Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bohuslunken, Five-O, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bohuslunken, Five-O, #4
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 16 april 2017

D21 Elit

10 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida LindkvistNTNUI1:36:309:02
2Fredrika VångellLinköpings OK1:38:24+1:549:13
3Kristine FjellangerNTNUI1:39:02+2:329:16
4Lovisa NilssonSävedalens AIK1:42:05+5:359:34
5Louise BorgTrollhättans SOK1:44:49+8:199:49
6Ingunn Egeberg VáriNTNUI1:45:14+8:449:51
7Silje ArntzenNTNUI1:51:33+15:0310:27
Laura RamsteinNTNUIej godkänd
Filippa JohanssonJönköpings OKej godkänd
Maria BrodinFossum IFej start
Lina BergmanOK Skogsfalkenej start

H21 Elit

13 550 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas Natvig ÅrstadHalden SK1:24:056:12
2Martin VisterFrol IL1:26:24+2:196:22
3Andrey SalinSävedalens AIK1:27:42+3:376:28
4Dmitriy MihalkinSävedalens AIK1:28:29+4:246:31
5Sander ArntzenAsker SK1:30:25+6:206:40
6Vitaliy GichkoSävedalens AIK1:33:46+9:416:55
7Øyvind HelgerudHalden SK1:34:49+10:446:59
8Mikkel SørensenNTNUI1:35:59+11:547:05
9Magnus CarlstedtSävedalens AIK1:37:27+13:227:11
10Steinar KollerudLillomarka OL1:39:50+15:457:22
11Daniel NetzIFK Göteborg1:41:19+17:147:28
12Sindre Østgulen DeiszNTNUI1:43:39+19:347:38
13Erik GustafssonNTNUI1:44:45+20:407:43
14Gustaf WennerbergOK Pan Kristianstad1:45:28+21:237:47
15Mathias BenjaminsenLillomarka OL1:45:48+21:437:48
16Andreas NikolaussonVisborgs OK1:47:37+23:327:56
17Johan LarssonOK Skogshjortarna1:47:48+23:437:57
18Jo Inge FjellstadÅs-NMBU Orientering1:51:41+27:368:14
Håkon Fruseth ChristiansenNTNUIej godkänd
Hans Petter MathisenFredrikstad SKej godkänd
Sverre Turter SandvoldNTNUIej godkänd
Marius Thrane ØdumIFK Göteborgej godkänd
Olai Stensland LillevoldNTNUIej godkänd
Anders Felde OlaussenNTNUIej godkänd
Per Melander OftenNTNUIej godkänd
Håkon Raadal BjørloHalden SKej start
Ivar Aukrust OsmoenNTNUIej start
Erik RåbergOK Tyrej start
Marcus AnderssonOK Skogsfalkenej start

D20 Elit

7 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK59:558:23
2Ingvild Ramtvedt NæssetSarpsborg OL1:08:56+9:019:39
3Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:09:19+9:249:42
4Saga BacktemanLerums SOK1:18:48+18:5311:02
5Maria TymoshchukSävedalens AIK1:21:24+21:2911:24
6Maria ErikssonEds SK1:22:24+22:2911:32
7Jonna ForsVästerås SOK1:29:52+29:5712:35
8Wilma JanssonVänersborgs SK1:53:14+53:1915:51
Klara DjerfLerums SOKej start
Emma DjerfLerums SOKej start

H20 Elit

10 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:12:446:39
2Viktor WassénVänersborgs SK1:14:13+1:296:47
3Victor HelgessonHestra IF1:17:18+4:347:04
4Evgenij ZhahovskijSävedalens AIK1:26:34+13:507:55
5Anton NovichenkoSävedalens AIK1:31:18+18:348:21
6Tim OlssonBrattås CK1:37:57+25:138:58
7Anton BernevingOK Gipen1:45:16+32:329:38
8Hugo ThunbergOK Alehof1:52:18+39:3410:17
Rickard DjerfTibro OKej start
Linus OlssonOK Gipenej start
Filip KarlssonIF Hagenej start
Herman Ryen MartinsenFredrikstad SKej start

D18 Elit

6 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK52:198:03
2Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan57:01+4:428:47
3Hedda Raadal BjørloHalden SK57:13+4:548:48
4Johanna NilssonKungälvs OK1:01:20+9:019:27
5Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK1:02:45+10:269:40
6Sofia JohanssonOK Skärmen1:02:50+10:319:40
7Ida KristianssonTrollhättans SOK1:04:41+12:229:57
8Frida JohanssonOK Djerf1:05:27+13:0810:05
9Selma MoqvistLerums SOK1:06:00+13:4110:10
10Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss1:06:36+14:1710:15
11Aurora GjølsjøOK Moss1:07:15+14:5610:21
12Tindra HjortFalköpings AIK OK1:11:09+18:5010:57
13Elin HermanssonKungälvs OK1:17:46+25:2711:58
14Lisa BörnstedtKungälvs OK1:21:49+29:3012:36
Erika Källvik LeufvénÅmåls OKdiskvalificerad
Tuva NikolaussonSvaide Roma SOKej godkänd

H18 Elit

7 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen BaklidKonnerud IL48:026:42
2Axel HalvarssonKarlskrona SOK49:24+1:226:53
3Lukas OlmKils OK49:31+1:296:54
4William LundstedtMullsjö SOK51:20+3:187:10
5Eskil TryggöTrollhättans SOK53:04+5:027:24
6Olle HedmanIF Hagen53:14+5:127:26
7Olof SkoglundKils OK53:46+5:447:30
8Marcus CarlssonIF Hagen53:49+5:477:30
9Hampus NyströmIF Hagen53:51+5:497:31
10Albin AlsiöIF Hagen53:59+5:577:32
11Tord StrandKongsberg OL55:03+7:017:41
12Martin LammFrölunda OL57:08+9:067:58
13Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK58:21+10:198:08
14Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:01:12+13:108:32
15Elias ÖhmanGjø-Vard OL1:01:23+13:218:34
16Ludvig WaktelSvaide Roma SOK1:05:31+17:299:09
17Hugo HåkanssonIK Ymer1:07:09+19:079:22
18Erik LundStenungsunds OK1:16:34+28:3210:41
19Rasmus NordgrenOK Kåre1:24:42+36:4011:49
Styrk Hundseid KamsvågFossum IFej godkänd
Fredrik HamreforsVästerås SOKej start
Erik ErikssonOK Älgenej start

D21

6 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika LindqvistSävedalens AIK1:11:0810:25
2Marianne DæhliHalden SK1:18:37+7:2911:31
3Linda ErikssonOK Skärmen1:21:49+10:4111:59
4Sara IvarssonOK Kullingshof1:23:32+12:2412:14
5Hanna WåhlinOK Skogsfalken1:31:09+20:0113:21

H21

9 940 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin ThunbergOK Alehof1:04:256:28
2Tobias EliassonSundsvalls OK1:18:35+14:107:54
3Henrik OlaussonSävedalens AIK1:21:06+16:418:09
4Hampus MöllerStora Tuna OK1:21:52+17:278:14
5Christian KarldénKvillebyns SK1:22:32+18:078:18
6Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:23:31+19:068:24
7Emil AlexanderssonStora Tuna OK1:24:36+20:118:30
8Erik SkärbergVänersborgs SK1:28:13+23:488:52
9Mattihas KjellFrämmestads IK1:32:18+27:539:17
10Olof LethagenCentrum OK1:38:43+34:189:55
Mathias Stensland LillevoldNTNUIej godkänd
Andreas AxelssonLinköpings OKej start
Stian BergersenIL Tyrvingej start

D21 Kort

5 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna UlvensöenNTNUI41:368:16
2Ingeborg Ellegaard MelbyNTNUI57:25+15:4911:24
3Terese WängdahlOK Gipen58:48+17:1211:41
4Camilla ÖhmanNTNUI1:00:47+19:1112:05
5Johanna Lindgren GrimåsGöteborg-Majorna OK1:00:57+19:2112:07
6Jorunn KvaklandNTNUI1:06:19+24:4313:11
7Lisa GustafssonSävedalens AIK1:08:53+27:1713:41
8Monica Meum JohansenOK Moss1:09:55+28:1913:53
9Malena Asheim BirkelandHalden SK1:15:24+33:4814:59
10Tove UddMarkbygdens OK1:17:48+36:1215:28 Ladda ner rutt i gpx-format
11Karoline Dahl FosbyNTNUI1:20:04+38:2815:55
12Sara HamreforsVästerås SOK1:20:25+38:4915:59
Marte Hoff HagenNTNUIej godkänd
Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Nina Asheim BirkelandNTNUIej start
Ingrid GulbrandsenNTNUIej start

H21 Kort

8 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim BerglundSävedalens AIK59:357:13
2Oskar JohanssonVästvärmlands OK1:09:57+10:228:28
3Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:12:09+12:348:44
4Lars Berge OwrenNTNUI1:18:51+19:169:33
5Simen AamodtNTNUI1:25:06+25:3110:18
6Patrik LilleengOK Gipen1:26:44+27:0910:30
7Andreas BjörnvikOK Skogsfalken2:25:17+1:25:4217:36
Vegard Blomseth JohnsenNTNUIej godkänd
Sindre Engzelius GylverNTNUIej godkänd

H20

7 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjørnar LøvliAsker SK1:19:4410:07
2Petter HindérTolered-Utby Ol-klubb1:37:56+18:1212:25

D17-20 Kort

4 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin JohanssonFrämmestads IK50:5711:17
2Heidi ForsOK Grip1:18:59+28:0217:30
3Elin JohnssonSvaide Roma SOK1:29:03+38:0619:44
Amanda NymanVänersborgs SKej start
Tilda KartengrenVänersborgs SKej start

H17-20 Kort

5 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sondre SkytterenOdal OL1:10:2713:05

D16

4 510 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oda ScheeleNydalens SK36:528:10
2Ane Sofie KroghOppsal Orientering40:27+3:358:58
3Alva SonessonFalköpings AIK OK43:02+6:109:32
4Moa AlsiöIF Hagen43:05+6:139:33
5Kristine KravdalGjø-Vard OL44:00+7:089:45
6Jenny BaklidKonnerud IL44:34+7:429:52
7Tale StrandKongsberg OL44:41+7:499:54
8Ellika GrothKungälvs OK44:49+7:579:56
9Agnes JonssonDomnarvets GOIF46:02+9:1010:12
10Alma HjertbergHestra IF46:05+9:1310:13
11Karoline BjørnerødOK Moss46:53+10:0110:23
12Malin KristianssonTrollhättans SOK47:27+10:3510:31
13Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK48:21+11:2910:43
14Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK52:03+15:1111:32
15Ida HelgessonHestra IF54:46+17:5412:08
16Tilda WiklundFalköpings AIK OK54:52+18:0012:09
17Alexandra LinløkkenØstmarka OK56:42+19:5012:34
18Clara JohanssonOK Skärmen56:49+19:5712:35
19Natalja NiggliO Jura57:27+20:3512:44
20Nicolina MobergOK Tyr57:49+20:5712:49
21Lovisa MoqvistLerums SOK1:00:41+23:4913:27
22Erica BogrenIF Hagen1:02:59+26:0713:57
23Ida SüdhoffBrattås CK1:06:08+29:1614:39
23Irma SvenssonOK Klyftamo1:06:08+29:1614:39
25Ebba LindOK Skärmen1:16:14+39:2216:54
26Emma IvarssonOK Kullingshof1:27:23+50:3119:22
Hanna OlssonBrattås CKej godkänd
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start

H16

5 380 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Søren Thrane ØdumIFK Göteborg37:176:55
2Linus KristianssonTrollhättans SOK37:33+0:166:58
3Arvid AronssonOK Kroppefjäll40:20+3:037:29
4Cornelius BjörkSandefjord OK42:06+4:497:49
5Lars SandstadFreidig44:28+7:118:15
6Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK46:19+9:028:36
7Erik HogedalGöteborg-Majorna OK46:48+9:318:41
8Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK47:34+10:178:50
9Joar TryggöTrollhättans SOK48:44+11:279:03
10Axel NalbinMullsjö SOK49:26+12:099:11
11Jakob GunnarssonLerums SOK49:48+12:319:15
12Isak OlssonStigsökarna50:52+13:359:27
13Melker NordgrenOK Kåre51:16+13:599:31
13Arvid BacktemanLerums SOK51:16+13:599:31
15Hugo MandingerTrollhättans SOK51:29+14:129:34
16Nils GrimbeckSävedalens AIK52:06+14:499:41
17Tobias ErixonOK Kullingshof1:00:44+23:2711:17
18Simon NordbergGöteborg-Majorna OK1:03:09+25:5211:44
19Henrik Åserud SørensenOdal OL1:15:00+37:4313:56
20Per HedmanIF Hagen1:19:12+41:5514:43
Axel ElmbladBredaryds SOKej godkänd
Samuel ErikssonEds SKej start

D16 Kort

3 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ida Kristine  NordvikAsker SKej godkänd

H16 Kort

3 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Snorre SlokvikNotodden OL39:3710:33
2Jakob LoeNotodden OL43:01+3:2411:28
3Åsmund SlokvikNotodden OL43:33+3:5611:36
4Håvard GjestvangOL Toten-Troll49:35+9:5813:13
5Oskar JonssonDomnarvets GOIF56:59+17:2215:11

D14

3 730 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alina NiggliO Jura30:068:04
2Moa SkoogFalköpings AIK OK31:53+1:478:32
3Elsa SonessonFalköpings AIK OK32:36+2:308:44
4Ida BengtssonOK Alehof33:42+3:369:02
5Sara WänströmFinspångs SOK34:29+4:239:14
6Hanna AlsiöIF Hagen40:27+10:2110:50
6Frida JohanssonOK Skärmen40:27+10:2110:50
8Emia HjortFalköpings AIK OK44:52+14:4612:01
9Matilda CederbergVänersborgs SK45:28+15:2212:11
10Ronja AnderssonTrollhättans SOK46:07+16:0112:21
11Wilma PetterssonOK Kullingshof46:17+16:1112:24
12Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna46:26+16:2012:26
13Ida JohanssonFrämmestads IK46:43+16:3712:31
14Hilda MartanderTrollhättans SOK47:26+17:2012:43
15Matilda WallströmSävedalens AIK53:36+23:3014:22
16Alma AppelgrenTrollhättans SOK1:11:14+41:0819:05
17Agnes KamforsOK Kullingshof1:11:41+41:3519:13
Tova JanssonVänersborgs SKej start

H14

3 750 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna25:306:48
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan26:32+1:027:04
3Anton CarlssonIF Hagen29:05+3:357:45
4Willy FjällborgStenungsunds OK30:59+5:298:15
5Arvid EkströmStenungsunds OK31:57+6:278:31
6Sigurd Saxe SandvikHalden SK34:02+8:329:04
7Lars LienGjø-Vard OL34:38+9:089:14
8Kasper Bakken UlsethNydalens SK34:47+9:179:16
9Elias NordbergGöteborg-Majorna OK36:49+11:199:49
10Samuel BökeOK Kullingshof37:58+12:2810:07
10Alfred BjørnerødOK Moss37:58+12:2810:07
12Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK39:48+14:1810:36
13Johan HedmanIF Hagen40:40+15:1010:50
14Arvid BjörkTrollhättans SOK42:03+16:3311:12
15Lukas GrothKungälvs OK42:17+16:4711:16
16Axel BrönnestamOK Gipen44:17+18:4711:48
17Hjalmar OlssonUddevalla OK49:02+23:3213:04
18Lucas BoströmOK Alehof56:48+31:1815:08
19Theodor BjörkSandefjord OK1:02:53+37:2316:46
David HermanssonÅmåls OKej godkänd
Jonas KroghOppsal Orienteringej start
David AlménTrollhättans SOKej start
Johan LundStenungsunds OKej start
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start

H14 Kort

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar NymanOK Gipen51:4918:14
2Petterr Kristoffer HusåsOdal OL1:49:53+58:0438:41
2Petterr Kristoffer HusåsOdal OL1:49:53+58:0438:41

D12

2 750 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie KravdalGjø-Vard OL23:358:34
2Elsa MoqvistLerums SOK26:37+3:029:40
3Alva BjörkTrollhättans SOK26:42+3:079:42
4Miranda WallströmSävedalens AIK27:46+4:1110:05
5Felicia SandinOK Skärmen29:49+6:1410:50
6Julia ForsgrenOK Tyr30:42+7:0711:09
7Emma ChristianssonUddevalla OK30:53+7:1811:13
8Elsa MartanderTrollhättans SOK33:45+10:1012:16
9Ella SandstadFreidig34:05+10:3012:23
10Alva EliassonSundsvalls OK35:21+11:4612:51
11Marie ScheeleNydalens SK35:30+11:5512:54
12Emelie ForslundKristinehamns OK37:19+13:4413:34
13Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK37:34+13:5913:39
14Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK44:37+21:0216:13

H12

2 840 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK23:368:18
2Tim MartnerFrölunda OL25:49+2:139:05 Ladda ner rutt i gpx-format
3Marcus LammFrölunda OL27:01+3:259:30
4Even LienGjø-Vard OL30:46+7:1010:50
5Danilo MobergOK Tyr31:42+8:0611:09
6Liam HogedalVänersborgs SK33:36+10:0011:49
7Oskar WesterbergTrollhättans SOK35:26+11:5012:28
8Albert BrohedeOK Tyr35:56+12:2012:39
9Max NymanOK Gipen37:22+13:4613:09
10Mathias LinløkkenØstmarka OK41:48+18:1214:43
11Otto LarssonOK Tranan43:09+19:3315:11
12Trond ForsstenKungälvs OK45:26+21:5015:59
13Jakob A. GjedeboOppsal Orientering49:45+26:0917:31
14Robin AnderssonTrollhättans SOK58:29+34:5320:35
15Anton JonssonOK Tyr1:02:04+38:2821:51
16Felix LindOK Tyr1:18:20+54:4427:34
Sverre Karenus SandvikHalden SKej start
Hugo EngbladFrämmestads IKej start
Erik SüdhoffBrattås CKej start

D12 Kort

2 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa GunnarssonLerums SOK30:4212:38
2Lina AhlstedtÅmåls OK44:29+13:4718:18

H12 Kort

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin IsakssonOK Tyr25:1510:36
2Harald RoessnerKvillebyns SK53:53+28:3822:38

D10

2 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helene ScheeleNydalens SK22:589:27
2Maja NordelöfMölndal Outdoor IF29:32+6:3412:09
3Ella PetterssonOK Kullingshof33:30+10:3213:47
4Hilma EkströmStenungsunds OK46:54+23:5619:18
5Nelly GrothKungälvs OK1:10:24+47:2628:58
Rebecca ErikssonOK Skärmenej godkänd
Wilma JonssonOK Tyrej start

H10

2 380 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:157:40
2Harald MartnerFrölunda OL24:17+6:0210:12
3Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb24:21+6:0610:13
4Selmer LøkenOK Moss26:56+8:4111:18
5Pontus NilssonÅmåls OK28:27+10:1211:57
6Jon StrandKongsberg OL28:41+10:2612:03
7Matteo MobergOK Tyr29:02+10:4712:11
8Vilgot ÅhlundVänersborgs SK29:25+11:1012:21
9Gabriel HogedalVänersborgs SK30:57+12:4213:00
10Nore ModénVänersborgs SK34:25+16:1014:27
11Francis EyemJärfälla OK1:06:51+48:3628:05
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SKej godkänd

D35

6 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SvenssonOK Skogsfalken59:569:36
2Charlotte ThraneIFK Göteborg1:01:53+1:579:55
3Emelie SvalinVänersborgs SK1:08:25+8:2910:57
4Anna MartnerFrölunda OL1:09:01+9:0511:03
5Sara JonassonCentrum OK1:28:50+28:5414:14
6Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg2:03:33+1:03:3719:47
Lottis BrohedeOK Tyrej start

H35

8 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SturessonOK Alehof57:166:56
2Erik LindgrenSävedalens AIK1:13:56+16:408:57
Johan AnderssonFrämmestads IKej godkänd

D40

4 730 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK42:328:59
2Malin JonssonOK Tyr44:42+2:109:27
3Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK45:41+3:099:39
4Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK49:08+6:3610:23
5Anna NordelöfMölndal Outdoor IF49:10+6:3810:23
6Frida WallströmSävedalens AIK49:18+6:4610:25
7Lene SandvikHalden SK51:26+8:5410:52
8Sara TimnerSundsvalls OK52:12+9:4011:02
9Cecilia GrothKungälvs OK52:40+10:0811:08
10Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb54:24+11:5211:30
11Daria NiggliO Jura57:26+14:5412:08
12Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:00:34+18:0212:48
13Kari StrandKongsberg OL1:02:24+19:5213:11
14Sofia HjortFalköpings AIK OK1:08:30+25:5814:28
15Lena AnderssonTrollhättans SOK1:12:25+29:5315:18
16Lisa MartanderTrollhättans SOK1:12:27+29:5515:19

H40

7 880 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MartnerFrölunda OL55:577:06
2Jonas BuudIFK Mora OK59:47+3:507:35
3Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb59:54+3:577:36
4Daniel BrohedeOK Tyr1:01:33+5:367:48
5Fredrik NormanKamrat och IF KIF1:03:46+7:498:05
6Magnus HedmanKungälvs OK1:04:39+8:428:12
7Henning Bratland CarlsenOK Moss1:08:39+12:428:42
8Øyvind LøkenOK Moss1:08:46+12:498:43
9Torbjørn KravdalGjø-Vard OL1:09:29+13:328:49
10Jan HjortFalköpings AIK OK1:10:00+14:038:52
11Erik AderstedtKungälvs OK1:13:15+17:189:17
12Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK1:18:45+22:489:59
13Fredrik LarsenIndre Østfold OK1:20:00+24:0310:09
14Max LarssonOK Tranan1:27:16+31:1911:04
Anders NordelöfMölndal Outdoor IFej start

D45

4 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK41:549:05
2Kristin JohanssonVästvärmlands OK44:20+2:269:37
3Arnhild KroghOppsal Orientering45:21+3:279:50
4Hanne Lerche RaadalHalden SK46:17+4:2310:02
5Maria BogrenIF Hagen47:17+5:2310:15
6Kirsti KringhaugRingerike OL48:21+6:2710:29
7Isa HeggedalKonnerud IL48:26+6:3210:30
8Else Kari ScheeleNydalens SK48:31+6:3710:31
9Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK55:46+13:5212:05
10Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK57:08+15:1412:23
11Karin AnderssonIF Hagen57:23+15:2912:26
12Inger CederbergVänersborgs SK59:22+17:2812:52
13Kristina ForsOK Grip59:41+17:4712:56
14Liselott NordgrenOK Kåre1:00:30+18:3613:07
15Annelie JohanssonOK Skärmen1:01:40+19:4613:22
16Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:03:01+21:0713:40
17Malin LammFrölunda OL1:06:58+25:0414:31
Linda GunnarssonLerums SOKej godkänd
Mai Britt BjörkSandefjord OKej godkänd
Hanne SandstadFreidigej start

H45

6 630 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore SandvikHalden SK46:146:58
2Kjetil  BjørloHalden SK47:47+1:337:12
3Jan OlmKils OK48:13+1:597:16
4Nichlas WallströmSävedalens AIK50:01+3:477:32
5Odd StrandKongsberg OL50:55+4:417:40
6Rune ScheeleNydalens SK53:14+7:008:01
7Steinar LågAsker SK54:14+8:008:10
8Stefan JonssonDomnarvets GOIF55:05+8:518:18
9Martin ÖhmanGjø-Vard OL56:37+10:238:32
10Jonas BergenfurSkattkärrs SOK57:51+11:378:43
11Øyvind LienGjø-Vard OL58:13+11:598:46
12Pål MagnussonUddevalla IS1:03:10+16:569:31
13Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:04:26+18:129:43
14Pär MoqvistLerums SOK1:07:20+21:0610:09
15Johan WänströmFinspångs SOK1:10:07+23:5310:34
16Olof MartanderTrollhättans SOK1:14:14+28:0011:11
17Øyvind ThømtIndre Østfold OK1:19:22+33:0811:58
18Conny ErixonOK Kullingshof1:21:11+34:5712:14
19Mikael LindOK Tyr1:22:31+36:1712:26
20Håkan JanssonVänersborgs SK1:26:43+40:2913:04

D50

3 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena ErikssonEds SK38:329:45
2Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK42:04+3:3210:38
3Anna JohanssonJönköpings OK42:51+4:1910:50
4Nina DjerfLerums SOK47:10+8:3811:56
5Åsa AlsiöIF Hagen47:34+9:0212:02
6Lottie LindOK Tyr50:57+12:2512:53
7Astrid BjørnerødOK Moss51:07+12:3512:56
8Lena PeterssonOK Alehof57:25+18:5314:32
9Karin LaurellOK Flundrehof59:35+21:0315:05
10Anne Catherine EkrollRaumar Orientering1:05:08+26:3616:29
11Kristina LandforsLustens OK1:05:52+27:2016:40
12Teija LaunisASS Raisu Lumous1:08:17+29:4517:17
13Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna2:02:07+1:23:3530:54
Christina HalvarssonOK Kroppefjällej start

H50

6 240 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK44:457:10
2Svein NygårdLillomarka OL46:18+1:337:25
3Björn KristianssonTrollhättans SOK48:03+3:187:42
4Tore BjørnerødOK Moss48:06+3:217:42
5Jan Tore HenriksenNydalens SK50:07+5:228:01
6Lars MagnussonOK Landehof53:51+9:068:37
7Jurg NiggliO Jura54:03+9:188:39
8Kjetil KarlsenTeam Jeløy58:44+13:599:24
9Mats HedmanIF Hagen59:11+14:269:29
10Per Ola UlsethNydalens SK59:15+14:309:29
11Per KällvikÅmåls OK59:16+14:319:29
12Bjørn-Willy ArntzenLierbygda O-lag1:03:38+18:5310:11
13Stefan ErikssonOK Älgen1:03:40+18:5510:12
14Geir NilsenViul OK1:03:43+18:5810:12
15Anders LammFrölunda OL1:03:58+19:1310:15
16Petter LoeNotodden OL1:06:15+21:3010:37
17Rasmus ØdumIFK Göteborg1:07:06+22:2110:45
18Pelle LandforsLustens OK1:08:19+23:3410:56
19Peter ForsOK Grip1:08:38+23:5310:59
20Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:10:05+25:2011:13
21Björn SvenssonOK Djerf1:11:03+26:1811:23
22Erik WillénÖstersunds OK1:12:46+28:0111:39
23Hans NilssonKungälvs OK1:17:16+32:3112:22
24Patrick DjerfLerums SOK1:22:25+37:4013:12
25Graham KempGöteborg-Majorna OK1:31:04+46:1914:35
26Kasperi LaunisASS Raisu Lumous1:33:41+48:5615:00
Tomas HermanssonÅmåls OKej godkänd
Göran BladOK Kullingshofej godkänd

D55

3 950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Elisabeth RamtvedtSarpsborg OL44:0711:10
2Christina BirathStenungsunds OK44:22+0:1511:13
3Grete HoviSkien OK45:08+1:0111:25
4Kirsti Aas OlsenEiker OL46:51+2:4411:51
5Berit DanielsenIL Tyrving48:20+4:1312:14
6Pia VångellLinköpings OK48:34+4:2712:17
7Annette Falck LarssonVänersborgs SK49:04+4:5712:25
8Kjersti SkantzeIL Tyrving49:23+5:1612:30
9Anne UddEslövs FK49:37+5:3012:33
10Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK51:57+7:5013:09
11Susanne LüscherStora Tuna OK54:18+10:1113:44
12Birgit HanssonHerrestads AIF54:55+10:4813:54
13Anna Weckner WestlundOK Tyr56:10+12:0314:13
14Mona OlssonBrattås CK56:13+12:0614:13
15Elisabeth Meum JohansenOK Moss56:36+12:2914:19
16Ingrid KensbyOK Tyr59:01+14:5414:56
17Monika NilssonOK Alehof1:06:53+22:4616:55

H55

5 480 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar BenjaminsenLillomarka OL44:228:05
2Erlend SlokvikOL Toten-Troll46:08+1:468:25
3Torsten BacktemanLerums SOK49:55+5:339:06
4Sture OttesenIndre Østfold OK50:18+5:569:10
5Mats LindqvistSävedalens AIK51:20+6:589:22
6Anders AxelssonOK Skogsvargarna54:22+10:009:55
7Asle JahrenRaumar Orientering55:07+10:4510:03
8Håkon LøvliAsker SK56:37+12:1510:19
9Knut BjørkeloKolbotn & Skimt OL57:35+13:1310:30
10Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:01:28+17:0611:12
11Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK1:02:04+17:4211:19
12Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:04:05+19:4311:41
13Ingemar MånssonRonneby OK1:04:24+20:0211:45
14Mats KensbyOK Tyr1:07:08+22:4612:15
15Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:09:44+25:2212:43
16Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:32:37+48:1516:54
Donald SkantzeIL Tyrvingej godkänd

D60

3 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth ÖströmOK Tyr42:5812:33
2Monica KnutssonSävedalens AIK44:44+1:4613:04
3Lis DæhliLøten o-lag44:59+2:0113:09
4Kerstin BurmanKvillebyns SK45:27+2:2913:17
5Gunilla AxelssonSävedalens AIK45:39+2:4113:20
6Lisa AnnersandOK Tyr45:42+2:4413:21
7May ChristoffersenAsker SK53:46+10:4815:43
8Anne SørumRingsaker OK55:50+12:5216:19
9Mary OlssonVästvärmlands OK59:39+16:4117:26
10My EngströmLerums SOK1:01:31+18:3317:59
11Britt GunnarssonKristinehamns OK1:06:06+23:0819:19
12Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:14:22+31:2421:44
13Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:20:22+37:2423:29
Gunilla HogedalVänersborgs SKej start

H60

4 730 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr39:088:16
2Örjan WängdahlOK Gipen42:02+2:548:53 Ladda ner rutt i gpx-format
3Hans HusebySarpsborg OL43:22+4:149:10
4Johan BerglundSävedalens AIK44:36+5:289:25
5Magnus RehnSävedalens AIK44:57+5:499:30
6Karl Aasmund ErøyOK Moss45:52+6:449:41
7Olov ÖströmOK Tyr45:57+6:499:42
8Per Kristian EkebergIL Tyrving46:45+7:379:53
9Harald HoviSkien OK47:56+8:4810:08
10Leif BergersenAsker SK50:45+11:3710:43
11Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK51:31+12:2310:53
12Stefan GunnarssonKristinehamns OK52:39+13:3111:07
13Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK55:01+15:5311:37
14Tommy RoosFalköpings AIK OK57:41+18:3312:11
15Arne LundStenungsunds OK1:04:26+25:1813:37
16Morten JohansenOK Moss1:04:28+25:2013:37
16Roy GjerdingOK Moss1:04:28+25:2013:37
18Hans Andersson StrinningAttunda OK1:06:28+27:2014:03
19Tor UddEslövs FK1:09:22+30:1414:39
Carl-Göran StrutsEds SKej start

D65

3 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel TurpeinenKvillebyns SK47:5914:01
2Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:11:57+23:5821:02
3Marit NilssonKils OK1:20:28+32:2923:31
4Lisbeth OlssonKungälvs OK1:20:40+32:4123:35

H65

4 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren41:509:04
2Stefan MillegårdSävedalens AIK50:44+8:5411:00
3Lennart SibeckFalköpings AIK OK52:10+10:2011:18
4Björn EngströmLerums SOK52:12+10:2211:19
5Conny JidetoftStångenäs AIS52:23+10:3311:21
6Kenth SundgrenSkåneslättens OL53:40+11:5011:38
7Lars OlssonVästvärmlands OK53:41+11:5111:38
8Tommy WesterbergIF Hagen54:57+13:0711:55
9Jan-Erik PålssonUddevalla IS57:29+15:3912:28
10Evert JohanssonOK Tisaren59:26+17:3612:53
11Ronald KlevelandKvillebyns SK59:55+18:0512:59
12Lars GrankvistTäby OK1:01:01+19:1113:14
13Jimmy NordliTrøsken IL1:12:37+30:4715:45
14Arvid GalborgenEds SK1:14:28+32:3816:09

D70

2 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Lome-HagmanKolbotn & Skimt OL42:4416:22
2Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering1:28:59+46:1534:05

H70

3 950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen37:019:22
2Willy GrønstadGimle IF39:39+2:3810:02
3Leif BokerødIdd SPK41:26+4:2510:29
4Anders Johan KrosbyFredrikstad SK43:56+6:5511:07
5Oskar JohanssonStångenäs AIS46:11+9:1011:41
6Leif LöfTrollhättans SOK48:27+11:2612:15
7Helge RevhaugRingerike OL51:11+14:1012:57
8Ingemar LindblomOK Orinto52:11+15:1013:12
9Bengt BörjessonOK Alehof55:00+17:5913:55
10Lars-Evan PetterssonKolbotn & Skimt OL55:07+18:0613:57
11Anders AxelssonSävedalens AIK57:53+20:5214:39
12Tom WahlgrenSarpsborg OL1:10:57+33:5617:57
13Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:14:53+37:5218:57
14Allan WikströmStångenäs AIS1:15:58+38:5719:13
15Christer WestbergIFK Göteborg1:24:09+47:0821:18
Per-Arne JohanssonVänersborgs SKej godkänd
Lennart HermanssonStångenäs AISej godkänd

H75

3 420 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna40:2511:49
2Erland LingJönköpings OK44:56+4:3113:08
3Allsing CarlssonOK Skogsvargarna47:20+6:5513:50
4Ivan ErnvidUlricehamns OK49:54+9:2914:35
5Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering55:20+14:5516:10
6Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:00:13+19:4817:36
7John VallinOK Hedströmmen1:06:53+26:2819:33
8Svein BakkenStigsökarna1:07:34+27:0919:45

Inskolning

1 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nora BoursinKlubblösfullföljt
Sixten BuudIFK Mora OKfullföljt
Alva zahl ErikssonKongsberg OLfullföljt
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Harry JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Solan LøkenOK Mossfullföljt
Agaton RomFrämmestads IKfullföljt
Wellington RomFrämmestads IKfullföljt
Elin WikströmStångenäs AISfullföljt

U1

2 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK21:4310:14
2Bendik LöeNotodden OL21:48+0:0510:16
3Herman EliassonSundsvalls OK24:16+2:3311:26
4Emil JohanssonVästvärmlands OK24:27+2:4411:31
5Herman TidareSjövalla FK28:50+7:0713:36
6Meja PetterssonOK Kullingshof28:55+7:1213:38
7Ida-Maria EkströmStora Tuna OK30:30+8:4714:23
8Oskar RödströmStångenäs AIS32:38+10:5515:23
9Selma MartanderTrollhättans SOK33:13+11:3015:40
10Moa LindgrenSävedalens AIK35:36+13:5316:47
11Nils EkströmStenungsunds OK38:12+16:2918:01
12Elvira BuudIFK Mora OK38:26+16:4318:07
13Kerstin SvenssonOK Kullingshof38:54+17:1118:20
14Malte HenrikssonUddevalla OK39:10+17:2718:28
15Elvira ÅhlundVänersborgs SK41:31+19:4819:35
16Elsa WikströmStångenäs AIS45:17+23:3421:21
17Alvar LundSjövalla FK46:32+24:4921:56
18Carl-Bror KarlssonKlubblös48:37+26:5422:55
19Sigurd KarlssonKlubblös51:38+29:5524:21

U2

2 380 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma SaleskogOK Tyr22:429:32
2Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb27:28+4:4611:32
3Elias ForsstenKungälvs OK27:49+5:0711:41
4Theo LarssonOK Tranan30:16+7:3412:43
5Elina ChristianssonUddevalla OK31:14+8:3213:07
6Viktor RödströmStångenäs AIS31:29+8:4713:13
7Bruno FovaeusSävedalens AIK31:43+9:0113:19
8Johannes IsakssonOK Tyr33:05+10:2313:54
9Linn EneljungIFK Göteborg36:43+14:0115:25
10Oscar AhlstedtÅmåls OK36:47+14:0515:27
11Moa WallströmSävedalens AIK41:41+18:5917:30
12Lilly BergenfurSkattkärrs SOK45:32+22:5019:07
13Edith BergenfurSkattkärrs SOK45:43+23:0119:12
14Jonathan AxelssonÅmåls OK52:34+29:5222:05
15vilma henrikssonUddevalla OK57:11+34:2924:01
16Lill EneljungKlubblös1:00:49+38:0725:33
17Hannah EneljungKlubblös1:00:50+38:0825:33
18EriC UnemanOK Alehof1:12:49+50:0730:35
19Astrid LindgrenLidköpings VSK1:21:39+58:5734:18
Vide EneljungIFK Göteborgej godkänd
Fanny EneljungKlubblösej godkänd

Öppen motion 1

2 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva ZakariassonUddevalla OK29:5412:18
2Greta KarlssonLidköping VSK37:16+7:2215:20
3Erika WikströmStångenäs AIS37:26+7:3215:24
4Eva RoessnerKvillebyns SK37:59+8:0515:37
5Hanna SchälinOK Alehof42:53+12:5917:38
6Liv LindOK Skärmen42:59+13:0517:41
7Jorunn KrosbyFredrikstad SK51:27+21:3321:10
8Birgitta HåkanssonIK Ymer53:43+23:4922:06

Öppen motion 3

2 750 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1henrik GustafssonOK Skugsmunken27:209:56
2Hannah FovaeusSävedalens AIK29:41+2:2110:47
3Åsa PetterssonOK Kullingshof31:37+4:1711:29
4Sara LindgrenLidköpings VSK32:34+5:1411:50
5Mikael NilssonÅmåls OK36:03+8:4313:06
6Johannes EkströmKlubblös37:32+10:1213:38
7Emelyn EkströmKlubblös40:06+12:4614:34
8Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan41:37+14:1715:08
9Klara NilssonHestra IF41:39+14:1915:08
10Daniel AxelssonÅmåls OK42:01+14:4115:16
11Kjersti SmåstuenOL Toten-Troll43:23+16:0315:46
12Felicia GustafssonOK Skogsmunken43:46+16:2615:54
13Henrik GustafssonOK Skogsmunken43:47+16:2715:55
14felicia  gustafssonOK Skugsmunken43:48+16:2815:55
15Eva KilnäsSjövalla FK45:18+17:5816:28
16Filip SchälinOK Alehof47:11+19:5117:09
17Maine GodderidgeOK Klyftamo51:22+24:0218:40
18Zandra BuudIFK Mora OK52:25+25:0519:03
19Jessika ErixonOK Kullingshof56:06+28:4620:24
20Hanna NilssonHestra IF56:43+29:2320:37
21Erica JonssonDomnarvets GOIF1:01:52+34:3222:29
22Inger  EismarkOK Orinto1:05:01+37:4123:38
23Elin SvenssonOK Kullingshof1:08:39+41:1924:57
24Charlotta Edquist MobergOK Tyr1:18:19+50:5928:28
25Inger LethagenVästerås SOK1:21:03+53:4329:28
26Bibbi GustafssonOK Gipen1:31:01+1:03:4133:05
27Gunilla HamreforsVästerås SOK1:42:42+1:15:2237:20
Johan ÖstlingKungälvs OKej start

Öppen motion 4

4 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan UnemanOK Alehof40:529:24
2Janne ErikssonEds SK42:25+1:339:46
3Eva KarlssonLidköpings VSK1:13:13+32:2116:52

Öppen motion 5

3 730 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer HermanssonTolered-Utby Ol-klubb38:0610:12
2Nils GustavssonLidköpings VSK40:12+2:0610:46
3Meja EneljungIFK Göteborg42:44+4:3811:27
4Börje PålssonUddevalla IS44:06+6:0011:49
5Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubb45:34+7:2812:12
6Charlotte WikströmSävedalens AIK49:37+11:3113:18
7Maja WillénÖstersunds OK50:09+12:0313:26
8Kristina ÅklundVänersborgs SK50:17+12:1113:28
9Silvana LilleengHerrestads AIF52:07+14:0113:58
10johanna rönnquistOK Löftan53:10+15:0414:15
11Anne NilsenÅs-NMBU Orientering53:58+15:5214:28
12Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL54:26+16:2014:35
13Eva NilssonKungälvs OK54:27+16:2114:35
14Silje Marie NordvikAsker SK1:02:40+24:3416:48
15Frida RunnqvistOK Löftan1:04:12+26:0617:12
16Tobias ErikssonOK Skärmen1:10:01+31:5518:46
17Emilia SandinOK Skärmen1:10:04+31:5818:47
18Jenny RönnqvistOK Löftan1:10:39+32:3318:56
19Terese LarssonOK Tranan1:11:24+33:1819:08
20Elin SlokvikNotodden OL1:11:25+33:1919:08
21Annika WessmarkOK Flundrehof1:13:58+35:5219:49
22Håkan HåkanssonKungälvs OK1:15:41+37:3520:17
23Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:17:39+39:3320:49
24Lena Carlsson TellIF Hagen1:26:05+47:5923:04
25Sophie Hedlund StridhOK Gipen1:35:49+57:4325:41
Lena JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd
Simon TorellOK Gipenej godkänd
Anna Karin SkärbergVänersborgs SKej godkänd
Bjørn CarlsenNotodden OLej godkänd

Öppen motion 6

3 630 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn PetterssonOK Kullingshof32:008:48
2Linn NilssonOK Tyr32:38+0:388:59
3Robert EneljungIFK Göteborg37:48+5:4810:24
4Jørgen SlokvikNotodden OL43:27+11:2711:58
5Hans BernhardssonOK Skärmen43:45+11:4512:03
6stefan mellgrenUddevalla SK43:48+11:4812:03
7Margunn Asheim BirkelandHalden SK47:38+15:3813:07
8Clyde PerssonLjungskile FK48:36+16:3613:23
9Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb51:22+19:2214:09
10Ida LingegårdOK Gipen52:50+20:5014:33
11Lina FloerFrölunda OL1:04:44+32:4417:49
12Elin SvenssonUddevalla OK1:04:46+32:4617:50
Tove EneljungIFK Göteborgej godkänd

Öppen motion 7

2 610 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida WillénFalköpings AIK OK23:048:50
2Oskar HermanssonHellas Orientering24:52+1:489:31
3Peter GrimbeckSävedalens AIK25:20+2:169:42
4Per-Inge JohanssonKlubblös28:50+5:4611:02
5Bo KarlssonTrollhättans SOK29:33+6:2911:19
6Hans SvenssonOK Kullingshof29:59+6:5511:29
7Christina SüdhoffBrattås CK30:17+7:1311:36
8Jonas AhlstedtÅmåls OK30:55+7:5111:50
9Linda Zahl ErikssonKongsberg OL31:43+8:3912:09
10Annika LeufvénÅmåls OK32:16+9:1212:21
11Rasmus WillénÖstersunds OK32:43+9:3912:32
12Andreas JohanssonFrämmestads IK33:28+10:2412:49
13Martin SkytterenOdal OL33:39+10:3512:53
14Hans VokseppOK Skogshjortarna33:50+10:4612:57
15Hans LindgrenOK Skogshjortarna34:02+10:5813:02
16Annika HogedalGöteborg-Majorna OK34:32+11:2813:13
17Marit-Elin IdenTeam Jeløy35:17+12:1313:31
18Lars-Olof RönnqvistOK Löftan35:41+12:3713:40
19Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen36:13+13:0913:52
20Malin BörjessonOK Alehof36:21+13:1713:55
21Sofia SamuelssonOK Gipen36:48+13:4414:05
22Jenny OlssonStigsökarna37:56+14:5214:32
23Tomas GöransonIK Ymer38:11+15:0714:37
24Marie Lien BackströmHalden SK38:31+15:2714:45
25Herman Lien BackströmHalden SK38:33+15:2914:46
26Karin HederskogHJS-Vansbro OK39:46+16:4215:14
27Anna JohanssonFrämmestads IK39:53+16:4915:16
28Oskar ErikssonOK Älgen39:58+16:5415:18
29Mie ÖstlingKungälvs OK40:39+17:3515:34
30Åsa WängdahlOK Gipen41:37+18:3315:56
31Bo CederlöfKFUM Örebro OK44:17+21:1316:58
32Katarina FastOK Pan-Kristianstad44:56+21:5217:12
33Ulrika WillénÖstersunds OK45:09+22:0517:17
34Niclas NygrenFrölunda OL45:32+22:2817:26
35Jan-Eric LethagenVästerås SOK46:23+23:1917:46
36Arild AndersenOppsal Orientering47:30+24:2618:11
37Stefan HåkanssonIK Ymer47:33+24:2918:13
38Sven PerssonLjungskile FK47:46+24:4218:18
39Karin CederlöfKFUM Örebro OK48:09+25:0518:26
40Johan HalmanTrollhättans SK49:03+25:5918:47
41Gunvor JonssonVänersborgs SK55:24+32:2021:13
42Eva LindkvistOK Gipen59:20+36:1622:43
43Tove WahlgrenSarpsborg OL1:01:56+38:5223:43
44Carola KarlssonOK Tyr1:10:08+47:0426:52
45Liv Edle GrønstadGimle IF1:39:53+1:16:4938:16
Anna ErikssonOK Älgenej godkänd
Erik ÖstlingKungälvs OKej start

Öppen motion 8

3 730 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats NordbrodenHalden SK29:578:01
2Peter NordbrodenHalden SK34:22+4:259:12
3Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan35:14+5:179:26
4Pål BackströmHalden SK39:01+9:0410:27
5Jörgen VisterHalden SK39:12+9:1510:30
6Thomas WikströmStångenäs AIS39:51+9:5410:41
7Ana Sofie BjörgulHalden SK40:25+10:2810:50
8Jakob ödumOK Øst Birkerød41:10+11:1311:02
9Runa Lien BackströmHalden SK41:12+11:1511:02
10Andreas MobergOK Tyr41:59+12:0211:15
11Inge JosefssonStångenäs AIS42:03+12:0611:16
12Ragnhild BråtenHeming Orientering42:43+12:4611:27
13Anders JohanssonVästvärmlands OK42:56+12:5911:30
14Jörgen JohanssonKarlskrona SOK43:03+13:0611:32
15Martin LundStenungsunds OK46:38+16:4112:30
16Anna FrantzKungälvs OK48:27+18:3012:59
17Andreas EklundGöteborg-Majorna OK48:41+18:4413:03
18Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb48:42+18:4513:03
19Erika Boyenga ÖdlundRaid Orientation Paris48:57+19:0013:07
20Håkan LarssonLjungskile FK51:39+21:4213:50
21Roar PedersenOppsal Orientering52:18+22:2114:01
22Erik LunnariÅmåls OK54:23+24:2614:34
23Anne MagnussonOK Landehof55:33+25:3614:53
24Maria ForsstenOK Gipen56:13+26:1615:04
25Sara LingegårdOK Gipen57:24+27:2715:23
25Micael ElmbladBredaryds SOK57:24+27:2715:23
27Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo58:01+28:0415:33
28Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK58:02+28:0515:33
29öivind bergetSarpsborg OL58:15+28:1815:36
30Ylva WängdahlOK Gipen58:33+28:3615:41
31Christer NordbergGöteborg-Majorna OK59:29+29:3215:56
32Harald KalagerNTNUI1:00:15+30:1816:09
33Göran FastOK Pan-Kristianstad1:01:02+31:0516:21
34Edo DrenthHelsingborgs SOK1:01:06+31:0916:22
35Marcus ErikssonOK Tyr1:06:41+36:4417:52
36Ulf HamreforsVästerås SOK1:08:00+38:0318:13
37Daniel HolmdellKlubblös1:09:36+39:3918:39
38Susanne BerglundSävedalens AIK1:10:39+40:4218:56
39Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:11+43:1419:37
40Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:13:48+43:5119:47
41Niclas MobergOK Tyr1:14:38+44:4120:00
42Lars ÖstlingKungälvs OK1:15:32+45:3520:15
43Torgrim BrochmannHerrestads AIF1:19:12+49:1521:13
44Hans Göran BjörkSandefjord OK1:24:51+54:5422:44
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Olav Kristian BirkelandHalden SKej start

Öppen motion 9

7 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HederskogIFK Göteborg1:00:277:40
2jarl magnus bergeSøgne og Songdalen OK1:00:28+0:017:40
3Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:03:24+2:578:02
4Anastasia DzianisavaSävedalens AIK1:03:28+3:018:03
5Håvard BergetFredrikstad SK1:05:38+5:118:19
6Johan IvarssonFreidig1:06:21+5:548:25
7Tord HederskogHJS-Vansbro OK1:07:08+6:418:31
8Mikael ÖhgrenSävedalens AIK1:10:47+10:208:58
9Kent SkärbergVänersborgs SK1:20:26+19:5910:12
10Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:21:51+21:2410:23
11Henrik HamreforsVästerås SOK1:26:03+25:3610:55
12Henrik ArrheniusIF Hagen2:22:55+1:22:2818:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser