OK22:00+8:0610:22
33Eric LuthmanDegerfors OK22:30+8:3610:36
34Mikael BirkelundAsker SK22:37+8:4310:40
35Joel RingströmOK Landehof22:52+8:5810:47
36Isak AnderssonLunds OK23:18+9:2410:59
37Albin SjöblomOK Kåre23:28+9:3411:04
37Lukas HagbergKalmar OK23:28+9:3411:04
37Filip IngemarssonHestra IF23:28+9:3411:04
40Eivind Bogen ArenthIF Sturla23:32+9:3811:06
41Alvin OllanderOK Landehof23:40+9:4611:09
42Ebbe HolmqvistSjövalla FK24:46+10:5211:40
43Isak JohanssonOK Gisle25:29+11:3512:01
44Gustav AnderssonOK Löftan26:04+12:1012:17
45Linus ZederinOK Nackhe26:12+12:1812:21
46Jonathan RundqvistOK Nackhe26:25+12:3112:27
47Jakob AspIFK Göteborg26:35+12:4112:32
48Anton PleinerTäby OK27:04+13:1012:46
49Alfons EnellSol Tranås27:13+13:1912:50
50Joel HolmbergUlricehamns OK27:26+13:3212:56
51Oscar NymanOK Gipen27:58+14:0413:11
52Emil Ruud FossheimAsker SK28:14+14:2013:19
53Ivar HansenSarpsborg OL28:18+14:2413:20
54Simon SahlinSjövalla FK28:30+14:3613:26
55Oskar NyquistEmmaboda Verda OK28:49+14:5513:35
56Love PerssonMalmö OK28:50+14:5613:36
57Hannes SvenssonRonneby OK30:29+16:3514:22
58Mathias NyhaugAsker SK30:54+17:0014:34
59Herman Lien BackstrømHalden SK31:37+17:4314:54
60Albin BryngelssonSjövalla FK31:42+17:4814:57
61Tarje EspelinAsker SK32:04+18:1015:07
61Isaak GustafssonVästerbergslagens OL32:04+18:1015:07
63Eric JohanssonOK Kåre33:00+19:0615:33
64Hugo ÅkerbergOK Löftan33:01+19:0715:34
65Erik OlssonFK Åsen34:10+20:1616:06
66Reno PapeKonnerud IL34:28+20:3416:15
67Moltas ÖstergrenAlvesta SOK34:35+20:4116:18
68Hannes EssungerSjövalla FK34:45+20:5116:23
69Axel GrimbeckSävedalens AIK35:06+21:1216:33
70Oliwer GöranssonLidköpings VSK36:20+22:2617:08
71Ludwig AnderssonAndrarums IF37:00+23:0617:27
72Andreas HandinOK Löftan37:44+23:5017:47
73Anton JosefssonOK Gisle38:33+24:3918:11
74Isak HoltHalden SK38:56+25:0218:21
75Adam JonesOK Kåre39:54+26:0018:49
76Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg39:57+26:0318:50
77Edvin TolestamIF Rigor40:32+26:3819:07
78Erik BernerssonOK Enen42:30+28:3620:02
79Valentin ÅsénOK Skogshjortarna45:25+31:3121:25
80Gustav WiborgSjövalla FK45:36+31:4221:30
81Martin HanssonIF Rigor47:23+33:2922:21
82Axel BjörkmanSjövalla FK48:15+34:2122:45
83Viggo NilssonGränna-Bygdens OK49:17+35:2323:14
84Magnus LundsgaardOK Kontinent49:38+35:4423:24
85Isak LevinFK Åsen51:13+37:1924:09
86Erik ErikssonOK Skogsfalken54:09+40:1525:32
87Stephan PedersenRøyken O-lag1:00:07+46:1328:21
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Martin Johannessen LinneboAsker SKej godkänd
Joar EliassonOK Orintoej godkänd
Jakob RastadAsker SKej godkänd
Ludvig HedströmOK Skogshjortarnaej godkänd
Liam FahlanderDegerfors OKej start
Gustav FribergHelsingborgs SOKej start
Oskar ErikssonRonneby OKej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

1 900 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK11:185:56
2Moa BirkebækStora Tuna OK11:36+0:186:06
3Sigrid LjunggrenLinköpings OK12:23+1:056:31
4Moa BergqvistKorsnäs IF OK12:43+1:256:41
5Tova RangertIK Hakarpspojkarna12:53+1:356:46
5Emilia LundstedtSjövalla FK12:53+1:356:46
5Elsa KaipeOK Kåre12:53+1:356:46
8Elsa BrandtDomnarvets GOIF13:16+1:586:58
9Sandra LingIK Hakarpspojkarna13:27+2:097:04
10Ella PetterssonSävedalens AIK13:48+2:307:15
11Audrey HanssonFrölunda OL14:00+2:427:22
12Hedda SvenssonOK Orion14:14+2:567:29
13Elsa SödervallIK Gandvik14:22+3:047:33
14Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna14:48+3:307:47
14Hanna NilssonHestra IF14:48+3:307:47
16Sara OhlinOK Tranan14:59+3:417:53
17Emelie SvärdIF Thor15:43+4:258:16
18Nora Christine HansenRøyken O-lag15:47+4:298:18
19Lisa AnderssonRyda SK16:06+4:488:28
20Maren HenriksenHalden SK16:19+5:018:35
21Mira NordinKorsnäs IF OK16:20+5:028:35
22Lisa ÖstenssonOK Tranan16:23+5:058:37
23Ragnhild Øfsthus GravirAsker SK16:32+5:148:42
24Agnes BerlinOK Orion16:44+5:268:48
25Karolina SunnanhagenStora Tuna OK16:45+5:278:48
26Ida AnderssonOK Löftan16:46+5:288:49
27Emma KarlssonOK Landehof16:58+5:408:55
28Hedda BorgströmAvesta OK17:25+6:079:10
29Lovisa DjerfVästerbergslagens OL17:35+6:179:15
30Matilda LekbergSävedalens AIK17:41+6:239:18
31Agnes IvarssonOK Skogshjortarna17:44+6:269:20
32Maren Aure SkogedalAsker SK17:49+6:319:22
33Nathalie RingströmRydboholms SK17:53+6:359:24
34Martha WisløffAsker SK18:03+6:459:30
35Sara MartiniAsker SK18:06+6:489:31
36Enni LundbergOK Kåre18:07+6:499:32
37Milla ForkéusOK Tyr18:11+6:539:34
38Louise EdvardssonRonneby OK18:15+6:579:36
39Linn BjörneldKalmar OK18:26+7:089:42
40Frida OdénFjärås AIK18:27+7:099:42
41Moa HolstenHestra IF18:54+7:369:56
42Sandra SeguraGöteborg-Majorna OK19:17+7:5910:08
43Felicia EliassonDalaportens OL19:35+8:1710:18
44Anja BergerDomnarvets GOIF19:45+8:2710:23
45Nora KällIK Gandvik19:53+8:3510:27
46Stina DernfalkVästerbergslagens OL19:59+8:4110:31
47Clara AdolfssonAnderstorps OK20:01+8:4310:32
48Klara NilssonHestra IF20:43+9:2510:54
49Ebba UlvagårdenVäxjö OK20:46+9:2810:55
50Amanda RådströmOK Enen21:08+9:5011:07
51Lina UllerKils OK21:39+10:2111:23
52Ella FridolfssonStora Tuna OK22:13+10:5511:41
53Ebba BackmanLidköpings VSK22:16+10:5811:43
54Saga BorensvedOK Norrvirdarna22:29+11:1111:50
55Anja MickelsonAvesta OK23:21+12:0312:17
56Ida BenattiSkåneslättens OL23:30+12:1212:22
57Towa LaagenLidköpings VSK23:57+12:3912:36
58Karin Halsaa DolvenAsker SK23:58+12:4012:36
59Hilda PeterssonVäxjö OK24:16+12:5812:46
59Ellen NormanSävedalens AIK24:16+12:5812:46
61Alice NykvistAvesta OK24:18+13:0012:47
62Isabel UnnerudLånghundra IF24:47+13:2913:02
63Julia Hagelberg NordahlOK Kåre24:54+13:3613:06
64Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK25:23+14:0513:21
65Tova DuellHestra IF27:15+15:5714:20
66Anna LundqvistFK Friskus-Varberg27:42+16:2414:34
67Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg28:16+16:5814:52
68Greta AndréDegerfors OK31:26+20:0816:32
69Julia NordvallDomnarvets GOIF32:20+21:0217:01
70Elsa KällIK Gandvik33:02+21:4417:23
71Ida KarlssonOK Gränsen40:27+29:0921:17
72Elin EdvinssonFK Åsen1:05:55+54:3734:41
73Wilma LindvallAndrarums IF1:20:25+1:09:0742:19
Julia ÅttingLinköpings OKej start
Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OKej start
Emma OlinIK Hakarpspojkarnaej start

H12

1 870 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:395:41
2Olle RingiOK Kåre10:58+0:195:51
3Helmer JöhnemarkStora Tuna OK11:27+0:486:07
4Wille SöderqvistOK Kåre11:39+1:006:13
5Fabian AlinderSjövalla FK11:41+1:026:14
6Albin SundströmHestra IF11:52+1:136:20
7Noah KrikströmHjärnarps OL12:00+1:216:25
8Tom WeihartHestra IF12:18+1:396:34
9Axel AnderssonIF Thor12:30+1:516:41
10Love BylundIF Thor12:31+1:526:41
11Elias NyqvistOK Landehof12:38+1:596:45
12Oscar NystrandOK Klyftamo13:07+2:287:00
13Isak SkoglundUlricehamns OK13:11+2:327:02
14Olle DalinOK Kåre13:15+2:367:05
14Rasmus BerglundRingerike OL13:15+2:367:05
16Olle PetersénOK Njudung13:16+2:377:05
16Oskar BlomOK Löftan13:16+2:377:05
18Max NymanOK Gipen13:31+2:527:13
19Elias ThunbergOK Vivill13:39+3:007:17
20Måns LevinssonMalmö OK13:45+3:067:21
21Lukas ErdalenIFK Göteborg13:59+3:207:28
22Linus AlinderSjövalla FK14:09+3:307:34
23Olle FlorénIF Rigor14:13+3:347:36
24Otto LarssonOK Tranan14:15+3:367:37
25Adam BromsFK Friskus-Varberg14:17+3:387:38
25Albert BrohedeOK Tyr14:17+3:387:38
27Isak LindelövHjärnarps OL14:22+3:437:40
28Emil SeldénIF Rigor14:24+3:457:42
29Hugo AtterbrandOK Kåre14:30+3:517:45
30Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna14:38+3:597:49
31Liam WingstedtHalden SK14:42+4:037:51
32Alfred KjellénHelsingborgs SOK14:46+4:077:53
33Kasper VemdalMullsjö SOK14:59+4:208:00
33Albin PaulssonOK Löftan14:59+4:208:00
35Linus HallinSurahammars SOK15:07+4:288:05
36Nils SwartzOK Orion15:12+4:338:07
37Viktor AhltinMalmö OK15:13+4:348:08
38Rasmus HedarOK Tor15:52+5:138:29
39Victor HörnquistAnderstorps OK16:08+5:298:37
40Vilmer LindströmOK Skogsfalken16:25+5:468:46
41Noel BengtssonOK Skogshjortarna16:30+5:518:49
41Ludvig EronnLinköpings OK16:30+5:518:49
43Rasmus WidelundOK Kåre16:36+5:578:52
44Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL16:40+6:018:54
45Mikael BergOK Enen16:55+6:169:02
46Martin EkFrölunda OL16:56+6:179:03
47Miro MårtenssonIF Thor16:57+6:189:03
48Isak HolmgårdKils OK17:05+6:269:08
49Albin BoellIFK Göteborg17:12+6:339:11
50Carl-Johan StåhlSävedalens AIK18:33+7:549:55
51Emil ÅslundSol Tranås18:39+8:009:58
52Rasmus LarssonBredareds IF18:54+8:1510:06
53Karl ForsgrenVästerbergslagens OL19:11+8:3210:15
54Edvin AlexanderssonIF Rigor19:14+8:3510:17
55Elias HällstenStora Tuna OK19:42+9:0310:32
56Malcolm SvenssonAnderstorps OK20:04+9:2510:43
57Axel ErikssonStora Tuna OK20:09+9:3010:46
58Emil LindbladSävedalens AIK20:54+10:1511:10
59Isak ThysellOK Kontinent21:31+10:5211:30
60Fredrik WestlundKils OK22:30+11:5112:01
61Olof OlssonOK Kåre23:13+12:3412:24
62Adam GranhageSjövalla FK24:24+13:4513:02
63Eilert KristiansenHalden SK24:59+14:2013:21
64Alvin EdbäckOK Kåre25:08+14:2913:26
65Nils PetterssonOK Kåre25:14+14:3513:29
66Gabriel SandbergKalmar OK27:54+17:1514:55
67Adam AnderssonKarlskrona SOK29:35+18:5615:49
68Melwin ArvidssonIF Rigor31:02+20:2316:35
69Olle GahnshagOK Kåre36:40+26:0119:36
70Arvid AlbinssonHjärnarps OL38:04+27:2520:21
71Elias ThoresenHalden SK43:09+32:3023:04
Simon ÅkessonAnderstorps OKej godkänd
Viggo AhlmAndrarums IFej godkänd
Olle BorkmarHelsingborgs SOKej godkänd
Emil AlbinssonOK Skogsfalkenej start

D11

1 870 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna11:326:10
2Stina ThernOK Skogshjortarna13:11+1:397:02
3Aprilia CinthioSkåneslättens OL13:46+2:147:21
4Miranda WallströmSävedalens AIK13:59+2:277:28
5Klara EberlénOK Skogshjortarna14:14+2:427:36
6Saga KällstrandÅmåls OK14:23+2:517:41
7Aida MehmedagicIK Gandvik14:29+2:577:44
8Felicia GustafssonOK Njudung14:36+3:047:48
9Alva HagelbergEksjö SOK15:10+3:388:06
10Anna BenattiSkåneslättens OL15:14+3:428:08
10Filippa BraunVäxjö OK15:14+3:428:08
12Lisa OhrtSol Tranås15:19+3:478:11
13Signe HördegårdhIFK Göteborg15:20+3:488:11
14Emilia ElverlindOK Tranan15:26+3:548:15
15Sigrid Schmitt GranHalden SK15:33+4:018:18
16Astrid Juli YtterbøAsker SK15:38+4:068:21
17Emy HjertströmFK Friskus-Varberg16:05+4:338:36
18Alice WernklevIK Ymer16:16+4:448:41
19Hannah LandergrenHestra IF16:25+4:538:46
20Ella LaineDegerfors OK16:26+4:548:47
21Frida LindénVäxjö OK16:34+5:028:51
22Inger Anne Svendsby BraarudHalden SK16:45+5:138:57
23Isabella HolmOK Djerf16:55+5:239:02
24Anna-Lisa KinellIFK Göteborg17:38+6:069:25
25Isabell RosenbergOK Vilse 8718:11+6:399:43
26Tilda SundkvistOK Gränsen18:41+7:099:59
27Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg18:53+7:2110:05
28Evanna JohanssonOK Njudung19:04+7:3210:11
29Elin BlomqvistMarkbygdens OK19:05+7:3310:12
30Hillevi LarssonOK Enen19:34+8:0210:27
31Matilda PerssonOK Enen19:54+8:2210:38
32Elin SaleskogRonneby OK20:49+9:1711:07
33Klara MöllerOK Kontinent20:54+9:2211:10
34Nanna TorénHestra IF21:18+9:4611:23
35Alva SahlinOK Löftan21:19+9:4711:23
36Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro21:43+10:1111:36
37Sara Storm-AnderssonOK Tyr21:48+10:1611:39
38Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK22:12+10:4011:52
39Tuva EspelinAsker SK22:59+11:2712:17
40Lovisa KroksmyrVäxjö OK23:12+11:4012:24
41Mira FlansbjerKinnaströms SK23:15+11:4312:25
42Celia DaviesAsker SK24:57+13:2513:20
43Hanna BäcklundRonneby OK25:30+13:5813:38
44Signe JohanssonFK Friskus-Varberg25:31+13:5913:38
45Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK25:34+14:0213:40
46Siri KleinOK Vilse 8726:44+15:1214:17
47Amie WahllöfFrämmestads IK26:55+15:2314:23
48Maja JosefssonVästvärmlands OK27:22+15:5014:38
49Ronja GlanshedVäxjö OK27:45+16:1314:50
50Hanna KlingsellKalmar OK29:10+17:3815:35
51Lina AhlstedtÅmåls OK29:44+18:1215:54
52Silje Ruud FossheimAsker SK30:06+18:3416:05
53Wilda SchmidtOK Kontinent33:36+22:0417:58
54Wilma KroksmyrVäxjö OK34:41+23:0918:32
55Sanna LindqvistOK Norrvirdarna42:55+31:2322:57
56Märta HavenbergOK Kontinent44:06+32:3423:34
Helena ErikssonUlricehamns OKej start

H11

1 870 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr11:166:01
2Marcus LammFrölunda OL11:53+0:376:21
3Hugo EkströmOK Tyr11:57+0:416:23
4Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK12:07+0:516:28
5Eddie KarlssonOK Vilse 8713:30+2:147:13
6Albin SkottÅmåls OK13:37+2:217:16
7Wilhelm KarmetunOK Njudung14:11+2:557:35
8Viggo WulffOK Gränsen14:17+3:017:38
9Julius WiklundFalköpings AIK OK14:19+3:037:39
10Emil RingRonneby OK15:26+4:108:15
11Filip HanssonOK Löftan15:38+4:228:21
12Isak ÖgrenSävedalens AIK15:44+4:288:24
13Axel VibergRyda SK15:48+4:328:26
14Liam HogedalVänersborgs SK16:18+5:028:42
15Hjalmar FolkestadAnderstorps OK16:25+5:098:46
16Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna16:55+5:399:02
17Mathias BirkelundAsker SK17:09+5:539:10
18Felix LindOK Tyr17:26+6:109:19
19Max TörnqvistFjärås AIK18:27+7:119:51
20Noah MulariOK Vilse 8718:28+7:129:52
21Erik KindlundOK Tranan18:36+7:209:56
22Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg20:35+9:1911:00
23Alfred LeijonHärlövs IF20:41+9:2511:03
24Samuel RingströmOK Landehof20:49+9:3311:07
25Filip ValentinGöteborg-Majorna OK20:51+9:3511:08
26Sverre Karenus SandvikHalden SK21:31+10:1511:30
27Adrian LindholmOK Skogshjortarna21:37+10:2111:33
28Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb24:43+13:2713:13
29Noah BjörklundSjövalla FK24:45+13:2913:14
30Adam SamuelssonFalköpings AIK OK26:31+15:1514:10
31Oscar AnderssonOK Tyr27:11+15:5514:32
32Simon GrahnIK Uven27:19+16:0314:36
33Zebastian ArdforsOK Löftan27:59+16:4314:57
34Viktor NilssonStångenäs AIS28:55+17:3915:27
35Simon HanssonIF Rigor29:03+17:4715:32
36Walter HällåsOK Löftan29:23+18:0715:42
37Melvin LundOK Skogshjortarna29:59+18:4316:02
38Mikkel RastadAsker SK30:34+19:1816:20
39Erik ArneborgUlricehamns OK30:51+19:3516:29
40Ola LeireGöteborg-Majorna OK33:12+21:5617:45
41Linus BååthSävedalens AIK34:39+23:2318:31
42Melvin SjöstrandUlricehamns OK39:20+28:0421:02
Henrik NybergAsker SKej godkänd
Hugo TofténSOK Träffej godkänd
Noah RingströmRydboholms SKej godkänd
Matti JohanssonOK Njudungej godkänd
Ossian ÖstergrenAlvesta SOKej godkänd
Martin BryggenHalden SKej start

D10

1 670 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EnbomVänersborgs SK11:356:56
2Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:39+0:046:58
3Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna11:44+0:097:01
3Minna WingstedtHalden SK11:44+0:097:01
5Märta SvennerudKarlskrona SOK12:08+0:337:15
6Elvina BergdahlOK Orinto12:09+0:347:16
7Edit TreptowAnderstorps OK13:30+1:558:05
8Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg13:33+1:588:06
9Emma PerssonHalmstad OK13:47+2:128:15
10Matilda SöderbergOK Skogsfalken13:50+2:158:17
11Lova JohanssonFK Friskus-Varberg14:04+2:298:25
12Alma KjellénHelsingborgs SOK14:10+2:358:28
13Kajsa ElfströmOK Orinto14:25+2:508:37
14Miranda NiklassonVäxjö OK14:44+3:098:49
15My WallenborgOK Kontinent14:58+3:238:57
16Siri RehnGränna-Bygdens OK15:00+3:258:58
17Vera HöglundSjövalla FK15:03+3:289:00
18Emelina HolmqvistSjövalla FK15:04+3:299:01
19Emma Aune JakobsenOK Moss15:16+3:419:08
20Alice BohlinIFK Göteborg15:19+3:449:10
21Wilma WaldefeldtIK Gandvik15:20+3:459:10
22Hedda  RoosIFK Göteborg15:25+3:509:13
23Alice BrandtOK Löftan15:48+4:139:27
24Selma LeopoldOK Orion15:50+4:159:28
25Emma EkdahlSävedalens AIK15:57+4:229:33
26Anna JohannessonFrölunda OL16:30+4:559:52
27Elin NilssonKarlskrona SOK16:35+5:009:55
28Agnes PaulssonOK Löftan16:40+5:059:58
29Elin NobornIFK Göteborg16:46+5:1110:02
30Emma LindénVäxjö OK16:47+5:1210:02
31Saga ChristensenSkåneslättens OL16:50+5:1510:04
32Wilma JonssonOK Tyr16:58+5:2310:09
33Vera FolkestadAnderstorps OK17:05+5:3010:13
34Olivia SvenssonFK Åsen17:08+5:3310:15
35Ella PetterssonOK Kullingshof17:33+5:5810:30
36Nellie EngdahlOK Skogshjortarna18:08+6:3310:51
37Elin KarlssonOK Landehof18:13+6:3810:54
38Alice LarssonBredareds IF18:18+6:4310:57
39Elin AnderssonOK Löftan18:28+6:5311:03
40Amanda GustavssonVäxjö OK19:05+7:3011:25
41Andrea EnbomVänersborgs SK19:07+7:3211:26
42Frida EmilssonFK Åsen19:28+7:5311:39
43Leonie LichtenbergBredareds IF19:33+7:5811:42
44Molly GraadIF Rigor19:35+8:0011:43
45Cornelia BerglundLidköpings VSK19:43+8:0811:48
46Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg19:57+8:2211:56
47Elsa IngemarssonHestra IF19:58+8:2311:57
48Sofia NystrandOK Klyftamo20:11+8:3612:05
49Liv YdrénRyda SK20:23+8:4812:12
50Wilma RosénGöteborg-Majorna OK20:30+8:5512:16
50Liv LundsgaardOK Kontinent20:30+8:5512:16
52Ebba EberlénOK Skogshjortarna20:53+9:1812:30
53Greta DelinRyda SK21:11+9:3612:41
54Moa BengtssonOK Skogshjortarna21:17+9:4212:44
55Sonia KurashovaFK Åsen21:36+10:0112:56
56Sofia JonssonLidköpings VSK21:46+10:1113:02
57Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna22:15+10:4013:19
58Alice KällstrandÅmåls OK23:14+11:3913:54
59Alva EngströmOK Orion25:10+13:3515:04
60Emilia MellegårdLidköpings VSK25:45+14:1015:25
61Alice FagerströmIFK Göteborg25:49+14:1415:27
62Amanda PehrsonGöteborg-Majorna OK26:13+14:3815:41
63Isabell KnutssonOK Kullingshof27:21+15:4616:22
64Evelina LindgrenLidköpings VSK27:44+16:0916:36
65Julia EdvinssonFK Åsen27:45+16:1016:37
66Cornelia HällåsOK Löftan27:46+16:1116:37
67Elsa ArvidssonSjövalla FK28:09+16:3416:51
68Alma SvenssonAnderstorps OK28:33+16:5817:05
69Agnes ErlandssonVimmerby OK31:05+19:3018:36
70Signe NygårdOK Skogshjortarna32:39+21:0419:33
Alice HultLidköpings VSKej godkänd
Ida IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Ebba KopkaIFK Göteborgej godkänd
Hilma EkströmStenungsunds OKej start

H10

1 710 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna9:375:37
2Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK9:57+0:205:49
3Emil SkeppSävedalens AIK10:55+1:186:23
4Walter SöderqvistOK Kåre11:18+1:416:36
5Edvin ÅttingLinköpings OK11:20+1:436:37
6Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg11:35+1:586:46
7Felix GrapengiesserSjövalla FK12:15+2:387:09
8Albin EmilssonOK Skogsfalken12:29+2:527:18
8Alvar AlexanderssonIF Rigor12:29+2:527:18
10Melker SundströmHestra IF12:38+3:017:23
11Gustav RexOK Landehof12:43+3:067:26
12Hjalmar IngelsboOK Tranan12:55+3:187:33
13Gustav StåhlSävedalens AIK13:05+3:287:39
14Herman PetterssonSävedalens AIK13:18+3:417:46
15Måns SandahlIK Hakarpspojkarna13:24+3:477:50
16Elias JosefssonVästvärmlands OK13:33+3:567:55
17Jacob HolmbergUlricehamns OK14:01+4:248:11
18Eric ÅhlÅmåls OK14:10+4:338:17
19Vilmer HagelbergEksjö SOK14:11+4:348:17
20Albert EdgrenSjövalla FK14:23+4:468:24
21Erik ZettervallKarlskrona SOK14:25+4:488:25
22Arvid ErikssonÅmåls OK14:26+4:498:26
23Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb14:52+5:158:41
24Neo CederqvistVisborgs OK14:58+5:218:45
25Ville WingstedtHalden SK15:18+5:418:56
26Arvid ErikssonRonneby OK15:36+5:599:07
27Hugo BäcklundRonneby OK15:57+6:209:19
28Hugo CorneliussonOK Löftan16:05+6:289:24
29Simen Dalen EriksenAsker SK16:08+6:319:26
30Elias LindströmRonneby OK16:15+6:389:30
31Jacob RuderfeltIF Rigor16:18+6:419:31
32Arvid JosefssonOK Vivill16:28+6:519:37
33Theo LarssonOK Tranan16:39+7:029:44
34Bruno FovaeusSävedalens AIK16:40+7:039:44
34Samuel JakobssonFrölunda OL16:40+7:039:44
36Elias HedHultsfreds OK16:48+7:119:49
37Olof HertinIK Hakarpspojkarna16:52+7:159:51
38Axel HäggAnderstorps OK17:20+7:4310:08
39Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg17:24+7:4710:10
40Isak TörnqvistKarlskrona SOK17:31+7:5410:14
41Theo RistoOK Linné17:47+8:1010:23
42Elias KronmarKarlskrona SOK17:58+8:2110:30
43Oskar HjertbergHestra IF18:15+8:3810:40
44Jarvis HanssonFrölunda OL18:16+8:3910:40
45Axel PerssonGöteborg-Majorna OK18:22+8:4510:44
46Artur StjernlöfIFK Göteborg18:24+8:4710:45
47Olle SaleskogRonneby OK18:35+8:5810:52
48Joar AnderssonVäxjö OK19:19+9:4211:17
49Hannes HolmbergOK Gränsen19:22+9:4511:19
50Elias SamuelssonOK Vivill19:40+10:0311:30
51Andy GranforsIF Rigor19:43+10:0611:31
52Brage Fuglseth OlsenAsker SK19:59+10:2211:41
53Joar BlomqvistBredareds IF20:05+10:2811:44
54Jakob RingströmOK Landehof20:18+10:4111:52
55Gabriel LaineDegerfors OK20:25+10:4811:56
56Eskil SoelbergAndrarums IF21:00+11:2312:16
57Calle WärnOK Skogshjortarna22:17+12:4013:01
58David ArvmyrenOK Orion22:19+12:4213:03
59Olof TholénOK Skogshjortarna22:25+12:4813:06
60Erik LeopoldOK Orion22:37+13:0013:13
61Alvin LönkvistOK Vivill22:38+13:0113:14
62Albin ThunbergOK Vivill22:44+13:0713:17
63Oscar AhlstedtÅmåls OK23:37+14:0013:48
64Nils KylbergSävedalens AIK25:49+16:1215:05
65Elmer JenefeldtSjövalla FK25:56+16:1915:09
66Joel HolmgårdKils OK26:24+16:4715:26
67William JosefssonOK Kullingshof27:02+17:2515:48
68Lukas HultOK Gränsen27:19+17:4215:58
69Alfons JohansenOK Vilse 8730:21+20:4417:44
70Malte AnderssonSjövalla FK31:10+21:3318:13
71Sebastian JonssonLidköpings VSK56:10+46:3332:50
Erik KarlssonOK Skogsfalkenej godkänd
Gabriel HogedalVänersborgs SKej godkänd
Olle HåkanssonRonneby OKej godkänd
Nils AndreassonIFK Göteborgej godkänd
Hugo TolestamIF Rigorej godkänd
Gustav AspIFK Göteborgej godkänd
Linus ClaessonUlricehamns OKej godkänd
William RönnFK Friskus-Varbergej godkänd
Anton KarlssonUlricehamns OKej start
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SKej start
Elliott RehnGränna-Bygdens OKej start
Viktor HedströmOK Skogshjortarnaej start

D35

2 340 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anja WingstedtHalden SK20:388:49
2Emelie SvalinVänersborgs SK22:28+1:509:36
3Anna WikströmHästveda OK27:08+6:3011:35
4Desiré RexOK Landehof27:17+6:3911:39
5Charlotte JosefssonOK Vivill28:16+7:3812:04
6Anne Marthe PeveriEiker OL29:35+8:5712:38
7Linda CorneliussonOK Löftan30:00+9:2212:49
8Marie SvenssonFK Åsen30:05+9:2712:51
9Jessica KarmetunOK Bävern30:40+10:0213:06
10Jenny GullqvistVästvärmlands OK33:20+12:4214:14
11Therése IvarssonOK Skogshjortarna33:26+12:4814:17
12Susanna CaleklintKarlskrona SOK33:58+13:2014:30
13Karolina SvenssonFK Åsen39:34+18:5616:54
14Lottis BrohedeOK Tyr44:23+23:4518:58
15Sandra DavidssonOK Bävern59:01+38:2325:13

H35

2 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GoIF21:318:18
2Erik Jakobsen|OK Moss21:32+0:018:18
3Stefan RoosIFK Göteborg21:36+0:058:20
4Patrik CorneliussonOK Löftan21:58+0:278:28
5Daniel SundqvistOK Orinto22:25+0:548:39
6Johan MickelåkerAndrarums IF27:33+6:0210:38
7Klas BogsjöHelsingborgs SOK29:50+8:1911:31
8Michael ForslundKristinehamns OK37:12+15:4114:21
9Mattias RundgrenVäxjö OK37:51+16:2014:36
10Martin HedHultsfreds OK37:57+16:2614:39
11Rikard HultOK Gränsen45:59+24:2817:45
Jostein F. TellnesAsker SKej start
David AndréGöteborg-Majorna OKej start
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OKej start

D40

2 160 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK17:358:08
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK17:38+0:038:09
3Jeannette AumoKungälvs OK18:00+0:258:20
4Frida WallströmSävedalens AIK18:50+1:158:43
5Malin JonssonOK Tyr19:13+1:388:53
6Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof19:30+1:559:01
7Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK19:56+2:219:13
8Annica  Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK20:07+2:329:18
9Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg21:06+3:319:46
10Lotta EnbergHalmstad OK21:25+3:509:54
11Lotta RosénGöteborg-Majorna OK22:18+4:4310:19
12Elisabeth HagelbergEksjö SOK22:20+4:4510:20 Ladda ner rutt i gpx-format
13Angelica BrandqvistTibro OK22:32+4:5710:25
14Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK22:34+4:5910:26
15Anna JanssonOK Djerf23:12+5:3710:44
15Sandra HanssonFrölunda OL23:12+5:3710:44
17Malin LeijonHärlövs IF24:42+7:0711:26
18Marika ElverlindOK Tranan24:43+7:0811:26
19Sara WulffOK Gränsen25:27+7:5211:46
20Marie NilssonHärlövs IF25:30+7:5511:48
21Åsa PleinerTäby OK25:45+8:1011:55
22Mona LindénVäxjö OK28:02+10:2712:58
23Cecilia KarmetunOK Njudung28:39+11:0413:15
24Annika IsidorssonOK Vivill30:57+13:2214:19
25Karin Rahm BjörneldKalmar OK32:32+14:5715:03
26Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK32:36+15:0115:05
27Ingela NilssonAndrarums IF32:41+15:0615:07
28Karin RundqvistOK Nackhe37:24+19:4917:18
29Martina GabrielssonTrollhättans SOK38:26+20:5117:47
30Anna BäckstädeVisborgs OK49:03+31:2822:42
31Linda SävenstrandOK Kullingshof58:31+40:5627:05
Katrin SkeppSävedalens AIKej godkänd
Mone NastadNotodden OLej godkänd
Pernilla AlexanderssonIF Rigorej start
Guro BryggenHalden SKej start
Eva CedstedtLånghundra IFej start
Jenny JohanssonOK Gisleej start
Åsa HedströmOK Skogshjortarnaej start
Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborgej start

H40

2 500 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan G HördegårdhIFK Göteborg15:316:12
2Martin LarssonIFK Göteborg15:35+0:046:14
3Patrik SöderqvistOK Kåre16:15+0:446:30
4Markus OlinIK Hakarpspojkarna17:17+1:466:54
5Henning Bratland CarlsenOK Moss18:00+2:297:12
6Stefan GraadIF Rigor18:02+2:317:12
7Henrik KroksmyrVäxjö OK18:21+2:507:20
8Øystein RastadAsker SK18:22+2:517:20
9Fredrik PerssonHalmstad OK18:46+3:157:30
10Stefan KinellIFK Göteborg18:48+3:177:31
11Joakim KarmetunOK Njudung18:53+3:227:33
12Andre JægtvikKonnerud IL19:10+3:397:40
12Niklas FlorénIF Rigor19:10+3:397:40
14Magnus DahlinIK Gandvik19:33+4:027:49
15Max LarssonOK Tranan19:40+4:097:52
16Lars BerglundRingerike OL19:50+4:197:56
17Bertil EronnLinköpings OK20:33+5:028:13
18Jesper NordinKorsnäs IF OK20:34+5:038:13
19Mattias GunnarssonBredaryds SOK20:42+5:118:16
20Daniel BrohedeOK Tyr20:59+5:288:23
21Mattias EngströmOK Orion21:44+6:138:41
22Mathias PerssonHelsingborgs SOK21:59+6:288:47
23Magnus HanssonOK Löftan22:45+7:149:06
24Lars NordvallDomnarvets GOIF22:50+7:199:08
25William RexOK Landehof23:13+7:429:17
26Jonas BergdahlOK Orinto23:35+8:049:26
27Anders NilssonOK Orion23:50+8:199:32
28Ola SöderbergOK Skogsfalken23:58+8:279:35
29Jonas SvenssonOK Orion24:11+8:409:40
30Magnus EmilssonFK Åsen26:28+10:5710:35
31Anders IvarssonFK Friskus-Varberg26:29+10:5810:35
32Jan SamuelssonFalköpings AIK OK26:35+11:0410:38
33Henrik HallinSurahammars SOK26:37+11:0610:38
34Stefan CaleklintKarlskrona SOK26:38+11:0710:39
35Magnus BertilssonOK Skogshjortarna26:41+11:1010:40
36Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb27:32+12:0111:00
37Anders SundelinOK Orion27:41+12:1011:04
38Niklas EdvinssonFK Åsen28:45+13:1411:30
39Henrik AnderssonOK Löftan29:30+13:5911:48
40Jörgen GlanshedVäxjö OK30:45+15:1412:18
41Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK30:51+15:2012:20
42Roland StrandFK Åsen32:25+16:5412:58
43Jakob WedmanVästerbergslagens OL35:33+20:0214:13
44Björn DavidssonOK Bävern38:18+22:4715:19
45Anders LeopoldOK Orion41:50+26:1916:44
Marcus HanssonFrölunda OLdiskvalificerad
Per HolmbergUlricehamns OKdiskvalificerad
Johan SwartzOK Orionej godkänd
Johan GranforsIF Rigorej godkänd
Mattias RehnGränna-Bygdens OKej godkänd
Tobias HolmqvistSjövalla FKej start
Patrik CarlbomUlricehamns OKej start
Erik JohanssonOK Skogshjortarnaej start

D45

2 040 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan16:037:52
2Camilla ÖhgrenSävedalens AIK17:30+1:278:34
3Johanna AspIFK Göteborg18:15+2:128:56
4Kristina LjunggrenLinköpings OK19:35+3:329:35
5Charlotte FlansbjerOK Djerf19:38+3:359:37
6Runa Lien BackstrømHalden SK20:12+4:099:54
7Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL20:15+4:129:55
8Mia EronnLinköpings OK20:39+4:3610:07
9Annika EricssonVäxjö OK21:05+5:0210:20
10Anna NordströmKils OK21:29+5:2610:31
11Toril Fougner WisløffAsker SK21:51+5:4810:42
12Marie NordSol Tranås22:21+6:1810:57
13Therése AnderssonRyda SK22:28+6:2511:00
14Sigrun YtterbøAsker SK22:31+6:2811:02
15Weronica ZederinOK Nackhe22:53+6:5011:13
16Ulrika GranforsIF Rigor22:59+6:5611:15
17Anna MattssonOK Norrvirdarna23:21+7:1811:26
18Ingela ThoressonAndrarums IF24:08+8:0511:49
19Marina JohanssonOK Njudung24:14+8:1111:52
20Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK24:31+8:2812:01
21Malin JohanssonFK Friskus-Varberg27:13+11:1013:20
22Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK27:18+11:1513:22
23Ann-Sophie OhlinOK Tranan27:35+11:3213:31
24Tone Karina IngesenSarpsborg OL27:58+11:5513:42
25Annika BechtelFK Friskus-Varberg28:01+11:5813:44
26Anne SkoglundSol Tranås28:56+12:5314:10
27Semona NilssonOK Orion29:01+12:5814:13
28Maria AspIFK Göteborg29:14+13:1114:19
29Anna HagströmFalkenbergs OK29:43+13:4014:34
30Cecilia FlakbergIFK Göteborg30:00+13:5714:42
31Annica RosengrenOK Orion31:21+15:1815:22
32Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb31:22+15:1915:22
33Suzanne QvistAndrarums IF32:32+16:2915:56
34Ingela AnderssonOK Orion33:00+16:5716:10
35Pia JohanssonOK Landehof33:24+17:2116:22
36Carina ThynellHärlövs IF34:01+17:5816:40
37Helen AhlstrandOK Vivill36:46+20:4318:01
38Johanna WeissLånghundra IF36:48+20:4518:02
39Elisabet Lindblom LarssonOK Enen36:57+20:5418:06
40Monika HjellströmGränna-Bygdens OK40:00+23:5719:36
41Ylva OlmKils OK42:05+26:0220:37
42Anna ErikssonOK Älgen42:08+26:0520:39
43Liselott RothLinköpings OK45:37+29:3422:21
44Jeanette BlomOK Löftan46:15+30:1222:40
45Annika JohanssonOK Alehof52:20+36:1725:39
46Katarina SundelinOK Orion58:50+42:4728:50
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenej start

H45

2 430 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nichlas WallströmSävedalens AIK17:247:09
2Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna17:36+0:127:14
3Martin BobergIF Rigor17:38+0:147:15
4Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK17:45+0:217:18
5Tore SandvikHalden SK18:14+0:507:30
6Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna18:27+1:037:35
7Magnus HomannOK Orinto18:46+1:227:43
8Herman RosénGöteborg-Majorna OK19:33+2:098:02
9Peter AspIFK Göteborg19:46+2:228:08
10Tobias GrimmergårdBredareds IF19:47+2:238:08
11Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna20:03+2:398:15
12Per Olav GulbrandsenLarvik OK20:19+2:558:21
13Åke LjunggrenLinköpings OK20:31+3:078:26
14Henrik EssungerSjövalla FK21:32+4:088:51
15Peter LekbergSävedalens AIK21:49+4:258:58
16Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb22:03+4:399:04
17Viktor SkobeKalmar OK22:11+4:479:07
18Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK23:16+5:529:34
19Martin JohanssonOK Orinto23:20+5:569:36
20Ulf NyqvistOK Landehof23:35+6:119:42
21Mikael LindOK Tyr23:52+6:289:49
22Anders WestlundKils OK25:00+7:3610:17
23Anders LöwgrenOK Milan25:16+7:5210:23
24Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL25:17+7:5310:24
25Markus BylundIF Thor25:20+7:5610:25
26Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK25:23+7:5910:26
27Ulf JohanssonOK Gisle25:25+8:0110:27
28Johan AnderssonHultsfreds OK25:49+8:2510:37
29Adam OdénFjärås AIK26:07+8:4310:44
30Urban BillingHultsfreds OK26:09+8:4510:45
31Olle BjörneldKalmar OK26:12+8:4810:46
32Magnus EricssonVäxjö OK26:20+8:5610:50
33Jonas K JohanssonOK Skogsfalken26:53+9:2911:03
34Andreas FagerbergVäxjö OK27:22+9:5811:15
35Pär JohannessonFrölunda OL27:34+10:1011:20
36Martin JakobssonHammarkinds OK27:35+10:1111:21
37Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL27:39+10:1511:22
38Per Olav AndersenHalden SK27:43+10:1911:24
39Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK27:46+10:2211:25
40Michael NilssonAndrarums IF27:53+10:2911:28
41Per ErlandssonVimmerby OK28:01+10:3711:31
42Andreas UlvagårdenVäxjö OK28:20+10:5611:39
43Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro28:21+10:5711:40
44Mats HolmbergOK Gränsen29:41+12:1712:12
45Arild NyhaugAsker SK30:13+12:4912:26
46Örjan LarssonLunds OK30:24+13:0012:30
47Jonny LindénVäxjö OK31:35+14:1112:59
48Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg31:38+14:1413:01
49Peter NyströmIF Thor33:09+15:4513:38
50Patrik NylénDegerfors OK34:04+16:4014:01
51Stephan ÖstergrenAlvesta SOK34:28+17:0414:11
52Tomas PleinerTäby OK37:09+19:4515:17
53Tobias Den BraverOK Gränsen37:47+20:2315:32
54Dan-Olof JohanssonOK Alehof38:25+21:0115:48
55Dennis TollOK Njudung39:33+22:0916:16
56Jörgen NilssonFK Åsen41:15+23:5116:58
57Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna44:46+27:2218:25
Björn NilssonHärlövs IFej godkänd
Henrik OhrtSol Tranåsej godkänd
Peter RavnellGudhems IFej start
Erik SkoglundSol Tranåsej start
Fredrik LindellIF Thorej start
Jonas OlssonOK Roxenej start
Jens ArvidssonIF Rigorej start

D50

1 920 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena CarlssonSävedalens AIK16:098:24
2Camilla AdlertegOK Enen16:21+0:128:30
3Marie HedarOK Tor17:02+0:538:52
4Annika JosefssonKarlskrona SOK19:32+3:2310:10
5Helen CarlbomIFK Göteborg20:45+4:3610:48
6Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK21:42+5:3311:18
7Gunnel SvenssonOK Tranan21:53+5:4411:23
8Maria WidmarkIF Hagen22:29+6:2011:42
9Pia Käck FritzellGudhems IF23:00+6:5111:58
10Wenche LindløvSarpsborg OL23:21+7:1212:09
11Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL24:11+8:0212:35
12Madeleine KarlssonOK Norrvirdarna24:42+8:3312:51
13Heléne SvenssonKristinehamns OK25:34+9:2513:18
14Anette ThoressonAndrarums IF25:35+9:2613:19
15Heidi BørstadSarpsborg OL26:00+9:5113:32
16Susanne KarlssonHärlövs IF26:06+9:5713:35
17Karin JägrydSkåneslättens OL27:19+11:1014:13
17Gunilla BergOK Ravinen27:19+11:1014:13
19Christel OlssonFK Åsen29:36+13:2715:25
20Margareta MandingerTrollhättans SOK33:46+17:3717:35
21Anna FröbergOK Roxen36:03+19:5418:46
22Annette JohanssonIF Rigor39:20+23:1120:29

H50

2 230 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan Richard EriksenAsker SK16:107:14
2Mats NylundBredaryds SOK16:45+0:357:30
3Thomas AspIFK Göteborg16:55+0:457:35
4Mats SöderbergKalmar OK17:33+1:237:52
5Kristian PalmIK Hakarpspojkarna18:02+1:528:05
6Magnus KarlssonOK Landehof19:04+2:548:33
7Johan MarsMarkbygdens OK19:32+3:228:45
8Göran NordSol Tranås20:15+4:059:04
9Ole IngesenSarpsborg OL21:12+5:029:30
10Martin MandingerTrollhättans SOK21:14+5:049:31
11Jens LindströmTibro OK21:32+5:229:39
12Mats AnderssonOK Orion22:04+5:549:53
13Tormod JensenSarpsborg OL22:33+6:2310:06
14Anders LammFrölunda OL22:35+6:2510:07
14Joachim FribergC.E.Colivenc22:35+6:2510:07
16Stefan PihlSOK 6823:12+7:0210:24
17Øystein JensenSarpsborg OL23:15+7:0510:25
18Anders JägrydSkåneslättens OL23:26+7:1610:30
19Johan ÅttingLinköpings OK23:59+7:4910:45
20Thomas LjungqvistTibro OK24:04+7:5410:47
21Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL24:27+8:1710:57
22Kjell RistoOK Linné24:45+8:3511:05
23Dag SyversenSarpsborg OL26:10+10:0011:44
24Håvard EspelinAsker SK26:42+10:3211:58
25Mikael BromsFK Friskus-Varberg28:09+11:5912:37
26Anders GustafssonFK Friskus-Varberg29:20+13:1013:09
27Patrik SteenOK Enen30:04+13:5413:28
28Jörgen KarlssonHärlövs IF30:17+14:0713:34
29Jonatan LampaIF Rigor30:22+14:1213:37
30Magnus NilssonHärlövs IF36:10+20:0016:13
31Jan GradinAndrarums IF36:22+20:1216:18
32Thomas AlmgrenBorås GIF38:44+22:3417:22
33Torbjørn BogenIF Sturla39:39+23:2917:46
34Fredrik NilssonStångenäs AIS53:22+37:1223:55
35Lars HolmgårdKils OK1:54:55+1:38:4551:31
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OKej godkänd
Phil MullinsSjövalla FKej godkänd
Johan BlomgrenSOK Anebyej start

D55

1 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK19:2210:05
2Lena ErikssonElfsborg SOK20:06+0:4410:28
3Anna Weckner WestlundOK Tyr20:40+1:1810:45
4Annette OlofssonOK Skogshjortarna46:31+27:0924:13
Elisabeth FredrikssonGudhems IFej start
Annika SvenssonSolna OKej start
Anne FarbrotGöteborg-Majorna OKej start
Anita BodinGällstadbygdens SOKej start
Anna-Lena SvenssonLidköpings VSKej start

H55

2 230 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb16:597:36
2Lars NordströmKils OK17:46+0:477:58
3Øyvind Johannessen LinneboAsker SK19:38+2:398:48
4Krister GumaeliusWaxholms OK19:39+2:408:48
5Stefan OlofssonOK Gisle20:54+3:559:22
6Magnus WideFrölunda OL21:46+4:479:45
7Per GustavssonGöteborg-Majorna OK22:46+5:4710:12
8Christer MannfolkUlricehamns OK22:58+5:5910:17
9Per FlakbergIFK Göteborg24:13+7:1410:51
10Arne FossheimAsker SK24:43+7:4411:05
11Jan SveideFrölunda OL28:33+11:3412:48
12Roy JohanssonOK Skogsvargarna31:53+14:5414:17
13Anders AxelssonOK Skogsvargarna34:57+17:5815:40
14Magnus JoelssonSOK 6840:49+23:5018:18
15Hans VokseppOK Skogshjortarna46:54+29:5521:01
16Pelle OlofssonOK Skogshjortarna47:05+30:0621:06
17Ola GustafssonSOK Aneby47:34+30:3521:19
Hans LindgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Clas BörjessonIK Uvenej godkänd
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenej start

D60

1 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PetterssonVäxjö OK23:2712:53
2Britt GunnarssonKristinehamns OK24:51+1:2413:39
3Anne KaillIK Omega26:20+2:5314:28
4My EngströmLerums SOK26:55+3:2814:47
5Marianne KlassonUlricehamns OK27:51+4:2415:18
6Britt-Marie AnderssonOK Amne34:08+10:4118:45
7Marita LarssonMarkbygdens OK35:10+11:4319:19
8Monica AbrahamssonGudhems IF41:09+17:4222:36
9Kerstin Haugen LundStenungsunds OK43:35+20:0823:56
10Lena JohanssonSkogspojkarnas OK46:39+23:1225:37
Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OLej godkänd

H60

1 860 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr14:217:42
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK15:49+1:288:30
3Magnus AnderssonUlricehamns OK16:22+2:018:47
4Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK16:23+2:028:48
5Bengt SvedjebySkattkärrs SOK17:55+3:349:37
6Bent GalborgenIndre Østfold OK18:50+4:2910:07
7Tommy RoosFalköpings AIK OK19:50+5:2910:39
8Karl MollénOK Denseln21:26+7:0511:31
9Håkan SjunnestrandSolna OK24:38+10:1713:14
10Jan-Åke EmilssonGudhems IF26:08+11:4714:03
11Stefan GunnarssonKristinehamns OK27:54+13:3315:00
12Arne BogrenOK Vivill32:25+18:0417:25
Sven SundströmBredareds IFej godkänd
Björn PetterssonUlricehamns OKej godkänd

D65

1 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken23:1212:44
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna23:56+0:4413:09
3Kajsa TofténHjobygdens OK26:30+3:1814:33
4Åsa StåhlHjärnarps OL28:51+5:3915:51
5Gunnel GillenäsKristinehamns OK34:40+11:2819:02
6Yvonne GalborgenEds SK42:10+18:5823:10
7Monica IvarssonOK Skogshjortarna45:59+22:4725:15
8Inger  EismarkOK Orinto1:09:27+46:1538:09
Monica BerggrenBodafors OKej start

H65

1 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto15:528:31
2Lennart GustafssonJönköpings OK18:22+2:309:52
3Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK18:27+2:359:55
4Stig JohanssonHelsingborgs SOK20:15+4:2310:53
5Ulf KjellinOK Hedströmmen20:16+4:2410:53
6Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK21:06+5:1411:20
7Torbjörn LageHelsingborgs SOK22:36+6:4412:09
8Ingvar AnderssonOK Amne23:04+7:1212:24
9Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb24:01+8:0912:54
10Arvid GalborgenEds SK24:54+9:0213:23
11Kent IvarssonOK Skogshjortarna24:57+9:0513:24
12Christer GillenäsKristinehamns OK37:20+21:2820:04
Björn EngströmLerums SOKej start
Kent BergendahlNyköpings OKej start

D70

1 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt RangertIK Ymer26:3015:19
2Eva EskilssonHässleholms OK36:35+10:0521:08
3Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK37:59+11:2921:57
Margareta LarssonOK Njudungej godkänd

H70

1 740 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans M CarlssonIFK Göteborg17:139:53
2Stefan G LarssonOK Njudung18:39+1:2610:43
3Kenneth IvehagFrämmestads IK18:48+1:3510:48
4Sture GrytheimElfsborg SOK19:04+1:5110:57
5Torbjörn WikströmOK Orinto19:46+2:3311:21
6Dag LorénOK Frisene19:56+2:4311:27
7Ingemar LindblomOK Orinto20:45+3:3211:55
8Tom WahlgrenSarpsborg OL20:47+3:3411:56
9Hans CarlstedtSävedalens AIK22:12+4:5912:45
10Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK23:07+5:5413:17
11Bengt MattssonOK Orinto23:56+6:4313:45
12Bengt StåhlHjärnarps OL25:24+8:1114:35
13Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK26:32+9:1915:14
14Roland BomanUlricehamns OK26:51+9:3815:25
15Kent OlaussonOK Orinto28:48+11:3516:33
16Jan BojlingSolna OK31:36+14:2318:09
17Kurt BodinGällstadbygdens SOK31:52+14:3918:18
18Ingvar MarsKinnaströms SK40:39+23:2623:21
19Anthony BarrableRAFO1:29:56+1:12:4351:41
Kjell JeppsonIF Rigorej godkänd
Jan WingstedtBodafors OKej start
Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej start

D75

1 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna35:2820:30
2Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK37:58+2:3021:56
Kerstin AdrianSjövalla FKej start

H75

1 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna19:1311:02
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna19:44+0:3111:20
3Hans KarlssonOK Orinto22:18+3:0512:48
4Bernt JohanssonOK Gisle23:57+4:4413:45
5Gunnar BrystHjobygdens OK29:08+9:5516:44
6Åke NordbergOK Klyftamo32:24+13:1118:37
7Sigvard RudolfssonOK Gisle37:30+18:1721:33

Inskolning

1 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Robin GullqvistVästvärmlands OKfullföljt
Hjalmar HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Isak Jodal-GöthforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Elijah KnutsRonneby OKfullföljt
Alva MellegårdLidköpings VSKfullföljt
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Sixten SvedahlKlubblösfullföljt

U1

1 700 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eirik NastadAsker SK14:528:44
2Elsie HördegårdhIFK Göteborg15:36+0:449:10
3Sara YdrénRyda SK16:47+1:559:52
4Albin FagerbergVäxjö OK17:13+2:2110:07
5Jonatan LennemyrKils OK17:28+2:3610:16
6Oscar ÖrnbergKils OK17:31+2:3910:18
7Alva InelindKils OK17:42+2:5010:24
8Sofie BjärsvikIK Hakarpspojkarna17:48+2:5610:28
9Gustaf IngelsboOK Tranan18:16+3:2410:44
10Arvid GustavssonVäxjö OK18:20+3:2810:47
11Alma EreltOK Norrvirdarna18:53+4:0111:06
12Anton KroksmyrVäxjö OK19:26+4:3411:25
13Robin AhlmAndrarums IF19:45+4:5311:37
14Emma WikströmHästveda OK20:01+5:0911:46
15Hugo PleinerTäby OK20:06+5:1411:49
16Astrid LindgrenLidköpings VSK20:08+5:1611:50
17Zmilla ArdforsOK Löftan20:47+5:5512:13
18Ztella ArdforsOK Löftan20:55+6:0312:18
19Tuva ChristensenSkåneslättens OL21:38+6:4612:43
20Melinda BergOK Enen22:14+7:2213:04
21Ingrid AndreassonIFK Göteborg22:44+7:5213:22
22Johannes HolmbergUlricehamns OK22:45+7:5313:22
23Viola RönnFK Friskus-Varberg23:15+8:2313:40
24Leon SjöholmOK Norrvirdarna23:33+8:4113:51
25Gaute Fuglseth OlsenAsker SK25:13+10:2114:50
26Alice LagerströmRonneby OK25:37+10:4515:04
27Bertil EliassonOK Norrvirdarna25:52+11:0015:12
28Wille RådströmOK Enen26:13+11:2115:25
29Walter KrantzIK Gandvik27:35+12:4316:13
30Ellen HedHultsfreds OK27:36+12:4416:14
31Arvid KleinOK Vilse 8728:50+13:5816:57
32Katie KnutsRonneby OK29:00+14:0817:03
33Isack SteinerIK Gandvik29:16+14:2417:12
34Charlie MulariOK Vilse 8729:50+14:5817:32
35Oskar BerggrenIFK Sävsjö30:44+15:5218:04
36Viktor BerggrenIFK Sävsjö30:52+16:0018:09
37Johannes BlomqvistBredareds IF31:26+16:3418:29
38Moa JohanssonOK Gisle33:01+18:0919:25
39Gustaf ArvmyrenOK Orion33:38+18:4619:47
40Otto LindforsOK Norrvirdarna33:48+18:5619:52
41Sixten ThunbergOK Vivill39:48+24:5623:24
42Emil EreltOK Norrvirdarna45:41+30:4926:52
43Joel RåbergOK Landehof52:02+37:1030:36
Oliver MarkusOK Norrvirdarnaej godkänd
Oliver EdvardssonHjobygdens OKej start
Alvin IrhageIK Gandvikej start
Elsa PeterssonVäxjö OKej start
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OKej start
Emma WulffOK Gränsenej start

U2

1 710 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tiril HolenKonnerud IL13:377:57
2Una NastadAsker SK14:14+0:378:19
3Ella AnderssonOK Löftan15:07+1:308:50
4Jonna ÅhlÅmåls OK15:12+1:358:53
5Erik MarkusOK Norrvirdarna15:36+1:599:07
6Linus WeihardSävedalens AIK15:41+2:049:10
7David ErdalenIFK Göteborg17:25+3:4810:11
8Ane Kristine Bredland EidAsker SK17:40+4:0310:19
9Oscar WärnOK Skogshjortarna17:43+4:0610:21
10Linnéa RexOK Landehof17:57+4:2010:29
11Filip StåhlSävedalens AIK17:59+4:2210:30
12Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg18:45+5:0810:57
13Hugo ThoressonAndrarums IF20:01+6:2411:42
14Otis richardssonBorås GIF20:20+6:4311:53
15Matilda BjörneldKalmar OK20:30+6:5311:59
16Simon SkottÅmåls OK20:38+7:0112:03
17Agnes AnderssonAnderstorps OK20:43+7:0612:06
18Erik AhlOK Norrvirdarna20:46+7:0912:08
19William MulariOK Vilse 8720:47+7:1012:09
20Johan Fredrik Svendsby BraarudHalden SK20:48+7:1112:09
21Elsa BjörkmanAnderstorps OK21:03+7:2612:18
22Josefin EylertsenHalden SK21:05+7:2812:19
23Jon WikströmHästveda OK21:33+7:5612:36
23Jacob EylertsenHalden SK21:33+7:5612:36
25Hannes NilssonEmmaboda Verda OK22:18+8:4113:02
26Tiril KihleKonnerud IL22:32+8:5513:10
27Alex HovlandKonnerud IL22:33+8:5613:11
28Charlie LingIFK Göteborg22:38+9:0113:14
29Folke FranssonFK Friskus-Varberg23:01+9:2413:27
29Love AnderssonSjövalla FK23:01+9:2413:27
31Aksel TorgersenHalden SK23:30+9:5313:44
32Frida AhlOK Norrvirdarna23:36+9:5913:48
33Gustav KlingsellKalmar OK23:53+10:1613:58
34Ella RuderfeltIF Rigor24:03+10:2614:03
35Vilde Sabine SkotnesKonnerud IL24:11+10:3414:08
36Hilda LindforsOK Norrvirdarna24:46+11:0914:29
37Hedda LundgrenVäxjö OK25:17+11:4014:47
38Linnea FagerbergVäxjö OK25:19+11:4214:48
39Amanda WennbergSjövalla FK25:26+11:4914:52
40Elin JonssonSjövalla FK25:27+11:5014:52
41Linnéa SjögrenAnderstorps OK25:43+12:0615:02
42Melvin HanssonEmmaboda Verda OK25:54+12:1715:08
43Moa WallströmSävedalens AIK27:23+13:4616:00
44Irene SeguraGöteborg-Majorna OK28:10+14:3316:28
45Ella AnderssonAnderstorps OK28:29+14:5216:39
46Matheus LaineDegerfors OK28:46+15:0916:49
47Ask SkivdalSarpsborg OL29:29+15:5217:14
48Johannes KarlssonGudhems IF30:47+17:1018:00
49Linnéa EricsonOK Norrvirdarna31:51+18:1418:37
50Erika LagerrothHjobygdens OK31:52+18:1518:38
51Sofie EnglundHjobygdens OK31:55+18:1818:39
52Maja RustadHjobygdens OK31:57+18:2018:41
53Emma LundsgaardOK Kontinent34:09+20:3219:58
54Evelina JohanssonFK Friskus-Varberg34:20+20:4320:04
55Agnes KarlssonGudhems IF34:57+21:2020:26
56Alma CondrupKalmar OK36:31+22:5421:21
57Martin Kristoffer HansenSarpsborg OL41:01+27:2423:59
Olof NyquistEmmaboda Verda OKej godkänd
Ida KopkaIFK Göteborgej godkänd
Simon TolestamIF Rigorej start

Öppen motion 1

1 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK22:3313:30
2Urban RingströmRydboholms SK24:09+1:3614:27
3Katarina ErikssonOK Klyftamo24:37+2:0414:44
4Jan BogsjöKlubblös26:09+3:3615:39
5Eric FridénOK Gränsen27:16+4:4316:19
6Linus FridénOK Gränsen27:28+4:5516:26
7Mats FridénOK Gränsen27:47+5:1416:38
Anton SoelbergAndrarums IFej godkänd
Sune SoelbergAndrarums IFej godkänd
Sören AnderssonOK Tyrej start

Öppen motion 3

1 840 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohanssonRonneby OK12:476:56
2Olle OhrtSol Tranås15:53+3:068:37
3Hulda TellnesAsker SK16:10+3:238:47
4Linn LarssonLunds OK16:38+3:519:02
5Gustav FranssonEmmaboda Verda OK16:52+4:059:10
6Gina TellnorBredareds IF16:56+4:099:12
7Ulrik JohanssonOK Bävern17:04+4:179:16
8Hugo KonradssonIK Omega17:17+4:309:23
9Pernilla KallerbäckEmmaboda Verda OK17:22+4:359:26
10Ola FranssonEmmaboda Verda OK17:24+4:379:27
11Linda JohanssonDegerfors OK17:39+4:529:35
12Elisabeth HenningssonOK Gisle17:42+4:559:37
13Marie LichtenbergBredareds IF17:52+5:059:42
14Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb18:01+5:149:47
15Emma EmanuelssonOK Tranan18:38+5:5110:07
16Vilma GrimmergårdBredareds IF19:02+6:1510:20
17Elsa BybergDomnarvets GOIF19:14+6:2710:27
18Annika EkdahlSävedalens AIK19:38+6:5110:40
19Maria BergHagaby GoIF Örebro19:45+6:5810:44
20Cecilia SahlstedtSol Tranås20:12+7:2510:58
21Joline EngerKlubblös20:14+7:2710:59
21Karin IngemarssonHestra IF20:14+7:2710:59
21Kinna ÅslundSol Tranås20:14+7:2710:59
24Joel HedenbladIF Rigor21:05+8:1811:27
25Karin LarssonOK Enen22:06+9:1912:00
26Ayan LingIK Hakarpspojkarna22:16+9:2912:06
27Tobias ErikssonÅmåls OK22:20+9:3312:08
28Maria Johannessen LinneboAsker SK22:24+9:3712:10
29Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb22:25+9:3812:10
30Madelene Södergren OhrtSol Tranås22:27+9:4012:12
31Krister MeijerFK Åsen22:36+9:4912:16
32Martima BengtssonFK Friskus-Varberg22:46+9:5912:22
33Vera HalsaaAsker SK22:57+10:1012:28
34Britta ErikssonÅmåls OK23:00+10:1312:30
35Anna GöranssonIFK Sävsjö23:18+10:3112:39
36Hedvig Engström JakobssonFrölunda OL23:29+10:4212:45
37Magnus NyrellAlvesta SOK23:31+10:4412:46
38Stellan HelgessonMarkbygdens OK23:37+10:5012:50
39Lena JohanssonIFK Sävsjö23:50+11:0312:57
40Anna HögbergOK Tranan24:13+11:2613:09
41Andreas JonssonLidköpings VSK24:15+11:2813:10
42Lina LundbergOK Tranan24:19+11:3213:12
43Åsa HanssonIF Rigor24:22+11:3513:14
44Emma WestbergHestra IF24:31+11:4413:19
45Freja NilssonGöteborg-Majorna OK24:51+12:0413:30
46Diana SvenssonOK Pan-Kristianstad24:59+12:1213:34
47Kajsa BäcklundRonneby OK25:07+12:2013:39
48Maria DelinOK Pan-Kristianstad25:08+12:2113:39
49Linnea EkmarkHjobygdens OK27:25+14:3814:54
50Laila EkmarkHjobygdens OK27:27+14:4014:55
51Tilda NyrellAlvesta SOK27:30+14:4314:56
52Ia NyrellAlvesta SOK27:44+14:5715:04
53Lena ErikssonAndrarums IF29:22+16:3515:57
54Signe EkmarkHjobygdens OK29:34+16:4716:04
55Matilda RännareHjobygdens OK29:36+16:4916:05
56Alice EkmarkHjobygdens OK31:00+18:1316:50
57Maria LundStenungsunds OK31:49+19:0217:17
58Ludvig FranssonEmmaboda Verda OK32:50+20:0317:50
59Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK33:58+21:1118:27
60Josefine PerssonOK Gränsen35:35+22:4819:20
61Göran StenbergSOK 6837:29+24:4220:22
62Jesper AugustssonKinnaströms SK37:32+24:4520:23
63Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK37:33+24:4620:24
64Ellinor RosenbergOK Vilse 8737:44+24:5720:30
65Frida EngströmOK Orion37:51+25:0420:34
66Jonatan SjöstrandUlricehamns OK41:57+29:1022:47
67Marie CarlssonFrölunda OL43:45+30:5823:46
68Veronica DahlbomHelsingborgs SOK43:47+31:0023:47
Stephanie BaidaUlricehamns OKej godkänd
Camilla JenefeldtSjövalla FKej godkänd
Elsa FägerhagHjobygdens OKej start

Öppen motion 5

2 150 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen Kathrine SvendsbyHalden SK20:069:20
2Torleif GaltelandAsker SK20:44+0:389:38
3Magnus LindbergAvesta OK22:07+2:0110:17
4Rolf JanekeIK Hakarpspojkarna22:14+2:0810:20
5Lene SandvikHalden SK22:27+2:2110:26
6Lars Emil KnudsenSarpsborg OL22:28+2:2210:26
7Tomas TorstensvikFK Friskus-Varberg22:41+2:3510:33
8Elin HerrmannFalköpings AIK OK23:30+3:2410:55
9Peter HagströmFalkenbergs OK23:43+3:3711:01
10Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg23:48+3:4211:04
11Olof StåhlSävedalens AIK23:59+3:5311:09
12Mikael RuderfeltIF Rigor24:01+3:5511:10
13Ferdinand KlingsellKalmar OK24:05+3:5911:12
14Erika JensenÅmåls OK24:12+4:0611:15
15Jesper KlingsellKalmar OK24:40+4:3411:28
16Sven TolestamIF Rigor25:18+5:1211:46
17Maja KindlundOK Tranan25:23+5:1711:48
17Alva PleinerTäby OK25:23+5:1711:48
19Erik AnderssonKlubblös25:28+5:2211:50
20Nils GustavssonLidköpings VSK25:33+5:2711:53
21Trond HansenSarpsborg OL25:36+5:3011:54
22Fredrik HanssonIF Rigor26:26+6:2012:17
23Hugo NobornIFK Göteborg26:44+6:3812:26
24Karin NobornIFK Göteborg26:50+6:4412:28
25Haakon DolvenAsker SK27:06+7:0012:36
26Tom NilssonGöteborg-Majorna OK27:09+7:0312:37
27Ola SvenssonFK Åsen27:21+7:1512:43
28Emma RingströmOK Landehof27:22+7:1612:43
29Bjørn Sverre GulheimKolbotn o Skimt OL27:27+7:2112:46
30Lars LorénOK Frisene27:31+7:2512:47
31Lars EkmarkHjobygdens OK27:37+7:3112:50
32Per Anders YtterbøAsker SK28:08+8:0213:05
33Sumali SkottÅmåls OK28:10+8:0413:06
34Lisa KjellénHelsingborgs SOK28:14+8:0813:07
35Ulrika OdénFjärås AIK28:16+8:1013:08
36Morten HelminsenFredrikstad SK28:26+8:2013:13
37Niclas DelinOK Pan kristianstad28:44+8:3813:21
38Clas NilssonKarlskrona SOK28:48+8:4213:23
39Lars DjerfVästerbergslagens OL28:49+8:4313:24
40Peter KleinOK Vilse 8728:53+8:4713:26
41Anna LindelövHjärnarps OL29:02+8:5613:30
42Pontus KastrupFK Herkules29:15+9:0913:36
43Lena TornéusSävedalens AIK29:17+9:1113:37
44Torgny PetterssonMarkbygdens OK29:26+9:2013:41
45Ola SamuelssonOK Vivill29:51+9:4513:53
46Nina KastrupFK Herkules29:53+9:4713:53
47Anneli BlomgrenSOK Aneby30:13+10:0714:03
48Elena KurashovaFK Åsen30:18+10:1214:05
49Henry LaineDegerfors OK30:44+10:3814:17
50Jalle StrömbomElfsborg SOK30:50+10:4414:20
51Jeanette PerssonOK Löftan30:51+10:4514:20
52Pär NorgrenGällstadbygdens SOK30:56+10:5014:23
53Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK31:44+11:3814:45
54Evelina GunnarssonRydboholms SK31:58+11:5214:52
55Ulf KokinskyIFK Göteborg33:02+12:5615:21
56Maria KroksmyrVäxjö OK33:25+13:1915:32
57Sara LindgrenLidköpings VSK33:39+13:3315:39
58Matilda GunnarssonRydboholms SK33:40+13:3415:39
59Daniel HällåsOK Löftan33:45+13:3915:41
60Lars-Olof RönnqvistOK Löftan34:00+13:5415:48
61Maja JohanssonGudhems IF34:16+14:1015:56
62Åsa JohanssonGudhems IF34:21+14:1515:58
63Kristina FlansbjerKinnaströms SK34:24+14:1816:00
64Frida LyxellGöteborg-Majorna OK34:32+14:2616:03
65Maria GrahnElfsborg SOK35:05+14:5916:19
66Christel BergOK Enen35:09+15:0316:20
67Klara AndréassonFrölunda OL35:18+15:1216:25
68Sølvi MArtiniAsker SK35:41+15:3516:35
69Ronnie BohmanOK Orinto35:52+15:4616:40
70Kristina BohmanOK Orinto36:00+15:5416:44
71Carola BillingHultsfreds OK36:41+16:3517:03
72Thomas AnderssonDalaportens OL36:52+16:4617:08
73Kristina PerssonHalmstad OK37:18+17:1217:20
74Jenny JohnssonLidköpings VSK38:16+18:1017:47
75Katarina BorneFrölunda OL39:00+18:5418:08
76Simon KringstadOK Norrvirdarna39:19+19:1318:17
77Anna LevinFK Åsen39:46+19:4018:29
78Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg39:55+19:4918:33
79Johanna EdvinssonFK Åsen40:00+19:5418:36
80Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK41:52+21:4619:28
81Marie IngemarssonUlricehamns OK41:55+21:4919:29
82Mikael WiduchKarlskrona SOK42:38+22:3219:49
83Robert NorénOK Njudung42:52+22:4619:56
84Molly HögIK Gandvik43:08+23:0220:03
85Anna HertinIK Hakarpspojkarna43:16+23:1020:07
86Cecilia WiduchKarlskrona SOK43:56+23:5020:26
87Beata FranssonEmmaboda Verda OK44:28+24:2220:40
88Mats OlssonFK Åsen46:24+26:1821:34
89Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad47:00+26:5421:51
90Sara HanssonOK Kontinent47:01+26:5521:52
91Stanely TaivulaKlubblös53:15+33:0924:46
92Margareta RingRonneby OK53:41+33:3524:58
93Charlotte BackmanLidköpings VSK53:50+33:4425:02
94Anki GunnarssonRydboholms SK54:19+34:1325:15
95Kerstin LugneKils OK57:30+37:2426:44
96Emma HultLidköpings VSK59:11+39:0527:31
Bengt LeijonHärlövs IFej godkänd
Susanne ArneborgUlricehamns OKej start
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OKej start
Ulf KarlssonVäxjö OKej start
Anders LundgrenVäxjö OKej start

Öppen motion 7

2 280 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad15:536:57
2Henrik BerlinOK Orion16:27+0:347:12
3Henric BrohedeOK Tyr17:39+1:467:44
4Ola JodalGöteborg-Majorna OK18:09+2:167:57
5Fredrik StåhlHjärnarps OL19:33+3:408:34
6Magnus GraadRonneby OK19:41+3:488:37
7Anders LingIK Hakarpspojkarna21:10+5:179:17
8Martin DelinOK Pan kristianstad21:21+5:289:21
9Alexander GraadRonneby OK22:35+6:429:54
9Peter SunnegårdhRonneby OK22:35+6:429:54
11Niclas KonradssonIK Omega22:37+6:449:55
12Andreas AnderssonKlubblös22:50+6:5710:00
12Tomas CarlssonÅmåls OK22:50+6:5710:00
14Magnus ElverlindOK Tranan23:05+7:1210:07
15Markus EliassonSOK 6823:11+7:1810:10
15Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK23:11+7:1810:10
17Philip HjellströmGränna-Bygdens OK23:12+7:1910:10
18Olof SundströmKlubblös23:13+7:2010:10
19Mats AnderssonOK Löftan23:29+7:3610:17
20Veronica AdolfssonAnderstorps OK23:39+7:4610:22
21Per-Olof EliassonSOK 6823:47+7:5410:25
22Pål Martin EidEj klubbansluten23:50+7:5710:27
23Maria BraunVäxjö OK24:03+8:1010:32
24Fredrik HåkanssonRonneby OK24:04+8:1110:33
25Björn ZettervallKarlskrona SOK24:11+8:1810:36
26Gustav BäcklundRonneby OK24:25+8:3210:42
27Lena MasesStora Tuna OK24:33+8:4010:46
28Bo HultgrenOK Njudung24:35+8:4210:46
29Björn MöllerOK Kontinent25:10+9:1711:02
30Lasse BjörfjällBredareds IF25:13+9:2011:03
31Maria FolkestadAnderstorps OK25:27+9:3411:09
32Jonny JohanssonOK Njudung25:43+9:5011:16
33Magnus CinthioSkåneslättens OL26:17+10:2411:31
34Torbjörn LönkvistOK Vivill26:27+10:3411:36
35Tomas GunnarssonOK Nackhe26:33+10:4011:38
36Maria MickelåkerAndrarums IF26:41+10:4811:42
37Jenny WåhlinDomnarvets GOIF26:58+11:0511:49
38Tomas RahmOK Norrvirdarna27:02+11:0911:51 Ladda ner rutt i gpx-format
39Daniel JohanssonRyda SK27:12+11:1911:55
40Björn Ketil HansenSarpsborg OL27:50+11:5712:12
41Anders GenbergUlricehamns OK28:02+12:0912:17
42Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK28:12+12:1912:22
43Andreas PihlströmOK Landehof28:14+12:2112:22
44Anna UllerKils OK28:24+12:3112:27
45Petra SundströmCentrum OK28:49+12:5612:38
46Henrik ErdalenIFK Göteborg29:01+13:0812:43
47Jennie GustavssonVäxjö OK29:16+13:2312:50
48Magnus KronmarKarlskrona SOK29:20+13:2712:51
49Magnus EliassonFK Friskus-Varberg30:01+14:0813:09
50Sofia KarlssonOK Landehof30:11+14:1813:14
51Berit GummusIFK Mora OK30:48+14:5513:30
52Thomas ElofssonOK Njudung30:53+15:0013:32
53Lars ArneborgUlricehamns OK30:55+15:0213:33
54Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna31:40+15:4713:53
55Lars MelanderLidköpings VSK31:52+15:5913:58
56Alice HägnanderLidköpings VSK32:12+16:1914:07
57Eva HägnanderLidköpings VSK32:15+16:2214:08
57Petter AnderssonStenungsunds OK32:15+16:2214:08
59Robert WesterdahlKlubblös32:20+16:2714:10
60Sofia ÖstenssonOK Tranan32:24+16:3114:12
60Carl AlvelidKalmar OK32:24+16:3114:12
62Stefan JennerstrandOK Njudung32:55+17:0214:26
63Andreas LindqvistSävedalens AIK32:57+17:0414:27
64Frans JohanssonFK Friskus-Varberg33:15+17:2214:35
65Stefan BergOK Enen33:24+17:3114:38
66Fredrik HöökFjärås AIK33:51+17:5814:50
67Mattias HolmströmÅmåls OK34:03+18:1014:56
68Kristina BerlinKarlskrona SOK34:31+18:3815:08
69Helena BlomqvistMarkbygdens OK34:38+18:4515:11
70Jacob EnbergHalmstad OK35:08+19:1515:24
71Håkan SigvardssonAnderstorps OK36:24+20:3115:57
72Katja Stenström BohlinIFK Göteborg36:59+21:0616:13
73Robert SvenssonAnderstorps OK37:19+21:2616:22
74Michaela KällstrandÅmåls OK38:01+22:0816:40
75Mathias DuellHestra IF38:08+22:1516:43
76Carina AnderssonFK Friskus-Varberg38:11+22:1816:44
77Lena OlssonKinnaströms SK38:13+22:2016:45
78Pia HjertströmFK Friskus-Varberg38:29+22:3616:52
79Mats BernerssonOK Enen38:30+22:3716:53 Ladda ner rutt i gpx-format
79Jonas AhlstedtÅmåls OK38:30+22:3716:53
81Jenny OlssonStigsökarna38:43+22:5016:58
82Emelie AnderssonHultsfreds OK39:28+23:3517:18
83Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro39:47+23:5417:26
84Felix AnderssonHultsfreds OK40:59+25:0617:58
85Sarah-Jane BarrableOK Ravinen41:26+25:3318:10
86Pernilla KarlssonOK Landehof42:10+26:1718:29
87Olle RingRonneby OK43:03+27:1018:52
88Karl DelinRyda SK43:34+27:4119:06
89Patrik FranssonEmmaboda Verda OK47:04+31:1120:38
90Christer RognellVallentuna-Össeby OL49:02+33:0921:30
91Lars BohlinIFK Göteborg49:23+33:3021:39
92Kerstin DahlHärlövs IF49:53+34:0021:52
93Helen NilssonHärlövs IF50:23+34:3022:05
94Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro54:15+38:2223:47
95Adrian HardenFK Boken55:18+39:2524:15
96Sofia DelinRyda SK58:13+42:2025:32
97Eva OlssonFK Åsen1:02:43+46:5027:30
Simen AureAsker SKej godkänd
Hanna KarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OLej godkänd
Karl-Eric BackmanLidköpings VSKej godkänd
Lars HagelbergEksjö SOKej godkänd
Martin PetterssonSävedalens AIKej godkänd
Anna ErikssonRonneby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser