Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bohuslunken, Five-O, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bohuslunken, Five-O, #4
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 16 april 2017

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | H20 | D18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | H75 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D16

4 510 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oda ScheeleNydalens SK36:52
2Ane Sofie KroghOppsal Orientering40:27+3:35
3Alva SonessonFalköpings AIK OK43:02+6:10
4Moa AlsiöIF Hagen43:05+6:13
5Kristine KravdalGjø-Vard OL44:00+7:08
6Jenny BaklidKonnerud IL44:34+7:42
7Tale StrandKongsberg OL44:41+7:49
8Ellika GrothKungälvs OK44:49+7:57
9Agnes JonssonDomnarvets GOIF46:02+9:10
10Alma HjertbergHestra IF46:05+9:13
11Karoline BjørnerødOK Moss46:53+10:01
12Malin KristianssonTrollhättans SOK47:27+10:35
13Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK48:21+11:29
14Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK52:03+15:11
15Ida HelgessonHestra IF54:46+17:54
16Tilda WiklundFalköpings AIK OK54:52+18:00
17Alexandra LinløkkenØstmarka OK56:42+19:50
18Clara JohanssonOK Skärmen56:49+19:57
19Natalja NiggliO Jura57:27+20:35
20Nicolina MobergOK Tyr57:49+20:57
21Lovisa MoqvistLerums SOK1:00:41+23:49
22Erica BogrenIF Hagen1:02:59+26:07
23Ida SüdhoffBrattås CK1:06:08+29:16
23Irma SvenssonOK Klyftamo1:06:08+29:16
25Ebba LindOK Skärmen1:16:14+39:22
26Emma IvarssonOK Kullingshof1:27:23+50:31
Hanna OlssonBrattås CKej godkänd
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser